Tai, ko nežinojome apie kryžminę alergiją <sup style="color: #ff0000;">prof.R.Dubakienės komentaras</sup>
Daugmaž pusei alergiškų vaikų pasireiškia kryžminės žiedadulkių ir maisto produktų reakcijos - nustatė mokslininkai. Pasirodo, jei alergija paūmėja žydint beržui, reikėtų vengti ir obuolių, kriaušių, kivių, morkų, abrikosų, slyvų, vyšnių. Įsijautrinantiems per ambrozijų žydėjimą gali tekti atsisakyti bananų, agurkų, moliūgų, arbūzų, cukinijų, salotų.
<span style="color: #ff0000;">Tikra istorija:</span> pavojų gyvybei sukėlė mamos bučinys
Iš ryto balintą kavą gėrusios mamos bučinys jos sūnui vos nesibaigė tragiškai. Laimei, pieno produktams alergiškam vaikui į pagalbą suskubo Klaipėdos lopšelio darželio „Pušaitė" medikai.
Genetinį polinkį sirgti įvairiomis ligomis sparčiai vejasi aplinkos faktoriai. Aiškinamės, kokie produktai - tabu, jei nenori vaikui prišaukti amžiaus baubu vadinamo atopinio dermatito arba alergijų.
Produktai - tabu, jei nenorite vaikui prišaukti alergijos
Kaip gyventi nėštumo metu, kad gimtų nealergiškas vaikas?
Nėštumo metu susirgusi Jurgita iš pradžių nesuprato, kas jai atsitiko. „Niekada neturėjau problemų su oda, nebuvau sirgusi alergijomis. Galvojau, patepsiu ranką ir praeis, tačiau kuo toliau, tuo buvo blogiau", - pasakojo moteris.
Ko dėl viso pikto atsisakyti buityje, kad sumažėtų alergijos rizika
Ko dėl viso pikto atsisakyti buityje, kad vaikai augtų sveiki ir neįsijautrintų maistui, cheminėms medžiagoms, dulkėms? Specialistų nuomonės skiriasi, tačiau dėl vieno sutariama: dalis tėvų - perlenkia lazdą, kita dalis skiria nepakankamai dėmesio aplinkai.
Prasideda nekaltu odos paraudimu, baigiasi dėl nusikasymo išstorėjusia oda, regimais randais, nemiga, o paauglystėje - psichologinėmis problemomis. Tai liga, kuria rizikuoja susirgti jau kas penktas vaikas.
Bjauri lėtinė liga, gresianti kas penktam vaikui