Monika: augindama vaiką pervargsti ir nieko nespėji? - Pati kalta
TavoVaikas.lt portale publikuotas interviu apie nepagražintą motinystę su Rugile sulaukė didžiulio skaitytojų susidomėjimo ir komentarų. Publikuojame gautą Monikos laišką – ji turi visai priešingą nuomonę.
Rugilė: papasakosiu, kaip be pagražinimų atrodo tikroji motinystė
Rugilė nevynioja žodžių į vatą – iš pradžių, gimus vaikeliui, ji save laikė negera mama ir netgi, kaip pati sako, nejautė meilės savo sūnui. Tai ją labai gąsdino. Bet... Atradus priežastis situacija ėmė keistis.
Jeigu kas nors prieš trejus metus būtų paklausęs, kaip susitaikytum su kūdikio mirtimi, turbūt atsakyčiau labai paprastai: „Taip tiesiog negali nutikti. Tik ne man“. Bet, deja, šią tragediją patyriau būdama 24 – erių metų.
Skaitytojos išpažintis: atrodė, kad vaikelis miega, deja, jis buvo be gyvybės ženklų
Vienos moters išpažintis: kai norisi atsukti laiką atgal, bet jau per vėlu
Su giedro žvilgsnio ir mąslios šypsenos moterimi susitikome parke, kur, po dangumi slenkančiais pritvinkusiais debesimis, ji pasakojo savo istoriją. Trapią, klaidžią ir žmogišką. Žinojome, kad jos gyvenimas atguls raidėmis kitoms to paties likimo moterims - su meile ir rūpesčiu joms ir jų vaikams, tad pabaigoje paklausiau - kokiu vardu man ją vadinti? Tina...
Atviras skaitytojos laiškas: esu bloga mama tobulųjų pasaulyje
TavoVaikas.lt portalo redakcija gavo skaitytojos laišką, kuris skiriasi nuo daugumos gaunamų. Du vaikučius auginanti mama prisipažįsta, kad nesijaučia laiminga.
Laukiame ir jūsų gimdymo istorijų, rašykite el.paštu tavovaikas@delfi.lt. Šiandien suteikiame žodį mums parašiusiai Oskaro mamai.
Gimdymo nesuplanuosi: netikėta komplikacija sujaukė visus planus
Monikos gimdymas: pavojingą komplikaciją atpažino po pokalbio mamyčių forume
Jeigu norite papasakoti savo gimdymo istoriją, rašykite mums el.p. tavovaikas@delfi.lt. Šiandien publikuojame mums parašiusios Monikos nelengvo nėštumo ir per ankstyvo gimdymo istoriją.
Per plauką nuo mirties: ankstukės Donatos istorija
Ankstukė Donata, kuri šiandien yra guvi ir protinga mokinukė, į pasaulį pasibeldė trimis mėnesiais anksčiau laiko. Jos mama Laura dalijasi prisiminimais, kaip jautėsi ir ką patyrė susilaukusi per anksti gimusios mažylės.
Kas išaugs iš mano mažylio? Šį klausimą neretai užduoda sau per anksti gimusio vaikelio mama, rymodama prie jo inkubatoriaus ligoninėje. Vaidos istorija jus įkvėps nenusiminti ir tikėti savimi bei vaiku.
Absoliučia klausa apdovanota Vaida gimė vos 26 nėštumo savaitę
Po gimdymo ir Inga, ir sūnus pateko į reanimaciją
„Pamatyti savo kūdikį tik trečią parą ir tik porą minučių – daugelis to nesupras taip, kaip aš nesuprantu, kas yra sąrėmis, ką reiškia glausti tik gimusį mažylį, jausti jį, myluoti“, - savo laišką pradeda ankstuko Patriko mama Inga.
Jovitos gimdymo istorija: laimingas skaičius – 5
Mūsų dukrytės atėjimo į šį pasaulį istorija prasidėjo nuo begalinio noro susilaukti vaikelio. Man tuo metų buvo 27 metai, o vyrui - 30. Taigi, mėnuo po mėnesio vis dariausi testus, ir- nieko.
Nesu iš tų žmonių, kurie mėgsta savo nuomonę reikšti viešai, tačiau šia istorija noriu padrąsinti visas būsimas dar negimdžiusias, o gal apie antrą gimdymą nedrįstančias galvoti mamas.
Gabrielė: mano gimdymas truko 4 valandas
Ilona: gimdymas virto košmaru, kurio nenoriu prisiminti
Mums parašiusi Ilona atvirai sako, kad antram vaikui ryšis nelengvai, nes pirmojo gimdymo patirtis buvo labai skaudi ir paliko daug baimių.
Ankstuko Ajaus gimimo istorija
Laukiame ir Jūsų gimdymo istorijų, jei norite pasidalinti savąja patirtimi, rašykite el.paštu tavovaikas@delfi.lt. Įdomiausias istorijas publikuosime portale TavoVaikas.lt.
TavoVaikas.lt portale vakar publikavę istoriją apie lietuvės gimdymą Didžiojoje Britanijoje ir atsainų vietos medikų požiūrį į jos nėštumą, sulaukėme net kelių oponuojančių laiškų. Publikuojame Jolantos laišką.
Jolanta: nesutinku, kad Anglijoje blogiau prižiūri nėštumą ir gimdymą, negu Lietuvoje
Indrės gimdymą košmaru pavertė besiplūstanti nemaloni medikė
Indrės antrasis gimdymas pareikalavo daug jėgų ir ištvermės. Po pirmojo cezario pjūvio, moteris ryžosi gimdyti pati, net ir žinodama, jog kūdikis gims didelis.
Dovilės gimdymas: dukrytė gimė stebuklingu laiku
Jei norite papasakoti savąją gimdymo istoriją, rašykite ją el. paštu tavovaikas@delfi.lt.
Norite papasakoti savo gimdymo istoriją? Nedelskite, laukiame jūsų laiškų el.paštu tavovaikas@delfi.lt.
Aušros natūralaus ir sklandaus gimdymo paslaptis
Skaitytojos gimdymas: gydytoja elgėsi <em>tragiškai</em>
Mielos mamos, jei norite papasakoti savąją istoriją, laukiame jūsų laiškų el. paštu tavovaikas@delfi.lt.
<span style="color: #ff0000;">Mano gimdymas:</span> sūnus gimė skambant bažnyčios varpams
Jeigu norite papasakoti savąją gimdymo istoriją, rašykite el.paštu tavovaikas@delfi.lt. Šiandien publikuojame Evelinos laišką, kuriame ji pasakoja per anksti į pasaulį atėjusio sūnaus gimimo istoriją.
Norite papasakoti savo gimdymo istoriją? Portalo TavoVaikas.lt elektroninis paštas yra tavovaikas@delfi.lt. Laukiam!
Lietuvės gimdymas Norvegijoje: prireikė net sraigtasparnio
Živilė: dalyvavau sesers gimdyme ir pasibaisėjau
Paprastai gimdymo istorijas mums rašo moterys, rečiau savo mylimų moterų patyrimus iš savo perspektyvos aprašo vyrai. Šįkart gavome Živilės laišką, kuriame ji aprašo savo sesers gimdymą, kuriame pati dalyvavo.
Akušerė gimdymą pavertė košmaru: Kristinos atviras laiškas
Jei norite parašyti savąją gimdymo istoriją, laukiame jų el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Šiandien publikuojame Kristinos laišką, kuriame ji pasakoja apie grubų akušerės elgesį gimdymo metu. Praėjo metai po gimdymo, tačiau įspūdžiai neblėsta.
Jei norite parašyti savąją gimdymo istoriją, laukiame jų el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Šiandien publikuojame Rasos laišką, kuriame ji pasakoja apie savo nepamirštamą gimdymą.
Rasa: už sienos girdėjau kitos gimdyvės riksmus
Epidūrinis nuskausminimas nėra moters silpnumo požymis <span style="color: #ff0000;"><sup>(skaitytojos istorija)</sup></span>
Jeigu ir jūs norite papasakoti savo gimdymo istoriją, laukiame jų el.paštu tavovaikas@delfi.lt. Mums parašiusi Akvilė savo gimdymą papasakoti nori dėl kelių priežasčių.
Vyras gimdyme veikia kaip nuskausminamieji vaistai
Laukiame ir Jūsų gimdymo istorijų! Rašykite jas, linksmas ir liūdnesnes, įkvepiančias, el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Mėnesio gale įdomiausio pasakojimo autorę apdovanojame dovanėle. Šį kartą publikuojame mamos Dalios istoriją, kuri savo vyro dalyvavimą gimdyme prilygina nuskausminamųjų vaistų poveikiui.
Laukiame ir Jūsų gimdymo istorijų! Rašykite jas, linksmas ir liūdnesnes, įkvepiančias, el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Mėnesio gale įdomiausio pasakojimo autorę apdovanojame dovanėle.
<span style="color: #ff0000;">Skaitytojos istorija:</span> į mokyklą ėjau iki pat gimdymo
<span style="color: #ff0000;">Kristinos išpažintis:</span> 20 valandų gimdykloje ir neįkainojama vyro pagalba
Laukiame ir Jūsų gimdymo istorijų! Rašykite jas, linksmas ir liūdnesnes, įkvepiančias, el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Mėnesio gale įdomiausio pasakojimo autorę apdovanojame dovanėle.
<span style="color: #ff0000;">Vilijos gimdymas:</span> šokiai gimdykloje ir knyga, kurią būtina perskaityti
Laukiame ir Jūsų gimdymo istorijų! Rašykite jas, linksmas ir liūdnesnes, įkvepiančias, el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Mėnesio gale įdomiausio pasakojimo autorę apdovanojame grožio dovanėle. Na, o dabar suteikiame žodį mums parašiusiai Vilijai.
Laukiame ir Jūsų gimdymo istorijų! Rašykite jas, linksmas ir liūdnesnes, įkvepiančias, el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Mėnesio gale įdomiausio pasakojimo autorę apdovanojame grožio dovanėle. Na, o dabar suteikiame žodį mums parašiusiai jaunai mamai, kuriai lengvai pagimdyti padėjo ir nusiteikimas, ir humoro jausmas.
<span style="color: #ff0000;">Skaitytojos istorija:</span> buvau įsitikinusi, kad pagimdysiu greitai ir lengvai
<span style="color: #ff0000;">Mano gimdymo istorija:</span> su vyru buvome darni komanda
Laukiame ir Jūsų gimdymo istorijų! Rašykite jas, linksmas ir liūdnesnes, įkvepiančias, el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Mėnesio gale įdomiausio pasakojimo autorę apdovanojame grožio dovanėle. Na, o dabar suteikiame žodį mums parašiusiai Živilei, kurios gimdymas buvo toks, kokio ji norėjo.
Inga: kaip atsikračiau per nėštumą priaugtų 20 kg
Mums parašiusi dviejų dukryčių mama Inga pasakoja, kaip jai sekėsi atsikratyti per nėštumą priaugto dviženklio kilogramų skaičiaus.
Laukiame Jūsų gimdymo istorijų el. paštu tavovaikas@delfi ir suteikiame žodį mums parašiusiai mamai Julijai.
Julijos išpažintis: po skaudžios diagnozės šansai pastoti buvo maži
Renata: kaip mes kuriame savo šeimos tradicijas
Visada smagu, kai šeima turi bendrų tradicijų, pomėgių, kurie suvienija ir stiprina santykius. Mūsų skaitytoja Renata mielai pasidalino savo šeimos patirtimi, kaip jie, jauna šeima, kuria savo šeimos tradicijas.
Oksana: visada žinojau, kad per gimdymą nenoriu matyti vyro
Jeigu neseniai gimdėte arba mintys apie vaikučio gimimą jau seniai prašyte prašosi išguldomos popieriuje, laukiame ir jūsų gimdymo istorijų, mūsų el. paštas tavovaikas@delfi.lt.
Išrinkti vaikui vardą nėra juokų darbas, tai -  atsakingas ir apgalvotas poelgis, abiejų tėvų bendras sutarimas. Kai kurios šeimos turi savų tradicijų, kaip rinkti vaikui vardą, apie vieną tokią mums papasakojo skaitytoja Agnė.
Agnė: vardus vaikams renkame nepažeisdami tradicijos
Patyriau šoką, kai mergaitė pilve virto berniuku <sup style="color: #ff0000;">(skaitytojos istorija)</sup>
Laukiame ir Jūsų gimdymo istorijų! Rašykite jas, linksmas ir liūdnesnes, įkvepiančias, el. paštu tavovaikas@delfi.lt.
Pavojinga operacija nėštumo metu ir grėsmė vaikui <sup style="color: #ff0000;">(skaitytojos istorija)</sup>
Laukiame ir Jūsų gimdymo istorijų! Rašykite jas, linksmas ir liūdnesnes, įkvepiančias, el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Mėnesio gale įdomiausio pasakojimo autorę apdovanojame grožio dovanėle. Šiandien publikuojame Monikos gimdymo istoriją.
Istorijų konkursas „Kaip po gimdymo atsikračiau svorio" tęsiasi. Mums parašiusi Neringa per nėštumą priaugo 18, o numetė - 24 kg. Išklausykime jos pasakojimo.
<span style="color: #ff0000;">Neringa:</span> 5 mano išbandyti efektyvūs patarimai metant svorį
Iš Vilniaus gimdyti vyko į Kauną: moters išpažintis ir jos vyro komentaras
Laukiame ir Jūsų gimdymo istorijų! Rašykite jas, linksmas ir liūdnesnes, įkvepiančias, el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Publikuojame gimdymo istoriją, kurią parašė ir moteris, ir jos vyras. Vilniečiai specialiai gimdyti važiavo į Kauną.
Nusivylusi Lietuvos medicina, Agnė nevaisingumą gydėsi ir gimdė Anglijoje
Laukiame ir Jūsų gimdymo istorijų! Rašykite jas, linksmas ir liūdnesnes, įkvepiančias, el. paštu tavovaikas@delfi.lt.
Laukiame jūsų istorijų mūsų istorijų konkurse „Kaip aš sulieknėjau po gimdymo". Pasidalinkite savo patirtimi ir įkvėpkite kitas jaunas mamas, kurios šiandien sprendžia „sumažėjusių rūbų problemą". Dviejų vaikučių mama Asta dalijasi savo istorija, kaip numetė per du nėštumus sukauptus 20 kilogramų.
<span style="color: #ff0000;">Pametinukų mama Asta:</span> kaip aš vargais negalais numečiau 20 kg
Neringa: po gimdymo buvau tapusi stora drimba
Laukiame jūsų istorijų mūsų istorijų konkurse „Kaip aš sulieknėjau po gimdymo". Pasidalinkite savo patirtimi ir įkvėpkite kitas jaunas mamas, kurios šiandien sprendžia „sumažėjusių rūbų problemą". Juk kas geriau gali suprasti, negu mama - mamą. O dabar perduodame žodį mums parašiusiai Neringai.
Simona: jaučiuosi žudike, kuri neišdrįso gimdyti
Buvo 2009 metų vasara, kai sužinojau esanti nėščia. Turėjau draugą, su kuriuo kartu dar buvom neilgai, bet atsitiko taip, kad pastojau. Aptemo protas.
Laukiame ir Jūsų gimdymo istorijų! Rašykite jas, linksmas ir liūdnesnes, įkvepiančias, el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Mėnesio gale įdomiausio pasakojimo autorę apdovanojame grožio dovanėle. Na, o dabar suteikiame žodį mums parašiusiai Renatai.
Renatos gimdymas: stresas, įtampa ir didelis nerimas
Neišnešiotuko mamos kasdienybė: ašaros, baimė ir viltis <sup style="color: #ff0000;">skaitytojos istorija</sup>
Brigita, mums parašiusi savo gimdymo istoriją, pagimdė neišnešiotą sūnelį. 1880 g ir 44 cm berniukas iš karto buvo išneštas į reanimacijos skyrių. Sužinokime, kaip sekėsi jaunai mamai auginti sūnelį.
Nieko nėra neįmanomo <span style="color: #ff0000;"><sup>žindymo istorijų konkursas</sup></span>
Elzė tikėjo, kad maitins sūnelį pati net tada, kai rankas nuleido jai patarianti žindymo specialistė. Paskaitykime drąsios ir atkaklios moters žindymo istoriją.
Kaunietė Daiva mama tapo trisdešimties. Iš karto po gimdymo jai pablogėjo sveikata, ir ji atsidūrė reanimacijoje. Šios moters žindymo istorija išties neeilinė!
Žindysiu, kol atsisakys pats <span style="color: #ff0000;"><sup>istorijų konkursas</sup></span>
Neišnešiotų dvynių žindymas <sup style="color: #ff0000;">istorijų konkursas</sup>
Ligitos istorija yra aukso vertės, ypač toms šeimoms, kurių vaikučiai į pasaulį pasibeldžia per anksti. Kaip išmokyti žįsti per anksti gimusius ir dėl to silpnus vaikučius?
Trejų metų žindymo patirtis <span style="color: #ff0000;"><sup>istorijų konkursas</sup></span>
Keturmečio berniuko mama Marija dalijasi unikalia savo trejų metų žindymo patirtimi.
Editos žindymo istorija panaši į daugelio mūsų: iš pradžių atrodė, kad pieno gaminasi per mažai, ir teko mažylį primaitinti. Tačiau mamos užsispyrimas ir atkaklumas pildo svajones.
Atkaklumas grąžino pieną <span style="color: #ff0000;"><sup>žindymo istorijų konkursas</sup></span>
Nuo "infekcijos" galėjau ir numirti <span style="color: #ff0000;"><sup>žindymo istorijų konkursas</sup></span>
Parašiusi mums savo žindymo patirtį, mama Manta tikisi, kad ji bus naudinga kitoms mamoms.
Kitoks požiūris į mamos pieną <span style="color: #ff0000;"><sup>žindymo istorijų konkursas</sup></span>
Evelinos atsiųstoji žindymo istorija visai nepanaši į iki šiol mūsų publikuotąsias. Drąsios mintys, kurias ir siūlome paskaityti.
Mama Rasa, auginant beveik metukų Deimantę, planuoja ją mamos pienuku maitinti dar metus. Tačiau jos žindymo istorijos pradžia nebuvo labai sklandi.
Kopūsto lapai, mamos pienas ir IQ <span style="color: #ff0000;"><sup>žindymo istorijų konkursas</sup></span>
3 metų sūnus valgo mamos pieną <span style="color: #ff0000;"><sup>žindymo istorijų konkursas</sup></span>
Mantės istorija įkvepia ir sujaudina: moteris iki šiol mamos pienu maitina trejų metų ir trejų mėnesių sūnelį. Nors atsilaikyti aplinkinių replikoms ir komentarams buvo nelengva, prisipažįsta ji.
"Mišinuko dieta" <span style="color: #ff0000;"><sup>žindymo istorijų konkursas</sup></span>
Mama Donata parašė ne vieną, o iš karto dvi žindymo istorijas. Jų metu netikėtumų jaunai mamai netrūko. Kartą net teko griebtis "mišinuko dietos".
Dviejų vaikučių mama Jurgita prisimena savo žindymo patirtį ir pateikia labai tikslių įžvalgų.
Litras ašarų ir kryžiaus keliai <span style="color: #ff0000;"><sup>žindymo istorijų konkursas</sup></span>
Neketinau žindyti taip ilgai <span style="color: #ff0000;"><sup>žindymo istorijų konkursas</sup></span>
Irma iki šiol maitina beveik dvejų metų sūnelį, nors neketino to daryti, o ir pradžia buvo nelengva.
Žindžiau iš karto du! <sup style="color: #ff0000;">žindymo istorijų konkursas</sup>
Lina savo pienu maitino ne vieną, o iš karto du vaikučius. Todėll jos patirtis - ypatinga.
Rugpjūčio pirmąją savaitę minima Tarptautinė žindymo savaitė. Šių metų šūkis "Žindymo parama: arčiau mamų". Kviečiame dalintis savo žindymo patirtimi ir įkvėpti mamas ieškoti sprendimų susidūrus su sunkumais. Publikuojame trijų vaikų mamos Jūratės istoriją.
Vaikystė be čiulptukų <sup style="color: #ff0000;">Žindymo istorijų konkursas</sup>