Reklama

Ar atopiniu dermatitu sergantis vaikas gali turėti augintinį?

Kai kalbama atopinį dermatitą (AD) ir jo paūmėjimus, vienareikšmiškai teigiama, kad atopinio dermatito būklę pablogina neigiamos emocijos. Ir tai nestebina, juk sergant AD būtina tiek daug pakeisti, vengti ar net atsisakyti.
© Organizatorių archyvas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Namuose jau kelintus metus pilnaverčio šeimos nario statusą turintis šuo arba katinas staiga gali tapti nepageidaujamas. O juk tai daugelio mažylių mylimiausias žaidimų draugas, kurio jie gali netekti, o kartu ir daug gerų emocijų... Ar visada reikia atsisakyti augintinio, jeigu vaikui nustatomas atopinis dermatitas?

Šį klausimą reikėtų spręsti su gydytoju alergologu. Kodėl?

Pirmiausia atsakymas yra toks, kad augintinio nereikėtų atsisakyti, jeigu yra nustatytas atopinis dermatitas. Tačiau reikia stebėti, ar prasideda ryškūs paūmėjimai, susiję su augintinio kontaktu ir gydytojas alergologas nustato įsijautrinimą katei ar šuniukui.

Ar egzistuoja hipoalerginės šunų veislės? Visi šunys šeriasi, gamina pleiskanas ir išskiria seiles. Tačiau šiose „atliekose“ esantys baltymai skiriasi. Be to, alergenų kiekis gali būti sumažintas tinkamai prižiūrint kailį, pvz., dažnai (2 kartus per savaitę) maudant. Veislės, kurios mažiau šeriasi, laikomos labiau hipoalergiškomis, kadangi šunų pleiskanos ir seilės prilimpa prie plaukų ir nepatenka į aplinką. Tačiau svarbiausią vaidmenį vis dėlto atlieka baltymai.

Net jeigu įsigyjate plikąjį šunį, jis vis tiek gali gaminti alergenus. Norint įsigyti tinkamą šunį, reikia žiūrėti, kaip konkretus šuo veikia konkretų žmogų – tas pats šuo vienam puikiai tiks, o kitam ne. Kitaip tariant, kas tinka vienam, gali visiškai netikti kitam. Kai kurių veislių šunys tam tikriems žmonėms tinka labiau, tačiau to priežastys iki galo vis dar nežinomos.

Pasak kai kurių tyrimų, ankstyvas gyvūno atsiradimas namuose sumažina tikimybę tapti alergišku. Yra pranešimų apie asmenis, kurie tapo mažiau alergiški, kai aplinkoj nuolat sukiojosi gyvūnai.

Alerginės kilmės atopiniu dermatitu sergantiems žmonėms tinka šiurkščiaplaukiai ar garbanotu kailiu šunys, kadangi jie turi mažiau pleiskanų, šunys itin trumpu kailiu be poplaukio (čihuahua), kai kurios primityvios veislės itin trumpu kailiu (basendžiai, levretės).

Patartina vengti tokių veislių kaip anglų buldogai, afganų kurtai, šarpėjai, kokerspanieliai, taksai, dobermanai, vokiečių aviganiai, airių seteriai, mopsai, springerspanieliai.

Tad neskubėkite priimti sprendimų dėl augintinio, nes atimtos geros emocijos gali nuliūdinti mažylį ir taip pabloginti jo odos būklę. Priimkite šį sprendimą atlikę būtinus tyrimus ir pasitarę su gydytoju alergologu.

http://atopinis.lt/blogas/ar-imanomas-sis-duetas-augintinis-ir-atopiniu-dermatitu-sergantis-mazylis/

Užsakymo nr.: PT_77271589

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Atopinis dermatitas

Į pagalbą sausai odai: mamų atsiliepimai ir rekomendacijos

10 mamų, auginančių vaikus, paprašėme tapti BIODERMA produktų testuotojomis. Štai pirmieji jų atsiliepimai.

Prof. dr. Odilija Rudzevičienė: ką svarbu žinoti apie atopinį dermatitą

Gydytoja alergologė atsako į rūpimus klausimus apie atopinį dermatitą.

Gydytoja atsako į tėvams rūpimus klausimus apie atopinį dermatitą

Vaikus, kuriems nustatytas atopinis dermatitas, auginantys tėvai kone kasdien susiduria su daugybe klausimų. Į juos atsako gydytoja dermatovenerologė Inga Kisielienė.

Dvi gudrybės, kurių prireikia paūmėjus atopiniam dermatitui

Sergant atopiniu dermatitu verta pabandyti dezinfekcines vonias. Jūsų dėmesiui www.atopinis.lt pateikia du būdus, kaip jas paruošti.

Klaida, kurią daro tėvai, prausdami odos problemų turintį mažylį

Dauguma žmonių vis dar turi klaidingą nuomonę apie odos prausimą sergant atopiniu dermatitu.

Gydytoja dermatovenerologė griauna mitus apie vieną dažniausių odos ligų

Apie atopinį dermatitą ir kaip jį gydyti, sklando daug gandų. Jų prisiklausiusios vengiame maudyti mažylį, bijome tepti odelę hormoniniais kremais, kaltę verčiame kirminams. Pasidomėjome, ar iš lūpų į lūpas sklindanti informacija yra teisinga. Konsultuoja gydytoja dermatovenerologė Aušra Bičkauskienė.

Atsakykite į vieną klausimą ir laimėkite dovanų! (1)

Kviečiame atsakyti į vieną klausimą ir laimėti dovanų praktišką ir naudingą dovaną – Atoderm SOS Spray purškalą.

Atopiniu dermatitu sergančio Vyčio istorija

Bemiegės naktys, rūpinimasis vaiko mityba, tinkamu poilsiu, įdomaus laisvalaikio ieškojimas – visi šie rūpesčiai kasdien lydi mamytes, tačiau kai kurioms skirta dar daugiau. Viena iš jų Virginija, 2 metukų Vyčio, sergančio atopiniu dermatitu, mama.

Vargina atopinis dermatitas? Apsilankykite „Atoderm & KIDS“ atopiškos odos darželyje

Atopiškos odos požymiai yra lengvai atpažįstami: ypač sausa oda, nuolatinis jos niežulys, uždegimo sukelti odos pažeidimai.

Kur dažniausiai atsiranda atopinio dermatito bėrimai?

Daugeliui žmonių pirmieji atopinio dermatito simptomai pasireiškia iki penkerių metų amžiaus.

Kaip numalšinti odos niežėjimą?

Niežėjimas – tai nemalonus pojūtis, sukeliantis norą kasytis. Niežtinti oda yra vienas dažniausių ir labiausiai varginančių atopinio dermatito simptomų, kuris pasitaiko beveik visiems atopiniu dermatitu sergantiems pacientams.

Kaip pasirūpinti atopiška oda einant į lauką šaltuoju metu?

Sergantiems atopiniu dermatitu sportas visais metų laikais yra puikus būdas atsipalaiduoti, valdyti stresą ir palaikyti bendrą organizmo sveikatą.

Kaip tinkamai drėkinti odą?

Prevencija yra geriausias gydymas. Vengiant dirginančių faktorių gali sumažėti atopinio dermatito paūmėjimų skaičius arba jų intensyvumas.

Ar atopiniu dermatitu sergantis vaikas gali turėti augintinį?

Kai kalbama atopinį dermatitą (AD) ir jo paūmėjimus, vienareikšmiškai teigiama, kad atopinio dermatito būklę pablogina neigiamos emocijos. Ir tai nestebina, juk sergant AD būtina tiek daug pakeisti, vengti ar net atsisakyti.

Ar visada maisto produktai yra susiję su atopiniu dermatitu?

Tikriausiai ne kartą esate girdėję, kad atopinis dermatitas tolygu griežta dieta mamai ar jos mažyliui. Tačiau šis faktas yra teisingas tik iš dalies.