Reklama

Atopiniu dermatitu sergančio Vyčio istorija

Bemiegės naktys, rūpinimasis vaiko mityba, tinkamu poilsiu, įdomaus laisvalaikio ieškojimas – visi šie rūpesčiai kasdien lydi mamytes, tačiau kai kurioms skirta dar daugiau. Viena iš jų Virginija, 2 metukų Vyčio, sergančio atopiniu dermatitu, mama.
© Asmeninis archyvas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Atopinis dermatitas - gana dažna lėtinė odos liga, kuriai būdingas intensyvus odos sausumas, varginantis niežėjimas, būdingi raudoni odos bėrimai.

Atopinis dermatitas pakeičia vaiko ir visos šeimos dienotvarkę. Ypač daug laiko ir dėmesio tenka skirti vaiko odos priežiūrai, o jeigu atopinis dermatitas susijęs su alerginėmis reakcijomis – ir maisto produktams ar net nešiojamų drabužių audiniams.

Pirmieji simptomai

Pirmuosius atopinio dermatito požymius Virginija pastebėjo, kai Vyčiui buvo vos keli mėnesiai. Vaiko skruostai, kaklo oda ir sritis už ausų buvo paraudę, atsiradę pleiskanų luobai galvos ir antakių srityje. Mama kreipėsi į gydytoją – dermatologę. Vizito metu simptomai buvo suintensyvėję: kaklo oda ir sritis už ausų buvo ne tik paraudusi, bet ir šlapiuojanti, taip pat paraudusios ir pleiskanojančios kojos.

Atopinis dermatitas pakeičia visos šeimos gyvenimą

„Kol nebuvom radę tinkamo emoliento ir nebuvo pašalinti maisto alergenai, paūmėjimai kartodavosi labai dažnai ir trukdavo apie 3 savaites. Paūmėjimų metu labiausiai vargino niežėjimas bei odos uždegimas. Niežėjimas trikdė Vyčio, taip pat ir mūsų, miego kokybę. Neišsimiegodavau naktimis dėl nuolatinio vaiko kasymosi, vis keldavausi patepti kremu - emolientu ir nuraminti vaiką.“

Kasdieninė odos priežiūra pagerina gyvenimo kokybę

„Apie BIODERMA Atoderm Intensive baume sužinojau iš sesers, kuri serga atopiniu dermatitu. Taip pat šį emolientą man rekomendavo gydytoja - dermatologė, daug gerų atsiliepimų radau internete.

Tik bandymų metu galima išsirinkti tinkamiausią kremą emolientą, todėl nemažai teko iki tol išbandyti. Vienų emolientų nepatiko konsistencija, kitų - sudėtis, treti netiko vaiko odai, kol pagaliau atradau Atoderm Intensive baume kremą - emolientą, kuris patiko savo savybėmis ir poveikiu: kremas lengvai tepasi ir puikiai susigeria, o geriausia tai, kad po kelių dienų pradėjome matyti teigiamus pokyčius. Atoderm Intensive baume tepu kiekvieną dieną, ryte ir vakare, rankas dažniau. Atoderm Intensive baume atkuria apsauginį odos barjerą, ramina niežėjimą, taip pat drėkina ir maitina odą.

Vyčio odelė darėsi gražesnė, mažėjo sausų, paraudusių odos plotų, nurimo niežėjimas ir tuo pačiu noras kasytis. Labai džiaugiamės teigiamais pokyčiais ir pagerėjusia odos būkle. Dabar kremo tepimas - tai mūsų su Vyčiu kasdieninis ritualas – žaidimas, kurį po truputį Vytis kopijuoja ir pats su didžiausiu malonumu mokosi teptis kremu.“

Parama ypač svarbi

Atopinis dermatitas daro didelę įtaką pacientui ir jo šeimos emocinei būsenai. Dėl šios odos ligos keičiasi gyvenimo kokybė. Parama ir išklausymas gali padėti. Bendravimas su specialistais, patirties pasidalinimas su kitais atopiniu dermatitu sergančiais pacientais suteikia galimybę gauti reikalingiausias žinias apie šios odos ligos gydymą ir priežiūrą. Tai pat suteikia paramą, ir visa tai padeda pagerinti gyvenimo kokybę. Jeigu ir Jūs norite sužinoti daugiau apie atopinį dermatitą iš specialistų, dalintis savo patirtimi ir pasimokyti iš kitų patirties – prisijunkite prie bendruomenės: www.atopinis.lt.

Užsakymo nr.: PT_77470589

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Atopinis dermatitas

Į pagalbą sausai odai: mamų atsiliepimai ir rekomendacijos

10 mamų, auginančių vaikus, paprašėme tapti BIODERMA produktų testuotojomis. Štai pirmieji jų atsiliepimai.

Prof. dr. Odilija Rudzevičienė: ką svarbu žinoti apie atopinį dermatitą

Gydytoja alergologė atsako į rūpimus klausimus apie atopinį dermatitą.

Gydytoja atsako į tėvams rūpimus klausimus apie atopinį dermatitą

Vaikus, kuriems nustatytas atopinis dermatitas, auginantys tėvai kone kasdien susiduria su daugybe klausimų. Į juos atsako gydytoja dermatovenerologė Inga Kisielienė.

Dvi gudrybės, kurių prireikia paūmėjus atopiniam dermatitui

Sergant atopiniu dermatitu verta pabandyti dezinfekcines vonias. Jūsų dėmesiui www.atopinis.lt pateikia du būdus, kaip jas paruošti.

Klaida, kurią daro tėvai, prausdami odos problemų turintį mažylį

Dauguma žmonių vis dar turi klaidingą nuomonę apie odos prausimą sergant atopiniu dermatitu.

Gydytoja dermatovenerologė griauna mitus apie vieną dažniausių odos ligų

Apie atopinį dermatitą ir kaip jį gydyti, sklando daug gandų. Jų prisiklausiusios vengiame maudyti mažylį, bijome tepti odelę hormoniniais kremais, kaltę verčiame kirminams. Pasidomėjome, ar iš lūpų į lūpas sklindanti informacija yra teisinga. Konsultuoja gydytoja dermatovenerologė Aušra Bičkauskienė.

Atsakykite į vieną klausimą ir laimėkite dovanų! (1)

Kviečiame atsakyti į vieną klausimą ir laimėti dovanų praktišką ir naudingą dovaną – Atoderm SOS Spray purškalą.

Atopiniu dermatitu sergančio Vyčio istorija

Bemiegės naktys, rūpinimasis vaiko mityba, tinkamu poilsiu, įdomaus laisvalaikio ieškojimas – visi šie rūpesčiai kasdien lydi mamytes, tačiau kai kurioms skirta dar daugiau. Viena iš jų Virginija, 2 metukų Vyčio, sergančio atopiniu dermatitu, mama.

Vargina atopinis dermatitas? Apsilankykite „Atoderm & KIDS“ atopiškos odos darželyje

Atopiškos odos požymiai yra lengvai atpažįstami: ypač sausa oda, nuolatinis jos niežulys, uždegimo sukelti odos pažeidimai.

Kur dažniausiai atsiranda atopinio dermatito bėrimai?

Daugeliui žmonių pirmieji atopinio dermatito simptomai pasireiškia iki penkerių metų amžiaus.

Kaip numalšinti odos niežėjimą?

Niežėjimas – tai nemalonus pojūtis, sukeliantis norą kasytis. Niežtinti oda yra vienas dažniausių ir labiausiai varginančių atopinio dermatito simptomų, kuris pasitaiko beveik visiems atopiniu dermatitu sergantiems pacientams.

Kaip pasirūpinti atopiška oda einant į lauką šaltuoju metu?

Sergantiems atopiniu dermatitu sportas visais metų laikais yra puikus būdas atsipalaiduoti, valdyti stresą ir palaikyti bendrą organizmo sveikatą.

Kaip tinkamai drėkinti odą?

Prevencija yra geriausias gydymas. Vengiant dirginančių faktorių gali sumažėti atopinio dermatito paūmėjimų skaičius arba jų intensyvumas.

Ar atopiniu dermatitu sergantis vaikas gali turėti augintinį?

Kai kalbama atopinį dermatitą (AD) ir jo paūmėjimus, vienareikšmiškai teigiama, kad atopinio dermatito būklę pablogina neigiamos emocijos. Ir tai nestebina, juk sergant AD būtina tiek daug pakeisti, vengti ar net atsisakyti.

Ar visada maisto produktai yra susiję su atopiniu dermatitu?

Tikriausiai ne kartą esate girdėję, kad atopinis dermatitas tolygu griežta dieta mamai ar jos mažyliui. Tačiau šis faktas yra teisingas tik iš dalies.