Ieva: praradau vaiką per vieną vakarą

 (8)
Kai su vyru susilaukėme pirmo sūnaus, buvome abu labai jauni, bet tuomet buvome stipresni, nei tuomet, kai sužinoję, jog laukiamės antro vaikelio.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Sūnui tebuvo tik 7 mėnesiai, kaip sužinojau apie antrą nėštumą. Vyras puolė į isteriją, kaip mes auginsim 2 vaikus, kai dar neturime savo namų, kad dar turime luktelėti, kad per anksti...

Man jį matant tokį susikrimtusį taip pat jau buvo kilę minčių, gal pritarti jam, esame jauni, vieną vaiką jau auginame. Bet vėliau sužinojau, jog laukiasi mano mama, tai pagalvojau jeigu ji, 45 metų moteris, nieko nebijo, tai kodėl aš turiu baimintis? Sugebame rūpintis vienu, tai pasirūpinsime ir abiem.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Austėja Landsbergienė: ar tėvai turi padėti vaikams ruošti namų darbus?
Jus nustebins atsakymas į klausimą, ar tėvai savo vaikus myli vienodai

Buvau pati laimingiausia, laukiausi kartu su mama, buvome kartu ir pas genetikę, sužinojome, jog ji turės dukrytę, o aš dar vieną sūnų, skrajojome padebesiais, abi tam ruošėmės, juokaudavome, jog lyg filme, kai jauna dukra ir brandaus amžiaus mama kartu laukiasi.

Kuo arčiau buvo gimdymas, tuo labiau šalom vienas nuo kito su vyru... Jam tai buvo sunkus etapas. Bet gimė vaikiukai, visi buvome euforijoje, vaikeliai kartu augo, aš auginau 2 sūnus, kaip ir visuomet svajojau. Bet atėjo diena, kai mūsų laimė per vieną naktį subliuško. Kai mano mažajam buvo 7 mėnesiai, jis mirė nuo žaibinio meningokokinio meningito. Vaikas, būdamas visiškai sveikas, per vieną vakarą susirgo ir numirė, tai įvyko taip staigiai, kad visa šeima patyrėme šoką.

Su vyru suartėjom taip, kaip niekada net nebuvome artimi, palaikėme vienas kitą, visa šeima išsikapstėme. Ir niekada nebūčiau pagalvojusi, kad kada nors aš taip norėsiu kuo greičiau pastoti, kad stebėsiu savo vaisingas dienas, kad stengsiuosi mylėtis tik per jas, kad gulėsiu ant nugaros, kad būtų didesnė tikimybė, kad kas porą savaičių darysiu nėštumo testus ir nekantrausiu, kada gi aš pastosiu.

Kelis mėnesius jaudinausi, ėjau pas gydytoją, klausiau, kodėl aš negaliu pastoti, kodėl kai nori ir be proto lauki, tai negauni, o per TV rodo, kaip viena išmeta į šiukšlių dėžę, kaip kita, paslėpusi lagamine palėpėje po grindimis, ir kaip tokias Dievas nešioja, kodėl joms vaikus duoda, o man ne!

Po 5 mėnesių sužinojau, kad laukiuosi. Pagaliau! Dievas man grąžins tai, ką praradau... Bet jis man davė daug daugiau, jis man davė dukrytę, kuri yra mano ramstis, mano džiaugsmas, ji atgaivino visą šeimą, aš nemačiau dar tokio savo vyro, jis ją taip myli ir net pas jį nebeliko tos nesveikos baimės atsiradus naujai gyvybei, atsakomybės baimės.

Ar įsivaizduojat, kokią kainą mes sumokėjom už supratimą, kad kiekvienas Dievo duotas vaikas yra dovana? Kad negalima net tokių minčių turėti, kad vaikai ir taip gali bet kada išeiti net ir Jums prie to neprisidėjus. Toks jausmas, jog Dievas ir siuntė jį tam, kad pamokytų, kad mes jį be proto pamiltume, leido mano mamai tokiame amžiuje pastoti, kad aš tą vaiką išsaugočiau, ir vėliau jį susigrąžino, tam, kad smogtų savanaudiškoms širdims, kad susivoktume, jog ne mes sukūrėm ir neturim teisės to naikinti. Tai yra jo angelai, jo sielos, ir mes neturime teisės žlugdyti jų misijos žemėje. Kas mes tokie?

www.neplanuotasnestumas.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Atopinis dermatitas

Į pagalbą sausai odai: mamų atsiliepimai ir rekomendacijos

10 mamų, auginančių vaikus, paprašėme tapti BIODERMA produktų testuotojomis. Štai pirmieji jų atsiliepimai.

Prof. dr. Odilija Rudzevičienė: ką svarbu žinoti apie atopinį dermatitą

Gydytoja alergologė atsako į rūpimus klausimus apie atopinį dermatitą.

Gydytoja atsako į tėvams rūpimus klausimus apie atopinį dermatitą

Vaikus, kuriems nustatytas atopinis dermatitas, auginantys tėvai kone kasdien susiduria su daugybe klausimų. Į juos atsako gydytoja dermatovenerologė Inga Kisielienė.

Dvi gudrybės, kurių prireikia paūmėjus atopiniam dermatitui

Sergant atopiniu dermatitu verta pabandyti dezinfekcines vonias. Jūsų dėmesiui www.atopinis.lt pateikia du būdus, kaip jas paruošti.

Klaida, kurią daro tėvai, prausdami odos problemų turintį mažylį

Dauguma žmonių vis dar turi klaidingą nuomonę apie odos prausimą sergant atopiniu dermatitu.

Gydytoja dermatovenerologė griauna mitus apie vieną dažniausių odos ligų

Apie atopinį dermatitą ir kaip jį gydyti, sklando daug gandų. Jų prisiklausiusios vengiame maudyti mažylį, bijome tepti odelę hormoniniais kremais, kaltę verčiame kirminams. Pasidomėjome, ar iš lūpų į lūpas sklindanti informacija yra teisinga. Konsultuoja gydytoja dermatovenerologė Aušra Bičkauskienė.

Atsakykite į vieną klausimą ir laimėkite dovanų! (1)

Kviečiame atsakyti į vieną klausimą ir laimėti dovanų praktišką ir naudingą dovaną – Atoderm SOS Spray purškalą.

Atopiniu dermatitu sergančio Vyčio istorija

Bemiegės naktys, rūpinimasis vaiko mityba, tinkamu poilsiu, įdomaus laisvalaikio ieškojimas – visi šie rūpesčiai kasdien lydi mamytes, tačiau kai kurioms skirta dar daugiau. Viena iš jų Virginija, 2 metukų Vyčio, sergančio atopiniu dermatitu, mama.

Vargina atopinis dermatitas? Apsilankykite „Atoderm & KIDS“ atopiškos odos darželyje

Atopiškos odos požymiai yra lengvai atpažįstami: ypač sausa oda, nuolatinis jos niežulys, uždegimo sukelti odos pažeidimai.

Kur dažniausiai atsiranda atopinio dermatito bėrimai?

Daugeliui žmonių pirmieji atopinio dermatito simptomai pasireiškia iki penkerių metų amžiaus.

Kaip numalšinti odos niežėjimą?

Niežėjimas – tai nemalonus pojūtis, sukeliantis norą kasytis. Niežtinti oda yra vienas dažniausių ir labiausiai varginančių atopinio dermatito simptomų, kuris pasitaiko beveik visiems atopiniu dermatitu sergantiems pacientams.

Kaip pasirūpinti atopiška oda einant į lauką šaltuoju metu?

Sergantiems atopiniu dermatitu sportas visais metų laikais yra puikus būdas atsipalaiduoti, valdyti stresą ir palaikyti bendrą organizmo sveikatą.

Kaip tinkamai drėkinti odą?

Prevencija yra geriausias gydymas. Vengiant dirginančių faktorių gali sumažėti atopinio dermatito paūmėjimų skaičius arba jų intensyvumas.

Ar atopiniu dermatitu sergantis vaikas gali turėti augintinį?

Kai kalbama atopinį dermatitą (AD) ir jo paūmėjimus, vienareikšmiškai teigiama, kad atopinio dermatito būklę pablogina neigiamos emocijos. Ir tai nestebina, juk sergant AD būtina tiek daug pakeisti, vengti ar net atsisakyti.

Ar visada maisto produktai yra susiję su atopiniu dermatitu?

Tikriausiai ne kartą esate girdėję, kad atopinis dermatitas tolygu griežta dieta mamai ar jos mažyliui. Tačiau šis faktas yra teisingas tik iš dalies.