Klaida, kurią daro tėvai, prausdami odos problemų turintį mažylį

Dauguma žmonių vis dar turi klaidingą nuomonę apie odos prausimą sergant atopiniu dermatitu.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Vienas pagrindinių klausimų, su kuriais susiduriama kasdien: kaip dažnai prausti sausą odą? Nors vanduo turi odos sausumą skatinančių medžiagų, tačiau yra nepakeičiama asmens higienos sudedamoji dalis.

Taigi, ar žinojote, kad sergant atopiniu dermatitu praustis galima kiekvieną dieną? Svarbu prisiminti keletą taisyklių maudynių metu, kurios padėtų sumažinti nemalonius lėtinės uždegiminės odos simptomus.

Visų pirma, norint sumažinti odos sausumą yra svarbi maudymosi trukmė. Maudynės neturėtų būti ilgos: prauskitės ne ilgiau 10 - 15 minučių.

Antra, vanduo turėtų būti drungnas: vandens tempertūra turi būti mažesnė nei kūno ir siekti ne daugiau 35°C.

Trečia, drungnu vandeniu patariama praustis tik švelniais, odą tausojančiais prausikliais. Svarbu atkreipti dėmesį į kūno priežūros priemonių sudėtį ir vengti kvapiklių, muilo, dažiklių ir kitų odai neigamą poveikį turinčių medžiagų.

Šios medžiagos sausina bei dirgina odą, todėl atopinio dermatito kamuojamai odai reikalingi tik odą maitinantys, įvairiomis naudingomis medžiagomis papildyti ir odos barjerinę funkciją atkuriantys produktai.

Paskutinis punktas, į kurį reikia atkreipti dėmesį – tai kūno plaušinė. Ji turėtų būti natūrali: geriausiai lino ar sizalio pluošto, kuri nedirgintų ir būtų kuo švelnesnė jautriai kūno odai.

Ką daryti iš karto nusiprausus?

Etapas po prausimosi yra paskutinis žingsnis, kuris pasižymi keliais aktualiais aspektais. Nusiprausus švelniai ir netrinant odos, ją nusausinkite švariu rankšluosčiu, pagamintu iš natūralaus pluošto.

Skalbimo metu rankšluosčiams, patalynei ir rūbams plauti naudokite švelnias ir aštrių kvapiklių neturinčias priemones.

Nepamirškite, kad ypač svarbu visą kūno odą per pirmąsias 3 minutes išlipus iš vonios patepti kremu emolientu ir tai daryti kiekvieną dieną.

Gydytojui paskyrus receptinius vaistus, juos tepkite tik bėrimų vietose įsigėrus kremui emolientui.

Prisiminkite, kad atopinis dermatitas yra lėtinė uždegiminė odos liga, kuria reikia rūpintis kiekvieną dieną. Tinkama odos higiena ir teisingos žinios ilgainiui padeda sumažinti ligos simptomus bei džiaugtis sveika ir gražia oda.

Šaltinis

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Atopinis dermatitas

Į pagalbą sausai odai: mamų atsiliepimai ir rekomendacijos

10 mamų, auginančių vaikus, paprašėme tapti BIODERMA produktų testuotojomis. Štai pirmieji jų atsiliepimai.

Prof. dr. Odilija Rudzevičienė: ką svarbu žinoti apie atopinį dermatitą

Gydytoja alergologė atsako į rūpimus klausimus apie atopinį dermatitą.

Gydytoja atsako į tėvams rūpimus klausimus apie atopinį dermatitą

Vaikus, kuriems nustatytas atopinis dermatitas, auginantys tėvai kone kasdien susiduria su daugybe klausimų. Į juos atsako gydytoja dermatovenerologė Inga Kisielienė.

Dvi gudrybės, kurių prireikia paūmėjus atopiniam dermatitui

Sergant atopiniu dermatitu verta pabandyti dezinfekcines vonias. Jūsų dėmesiui www.atopinis.lt pateikia du būdus, kaip jas paruošti.

Klaida, kurią daro tėvai, prausdami odos problemų turintį mažylį

Dauguma žmonių vis dar turi klaidingą nuomonę apie odos prausimą sergant atopiniu dermatitu.

Gydytoja dermatovenerologė griauna mitus apie vieną dažniausių odos ligų

Apie atopinį dermatitą ir kaip jį gydyti, sklando daug gandų. Jų prisiklausiusios vengiame maudyti mažylį, bijome tepti odelę hormoniniais kremais, kaltę verčiame kirminams. Pasidomėjome, ar iš lūpų į lūpas sklindanti informacija yra teisinga. Konsultuoja gydytoja dermatovenerologė Aušra Bičkauskienė.

Atsakykite į vieną klausimą ir laimėkite dovanų! (1)

Kviečiame atsakyti į vieną klausimą ir laimėti dovanų praktišką ir naudingą dovaną – Atoderm SOS Spray purškalą.

Atopiniu dermatitu sergančio Vyčio istorija

Bemiegės naktys, rūpinimasis vaiko mityba, tinkamu poilsiu, įdomaus laisvalaikio ieškojimas – visi šie rūpesčiai kasdien lydi mamytes, tačiau kai kurioms skirta dar daugiau. Viena iš jų Virginija, 2 metukų Vyčio, sergančio atopiniu dermatitu, mama.

Vargina atopinis dermatitas? Apsilankykite „Atoderm & KIDS“ atopiškos odos darželyje

Atopiškos odos požymiai yra lengvai atpažįstami: ypač sausa oda, nuolatinis jos niežulys, uždegimo sukelti odos pažeidimai.

Kur dažniausiai atsiranda atopinio dermatito bėrimai?

Daugeliui žmonių pirmieji atopinio dermatito simptomai pasireiškia iki penkerių metų amžiaus.

Kaip numalšinti odos niežėjimą?

Niežėjimas – tai nemalonus pojūtis, sukeliantis norą kasytis. Niežtinti oda yra vienas dažniausių ir labiausiai varginančių atopinio dermatito simptomų, kuris pasitaiko beveik visiems atopiniu dermatitu sergantiems pacientams.

Kaip pasirūpinti atopiška oda einant į lauką šaltuoju metu?

Sergantiems atopiniu dermatitu sportas visais metų laikais yra puikus būdas atsipalaiduoti, valdyti stresą ir palaikyti bendrą organizmo sveikatą.

Kaip tinkamai drėkinti odą?

Prevencija yra geriausias gydymas. Vengiant dirginančių faktorių gali sumažėti atopinio dermatito paūmėjimų skaičius arba jų intensyvumas.

Ar atopiniu dermatitu sergantis vaikas gali turėti augintinį?

Kai kalbama atopinį dermatitą (AD) ir jo paūmėjimus, vienareikšmiškai teigiama, kad atopinio dermatito būklę pablogina neigiamos emocijos. Ir tai nestebina, juk sergant AD būtina tiek daug pakeisti, vengti ar net atsisakyti.

Ar visada maisto produktai yra susiję su atopiniu dermatitu?

Tikriausiai ne kartą esate girdėję, kad atopinis dermatitas tolygu griežta dieta mamai ar jos mažyliui. Tačiau šis faktas yra teisingas tik iš dalies.