Monika: augindama vaiką pervargsti ir nieko nespėji? - Pati kalta

 (181)
TavoVaikas.lt portale publikuotas interviu apie nepagražintą motinystę su Rugile sulaukė didžiulio skaitytojų susidomėjimo ir komentarų. Publikuojame gautą Monikos laišką – ji turi visai priešingą nuomonę.
Laiško autorė Monika su dukryte
© Asmeninis albumas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Straipsnį „Rugilė: papasakosiu, kaip be pagražinimų atrodo tikroji motinystė„ rasite ČIA.

Perskaičiusi šį straipsnį supratau, kaip pačios mamos, darydamos klaidas, po to būna išvargusios ir piktos. Nesu aš nei super mama, nei pavyzdžių pavyzdys, bet tikrai žinau – vaiką reikia auklėti nuo pirmos gyvenimo akimirkos.

Taigi, skaitau Rugilės mintis ir galvoju: „Nejaugi pati nesupranti, kad knygos nėra bereikalingas reikalas, jas ne tik reikia perskaityti, bet suprasti esmę. Aš nebuvau nėštumo metu ta mamytė, kuri lankė visus kursus ar skaitė visus tėvų forumus, tiesą pasakius, išvis jokiuose nebuvau, nes iki pat nėštumo paskutinės dienos dirbau.

Tačiau pagimdžiusi mergaitę, gulėdama ligoninėje perskaičiau vieną, bet labai gerą knygą apie kūdikius. Ir ką aš turiu šiandien? Puikią mergaitę, kuri leidžia naktį išsimiegoti iki ryto (nors jai 3 mėnesiai), jokių zyzimų, verkimų.

Nuo pirmos dienos po gimdymo aš dirbu, dažniausiai pasiimu ir dukrytę, nes ji tikrai man gėdos nepridarys ir leis produktyviai atlikti darbus. Šeima laiminga, motinystė veža, visur spėju, tiek su darbais, tiek su grožio procedūromis, o visi, pabuvę šalia manęs, žmonės užsimano irgi vaikų. Ir čia visai niekuo dėtas vaiko charakteris, ji turi charakterį ir yra labai aktyvi, čia tiesiog yra kelios paslaptys, kurios būtent ir yra surašytos knygoje.

Pagimdžiusios motinos verkia, kaip 5 dienų vaikelį guldyti kitame kambaryje? Žiauru? Ne, ne gaila. Patikėkite, tiek jam, tiek jums bus daug geriau, jei jis miegos kitam kambaryje. Gimęs vaikas taikosi prie grafiko ir režimo, tad kai jūs jį paguldysite kitame kambaryje, jokio diskomforto jis tikrai nejaus. Čia jūsų pasąmonės demonai, kad jis liūdės, bus negerai ir pan. Vaikui ir jums pačiai bus kur kas patogiau miegoti atskirai! Pašalinę savo baimes, jūs jau turėsite laiko SAU- savo poilsio! Gimus vaikui prasideda nešiojimai, sūpavimai ir t.t. Taip, to norisi, bet pamąstykite - ar jūs visą laiką norėsite jį nešioti? 1 metukų? 2 metų? Kol jis mažas, miega daugiausiai, taip, smagu, bet kas po to?! Primenu, kad tik gimęs vaikas su viskuo pažindinasi. Nuo pat pradžių sūpuodavau, nešiodavau, remdamasi knyga, išties nedaug, dėl to ji ir sėdi ramiai, žaidžia pati su savimi, šnekasi ir nereikalauja ant rankų, nes ji nežino, kad taip galima ir, kad taip bus, nes niekad nebūdavo! Ko tu nežinai, to tu ir nenori.

Vėlgi, čia jūsų savanaudiškumas, noriu panešioti, noriu prisiglausti... Nesakau, kad aš neglaudžiu ar nenešioju, bet visada jaučiu ribas.

Tas pats su miegu: jokių ritualų, sūpavimų, dainavimų, čiulptukų (tai irgi pagal knygą). Paguldau, ir ji žino, tai jos lova, laikas miegoti. Ir užmiega - be riksmų, verksmų. Kai pradeda verkšlenti (nes kai jai nieko neskauda, ji neverkia išvis, o tik pazyzia), aš nebėgu, neimu i rankas, o prieinu ir pradedu kalbinti, taip viskas ir pasibaigia. Kūdikis viską supranta, patikėkite!

Taip pat dėl bijojimo palikti mažiuką artimųjų priežiūrai, esą po to jis nesupras, kaip mama buvo, dabar nėra, ir psichologiškai jam bus labai sunku. Kad ir kaip bijote, vaiką nuo pirmų savaičių palikite pusvalandžiui, valandai, tada išvengsite isterijų ateityje, kai jums tikrai reiks į darbus arba palikti vaiką kitiems.

Aš dažnai susitinku su mamytėmis pajuodusiais paakiais, išsekusiomis, ir visada jos daro tą pačią klaidą: „Aš negaliu guldyti vaiko kitame kambary, tai žiauru" arba „Jis verkia, tada aš jį imu ant rankų". O aš turiu klausimą: "O nėra žiauru, kai jūs nemiegate naktimis? Kai vos jėgų turite pakelti nukritusią gumytę? Ir išvis, kai gyvenimas tampa nemielas? Nežiauru?"

Visų pirma pagalvokite apie save, tada ir jūsų vaikas bus laimingas. Kurkite savo taisykles nuo pat pradžių! Nes gyvenimas yra gražus, ir tikrai yra ką jame nuveikti!

Žinau, sunku, atrodo, viską atiduosi, kad tik vaikas būtų laimingas! Aš beprotiškai myliu savo vaikelį ir pradžia buvo su skaudančia širdimi, bet šiandien aš esu visiškai išsimiegojusi, susitvarkiusi, su vyru turime laiko sau. Be to, aš dirbu, nors dukrytei 3,5 mėn.

Esu beprotiškai laiminga mama! Taigi, neieškokite sau pasiteisinimo! Nebūkite savanaudiškos! Ir knygos parašytos ne tam, kad jas degintų, o tam, kad iš jų mokytųsi. Pakentėkite savaitę, dvi ir tada džiaukitės motinyste, kuri tikrai veža!

Nepeikiu straipsnio „Rugilė: papasakosiu, kaip be pagražinimų atrodo tikroji motinystė" autorės, bet tiesiog galiu pasakyti - pati kalta.

Monika R.

Nuotraukoje: laiško autorė Monika su dukryte

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Atopinis dermatitas

Į pagalbą sausai odai: mamų atsiliepimai ir rekomendacijos

10 mamų, auginančių vaikus, paprašėme tapti BIODERMA produktų testuotojomis. Štai pirmieji jų atsiliepimai.

Prof. dr. Odilija Rudzevičienė: ką svarbu žinoti apie atopinį dermatitą

Gydytoja alergologė atsako į rūpimus klausimus apie atopinį dermatitą.

Gydytoja atsako į tėvams rūpimus klausimus apie atopinį dermatitą

Vaikus, kuriems nustatytas atopinis dermatitas, auginantys tėvai kone kasdien susiduria su daugybe klausimų. Į juos atsako gydytoja dermatovenerologė Inga Kisielienė.

Dvi gudrybės, kurių prireikia paūmėjus atopiniam dermatitui

Sergant atopiniu dermatitu verta pabandyti dezinfekcines vonias. Jūsų dėmesiui www.atopinis.lt pateikia du būdus, kaip jas paruošti.

Klaida, kurią daro tėvai, prausdami odos problemų turintį mažylį

Dauguma žmonių vis dar turi klaidingą nuomonę apie odos prausimą sergant atopiniu dermatitu.

Gydytoja dermatovenerologė griauna mitus apie vieną dažniausių odos ligų

Apie atopinį dermatitą ir kaip jį gydyti, sklando daug gandų. Jų prisiklausiusios vengiame maudyti mažylį, bijome tepti odelę hormoniniais kremais, kaltę verčiame kirminams. Pasidomėjome, ar iš lūpų į lūpas sklindanti informacija yra teisinga. Konsultuoja gydytoja dermatovenerologė Aušra Bičkauskienė.

Atsakykite į vieną klausimą ir laimėkite dovanų! (1)

Kviečiame atsakyti į vieną klausimą ir laimėti dovanų praktišką ir naudingą dovaną – Atoderm SOS Spray purškalą.

Atopiniu dermatitu sergančio Vyčio istorija

Bemiegės naktys, rūpinimasis vaiko mityba, tinkamu poilsiu, įdomaus laisvalaikio ieškojimas – visi šie rūpesčiai kasdien lydi mamytes, tačiau kai kurioms skirta dar daugiau. Viena iš jų Virginija, 2 metukų Vyčio, sergančio atopiniu dermatitu, mama.

Vargina atopinis dermatitas? Apsilankykite „Atoderm & KIDS“ atopiškos odos darželyje

Atopiškos odos požymiai yra lengvai atpažįstami: ypač sausa oda, nuolatinis jos niežulys, uždegimo sukelti odos pažeidimai.

Kur dažniausiai atsiranda atopinio dermatito bėrimai?

Daugeliui žmonių pirmieji atopinio dermatito simptomai pasireiškia iki penkerių metų amžiaus.

Kaip numalšinti odos niežėjimą?

Niežėjimas – tai nemalonus pojūtis, sukeliantis norą kasytis. Niežtinti oda yra vienas dažniausių ir labiausiai varginančių atopinio dermatito simptomų, kuris pasitaiko beveik visiems atopiniu dermatitu sergantiems pacientams.

Kaip pasirūpinti atopiška oda einant į lauką šaltuoju metu?

Sergantiems atopiniu dermatitu sportas visais metų laikais yra puikus būdas atsipalaiduoti, valdyti stresą ir palaikyti bendrą organizmo sveikatą.

Kaip tinkamai drėkinti odą?

Prevencija yra geriausias gydymas. Vengiant dirginančių faktorių gali sumažėti atopinio dermatito paūmėjimų skaičius arba jų intensyvumas.

Ar atopiniu dermatitu sergantis vaikas gali turėti augintinį?

Kai kalbama atopinį dermatitą (AD) ir jo paūmėjimus, vienareikšmiškai teigiama, kad atopinio dermatito būklę pablogina neigiamos emocijos. Ir tai nestebina, juk sergant AD būtina tiek daug pakeisti, vengti ar net atsisakyti.

Ar visada maisto produktai yra susiję su atopiniu dermatitu?

Tikriausiai ne kartą esate girdėję, kad atopinis dermatitas tolygu griežta dieta mamai ar jos mažyliui. Tačiau šis faktas yra teisingas tik iš dalies.