z

10 auksinių patarimų užsiėmusiems tėčiams

Tam, kad tarp tėčio ir vaiko užsimegztų artimas ryšys, labai svarbu vaikui jausti ir žinoti, kad tėtis yra čia pat, visada pasiekiamas, ir jis iš karto atliepia į vaiko poreikius, kai jam prireikia paguodos ar pagalbos. Geras tėtis atpažįsta vaiko siunčiamus signalus ir iš karto reaguoja į juos.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Į vieną vietą surinkome 10 patarimų užsiėmusiems tėčiams, kurie nori būti gerais pavyzdžiais savo vaikams.

1. Gerbkite savo vaikų mamą - tai vienas geriausių dalykų, ką galite padaryti dėl savo vaikų.

2. Raskite laiko vaikams net ir būdami labai užsiėmę. Atminkite, kad kokybiškas buvimas su vaikais nematuojamas valandomis. Būdami su vaikais, būkite tik su jais ir tik jiems. Kuo dažniau kartokite, kokie jie jums svarbūs. Vaikai auga labai greitai ir praleistos progos gali nepavykti pakartoti vėliau.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kaip atpažinti gabų vaiką ir nenumarinti jo talentų
Kaip lavinti emocinį intelektą: paprasti, bet veiksmingi patarimai

3. Kuo anksčiau pradėkite bendrauti ir rūpintis vaikais. Nelaukite to laiko „kol vaikas paaugs ir bus galima su juo susitarti". Kuo anksčiau užmegsite ryšį su vaiku, tuo lengviau bus jį išlaikyti jau su paaugusiu vaiku ir spręsti jo problemas.

4. Prisiminkite, kad daug svarbiau, negu jūsų pabarimo ir priekaištų, vaikams reikia padrąsinimų, pagyrimų ir supratimo, kad jūs pastebite bei vertinate jų pastangas.

5. Pasaulyje, kuriame dominuoja technologijos, svarbu nepamiršti ir knygų. Skaitykite knygas savo vaikams nuo mažų dienų. Taip, būtent jūs, o ne vaikų mama, tada didesnė tikimybė, kad knygas pamėgs ir jie.

6. Vaikai mokosi iš tėvų elgesio, nors tėvai gali ir nepastebėti, kaip atidžiai vaikai dedasi į galvą jų pasakytus žodžius ar padarytus veiksmus. Mergaitė, kuriai mylintis tėtis skiria dėmesio ir savo laiko, auga žinodama, kad ji nusipelnė to, kad berniukai su ja elgtųsi pagarbiai. Tai padės jai ateityje renkantis partnerį.

7. Tam, kad augtų emociškai sveiki, vaikai turi jaustis saugūs. Kuo dažniau apkabinkite savo vaikus, dovanokite jiems fizinį ir emocinį artumą.

10 auksinių patarimų užsiėmusiems tėčiams
© Vida Press

8. Būkite teisingi ir atsakingi, šių labai svarbių savybių tikrai prireiks jūsų vaikams.

9. Vaikams reikia ribų, brėžkite jas atsakingai ir protingai. Susitarkite su antrąja puse dėl pagrindinių auklėjimo principų. Tėčiai, kurių namuose vyrauja disciplina, kurie yra teisingi savo vaikams, yra mylimi ir gerbiami savo vaikų.

10. Bendros šeimos tradicijos vienija šeimos narius. Pavyzdžiui, bendri pietūs savaitgaliais ar tradicinės vakarienės vakarais formuoja vaikams tinkamos mitybos įpročius. Tai proga susitikti visiems prie vieno stalo, pabendrauti, pasidalinti rūpimomis problemomis ir drauge pasidžiaugti.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Aš - tėtis

Gimdymas su vyru: argumentai UŽ ir PRIEŠ (4)

Apie gimdymą kartu su vyru vis dar kyla aštrios diskusijos, tačiau pagrindiniai argumentai už ir prieš išlieka tie patys.

Lukas Kašėta: netyčiukas – dovana, o ne problema!

Apie būsimą tėvystę Lukas sužinojo vos devyniolikos. Pora draugavo kiek daugiau nei mėnesį.

Psichoterapeutas: tėčiui būtina bendrauti su vaiku nuo jo gimimo (2)

Natūraliai kyla klausimas, kokias vertybes vaikams turėtų perteikti tėtis ir mama? Konsultuoja individualiosios (Adlerio) psichologijos analitikas seksologas Viktoras Šapurovas.

Moteris žindo vaiką: kaip jai padėti gali vyras (2)

Atrodo, žindymas – moters paskirtis, tačiau ne viena mūsų be vyro ne tik sunkiau augintų kūdikį, bet ir turėtų daugiau žindymo bėdų. Konsultuoja „Mano šeimos akademijos“ žindymo konsultantė Danutė Butėnienė.

Timūras Augucevičius: viskas, ko reikia vaikui – dėmesys ir meilė

Dviejų vaikų tėtis Timūras Augucevičius prieš tapdamas tėčiu turėjo kelias tėvystės baimes, kurias šiandien drąsiai paneigia.

Pažintis su ypatingu 3 vaikų tėčiu: ne tik mamos turi intuiciją

Tėtis – ne mamos pavaduotojas – ir tikrai ne tas, kurio tikslas – tik uždirbti pinigų, o vaikų reikalus užkrauti žmonai ant pečių. Susipažinkite su šiuolaikiniu tėčiu, kuris turi vaikų auginimo viziją ir filosofiją. Ir, svarbiausia, nori daug vaikų!

Klausimas psichologui: pamilau vyrą, kuris turi vaikų (3)

Skaitytojos klausimas specialistui: kaip kurti santykius su vyru, kuris yra našlys ir turi dvi mažametes dukteris?

Rimas Valeikis atsako į juokingus vaikų klausimus

Kartais vaikai užduoda tokių klausimų, kad nežinia, juoktis ar verkti. Kaip į panašius vaikų klausimus atsakys Rimas Valeikis?

Arūnas Valinskas priėmė iššūkį: klausimai, kurių žurnalistai paprastai neužduoda (2)

Žurnalo TAVO VAIKAS rubrika, kurioje kalbinami žinomi tėčiai, visada susilaukia didelio skaitytojų dėmesio. Šįkart iššūkį priėmė ir į suktus vaikų klausimus atsako Arūnas Valinskas.

Gydytoja ginekologė: seksas per nėštumą ne tik kad galimas, bet ir reikalingas (32)

Kai pastoja, keičiasi moters gyvenimas, tačiau vieno dalyko nevalia pamiršti – seksas su mylimu žmogumi turi tęstis, tik šiek tiek kitaip. Konsultuoja gydytoja ginekologė Ingrida Kravčenkienė.

Atviras interviu su psichologe: ko iš tiesų nori moteris ir ko nori vyras (3)

Net išsvajotas ir labai lauktas kūdikis į poros gyvenimą įneša sumaišties: iki šiol žiūrėję vienas į kitą vyras ir moteris nukreipia žvilgsnius į kūdikį, „pamiršta" save, kad galėtų tenkinti mažo žmogaus poreikius.

3 vaikų tėtis Simonas Urbonas: #VaikasNeŠiukšliųDėžė (3)

Trijų vaikų tėtis Simonas Urbonas šiandien paskelbė apie naują eksperimentą, kurio imasi. Jis vadinasi „Vaikas – ne šiukšlių dėžė“.

Skyrybų pragarą išgyvenęs alytiškis Virginijus: ir vyrams reikia pagalbos (19)

Taip jau priimta, kad vyrai neverkia, jiems nenutinka sunkumų, jų nervai geležiniai, jeigu jau gimei vyras, turi visas problemas išspręsti pats, kreiptis pagalbos – baisi gėda. Koks tu vyras, jei pats nesusitvarkai? Tokia visuomenės nuomonė. O kaip yra iš tikrųjų?

Seksologas: sunkiai įsivaizduoju laimingą sutuoktinių gyvenimą be sekso (36)

Kad seksas suteiktų visišką pasitenkinimą, maždaug pusei natūraliai gimdžiusių moterų reikia keisti mylėjimosi padėtį. Kad staiga neištirptų anksčiau buvęs artumas, kartais tenka įdėti daug pastangų. Kaip po gimdymo nesužlugdyti intymumo?

Kaip auginti mergaitę: instrukcija išmintingam tėčiui (6)

„Sveikinu! Jūs turėsite dukrą!“ – sako daktaras, išėjęs iš kabineto. Nuo šio momento jūs nustojate būti tiesiog vyru. Jūs tampate tėčiu. Kol kas būsimu, o netrukus – pačiu tikriausiu.