10 auksinių patarimų užsiėmusiems tėčiams

Tam, kad tarp tėčio ir vaiko užsimegztų artimas ryšys, labai svarbu vaikui jausti ir žinoti, kad tėtis yra čia pat, visada pasiekiamas, ir jis iš karto atliepia į vaiko poreikius, kai jam prireikia paguodos ar pagalbos. Geras tėtis atpažįsta vaiko siunčiamus signalus ir iš karto reaguoja į juos.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Į vieną vietą surinkome 10 patarimų užsiėmusiems tėčiams, kurie nori būti gerais pavyzdžiais savo vaikams.

1. Gerbkite savo vaikų mamą - tai vienas geriausių dalykų, ką galite padaryti dėl savo vaikų.

2. Raskite laiko vaikams net ir būdami labai užsiėmę. Atminkite, kad kokybiškas buvimas su vaikais nematuojamas valandomis. Būdami su vaikais, būkite tik su jais ir tik jiems. Kuo dažniau kartokite, kokie jie jums svarbūs. Vaikai auga labai greitai ir praleistos progos gali nepavykti pakartoti vėliau.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kaip atpažinti gabų vaiką ir nenumarinti jo talentų
Kaip lavinti emocinį intelektą: paprasti, bet veiksmingi patarimai

3. Kuo anksčiau pradėkite bendrauti ir rūpintis vaikais. Nelaukite to laiko „kol vaikas paaugs ir bus galima su juo susitarti". Kuo anksčiau užmegsite ryšį su vaiku, tuo lengviau bus jį išlaikyti jau su paaugusiu vaiku ir spręsti jo problemas.

4. Prisiminkite, kad daug svarbiau, negu jūsų pabarimo ir priekaištų, vaikams reikia padrąsinimų, pagyrimų ir supratimo, kad jūs pastebite bei vertinate jų pastangas.

5. Pasaulyje, kuriame dominuoja technologijos, svarbu nepamiršti ir knygų. Skaitykite knygas savo vaikams nuo mažų dienų. Taip, būtent jūs, o ne vaikų mama, tada didesnė tikimybė, kad knygas pamėgs ir jie.

6. Vaikai mokosi iš tėvų elgesio, nors tėvai gali ir nepastebėti, kaip atidžiai vaikai dedasi į galvą jų pasakytus žodžius ar padarytus veiksmus. Mergaitė, kuriai mylintis tėtis skiria dėmesio ir savo laiko, auga žinodama, kad ji nusipelnė to, kad berniukai su ja elgtųsi pagarbiai. Tai padės jai ateityje renkantis partnerį.

7. Tam, kad augtų emociškai sveiki, vaikai turi jaustis saugūs. Kuo dažniau apkabinkite savo vaikus, dovanokite jiems fizinį ir emocinį artumą.

10 auksinių patarimų užsiėmusiems tėčiams
© Vida Press

8. Būkite teisingi ir atsakingi, šių labai svarbių savybių tikrai prireiks jūsų vaikams.

9. Vaikams reikia ribų, brėžkite jas atsakingai ir protingai. Susitarkite su antrąja puse dėl pagrindinių auklėjimo principų. Tėčiai, kurių namuose vyrauja disciplina, kurie yra teisingi savo vaikams, yra mylimi ir gerbiami savo vaikų.

10. Bendros šeimos tradicijos vienija šeimos narius. Pavyzdžiui, bendri pietūs savaitgaliais ar tradicinės vakarienės vakarais formuoja vaikams tinkamos mitybos įpročius. Tai proga susitikti visiems prie vieno stalo, pabendrauti, pasidalinti rūpimomis problemomis ir drauge pasidžiaugti.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Aš - tėtis

Kaip kurstyti tarpusavio santykius, kad vyras ir žmona jaustųsi nuolat įsimylėję (1)

Koučingo specialistų lektorių Smiltės (39 m.) ir Rolando (52 m.) Juraičių šeimoje auga keturi vaikai – Marija Patricija (19 m.) Teodoras (9 m.), Leonardas (7 m.) ir Glorija Ana (5 m.). Pora ne tik pati stengiasi dėl savo santykių, bet ir dalijasi patarimais su kitais.

Visa tiesa apie seksą ir poros santykius po gimdymo: psichoterapeutas ir seksologas aptaria daugelį rūpimų klausimų

Po gimdymo negalima, o moteriai net ir nesinori mylėtis, pasikeitęs partnerės kūnas nejaudina vyro. Tai tik kelios didelės baimės, kuriomis vis dar tiki tėvais tapę vyras ir moteris.

Visame pasaulyje išgarsėjusi lietuvė fotografė pristato įspūdingą Tėvo dienai skirtą ciklą (2)

JAV gyvenanti lietuvių kilmės fotografė Giedrė Gomes, prieš kurį laiką publikavusi išskirtinių fotografijų ciklą, skirtą Motinos dienai, sugrįžta su įspūdingu projektu, skirtu tėčiams.

Kaip yra iš tiesų: ar vyrui vieta gimdyme? (11)

Ar vyrui dalyvauti gimdyme, yra abiejų partnerių sutarimas. Net jei vyriškoji pusė labai entuziastingai nusiteikusi ir nori dalyvauti, labai svarbu, ką apie tai mano moteris.

Paulius Skučas – atvirai, ką reiškia būti dukters tėčiu

Pirmąjį gegužės sekmadienį švenčiame Tėčio dieną. Ta proga žurnalas TAVO VAIKAS pakalbino vieną žinomą ir labai mylintį tėtį.

Žinomi tėčiai – apie vaikus, laimę ir tėčio dienos tradicijas

Visi keturi kalbinti tėčiai prisipažino, kad viena geriausių dovanų tėčiams – apkabinimas.

Tėvystės atostogos: kaip yra dabar ir kas gali keistis

Pagal šiuo metu galiojančią tvarką, galimybė eiti 30 kalendorinių dienų trukmės tėvystės atostogų vyrams yra bet kuriuo metu iki vaikui sukaks 3 mėnesiai (komplikuoto gimdymo atveju arba gimus dviem ir daugiau vaikų - nuo vaiko gimimo, iki vaikui sukanka šeši mėnesiai).

Veiksmingi patarimai, kaip tapus tėvais išsaugoti ypatingą ryšį tarp vyro ir moters

Ar esate patenkinti savo santuoka? O gal susilaukus vaikų prioritetų sąrašą teko pakoreguoti?

Simonas Urbonas – apie tėvystės atostogas atvirai

Šeimoje gimus vaikeliui įprasta, jog nuo darbų atsitraukia ir vaiko priežiūros atostogų eina mama. Tačiau tėvystės atostogos – vis dažnesnis reiškinys ne tik pasaulyje, bet ir Lietuvoje!

Tapęs tėčiu garsus fotografas nepabūgo iššūkio: laimė matuojama visai kitais dalykais

„Lemiama pokyčių akimirka, manau, buvo tada, kai sūnui sukako 8 mėnesiai ir aš išėjau vaiko priežiūros atostogų. Likau namie su sūnumi ir supratau, kad man ta nauja rutina labai patinka", – sako garsus fotografas Marius Žičius.

Andrius Kaluginas: seksui išnaudokite laiką, kai vaikų nėra namie (8)

Psichoterapeutas Andrius Kaluginas įsitikinęs, kad „seksui geriausia išnaudoti tas akimirkas, kai mažųjų nėra namuose!“.

Andrius Kaluginas: kaip suderinti seksą, romantiką ir motinystę

Vyras ir moteris tapo tėčiu ir mama. Kas pasikeitė? Pasikeitė mintys, kūnas, elgesys, potraukis, noras, orgazmas... Viskas!

Atviras dainininko Justino Jaručio interviu apie tėvystę

Grupės „Freaks on Floor" lyderis dainininkas Justinas Jarutis (29 m.) su žmona Justina augina beveik metukų Adelę.

Penkių vaikų tėvas: „vaiko pinigai“ pamina elementarią pagarbą tėvams (2)

Iš dirbančių tėvų kišenės paėmus mokesčių lengvatą ir įdėjus į kitą, pavadintą „vaiko pinigais", labai garsiai šaukti, kaip mes padėjom šeimoms - įžūlu. Taip interviu naujienų agentūrai ELTA teigė penkių vaikų tėvas, komunikacijos dėstytojas, LRT tarybos narys Darius Chmieliauskas.

Radistas Rolandas Mackevičius: tas jausmas su niekuo nesulyginamas

Artėjant tarptautinei konferencijai „Sveika ir laiminga mama" savo įžvalgomis tėvystės klausimais sutiko pasidalinti visiems puikiai pažįstamas radistas Rolandas Mackevičius, dviejų vaikų tėtis.