10 auksinių patarimų užsiėmusiems tėčiams

Tam, kad tarp tėčio ir vaiko užsimegztų artimas ryšys, labai svarbu vaikui jausti ir žinoti, kad tėtis yra čia pat, visada pasiekiamas, ir jis iš karto atliepia į vaiko poreikius, kai jam prireikia paguodos ar pagalbos. Geras tėtis atpažįsta vaiko siunčiamus signalus ir iš karto reaguoja į juos.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Į vieną vietą surinkome 10 patarimų užsiėmusiems tėčiams, kurie nori būti gerais pavyzdžiais savo vaikams.

1. Gerbkite savo vaikų mamą - tai vienas geriausių dalykų, ką galite padaryti dėl savo vaikų.

2. Raskite laiko vaikams net ir būdami labai užsiėmę. Atminkite, kad kokybiškas buvimas su vaikais nematuojamas valandomis. Būdami su vaikais, būkite tik su jais ir tik jiems. Kuo dažniau kartokite, kokie jie jums svarbūs. Vaikai auga labai greitai ir praleistos progos gali nepavykti pakartoti vėliau.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kaip atpažinti gabų vaiką ir nenumarinti jo talentų
Kaip lavinti emocinį intelektą: paprasti, bet veiksmingi patarimai

3. Kuo anksčiau pradėkite bendrauti ir rūpintis vaikais. Nelaukite to laiko „kol vaikas paaugs ir bus galima su juo susitarti". Kuo anksčiau užmegsite ryšį su vaiku, tuo lengviau bus jį išlaikyti jau su paaugusiu vaiku ir spręsti jo problemas.

4. Prisiminkite, kad daug svarbiau, negu jūsų pabarimo ir priekaištų, vaikams reikia padrąsinimų, pagyrimų ir supratimo, kad jūs pastebite bei vertinate jų pastangas.

5. Pasaulyje, kuriame dominuoja technologijos, svarbu nepamiršti ir knygų. Skaitykite knygas savo vaikams nuo mažų dienų. Taip, būtent jūs, o ne vaikų mama, tada didesnė tikimybė, kad knygas pamėgs ir jie.

6. Vaikai mokosi iš tėvų elgesio, nors tėvai gali ir nepastebėti, kaip atidžiai vaikai dedasi į galvą jų pasakytus žodžius ar padarytus veiksmus. Mergaitė, kuriai mylintis tėtis skiria dėmesio ir savo laiko, auga žinodama, kad ji nusipelnė to, kad berniukai su ja elgtųsi pagarbiai. Tai padės jai ateityje renkantis partnerį.

7. Tam, kad augtų emociškai sveiki, vaikai turi jaustis saugūs. Kuo dažniau apkabinkite savo vaikus, dovanokite jiems fizinį ir emocinį artumą.

10 auksinių patarimų užsiėmusiems tėčiams
© Vida Press

8. Būkite teisingi ir atsakingi, šių labai svarbių savybių tikrai prireiks jūsų vaikams.

9. Vaikams reikia ribų, brėžkite jas atsakingai ir protingai. Susitarkite su antrąja puse dėl pagrindinių auklėjimo principų. Tėčiai, kurių namuose vyrauja disciplina, kurie yra teisingi savo vaikams, yra mylimi ir gerbiami savo vaikų.

10. Bendros šeimos tradicijos vienija šeimos narius. Pavyzdžiui, bendri pietūs savaitgaliais ar tradicinės vakarienės vakarais formuoja vaikams tinkamos mitybos įpročius. Tai proga susitikti visiems prie vieno stalo, pabendrauti, pasidalinti rūpimomis problemomis ir drauge pasidžiaugti.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Aš - tėtis

Veiksmingi patarimai, kaip tapus tėvais išsaugoti ypatingą ryšį tarp vyro ir moters

Ar esate patenkinti savo santuoka? O gal susilaukus vaikų prioritetų sąrašą teko pakoreguoti?

Simonas Urbonas – apie tėvystės atostogas atvirai

Šeimoje gimus vaikeliui įprasta, jog nuo darbų atsitraukia ir vaiko priežiūros atostogų eina mama. Tačiau tėvystės atostogos – vis dažnesnis reiškinys ne tik pasaulyje, bet ir Lietuvoje!

Tapęs tėčiu garsus fotografas nepabūgo iššūkio: laimė matuojama visai kitais dalykais

„Lemiama pokyčių akimirka, manau, buvo tada, kai sūnui sukako 8 mėnesiai ir aš išėjau vaiko priežiūros atostogų. Likau namie su sūnumi ir supratau, kad man ta nauja rutina labai patinka", – sako garsus fotografas Marius Žičius.

Andrius Kaluginas: seksui išnaudokite laiką, kai vaikų nėra namie (8)

Psichoterapeutas Andrius Kaluginas įsitikinęs, kad „seksui geriausia išnaudoti tas akimirkas, kai mažųjų nėra namuose!“.

Andrius Kaluginas: kaip suderinti seksą, romantiką ir motinystę

Vyras ir moteris tapo tėčiu ir mama. Kas pasikeitė? Pasikeitė mintys, kūnas, elgesys, potraukis, noras, orgazmas... Viskas!

Atviras dainininko Justino Jaručio interviu apie tėvystę

Grupės „Freaks on Floor" lyderis dainininkas Justinas Jarutis (29 m.) su žmona Justina augina beveik metukų Adelę.

Penkių vaikų tėvas: „vaiko pinigai“ pamina elementarią pagarbą tėvams (2)

Iš dirbančių tėvų kišenės paėmus mokesčių lengvatą ir įdėjus į kitą, pavadintą „vaiko pinigais", labai garsiai šaukti, kaip mes padėjom šeimoms - įžūlu. Taip interviu naujienų agentūrai ELTA teigė penkių vaikų tėvas, komunikacijos dėstytojas, LRT tarybos narys Darius Chmieliauskas.

Radistas Rolandas Mackevičius: tas jausmas su niekuo nesulyginamas

Artėjant tarptautinei konferencijai „Sveika ir laiminga mama" savo įžvalgomis tėvystės klausimais sutiko pasidalinti visiems puikiai pažįstamas radistas Rolandas Mackevičius, dviejų vaikų tėtis.

Gydytojos ginekologės I. Kravčenkienės patarimas: daugiau bučiuokitės!

„Ir jūsų nėštumas bus labiau apsaugotas", – pataria gydytoja ginekologė Ingrida Kravčenkienė poroms, jei moteriai niekaip nepavyksta išnešioti vaisiaus.

STANO: jei turėsime sveikatos, bus ir ketvirtas vaikas

Dainininkas, dainų autorius, muzikos prodiuseris Stanislavas Stavickis–Stano (36 m.) su žmona Indre (28 m.) augina tris vaikus – Ričardą Aleksandrą (8 m.), Adomą (beveik trijų) ir Joaną Mariją (2 mėn.).

Radistas Rolandas Mackevičius: ką iš tiesų vyrui reiškia būti tėčiu?

Džiugu, jog sąmoningos tėvystės ir darnaus šeimos kūrimo temos ypač aktualios šiandienos visuomenėje. Panašiai, kaip sveikos mitybos svarba – iš pradžių naujovė, tuomet išskirtinė mada, o dabar jau norma, daugeliui savaime suprantamas reiškinys!

10 klausimų gydytojai apie intymius santykius po gimdymo

Po gimdymo kai kurios moterys laukia, kada gi galės pasimėgauti intymiais santykiais. O kitos neskuba vėl pulti mylimajam į glėbį: „Dar ne dabar"; „Ne šiandien"; „Ne rytoj." Kodėl?

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami

Gimus vaikui, šeimoje staiga viskas ima ir pasikeičia: prie vyro ir žmonos vaidmens prisideda mamos ir tėčio, prie ramių naktų – bemiegės, prie tylos – triukšmas.

Šeimyninių barnių įtaka vaiko psichikai

Jeigu aiškinatės santykius, pasistenkite daryti tai ne prie vaiko.

Psichologė įvardija, kokioms šeimoms susilaukus vaiko kyla daugiau bėdų

Nuo tos akimirkos, kai išgirstate pirmąjį savo kūdikio riksmą, judu - ne tik partneriai, meilužiai, sutuoktiniai, bet ir tėvai. Kai kurie tyrimai rodo, kad tik 19 proc. porų su nauju vaidmeniu susitvarko sėkmingai. Kas kiša koją?