10 požymių, kad vyras dar nesubrendęs tėvystei

 (4)
Dauguma vyrų mano, kad niekada nebus iki galo pasiruošę vaiko gimimui. Moteriai lengviau, juk ji dar vaikystėje vystė minkštus žaislus ir lėles, gydė juos, skaitė žurnalus apie auklėjimą - žodžiu, ruošėsi. Vyrams būsimoji tėvystė - visiškai nauja ir beveik visada stresinė situacija.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Vyrus, kurie nėra pasiruošę tėvystei, galima pažinti pagal tokius požymius:

„Pats svarbiausias!"

Jūsų vyriškis nenori dalintis mylimosios dėmesiu. Jūsų partneris nesutinka su perspektyva pasitraukti į antrą planą. Jis nori, kad jūs visa priklausytumėte tik jam vienam. Gal jis bijo, kad nebebus skaniai maitinamas, nebebus domimasi jo reikalais, o visas dėmesys ir rūpestis atiteks vaikui. Kaip ten bebūtų, bet toks vyro charakterio bruožas užkerta kelią jūsų laimingai motinystei. Jis tarsi antras vaikas nuolat kovos dėl „mamytės" dėmesio.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Šiuolaikinių tėvų klaida: dėl to vaikus užklumpa šimtai ligų
Kaip šiandien sekasi ketvertuko besilaukiančiai 65 metų moteriai

„Nėra pinigų"

Jis sako, kad dabar „nėra pinigų". Tai gali būti teisybė, arba jis tiesiog psichologiškai nėra pasiruošęs. Automobilinės kėdutės, drabužiai, vežimėliai ir žaislai nepigiai kainuoja, ir jis tai supranta. Kita vertus, kai kurie vyrai laukia, kol galės nupirkti vaikui viską, kas geriausia. Todėl jei jūs turite kur gyventi ir gaunate stabilias pajamas, galite grįžti prie atžalų klausimo ir aptarti jį dar sykį.

Pats dar vaikas

Potencialus tėvas dar labai jaunas ir nesubrendęs kaip asmenybė. Jūsų išrinktajam kol kas pačiam sunku susidoroti su sudėtingomis situacijomis. Jis suvokia, kad atsiradus vaikui, jo pečius užguls naujos problemos, kurias reikės spręsti, ir prisiimti atsakomybę už sprendimų pasekmes. O jis nėra tikras, kad su jomis susidoros. Fizinis amžius nebūtinai yra lemiamas veiksnys - tai gali būti ir dvidešimtmetis vaikinas, ir daug vyresnis vyras. Juos sieja vienas bendras bruožas - jie patys dar yra visiški vaikai.

Nedomina vaikai

Jo nedomina svetimi vaikai. Jūsų vyriškį erzina jų verksmas, kaprizai, jis nerodo iniciatyvos su jais pabendrauti, užmegzti kontaktą. Žinoma, sakoma, kad savus vaikus žmonės vertina kitaip, nei svetimus, bet tai tiesa tik iš dalies. Jei jūsų partneris protestuoja net prieš mažiausio kontakto su vaikais perspektyvą - tai ženklas.

Socialinis liūtas

Socialinis gyvenimas vyrui svarbiau už viską. Vyras supranta, kad gimus vaikui bus sunkiau ištrūkti, pasėdėti bare su draugais, nueiti į mėgstamos grupės koncertą. Ir kol jis nebus pasiruošęs nieko keisti savo gyvenime, vargu ar jis panorės turėti vaiką ir skirti jam dėmesį.

Nemoka pasirūpinti savimi

Jūs pastebėjote, kad būsimas tėtis nepratęs niekuo rūpintis. Jis iš tų vyrų, kurių gyvenimą organizuoja jį mylinčios moterys - žmona ir mama. Jam viskas paduodama, atnešama, pasakoma, kaip gyventi. Tokie vyrai nesugeba savarankiškai išspręsti savo problemų. Tik užbaigęs šį etapą jis galės išmokti pasirūpinti dar kažkuo, būti savarankiškas ir tapti šeimos galva.

Pagyventi dėl savęs

Jūsų partneris vis kartoja, kad nori „pagyventi dėl savęs". Tai sakydamas, vyras ne visada turi omenyje aktyvų gyvenimo būdą su daug bendravimo, kelionių, nuotykių. Galbūt jis tiesiog nejaučia, kad yra sėkmingas vyras. Jis gali jums nusileisti ir sutikti susilaukti vaiko dabar. Bet neverta tikėtis didelio entuziazmo ir domėjimosi vaiko auginimo ir auklėjimo klausimais. Jis bus atsiribojęs, kol neįgyvendins savo „paskirties": nepasodins medžio ir nepastatys namo.

Nenori vaikų su jumis

Į jūsų pastangas pakalbėti apie vaikus jis reaguoja nenoriai. Kalbos apie tai, kokie vaikų vardai patinka, ko jis norėtų - berniuko, ar mergaitės, ir kokius būrelius lankys vaikas, jį erzina ir baigiasi konfliktais. O į tiesų klausimą atsako: „Palaukim dar porą metų." Tokia reakcija būna, kai vyro kažkas netenkina santykiuose su būsima mama. Išsprendus šį klausimą, mintys apie vaiką vyrą ims dominti ir sukels jame norą būti šalia.

Santykiai su tėvais

Jei jūsų vyriškis iki šiol nepagarbiai elgiasi su savo mama, kažką įrodinėja tėvui, barasi ir trenkęs durimis išeina, greičiausiai jis dar pats neužaugo. Santykiai su tėvais - pirmas rodiklis, ar žmogus suaugęs, ir ar yra pasiruošęs prisiimti atsakomybę už savo gyvenimą. Visi tėvai turi trūkumų. Suaugęs vyras jau turi būti susidorojęs su vaikystės nuoskaudomis, jausti tėvams dėkingumą už tai, kad suteikė jam gyvenimą, o ne toliau juos kaltinti dėl savo klaidų, nesėkmių ir užkrauti jiems atsakomybę už savo laimę.

Vengia vaikų temos

Jūs pastebėjote, kad dėl kažkokių priežasčių niekada rimtai nesate aptarę vaikų temos. Bet koks bandymas aptarti šį klausimą iššaukia jo juokelius, agresiją, įkalbinėjimus pagyventi sau - žodžiu, viską, išskyrus konstruktyvų pokalbį apie vaikų planavimą. Ko gero, jis dar nėra pasiruošęs tėvystei, tokia perspektyva jį gąsdina.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Aš - tėtis

Kaip kurstyti tarpusavio santykius, kad vyras ir žmona jaustųsi nuolat įsimylėję (1)

Koučingo specialistų lektorių Smiltės (39 m.) ir Rolando (52 m.) Juraičių šeimoje auga keturi vaikai – Marija Patricija (19 m.) Teodoras (9 m.), Leonardas (7 m.) ir Glorija Ana (5 m.). Pora ne tik pati stengiasi dėl savo santykių, bet ir dalijasi patarimais su kitais.

Visa tiesa apie seksą ir poros santykius po gimdymo: psichoterapeutas ir seksologas aptaria daugelį rūpimų klausimų

Po gimdymo negalima, o moteriai net ir nesinori mylėtis, pasikeitęs partnerės kūnas nejaudina vyro. Tai tik kelios didelės baimės, kuriomis vis dar tiki tėvais tapę vyras ir moteris.

Visame pasaulyje išgarsėjusi lietuvė fotografė pristato įspūdingą Tėvo dienai skirtą ciklą (2)

JAV gyvenanti lietuvių kilmės fotografė Giedrė Gomes, prieš kurį laiką publikavusi išskirtinių fotografijų ciklą, skirtą Motinos dienai, sugrįžta su įspūdingu projektu, skirtu tėčiams.

Kaip yra iš tiesų: ar vyrui vieta gimdyme? (11)

Ar vyrui dalyvauti gimdyme, yra abiejų partnerių sutarimas. Net jei vyriškoji pusė labai entuziastingai nusiteikusi ir nori dalyvauti, labai svarbu, ką apie tai mano moteris.

Paulius Skučas – atvirai, ką reiškia būti dukters tėčiu

Pirmąjį gegužės sekmadienį švenčiame Tėčio dieną. Ta proga žurnalas TAVO VAIKAS pakalbino vieną žinomą ir labai mylintį tėtį.

Žinomi tėčiai – apie vaikus, laimę ir tėčio dienos tradicijas

Visi keturi kalbinti tėčiai prisipažino, kad viena geriausių dovanų tėčiams – apkabinimas.

Tėvystės atostogos: kaip yra dabar ir kas gali keistis

Pagal šiuo metu galiojančią tvarką, galimybė eiti 30 kalendorinių dienų trukmės tėvystės atostogų vyrams yra bet kuriuo metu iki vaikui sukaks 3 mėnesiai (komplikuoto gimdymo atveju arba gimus dviem ir daugiau vaikų - nuo vaiko gimimo, iki vaikui sukanka šeši mėnesiai).

Veiksmingi patarimai, kaip tapus tėvais išsaugoti ypatingą ryšį tarp vyro ir moters

Ar esate patenkinti savo santuoka? O gal susilaukus vaikų prioritetų sąrašą teko pakoreguoti?

Simonas Urbonas – apie tėvystės atostogas atvirai

Šeimoje gimus vaikeliui įprasta, jog nuo darbų atsitraukia ir vaiko priežiūros atostogų eina mama. Tačiau tėvystės atostogos – vis dažnesnis reiškinys ne tik pasaulyje, bet ir Lietuvoje!

Tapęs tėčiu garsus fotografas nepabūgo iššūkio: laimė matuojama visai kitais dalykais

„Lemiama pokyčių akimirka, manau, buvo tada, kai sūnui sukako 8 mėnesiai ir aš išėjau vaiko priežiūros atostogų. Likau namie su sūnumi ir supratau, kad man ta nauja rutina labai patinka", – sako garsus fotografas Marius Žičius.

Andrius Kaluginas: seksui išnaudokite laiką, kai vaikų nėra namie (8)

Psichoterapeutas Andrius Kaluginas įsitikinęs, kad „seksui geriausia išnaudoti tas akimirkas, kai mažųjų nėra namuose!“.

Andrius Kaluginas: kaip suderinti seksą, romantiką ir motinystę

Vyras ir moteris tapo tėčiu ir mama. Kas pasikeitė? Pasikeitė mintys, kūnas, elgesys, potraukis, noras, orgazmas... Viskas!

Atviras dainininko Justino Jaručio interviu apie tėvystę

Grupės „Freaks on Floor" lyderis dainininkas Justinas Jarutis (29 m.) su žmona Justina augina beveik metukų Adelę.

Penkių vaikų tėvas: „vaiko pinigai“ pamina elementarią pagarbą tėvams (2)

Iš dirbančių tėvų kišenės paėmus mokesčių lengvatą ir įdėjus į kitą, pavadintą „vaiko pinigais", labai garsiai šaukti, kaip mes padėjom šeimoms - įžūlu. Taip interviu naujienų agentūrai ELTA teigė penkių vaikų tėvas, komunikacijos dėstytojas, LRT tarybos narys Darius Chmieliauskas.

Radistas Rolandas Mackevičius: tas jausmas su niekuo nesulyginamas

Artėjant tarptautinei konferencijai „Sveika ir laiminga mama" savo įžvalgomis tėvystės klausimais sutiko pasidalinti visiems puikiai pažįstamas radistas Rolandas Mackevičius, dviejų vaikų tėtis.