10 požymių, kad vyras dar nesubrendęs tėvystei

 (4)
Dauguma vyrų mano, kad niekada nebus iki galo pasiruošę vaiko gimimui. Moteriai lengviau, juk ji dar vaikystėje vystė minkštus žaislus ir lėles, gydė juos, skaitė žurnalus apie auklėjimą - žodžiu, ruošėsi. Vyrams būsimoji tėvystė - visiškai nauja ir beveik visada stresinė situacija.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Vyrus, kurie nėra pasiruošę tėvystei, galima pažinti pagal tokius požymius:

„Pats svarbiausias!"

Jūsų vyriškis nenori dalintis mylimosios dėmesiu. Jūsų partneris nesutinka su perspektyva pasitraukti į antrą planą. Jis nori, kad jūs visa priklausytumėte tik jam vienam. Gal jis bijo, kad nebebus skaniai maitinamas, nebebus domimasi jo reikalais, o visas dėmesys ir rūpestis atiteks vaikui. Kaip ten bebūtų, bet toks vyro charakterio bruožas užkerta kelią jūsų laimingai motinystei. Jis tarsi antras vaikas nuolat kovos dėl „mamytės" dėmesio.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Šiuolaikinių tėvų klaida: dėl to vaikus užklumpa šimtai ligų
Kaip šiandien sekasi ketvertuko besilaukiančiai 65 metų moteriai

„Nėra pinigų"

Jis sako, kad dabar „nėra pinigų". Tai gali būti teisybė, arba jis tiesiog psichologiškai nėra pasiruošęs. Automobilinės kėdutės, drabužiai, vežimėliai ir žaislai nepigiai kainuoja, ir jis tai supranta. Kita vertus, kai kurie vyrai laukia, kol galės nupirkti vaikui viską, kas geriausia. Todėl jei jūs turite kur gyventi ir gaunate stabilias pajamas, galite grįžti prie atžalų klausimo ir aptarti jį dar sykį.

Pats dar vaikas

Potencialus tėvas dar labai jaunas ir nesubrendęs kaip asmenybė. Jūsų išrinktajam kol kas pačiam sunku susidoroti su sudėtingomis situacijomis. Jis suvokia, kad atsiradus vaikui, jo pečius užguls naujos problemos, kurias reikės spręsti, ir prisiimti atsakomybę už sprendimų pasekmes. O jis nėra tikras, kad su jomis susidoros. Fizinis amžius nebūtinai yra lemiamas veiksnys - tai gali būti ir dvidešimtmetis vaikinas, ir daug vyresnis vyras. Juos sieja vienas bendras bruožas - jie patys dar yra visiški vaikai.

Nedomina vaikai

Jo nedomina svetimi vaikai. Jūsų vyriškį erzina jų verksmas, kaprizai, jis nerodo iniciatyvos su jais pabendrauti, užmegzti kontaktą. Žinoma, sakoma, kad savus vaikus žmonės vertina kitaip, nei svetimus, bet tai tiesa tik iš dalies. Jei jūsų partneris protestuoja net prieš mažiausio kontakto su vaikais perspektyvą - tai ženklas.

Socialinis liūtas

Socialinis gyvenimas vyrui svarbiau už viską. Vyras supranta, kad gimus vaikui bus sunkiau ištrūkti, pasėdėti bare su draugais, nueiti į mėgstamos grupės koncertą. Ir kol jis nebus pasiruošęs nieko keisti savo gyvenime, vargu ar jis panorės turėti vaiką ir skirti jam dėmesį.

Nemoka pasirūpinti savimi

Jūs pastebėjote, kad būsimas tėtis nepratęs niekuo rūpintis. Jis iš tų vyrų, kurių gyvenimą organizuoja jį mylinčios moterys - žmona ir mama. Jam viskas paduodama, atnešama, pasakoma, kaip gyventi. Tokie vyrai nesugeba savarankiškai išspręsti savo problemų. Tik užbaigęs šį etapą jis galės išmokti pasirūpinti dar kažkuo, būti savarankiškas ir tapti šeimos galva.

Pagyventi dėl savęs

Jūsų partneris vis kartoja, kad nori „pagyventi dėl savęs". Tai sakydamas, vyras ne visada turi omenyje aktyvų gyvenimo būdą su daug bendravimo, kelionių, nuotykių. Galbūt jis tiesiog nejaučia, kad yra sėkmingas vyras. Jis gali jums nusileisti ir sutikti susilaukti vaiko dabar. Bet neverta tikėtis didelio entuziazmo ir domėjimosi vaiko auginimo ir auklėjimo klausimais. Jis bus atsiribojęs, kol neįgyvendins savo „paskirties": nepasodins medžio ir nepastatys namo.

Nenori vaikų su jumis

Į jūsų pastangas pakalbėti apie vaikus jis reaguoja nenoriai. Kalbos apie tai, kokie vaikų vardai patinka, ko jis norėtų - berniuko, ar mergaitės, ir kokius būrelius lankys vaikas, jį erzina ir baigiasi konfliktais. O į tiesų klausimą atsako: „Palaukim dar porą metų." Tokia reakcija būna, kai vyro kažkas netenkina santykiuose su būsima mama. Išsprendus šį klausimą, mintys apie vaiką vyrą ims dominti ir sukels jame norą būti šalia.

Santykiai su tėvais

Jei jūsų vyriškis iki šiol nepagarbiai elgiasi su savo mama, kažką įrodinėja tėvui, barasi ir trenkęs durimis išeina, greičiausiai jis dar pats neužaugo. Santykiai su tėvais - pirmas rodiklis, ar žmogus suaugęs, ir ar yra pasiruošęs prisiimti atsakomybę už savo gyvenimą. Visi tėvai turi trūkumų. Suaugęs vyras jau turi būti susidorojęs su vaikystės nuoskaudomis, jausti tėvams dėkingumą už tai, kad suteikė jam gyvenimą, o ne toliau juos kaltinti dėl savo klaidų, nesėkmių ir užkrauti jiems atsakomybę už savo laimę.

Vengia vaikų temos

Jūs pastebėjote, kad dėl kažkokių priežasčių niekada rimtai nesate aptarę vaikų temos. Bet koks bandymas aptarti šį klausimą iššaukia jo juokelius, agresiją, įkalbinėjimus pagyventi sau - žodžiu, viską, išskyrus konstruktyvų pokalbį apie vaikų planavimą. Ko gero, jis dar nėra pasiruošęs tėvystei, tokia perspektyva jį gąsdina.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Aš - tėtis

Gydytojos ginekologės I. Kravčenkienės patarimas: daugiau bučiuokitės!

„Ir jūsų nėštumas bus labiau apsaugotas", – pataria gydytoja ginekologė Ingrida Kravčenkienė poroms, jei moteriai niekaip nepavyksta išnešioti vaisiaus.

STANO: jei turėsime sveikatos, bus ir ketvirtas vaikas

Dainininkas, dainų autorius, muzikos prodiuseris Stanislavas Stavickis–Stano (36 m.) su žmona Indre (28 m.) augina tris vaikus – Ričardą Aleksandrą (8 m.), Adomą (beveik trijų) ir Joaną Mariją (2 mėn.).

Radistas Rolandas Mackevičius: ką iš tiesų vyrui reiškia būti tėčiu?

Džiugu, jog sąmoningos tėvystės ir darnaus šeimos kūrimo temos ypač aktualios šiandienos visuomenėje. Panašiai, kaip sveikos mitybos svarba – iš pradžių naujovė, tuomet išskirtinė mada, o dabar jau norma, daugeliui savaime suprantamas reiškinys!

10 klausimų gydytojai apie intymius santykius po gimdymo

Po gimdymo kai kurios moterys laukia, kada gi galės pasimėgauti intymiais santykiais. O kitos neskuba vėl pulti mylimajam į glėbį: „Dar ne dabar"; „Ne šiandien"; „Ne rytoj." Kodėl?

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami

Gimus vaikui, šeimoje staiga viskas ima ir pasikeičia: prie vyro ir žmonos vaidmens prisideda mamos ir tėčio, prie ramių naktų – bemiegės, prie tylos – triukšmas.

Šeimyninių barnių įtaka vaiko psichikai

Jeigu aiškinatės santykius, pasistenkite daryti tai ne prie vaiko.

Psichologė įvardija, kokioms šeimoms susilaukus vaiko kyla daugiau bėdų

Nuo tos akimirkos, kai išgirstate pirmąjį savo kūdikio riksmą, judu - ne tik partneriai, meilužiai, sutuoktiniai, bet ir tėvai. Kai kurie tyrimai rodo, kad tik 19 proc. porų su nauju vaidmeniu susitvarko sėkmingai. Kas kiša koją?

Seksas po gimdymo: tai svarbu žinoti ir vyrams, ir moterims

Ar tiesa, kad po gimdymo intymūs santykiai kitokio skonio? Kodėl kai kurioms moterims baisu atsiduoti aistrai?

Įtempti moters ir anytos santykiai: ką patars specialistas (28)

Mums parašiusi jauna mama klausia patarimo, kaip bendrauti su anyta, su kuria santykiai iki šių dienų nebuvo sklandūs.

Geriausias tėtis pagal Zodiako ženklą yra...

Horoskopų mamoms yra daugybė, tačiau tėčiai neretai būna primiršti. Jūsų dėmesiui - smagus vyrų, tapusių tėčiais, horoskopas.

Kodėl vaikas mieliau būna ir žaidžia su mama, o ne tėčiu

Ne visada tėčiai noriai dalijasi su mamomis vaiko auginimo rūpesčiais perpus, ne visada vaikai vienodai laiko praleidžia su tėčiu ir su mama. Ką daryti, kad ir tėčio dalyvavimas šeimos gyvenime būtų pilnavertis?

Gimdymas su vyru: argumentai UŽ ir PRIEŠ (5)

Apie gimdymą kartu su vyru vis dar kyla aštrios diskusijos, tačiau pagrindiniai argumentai už ir prieš išlieka tie patys.

Lukas Kašėta: netyčiukas – dovana, o ne problema!

Apie būsimą tėvystę Lukas sužinojo vos devyniolikos. Pora draugavo kiek daugiau nei mėnesį.

Psichoterapeutas: tėčiui būtina bendrauti su vaiku nuo jo gimimo (2)

Natūraliai kyla klausimas, kokias vertybes vaikams turėtų perteikti tėtis ir mama? Konsultuoja individualiosios (Adlerio) psichologijos analitikas seksologas Viktoras Šapurovas.

Moteris žindo vaiką: kaip jai padėti gali vyras (2)

Atrodo, žindymas – moters paskirtis, tačiau ne viena mūsų be vyro ne tik sunkiau augintų kūdikį, bet ir turėtų daugiau žindymo bėdų. Konsultuoja „Mano šeimos akademijos“ žindymo konsultantė Danutė Butėnienė.