Andrius Kaluginas: kaip suderinti seksą, romantiką ir motinystę

Vyras ir moteris tapo tėčiu ir mama. Kas pasikeitė? Pasikeitė mintys, kūnas, elgesys, potraukis, noras, orgazmas... Viskas!
© Organizatorių archyvas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Ką reikia žinoti? Kaip prisitaikyti prie pasikeitusio poros intymumo? Ką ir kaip daryti, kad meilės aistra neišblėstų? Apie ką nutyli vyrai? Ir ko tikisi moterys? Kur padėsime kablelį: „Mylėtis negalima atidėti"?

Apie tai kalba psichoterapeutas, santykių psichologas, pokyčių konsultantas, sąmoningumo ugdymo (anglų k. „Mindfulness") bei streso valdymo mokytojas – instruktorius Andrius Kaluginas.

Jis beveik du dešimtmečius individualiai konsultuoja poras bei įmones, rengia viešus ir uždarus seminarus. Per savo ilgalaikę praktiką A. Kaluginas padėjo pasikeisti ir pagerinti gyvenimo kokybę, atsikratyti psichologinių problemų ir kompleksų, išspręsti sunkias krizines situacijas tūkstančiams žmonių. Patarimo kreipiasi garsūs ir sėkmingi Lietuvos žmonės, žvaigždės, politikai, advokatai, verslo elitas.

Šiais metais jis tapo unikalios konferencijos „Sveika ir laiminga mama" pranešėju, kurioje skaitys nuotaikingą ir intriguojantį pranešimą „Seksas, romantika ir motinystė. Tu gali tai suderinti!" Konferencija simboliškai vyks Motinos dieną, gegužės 6-ąją "Compensa" koncertų salėje Vilniuje.

Kokius didžiausius sekso pokyčius patiria tėvais tapusi pora? Kaip keičiasi porų intymumas?

Didžiausias pokytis ir iššūkis vos tapus tėvais – sekso nebuvimas. Toliau, jei visi moters fiziologiniai ir kūno atsistatymo procesai vyksta normaliai, sekso trūkumas ir potraukio sumažėjimas. Pakitusios moters kūno formos (o kartais ir kvapas) gali gąsdinti vyrą arba pačią moterį. Iš čia atsiranda kompleksai. Tačiau svarbiausia, kad moters dėmesys ir rūpestis vis dažniau nukreiptas ne į vyrą, o į kūdikį.

Kaip neprarasti abipusės traukos ir gimus vaikeliui išlaikyti romantiškus jausmus ne tik gyvenime, bet ir sekso metu?

Geriausias būdas - sąmoningumas, dėmesingumas ir supratimas. Labai naudinga kartą per savaitę „pasidaryti" sau nors kelias valandas be vaiko(ų) ir skirti šį laiką tik santykiams. Romantikai reikia jėgų ir gero ūpo. Todėl labai svarbu tausoti jėgas. Stengtis sudėlioti dienotvarkę taip, kad liktų laiko poilsiui, atsipalaidavimui ir miegui. Juk romantikos žudikas yra nuovargis.

Su kokiais sekso iššūkiais susiduria vyrai po moters gimdymo?

Rimčiausias iššūkis – akistata su savaisiais vidiniais demonais. Juk vyro laukia ilgalaikis jo kantrybės išbandymas, meilės, ištikimybės, pasitikėjimo savimi. Didžiausias vyro priešas tampa jo EGO.

Su kokiais sekso iššūkiais susiduria moterys po gimdymo?

Rimčiausias iššūkis – kūno pokyčiai bei hormonų kaita ir dėl to atsiradę kompleksai ar kitos psichologinės problemos. Be to, nusilpęs libido gali kelti nerimą, liūdnas nuotaikas, įkyrias mintis. Toks derinys gali turėti įtakos lytinio šaltumo atsiradimų ar orgazmo funkcijos sutrikimų.

Kaip pora gali vienas kitam padėti išspręsti šias problemas?

Viskas priklauso nuo abipusio pasitikėjimo, atvirumo ir geranoriškumo lygio. Tai yra labai individualu. Nėra tokio metodo, kurį galėtų taikyti visos poros, ir kuris visiems padėtų vienodai. Todėl lemiamas dalykas šiuo atveju yra dėmesingumas – tai yra geriausia pagalba vienas kitam.

Kaip tą dėmesingumą rodyti, kaip jį išreikšti ir kaip suprasti, yra individualus poros ypatumas. Vienas gali išreikšti dėmesingumą, pavyzdžiui, dovanomis.

Paradoksalu, bet net tiesiogiai nestimuliuodamas aistros ar nespręsdamas kažkokių seksualinių problemų, eidamas "tiesiai per aplinkui" gali gauti veiksmui lyg ir nelygų rezultatą – kažkokią papildomą aistrą, gerą intymų kontaktą.

Kiti žmonės rodo dėmesį per pokalbius, atvirauja, dalijasi kasdiene informacija. Vėlgi, tai yra netiesioginis seksualinių problemų sprendimas, bet, kaip to rezultatas, gaunasi geras intymumas. Taip pat į šiuos visus dėmesingumo rodymus įeina švelnumas, paglostymai, bendras laisvalaikis ir t.t. Bet kuriuo atveju, tokiu būdu rodant dėmesį taip ir galima išspręsti problemas.

Taigi, nereikia pulti kreiptis į psichologus ar seksologus, o tuo labiau nederėtų tiesiogiai spręsti problemos ir jos įvardinti, kalbėti apie seksą reiškiant priekaištus. Tai gali būti didžiulė klaida. Problemą reikia spręsti rodant dėmesį įvairiomis formomis. O kokios kitokios formos tai gali būti – daugiau kalbėsiu konferencijos „Sveika ir laiminga mama“ metu.

Ką daryti, jog abipusė aistra neišblėstų? Kaip ją paskatinti?

Iš karto po gimdymo dėl aistros palaikymo net nereikia sukti galvos. O vėliau kiek įmanoma vengti romantikos žudiko Nr.1 - rutinos.

Apie ką dar kalbėsite konferencijoje?

kalbėsiu tema, kurią nutyli vyrai. Ko jie nesako. Kalbėsime apie vyrų baimes, dažniausiai pasitaikančias priežastis, dėl ko vyrai atsisako sekso. Apie vyrų fantazijas, kurių jie niekada nepasako.

Yra labai daug dalykų, apie kuriuos vyrai niekada nešneka. Moterys dažnai pajaučia vyro tylėjimą ir problemos neįvardijimą, todėl kyla nemažai konfliktų. Vyrai dažniausiai sako viena, bet galvoja ką kitą, todėl moterys apsigauna. Tad tai, ko jie nesako, ir yra didžiausia paslaptis, apie kurią ir kalbėsime konferencijos metu.

Andrius Kaluginas taip pat yra bestselerių apie seksualinius ir psichologinius kompleksus „Complexus Amoris" bei knygos apie pokyčius „Lengvumas"autorius, TV laidų vedėjas, „Žinių radijo" laidų apie santykius „Jis, Ji ir kiti" ir „Psichologo komentaras" autorius ir vedėjas. Lietuvos Kognityvinės elgesio terapijos draugijos, Lietuvos įsisąmoninimu grįstos psichologijos (anglų k.„Mindfulness") asociacijos, Europos ir Lietuvos Seksualinės medicinos draugijų narys. Nacionalinio paramos fondo vienišumui mažinti „MES"steigėjas ir vadovas. Ir – mylintis vyras bei sąmoningas tėtis.

Daugiau apie santykius, seksą ir romantiką jis pasakos konferencijoje "Sveika ir laiminga mama" gegužės 6 dieną Vilniaus "Compensa" koncertų salėje.

Daugiau informacijos: https://www.mamosdiena.lt

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Aš - tėtis

Kaip kurstyti tarpusavio santykius, kad vyras ir žmona jaustųsi nuolat įsimylėję (1)

Koučingo specialistų lektorių Smiltės (39 m.) ir Rolando (52 m.) Juraičių šeimoje auga keturi vaikai – Marija Patricija (19 m.) Teodoras (9 m.), Leonardas (7 m.) ir Glorija Ana (5 m.). Pora ne tik pati stengiasi dėl savo santykių, bet ir dalijasi patarimais su kitais.

Visa tiesa apie seksą ir poros santykius po gimdymo: psichoterapeutas ir seksologas aptaria daugelį rūpimų klausimų

Po gimdymo negalima, o moteriai net ir nesinori mylėtis, pasikeitęs partnerės kūnas nejaudina vyro. Tai tik kelios didelės baimės, kuriomis vis dar tiki tėvais tapę vyras ir moteris.

Visame pasaulyje išgarsėjusi lietuvė fotografė pristato įspūdingą Tėvo dienai skirtą ciklą (2)

JAV gyvenanti lietuvių kilmės fotografė Giedrė Gomes, prieš kurį laiką publikavusi išskirtinių fotografijų ciklą, skirtą Motinos dienai, sugrįžta su įspūdingu projektu, skirtu tėčiams.

Kaip yra iš tiesų: ar vyrui vieta gimdyme? (11)

Ar vyrui dalyvauti gimdyme, yra abiejų partnerių sutarimas. Net jei vyriškoji pusė labai entuziastingai nusiteikusi ir nori dalyvauti, labai svarbu, ką apie tai mano moteris.

Paulius Skučas – atvirai, ką reiškia būti dukters tėčiu

Pirmąjį gegužės sekmadienį švenčiame Tėčio dieną. Ta proga žurnalas TAVO VAIKAS pakalbino vieną žinomą ir labai mylintį tėtį.

Žinomi tėčiai – apie vaikus, laimę ir tėčio dienos tradicijas

Visi keturi kalbinti tėčiai prisipažino, kad viena geriausių dovanų tėčiams – apkabinimas.

Tėvystės atostogos: kaip yra dabar ir kas gali keistis

Pagal šiuo metu galiojančią tvarką, galimybė eiti 30 kalendorinių dienų trukmės tėvystės atostogų vyrams yra bet kuriuo metu iki vaikui sukaks 3 mėnesiai (komplikuoto gimdymo atveju arba gimus dviem ir daugiau vaikų - nuo vaiko gimimo, iki vaikui sukanka šeši mėnesiai).

Veiksmingi patarimai, kaip tapus tėvais išsaugoti ypatingą ryšį tarp vyro ir moters

Ar esate patenkinti savo santuoka? O gal susilaukus vaikų prioritetų sąrašą teko pakoreguoti?

Simonas Urbonas – apie tėvystės atostogas atvirai

Šeimoje gimus vaikeliui įprasta, jog nuo darbų atsitraukia ir vaiko priežiūros atostogų eina mama. Tačiau tėvystės atostogos – vis dažnesnis reiškinys ne tik pasaulyje, bet ir Lietuvoje!

Tapęs tėčiu garsus fotografas nepabūgo iššūkio: laimė matuojama visai kitais dalykais

„Lemiama pokyčių akimirka, manau, buvo tada, kai sūnui sukako 8 mėnesiai ir aš išėjau vaiko priežiūros atostogų. Likau namie su sūnumi ir supratau, kad man ta nauja rutina labai patinka", – sako garsus fotografas Marius Žičius.

Andrius Kaluginas: seksui išnaudokite laiką, kai vaikų nėra namie (8)

Psichoterapeutas Andrius Kaluginas įsitikinęs, kad „seksui geriausia išnaudoti tas akimirkas, kai mažųjų nėra namuose!“.

Andrius Kaluginas: kaip suderinti seksą, romantiką ir motinystę

Vyras ir moteris tapo tėčiu ir mama. Kas pasikeitė? Pasikeitė mintys, kūnas, elgesys, potraukis, noras, orgazmas... Viskas!

Atviras dainininko Justino Jaručio interviu apie tėvystę

Grupės „Freaks on Floor" lyderis dainininkas Justinas Jarutis (29 m.) su žmona Justina augina beveik metukų Adelę.

Penkių vaikų tėvas: „vaiko pinigai“ pamina elementarią pagarbą tėvams (2)

Iš dirbančių tėvų kišenės paėmus mokesčių lengvatą ir įdėjus į kitą, pavadintą „vaiko pinigais", labai garsiai šaukti, kaip mes padėjom šeimoms - įžūlu. Taip interviu naujienų agentūrai ELTA teigė penkių vaikų tėvas, komunikacijos dėstytojas, LRT tarybos narys Darius Chmieliauskas.

Radistas Rolandas Mackevičius: tas jausmas su niekuo nesulyginamas

Artėjant tarptautinei konferencijai „Sveika ir laiminga mama" savo įžvalgomis tėvystės klausimais sutiko pasidalinti visiems puikiai pažįstamas radistas Rolandas Mackevičius, dviejų vaikų tėtis.