Andrius Kaluginas: seksui išnaudokite laiką, kai vaikų nėra namie

 (8)
Psichoterapeutas Andrius Kaluginas įsitikinęs, kad „seksui geriausia išnaudoti tas akimirkas, kai mažųjų nėra namuose!“.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Priimant vienokį ar kitokį sprendimą, būtina atsižvelgti į tai, kaip suaugusieji yra pratę miegoti – ramiai ar nelabai ramiai, plačiai ar ne, vartosi ar ne. Mat svarbiausia – kūdikio saugumas.

Tačiau tokiu atveju, jei kūdikis miega su jumis vienoje lovoje, apie jokį intymų gyvenimą negali būti nė kalbos.

Vaikai pirmaisiais metais dar labai daug miega. Todėl yra tikrai daug tarpsnių, kai tėvų lova yra laisva, nes mažylis dieną miega savo lovytėje, ir suaugusieji gali atlikti jiems svarbius dalykus – pasimylėti ar pasiglamonėti. Tik jokiu būdu nereikia to daryti vaiko akivaizdoje.

Klysta manantieji, kad kūdikis nieko nesupranta, todėl prie jo galima elgtis taip, kaip mums atrodo tinkama. Mylintis yra girdimi vyro ar moters garsai – judesiai, įvairios aimanos, todėl kūdikis gali išsigąsti.

Vaikai pirmaisiais metais dar labai daug miega. Todėl yra tikrai daug tarpsnių, kai tėvų lova yra laisva, nes mažylis dieną miega savo lovytėje, ir suaugusieji gali atlikti jiems svarbius dalykus – pasimylėti ar pasiglamonėti. Tik jokiu būdu nereikia to daryti vaiko akivaizdoje.
Andrius Kaluginas

Būna, gimus mažyliui, moterys linkusios atsisakyti intymaus gyvenimo. Ir tai – visiškai normalu ir natūralu. Vyrai dažniausiai linkę galvoti tik apie save. Ir tai yra ne moters, o vyro bėda. Taigi, į bet kokį mamos nerimą ar nuogąstavimą, kad nesaugu vaiką palikti be priežiūros, reikia reaguoti rimtai net jei atrodytų, kad tam nėra jokio pagrindo. Gimus kūdikiui, visas dėmesys turi būti sutelktas ne į savo poreikius, bet į jo.

Tėtis skriaudžia mamą

Nevaikštantis kūdikėlis tėvų užklupti intymią akimirką dar negali, bet ūgtelėjęs pipiras į tėvų miegamąjį gali įsiveržti pačiu netinkamiausiu metu. Net jei atrodys, kad mažylis jau tikrai miega, jis gali pabusti susapnavęs blogą sapną ar suskaudus pilveliui. Ir jokie užraktai miegamojo duryse čia nepadės. Vaikai yra smalsūs ir bet kuriuo atveju leisis ieškoti tėvų. Geriausia išnaudoti tas akimirkas, kai mažųjų nėra namuose.

Maža to, auginantiems ikimokyklinukus meilės žaidimais geriausia užsiimti ne namuose. Kur ir kada tą daryti, tai – jau suaugusiųjų noro ir kūrybiškumo klausimas. Mat tėvų užklupimas pačiu netinkamiausiu metu gali būti traumuojanti patirtis tiek suaugusiesiems, tiek ir vaikams.

Ikimokyklinukai lytinio akto paprastai neinterpretuoja kaip normalaus gyvenimo reiškinio – dažniausiai suvokia kaip skriaudimą. Jeigu tėvus miegamajame užklups berniukas, jis gali pamanyti, kad tėtis skriaudžia mamą, o jeigu mergaitė, gali nuspręsti, kad mama smurtauja prieš tėtį.

Psichologai visa tai vadina psichoseksualine trauma, dėl kurios gali (bet tikrai nebūtinai) paaugę vaikai vengti lytinių santykių, nes šie jiems asocijuosis su smurtu.

Ups. Užklupo!

Jeigu vis dėlto taip nutiko, kad mažylis įsliūkino į tėvų miegamąją pačiu netinkamiausiu metu? Reikėtų iškart nustoti mėgautis suaugusiesiems maloniais dalykais ir atkreipti dėmesį į vaiką.

Jeigu mažylis paklaus, ką jūs čia darote, reikėtų pasakyti, kad mes su tėveliu (ar mamyte) žaidžiame meilės žaidimą. Jeigu paklaus, koks tai žaidimas, vaikui suprantama kalba trumpai, nesiveldami į ilgus išvedžiojimus, pasakyti, kad jūs mylite vienas kitą.

Jokiu būdu nepulkite pasakoti, kad tai, ką jūs darėte, yra seksas arba kad manote, jog metas ateiti broliukui ar sesutei.

Ne mažesnis blogis, jei vaikas tėvų tiesiogiai neužklumpa, bet išgirsta iš tėvų miegamojo sklindančius jam nepažįstamus garsus. Tuomet prisigalvoja įvairiausių baubų. O jei dar vaikas gali pasigirti lakia fantazija, jis dar įsivaizduoja baisius košmarus.

Todėl rekomenduojama intymaus gyvenimo laiką susiplanuoti taip, kad vaiko nebūtų šalia, o visa erdvė priklausytų tik suaugusiesiems, ir nebūtų net menkiausios tikimybės būti užkluptiems.

Nors ir kokio amžiaus būtų jūsų atžala, galioja svarbiausia taisyklė – jokio sekso namuose esant vaikams.
Andrius Kaluginas

O su vyresnėmis, viena koja žengiančiomis į paauglystę atžalomis? Galbūt su šio amžiaus vaikais galima laisviau jaustis?

Su vaikais niekada negalima laisvai jaustis. Nors ir kokio amžiaus būtų jūsų atžala, galioja svarbiausia taisyklė – jokio sekso namuose esant vaikams.

Tarp ikimokyklinuko ir paauglio skirtumas tik tas, kad su vyresniu vaiku jau galima atviriau kalbėti, paaiškinant jam tai, kas įvyko. Tik nepradėkite pasakoti apie meilės žaidimus. Užteks pasakyti, kad tai, ką jis matė, buvo meilė.

Bučiuotis galima, bet...

Tie, kurie linkę savo jausmus atvirai rodyti prie vaikų, pasibučiuodami ar švelniai prisiglausdami, turi žinoti, kad švelnumas ir meilė yra nuostabu. Vaikai, matydami švelniai besielgiančius tėvus, taip pat mokosi gražių santykių. Tik čia taip pat nereikėtų perlenkti lazdos. Tai neturi būti gilus prancūziškas bučinys ar erotinio pobūdžio prisiglaudimai, nes vaikas tiesiog to nesupras.

Jei tėvai nori rodyti vienas kitam švelnumą, pakanka paviršutiniškų bučinių, švelnių pasiglostymų ar apkabinimų. Visa kita yra perteklinis vaiko susijaudinimas ar susidomėjimas, kas čia vyksta. Tam, kad liktumėte „neutralia“ mama ar tėčiu, turite išlaikyti tokį patį intymumo lygmenį, kaip ir elgdamiesi su vaiku, – jį pabučiuodami ar paglostydami jo galvą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Aš - tėtis

Kaip kurstyti tarpusavio santykius, kad vyras ir žmona jaustųsi nuolat įsimylėję (1)

Koučingo specialistų lektorių Smiltės (39 m.) ir Rolando (52 m.) Juraičių šeimoje auga keturi vaikai – Marija Patricija (19 m.) Teodoras (9 m.), Leonardas (7 m.) ir Glorija Ana (5 m.). Pora ne tik pati stengiasi dėl savo santykių, bet ir dalijasi patarimais su kitais.

Visa tiesa apie seksą ir poros santykius po gimdymo: psichoterapeutas ir seksologas aptaria daugelį rūpimų klausimų

Po gimdymo negalima, o moteriai net ir nesinori mylėtis, pasikeitęs partnerės kūnas nejaudina vyro. Tai tik kelios didelės baimės, kuriomis vis dar tiki tėvais tapę vyras ir moteris.

Visame pasaulyje išgarsėjusi lietuvė fotografė pristato įspūdingą Tėvo dienai skirtą ciklą (2)

JAV gyvenanti lietuvių kilmės fotografė Giedrė Gomes, prieš kurį laiką publikavusi išskirtinių fotografijų ciklą, skirtą Motinos dienai, sugrįžta su įspūdingu projektu, skirtu tėčiams.

Kaip yra iš tiesų: ar vyrui vieta gimdyme? (11)

Ar vyrui dalyvauti gimdyme, yra abiejų partnerių sutarimas. Net jei vyriškoji pusė labai entuziastingai nusiteikusi ir nori dalyvauti, labai svarbu, ką apie tai mano moteris.

Paulius Skučas – atvirai, ką reiškia būti dukters tėčiu

Pirmąjį gegužės sekmadienį švenčiame Tėčio dieną. Ta proga žurnalas TAVO VAIKAS pakalbino vieną žinomą ir labai mylintį tėtį.

Žinomi tėčiai – apie vaikus, laimę ir tėčio dienos tradicijas

Visi keturi kalbinti tėčiai prisipažino, kad viena geriausių dovanų tėčiams – apkabinimas.

Tėvystės atostogos: kaip yra dabar ir kas gali keistis

Pagal šiuo metu galiojančią tvarką, galimybė eiti 30 kalendorinių dienų trukmės tėvystės atostogų vyrams yra bet kuriuo metu iki vaikui sukaks 3 mėnesiai (komplikuoto gimdymo atveju arba gimus dviem ir daugiau vaikų - nuo vaiko gimimo, iki vaikui sukanka šeši mėnesiai).

Veiksmingi patarimai, kaip tapus tėvais išsaugoti ypatingą ryšį tarp vyro ir moters

Ar esate patenkinti savo santuoka? O gal susilaukus vaikų prioritetų sąrašą teko pakoreguoti?

Simonas Urbonas – apie tėvystės atostogas atvirai

Šeimoje gimus vaikeliui įprasta, jog nuo darbų atsitraukia ir vaiko priežiūros atostogų eina mama. Tačiau tėvystės atostogos – vis dažnesnis reiškinys ne tik pasaulyje, bet ir Lietuvoje!

Tapęs tėčiu garsus fotografas nepabūgo iššūkio: laimė matuojama visai kitais dalykais

„Lemiama pokyčių akimirka, manau, buvo tada, kai sūnui sukako 8 mėnesiai ir aš išėjau vaiko priežiūros atostogų. Likau namie su sūnumi ir supratau, kad man ta nauja rutina labai patinka", – sako garsus fotografas Marius Žičius.

Andrius Kaluginas: seksui išnaudokite laiką, kai vaikų nėra namie (8)

Psichoterapeutas Andrius Kaluginas įsitikinęs, kad „seksui geriausia išnaudoti tas akimirkas, kai mažųjų nėra namuose!“.

Andrius Kaluginas: kaip suderinti seksą, romantiką ir motinystę

Vyras ir moteris tapo tėčiu ir mama. Kas pasikeitė? Pasikeitė mintys, kūnas, elgesys, potraukis, noras, orgazmas... Viskas!

Atviras dainininko Justino Jaručio interviu apie tėvystę

Grupės „Freaks on Floor" lyderis dainininkas Justinas Jarutis (29 m.) su žmona Justina augina beveik metukų Adelę.

Penkių vaikų tėvas: „vaiko pinigai“ pamina elementarią pagarbą tėvams (2)

Iš dirbančių tėvų kišenės paėmus mokesčių lengvatą ir įdėjus į kitą, pavadintą „vaiko pinigais", labai garsiai šaukti, kaip mes padėjom šeimoms - įžūlu. Taip interviu naujienų agentūrai ELTA teigė penkių vaikų tėvas, komunikacijos dėstytojas, LRT tarybos narys Darius Chmieliauskas.

Radistas Rolandas Mackevičius: tas jausmas su niekuo nesulyginamas

Artėjant tarptautinei konferencijai „Sveika ir laiminga mama" savo įžvalgomis tėvystės klausimais sutiko pasidalinti visiems puikiai pažįstamas radistas Rolandas Mackevičius, dviejų vaikų tėtis.