Andrius Kaluginas: seksui išnaudokite laiką, kai vaikų nėra namie

 (8)
Psichoterapeutas Andrius Kaluginas įsitikinęs, kad „seksui geriausia išnaudoti tas akimirkas, kai mažųjų nėra namuose!“.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Priimant vienokį ar kitokį sprendimą, būtina atsižvelgti į tai, kaip suaugusieji yra pratę miegoti – ramiai ar nelabai ramiai, plačiai ar ne, vartosi ar ne. Mat svarbiausia – kūdikio saugumas.

Tačiau tokiu atveju, jei kūdikis miega su jumis vienoje lovoje, apie jokį intymų gyvenimą negali būti nė kalbos.

Vaikai pirmaisiais metais dar labai daug miega. Todėl yra tikrai daug tarpsnių, kai tėvų lova yra laisva, nes mažylis dieną miega savo lovytėje, ir suaugusieji gali atlikti jiems svarbius dalykus – pasimylėti ar pasiglamonėti. Tik jokiu būdu nereikia to daryti vaiko akivaizdoje.

Klysta manantieji, kad kūdikis nieko nesupranta, todėl prie jo galima elgtis taip, kaip mums atrodo tinkama. Mylintis yra girdimi vyro ar moters garsai – judesiai, įvairios aimanos, todėl kūdikis gali išsigąsti.

Vaikai pirmaisiais metais dar labai daug miega. Todėl yra tikrai daug tarpsnių, kai tėvų lova yra laisva, nes mažylis dieną miega savo lovytėje, ir suaugusieji gali atlikti jiems svarbius dalykus – pasimylėti ar pasiglamonėti. Tik jokiu būdu nereikia to daryti vaiko akivaizdoje.
Andrius Kaluginas

Būna, gimus mažyliui, moterys linkusios atsisakyti intymaus gyvenimo. Ir tai – visiškai normalu ir natūralu. Vyrai dažniausiai linkę galvoti tik apie save. Ir tai yra ne moters, o vyro bėda. Taigi, į bet kokį mamos nerimą ar nuogąstavimą, kad nesaugu vaiką palikti be priežiūros, reikia reaguoti rimtai net jei atrodytų, kad tam nėra jokio pagrindo. Gimus kūdikiui, visas dėmesys turi būti sutelktas ne į savo poreikius, bet į jo.

Tėtis skriaudžia mamą

Nevaikštantis kūdikėlis tėvų užklupti intymią akimirką dar negali, bet ūgtelėjęs pipiras į tėvų miegamąjį gali įsiveržti pačiu netinkamiausiu metu. Net jei atrodys, kad mažylis jau tikrai miega, jis gali pabusti susapnavęs blogą sapną ar suskaudus pilveliui. Ir jokie užraktai miegamojo duryse čia nepadės. Vaikai yra smalsūs ir bet kuriuo atveju leisis ieškoti tėvų. Geriausia išnaudoti tas akimirkas, kai mažųjų nėra namuose.

Maža to, auginantiems ikimokyklinukus meilės žaidimais geriausia užsiimti ne namuose. Kur ir kada tą daryti, tai – jau suaugusiųjų noro ir kūrybiškumo klausimas. Mat tėvų užklupimas pačiu netinkamiausiu metu gali būti traumuojanti patirtis tiek suaugusiesiems, tiek ir vaikams.

Ikimokyklinukai lytinio akto paprastai neinterpretuoja kaip normalaus gyvenimo reiškinio – dažniausiai suvokia kaip skriaudimą. Jeigu tėvus miegamajame užklups berniukas, jis gali pamanyti, kad tėtis skriaudžia mamą, o jeigu mergaitė, gali nuspręsti, kad mama smurtauja prieš tėtį.

Psichologai visa tai vadina psichoseksualine trauma, dėl kurios gali (bet tikrai nebūtinai) paaugę vaikai vengti lytinių santykių, nes šie jiems asocijuosis su smurtu.

Ups. Užklupo!

Jeigu vis dėlto taip nutiko, kad mažylis įsliūkino į tėvų miegamąją pačiu netinkamiausiu metu? Reikėtų iškart nustoti mėgautis suaugusiesiems maloniais dalykais ir atkreipti dėmesį į vaiką.

Jeigu mažylis paklaus, ką jūs čia darote, reikėtų pasakyti, kad mes su tėveliu (ar mamyte) žaidžiame meilės žaidimą. Jeigu paklaus, koks tai žaidimas, vaikui suprantama kalba trumpai, nesiveldami į ilgus išvedžiojimus, pasakyti, kad jūs mylite vienas kitą.

Jokiu būdu nepulkite pasakoti, kad tai, ką jūs darėte, yra seksas arba kad manote, jog metas ateiti broliukui ar sesutei.

Ne mažesnis blogis, jei vaikas tėvų tiesiogiai neužklumpa, bet išgirsta iš tėvų miegamojo sklindančius jam nepažįstamus garsus. Tuomet prisigalvoja įvairiausių baubų. O jei dar vaikas gali pasigirti lakia fantazija, jis dar įsivaizduoja baisius košmarus.

Todėl rekomenduojama intymaus gyvenimo laiką susiplanuoti taip, kad vaiko nebūtų šalia, o visa erdvė priklausytų tik suaugusiesiems, ir nebūtų net menkiausios tikimybės būti užkluptiems.

Nors ir kokio amžiaus būtų jūsų atžala, galioja svarbiausia taisyklė – jokio sekso namuose esant vaikams.
Andrius Kaluginas

O su vyresnėmis, viena koja žengiančiomis į paauglystę atžalomis? Galbūt su šio amžiaus vaikais galima laisviau jaustis?

Su vaikais niekada negalima laisvai jaustis. Nors ir kokio amžiaus būtų jūsų atžala, galioja svarbiausia taisyklė – jokio sekso namuose esant vaikams.

Tarp ikimokyklinuko ir paauglio skirtumas tik tas, kad su vyresniu vaiku jau galima atviriau kalbėti, paaiškinant jam tai, kas įvyko. Tik nepradėkite pasakoti apie meilės žaidimus. Užteks pasakyti, kad tai, ką jis matė, buvo meilė.

Bučiuotis galima, bet...

Tie, kurie linkę savo jausmus atvirai rodyti prie vaikų, pasibučiuodami ar švelniai prisiglausdami, turi žinoti, kad švelnumas ir meilė yra nuostabu. Vaikai, matydami švelniai besielgiančius tėvus, taip pat mokosi gražių santykių. Tik čia taip pat nereikėtų perlenkti lazdos. Tai neturi būti gilus prancūziškas bučinys ar erotinio pobūdžio prisiglaudimai, nes vaikas tiesiog to nesupras.

Jei tėvai nori rodyti vienas kitam švelnumą, pakanka paviršutiniškų bučinių, švelnių pasiglostymų ar apkabinimų. Visa kita yra perteklinis vaiko susijaudinimas ar susidomėjimas, kas čia vyksta. Tam, kad liktumėte „neutralia“ mama ar tėčiu, turite išlaikyti tokį patį intymumo lygmenį, kaip ir elgdamiesi su vaiku, – jį pabučiuodami ar paglostydami jo galvą.

Išsamų straipsnį apie tėvų lytinį gyvenimą tapus tėvais rasite balandžio mėnesio TAVO VAIKO žurnale.


Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Aš - tėtis

Simonas Urbonas – apie tėvystės atostogas atvirai

Šeimoje gimus vaikeliui įprasta, jog nuo darbų atsitraukia ir vaiko priežiūros atostogų eina mama. Tačiau tėvystės atostogos – vis dažnesnis reiškinys ne tik pasaulyje, bet ir Lietuvoje!

Tapęs tėčiu garsus fotografas nepabūgo iššūkio: laimė matuojama visai kitais dalykais

„Lemiama pokyčių akimirka, manau, buvo tada, kai sūnui sukako 8 mėnesiai ir aš išėjau vaiko priežiūros atostogų. Likau namie su sūnumi ir supratau, kad man ta nauja rutina labai patinka", – sako garsus fotografas Marius Žičius.

Andrius Kaluginas: seksui išnaudokite laiką, kai vaikų nėra namie (8)

Psichoterapeutas Andrius Kaluginas įsitikinęs, kad „seksui geriausia išnaudoti tas akimirkas, kai mažųjų nėra namuose!“.

Andrius Kaluginas: kaip suderinti seksą, romantiką ir motinystę

Vyras ir moteris tapo tėčiu ir mama. Kas pasikeitė? Pasikeitė mintys, kūnas, elgesys, potraukis, noras, orgazmas... Viskas!

Atviras dainininko Justino Jaručio interviu apie tėvystę

Grupės „Freaks on Floor" lyderis dainininkas Justinas Jarutis (29 m.) su žmona Justina augina beveik metukų Adelę.

Penkių vaikų tėvas: „vaiko pinigai“ pamina elementarią pagarbą tėvams (2)

Iš dirbančių tėvų kišenės paėmus mokesčių lengvatą ir įdėjus į kitą, pavadintą „vaiko pinigais", labai garsiai šaukti, kaip mes padėjom šeimoms - įžūlu. Taip interviu naujienų agentūrai ELTA teigė penkių vaikų tėvas, komunikacijos dėstytojas, LRT tarybos narys Darius Chmieliauskas.

Radistas Rolandas Mackevičius: tas jausmas su niekuo nesulyginamas

Artėjant tarptautinei konferencijai „Sveika ir laiminga mama" savo įžvalgomis tėvystės klausimais sutiko pasidalinti visiems puikiai pažįstamas radistas Rolandas Mackevičius, dviejų vaikų tėtis.

Gydytojos ginekologės I. Kravčenkienės patarimas: daugiau bučiuokitės!

„Ir jūsų nėštumas bus labiau apsaugotas", – pataria gydytoja ginekologė Ingrida Kravčenkienė poroms, jei moteriai niekaip nepavyksta išnešioti vaisiaus.

STANO: jei turėsime sveikatos, bus ir ketvirtas vaikas

Dainininkas, dainų autorius, muzikos prodiuseris Stanislavas Stavickis–Stano (36 m.) su žmona Indre (28 m.) augina tris vaikus – Ričardą Aleksandrą (8 m.), Adomą (beveik trijų) ir Joaną Mariją (2 mėn.).

Radistas Rolandas Mackevičius: ką iš tiesų vyrui reiškia būti tėčiu?

Džiugu, jog sąmoningos tėvystės ir darnaus šeimos kūrimo temos ypač aktualios šiandienos visuomenėje. Panašiai, kaip sveikos mitybos svarba – iš pradžių naujovė, tuomet išskirtinė mada, o dabar jau norma, daugeliui savaime suprantamas reiškinys!

10 klausimų gydytojai apie intymius santykius po gimdymo

Po gimdymo kai kurios moterys laukia, kada gi galės pasimėgauti intymiais santykiais. O kitos neskuba vėl pulti mylimajam į glėbį: „Dar ne dabar"; „Ne šiandien"; „Ne rytoj." Kodėl?

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami

Gimus vaikui, šeimoje staiga viskas ima ir pasikeičia: prie vyro ir žmonos vaidmens prisideda mamos ir tėčio, prie ramių naktų – bemiegės, prie tylos – triukšmas.

Šeimyninių barnių įtaka vaiko psichikai

Jeigu aiškinatės santykius, pasistenkite daryti tai ne prie vaiko.

Psichologė įvardija, kokioms šeimoms susilaukus vaiko kyla daugiau bėdų

Nuo tos akimirkos, kai išgirstate pirmąjį savo kūdikio riksmą, judu - ne tik partneriai, meilužiai, sutuoktiniai, bet ir tėvai. Kai kurie tyrimai rodo, kad tik 19 proc. porų su nauju vaidmeniu susitvarko sėkmingai. Kas kiša koją?

Seksas po gimdymo: tai svarbu žinoti ir vyrams, ir moterims

Ar tiesa, kad po gimdymo intymūs santykiai kitokio skonio? Kodėl kai kurioms moterims baisu atsiduoti aistrai?