Geras tėtis yra tas, kuris...

 (1)
Šiuolaikiniai tėčiai vis dažniau apkabina vaikus, sodinasi juos ant kelių, giria, klausinėja, ką jie matė parke ar darželyje, žavisi sudėliotomis kaladėlėmis, piešiniais, neseniai išmoktu šokiu ar eilėraščiu. Tai yra gražu. Vis dėlto...
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

"Naujo" tėčio atmintinė

Nors tėčiai vis daugiau įsitraukia į kasdienį šeimos gyvenimą ir vis nuoširdžiau bei artimiau bendrauja su savo vaikais, patarimų, pasakojimų apie tėvystę jiems kur kas mažiau nei mamoms apie motinystę. Kadangi žinome, kad tėčiai nelinkę daug, ilgai ir nuobodžiai skaityti, pateikiame jums tokią paprastą atmintinę su kąsnio dydžio patarimais.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kokių charakterio bruožų turi vasarą gimę vaikai?
Pagimdė žavioji Holivudo coliukė

Laikas tėvystei

Tėčiu tampama dar likus devyniems mėnesiams iki vaikelio gimimo. Tėviški darbai prasideda vos sužinojus apie nėštumą. Atspėjote! Pirmieji "tėviški" darbai yra palepinti būsimą mamytę.

Grožėkitės garsiai

Jei jau nesilaukdama mylimoji mėgo komplimentus, tai dabar jie tiesiog būtini. Ne paslaptis, jog nėštukės jaudinasi dėl savo naujos figūros, taigi keli "mieloji, tu atrodai pasakiškai nuostabiai" tikrai nepakenks.

Išmokite pagaminti gardų nealkoholinį kokteilį

Klaidinga manyti, kad vos tik moteris pradeda lauktis, visi "žemiški" malonumai jos nebedomina. Netiesa, o gal net atvirkščiai. Vakare linksmą kompaniją nustebinkite gardžiu nealkoholiniu kokteiliu. Pažadame, tai neliks nepastebėta! 

Pabandykite kokteilį iš aviečių: kelios avietės, 30 ml persikų tyrės, 20 ml aviečių sirupo, 60 ml obuolių sulčių, imbierinio nealkoholinio alaus, sutrinto ledo ir laimo arba citrinos papuošimui. Avietes, persikus sudėkite ant sutrinto ledo sluoksnio siauroje stiklinėje, tuomet užpilkite sirupu, obuolių sultimis ir šiek tiek imbierinio alaus. Papuoškite laimo citrina.

Perimkite augintinių priežiūrą į savo rankas

Mylima šeimos augintinė katė liko tokia pat miela, kaip visada, tačiau jos priežiūra pasikeitė. Tai ne mitas ir ne išsisukinėjimas nuo pareigos, tiesiog nėštumo laikotarpiu moterims kačių išmatos gali sukelti didelės žalos.

Pasiimkite tėvystės atostogų

Tiesa, žodis „atostogos“ skamba šiek tiek apgaulingai... Įsivaizduokite, kad esate pasamdytas pilotuoti lėktuvą, tačiau neturite jokios patirties tai daryti. Toks pats jausmas užplūs, kai grįšite su naujagimiu ant rankų į namus. Jums reikės vienam kito, o šis ypatingas laikas sutvirtins jūsų ryšį ilgiems tėvystės metams.

Naujas jūsų daiktų gyvenimas

Kūdikiui augant jis tampa smalsiu tyrinėtoju, o jūsų daiktai pasidaro jam itin įdomūs. Todėl pratinkitės. Jei turite kuprinę, nuo šiol ji vis rečiau bus turisto palydovė, bet puikiai tiks sauskelnių krepšiui.

Jei duodate savo vaikui žaisti su savo mobiliuoju telefonu, nepamirškite nustatyti “skrydžio režimo”, nes telefono skleidžiamos bangos jam kenkia labiau, nei įsivaizduojate.

Labiausiai branginamus daiktus laikykite vaikams nepasiekiamoje vietoje. Netikėtas jų apgadinimas gali išprovokuoti nereikalingus pykčius.

Ilgos bemiegės naktys, arba kaip neužmigti darbe

Ne visi vaikai naktimis neramūs, bet jei patekote į sąrašą "pamiegoti nepavyks", siūlome kelis patarimus, kaip neužmigti darbe.

KVAPAI. Kavos, eukaliptų, mėtų, kėnių. Blogiausiu atveju, tiktų ir aštrus, nemalonus, pavyzdžiui nagų lako kvapas.

MASAŽAS. Pirštu greitai patrinkite delną, delnais aukštyn žemyn patrinkite skruostus, nykščiu paspaudinėkite užpakalinę viršutinę kaklo dalį.

ŠVIESA. Jei gatvėje šviečia saulutė - prieikite prie lango ir pastovėkite. O jei dangus apsiniaukęs, įjunkite ryškesnę šviesą.

NEPATOGI POZA. Sėdėkite ne minkštame krėsle, o ant kietos kėdės. Jei kažkokias dokumentų formas reikia nedelsiant užpildyti, darykite tai stovėdami. Ar įsitaisykite su nešiojamu kompiuteriu ant palangės. 

VALGIS. Pilnas skrandis ir miego trūkumas užtemdys net ir šviesiausią galvą. Geriau pasirinkti kuklesnius pietus, o vėliau užkandžiauti riešutais.

MUZIKA. Per ausines klausykitės energingos muzikos. Dar geriau, jei muzika negirdėta: smegenys sureaguos į naujovę ir pradės intensyviau dirbti.

ŠALTAS VANDUO. Nusiprauskite veidą šaltu vandeniu iš čiaupo.

TVARKA. Jei susitelkti darbui niekaip nepavyksta, užsiimkite kita naudinga veikla.

KRAMTOMOJI guma taip pat padės neužmigti darbe.

Kaip įmanoma daugiau kalbėkitės su savo vaiku

Kalbėtis yra labai svarbu (ir ne tik su vaiku). Papasakokite jam apie savo dieną, paklauskite, kaip praėjo jo diena. Tokiu būdu ne tik maloniai pasišnekučiuosite, bet ir parodysite vaikui, kad jums jis svarbus, nejučiomis mokysite jį bendravimo pagrindų, plėsite žodyną ir stiprinsite tarpusavio ryšį.

Jūsų vaikas - tai ne mažoji jūsų versija

Šis teiginys paprastas tik iš pirmo žvilgsnio. Iš tiesų jam suprasti dažnai prireikia ilgų metų. Kuo anksčiau su tuo susitaikysite, tuo visiems bus geriau. Vaiko temperamentas, pomėgiai, bendravimo poreikis gali būti priešingi, negu jūsų, tačiau turite gerbti vaiką taip, kaip norėtumėte, jog gerbtų jus. Patikėkite, verta stengtis!

Parodykite vaikui platų pasaulį

Skatina pažinti pasaulį, atskleisti savo talentus ir domėtis naujais dalykais. Būtent tai stengiasi daryti tėtis – sudominti savo vaiką. Plaukimas, slidinėjimas, važiavimas dviračiu - to dažniausiai vaikus išmoko tėvai. Kodėl? Mamai, matyt, tai yra per baisu.

Geriausia dovana vaikams - tėvų meilė vienas kitam

Jei niekada nebuvote labai romantiškas, nereiškia, kad niekada ir nebegalėsite tokiu tapti. Auginant vaikus porai kaip niekad svarbu rodyti vienas kitam savo jausmus. Matydami jūsų meilę, vaikai jausis saugiai ir statys tvirtus savo pasaulio pamatus. 

Nesidrovėkite vaikams matant apkabinti ar pabučiuoti savo mylimosios, bent kartą per mėnesį pakvieskite savo žmoną į pasimatymą. Pabūti TIK dviese ne tik malonu, bet ir padeda įgauti naujų jėgų. Dažniau padėkokite ir dovanokite gėlių be jokios progos, tai pavers jus tikru romantiku ir tikrai neliks be atsako.

Geras pavyzdys užkrečia, ir atvirkščiai

Kad ir kiek pastangų įdėsite auklėdami, jos bus bevertės, jei kasdienis jūsų pavyzdys rodys priešingai. Todėl atsipalaiduokite ir verčiau pradėkite nuo savęs. Norite, kad vaikas gerbtų vyresnius? - Rodykite pavyzdį. Norite, kad vertintų tai, ką turi? - Rodykite pavyzdį. Ir taip toliau, ir be pabaigos. Juk šiame mažylyje nėra nei vieno "atsitiktinio" geno...

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Aš - tėtis

Andrius Kaluginas: kaip suderinti seksą, romantiką ir motinystę

Vyras ir moteris tapo tėčiu ir mama. Kas pasikeitė? Pasikeitė mintys, kūnas, elgesys, potraukis, noras, orgazmas... Viskas!

Atviras dainininko Justino Jaručio interviu apie tėvystę

Grupės „Freaks on Floor" lyderis dainininkas Justinas Jarutis (29 m.) su žmona Justina augina beveik metukų Adelę.

Penkių vaikų tėvas: „vaiko pinigai“ pamina elementarią pagarbą tėvams (2)

Iš dirbančių tėvų kišenės paėmus mokesčių lengvatą ir įdėjus į kitą, pavadintą „vaiko pinigais", labai garsiai šaukti, kaip mes padėjom šeimoms - įžūlu. Taip interviu naujienų agentūrai ELTA teigė penkių vaikų tėvas, komunikacijos dėstytojas, LRT tarybos narys Darius Chmieliauskas.

Radistas Rolandas Mackevičius: tas jausmas su niekuo nesulyginamas

Artėjant tarptautinei konferencijai „Sveika ir laiminga mama" savo įžvalgomis tėvystės klausimais sutiko pasidalinti visiems puikiai pažįstamas radistas Rolandas Mackevičius, dviejų vaikų tėtis.

Gydytojos ginekologės I. Kravčenkienės patarimas: daugiau bučiuokitės!

„Ir jūsų nėštumas bus labiau apsaugotas", – pataria gydytoja ginekologė Ingrida Kravčenkienė poroms, jei moteriai niekaip nepavyksta išnešioti vaisiaus.

STANO: jei turėsime sveikatos, bus ir ketvirtas vaikas

Dainininkas, dainų autorius, muzikos prodiuseris Stanislavas Stavickis–Stano (36 m.) su žmona Indre (28 m.) augina tris vaikus – Ričardą Aleksandrą (8 m.), Adomą (beveik trijų) ir Joaną Mariją (2 mėn.).

Radistas Rolandas Mackevičius: ką iš tiesų vyrui reiškia būti tėčiu?

Džiugu, jog sąmoningos tėvystės ir darnaus šeimos kūrimo temos ypač aktualios šiandienos visuomenėje. Panašiai, kaip sveikos mitybos svarba – iš pradžių naujovė, tuomet išskirtinė mada, o dabar jau norma, daugeliui savaime suprantamas reiškinys!

10 klausimų gydytojai apie intymius santykius po gimdymo

Po gimdymo kai kurios moterys laukia, kada gi galės pasimėgauti intymiais santykiais. O kitos neskuba vėl pulti mylimajam į glėbį: „Dar ne dabar"; „Ne šiandien"; „Ne rytoj." Kodėl?

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami

Gimus vaikui, šeimoje staiga viskas ima ir pasikeičia: prie vyro ir žmonos vaidmens prisideda mamos ir tėčio, prie ramių naktų – bemiegės, prie tylos – triukšmas.

Šeimyninių barnių įtaka vaiko psichikai

Jeigu aiškinatės santykius, pasistenkite daryti tai ne prie vaiko.

Psichologė įvardija, kokioms šeimoms susilaukus vaiko kyla daugiau bėdų

Nuo tos akimirkos, kai išgirstate pirmąjį savo kūdikio riksmą, judu - ne tik partneriai, meilužiai, sutuoktiniai, bet ir tėvai. Kai kurie tyrimai rodo, kad tik 19 proc. porų su nauju vaidmeniu susitvarko sėkmingai. Kas kiša koją?

Seksas po gimdymo: tai svarbu žinoti ir vyrams, ir moterims

Ar tiesa, kad po gimdymo intymūs santykiai kitokio skonio? Kodėl kai kurioms moterims baisu atsiduoti aistrai?

Įtempti moters ir anytos santykiai: ką patars specialistas (28)

Mums parašiusi jauna mama klausia patarimo, kaip bendrauti su anyta, su kuria santykiai iki šių dienų nebuvo sklandūs.

Geriausias tėtis pagal Zodiako ženklą yra...

Horoskopų mamoms yra daugybė, tačiau tėčiai neretai būna primiršti. Jūsų dėmesiui - smagus vyrų, tapusių tėčiais, horoskopas.

Kodėl vaikas mieliau būna ir žaidžia su mama, o ne tėčiu

Ne visada tėčiai noriai dalijasi su mamomis vaiko auginimo rūpesčiais perpus, ne visada vaikai vienodai laiko praleidžia su tėčiu ir su mama. Ką daryti, kad ir tėčio dalyvavimas šeimos gyvenime būtų pilnavertis?