Jūs nustebsite sužinoję, kodėl vyrai BIJO tapti tėčiais

 (19)
„Brangusis, aš laukiuosi!“ – į šią frazę vyrai reaguoja labai skirtingai. Kai kurių reakcija būna tokia, kad jos nebesinori patirti antrą kartą.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Kodėl vyras bijo tapti tėvu? 10 dažniausiai pasitaikančių priežasčių:

1. Bijo, kad vaikas ne jo

Moteris, visus devynis mėnesius nešiodama vaiką po širdimi, neturi jokių abejonių, kad yra jo mama. O vyras visą šį laiką laukia, kol vaikas pasirodys šiame pasaulyje ir pažvelgęs į jį jis galės pasakyti: „Mano kopija!“ Žinoma, giliai širdyje jam kirba abejonė „O jeigu tėvas ne aš?“ Jei realaus pagrindo įtarimams nėra, šį laukimą jis išgyvena palyginti ramiai. Savo ruožtu, protinga moteris planuodama nėštumą darys viską, kad vyro nekankintų tokios mintys, ir stengsis išvengti jį gąsdinančių situacijų.

TAIP PAT SKAITYKITE:
10 patarimų, kad vaikai labiau gerbtų savo tėvus
Jennifer Lopez dvynukai ožiavosi ant raudonojo kilimo

2. Bijo, kad nesugebės išlaikyti šeimos

Vyras, kuris nepasitiki savo jėgomis ir galimybėmis, šeimos pagausėjimo klausimą stengsis atidėti kiek įmanoma ilgiau. Nėštumo laikotarpiu ir gimus mažyliui jis nuolat nerimaus, ar sugebės su viskuo susidoroti. Tokiam vyrui baimė neleis iki galo mėgautis tėvystės džiaugsmais. Jis galvos: „Štai, vaikas jau žengia pirmuosius žingsnius, kiek čia liko ir iki mokyklos. O jau tada kiek bus išlaidų...“ Arba – „dukrai tai pirmoji žiema, bet šis kombinezonas kitais metais jau bus per mažas. Iš kur gauti tiek pinigų?“

Šios baimės ne tiek susijusios su realiomis vyro pajamomis ar socialiniu statusu, kiek su paties vyro pasitikėjimu savimi. Tokios baimės gali būti būdingos vyrui, užaugusiam be tėvo, kai vienintelė šeimos išlaikytoja buvo vieniša mama. Jis puikiai atsimena, kaip sunku buvo mamai dirbti dviejose darbuose, ir atsineša šį modelį į savo gyvenimą – „kai užaugsiu, man reikės taip pat sunkiai dirbti, kaip mano motinai. Mažai matysiu savo šeimą ir vis vien nesugebėsiu suteikti visko, kas reikalinga.“ Jei mylinti žmona paaiškins, kad yra pasirengusi visus sunkumus įveikti kartu ir nereikalaus nerealių dalykų, vyras po truputį nustos jaudintis.

Tačiau šios baimės nereikėtų painioti su savanaudiškumu, kai vyras paprasčiausiai nenori dėl vaiko aukoti savo jėgų, laiko ir pinigų. Tokioje situacijoje frazę „nesu pasiruošęs išlaikyti šeimą“ reikėtų suprasti kaip „nesu pasiruošęs aukoti savo interesų ir norų ant šeimos altoriaus.“

3. Bijo tapti ne toks svarbus moters akyse

Gimus vaikui, situacija šeimoje pasikeičia – vaikas įsikuria tarp tėvų ir tampa centrine figūra namuose. Jaunasis tėtis netenka nemažos dėmesio dalies, ir tai normalu. Tačiau yra vyrų, kurie šių permainų nepriima natūraliai, kurie jaučia diskomfortą ir vaiką vertina kaip konkurentą kovoje dėl moters meilės. Tokie jausmai kyla pasąmonėje ir primena mūsų gyvūnišką prigimtį – ne veltui laukinėje gamtoje gyvūnų patinai kartais nužudo savo jauniklius, kad patelei nebereikėtų jų maitinti ir ji vėl būtų seksualiai aktyvi.

Moteris pati turėtų pasirūpinti, kad vyras nekonkuruotų su mažyliu. Verčiau lai vyras padeda rūpintis vaiku – taip formuosis tvirtesnis tėvo ir vaiko ryšys ir konkurencija po truputį išnyks.

4.Bijo, kad negalės nutraukti santykių

Moters nėštumas vyrui neigiamų emocijų gali sukelti ir tuo atveju, jei jis nėra tikras, kad išsirinko tinkamą moterį. Atrodytų, moteris vyrui patinka, yra tinkama ilgalaikiams santykiams, bet vyras jaučia, kad jo paieškos dar nesibaigė. Žinoma, neatsakingas žmogus nelabai dėl to jaudinsis – sužinojęs nedžiuginančią naujieną jis tiesiog dings. O atsakomybės jausmu pasižymintis žmogus negalės paprasčiausiai nutraukti santykių žinodamas, kad moteriai ir mažyliui būtina bent jau materialinė pagalba.

5. Bijo, kad gims mergaitė

Kai kuriose šalyse iki šiol paplitęs sūnaus kultas. Yra manoma, kad sūnus yra šeimos pasididžiavimas, darbo rankos, giminės tęsėjas. Situacija itin aštri tokiose šalyse kaip Indija ir Kinija, kuriose įgyvendinamos gimstamumo kontrolės priemonės. Neretai moteris, sužinojusi, kad laukiasi mergaitės, ryžtasi abortui. Dažnai būsimieji tėvai įvairiais būdais stengiasi susilaukti norimos lyties vaiko – laikosi įvairiausių dietų, maudosi karšto ir šalto vandens voniose, išbando įvairias Kamasutros pozas ir mylisi tam tikru palankiausiu laiku.

6. Bijo, kad pasikeis gyvenimo stilius

Atsakingas vyras supranta, kad gimus vaikui, gyvenimo stilius ir pobūdis neišvengiamai pasikeis. Vyras, kuris nenori nieko keisti, sako: „Bet mes nebegalėsime tiek keliauti... Gal apie vaiką pagalvosime grįžę iš kelionės?“ Neatsakingam vyrui, suprantama, tokių klausimų net nekyla: yra vaikas, nėra – jis ir toliau gyvens kaip gyvenęs ir net nesusimąstys, kad moteriai galbūt reikalinga pagalba.

7. Bijo, kad juo bus galima manipuliuoti

Dailiosios lyties atstovės neretai būna tobulai įvaldžiusios manipuliavimo meną. Neveltui sakoma, kad moteriai, kuri, būdama šalia tikro vyro, moka pravirkti reikalingiausią akimirką, nėra nieko neįmanomo. Ašaros, kaip žinia, yra lengvoji artilerija. O koks pats rimčiausias instrumentas? Vaikas! Yra moterų, kurios draudžia vyrui susitikti su vaiku, pasakoja vaikui baisius dalykus apie tėvą. Neretai vyras, kuris nėra tikras, ar išsirinko tinkamą partnerę, siekia patikrinti, ar vaikas tikrai jo, kad nepakliūtų į manipuliacijos tinklą.

8. Bijo, kad nesugebės būti geru tėvu

Tokia baimė dažniausiai kankina vyrus, kuriuos užaugino vieniša motina. Jie iki galo nesupranta, ką reiškia būti tėvu, kokios tėvo užduotys ir atsakomybės. Dažnai tokie vyrai bijo, kad nesugebės užauginti gero vaiko, nes nemokės su vaiku komunikuoti ir prie jo prisitaikyti, nežino, ką tėvas turėtų perduoti savo vaikui, koks artimas turėtų būti jų kontaktas.

9. Bijo dėl savo moters

Kai kurie vyrai baiminasi dėl moters sveikatos. O jei jai kas nutiks? Ypač šios baimės kankina, kai moteris nėra labai jauna. Tai net gali vyrą priversti atsisakyti minčių apie vaiką. Žiniasklaidoje daug pasakojama apie pavojus, susijusius su vėlyvu nėštumu ir gimdymu. Itin rūpestingi vyrai skaito šią informaciją ir kartais uždraudžia moterims net galvoti apie galimybę pastoti.

10. Bijo, kad moteris praras formas

Jokia paslaptis, kad vyrai myli akimis. Kai kuriems vyrams fizinis patrauklumas išlieka pagrindiniu kriterijumi visą gyvenimą, tad jie sunkiai pakelia mintį apie mylimos ir tokios tobulos moters nėštumą. Jie nuolat atidėlioja šį klausimą, nes bijo, kad gražuolė išnyks, ir po gimdymo jam teks gyventi su visiškai kita moterimi.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Aš - tėtis

Veiksmingi patarimai, kaip tapus tėvais išsaugoti ypatingą ryšį tarp vyro ir moters

Ar esate patenkinti savo santuoka? O gal susilaukus vaikų prioritetų sąrašą teko pakoreguoti?

Simonas Urbonas – apie tėvystės atostogas atvirai

Šeimoje gimus vaikeliui įprasta, jog nuo darbų atsitraukia ir vaiko priežiūros atostogų eina mama. Tačiau tėvystės atostogos – vis dažnesnis reiškinys ne tik pasaulyje, bet ir Lietuvoje!

Tapęs tėčiu garsus fotografas nepabūgo iššūkio: laimė matuojama visai kitais dalykais

„Lemiama pokyčių akimirka, manau, buvo tada, kai sūnui sukako 8 mėnesiai ir aš išėjau vaiko priežiūros atostogų. Likau namie su sūnumi ir supratau, kad man ta nauja rutina labai patinka", – sako garsus fotografas Marius Žičius.

Andrius Kaluginas: seksui išnaudokite laiką, kai vaikų nėra namie (8)

Psichoterapeutas Andrius Kaluginas įsitikinęs, kad „seksui geriausia išnaudoti tas akimirkas, kai mažųjų nėra namuose!“.

Andrius Kaluginas: kaip suderinti seksą, romantiką ir motinystę

Vyras ir moteris tapo tėčiu ir mama. Kas pasikeitė? Pasikeitė mintys, kūnas, elgesys, potraukis, noras, orgazmas... Viskas!

Atviras dainininko Justino Jaručio interviu apie tėvystę

Grupės „Freaks on Floor" lyderis dainininkas Justinas Jarutis (29 m.) su žmona Justina augina beveik metukų Adelę.

Penkių vaikų tėvas: „vaiko pinigai“ pamina elementarią pagarbą tėvams (2)

Iš dirbančių tėvų kišenės paėmus mokesčių lengvatą ir įdėjus į kitą, pavadintą „vaiko pinigais", labai garsiai šaukti, kaip mes padėjom šeimoms - įžūlu. Taip interviu naujienų agentūrai ELTA teigė penkių vaikų tėvas, komunikacijos dėstytojas, LRT tarybos narys Darius Chmieliauskas.

Radistas Rolandas Mackevičius: tas jausmas su niekuo nesulyginamas

Artėjant tarptautinei konferencijai „Sveika ir laiminga mama" savo įžvalgomis tėvystės klausimais sutiko pasidalinti visiems puikiai pažįstamas radistas Rolandas Mackevičius, dviejų vaikų tėtis.

Gydytojos ginekologės I. Kravčenkienės patarimas: daugiau bučiuokitės!

„Ir jūsų nėštumas bus labiau apsaugotas", – pataria gydytoja ginekologė Ingrida Kravčenkienė poroms, jei moteriai niekaip nepavyksta išnešioti vaisiaus.

STANO: jei turėsime sveikatos, bus ir ketvirtas vaikas

Dainininkas, dainų autorius, muzikos prodiuseris Stanislavas Stavickis–Stano (36 m.) su žmona Indre (28 m.) augina tris vaikus – Ričardą Aleksandrą (8 m.), Adomą (beveik trijų) ir Joaną Mariją (2 mėn.).

Radistas Rolandas Mackevičius: ką iš tiesų vyrui reiškia būti tėčiu?

Džiugu, jog sąmoningos tėvystės ir darnaus šeimos kūrimo temos ypač aktualios šiandienos visuomenėje. Panašiai, kaip sveikos mitybos svarba – iš pradžių naujovė, tuomet išskirtinė mada, o dabar jau norma, daugeliui savaime suprantamas reiškinys!

10 klausimų gydytojai apie intymius santykius po gimdymo

Po gimdymo kai kurios moterys laukia, kada gi galės pasimėgauti intymiais santykiais. O kitos neskuba vėl pulti mylimajam į glėbį: „Dar ne dabar"; „Ne šiandien"; „Ne rytoj." Kodėl?

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami

Gimus vaikui, šeimoje staiga viskas ima ir pasikeičia: prie vyro ir žmonos vaidmens prisideda mamos ir tėčio, prie ramių naktų – bemiegės, prie tylos – triukšmas.

Šeimyninių barnių įtaka vaiko psichikai

Jeigu aiškinatės santykius, pasistenkite daryti tai ne prie vaiko.

Psichologė įvardija, kokioms šeimoms susilaukus vaiko kyla daugiau bėdų

Nuo tos akimirkos, kai išgirstate pirmąjį savo kūdikio riksmą, judu - ne tik partneriai, meilužiai, sutuoktiniai, bet ir tėvai. Kai kurie tyrimai rodo, kad tik 19 proc. porų su nauju vaidmeniu susitvarko sėkmingai. Kas kiša koją?