Kaip susišnekėti su paaugliu patarimai tėčiui

Ar mintis, jog metas dalyvauti savo paauglio gyvenime, jus gąsdina? Ar būdamas tėvu jūs galvojate, kad gal metas tiesiog atsitraukti ir leisti paaugliui mėgautis savo nepriklausomybe?
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Tiesa, paaugliai tyrinėja savo nepriklausomybę ir, rodos, jūsų neįsileidžia, tačiau tyrimai rodo, kad atsitraukimas nėra geras požiūris. Pasirodo, kad ryšį su vaiku turintys tėvai gali dvigubai daugiau teigiamai paveikti savo paauglius, nei ryšį su jais turinčios mamos (kurios taip pat yra labai svarbios). Apie tai verta pamąstyti!

Svarbu žinoti, kad net paaugliui reikia laiko su tėčiu. Jis bus šiek tiek kitoks nei tada, kai jūsų vaikas dar buvo mažas berniukas ar mergaitė. Kai po jūsų stogu gyvena jauna moteris/jaunas vyras, jūsų ryšys įgis naujas formas.

Čia pateiksime keletą patarimų, kaip galite palaikyti ryšį su savo paaugliu.

Būkite ramus ir nesivelkite į konfliktus

Jūsų reakcija į savo paauglį - ypač į jos ar jo emocijas - yra svarbi. Paaugliai garsėja savo „dramomis", ypač paauglės mergaitės. Patariama neįsitraukti į šias dramas, nes vienodai dramatišku atsaku jas tik padidinsite. Geriau išlikite šaltakraujiškas ir ramus, nes taip padėsite išspręsti situaciją.

Gerai būtų netgi trumpam atsitraukti, pavyzdžiui, pasakant: „Man reikia apie tai pagalvoti. Tačiau būtinai tai aptarsime". Tada galite eiti nusiraminti prieš pokalbį. Taip parodysite gerą pavyzdį savo paaugliui, nes ir jis/ji nuspręs atsitraukti nuo emocinio situacijos sprendimo bei pamąstyti prieš reaguodamas į ją.

Įsitikinkite, kad neatstumiate savo paauglio

Dauguma mūsų iš karto kaltiname paauglius, kai tarp tėvų ir paauglių jaučiamas atitrūkimas bei įtampa. Tačiau verta stabtelėti ir kritiškai įvertinti, kokį požiūrį demonstruojate jūs pats? Ar jūs priekabus, įsitempęs, kritiškas ir nedraugiškas? Ar jūs tylus ir susitelkęs? Gal jūs užėmęs juokdario poziciją ir linkęs iš visko juoktis?

Paaugliai yra jautrūs, tad bet kuris toks požiūris gali juos atstumti. Rimtai įvertinkite savo elgesį - paklauskite kitų  (savo paauglio irgi), kaip jūs atrodote iš šono - ir nuspręskite padaryti viską, kad neatstumtumėte savo vaiko.

Veikla kartu

Vis dar galite planuoti veiklą su savo paaugliu sūnumi ar dukra, tiesiog ji bus kitokia nei anksčiau. Čia pateiksime keletą pasiūlymų.

- Važinėjimas kalnų dviračiais - aktyvi veikla, kuria puikiai galite mėgautis kartu su savo paaugliu sūnumi ar dukra.

- Žygiai ir stovyklavimas - kitas pagal amžių puikiai tinkamas pasirinkimas bet kuriai lyčiai.

- Išeikite su dukra papietauti ir apsipirkti arba ieškoti dovanos kitam žmogui.

- Sūnūs ir dukros panašiai mėgaujasi tėčio vairavimo pamokomis.

- Nepamirškite ir darbų namuose. Paaugliai gali padėti sutaisyti daiktus, plauti mašinas, dirbti sode, dažyti namus ir panašiai. Tačiau dirbkite kartu, o ne nurodinėkite jiems, ką daryti.

- Piknikais mėgaujasi tiek sūnūs, tiek dukros, pasinaudokite ir šia galimybe.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Aš - tėtis

Tėvystės atostogų išėjęs paramedikas kaunietis ėmė siūti tiulio sijonus (10)

Audrius Kasiukevičius (34 m.), 1 m. 8 mėn. Sofijos tėtis, išėjęs tėvystės atostogų pradėjo siūti tiulinius sijonus ir verti karolius, bet svarbiausia – atrado tikrąjį ryšį su dukra.

Tėtis nuramina verkiantį kūdikį neįprastu būdu

Šį vaizdo įrašą peržiūrėjo daugiau kaip 10 milijonų internautų. Įdomu, kiek iš jų išbandė šį mažylių migdymo būdą, ir kaip jis padėjo kitiems.

Patarimai vaiko susilaukusiam tėčiui (2)

Kai žmona pagimdo kūdikį, vyrui ir jaunam tėčiui reikia daugiau geranoriškumo ir kantrybės negu įprastai.

Žodžiai, kuriuos miegančiam sūnui pasakė tėtis

Begalinis vaiko noras visur suspėti ir viską daryti pačiam mus apgauna – dažnai vaikai atrodo protingi ir savarankiški ne pagal savo metus.

Kas yra šunsnukis ir ar būna senų vaikų? Žygimantas Stakėnas atsako į suktus vaikų klausimus (3)

Televizijos laidų vedėjas Žygimantas Stakėnas (34 m.) augina du sūnus. Paprašytas atsakyti į netradicinius vaikų klausimus jis nesutriko.

Netradicinis interviu su R. Vyšniausku: klausimai, kurių suaugusieji paprastai neužduoda

Ramūnas Vyšniauskas (40 m.), buvęs sunkiaatletis, dabar verslininkas, Ramunės (2, 5 m.) ir Ąžuolo (6 m.) tėtis, priėmė žurnalo TAVO VAIKAS iššūkį ir atsako į suktus vaikų klausimus.

Netradicinis interviu su Tomu Langviniu: tokių klausimų paprastai neužduoda niekas

Tomas Langvinis (37 m.) – televizijos ir radijo laidų vedėjas, trijų sūnų – Luko (20m.), Mato (13 m. ) ir Adomo (1 m.) tėtis – priėmė iššūkį ir atsakė į suktus vaikų klausimus.

Vienas svarbus skirtumas tarp tėčio ir mamos auklėjant vaikus

Niekas neabejoja, kad vaikų auginimas yra tarsi amerikietiški kalneliai: žemyn, aukštyn, geriau, blogiau ir niekada nežinai, kas bus pasukus už kampo.

Dainius: vyrai turėtų pasiūlyti savo moterims susirasti gimdymo draugę

Dula Vitalija su portalu TavoVaikas.lt mielai pasidalijo tėčio Dainiaus atsiliepimu, su kuriuo prieš šiek tiek daugiau nei dvi savaites pasitiko į pasaulį atskubantį jų antrąjį sūnų.

Daugiavaikio tėčio nuotraukos verčia iš koto: štai taip atrodo tikroji tėvystė (28)

Socialiniuose tinkluose mamos ir tėčiai neretai dalijasi savo atžalų nuotraukomis. Tačiau daugeliu atvejų tai būna išpuoselėti ir kruopščiai atrinkti kadrai.

Kaip berniuką užauginti tikru vyru, kuris gerbia moteris (25)

Daugelis tėvų gėdijasi su savo sūnumis kalbėtis lytiškumo, santykių su moterimis temomis. Nuo ko pradėti tokį pokalbį ir kokio amžiaus berniukus reikia pradėti mokyti gerbti moteris, kalbėti apie meilę ir seksą?

Jauniems tėčiams sukūrė marškinėlius su viena ypatinga detale (7)

Manote, kad nešioklės, vaikjuostės, slingai ir „kengūros“ yra kuriamos tik mamoms? Nieko panašaus! Viena kompanija sukūrė ypatingų vyriškų marškinėlių liniją neseniai tėčiams tapusiems vyrams.

Kokio Zodiako ženklo vyrai būna rūpestingiausi tėčiai? (9)

Ar tikrai Liūtas yra griežtas tėtis, o patys tyliausi tėčiai - Žuvys? Jūsų dėmesiui – trumpas tėvystės horoskopas visiems 12 Zodiako ženklų.

Andrius Kaluginas: kai moteris ir vyras ilgai nesimyli, pasekmės gali būti graudžios (17)

Sekso pilnas televizorius, žurnalai ir internetas. Atrodo, kad mylisi visi normalūs žmonės ir būtinai tiek kartų, kiek rekomenduoja žurnalai, televizorius ir internetas. Antraip bus blogai. Ar lytinė abstinencija gali baigtis blogai?

Ką turi žinoti kiekvienas vyras, kai jo moteris tampa nėščia (46)

Kai moteris pastoja, visas aplinkinių dėmesys nukrypsta tik į ją, į jos nuotaikas, į jos užgaidas ir poreikius, o vyras lieka kažkur nuošalyje visų pamirštas.