Kaip susišnekėti su paaugliu patarimai tėčiui

Ar mintis, jog metas dalyvauti savo paauglio gyvenime, jus gąsdina? Ar būdamas tėvu jūs galvojate, kad gal metas tiesiog atsitraukti ir leisti paaugliui mėgautis savo nepriklausomybe?
© Shutterstock nuotr.

Tiesa, paaugliai tyrinėja savo nepriklausomybę ir, rodos, jūsų neįsileidžia, tačiau tyrimai rodo, kad atsitraukimas nėra geras požiūris. Pasirodo, kad ryšį su vaiku turintys tėvai gali dvigubai daugiau teigiamai paveikti savo paauglius, nei ryšį su jais turinčios mamos (kurios taip pat yra labai svarbios). Apie tai verta pamąstyti!

Svarbu žinoti, kad net paaugliui reikia laiko su tėčiu. Jis bus šiek tiek kitoks nei tada, kai jūsų vaikas dar buvo mažas berniukas ar mergaitė. Kai po jūsų stogu gyvena jauna moteris/jaunas vyras, jūsų ryšys įgis naujas formas.

Čia pateiksime keletą patarimų, kaip galite palaikyti ryšį su savo paaugliu.

Būkite ramus ir nesivelkite į konfliktus

Jūsų reakcija į savo paauglį - ypač į jos ar jo emocijas - yra svarbi. Paaugliai garsėja savo „dramomis", ypač paauglės mergaitės. Patariama neįsitraukti į šias dramas, nes vienodai dramatišku atsaku jas tik padidinsite. Geriau išlikite šaltakraujiškas ir ramus, nes taip padėsite išspręsti situaciją.

Gerai būtų netgi trumpam atsitraukti, pavyzdžiui, pasakant: „Man reikia apie tai pagalvoti. Tačiau būtinai tai aptarsime". Tada galite eiti nusiraminti prieš pokalbį. Taip parodysite gerą pavyzdį savo paaugliui, nes ir jis/ji nuspręs atsitraukti nuo emocinio situacijos sprendimo bei pamąstyti prieš reaguodamas į ją.

Įsitikinkite, kad neatstumiate savo paauglio

Dauguma mūsų iš karto kaltiname paauglius, kai tarp tėvų ir paauglių jaučiamas atitrūkimas bei įtampa. Tačiau verta stabtelėti ir kritiškai įvertinti, kokį požiūrį demonstruojate jūs pats? Ar jūs priekabus, įsitempęs, kritiškas ir nedraugiškas? Ar jūs tylus ir susitelkęs? Gal jūs užėmęs juokdario poziciją ir linkęs iš visko juoktis?

Paaugliai yra jautrūs, tad bet kuris toks požiūris gali juos atstumti. Rimtai įvertinkite savo elgesį - paklauskite kitų  (savo paauglio irgi), kaip jūs atrodote iš šono - ir nuspręskite padaryti viską, kad neatstumtumėte savo vaiko.

Veikla kartu

Vis dar galite planuoti veiklą su savo paaugliu sūnumi ar dukra, tiesiog ji bus kitokia nei anksčiau. Čia pateiksime keletą pasiūlymų.

- Važinėjimas kalnų dviračiais - aktyvi veikla, kuria puikiai galite mėgautis kartu su savo paaugliu sūnumi ar dukra.

- Žygiai ir stovyklavimas - kitas pagal amžių puikiai tinkamas pasirinkimas bet kuriai lyčiai.

- Išeikite su dukra papietauti ir apsipirkti arba ieškoti dovanos kitam žmogui.

- Sūnūs ir dukros panašiai mėgaujasi tėčio vairavimo pamokomis.

- Nepamirškite ir darbų namuose. Paaugliai gali padėti sutaisyti daiktus, plauti mašinas, dirbti sode, dažyti namus ir panašiai. Tačiau dirbkite kartu, o ne nurodinėkite jiems, ką daryti.

- Piknikais mėgaujasi tiek sūnūs, tiek dukros, pasinaudokite ir šia galimybe.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Aš - tėtis

Dainius: vyrai turėtų pasiūlyti savo moterims susirasti gimdymo draugę

Dula Vitalija su portalu TavoVaikas.lt mielai pasidalijo tėčio Dainiaus atsiliepimu, su kuriuo prieš šiek tiek daugiau nei dvi savaites pasitiko į pasaulį atskubantį jų antrąjį sūnų.

Daugiavaikio tėčio nuotraukos verčia iš koto: štai taip atrodo tikroji tėvystė (28)

Socialiniuose tinkluose mamos ir tėčiai neretai dalijasi savo atžalų nuotraukomis. Tačiau daugeliu atvejų tai būna išpuoselėti ir kruopščiai atrinkti kadrai.

Kaip berniuką užauginti tikru vyru, kuris gerbia moteris (25)

Daugelis tėvų gėdijasi su savo sūnumis kalbėtis lytiškumo, santykių su moterimis temomis. Nuo ko pradėti tokį pokalbį ir kokio amžiaus berniukus reikia pradėti mokyti gerbti moteris, kalbėti apie meilę ir seksą?

Jauniems tėčiams sukūrė marškinėlius su viena ypatinga detale (7)

Manote, kad nešioklės, vaikjuostės, slingai ir „kengūros“ yra kuriamos tik mamoms? Nieko panašaus! Viena kompanija sukūrė ypatingų vyriškų marškinėlių liniją neseniai tėčiams tapusiems vyrams.

Kokio Zodiako ženklo vyrai būna rūpestingiausi tėčiai? (9)

Ar tikrai Liūtas yra griežtas tėtis, o patys tyliausi tėčiai - Žuvys? Jūsų dėmesiui – trumpas tėvystės horoskopas visiems 12 Zodiako ženklų.

Andrius Kaluginas: kai moteris ir vyras ilgai nesimyli, pasekmės gali būti graudžios (17)

Sekso pilnas televizorius, žurnalai ir internetas. Atrodo, kad mylisi visi normalūs žmonės ir būtinai tiek kartų, kiek rekomenduoja žurnalai, televizorius ir internetas. Antraip bus blogai. Ar lytinė abstinencija gali baigtis blogai?

Ką turi žinoti kiekvienas vyras, kai jo moteris tampa nėščia (46)

Kai moteris pastoja, visas aplinkinių dėmesys nukrypsta tik į ją, į jos nuotaikas, į jos užgaidas ir poreikius, o vyras lieka kažkur nuošalyje visų pamirštas.

Tėčiams: paprastas būdas padaryti savo vaiką laimingą

Lytėjimas yra pirmiausiai išsivystęs žmogaus pojūtis. Vaisius jau aštuntą nėštumo savaitę jaučia prisilietimus įsčiose.

Lietuvoje vis dar paplitę stereotipai apie tėčius (25)

Mamos dažnai padūsauja, kad vyrai joms nepadeda arba padeda per mažai. Nesidomi šeimos gyvenimu, neišklauso dienos įspūdžių, jiems menkai terūpi vaikai, svarbu tik tai, kad dirba ir parneša namo pinigų. Iš kur jie, tokie „neatsakinguoliai", atsiranda?

VIDEO: internetą juokina tėtis, nesugebantis pakeisti vaikui sauskelnių (14)

Pakeisti sauskelnes kūdikiui tik iš pirmo žvilgsnio atrodo paprastas darbelis. Kai kam tai tampa neįveikiamu iššūkiu.

Vienišas tėtis įamžino savo meilę dukrytei ir sulaukė tūkstančių internautų palaikymo (17)

Prisipažinti, kad mylite savo vaikus, galima įvairiai. Tėtis, apie kurį papasakosime, tai daro itin originaliai.

Tyrimas atskleidė – tėvas turi didelę įtaką savo vaikų intelektui (23)

Intelektas. Iš kur jis atsiranda? Kaip jis susiformuoja? Duotas jis jau gimstant ar yra auklėjimo rezultatas?

7 patarimai vyrui, kuris nori būti geras tėtis

Kokia yra gero tėčio paslaptis? Vieno atsakymą į šį klausimą nėra ir, greičiausiai, niekada nebus. Tačiau šie septyni patarimai iš tiesų padės vyrams tapti geresniu tėčiu.

Kodėl šią nuogo tėčio nuotrauką pašalino feisbukas (138)

Ypatinga tėvystės akimirka, kurią pavyko užfiksuoti ar nederamas nuogumas, kurio nereikia demonstruoti? Šią dilemą pastarosiomis dienomis sprendžia feisbuko lankytojai.

Kokiais atvejais vyro geriau nesivesti į gimdyklą (59)

Specialistų nuomone, vyras gimdyme patiria didžiulę įtampą. Ką reikėtų žinoti tam būsimam tėveliui, kuris ruošiasi dalyvauti gimdyme, kad jis moteriai būtų ne našta, o tikrasis ramstis?