Kiekvienas tėtis, auginantis dukterį, turėtų tai žinoti

 (53)
Esame turbūt ne kartą girdėję pasakymą, kad sūnui tėtis - pirmasis herojus, dukrai - pirmoji meilė. Tėčio santykiai su dukterimi turi didžiulės įtakos, kaip ji vertins save, kokias vertybes puoselės ir kokį partnerį pasirinks gyvenime.
Kiekvienas tėtis, auginantis dukterį, turėtų tai žinoti
© Vida Press

Šį įrašą skiriu visiems nuostabiems savo dukrų tėčiams. 15 svarbių dalykų, kuriuos turėtų žinoti kiekvienas tėtis, auginantis dukrą:

Jai labai reikia tėčio meilės

Jūsų meilė dukteriai kur kas svarbesnė, negu pinigai ar dovanos. Šie dalykai niekada neatstos pokalbių ir laiko, praleisto su ja. Nieko nėra svarbesnio dukrai, nei tėtis, kai kalbame apie pasitikėjimą savimi ir saugumą. Vienas dalykas, dėl kurio ji turi būti 100% tikra, tai, kad tėtis ją myli, nepaisant nieko. Nepraleiskite progos jai pasakyti, kaip ją mylite.

Tai, kokį ji pasirinks gyvenimo partnerį, labai priklauso nuo tėčio

Jei tėtis dukrai buvo geras vaikystėje, ji pasąmoningai ieškos partnerio, panašaus į tėtį. Jeigu tokio tėčio mergaitė neturėjo, tikėtina, kad jai bus labai sudėtinga rasti gerą vaikiną ir sukurti su juo stiprius, pasitikėjimu grįstus santykius. Tėčių dukrytės būdamos mažos dažnai sako, kad kai užaugs, susituoks su savo tėčiu arba panašiu į jį. Jeigu tai esate girdėjęs iš savo dukters, vadinasi, esate tikrai nuostabus tėtis jai.

Klausykite jos muzikos

Galite mėgti ar nemėgti muzikos, kuri jai patinka paauglystėje. Tačiau jeigu pažinsite jos pomėgius, turėsite daug daugiau bendro apie ką kalbėti. Leiskite jai įjungti savo mėgiamą muziką, kai važiuojate kartu automobiliu. Mėgaukitės laiku su ja. Vienaip ar kitaip, tai netruks amžinai - nespėsite pastebėti, kaip ji vairuos savo, ar dar blogiau - savo vaikino automobilį.

Atminkite, kad ji stebi, kaip elgiatės su jos mama

Tai turbūt pats reikšmingiausias dalykas šiame sąraše. Visada rodykite savo vaikams, kad mylite jų mamą ir vertinate jūsų santuoką. Kvieskite žmoną į pasimatymus, išvykite savaitgaliui kur nors dviese. Vaikai turi matyti, kad pirmoje vietoje jums yra jų mama, net ne jie. Tai vaikus moko gerbti ir vertinti jų mamą, ir apskritai, formuoja teigiamą požiūrį į santuoką.

Stenkitės išlaikyti artimą ryšį su dukra, ypač tada, kai ji tampa paaugle

Paauglystės laikotarpis yra sudėtingas daugeliui tėvų ir vaikų. Nepaisant iššūkių, susijusių su brendimu, pasikeitusiu elgesiu, stenkitės išlaikyti emocinį ryšį su dukterimi. Būkite šalia, kai jai reikės jūsų patarimo, domėkitės jos naujienomis, pomėgiais, vaikinais. Elkitės su ja taip, tarsi nebūtų pasikeitusi. Ji turi jaustis mylima ir gerbiama - nesvarbu, jai penkeri ar penkiolika.

Sportuokite kartu, skatinkite ją domėtis sveika gyvensena

Užrašykite ją į sporto būrelį dar ankstyvoje vaikystėje, išmokykite daryti prisitraukimus ir leiskite kuo daugiau laiko žaisdami gryname ore. Ji turi žinoti, kad būti mergaite - tai nereiškia būti silpna ar vaikščioti tik su puošniomis suknelėmis.

Kiekvienas tėtis, auginantis dukterį, turėtų tai žinoti
© Vida Press

Kuo dažniau leiskite laiką visa šeima

Organizuokite šventes, išvykas, keliones. Vieni reikšmingiausių visų vaikų prisiminimų iš vaikystės - tai smagus laikas, praleistas kartu su šeima. Šiais prisiminimais pasirūpinti yra jūsų, kaip tėčio, privilegija ir pareiga.

Mokykite ją, kad duoti yra kur kas svarbiau, negu gauti

Nutinka kažkas įspūdingo, kai vaikai suvokia, kad visas pasaulis nesisuka vien apie juos. Ne visada ji turi tikėtis pagalbos iš kitų, kartais turi palikti paskutinį pyrago gabalėlį kitam. Aiškinkite jai, kad gyvenimas pasidaro gerokai gražesnis, kai padedi kitam, kad kartais gyvenime svarbiau laiku atsitraukti, o ne laimėti. Ir, turbūt, pati svarbiausia pamoka - kad visi turime teisę klysti, bet suklydę turime pripažinti savo klaidą ir ją ištaisyti.

Kiekvienas tėtis, auginantis dukterį, turėtų tai žinoti
© Vida Press

Visada dalyvaukite svarbiausiuose jos gyvenimo įvykiuose

Visi turime reikšmingų ir neatidėliotinų darbų, bet pasistenkite sudalyvauti svarbiausiuose savo dukters gyvenimo įvykiuose - mokyklos koncerte, sporto varžybose. Visada pagirkite ją už pastangas, nesvarbu, koks to rezultatas. Kai turite iš kažko rinktis, dėliokite savo prioritetus protingai: visada galite atsisukti ir peržiūrėti futbolo rungtynes, kurias praleidote, bet savo dukters vaikystės iš naujo neatsuksite.

Kai esate namie, išjunkite mobilųjį telefoną

Viena didžiausių šiuolaikinių tėčių (ir mamų) klaidų - tai, kad jie toliau dirba, net kai grįžta iš darbo namo. Tokiu atveju, nors ir fiziškai esame šalia, bet nesame kartu su savo vaikais. Praleiskite kokybiško laiko su savo dukra: pažaiskite, paskaitykite ar padūkite - ji laukė jūsų visą dieną. Greitai ateis toks metas, kai jai jūsų taip nebereikės.

Kiekvienas tėtis, auginantis dukterį, turėtų tai žinoti
© Vida Press

Išmokite surišti jai plaukus

Daugelis mano, kad šukavimas, nagų kirpimas ir kita priežiūra yra tik mamos pareiga. Nebūtinai. Reikia mokėti tą daryti ir tėčiams, ir būti pasiruošus tiems atvejams, kai liksite vieni ir nebus kitos išeities. Be to, mergaitei tai yra svarbi pamoka, kad vyrai yra ne tik stiprūs, bet gali būti ir švelnūs.

Leiskite laiką dviese, tik judu

Šis patarimas yra ne tik apie nedalomą dėmesį, kuris vaikams ypač svarbus, tačiau ir apie tai, kad tėtis gali parodyti dukrai, koks ypatingas gali būti pasimatymas. Išeikite kur nors dviese – pavakarieniauti, į kiną. Atidarykite jai duris, leiskite išsirinkti patiekalą, pasakykite komplimentą. Tokie momentai moko mergaitę, kaip vyras turi elgtis su moterimi.

Paaiškinkite jai, kad išorinis grožis nėra viskas

Tėtis yra tas žmogus, kuris turi parodyti dukrai, kad vidinis grožis, o ne išorinis yra tai, kas svarbiausia. Ne jos išvaizda, o jos asmenybė, pasitikėjimas savimi ir savęs vertinimas yra tai, dėl ko ji daug pasieks gyvenime.

Nebijokite pasakyti "atsiprašau"

Mes visi žmonės ir visi suklystame, ne visada ištęsime duotus pažadus. Jeigu žinote, kad buvote neteisus, atsiprašykite. Nesijaudinkite, tai jūsų vertės jos akyse nesumenkins. Greičiau atvirkščiai - sustiprinsite ryšį su dukra ir perduosite vieną svarbiausių gyvenimo pamokų, kad suklydus reikia atsiprašyti.

Nepraleiskite jos vaikystės!

Laikas lekia nenusakomu greičiu. Tad mėgaukitės savo laiku su dukra, kol jai jūsų taip reikia, mėgaukitės savo, kaip tėčio, vaidmeniu ir nepraleiskite nė vienos svarbios akimirkos!

Tinklaraštis MES – TĖVAI
Naujienų prenumerata
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Aš - tėtis

Kodėl šią nuogo tėčio nuotrauką pašalino feisbukas (135)

Ypatinga tėvystės akimirka, kurią pavyko užfiksuoti ar nederamas nuogumas, kurio nereikia demonstruoti? Šią dilemą pastarosiomis dienomis sprendžia feisbuko lankytojai.

Kokiais atvejais vyro geriau nesivesti į gimdyklą (58)

Specialistų nuomone, vyras gimdyme patiria didžiulę įtampą. Ką reikėtų žinoti tam būsimam tėveliui, kuris ruošiasi dalyvauti gimdyme, kad jis moteriai būtų ne našta, o tikrasis ramstis?

Kristupas Krivickas: vaikai man padėjo atsikratyti blogų įpročių (2)

Televizijos laidų vedėjo ir prodiuserio Kristupo Krivicko šeimoje dabar ypatingas metas. Jis su žmona Jurgita gyvena laukimu – vasaros gale jų namuose jau krykštaus ketvirta atžala. Tris dukras turintiems tėvams žinia, kad gims sūnus – itin džiugi.

Kiekvienas tėtis, auginantis dukterį, turėtų tai žinoti (53)

Esame turbūt ne kartą girdėję pasakymą, kad sūnui tėtis - pirmasis herojus, dukrai - pirmoji meilė. Tėčio santykiai su dukterimi turi didžiulės įtakos, kaip ji vertins save, kokias vertybes puoselės ir kokį partnerį pasirinks gyvenime.

Kokio amžiaus vaikui labiausiai reikia, kad tėtis būtų šalia (50)

Mūsų visuomenėje gajūs keli stereotipiniai kraštutinumai, susiję su tėvo vaidmeniu vaiko gyvenime.

Į Lietuvą ateina nauja tėčių karta: jie kitokie, negu buvo mūsų tėvai (95)

Ir Lietuvoje ryškėja tendencija: tradiciniai tėčiai po truputį tampa egzotika, daugėja „naujųjų" tėčių. Kas tai? Straipsnio konsultantė – sociologė Lina Šumskaitė.

Kodėl vaikui itin svarbu, kad tėtis jį apkabintų, pabučiuotų ir pamyluotų (20)

Vis dar galima sutikti vyrų, kurie sako, kad švelnumo rodymas vaikui tėra moterų reikalas ir „tikri vyrai jausmų nerodo ir nesimyluoja“. Tačiau tiesa yra ta, kad kiekvienam vaikui yra be galo svarbus kontaktas su tėčiu, jo fizinis švelnumas, bučinys ir prisiglaudimas.

ATVIRAI: koks vyras yra tobulas tėtis (1)

Vyriškumo krizė šeimoje, arba kodėl moterys nepatenkintos savo vyrais? Šią temą aptariame su skirtingomis šeimomis bei nuomonės teiraujamės patyrusio specialisto.

Justinas Lapatinskas atskleidžia darnios šeimos paslaptį (IŠSKIRTINIS INTERVIU) (20)

Dainininkas Justinas Lapatinskas su žmona odontologe Migle šiais metais pačią didžiausią Kalėdų dovaną gavo neįprastai anksti - dar pavasarį. Balandžio mėnesį gimusi dukrytė - didžiausias šeimos turtas ir džiaugsmas, gyvenimui padovanojęs naujų spalvų ir skonių. Apie pirmąsias Kalėdas trise (oi, atsiprašau, keturiese) - šis mūsų pokalbis.

Psichologė: kuo vyresnis vaikas, tuo labiau jam reikia tėčio (9)

Nereta situacija Lietuvoje, kai šeimos vyras išvažiuoja į užsienį uždirbti pinigų, o jo žmona su vaiku pasilieka namuose.

Kol žmona gimdė, vyras pasidarė pritrenkiančią asmenukę (37)

Ne viename straipsnyje ar knygoje, kur kalbama apie vyro dalyvavimą gimdyme, sakoma, jog lydėdamas moterį gimdyti, vyras turi nepamiršti fotoaparato. Esą moteriai nebus kada apie tai galvoti, o vyras galės padaryti gražių kadrų.

7 priežastys, kodėl kai kurie vyrai nenori vaikų (99)

Ilgai draugaujate su vaikinu, galbūt jau esate vedę prieš kurį laiką, o jis vis dar nenori girdėti apie bendrus vaikus? Priežasčių gali būti kelios. Apžvelkime bene dažniausiai pasitaikančias.

Netikėčiausios vyrų frazės gimdymo metu (145)

Kartais vyrai savo moterų gimdymuose elgiasi it komedijų veikėjai - jų pasakyti žodžiai nuskamba nei į tvorą, nei į mietą.

Paslėpta kamera parodė, ką iš tiesų veikia su vaikais likęs tėtis (36)

Prisipažinkite, mamos, kad tikriausiai mielai dirstelėtumėte pro rakto skylutę tada, kai paliekate vaikus su tėčiais vienus namuose?

FOTO: jaudinantis tikro tėčio poelgis (13)

Vaikus galime kiek nori mokyti žodžiais, tačiau jie mokysis matydami mūsų pavyzdį. Šią seną tiesą pasitaikė proga prisiminti šiandien, kuomet socialiniuose tinkluose ėmė plisti šlapio tėčio nuotrauka.