Kiekvienas tėtis, auginantis dukterį, turėtų tai žinoti

 (53)
Esame turbūt ne kartą girdėję pasakymą, kad sūnui tėtis - pirmasis herojus, dukrai - pirmoji meilė. Tėčio santykiai su dukterimi turi didžiulės įtakos, kaip ji vertins save, kokias vertybes puoselės ir kokį partnerį pasirinks gyvenime.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Šį įrašą skiriu visiems nuostabiems savo dukrų tėčiams. 15 svarbių dalykų, kuriuos turėtų žinoti kiekvienas tėtis, auginantis dukrą:

Jai labai reikia tėčio meilės

Jūsų meilė dukteriai kur kas svarbesnė, negu pinigai ar dovanos. Šie dalykai niekada neatstos pokalbių ir laiko, praleisto su ja. Nieko nėra svarbesnio dukrai, nei tėtis, kai kalbame apie pasitikėjimą savimi ir saugumą. Vienas dalykas, dėl kurio ji turi būti 100% tikra, tai, kad tėtis ją myli, nepaisant nieko. Nepraleiskite progos jai pasakyti, kaip ją mylite.

Tai, kokį ji pasirinks gyvenimo partnerį, labai priklauso nuo tėčio

Jei tėtis dukrai buvo geras vaikystėje, ji pasąmoningai ieškos partnerio, panašaus į tėtį. Jeigu tokio tėčio mergaitė neturėjo, tikėtina, kad jai bus labai sudėtinga rasti gerą vaikiną ir sukurti su juo stiprius, pasitikėjimu grįstus santykius. Tėčių dukrytės būdamos mažos dažnai sako, kad kai užaugs, susituoks su savo tėčiu arba panašiu į jį. Jeigu tai esate girdėjęs iš savo dukters, vadinasi, esate tikrai nuostabus tėtis jai.

Klausykite jos muzikos

Galite mėgti ar nemėgti muzikos, kuri jai patinka paauglystėje. Tačiau jeigu pažinsite jos pomėgius, turėsite daug daugiau bendro apie ką kalbėti. Leiskite jai įjungti savo mėgiamą muziką, kai važiuojate kartu automobiliu. Mėgaukitės laiku su ja. Vienaip ar kitaip, tai netruks amžinai - nespėsite pastebėti, kaip ji vairuos savo, ar dar blogiau - savo vaikino automobilį.

Atminkite, kad ji stebi, kaip elgiatės su jos mama

Tai turbūt pats reikšmingiausias dalykas šiame sąraše. Visada rodykite savo vaikams, kad mylite jų mamą ir vertinate jūsų santuoką. Kvieskite žmoną į pasimatymus, išvykite savaitgaliui kur nors dviese. Vaikai turi matyti, kad pirmoje vietoje jums yra jų mama, net ne jie. Tai vaikus moko gerbti ir vertinti jų mamą, ir apskritai, formuoja teigiamą požiūrį į santuoką.

Stenkitės išlaikyti artimą ryšį su dukra, ypač tada, kai ji tampa paaugle

Paauglystės laikotarpis yra sudėtingas daugeliui tėvų ir vaikų. Nepaisant iššūkių, susijusių su brendimu, pasikeitusiu elgesiu, stenkitės išlaikyti emocinį ryšį su dukterimi. Būkite šalia, kai jai reikės jūsų patarimo, domėkitės jos naujienomis, pomėgiais, vaikinais. Elkitės su ja taip, tarsi nebūtų pasikeitusi. Ji turi jaustis mylima ir gerbiama - nesvarbu, jai penkeri ar penkiolika.

Sportuokite kartu, skatinkite ją domėtis sveika gyvensena

Užrašykite ją į sporto būrelį dar ankstyvoje vaikystėje, išmokykite daryti prisitraukimus ir leiskite kuo daugiau laiko žaisdami gryname ore. Ji turi žinoti, kad būti mergaite - tai nereiškia būti silpna ar vaikščioti tik su puošniomis suknelėmis.

Kiekvienas tėtis, auginantis dukterį, turėtų tai žinoti
© Vida Press

Kuo dažniau leiskite laiką visa šeima

Organizuokite šventes, išvykas, keliones. Vieni reikšmingiausių visų vaikų prisiminimų iš vaikystės - tai smagus laikas, praleistas kartu su šeima. Šiais prisiminimais pasirūpinti yra jūsų, kaip tėčio, privilegija ir pareiga.

Mokykite ją, kad duoti yra kur kas svarbiau, negu gauti

Nutinka kažkas įspūdingo, kai vaikai suvokia, kad visas pasaulis nesisuka vien apie juos. Ne visada ji turi tikėtis pagalbos iš kitų, kartais turi palikti paskutinį pyrago gabalėlį kitam. Aiškinkite jai, kad gyvenimas pasidaro gerokai gražesnis, kai padedi kitam, kad kartais gyvenime svarbiau laiku atsitraukti, o ne laimėti. Ir, turbūt, pati svarbiausia pamoka - kad visi turime teisę klysti, bet suklydę turime pripažinti savo klaidą ir ją ištaisyti.

Kiekvienas tėtis, auginantis dukterį, turėtų tai žinoti
© Vida Press

Visada dalyvaukite svarbiausiuose jos gyvenimo įvykiuose

Visi turime reikšmingų ir neatidėliotinų darbų, bet pasistenkite sudalyvauti svarbiausiuose savo dukters gyvenimo įvykiuose - mokyklos koncerte, sporto varžybose. Visada pagirkite ją už pastangas, nesvarbu, koks to rezultatas. Kai turite iš kažko rinktis, dėliokite savo prioritetus protingai: visada galite atsisukti ir peržiūrėti futbolo rungtynes, kurias praleidote, bet savo dukters vaikystės iš naujo neatsuksite.

Kai esate namie, išjunkite mobilųjį telefoną

Viena didžiausių šiuolaikinių tėčių (ir mamų) klaidų - tai, kad jie toliau dirba, net kai grįžta iš darbo namo. Tokiu atveju, nors ir fiziškai esame šalia, bet nesame kartu su savo vaikais. Praleiskite kokybiško laiko su savo dukra: pažaiskite, paskaitykite ar padūkite - ji laukė jūsų visą dieną. Greitai ateis toks metas, kai jai jūsų taip nebereikės.

Kiekvienas tėtis, auginantis dukterį, turėtų tai žinoti
© Vida Press

Išmokite surišti jai plaukus

Daugelis mano, kad šukavimas, nagų kirpimas ir kita priežiūra yra tik mamos pareiga. Nebūtinai. Reikia mokėti tą daryti ir tėčiams, ir būti pasiruošus tiems atvejams, kai liksite vieni ir nebus kitos išeities. Be to, mergaitei tai yra svarbi pamoka, kad vyrai yra ne tik stiprūs, bet gali būti ir švelnūs.

Leiskite laiką dviese, tik judu

Šis patarimas yra ne tik apie nedalomą dėmesį, kuris vaikams ypač svarbus, tačiau ir apie tai, kad tėtis gali parodyti dukrai, koks ypatingas gali būti pasimatymas. Išeikite kur nors dviese – pavakarieniauti, į kiną. Atidarykite jai duris, leiskite išsirinkti patiekalą, pasakykite komplimentą. Tokie momentai moko mergaitę, kaip vyras turi elgtis su moterimi.

Paaiškinkite jai, kad išorinis grožis nėra viskas

Tėtis yra tas žmogus, kuris turi parodyti dukrai, kad vidinis grožis, o ne išorinis yra tai, kas svarbiausia. Ne jos išvaizda, o jos asmenybė, pasitikėjimas savimi ir savęs vertinimas yra tai, dėl ko ji daug pasieks gyvenime.

Nebijokite pasakyti "atsiprašau"

Mes visi žmonės ir visi suklystame, ne visada ištęsime duotus pažadus. Jeigu žinote, kad buvote neteisus, atsiprašykite. Nesijaudinkite, tai jūsų vertės jos akyse nesumenkins. Greičiau atvirkščiai - sustiprinsite ryšį su dukra ir perduosite vieną svarbiausių gyvenimo pamokų, kad suklydus reikia atsiprašyti.

Nepraleiskite jos vaikystės!

Laikas lekia nenusakomu greičiu. Tad mėgaukitės savo laiku su dukra, kol jai jūsų taip reikia, mėgaukitės savo, kaip tėčio, vaidmeniu ir nepraleiskite nė vienos svarbios akimirkos!

Tinklaraštis MES – TĖVAI
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Aš - tėtis

Simonas Urbonas – apie tėvystės atostogas atvirai

Šeimoje gimus vaikeliui įprasta, jog nuo darbų atsitraukia ir vaiko priežiūros atostogų eina mama. Tačiau tėvystės atostogos – vis dažnesnis reiškinys ne tik pasaulyje, bet ir Lietuvoje!

Tapęs tėčiu garsus fotografas nepabūgo iššūkio: laimė matuojama visai kitais dalykais

„Lemiama pokyčių akimirka, manau, buvo tada, kai sūnui sukako 8 mėnesiai ir aš išėjau vaiko priežiūros atostogų. Likau namie su sūnumi ir supratau, kad man ta nauja rutina labai patinka", – sako garsus fotografas Marius Žičius.

Andrius Kaluginas: seksui išnaudokite laiką, kai vaikų nėra namie (8)

Psichoterapeutas Andrius Kaluginas įsitikinęs, kad „seksui geriausia išnaudoti tas akimirkas, kai mažųjų nėra namuose!“.

Andrius Kaluginas: kaip suderinti seksą, romantiką ir motinystę

Vyras ir moteris tapo tėčiu ir mama. Kas pasikeitė? Pasikeitė mintys, kūnas, elgesys, potraukis, noras, orgazmas... Viskas!

Atviras dainininko Justino Jaručio interviu apie tėvystę

Grupės „Freaks on Floor" lyderis dainininkas Justinas Jarutis (29 m.) su žmona Justina augina beveik metukų Adelę.

Penkių vaikų tėvas: „vaiko pinigai“ pamina elementarią pagarbą tėvams (2)

Iš dirbančių tėvų kišenės paėmus mokesčių lengvatą ir įdėjus į kitą, pavadintą „vaiko pinigais", labai garsiai šaukti, kaip mes padėjom šeimoms - įžūlu. Taip interviu naujienų agentūrai ELTA teigė penkių vaikų tėvas, komunikacijos dėstytojas, LRT tarybos narys Darius Chmieliauskas.

Radistas Rolandas Mackevičius: tas jausmas su niekuo nesulyginamas

Artėjant tarptautinei konferencijai „Sveika ir laiminga mama" savo įžvalgomis tėvystės klausimais sutiko pasidalinti visiems puikiai pažįstamas radistas Rolandas Mackevičius, dviejų vaikų tėtis.

Gydytojos ginekologės I. Kravčenkienės patarimas: daugiau bučiuokitės!

„Ir jūsų nėštumas bus labiau apsaugotas", – pataria gydytoja ginekologė Ingrida Kravčenkienė poroms, jei moteriai niekaip nepavyksta išnešioti vaisiaus.

STANO: jei turėsime sveikatos, bus ir ketvirtas vaikas

Dainininkas, dainų autorius, muzikos prodiuseris Stanislavas Stavickis–Stano (36 m.) su žmona Indre (28 m.) augina tris vaikus – Ričardą Aleksandrą (8 m.), Adomą (beveik trijų) ir Joaną Mariją (2 mėn.).

Radistas Rolandas Mackevičius: ką iš tiesų vyrui reiškia būti tėčiu?

Džiugu, jog sąmoningos tėvystės ir darnaus šeimos kūrimo temos ypač aktualios šiandienos visuomenėje. Panašiai, kaip sveikos mitybos svarba – iš pradžių naujovė, tuomet išskirtinė mada, o dabar jau norma, daugeliui savaime suprantamas reiškinys!

10 klausimų gydytojai apie intymius santykius po gimdymo

Po gimdymo kai kurios moterys laukia, kada gi galės pasimėgauti intymiais santykiais. O kitos neskuba vėl pulti mylimajam į glėbį: „Dar ne dabar"; „Ne šiandien"; „Ne rytoj." Kodėl?

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami

Gimus vaikui, šeimoje staiga viskas ima ir pasikeičia: prie vyro ir žmonos vaidmens prisideda mamos ir tėčio, prie ramių naktų – bemiegės, prie tylos – triukšmas.

Šeimyninių barnių įtaka vaiko psichikai

Jeigu aiškinatės santykius, pasistenkite daryti tai ne prie vaiko.

Psichologė įvardija, kokioms šeimoms susilaukus vaiko kyla daugiau bėdų

Nuo tos akimirkos, kai išgirstate pirmąjį savo kūdikio riksmą, judu - ne tik partneriai, meilužiai, sutuoktiniai, bet ir tėvai. Kai kurie tyrimai rodo, kad tik 19 proc. porų su nauju vaidmeniu susitvarko sėkmingai. Kas kiša koją?

Seksas po gimdymo: tai svarbu žinoti ir vyrams, ir moterims

Ar tiesa, kad po gimdymo intymūs santykiai kitokio skonio? Kodėl kai kurioms moterims baisu atsiduoti aistrai?