Kokiais atvejais vyro geriau nesivesti į gimdyklą

 (59)
Specialistų nuomone, vyras gimdyme patiria didžiulę įtampą. Ką reikėtų žinoti tam būsimam tėveliui, kuris ruošiasi dalyvauti gimdyme, kad jis moteriai būtų ne našta, o tikrasis ramstis?
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Konsultuoja gydytojas akušeris ginekologas Nėščiųjų sveikatingumo mokyklos vadovas Romualdas Šemeta.

„Būna, moterys ateina užsirašyti į nėštumo ir gimdymo kursus ir sako, kad jau mano vyras tikrai gimdyme nedalyvaus. Aš primygtinai prašau, kad kursus lankytų abu - moteris ir vyras. Vyrai bijo ateiti, nes jei ateis, jei sužinos, kas vyksta su moters kūnu, kaip vystosi vaisius, ką vyksta gimdymas, kaip elgtis po jo su vaikeliu ir savo moterimi, negalės likti nuošaly.

Atsimenu vieną, kuris atėjo į kursus, tačiau vis dejavo, kad žolę prie namo reikia pjauti. Iš pradžių per paskaitas jis bėgiojo kas kelias minutes parūkyti, paskui tai kartojosi vis rečiau. Sudalyvavęs gimdyme pareiškė, kad negali vadintis tėčiu tas vyras, kuris nelankė nėštumo ir gimdymo kursų ir nesiruošė tėvystei.

Per dvidešimt penkerius mūsų darbo metus pastebėjome, kad tie vyrai, kurie ruošiasi tėvystei, ir vėliau aktyvūs prižiūrėdami ir auklėdami savo vaikus.

Moteris turi įgimtą motinystės instinktą, ji tarsi užprogramuota tapti mama, o vyras įgimto tėvystės instinkto neturi. Motinystės, tėvystė - socialinis reiškinys, kurį reikia išugdyti."

Kada gali trukdyti gimdymui

„Kartais moterys bijo, kad vyro dalyvavimas gimdyme nepadarytų žalos tolesniems jų santykiams. Taip gali nutikti, jei vyras nepasiruošęs gimdymui. Toks per gimdymą į moterį žiūrės kaip į sekso objektą. Tačiau vyrai, kurie šiam įvykiui ruošėsi, sako: „Man ne tas rūpėjo, aš galvojau, kaip jai padėti..." Bet kad vyrai bijo kraujo - tai mitas. Juokauju, jei taip būtų, pasaulyje vyrautų taika. Vyrus labiausiai gąsdina nežinomybė per gimdymą.

Šiais laikais iš vyrų nereikalaujame sveikatos pažymų, tačiau reikėtų žinoti, kad norintis dalyvauti gimdyme vyras turėtų būti sveikas. Dabar ir jauni vyrai serga, patirdami stiprių išgyvenimų per gimdymą, jie gali pamiršti išgerti vaistų, kuriuos turi reguliariai vartoti. Yra tokių, kurie turi širdies ydas ir pan.

Emociniu požiūriu gimdymas yra labai stiprus išgyvenimas, kuris gali turėti neigiamų padarinių sveikatai. Vyrui, kuris dalyvauja gimdyme, yra sunkiau nei pačiai moteriai. Moteris labiausiai jaudinasi dėl to, ar sveikas kūdikis (90 proc.), o vyrai - ir dėl kūdikio, ir dėl moters. Nepasiruošęs gimdymui vyras, kuris patiria didžiulę įtampą, matydamas savo moterį, išgyvenančią skausmus, ir nežino, kaip jai padėti, gali išties sutrikdyti gimdymo eigą.

Moteris, matydama išbalusį savo vyro veidą, negalės sutelkti dėmesio ties pačiu gimdymu, nes ji akies krašteliu vis stebės, o kaip gi tas jos vargšelis vyras laikosi."

Vyras gimdyme

Vyras turi žinoti, kad į gimdymą eina ne proceso stebėti, o padėti moteriai. Mes mokome vyrus, kaip padėti savo moteriai įveikti skausmą, kurio labiausiai bijomasi per gimdymą.

Kad moteris per sąrėmį atsipalaiduotų, jo nejaustų, vyras kartu su ja kvėpuoja, masažuoja tam tikrus aktyvius biologinius taškus, kurie saugo nuo skausmo. Kai praeina sąrėmis, atlieka atpalaiduojamąjį masažą. Masažas atliekamas vienas po kito per visą gimdymą, kuris trunka 10-12 val. Tai čia yra tikroji vyro pagalba. Moterys visos pagimdo, tačiau svarbu, kaip, gimdymo kokybė. Mes sakome, kad galima gimdyti be skausmo, su šypsena."

Kodėl gali didžiuotis vyras

„Aš sakau, kad vyras, kuris dalyvavo gimdyme, gali didžiuotis. Juk jis pirmas, net anksčiau už moterį pamato savo vaikelio galvytę, plaukus ir lytį. Vyrai, tokią akimirką nesistenkite sulaikyti ašarų! Tai ne silpnumo požymis, tai džiaugsmo ašaros. Su jomis pasišalina susikaupęs adrenalinas. Kada jis susikaupia? Tada, kai vyras išgyvena didžiulę įtampą. Gimdymas - milžiniška įtampa. Vyrai turėtų žinoti, kad nepasišalinęs jis gali paskatinti širdies ir kraujagyslių ligas."

5 darbai, padedantys įsigyventi į tėčio vaidmenį

- Būtina su moterimi lankytis apžiūros kabinete. Aiškintis, kas darosi moteriai per nėštumą, domėtis, kokia jo eiga, kaip vystosi vaisius ir pan.

- Labai svarbu pamatyti pirmą vaisiaus ultragarso nuotrauką.

- Lankytis pasirengimo tėvystei kursuose, padėti moteriai per gimdymą.

- Perkirpti virkštelę.

- Paimti ant rankų gimusį savo kūdikį.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Aš - tėtis

Andrius Kaluginas: kaip suderinti seksą, romantiką ir motinystę

Vyras ir moteris tapo tėčiu ir mama. Kas pasikeitė? Pasikeitė mintys, kūnas, elgesys, potraukis, noras, orgazmas... Viskas!

Atviras dainininko Justino Jaručio interviu apie tėvystę

Grupės „Freaks on Floor" lyderis dainininkas Justinas Jarutis (29 m.) su žmona Justina augina beveik metukų Adelę.

Penkių vaikų tėvas: „vaiko pinigai“ pamina elementarią pagarbą tėvams (2)

Iš dirbančių tėvų kišenės paėmus mokesčių lengvatą ir įdėjus į kitą, pavadintą „vaiko pinigais", labai garsiai šaukti, kaip mes padėjom šeimoms - įžūlu. Taip interviu naujienų agentūrai ELTA teigė penkių vaikų tėvas, komunikacijos dėstytojas, LRT tarybos narys Darius Chmieliauskas.

Radistas Rolandas Mackevičius: tas jausmas su niekuo nesulyginamas

Artėjant tarptautinei konferencijai „Sveika ir laiminga mama" savo įžvalgomis tėvystės klausimais sutiko pasidalinti visiems puikiai pažįstamas radistas Rolandas Mackevičius, dviejų vaikų tėtis.

Gydytojos ginekologės I. Kravčenkienės patarimas: daugiau bučiuokitės!

„Ir jūsų nėštumas bus labiau apsaugotas", – pataria gydytoja ginekologė Ingrida Kravčenkienė poroms, jei moteriai niekaip nepavyksta išnešioti vaisiaus.

STANO: jei turėsime sveikatos, bus ir ketvirtas vaikas

Dainininkas, dainų autorius, muzikos prodiuseris Stanislavas Stavickis–Stano (36 m.) su žmona Indre (28 m.) augina tris vaikus – Ričardą Aleksandrą (8 m.), Adomą (beveik trijų) ir Joaną Mariją (2 mėn.).

Radistas Rolandas Mackevičius: ką iš tiesų vyrui reiškia būti tėčiu?

Džiugu, jog sąmoningos tėvystės ir darnaus šeimos kūrimo temos ypač aktualios šiandienos visuomenėje. Panašiai, kaip sveikos mitybos svarba – iš pradžių naujovė, tuomet išskirtinė mada, o dabar jau norma, daugeliui savaime suprantamas reiškinys!

10 klausimų gydytojai apie intymius santykius po gimdymo

Po gimdymo kai kurios moterys laukia, kada gi galės pasimėgauti intymiais santykiais. O kitos neskuba vėl pulti mylimajam į glėbį: „Dar ne dabar"; „Ne šiandien"; „Ne rytoj." Kodėl?

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami

Gimus vaikui, šeimoje staiga viskas ima ir pasikeičia: prie vyro ir žmonos vaidmens prisideda mamos ir tėčio, prie ramių naktų – bemiegės, prie tylos – triukšmas.

Šeimyninių barnių įtaka vaiko psichikai

Jeigu aiškinatės santykius, pasistenkite daryti tai ne prie vaiko.

Psichologė įvardija, kokioms šeimoms susilaukus vaiko kyla daugiau bėdų

Nuo tos akimirkos, kai išgirstate pirmąjį savo kūdikio riksmą, judu - ne tik partneriai, meilužiai, sutuoktiniai, bet ir tėvai. Kai kurie tyrimai rodo, kad tik 19 proc. porų su nauju vaidmeniu susitvarko sėkmingai. Kas kiša koją?

Seksas po gimdymo: tai svarbu žinoti ir vyrams, ir moterims

Ar tiesa, kad po gimdymo intymūs santykiai kitokio skonio? Kodėl kai kurioms moterims baisu atsiduoti aistrai?

Įtempti moters ir anytos santykiai: ką patars specialistas (28)

Mums parašiusi jauna mama klausia patarimo, kaip bendrauti su anyta, su kuria santykiai iki šių dienų nebuvo sklandūs.

Geriausias tėtis pagal Zodiako ženklą yra...

Horoskopų mamoms yra daugybė, tačiau tėčiai neretai būna primiršti. Jūsų dėmesiui - smagus vyrų, tapusių tėčiais, horoskopas.

Kodėl vaikas mieliau būna ir žaidžia su mama, o ne tėčiu

Ne visada tėčiai noriai dalijasi su mamomis vaiko auginimo rūpesčiais perpus, ne visada vaikai vienodai laiko praleidžia su tėčiu ir su mama. Ką daryti, kad ir tėčio dalyvavimas šeimos gyvenime būtų pilnavertis?