Lietuvis tėtis pristato neregėtą iniciatyvą – švęsti drauge tėvadienius

 (2)
Lietuvoje kyla nauja socialinė iniciatyva, tėvus skatinanti bent kartą per mėnesį burti savo draugus su vaikais ir veikti ką nors įdomaus, o mamoms leisti pailsėti bei skirti laiko sau – „Dads Days Out“.
© Asmeninio albumo nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Dads Days Out": tėvai skatinami daugiau laiko praleisti su vaikais

Šios idėjos autorius - Linas Čeikus, su žmona Silvija auginantis du vaikus: ketverių metukų Mariją ir vienerių Tomą. Linas pastebi, kad šiuolaikiniai tėvai labai mažai laiko leidžia su vaikais, o kartu leidžiamo laiko stygių bando kompensuoti brangiais žaislais. Noras pakeisti dabartinę situaciją jį skatina pristatyti savo draugų tarpe atsiradusią tėvadienių tradiciją.

Dads Days Out" idėjos pradžia - apsilankymas baseine

„Dads Days Out" idėja kilo spontaniškai, be išankstinių planų ar tikslų: "Gimtadienio proga padovanojau draugo Edvino dukrai Ugnei apsilankymą baseine. Palaikyti jiems kompaniją nusprendėme ir mes su dukra Marija. Susiderinome laiką ir keturiese puikiai praleidom pusdienį. Nusprendėme susitikti dar kartą po mėnesio, nes patiko puiki susitikimo kombinacija: proga pakeisti aplinką, dukroms padraugauti, man susitikti su draugu, kažką naujo ir malonaus nuveikti, bei suteikti laisvės ir poilsio minutėlę žmonoms", - pasakoja "Dads Days Out" sumanytojas Linas.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Pasiryžo parodyti, kaip iš tiesų atrodo kūnas po gimdymo
Populiarėja kitokios cezario pjūvio operacijos

Kitą mėnesį Linas su Marija vėl susitiko su Edvinu ir Ugne, o pristatę tokią susitikimų idėją kitiems draugams, sulaukė palaikymo ir susidomėjimo. Tad trečią kartą tėvelių su vaikučiais jau buvo 8. Po truputį tėvadienių idėja populiarėjo draugų tarpe, Lino draugai pat pat kvietė savo draugus jungtis kartu, tad dalyvių nuolat daugėjo. Dažniausiai kas mėnesį susirinkdavo 8-10 tėvelių bei 13-18 vaikučių. Jauniausiam dalyviui buvo mažiau nei metai, o vyriausiam berniukui - beveik dešimt.

Lietuvis tėtis pristato neregėtą iniciatyvą – švęsti drauge tėvadienius
© Asmeninio albumo nuotr.

Tėvadienių organizavimo ypatumai ir ateities planai

Tėvadienių iniciatyvos autorius pripažįstą, kad kartais šiek tiek trūksta organizuotumo ir išankstinio planavimo. Bet taip pat priduria, jog neįmanoma tikėtis, kad visi tėveliai galės dalyvauti: „Net nėra tokio „visi" skaičiaus. Paskelbiam datą, kas gali - tas jungiasi. Svarbiausia - pastovumas", - pasakoja Linas.

Dabar, po metų su puse nuo pirmojo susitikimo, Linui kilo noras pasidalinti šia idėja su kitais tėvais, vaikais, šeimomis. Jis skatina kitus tėvus visoje Lietuvoje burti savo pažįstamus tėvelius ir taip pat organizuoti tėvadienius savo draugų tarpe: „Suburkite esamų draugų-tėvų ratą ir vieną kartą per mėnesį, tarkime pirmą mėnesio sekmadienį, suplanuokite kažkokią veiklą kartu su vaikais. Taisyklės paprastos: jokių moterų ir jokio alkoholio. Tik tėvai, vaikai ir įdomi jums veikla. Reikia tik vieno aktyvaus tėvelio, kuris būtų atsakingas už iniciatyvą. O paskui pastebėsite, kad vaikams tokie savaitgaliai labai įdomūs, jie kalbės ir klaus, kada vėl susitiksite".

Lietuvis tėtis pristato neregėtą iniciatyvą – švęsti drauge tėvadienius
© Asmeninio albumo nuotr.

Tačiau Linas nežada apsiriboti tik šios idėjos populiarinimu Lietuvoje: „Minčių labai daug. Nežinau kaip seksis šią socialinę iniciatyvą skleisti Lietuvoje, bet jei seksis gerai, gal reikia papasakoti ir kaimynams?..", - apie savo planus užsimena Linas Čeikus. Jo administruojamas puslapis www.DadsDaysOut.com taip pat rodo, kad tėvadienių idėją norima skleisti tarptautiniu mastu.

Nuo žygio aplink ežerą iki kelionės į Molėtų observatoriją

Manantiems, kad naujų technologijų eroje išlaikyti vaiko dėmesį net valandai itin sunku, o vienintelis įdomus jiems užsiėmimas - kompiuteris ar telefonas, Linas skuba paprieštarauti: „Yra daugybė įdomių veiklų, kurių vaikai imtųsi su malonumu, jei tik tėvai galėtų jiems skirti laiko".

Linas jau organizavo keliasdešimt tėvadienių savo draugų tarpe, kurių metu jau išbandė daugybę veiklų. Rinko šakas miške, kūreno laužą ir kepė ant šakos dešreles. Septynių metų berniukas tuomet mokėsi saugiai su kirviu nukirsti šaką. Taip pat iniciatyvos autorius jau organizavo žygį aplink ežerą, aplankė Lietuvos Energijos muziejų ir išbandė įvairias instaliacijas, važiavo į dviračių žygį, plaukiojo valtimis aplink Trakų pilį, vaikai žvejojo nendrėmis bei šėrė žuvis, antis ir gulbes. „Mums, suaugusiems, atrodo, jog tai - nieko ypatingo, bet vaikučiams kiekvieną kartą kažkas naujo, kitokio ir dažnai tai būna „pirmas kartas" jų gyvenimėliuose".

Paklaustas, kuris tėvadienis buvo įdomiausias, Linas greitai prisimena rugpjūčio mėnesį organizuotą kelionę į Molėtų observatoriją - kosmologijos muziejų: „Vaikučiai susipažino su žvaigždėmis ir kosmosu, iš aukštai apžvelgėme miškus ir ežerus. Po to gretimoje sodyboje statėme palapines, ant laužo ruošėme vakarienę. Daugeliui vaikų tai buvo pirmas kartas, kai jie nakvojo palapinėse. Įspūdžiai liejosi per kraštus. Mes, tėvai, savo vaikystėje dar turėjome tų „laukinių" žygių, bet pastebiu, kad dauguma šiuolaikinių vaikų jau auga izoliuoti nuo natūralios gamtos, perdėtoje higienoje ir paskendę kompiuteriuose".

Lietuvis tėtis pristato neregėtą iniciatyvą – švęsti drauge tėvadienius
© Asmeninio albumo nuotr.

Tėvadieniai - galimybė ugdyti vaiko pasitikėjimą savimi

Šalia pramoginės tėvadienių veiklos, pašnekovas randa daugybę kitų privalumų: „Visų pirma - sustiprėja tėvo ir vaiko santykiai. Antra - padidėja vaiko pasitikėjimas savimi. Trečia - atsiranda daug gilesnės vaikų draugystės: viena yra susitikti namuose tarp keturių sienų, kai suaugusieji bendrauja atskirai, o vaikai atskirai. Ir tėvai vaikams skiria dėmesį tik tada, kai vaikai kažkuo nepasidalina ar pasipila ašaros. O tėvadienių metu mes išeiname į naują aplinką, užsiimame veikla, kuri reikalauja dėmesingumo, augimo, mokymosi vieni iš kitų. Prasiplečia vaikų akiratis, o ir tėveliams labai smagu".

Mamos taip pat džiaugiasi atsiradusia nauja tradicija - jos gali skirti daugiau laiko sau. „Kažkada juokavome, kad galėtų ir moterys susitikti atskirai, bet, kaip matau, tokio poreikio nėra: daug svarbiau mamytėms atsipūsti".

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Aš - tėtis

Seksologas: sunkiai įsivaizduoju laimingą sutuoktinių gyvenimą be sekso (35)

Kad seksas suteiktų visišką pasitenkinimą, maždaug pusei natūraliai gimdžiusių moterų reikia keisti mylėjimosi padėtį. Kad staiga neištirptų anksčiau buvęs artumas, kartais tenka įdėti daug pastangų. Kaip po gimdymo nesužlugdyti intymumo?

Kaip auginti mergaitę: instrukcija išmintingam tėčiui (6)

„Sveikinu! Jūs turėsite dukrą!“ – sako daktaras, išėjęs iš kabineto. Nuo šio momento jūs nustojate būti tiesiog vyru. Jūs tampate tėčiu. Kol kas būsimu, o netrukus – pačiu tikriausiu.

Vyras nenori dalyvauti gimdyme: ar verta jį perkalbėti (83)

Besilaukianti moteris norėtų, kad gimdyme dalyvautų ir jos vyras. Tačiau bendro sutarimo pora neranda. Ką patars psichologė Karolina Gurskienė?

Žurnalistas Simonas Bendžius: man 28-eri – ir turiu jau tris vaikus (9)

Žurnalas TAVO VAIKAS kviečia susipažinti su LRT radijo žurnalistu Simonu Bendžiumi, kurį tėvystė įkvėpė naujiems iššūkiams.

Nuo liepos 1 dienos keičiasi tėvystės atostogų tvarka (9)

SoDra informuoja apie tėvystės atostogų skyrimo tvarkos pasikeitimus, kurie įsigalioja nuo 2017 metų liepos 1 dienos.

Linas Slušnys: geru tėčiu ne gimstama, o tampama

Pirmąjį birželio sekmadienį švenčiame Tėvo dieną. Ta proga kalbinome vaikų ir paauglių psichiatrą Liną Slušnį apie tai, kas yra geras tėtis ir kaip juo tapti.

Kuris vaikiškas klausimas buvo sunkiausias Arūnui Gelūnui: nekasdieniškas interviu (1)

Žurnalo TAVO VAIKAS viena mėgstamiausių skaitytojų rubrikų – „Paaiškink drąsiai“, kurioje žinomi tėčiai atsako į nekasdienius vaikiškus klausimus. Šįkart iššūkį priėmė trijų vaikų tėtis ir politikas Arūnas Gelūnas.

Netradicinis interviu su Gabrieliumi Landsbergiu: klausimai, kuriuos gali išgirsti tik kartą gyvenime (38)

Apie politikus mes galvojame... įvairiai, o pabandykime pažvelgti kitaip – jie juk tokie patys tėvai kaip ir mes visi. Atsakinėti į vaikų klausimus jiems taip pat tenka. Ir čia jau neišsisuksi, kitaip tariant, protingais žodžiais oponento nenutildysi.

Psichologė – apie tėčio svarbą vaikui ir moterų daromas klaidas (73)

Psichoanalitikas Luigi Zoja teigia, kad gyvename savitame betėvystės amžiuje, kai tėvo vaidmuo stipriai nunykęs. Dėl to patiriame nesaugumo jausmą ir nuolat jaučiame tėvo ilgesį. Koks turėtų būti tėvo vaidmuo?

Šis Zodiako ženklas nusipelno geriausio tėčio vardo (17)

Kiekvienas Zodiako ženklas turi tik jam būdingų savybių, nulemiančių jo santykius su aplinkiniais. Kokie vyrai yra patys šauniausi tėčiai? Pasižvalgykime po tėčių horoskopą dvylikai Zodiako ženklų.

Tėvystės atostogų išėjęs paramedikas kaunietis ėmė siūti tiulio sijonus (10)

Audrius Kasiukevičius (34 m.), 1 m. 8 mėn. Sofijos tėtis, išėjęs tėvystės atostogų pradėjo siūti tiulinius sijonus ir verti karolius, bet svarbiausia – atrado tikrąjį ryšį su dukra.

Tėtis nuramina verkiantį kūdikį neįprastu būdu

Šį vaizdo įrašą peržiūrėjo daugiau kaip 10 milijonų internautų. Įdomu, kiek iš jų išbandė šį mažylių migdymo būdą, ir kaip jis padėjo kitiems.

Patarimai vaiko susilaukusiam tėčiui (2)

Kai žmona pagimdo kūdikį, vyrui ir jaunam tėčiui reikia daugiau geranoriškumo ir kantrybės negu įprastai.

Žodžiai, kuriuos miegančiam sūnui pasakė tėtis

Begalinis vaiko noras visur suspėti ir viską daryti pačiam mus apgauna – dažnai vaikai atrodo protingi ir savarankiški ne pagal savo metus.

Kas yra šunsnukis ir ar būna senų vaikų? Žygimantas Stakėnas atsako į suktus vaikų klausimus (3)

Televizijos laidų vedėjas Žygimantas Stakėnas (34 m.) augina du sūnus. Paprašytas atsakyti į netradicinius vaikų klausimus jis nesutriko.