Lukas Kašėta: netyčiukas – dovana, o ne problema!

Apie būsimą tėvystę Lukas sužinojo vos devyniolikos. Pora draugavo kiek daugiau nei mėnesį.
© Organizatorių nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

„Abu buvome rožiniais akiniais, apsvaigę nuo jausmų ir emocijų", sako pučiamųjų orkestro „Trimitas" klarnetininkas Lukas Kašėta ir pripažįsta, nors nujautė, kad kažkas tokio gali būti. Nors draugė reagavo ramiau, ši žinia jam sukėlė visišką šoką.

Lukai, praėjo nemažai laiko, ar atsimeni tą momentą, kai sužinojai, kad laukiatės?

Atsimenu, važiavau autobusu iš Šilutės į Vilnių. Kažkur giliai turėjau tą jausmą, kad kažkas gali būti. Man paskambino Ieva ir pasakė, nors tikrai jaučiau, man buvo šokas.

Aš pirmakursis, ką tik pradėjom su Ieva draugauti, kartu buvome vos mėnesį. Dukra mums buvo visiškas netyčiukas. Aš tikrai nežinojau ką daryti, nelengva buvo ir Ievai, nors ji ramesnė. Nei darbo, nieko neturėjom.

Buvai labai jaunas, kaip pasakei tėvams?

Nebandžiau nuslėpti. Aš iš karto pasakiau mamai. Nesvarsčiau, negalvojau, iš karto pasakiau. Ir manau, kad teisingai padariau. Mano mama griežta, jos reakcija irgi tokia buvo. Sakė: „Prisidirbai, kapstykis kaip nori". Tikrai susinervino. Bet tai buvo pirminė reakcija. Po to ji mums daug padėjo ir dabar labai džiaugiasi.

O kokios mintys sukosi Tavo galvoje?

Nebuvau labai atsakingas iki tol, bet mes tikrai daug kalbėjome. Mano šeima tradicinė, ypač konservatoriška, nuo vaikystės tėvai diegė krikščioniškas vertybes, todėl apie abortą neturėjau jokių minčių. Man nerimą kėlė, ar sugebėsiu būti tėčiu, kaip viskas bus, kaip susitvarkyti. Galvojau ne apie tai, kaip išvengti atsakomybės, o kaip ją išpildyti, kad viskas būtų gerai.

Gal iš patirties dabar gali pasakyti, kas tuo metu svarbiausia porai?

Labiausiai mus veikė kritinis, neigiamas požiūris iš išorės. Turėjau tokį jausmą, kad prisidirbau, nors taip nėra. Mums taip atsitiko. Į tai reikia žiūrėti kaip į dovaną, ne kaip į problemą. Gal tuo metu sudėtinga, sunku, reikia daug ką keisti, prisitaikyti. Bet aš nežinau, kas aš šiandien būčiau, jei ne Ieva ir mūsų dukra Saulė.

Aš niekad nepamiršiu savo geriausio draugo reakcijos. Jis man paskambino ir sako: „Lukai, aš Tave tikrai gerai pažįstu, Tu tam dabar tikrai nepasiruošęs. Atvažiuok pas mane į Angliją, gali pas mane gyventi, padėsiu susirasti darbą, gyvensim, viskas bus gerai".

Ir ką Tu atsakei savo geriausiam draugui?

Kad man Ieva patinka ir privalau prisiimti atsakomybę. Kai gimė Saulė, mano gyvenimas absoliučiai pasikeitė. Kai aš ją matau, kaip jinai auga, keičiasi, tegaliu visiems palinkėti drąsiai eiti į priekį, kabintis į tuos žmones, kurie palaiko ir mažiau kreipti dėmesį į tai, kas ką galvoja.

Kaip Tau atrodo, ar šiandien būtumėt kartu, jei ne Jūsų nuostabi dukra?

Saulė iš tikrųjų yra stebuklas. Man sunku pasakyti, kaip būtų, tikrai nežinau. Gavau Dievo dovaną ir džiaugiuosi, kad mums užteko jėgų ir drąsos ją priimti. Kai aš sužinojau, kad Ieva laukiasi, tuo metu aš realiai supratau, kad šita moteris bus mano moteris visam gyvenimui. Dabar aš esu labai laimingas.

Šis straipsnis - „Krizinio nėštumo centro“ - nevyriausybinės organizacijos, įkurtos padėti moterims, išgyvenančioms neplanuoto nėštumo krizę ir su tuo susijusius sunkumus - vykdomos socialinės kampanijos “Leiskime stebuklams vykti” dalis.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Aš - tėtis

Simonas Urbonas – apie tėvystės atostogas atvirai

Šeimoje gimus vaikeliui įprasta, jog nuo darbų atsitraukia ir vaiko priežiūros atostogų eina mama. Tačiau tėvystės atostogos – vis dažnesnis reiškinys ne tik pasaulyje, bet ir Lietuvoje!

Tapęs tėčiu garsus fotografas nepabūgo iššūkio: laimė matuojama visai kitais dalykais

„Lemiama pokyčių akimirka, manau, buvo tada, kai sūnui sukako 8 mėnesiai ir aš išėjau vaiko priežiūros atostogų. Likau namie su sūnumi ir supratau, kad man ta nauja rutina labai patinka", – sako garsus fotografas Marius Žičius.

Andrius Kaluginas: seksui išnaudokite laiką, kai vaikų nėra namie (8)

Psichoterapeutas Andrius Kaluginas įsitikinęs, kad „seksui geriausia išnaudoti tas akimirkas, kai mažųjų nėra namuose!“.

Andrius Kaluginas: kaip suderinti seksą, romantiką ir motinystę

Vyras ir moteris tapo tėčiu ir mama. Kas pasikeitė? Pasikeitė mintys, kūnas, elgesys, potraukis, noras, orgazmas... Viskas!

Atviras dainininko Justino Jaručio interviu apie tėvystę

Grupės „Freaks on Floor" lyderis dainininkas Justinas Jarutis (29 m.) su žmona Justina augina beveik metukų Adelę.

Penkių vaikų tėvas: „vaiko pinigai“ pamina elementarią pagarbą tėvams (2)

Iš dirbančių tėvų kišenės paėmus mokesčių lengvatą ir įdėjus į kitą, pavadintą „vaiko pinigais", labai garsiai šaukti, kaip mes padėjom šeimoms - įžūlu. Taip interviu naujienų agentūrai ELTA teigė penkių vaikų tėvas, komunikacijos dėstytojas, LRT tarybos narys Darius Chmieliauskas.

Radistas Rolandas Mackevičius: tas jausmas su niekuo nesulyginamas

Artėjant tarptautinei konferencijai „Sveika ir laiminga mama" savo įžvalgomis tėvystės klausimais sutiko pasidalinti visiems puikiai pažįstamas radistas Rolandas Mackevičius, dviejų vaikų tėtis.

Gydytojos ginekologės I. Kravčenkienės patarimas: daugiau bučiuokitės!

„Ir jūsų nėštumas bus labiau apsaugotas", – pataria gydytoja ginekologė Ingrida Kravčenkienė poroms, jei moteriai niekaip nepavyksta išnešioti vaisiaus.

STANO: jei turėsime sveikatos, bus ir ketvirtas vaikas

Dainininkas, dainų autorius, muzikos prodiuseris Stanislavas Stavickis–Stano (36 m.) su žmona Indre (28 m.) augina tris vaikus – Ričardą Aleksandrą (8 m.), Adomą (beveik trijų) ir Joaną Mariją (2 mėn.).

Radistas Rolandas Mackevičius: ką iš tiesų vyrui reiškia būti tėčiu?

Džiugu, jog sąmoningos tėvystės ir darnaus šeimos kūrimo temos ypač aktualios šiandienos visuomenėje. Panašiai, kaip sveikos mitybos svarba – iš pradžių naujovė, tuomet išskirtinė mada, o dabar jau norma, daugeliui savaime suprantamas reiškinys!

10 klausimų gydytojai apie intymius santykius po gimdymo

Po gimdymo kai kurios moterys laukia, kada gi galės pasimėgauti intymiais santykiais. O kitos neskuba vėl pulti mylimajam į glėbį: „Dar ne dabar"; „Ne šiandien"; „Ne rytoj." Kodėl?

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami

Gimus vaikui, šeimoje staiga viskas ima ir pasikeičia: prie vyro ir žmonos vaidmens prisideda mamos ir tėčio, prie ramių naktų – bemiegės, prie tylos – triukšmas.

Šeimyninių barnių įtaka vaiko psichikai

Jeigu aiškinatės santykius, pasistenkite daryti tai ne prie vaiko.

Psichologė įvardija, kokioms šeimoms susilaukus vaiko kyla daugiau bėdų

Nuo tos akimirkos, kai išgirstate pirmąjį savo kūdikio riksmą, judu - ne tik partneriai, meilužiai, sutuoktiniai, bet ir tėvai. Kai kurie tyrimai rodo, kad tik 19 proc. porų su nauju vaidmeniu susitvarko sėkmingai. Kas kiša koją?

Seksas po gimdymo: tai svarbu žinoti ir vyrams, ir moterims

Ar tiesa, kad po gimdymo intymūs santykiai kitokio skonio? Kodėl kai kurioms moterims baisu atsiduoti aistrai?