Lukas Kašėta: netyčiukas – dovana, o ne problema!

Apie būsimą tėvystę Lukas sužinojo vos devyniolikos. Pora draugavo kiek daugiau nei mėnesį.
© Organizatorių nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

„Abu buvome rožiniais akiniais, apsvaigę nuo jausmų ir emocijų", sako pučiamųjų orkestro „Trimitas" klarnetininkas Lukas Kašėta ir pripažįsta, nors nujautė, kad kažkas tokio gali būti. Nors draugė reagavo ramiau, ši žinia jam sukėlė visišką šoką.

Lukai, praėjo nemažai laiko, ar atsimeni tą momentą, kai sužinojai, kad laukiatės?

Atsimenu, važiavau autobusu iš Šilutės į Vilnių. Kažkur giliai turėjau tą jausmą, kad kažkas gali būti. Man paskambino Ieva ir pasakė, nors tikrai jaučiau, man buvo šokas.

Aš pirmakursis, ką tik pradėjom su Ieva draugauti, kartu buvome vos mėnesį. Dukra mums buvo visiškas netyčiukas. Aš tikrai nežinojau ką daryti, nelengva buvo ir Ievai, nors ji ramesnė. Nei darbo, nieko neturėjom.

Buvai labai jaunas, kaip pasakei tėvams?

Nebandžiau nuslėpti. Aš iš karto pasakiau mamai. Nesvarsčiau, negalvojau, iš karto pasakiau. Ir manau, kad teisingai padariau. Mano mama griežta, jos reakcija irgi tokia buvo. Sakė: „Prisidirbai, kapstykis kaip nori". Tikrai susinervino. Bet tai buvo pirminė reakcija. Po to ji mums daug padėjo ir dabar labai džiaugiasi.

O kokios mintys sukosi Tavo galvoje?

Nebuvau labai atsakingas iki tol, bet mes tikrai daug kalbėjome. Mano šeima tradicinė, ypač konservatoriška, nuo vaikystės tėvai diegė krikščioniškas vertybes, todėl apie abortą neturėjau jokių minčių. Man nerimą kėlė, ar sugebėsiu būti tėčiu, kaip viskas bus, kaip susitvarkyti. Galvojau ne apie tai, kaip išvengti atsakomybės, o kaip ją išpildyti, kad viskas būtų gerai.

Gal iš patirties dabar gali pasakyti, kas tuo metu svarbiausia porai?

Labiausiai mus veikė kritinis, neigiamas požiūris iš išorės. Turėjau tokį jausmą, kad prisidirbau, nors taip nėra. Mums taip atsitiko. Į tai reikia žiūrėti kaip į dovaną, ne kaip į problemą. Gal tuo metu sudėtinga, sunku, reikia daug ką keisti, prisitaikyti. Bet aš nežinau, kas aš šiandien būčiau, jei ne Ieva ir mūsų dukra Saulė.

Aš niekad nepamiršiu savo geriausio draugo reakcijos. Jis man paskambino ir sako: „Lukai, aš Tave tikrai gerai pažįstu, Tu tam dabar tikrai nepasiruošęs. Atvažiuok pas mane į Angliją, gali pas mane gyventi, padėsiu susirasti darbą, gyvensim, viskas bus gerai".

Ir ką Tu atsakei savo geriausiam draugui?

Kad man Ieva patinka ir privalau prisiimti atsakomybę. Kai gimė Saulė, mano gyvenimas absoliučiai pasikeitė. Kai aš ją matau, kaip jinai auga, keičiasi, tegaliu visiems palinkėti drąsiai eiti į priekį, kabintis į tuos žmones, kurie palaiko ir mažiau kreipti dėmesį į tai, kas ką galvoja.

Kaip Tau atrodo, ar šiandien būtumėt kartu, jei ne Jūsų nuostabi dukra?

Saulė iš tikrųjų yra stebuklas. Man sunku pasakyti, kaip būtų, tikrai nežinau. Gavau Dievo dovaną ir džiaugiuosi, kad mums užteko jėgų ir drąsos ją priimti. Kai aš sužinojau, kad Ieva laukiasi, tuo metu aš realiai supratau, kad šita moteris bus mano moteris visam gyvenimui. Dabar aš esu labai laimingas.

Šis straipsnis - „Krizinio nėštumo centro“ - nevyriausybinės organizacijos, įkurtos padėti moterims, išgyvenančioms neplanuoto nėštumo krizę ir su tuo susijusius sunkumus - vykdomos socialinės kampanijos “Leiskime stebuklams vykti” dalis.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Aš - tėtis

10 klausimų gydytojai apie intymius santykius po gimdymo

Po gimdymo kai kurios moterys laukia, kada gi galės pasimėgauti intymiais santykiais. O kitos neskuba vėl pulti mylimajam į glėbį: „Dar ne dabar"; „Ne šiandien"; „Ne rytoj." Kodėl?

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami

Gimus vaikui, šeimoje staiga viskas ima ir pasikeičia: prie vyro ir žmonos vaidmens prisideda mamos ir tėčio, prie ramių naktų – bemiegės, prie tylos – triukšmas.

Šeimyninių barnių įtaka vaiko psichikai

Jeigu aiškinatės santykius, pasistenkite daryti tai ne prie vaiko.

Psichologė įvardija, kokioms šeimoms susilaukus vaiko kyla daugiau bėdų

Nuo tos akimirkos, kai išgirstate pirmąjį savo kūdikio riksmą, judu - ne tik partneriai, meilužiai, sutuoktiniai, bet ir tėvai. Kai kurie tyrimai rodo, kad tik 19 proc. porų su nauju vaidmeniu susitvarko sėkmingai. Kas kiša koją?

Seksas po gimdymo: tai svarbu žinoti ir vyrams, ir moterims

Ar tiesa, kad po gimdymo intymūs santykiai kitokio skonio? Kodėl kai kurioms moterims baisu atsiduoti aistrai?

Įtempti moters ir anytos santykiai: ką patars specialistas (28)

Mums parašiusi jauna mama klausia patarimo, kaip bendrauti su anyta, su kuria santykiai iki šių dienų nebuvo sklandūs.

Geriausias tėtis pagal Zodiako ženklą yra...

Horoskopų mamoms yra daugybė, tačiau tėčiai neretai būna primiršti. Jūsų dėmesiui - smagus vyrų, tapusių tėčiais, horoskopas.

Kodėl vaikas mieliau būna ir žaidžia su mama, o ne tėčiu

Ne visada tėčiai noriai dalijasi su mamomis vaiko auginimo rūpesčiais perpus, ne visada vaikai vienodai laiko praleidžia su tėčiu ir su mama. Ką daryti, kad ir tėčio dalyvavimas šeimos gyvenime būtų pilnavertis?

Gimdymas su vyru: argumentai UŽ ir PRIEŠ (5)

Apie gimdymą kartu su vyru vis dar kyla aštrios diskusijos, tačiau pagrindiniai argumentai už ir prieš išlieka tie patys.

Lukas Kašėta: netyčiukas – dovana, o ne problema!

Apie būsimą tėvystę Lukas sužinojo vos devyniolikos. Pora draugavo kiek daugiau nei mėnesį.

Psichoterapeutas: tėčiui būtina bendrauti su vaiku nuo jo gimimo (2)

Natūraliai kyla klausimas, kokias vertybes vaikams turėtų perteikti tėtis ir mama? Konsultuoja individualiosios (Adlerio) psichologijos analitikas seksologas Viktoras Šapurovas.

Moteris žindo vaiką: kaip jai padėti gali vyras (2)

Atrodo, žindymas – moters paskirtis, tačiau ne viena mūsų be vyro ne tik sunkiau augintų kūdikį, bet ir turėtų daugiau žindymo bėdų. Konsultuoja „Mano šeimos akademijos“ žindymo konsultantė Danutė Butėnienė.

Timūras Augucevičius: viskas, ko reikia vaikui – dėmesys ir meilė

Dviejų vaikų tėtis Timūras Augucevičius prieš tapdamas tėčiu turėjo kelias tėvystės baimes, kurias šiandien drąsiai paneigia.

Pažintis su ypatingu 3 vaikų tėčiu: ne tik mamos turi intuiciją (1)

Tėtis – ne mamos pavaduotojas – ir tikrai ne tas, kurio tikslas – tik uždirbti pinigų, o vaikų reikalus užkrauti žmonai ant pečių. Susipažinkite su šiuolaikiniu tėčiu, kuris turi vaikų auginimo viziją ir filosofiją. Ir, svarbiausia, nori daug vaikų!

Klausimas psichologui: pamilau vyrą, kuris turi vaikų (3)

Skaitytojos klausimas specialistui: kaip kurti santykius su vyru, kuris yra našlys ir turi dvi mažametes dukteris?