Radistas Rolandas Mackevičius: ką iš tiesų vyrui reiškia būti tėčiu?

Džiugu, jog sąmoningos tėvystės ir darnaus šeimos kūrimo temos ypač aktualios šiandienos visuomenėje. Panašiai, kaip sveikos mitybos svarba – iš pradžių naujovė, tuomet išskirtinė mada, o dabar jau norma, daugeliui savaime suprantamas reiškinys!
© Gintaras Globys

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kalbant apie šeimą ir vaikus, mama dažniausiai siejama su meilės ir harmonijos šeimoje puoselėjimu, o tėtis, tarsi tvirtybės simbolis – su šeimos saugumo užtikrinimu. Pakalbėkime apie tai, kaip šeimoje jaučiasi sąmoningas tėtis: kaip tampama tikru tėčiu ir su kokiais iššūkiais jis susiduria?

Artėjant tarptautinei konferencijai „Sveika ir laiminga mama" savo įžvalgomis tėvystės klausimais sutiko pasidalinti visiems puikiai pažįstamas radistas Rolandas Mackevičius, dviejų vaikų tėtis.

Rolandai, ką Jums reiškia būti Tėčiu?

Į šį klausimą sunku atsakyti trumpai ir paprastai. Tai reiškia, jog vyras nebegyvena tik sau. Gyvena ir savo vaiku – dėl jo ir jam. Jei anksčiau galvodavau, ką norėčiau veikti, ką būtų skaniau suvalgyti ir panašiai, dabar mąstau, ar tai bus įdomu ir naudinga mums, kaip šeimai. Tai kartu ir didžiulė laimė, ir atsakomybė! Sūnus mane labai džiugina, o aš noriu niekada jo nenuvilti. Niekada nebūčiau pagalvojęs, kad tapęs tėčiu gausiu tokį nuostabų atgalinį kontaktą iš savo vaiko! Su sūnumi esame sukūrę beprotiškai stiprų ryšį, kurį labai vertinu.

Kaip jaučiatės tapęs antrojo vaikelio tėčiu?

Nuostabiai! Iš tiesų vaikų labai norėjau dar būdamas visai jaunas, kokių 24-erių metų. Jaučiu, kad širdyje turiu labai daug meilės! O ją noriu nukreipti vaikams. Taip ir darau – važinėjame po Lietuvos mokyklas, bendraujame su vaikais, daug kalbamės, kuriame diskusijas, dalinamės patirtimi.

Kaip manote, kada iš tiesų tampama tėčiu?

Sunku nustatyti kažkokį specialų terminą – pats esu juo dar tik ketverius metus. Žinau, kad būsiu tėčiu, kol netapsiu seneliu! Jaučiu, jog kasdien aš vis kitoks tėtis – manyje daugėja meilės ir atsakomybės. Iš pradžių, vos gimus sūnui, atėjo pirmasis suvokimas apie tėvystę, kuris tiesiog pakeitė mano dienotvarkę. Vėliau šis suvokimas vis augo, dariausi sūnui vis reikalingesnis, todėl privalėjau tapti vis dėmesingesniu ir rūpestingesniu tėčiu. Šiandien sūnus kopijuoja mano kalbos manierą, elgesį, pomėgius, todėl turiu būti ypač pavyzdingas tėtis! Visai netrukus, prasidėjus mokslams, turėsiu tapti protingu tėčiu. Dar vėliau – nusimanančiu apie meilę, jausmus. Ir taip toliau! Todėl manau, kad vieną kartą tiesiog tapti tėčiu nepakanka. Reikia nuolat tobulėti!

Radistas Rolandas Mackevičius: ką iš tiesų vyrui reiškia būti tėčiu?
© Asmeninio albumo nuot.

Jūsų žmonos Ievos Instagram paskyroje Kalėdiniu laikotarpiu atsirado šeimos nuotrauka su jaukiu įrašu šalia: „Tikrosios dovanos yra šalia mūsų ir mumyse". Pasidalinkite savo šeimos vertybėmis.

Mūsų šeimos vertybės labai panašios į bet kurios paprastos šeimos vertybes. Manau, kad meilė, dėmesys vienas kitam, bendravimas, artimas tarpusavio ryšys, pasitikėjimas ir noras būti kartu yra pagrindinės vertybės. Labiausiai už viską vertiname laiką, praleistą kartu – ypatingus sekmadienio rytus, kai visi kartu esame sugriuvę į lovą, džiaugiamės arbata, bandelėmis, filmais ir vieni kitais! Tada mes kalbamės, aptariame praėjusią savaitę, kaip jaučiamės, ko tikimės iš ateinančios, kokie mūsų planai ir pan.

Radistas Rolandas Mackevičius: ką iš tiesų vyrui reiškia būti tėčiu?
© Asmeninio albumo nuot.

Pakalbėjime apie vyrišką atsakomybės jausmą už vaikus, už šeimą. Koks jis yra vos sukūrus šeimą, susilaukus pirmojo vaikų? Kaip jis kinta?

Atsakomybės jausmas yra visada. Laukiantis vaiko jis tampa tikresnis, stipresnis. Tuomet atsiranda ir, manau, labai natūralus vyriškas jausmas suteikti savo vaikui viską, kas jam bus reikalinga. Vyras pradeda mažiau tingėti, atsargiau vairuoti, mažiau galvoti apie nutrūktgalviškus nuotykius, o daugiau apie šeimos gerovę. Vaikui ar vaikams truputį paaugus grįžta ir tikrieji asmeniniai vyro norai, kurie yra globalesni, išeinantys už šeimos ribų.

Kaip vyras gali padėti savo mylimai moteriai jai besilaukiant ar neseniai pagimdžius vaiką?

Esminė vyro pagalba moteriai šiuo laikotarpiu yra jai netrukdyti! Dažnai vyrai tiesiog erzina moteris nieko nedarydami ar darydami per daug. Todėl svarbu visad teirautis, kaip moteris jaučiasi, įsiklausyti į jos norus, savijautą. Vyrui svarbu kaip įmanoma labiau sumažinti moters darbų ir rūpesčių kiekį – kad ji galėtų nesukti sau galvos dėl įvairių smulkmenų. Bet tai dažniausiai įvyksta labai natūraliai.

Kaip manai, kokio palaikymo iš vyro moteriai labiausiai reikia šiuo ypatingu laikotarpiu?

Iš tiesų vyras niekada nesupras, kaip jaučiasi moteris! Todėl svarbiausia yra ne stengtis suprasti moterį, bet stengtis toliau ją mylėti. Ir nesukoncentruoti savo dėmesio tik į naujagimį. Juk moteris vaikus į šeimą atneša tik iš didžiulės meilės vyrui! Tad reikia mokėti šiuo laikotarpiu jai už tai atsidėkoti - rodant dėmesį ne tik vaikams, bet ir moteriai asmeniškai.

Rolandai, kaip šiandieniniame darbų ir nuolatinio bėgimo chaose porai rasti laiko vienas kitam ir išlaikyti darnų dviejų žmonių tarpusavio ryšį?

Manau, kad svarbiausia yra ne reikalauti kažko iš kito žmogaus, bet pirmam kažką duoti! Žinoma, kad porai besilaukiant ar turint mažamečių vaikų visko nutinka. Būna, jog moteris namuose pavargsta ir, grįžus vyrui, tikisi, jog vyras ją pralinksmins. O vyras gali būti labai pavargęs darbe ir grįžęs namo nori tiesiog patylėti! Jei esant tokiam momentui jie pradės vienas iš kito kažko reikalauti, gali užtekti mažutės žiežirbos, kad poros santykiai užsiliepsnotų. Bet jei moteris suteiks vyrui truputį erdvės patylėti, o vyras tiesiog ramiai pavalgys, palaikys kūdikį ant rankų – tuomet visos jo dienos mintys ir problemos ir liks darbe. O šeimoje pradės dėliotis malonus pokalbis ir visi liks laimingi!

Radistas Rolandas Mackevičius: ką iš tiesų vyrui reiškia būti tėčiu?
© Gintaras Globys

Konferencijos „Sveika ir laiminga mama" metu pranešėjai dalinsis esminėmis darnių santykių poroje taisyklėmis. Kokie Jūsų patarimai - šįkart kitiems vyrams?

Gerų santykių pagrindas yra duoti, o ne imti. Ne bandyti suprasti moterį, o ją priimti ir mylėti!

Ačiū už pokalbį!

Daugiau apie sąmoningą motinystę ir tėvystę, fizinės bei emocinės moterų sveikatos svarbą ir darnius poros santykius konferencijoje „Sveika ir laiminga mama" Vilniuje, gegužės 6 d., koncertų salėje „Compensa"

Kalbino Miglė Kačinskaitė

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Aš - tėtis

Andrius Kaluginas: kaip suderinti seksą, romantiką ir motinystę

Vyras ir moteris tapo tėčiu ir mama. Kas pasikeitė? Pasikeitė mintys, kūnas, elgesys, potraukis, noras, orgazmas... Viskas!

Atviras dainininko Justino Jaručio interviu apie tėvystę

Grupės „Freaks on Floor" lyderis dainininkas Justinas Jarutis (29 m.) su žmona Justina augina beveik metukų Adelę.

Penkių vaikų tėvas: „vaiko pinigai“ pamina elementarią pagarbą tėvams (2)

Iš dirbančių tėvų kišenės paėmus mokesčių lengvatą ir įdėjus į kitą, pavadintą „vaiko pinigais", labai garsiai šaukti, kaip mes padėjom šeimoms - įžūlu. Taip interviu naujienų agentūrai ELTA teigė penkių vaikų tėvas, komunikacijos dėstytojas, LRT tarybos narys Darius Chmieliauskas.

Radistas Rolandas Mackevičius: tas jausmas su niekuo nesulyginamas

Artėjant tarptautinei konferencijai „Sveika ir laiminga mama" savo įžvalgomis tėvystės klausimais sutiko pasidalinti visiems puikiai pažįstamas radistas Rolandas Mackevičius, dviejų vaikų tėtis.

Gydytojos ginekologės I. Kravčenkienės patarimas: daugiau bučiuokitės!

„Ir jūsų nėštumas bus labiau apsaugotas", – pataria gydytoja ginekologė Ingrida Kravčenkienė poroms, jei moteriai niekaip nepavyksta išnešioti vaisiaus.

STANO: jei turėsime sveikatos, bus ir ketvirtas vaikas

Dainininkas, dainų autorius, muzikos prodiuseris Stanislavas Stavickis–Stano (36 m.) su žmona Indre (28 m.) augina tris vaikus – Ričardą Aleksandrą (8 m.), Adomą (beveik trijų) ir Joaną Mariją (2 mėn.).

Radistas Rolandas Mackevičius: ką iš tiesų vyrui reiškia būti tėčiu?

Džiugu, jog sąmoningos tėvystės ir darnaus šeimos kūrimo temos ypač aktualios šiandienos visuomenėje. Panašiai, kaip sveikos mitybos svarba – iš pradžių naujovė, tuomet išskirtinė mada, o dabar jau norma, daugeliui savaime suprantamas reiškinys!

10 klausimų gydytojai apie intymius santykius po gimdymo

Po gimdymo kai kurios moterys laukia, kada gi galės pasimėgauti intymiais santykiais. O kitos neskuba vėl pulti mylimajam į glėbį: „Dar ne dabar"; „Ne šiandien"; „Ne rytoj." Kodėl?

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami

Gimus vaikui, šeimoje staiga viskas ima ir pasikeičia: prie vyro ir žmonos vaidmens prisideda mamos ir tėčio, prie ramių naktų – bemiegės, prie tylos – triukšmas.

Šeimyninių barnių įtaka vaiko psichikai

Jeigu aiškinatės santykius, pasistenkite daryti tai ne prie vaiko.

Psichologė įvardija, kokioms šeimoms susilaukus vaiko kyla daugiau bėdų

Nuo tos akimirkos, kai išgirstate pirmąjį savo kūdikio riksmą, judu - ne tik partneriai, meilužiai, sutuoktiniai, bet ir tėvai. Kai kurie tyrimai rodo, kad tik 19 proc. porų su nauju vaidmeniu susitvarko sėkmingai. Kas kiša koją?

Seksas po gimdymo: tai svarbu žinoti ir vyrams, ir moterims

Ar tiesa, kad po gimdymo intymūs santykiai kitokio skonio? Kodėl kai kurioms moterims baisu atsiduoti aistrai?

Įtempti moters ir anytos santykiai: ką patars specialistas (28)

Mums parašiusi jauna mama klausia patarimo, kaip bendrauti su anyta, su kuria santykiai iki šių dienų nebuvo sklandūs.

Geriausias tėtis pagal Zodiako ženklą yra...

Horoskopų mamoms yra daugybė, tačiau tėčiai neretai būna primiršti. Jūsų dėmesiui - smagus vyrų, tapusių tėčiais, horoskopas.

Kodėl vaikas mieliau būna ir žaidžia su mama, o ne tėčiu

Ne visada tėčiai noriai dalijasi su mamomis vaiko auginimo rūpesčiais perpus, ne visada vaikai vienodai laiko praleidžia su tėčiu ir su mama. Ką daryti, kad ir tėčio dalyvavimas šeimos gyvenime būtų pilnavertis?