Spermatozoidai: kas yra tiesa, o kas – melas?

 (10)
Apie vyro spermatozoidus sklando ne vienas mitas. Jūsų dėmesiui – bene 10 dažniausiai pasitaikančių. Kas yra tiesa, o kas – pramanai?
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

1 mitas: vyrui reikia šalčio

Tai ne visai mitas. Kad vyro organizmas gamintų užtektinai spermatozoidų, jo vyriškumo „aparatui“ reikalinga temperatūra, kuri būtų 2-3 laipsniais žemesnė nei viso kūno temperatūra. Būtent todėl vyro reprodukcinei funkcijai neigiamos įtakos turi nuolatinis karštis. Yra hipotezė, kad įtakos gali turėti ir, pavyzdžiui, aptempti džinsai ar per siauras apatinis trikotažas, nes tokie drabužiai, visų pirma, suspaudžia reprodukcinius organus – sumažėja kraujo pritekėjimas į sėklides, be to, sėklidės gali perkaisti.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kate Middleton: iki gimdymo liko mėnuo
Ko Suomijos gimdyvei pavydi viso pasaulio moterys

2 mitas: vaiko pradėjimui pakanka vieno spermatozoido

Iš tiesų tai tik teorija. Vaiko pradėjimui vieno spermatozoido nepakanka. Moters organizme vyrauja rūgštinė terpė, kuri trukdo spermatozoidams įsitvirtinti. Apvaisinimui reikia, kad būtų užtektinai sėklos skysčio, kuris neutralizuotų rūgštingumą ir padėtų spermatozoidams pasiekti kiaušialąstę. Vidutiniškai apvaisinimui reikia 2 ml spermos, o jei jos mažiau, pradėjimo tikimybė gerokai sumažėja. Paprastai spermos „porciją" sudaro 4 ml skysčio.

3 mitas: kad vyras neištikimas, galima suprasti pagal jo spermą

Pagal spermos kiekį ir konsistenciją galima spręsti apie tai, ar vyras neseniai patyrė ejakuliacijas. Jei sperma tiršta, reiškia  vyras nesuko į kairę, o jei sperma skaidri, jos mažai, tai kelia abejonių, ar mylimasis jums ištikimas. Tačiau nevertėtų pamiršti, kad yra toks reiškinys, kaip masturbacija. Be to, spermatozoidų kiekis ir gyvybingumas yra ir genetikos reikalas. Todėl neskubėkite aiškintis santykių, visų pirma atvirai pasikalbėkite.

4 mitas: dažnai mylintis, spermos kokybė prastėja

Taip, tai tiesa. Iš tikrųjų, dažnai mylintis sperma tampa netinkama pradėjimui. Visų pirma, su kiekviena ejakuliacija mažėja jos kiekis, be to, per trumpas pertraukas tarp sueičių spermatozoidai nespėja subręsti, todėl jie gali neapvaisinti kiaušialąstės.

Spermatozoidai: kas yra tiesa, o kas – melas?
© Vida Press

5 mitas: susilaikymas gerina spermos kokybę

Iš dalies tai tiesa. Tačiau ir „rinkti" spermos neverta ilgiau nei 7-10 dienų. Visų pirma, sėkla užsistovi, be to, spermatozoidai susilpnėja ir tampa mažiau judrūs, ir tai taip pat mažina pradėjimo tikimybę. Jei norite kuo greičiau pastoti, geriausia mylėtis 2 kartus kas 5-7 dienas.

6 mitas: spermos skonis priklauso nuo vyro mitybos

Tai tiesa. Paprastai, jei vyras mėgsta saldumynus, aštrius patiekalus su prieskoniais, jūros gėrybės, be to, seniai rūko, jo sperma tampa specifinio skonio. O alkoholis keičia ne spermos skonį, bet vyro reprodukcines funkcijas ir jo potenciją. Kad spermos skonis pagerėtų, vyrui reikia valgyti arbūzus, kivius, salierus, spanguoles, slyvas ir mėlynes. O neskani sperma tampa nuo alaus ir kavos, žuvies ir mėsos, pieno ir rūgštaus pieno produktų.

7 mitas: sperma gelbsti nuo persileidimo

Kad ir kaip kvailai skambėtų, yra manančių, kad moterims, kurioms gresia persileidimas, kurios anksčiau patyrė priešlaikinį gimdymą, reikia dažniau tenkinti vyrą oraliniu būdu neva tam, kad organizmas priprastų prie partnerio ląstelių. Jeigu viskas būtų taip paprasta! Iš tiesų partnerių biologinį nesuderinamumą įveikti labai sunku, ir sperma vargu ar padės. Taigi, tai tėra mitas.

8 mitas: spermatozoidai labai greit juda

Tai tiesa. Spermatozoidai juda 1-3 mm/minutę greičiu. Spermatozoidai skuba kanalu, o ejakuliatas (sėklos skystis), kurį sudaro šarmas, padeda jiems judėti ir pasiekti savo ciklą – kiaušialąstę.

Spermatozoidai: kas yra tiesa, o kas – melas?
© Vida Press

9 mitas: sperma yra puiki kosmetikos priemonė

Daug kalbama apie jauninantį spermos kaip kosmetinės priemonės poveikį, ir daug kas tiki šiuo mitu. Ko gero, tai tiesa, nes spermoje yra mikroelementų. Bet dėl to, ar tikrai sperma tokia naudinga, galima ginčytis, nes ji yra stiprus alergenas.

10 mitas: gyvenimo būdas turi įtakos spermos kokybei

Be abejonės, norint pradėti vaiką, reikia sveikos spermos, o tai neįmanoma gyvenant nesveikai. Tam, kad vyro organizmas gamintų sveikus ir aktyvius spermatozoidus, jis neturėtų vartoti alkoholio, vaistų, neturėtų rūkyti. Taip pat vyras turėtų sveikai maitintis, vengti sunkaus fizinio darbo ir stresų, todėl kad visi šie veiksniai turi poveikį reprodukcinėms funkcijoms ir spermos gyvybingumui.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Aš - tėtis

Psichologė įvardija, kokioms šeimoms susilaukus vaiko kyla daugiau bėdų

Nuo tos akimirkos, kai išgirstate pirmąjį savo kūdikio riksmą, judu - ne tik partneriai, meilužiai, sutuoktiniai, bet ir tėvai. Kai kurie tyrimai rodo, kad tik 19 proc. porų su nauju vaidmeniu susitvarko sėkmingai. Kas kiša koją?

Seksas po gimdymo: tai svarbu žinoti ir vyrams, ir moterims

Ar tiesa, kad po gimdymo intymūs santykiai kitokio skonio? Kodėl kai kurioms moterims baisu atsiduoti aistrai?

Įtempti moters ir anytos santykiai: ką patars specialistas (28)

Mums parašiusi jauna mama klausia patarimo, kaip bendrauti su anyta, su kuria santykiai iki šių dienų nebuvo sklandūs.

Geriausias tėtis pagal Zodiako ženklą yra...

Horoskopų mamoms yra daugybė, tačiau tėčiai neretai būna primiršti. Jūsų dėmesiui - smagus vyrų, tapusių tėčiais, horoskopas.

Kodėl vaikas mieliau būna ir žaidžia su mama, o ne tėčiu

Ne visada tėčiai noriai dalijasi su mamomis vaiko auginimo rūpesčiais perpus, ne visada vaikai vienodai laiko praleidžia su tėčiu ir su mama. Ką daryti, kad ir tėčio dalyvavimas šeimos gyvenime būtų pilnavertis?

Gimdymas su vyru: argumentai UŽ ir PRIEŠ (5)

Apie gimdymą kartu su vyru vis dar kyla aštrios diskusijos, tačiau pagrindiniai argumentai už ir prieš išlieka tie patys.

Lukas Kašėta: netyčiukas – dovana, o ne problema!

Apie būsimą tėvystę Lukas sužinojo vos devyniolikos. Pora draugavo kiek daugiau nei mėnesį.

Psichoterapeutas: tėčiui būtina bendrauti su vaiku nuo jo gimimo (2)

Natūraliai kyla klausimas, kokias vertybes vaikams turėtų perteikti tėtis ir mama? Konsultuoja individualiosios (Adlerio) psichologijos analitikas seksologas Viktoras Šapurovas.

Moteris žindo vaiką: kaip jai padėti gali vyras (2)

Atrodo, žindymas – moters paskirtis, tačiau ne viena mūsų be vyro ne tik sunkiau augintų kūdikį, bet ir turėtų daugiau žindymo bėdų. Konsultuoja „Mano šeimos akademijos“ žindymo konsultantė Danutė Butėnienė.

Timūras Augucevičius: viskas, ko reikia vaikui – dėmesys ir meilė

Dviejų vaikų tėtis Timūras Augucevičius prieš tapdamas tėčiu turėjo kelias tėvystės baimes, kurias šiandien drąsiai paneigia.

Pažintis su ypatingu 3 vaikų tėčiu: ne tik mamos turi intuiciją (1)

Tėtis – ne mamos pavaduotojas – ir tikrai ne tas, kurio tikslas – tik uždirbti pinigų, o vaikų reikalus užkrauti žmonai ant pečių. Susipažinkite su šiuolaikiniu tėčiu, kuris turi vaikų auginimo viziją ir filosofiją. Ir, svarbiausia, nori daug vaikų!

Klausimas psichologui: pamilau vyrą, kuris turi vaikų (3)

Skaitytojos klausimas specialistui: kaip kurti santykius su vyru, kuris yra našlys ir turi dvi mažametes dukteris?

Rimas Valeikis atsako į juokingus vaikų klausimus

Kartais vaikai užduoda tokių klausimų, kad nežinia, juoktis ar verkti. Kaip į panašius vaikų klausimus atsakys Rimas Valeikis?

Arūnas Valinskas priėmė iššūkį: klausimai, kurių žurnalistai paprastai neužduoda (2)

Žurnalo TAVO VAIKAS rubrika, kurioje kalbinami žinomi tėčiai, visada susilaukia didelio skaitytojų dėmesio. Šįkart iššūkį priėmė ir į suktus vaikų klausimus atsako Arūnas Valinskas.

Gydytoja ginekologė: seksas per nėštumą ne tik kad galimas, bet ir reikalingas (32)

Kai pastoja, keičiasi moters gyvenimas, tačiau vieno dalyko nevalia pamiršti – seksas su mylimu žmogumi turi tęstis, tik šiek tiek kitaip. Konsultuoja gydytoja ginekologė Ingrida Kravčenkienė.