Susinervinęs vyras: nėštumas pakeitė mano žmoną

 (125)
Redakciją pasiekia ne tik būsimų ir esamų mamų laiškai, tėvystės temos aktualios ir vyrams. Šįkart publikuojame vieno būsimo tėčio laišką, kuris nemaloniai nustebintas žmonos nėštumo pokyčiais.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Iš būsimojo tėčio laiško:

„Gal nustebsite, bet jums rašo tėtis, tai yra, būsimas tėtis. Su žmona laukiame pirmo vaiko, aš ją pažįstu jau kelerius metus, bet dabar atrodo, kad vis dėlto jos nepažįstu. Nuotaikų kaita per nėštumą, žinau, turi būti, bet jūs tik paklausykite...

Skambinu namo iš darbo, nes žmona turėjo nedarbingumą, o ji verkia. Klausiu, kas, atsako, kad nieko. Vakare aiškina, kad susijaudino, kažką per televizorių pamatė. Nuo ryto iki vakaro kalbos apie vaiką: koks jis bus, kokį vežimėlį pirksime, į kokį darželį leisime. Atrodo, nieko aplink nemato.

Nebenori išeiti kartu vakare į kiną, vengia draugų. Siūlo eiti vienam. Nebenori mylėtis ir ieško būdų pasiteisinti. Man atrodo, kad ji tik ir ieško progų konfliktams, šaukia, verkia... Suprantu, kad turiu pakentėti 9 mėn., bet kas bus, kai gims vaikas? Negi žmona niekada nebus tokia, kokia buvo, kai ją vedžiau. Juk vedžiau kitokį žmogų..."

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kokia tikimybė pastoti iš pirmo karto?
7 dalykai, kurių nesakykite gimdančiai moteriai

Atsako psichologė psichoterapeutė Marija Vaštakė, psichologinio konsultavimo ir psichoterapijos centro „Invito" vadovė.

Laukimosi procesas yra ypatingas laikotarpis ne tik moteriai, bet ir šalia jos esančiam vyrui. Be moters kūno ir psichikos pokyčių, pakinta ir poros santykiai. Ir neužtenka šį laikotarpį tik iškentėti, „prabūti", reikia išgyventi. Išgyventi abiem.

Mokėti lauktis – tai menas, iššūkis, kurį turi priimti abu. Pasikeičia moters psichika – sulėtėja, kartais atsiranda noras atsiriboti, aprimti, sustoti, įsigilinti į save, sustiprėja juslės, jutimai ir sumažėja gebėjimas racionaliai mąstyti, aktyviai dalyvauti socialiniame gyvenime. Todėl vyras, esantis šalia, turi leisti tam vykti. Tegul nėščia moteris verkia, juokiasi, planuoja. Nereikia šio proceso slopinti. Kartu kalbėkite apie mažylį, koks jis bus, įsivaizduokite, kaip atrodys, kaip pasikeis jūsų gyvenimas, mąstykite, kaip įrengsite jam kambarį, kokį pirksite vežimėlį ir pan.

Šiuo laikotarpiu vyrui reikia būti itin dėmesingam ir nereikalauti, kad moteris vykstant tokiam virsmui išliktų tokia pati. Nenorą mylėtis kartais kelia baimė, kad tai gali būti žalinga būsimam kūdikiui. Pasikalbėkite su ja apie tai. Nueikite abu į gimdymo kursus. Daugiau laiko praleiskite abu, kalbėkite apie tai, kas moteriai kelia nerimą. Ir, patikėkite, ši „investicija" atsipirks su kaupu.

Moteris, pajutusi rūpestį ir kad suprantate ją, dalyvaujate jos virsmo procese, atskleis savo nerimo šaknis ir jūs abu rasite tinkamą išeitį ir sprendimą.

Linkiu ramaus laukimosi jums abiem, kantrybės ir tolerancijos.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Aš - tėtis

Įtempti moters ir anytos santykiai: ką patars specialistas (28)

Mums parašiusi jauna mama klausia patarimo, kaip bendrauti su anyta, su kuria santykiai iki šių dienų nebuvo sklandūs.

Geriausias tėtis pagal Zodiako ženklą yra...

Horoskopų mamoms yra daugybė, tačiau tėčiai neretai būna primiršti. Jūsų dėmesiui - smagus vyrų, tapusių tėčiais, horoskopas.

Kodėl vaikas mieliau būna ir žaidžia su mama, o ne tėčiu

Ne visada tėčiai noriai dalijasi su mamomis vaiko auginimo rūpesčiais perpus, ne visada vaikai vienodai laiko praleidžia su tėčiu ir su mama. Ką daryti, kad ir tėčio dalyvavimas šeimos gyvenime būtų pilnavertis?

Gimdymas su vyru: argumentai UŽ ir PRIEŠ (5)

Apie gimdymą kartu su vyru vis dar kyla aštrios diskusijos, tačiau pagrindiniai argumentai už ir prieš išlieka tie patys.

Lukas Kašėta: netyčiukas – dovana, o ne problema!

Apie būsimą tėvystę Lukas sužinojo vos devyniolikos. Pora draugavo kiek daugiau nei mėnesį.

Psichoterapeutas: tėčiui būtina bendrauti su vaiku nuo jo gimimo (2)

Natūraliai kyla klausimas, kokias vertybes vaikams turėtų perteikti tėtis ir mama? Konsultuoja individualiosios (Adlerio) psichologijos analitikas seksologas Viktoras Šapurovas.

Moteris žindo vaiką: kaip jai padėti gali vyras (2)

Atrodo, žindymas – moters paskirtis, tačiau ne viena mūsų be vyro ne tik sunkiau augintų kūdikį, bet ir turėtų daugiau žindymo bėdų. Konsultuoja „Mano šeimos akademijos“ žindymo konsultantė Danutė Butėnienė.

Timūras Augucevičius: viskas, ko reikia vaikui – dėmesys ir meilė

Dviejų vaikų tėtis Timūras Augucevičius prieš tapdamas tėčiu turėjo kelias tėvystės baimes, kurias šiandien drąsiai paneigia.

Pažintis su ypatingu 3 vaikų tėčiu: ne tik mamos turi intuiciją (1)

Tėtis – ne mamos pavaduotojas – ir tikrai ne tas, kurio tikslas – tik uždirbti pinigų, o vaikų reikalus užkrauti žmonai ant pečių. Susipažinkite su šiuolaikiniu tėčiu, kuris turi vaikų auginimo viziją ir filosofiją. Ir, svarbiausia, nori daug vaikų!

Klausimas psichologui: pamilau vyrą, kuris turi vaikų (3)

Skaitytojos klausimas specialistui: kaip kurti santykius su vyru, kuris yra našlys ir turi dvi mažametes dukteris?

Rimas Valeikis atsako į juokingus vaikų klausimus

Kartais vaikai užduoda tokių klausimų, kad nežinia, juoktis ar verkti. Kaip į panašius vaikų klausimus atsakys Rimas Valeikis?

Arūnas Valinskas priėmė iššūkį: klausimai, kurių žurnalistai paprastai neužduoda (2)

Žurnalo TAVO VAIKAS rubrika, kurioje kalbinami žinomi tėčiai, visada susilaukia didelio skaitytojų dėmesio. Šįkart iššūkį priėmė ir į suktus vaikų klausimus atsako Arūnas Valinskas.

Gydytoja ginekologė: seksas per nėštumą ne tik kad galimas, bet ir reikalingas (32)

Kai pastoja, keičiasi moters gyvenimas, tačiau vieno dalyko nevalia pamiršti – seksas su mylimu žmogumi turi tęstis, tik šiek tiek kitaip. Konsultuoja gydytoja ginekologė Ingrida Kravčenkienė.

Atviras interviu su psichologe: ko iš tiesų nori moteris ir ko nori vyras (3)

Net išsvajotas ir labai lauktas kūdikis į poros gyvenimą įneša sumaišties: iki šiol žiūrėję vienas į kitą vyras ir moteris nukreipia žvilgsnius į kūdikį, „pamiršta" save, kad galėtų tenkinti mažo žmogaus poreikius.

3 vaikų tėtis Simonas Urbonas: #VaikasNeŠiukšliųDėžė (3)

Trijų vaikų tėtis Simonas Urbonas šiandien paskelbė apie naują eksperimentą, kurio imasi. Jis vadinasi „Vaikas – ne šiukšlių dėžė“.