Susinervinęs vyras: nėštumas pakeitė mano žmoną

 (125)
Redakciją pasiekia ne tik būsimų ir esamų mamų laiškai, tėvystės temos aktualios ir vyrams. Šįkart publikuojame vieno būsimo tėčio laišką, kuris nemaloniai nustebintas žmonos nėštumo pokyčiais.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Iš būsimojo tėčio laiško:

„Gal nustebsite, bet jums rašo tėtis, tai yra, būsimas tėtis. Su žmona laukiame pirmo vaiko, aš ją pažįstu jau kelerius metus, bet dabar atrodo, kad vis dėlto jos nepažįstu. Nuotaikų kaita per nėštumą, žinau, turi būti, bet jūs tik paklausykite...

Skambinu namo iš darbo, nes žmona turėjo nedarbingumą, o ji verkia. Klausiu, kas, atsako, kad nieko. Vakare aiškina, kad susijaudino, kažką per televizorių pamatė. Nuo ryto iki vakaro kalbos apie vaiką: koks jis bus, kokį vežimėlį pirksime, į kokį darželį leisime. Atrodo, nieko aplink nemato.

Nebenori išeiti kartu vakare į kiną, vengia draugų. Siūlo eiti vienam. Nebenori mylėtis ir ieško būdų pasiteisinti. Man atrodo, kad ji tik ir ieško progų konfliktams, šaukia, verkia... Suprantu, kad turiu pakentėti 9 mėn., bet kas bus, kai gims vaikas? Negi žmona niekada nebus tokia, kokia buvo, kai ją vedžiau. Juk vedžiau kitokį žmogų..."

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kokia tikimybė pastoti iš pirmo karto?
7 dalykai, kurių nesakykite gimdančiai moteriai

Atsako psichologė psichoterapeutė Marija Vaštakė, psichologinio konsultavimo ir psichoterapijos centro „Invito" vadovė.

Laukimosi procesas yra ypatingas laikotarpis ne tik moteriai, bet ir šalia jos esančiam vyrui. Be moters kūno ir psichikos pokyčių, pakinta ir poros santykiai. Ir neužtenka šį laikotarpį tik iškentėti, „prabūti", reikia išgyventi. Išgyventi abiem.

Mokėti lauktis – tai menas, iššūkis, kurį turi priimti abu. Pasikeičia moters psichika – sulėtėja, kartais atsiranda noras atsiriboti, aprimti, sustoti, įsigilinti į save, sustiprėja juslės, jutimai ir sumažėja gebėjimas racionaliai mąstyti, aktyviai dalyvauti socialiniame gyvenime. Todėl vyras, esantis šalia, turi leisti tam vykti. Tegul nėščia moteris verkia, juokiasi, planuoja. Nereikia šio proceso slopinti. Kartu kalbėkite apie mažylį, koks jis bus, įsivaizduokite, kaip atrodys, kaip pasikeis jūsų gyvenimas, mąstykite, kaip įrengsite jam kambarį, kokį pirksite vežimėlį ir pan.

Šiuo laikotarpiu vyrui reikia būti itin dėmesingam ir nereikalauti, kad moteris vykstant tokiam virsmui išliktų tokia pati. Nenorą mylėtis kartais kelia baimė, kad tai gali būti žalinga būsimam kūdikiui. Pasikalbėkite su ja apie tai. Nueikite abu į gimdymo kursus. Daugiau laiko praleiskite abu, kalbėkite apie tai, kas moteriai kelia nerimą. Ir, patikėkite, ši „investicija" atsipirks su kaupu.

Moteris, pajutusi rūpestį ir kad suprantate ją, dalyvaujate jos virsmo procese, atskleis savo nerimo šaknis ir jūs abu rasite tinkamą išeitį ir sprendimą.

Linkiu ramaus laukimosi jums abiem, kantrybės ir tolerancijos.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Aš - tėtis

Visa tiesa apie seksą ir poros santykius po gimdymo: psichoterapeutas ir seksologas aptaria daugelį rūpimų klausimų

Po gimdymo negalima, o moteriai net ir nesinori mylėtis, pasikeitęs partnerės kūnas nejaudina vyro. Tai tik kelios didelės baimės, kuriomis vis dar tiki tėvais tapę vyras ir moteris.

Visame pasaulyje išgarsėjusi lietuvė fotografė pristato įspūdingą Tėvo dienai skirtą ciklą (2)

JAV gyvenanti lietuvių kilmės fotografė Giedrė Gomes, prieš kurį laiką publikavusi išskirtinių fotografijų ciklą, skirtą Motinos dienai, sugrįžta su įspūdingu projektu, skirtu tėčiams.

Kaip yra iš tiesų: ar vyrui vieta gimdyme? (10)

Ar vyrui dalyvauti gimdyme, yra abiejų partnerių sutarimas. Net jei vyriškoji pusė labai entuziastingai nusiteikusi ir nori dalyvauti, labai svarbu, ką apie tai mano moteris.

Paulius Skučas – atvirai, ką reiškia būti dukters tėčiu

Pirmąjį gegužės sekmadienį švenčiame Tėčio dieną. Ta proga žurnalas TAVO VAIKAS pakalbino vieną žinomą ir labai mylintį tėtį.

Žinomi tėčiai – apie vaikus, laimę ir tėčio dienos tradicijas

Visi keturi kalbinti tėčiai prisipažino, kad viena geriausių dovanų tėčiams – apkabinimas.

Tėvystės atostogos: kaip yra dabar ir kas gali keistis

Pagal šiuo metu galiojančią tvarką, galimybė eiti 30 kalendorinių dienų trukmės tėvystės atostogų vyrams yra bet kuriuo metu iki vaikui sukaks 3 mėnesiai (komplikuoto gimdymo atveju arba gimus dviem ir daugiau vaikų - nuo vaiko gimimo, iki vaikui sukanka šeši mėnesiai).

Veiksmingi patarimai, kaip tapus tėvais išsaugoti ypatingą ryšį tarp vyro ir moters

Ar esate patenkinti savo santuoka? O gal susilaukus vaikų prioritetų sąrašą teko pakoreguoti?

Simonas Urbonas – apie tėvystės atostogas atvirai

Šeimoje gimus vaikeliui įprasta, jog nuo darbų atsitraukia ir vaiko priežiūros atostogų eina mama. Tačiau tėvystės atostogos – vis dažnesnis reiškinys ne tik pasaulyje, bet ir Lietuvoje!

Tapęs tėčiu garsus fotografas nepabūgo iššūkio: laimė matuojama visai kitais dalykais

„Lemiama pokyčių akimirka, manau, buvo tada, kai sūnui sukako 8 mėnesiai ir aš išėjau vaiko priežiūros atostogų. Likau namie su sūnumi ir supratau, kad man ta nauja rutina labai patinka", – sako garsus fotografas Marius Žičius.

Andrius Kaluginas: seksui išnaudokite laiką, kai vaikų nėra namie (8)

Psichoterapeutas Andrius Kaluginas įsitikinęs, kad „seksui geriausia išnaudoti tas akimirkas, kai mažųjų nėra namuose!“.

Andrius Kaluginas: kaip suderinti seksą, romantiką ir motinystę

Vyras ir moteris tapo tėčiu ir mama. Kas pasikeitė? Pasikeitė mintys, kūnas, elgesys, potraukis, noras, orgazmas... Viskas!

Atviras dainininko Justino Jaručio interviu apie tėvystę

Grupės „Freaks on Floor" lyderis dainininkas Justinas Jarutis (29 m.) su žmona Justina augina beveik metukų Adelę.

Penkių vaikų tėvas: „vaiko pinigai“ pamina elementarią pagarbą tėvams (2)

Iš dirbančių tėvų kišenės paėmus mokesčių lengvatą ir įdėjus į kitą, pavadintą „vaiko pinigais", labai garsiai šaukti, kaip mes padėjom šeimoms - įžūlu. Taip interviu naujienų agentūrai ELTA teigė penkių vaikų tėvas, komunikacijos dėstytojas, LRT tarybos narys Darius Chmieliauskas.

Radistas Rolandas Mackevičius: tas jausmas su niekuo nesulyginamas

Artėjant tarptautinei konferencijai „Sveika ir laiminga mama" savo įžvalgomis tėvystės klausimais sutiko pasidalinti visiems puikiai pažįstamas radistas Rolandas Mackevičius, dviejų vaikų tėtis.

Gydytojos ginekologės I. Kravčenkienės patarimas: daugiau bučiuokitės!

„Ir jūsų nėštumas bus labiau apsaugotas", – pataria gydytoja ginekologė Ingrida Kravčenkienė poroms, jei moteriai niekaip nepavyksta išnešioti vaisiaus.