Tėčiams: kaip sukurti artimą ryšį su vaiku

Šiais laikais nieko nestebina parkuose vežimėlius stumiantys ar nešynėje kūdikius besinešantys tėčiai. Jeigu jūsų vaiko tėtis nedrįsta imtis tėvystės pareigų, siūlome keletą patarimų, kurie padeda vyrams užmegzti tvirtesnį ryšį su vaikais.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Nešiokitės kūdikį

Moterims vyras, nešiojantis kūdikį nešynėje, atrodo be galo seksualiai. Na, bet pakalbėkime apie tai, kokį teigiamą poveikį patirsite jūs patys.

Kai nešiojatės kūdikį dirbdami namuose buities darbus, kalbėdami, išėję pasivaikščioti, kūdikis jus jaučia, užuodžia jūsų kvapą. Tai reali tėvystė, tikras ryšys tarp kūdikio ir tėvo. Kūdikis nori jus pažinti ir su jumis būti (kaip ir su mama). Tai į naudą abiem.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Vaiko atėjimą į šį pasaulį lydi keisčiausios tradicijos
Kas vaikui geriau: griežti tėvai ar viską leidžiantys?

Maudykite kūdikį 

Daugumai kūdikių patinka vanduo. Po dienos, praleistos su sauskelnėmis, jiems patinka laisvė vandenyje, švelnus prausimas. Na, o vyrams tai puikus metas pailsėti, atsipalaiduoti po dienos.

Parėję namo ir atsipūtę, keliaukite į vonios kambarį ir prileiskite vandens į vonią. Užsidarykite su kūdikiu vonioje, o mamai duokite laiko atsikvėpti. Tegu ji veikia tai, kas jai patinka, juk dabar jūs pabūsite su kūdikiu.

Jei vonia pakankamai didelė, maudykite kartu su kūdikiu – jam patiks. O ir jūs pats atsipalaiduosite. Tegu tai tampa kasdieniu ritualu. Taip ne tik pasidalinsite vaiko priežiūra, suteiksite žmonai pelnyto poilsio valandėlę, bet ir pabūsite su kūdikiu dviese, kas yra be galo svarbu.

Žaiskite ant grindų

Skamba įdomiai, tiesa?

Kūdikiams labai patinka ropinėti ant grindų. Taip jie mokosi judėti ir susipažįsta su savo mažų kūnelių galimybėmis. Tikrai verta tiek tėvams, tiek mamoms kuo dažniau prisijungti prie ropinėjančių ant grindų mažylių – iš ten atsiveria įdomus vaizdas, be to, tai be galo smagu.

Žaidžiant su vaikais užsimezga tvirtesnis ryšys. Kalbėkite, lieskite vieni kitus, kutenkite, apsikabinkite, dainuokite, skaitykite, pasupkite kūdikį... Veikite viską, kas patinka mažyliui, kam pakanka ūpo ir energijos. Jei ką tik pamaitinote kūdikį, žaidimai turėtų būti mažiau aktyvūs, o prieš pietų miegą per daug neįsisiautėkite.

Tapkite sauskelnes keičiančiu tėčiu

Nebijokite – sauskelnių keitimas nėra pareiga, tai dar viena galimybė sustiprinti ryšį su kūdikiu.

Jau matau, kaip daugelis nepatikliai kraipo galvas. Neskubėkite. Įsivaizduokite – žaidžiate ant grindų su savo mažyliu. Atėjo laikas keisti sauskelnes. Pašnekinkite mažylį, patrinkite pilvuką, pakutenkite. Keisdami sauskelnes šypsokitės, kalbinkite, žiūrėkite į akis kūdikiui. Na, štai, sauskelnės ir pakeistos.

Palikite mamą ilsėtis ir kur nors išeikite su kūdikiu

Kartais jauniems tėčiams reikia praplėsti savo komforto zoną ir kažkur išeiti su mažyliu (taip praplėsite ir mamos komforto zoną, nes paliksite ją ilsėtis). Na, o mažiesiems reikia žinoti, kad tėtis visada šalia, kad visur galima su juo eiti.

Išėjimas vienam su kūdikiu į viešumą stiprina pasitikėjimą savimi. Galbūt iš pradžių negailėsite sau kritikos, atrodys, kad jums prastai sekasi. Nepasiduokite. Tai tikrai suteiks džiaugsmo. Būnant su kūdikiu dviese užsimegs savitas ryšys su mažyliu, sužinosite savo atžalos poreikius ir pomėgius.

Paskaitykite mažyliui

Skaitymas padeda vystyti kūdikio smegenis. Jis dar būdamas mamos pilve išmoko pažinti jūsų balsą, tad skaitymas jam tikrai patiks. Tai gali tapti jūsų ritualu prieš miegą. Galite skaitykite mažyliui ant grindų arba po vonios.

Išmokite masažuoti kūdikį

Ryšio kūrimas per prisilietimus suteikia kūdikiui saugumo, jis ima jumis pasitikėti. Vaikams augant reikia nuolat juos glostyti, liesti, apkabinti. Kūdikių masažo mokoma, kad žmonės žinotų, kaip saugiai ir tinkamai masažuoti vaikus.

Turbūt nereikia nė sakyti, kad tai dar viena proga sustiprinti ryšį. Galite masažuoti ant grindų, skambant ramiai, švelniai muzikai. Jūs patys atsipalaiduosite ir padėsite kūdikiui atsipalaiduoti prieš maitinimą ar miegą.

Dainuokite kūdikiui

Kūdikiams patinka muzika ir jūsų balsas, tad nepraleiskite šios progos jį pradžiuginti ir sustiprinti ryšį tarp jūsų. Galite dainuoti linksmas daineles ar raminančias lopšines. Jei grojate kokiu nors instrumentu – dar geriau. Jūsų atžala tikrai tai įvertins – pajusite tai iš jo šypsenos ar geros nuotaikos.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Aš - tėtis

Vienas didžiausių santuokos priešų, kurį kuo greičiau vykite iš namų (7)

Santuokoje būna visko, todėl tie, kurie tuokiasi tikėdamiesi, kad po vedybų bus geriau, dažniausiai nusivilia.

Gydytoja ginekologė: seksas per nėštumą ne tik kad galimas, bet ir reikalingas (31)

Kai pastoja, keičiasi moters gyvenimas, tačiau vieno dalyko nevalia pamiršti – seksas su mylimu žmogumi turi tęstis, tik šiek tiek kitaip. Konsultuoja gydytoja ginekologė Ingrida Kravčenkienė.

Atviras interviu su psichologe: ko iš tiesų nori moteris ir ko nori vyras (2)

Net išsvajotas ir labai lauktas kūdikis į poros gyvenimą įneša sumaišties: iki šiol žiūrėję vienas į kitą vyras ir moteris nukreipia žvilgsnius į kūdikį, „pamiršta" save, kad galėtų tenkinti mažo žmogaus poreikius.

3 vaikų tėtis Simonas Urbonas: #VaikasNeŠiukšliųDėžė (3)

Trijų vaikų tėtis Simonas Urbonas šiandien paskelbė apie naują eksperimentą, kurio imasi. Jis vadinasi „Vaikas – ne šiukšlių dėžė“.

Skyrybų pragarą išgyvenęs alytiškis Virginijus: ir vyrams reikia pagalbos (19)

Taip jau priimta, kad vyrai neverkia, jiems nenutinka sunkumų, jų nervai geležiniai, jeigu jau gimei vyras, turi visas problemas išspręsti pats, kreiptis pagalbos – baisi gėda. Koks tu vyras, jei pats nesusitvarkai? Tokia visuomenės nuomonė. O kaip yra iš tikrųjų?

Seksologas: sunkiai įsivaizduoju laimingą sutuoktinių gyvenimą be sekso (36)

Kad seksas suteiktų visišką pasitenkinimą, maždaug pusei natūraliai gimdžiusių moterų reikia keisti mylėjimosi padėtį. Kad staiga neištirptų anksčiau buvęs artumas, kartais tenka įdėti daug pastangų. Kaip po gimdymo nesužlugdyti intymumo?

Kaip auginti mergaitę: instrukcija išmintingam tėčiui (6)

„Sveikinu! Jūs turėsite dukrą!“ – sako daktaras, išėjęs iš kabineto. Nuo šio momento jūs nustojate būti tiesiog vyru. Jūs tampate tėčiu. Kol kas būsimu, o netrukus – pačiu tikriausiu.

Vyras nenori dalyvauti gimdyme: ar verta jį perkalbėti (83)

Besilaukianti moteris norėtų, kad gimdyme dalyvautų ir jos vyras. Tačiau bendro sutarimo pora neranda. Ką patars psichologė Karolina Gurskienė?

Žurnalistas Simonas Bendžius: man 28-eri – ir turiu jau tris vaikus (9)

Žurnalas TAVO VAIKAS kviečia susipažinti su LRT radijo žurnalistu Simonu Bendžiumi, kurį tėvystė įkvėpė naujiems iššūkiams.

Nuo liepos 1 dienos keičiasi tėvystės atostogų tvarka (9)

SoDra informuoja apie tėvystės atostogų skyrimo tvarkos pasikeitimus, kurie įsigalioja nuo 2017 metų liepos 1 dienos.

Linas Slušnys: geru tėčiu ne gimstama, o tampama

Pirmąjį birželio sekmadienį švenčiame Tėvo dieną. Ta proga kalbinome vaikų ir paauglių psichiatrą Liną Slušnį apie tai, kas yra geras tėtis ir kaip juo tapti.

Kuris vaikiškas klausimas buvo sunkiausias Arūnui Gelūnui: nekasdieniškas interviu (1)

Žurnalo TAVO VAIKAS viena mėgstamiausių skaitytojų rubrikų – „Paaiškink drąsiai“, kurioje žinomi tėčiai atsako į nekasdienius vaikiškus klausimus. Šįkart iššūkį priėmė trijų vaikų tėtis ir politikas Arūnas Gelūnas.

Netradicinis interviu su Gabrieliumi Landsbergiu: klausimai, kuriuos gali išgirsti tik kartą gyvenime (39)

Apie politikus mes galvojame... įvairiai, o pabandykime pažvelgti kitaip – jie juk tokie patys tėvai kaip ir mes visi. Atsakinėti į vaikų klausimus jiems taip pat tenka. Ir čia jau neišsisuksi, kitaip tariant, protingais žodžiais oponento nenutildysi.

Psichologė – apie tėčio svarbą vaikui ir moterų daromas klaidas (73)

Psichoanalitikas Luigi Zoja teigia, kad gyvename savitame betėvystės amžiuje, kai tėvo vaidmuo stipriai nunykęs. Dėl to patiriame nesaugumo jausmą ir nuolat jaučiame tėvo ilgesį. Koks turėtų būti tėvo vaidmuo?

Šis Zodiako ženklas nusipelno geriausio tėčio vardo (17)

Kiekvienas Zodiako ženklas turi tik jam būdingų savybių, nulemiančių jo santykius su aplinkiniais. Kokie vyrai yra patys šauniausi tėčiai? Pasižvalgykime po tėčių horoskopą dvylikai Zodiako ženklų.