Tėčiams: kaip sukurti artimą ryšį su vaiku

Šiais laikais nieko nestebina parkuose vežimėlius stumiantys ar nešynėje kūdikius besinešantys tėčiai. Jeigu jūsų vaiko tėtis nedrįsta imtis tėvystės pareigų, siūlome keletą patarimų, kurie padeda vyrams užmegzti tvirtesnį ryšį su vaikais.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Nešiokitės kūdikį

Moterims vyras, nešiojantis kūdikį nešynėje, atrodo be galo seksualiai. Na, bet pakalbėkime apie tai, kokį teigiamą poveikį patirsite jūs patys.

Kai nešiojatės kūdikį dirbdami namuose buities darbus, kalbėdami, išėję pasivaikščioti, kūdikis jus jaučia, užuodžia jūsų kvapą. Tai reali tėvystė, tikras ryšys tarp kūdikio ir tėvo. Kūdikis nori jus pažinti ir su jumis būti (kaip ir su mama). Tai į naudą abiem.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Vaiko atėjimą į šį pasaulį lydi keisčiausios tradicijos
Kas vaikui geriau: griežti tėvai ar viską leidžiantys?

Maudykite kūdikį 

Daugumai kūdikių patinka vanduo. Po dienos, praleistos su sauskelnėmis, jiems patinka laisvė vandenyje, švelnus prausimas. Na, o vyrams tai puikus metas pailsėti, atsipalaiduoti po dienos.

Parėję namo ir atsipūtę, keliaukite į vonios kambarį ir prileiskite vandens į vonią. Užsidarykite su kūdikiu vonioje, o mamai duokite laiko atsikvėpti. Tegu ji veikia tai, kas jai patinka, juk dabar jūs pabūsite su kūdikiu.

Jei vonia pakankamai didelė, maudykite kartu su kūdikiu – jam patiks. O ir jūs pats atsipalaiduosite. Tegu tai tampa kasdieniu ritualu. Taip ne tik pasidalinsite vaiko priežiūra, suteiksite žmonai pelnyto poilsio valandėlę, bet ir pabūsite su kūdikiu dviese, kas yra be galo svarbu.

Žaiskite ant grindų

Skamba įdomiai, tiesa?

Kūdikiams labai patinka ropinėti ant grindų. Taip jie mokosi judėti ir susipažįsta su savo mažų kūnelių galimybėmis. Tikrai verta tiek tėvams, tiek mamoms kuo dažniau prisijungti prie ropinėjančių ant grindų mažylių – iš ten atsiveria įdomus vaizdas, be to, tai be galo smagu.

Žaidžiant su vaikais užsimezga tvirtesnis ryšys. Kalbėkite, lieskite vieni kitus, kutenkite, apsikabinkite, dainuokite, skaitykite, pasupkite kūdikį... Veikite viską, kas patinka mažyliui, kam pakanka ūpo ir energijos. Jei ką tik pamaitinote kūdikį, žaidimai turėtų būti mažiau aktyvūs, o prieš pietų miegą per daug neįsisiautėkite.

Tapkite sauskelnes keičiančiu tėčiu

Nebijokite – sauskelnių keitimas nėra pareiga, tai dar viena galimybė sustiprinti ryšį su kūdikiu.

Jau matau, kaip daugelis nepatikliai kraipo galvas. Neskubėkite. Įsivaizduokite – žaidžiate ant grindų su savo mažyliu. Atėjo laikas keisti sauskelnes. Pašnekinkite mažylį, patrinkite pilvuką, pakutenkite. Keisdami sauskelnes šypsokitės, kalbinkite, žiūrėkite į akis kūdikiui. Na, štai, sauskelnės ir pakeistos.

Palikite mamą ilsėtis ir kur nors išeikite su kūdikiu

Kartais jauniems tėčiams reikia praplėsti savo komforto zoną ir kažkur išeiti su mažyliu (taip praplėsite ir mamos komforto zoną, nes paliksite ją ilsėtis). Na, o mažiesiems reikia žinoti, kad tėtis visada šalia, kad visur galima su juo eiti.

Išėjimas vienam su kūdikiu į viešumą stiprina pasitikėjimą savimi. Galbūt iš pradžių negailėsite sau kritikos, atrodys, kad jums prastai sekasi. Nepasiduokite. Tai tikrai suteiks džiaugsmo. Būnant su kūdikiu dviese užsimegs savitas ryšys su mažyliu, sužinosite savo atžalos poreikius ir pomėgius.

Paskaitykite mažyliui

Skaitymas padeda vystyti kūdikio smegenis. Jis dar būdamas mamos pilve išmoko pažinti jūsų balsą, tad skaitymas jam tikrai patiks. Tai gali tapti jūsų ritualu prieš miegą. Galite skaitykite mažyliui ant grindų arba po vonios.

Išmokite masažuoti kūdikį

Ryšio kūrimas per prisilietimus suteikia kūdikiui saugumo, jis ima jumis pasitikėti. Vaikams augant reikia nuolat juos glostyti, liesti, apkabinti. Kūdikių masažo mokoma, kad žmonės žinotų, kaip saugiai ir tinkamai masažuoti vaikus.

Turbūt nereikia nė sakyti, kad tai dar viena proga sustiprinti ryšį. Galite masažuoti ant grindų, skambant ramiai, švelniai muzikai. Jūs patys atsipalaiduosite ir padėsite kūdikiui atsipalaiduoti prieš maitinimą ar miegą.

Dainuokite kūdikiui

Kūdikiams patinka muzika ir jūsų balsas, tad nepraleiskite šios progos jį pradžiuginti ir sustiprinti ryšį tarp jūsų. Galite dainuoti linksmas daineles ar raminančias lopšines. Jei grojate kokiu nors instrumentu – dar geriau. Jūsų atžala tikrai tai įvertins – pajusite tai iš jo šypsenos ar geros nuotaikos.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Aš - tėtis

Gydytojos ginekologės I. Kravčenkienės patarimas: daugiau bučiuokitės!

„Ir jūsų nėštumas bus labiau apsaugotas", – pataria gydytoja ginekologė Ingrida Kravčenkienė poroms, jei moteriai niekaip nepavyksta išnešioti vaisiaus.

Radistas Rolandas Mackevičius: ką iš tiesų vyrui reiškia būti tėčiu?

Džiugu, jog sąmoningos tėvystės ir darnaus šeimos kūrimo temos ypač aktualios šiandienos visuomenėje. Panašiai, kaip sveikos mitybos svarba – iš pradžių naujovė, tuomet išskirtinė mada, o dabar jau norma, daugeliui savaime suprantamas reiškinys!

10 klausimų gydytojai apie intymius santykius po gimdymo

Po gimdymo kai kurios moterys laukia, kada gi galės pasimėgauti intymiais santykiais. O kitos neskuba vėl pulti mylimajam į glėbį: „Dar ne dabar"; „Ne šiandien"; „Ne rytoj." Kodėl?

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami

Gimus vaikui, šeimoje staiga viskas ima ir pasikeičia: prie vyro ir žmonos vaidmens prisideda mamos ir tėčio, prie ramių naktų – bemiegės, prie tylos – triukšmas.

Šeimyninių barnių įtaka vaiko psichikai

Jeigu aiškinatės santykius, pasistenkite daryti tai ne prie vaiko.

Psichologė įvardija, kokioms šeimoms susilaukus vaiko kyla daugiau bėdų

Nuo tos akimirkos, kai išgirstate pirmąjį savo kūdikio riksmą, judu - ne tik partneriai, meilužiai, sutuoktiniai, bet ir tėvai. Kai kurie tyrimai rodo, kad tik 19 proc. porų su nauju vaidmeniu susitvarko sėkmingai. Kas kiša koją?

Seksas po gimdymo: tai svarbu žinoti ir vyrams, ir moterims

Ar tiesa, kad po gimdymo intymūs santykiai kitokio skonio? Kodėl kai kurioms moterims baisu atsiduoti aistrai?

Įtempti moters ir anytos santykiai: ką patars specialistas (28)

Mums parašiusi jauna mama klausia patarimo, kaip bendrauti su anyta, su kuria santykiai iki šių dienų nebuvo sklandūs.

Geriausias tėtis pagal Zodiako ženklą yra...

Horoskopų mamoms yra daugybė, tačiau tėčiai neretai būna primiršti. Jūsų dėmesiui - smagus vyrų, tapusių tėčiais, horoskopas.

Kodėl vaikas mieliau būna ir žaidžia su mama, o ne tėčiu

Ne visada tėčiai noriai dalijasi su mamomis vaiko auginimo rūpesčiais perpus, ne visada vaikai vienodai laiko praleidžia su tėčiu ir su mama. Ką daryti, kad ir tėčio dalyvavimas šeimos gyvenime būtų pilnavertis?

Gimdymas su vyru: argumentai UŽ ir PRIEŠ (5)

Apie gimdymą kartu su vyru vis dar kyla aštrios diskusijos, tačiau pagrindiniai argumentai už ir prieš išlieka tie patys.

Lukas Kašėta: netyčiukas – dovana, o ne problema!

Apie būsimą tėvystę Lukas sužinojo vos devyniolikos. Pora draugavo kiek daugiau nei mėnesį.

Psichoterapeutas: tėčiui būtina bendrauti su vaiku nuo jo gimimo (2)

Natūraliai kyla klausimas, kokias vertybes vaikams turėtų perteikti tėtis ir mama? Konsultuoja individualiosios (Adlerio) psichologijos analitikas seksologas Viktoras Šapurovas.

Moteris žindo vaiką: kaip jai padėti gali vyras (2)

Atrodo, žindymas – moters paskirtis, tačiau ne viena mūsų be vyro ne tik sunkiau augintų kūdikį, bet ir turėtų daugiau žindymo bėdų. Konsultuoja „Mano šeimos akademijos“ žindymo konsultantė Danutė Butėnienė.

Timūras Augucevičius: viskas, ko reikia vaikui – dėmesys ir meilė

Dviejų vaikų tėtis Timūras Augucevičius prieš tapdamas tėčiu turėjo kelias tėvystės baimes, kurias šiandien drąsiai paneigia.