Vaikas labiau prisirišęs prie tėčio, o ne mamos: ar tai normalu?

 (1)
Paprastai gauname laiškų, kuriuose moterys teiraujasi, kaip įtraukti savo vyrus į vaikų auginimą, o šįkart sulaukėme "atvirkštinio" laiško. Vyras sunerimo, ar ne per daug prie jo prisirišęs yra mažylis, nes nurimsta ne pas mamą rankose, o būtent pas jį.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Iš Justino laiško:

"Sveiki, auginam dvejų metukų sūnelį. Auga puikiai, bet labai yra prisirišęs prie manęs (tėčio). Iš kur gali būti tas prisirišimas? Dar augo mamos pilvukyje, aš su juo šnekėdavau, ranką uždėdavau, ir jis nurimdavo. Ar tas galėjo turėti įtakos?

Nes ir gimdyme dalyvavau nuo pačios pradžios iki galo. Kol būnu darbe, jis būna kuo puikiausiai su mama, nebent būna irzlus, tada reikalauja tėčio. Vos man užtenka grįžti, ir jis vėl būna ramus".

TAIP PAT SKAITYKITE:
Medicinos stebuklas: pagimdė moteris, kuri gimė be gimdos
Vaikas mušasi: kaip užkirsti tam kelią jo nebaudžiant?

Į klausimą atsako individualiosios psichologijos konsultantė Vilma Petrikienė, www.adleris.lt. .

Laba diena, Justinai,

pirmiausia noriu pasidžiaugti, kad esate pats geriausias tėtis savo sūnui. Nuo pat pradžių artimai su savo vaiku bendraujate, dalyvavote jo kelionėje į šį pasaulį, va jau du metai sūnus nusiramina jums esant šalia. Tai, kad jūs esate, yra didelė dovana jūsų vaikui.

Kaip suprantu, nerimą kelia sūnaus prisirišimas būtent prie jūsų. Juk dažniausiai būna, kad vaikai be mamos negali pabūti nė minutėlės.

Na, su tėčiais smagiau! Tėčiai kilnoja vaikus iki pat dangaus; žaidžia slėpynių, gaudynių; leidžia nesirengti pižamos, apmauna skirtingas kojines ar pamiršta dantų valymą... T.y. jie yra gerokai labiau atsipalaidavę.

Mamos turi pagaminti valgyti, aptvarkyti namus, išskalbti, išlyginti. Jos vis užsiėmę. Ir turbūt vargina, kai irzlus vaikas nori tik pas jus.

Tėvystė yra vienas sunkiausių darbų pasaulyje. Ypač kol vaikai maži. Tačiau kokybiškas laikas, kurį praleidžiate su vaiku, kol jis mažas, yra puiki investicija į ateitį. Kuo artimesnis ryšys ir jis vis iš naujo kuriamas, tuo sveikesnė asmenybė formuojasi, tuo paprastesnė ateitis jūsų laukia.

Pakvieskite žmoną į jūsų žaidimus. Labai įtampą atpalaiduoja juokas! Kuo daugiau visi juoksitės, tuo malonesnė atmosfera bus namuose.

Žaiskite žaidimą-gaudynes „dabar man tavęs labai reikia". Jame mama ir tėtis tarsi grumiasi, konkuruoja, kuris gaus pabūti su vaiku. Atsipalaiduokite!

Džiaukitės smagiomis akimirkomis. Padėkite išbūti didelių jausmų audras. Verkti šalia mylimo ir atjaučiančio žmogaus yra saugu. Taip pat vaikui saugumą užtikrina geri mamos ir tėčio santykiai. Kuo tėvų santykiai artimesni ir pagarbūs, tuo lengviau vaikui patikėti, kad pasaulis yra smagi vieta būti.

Sėkmės jums!

Daugiau klausimų ir psichologų atsakymų rasite portalo skiltyje "Klausk psichologo". Užduokite savo klausimą ir Jūs!

Dėmesio!
Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir spalio mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo "TAVO VAIKAS" prenumeratą.


Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Aš - tėtis

Kaip kurstyti tarpusavio santykius, kad vyras ir žmona jaustųsi nuolat įsimylėję (1)

Koučingo specialistų lektorių Smiltės (39 m.) ir Rolando (52 m.) Juraičių šeimoje auga keturi vaikai – Marija Patricija (19 m.) Teodoras (9 m.), Leonardas (7 m.) ir Glorija Ana (5 m.). Pora ne tik pati stengiasi dėl savo santykių, bet ir dalijasi patarimais su kitais.

Visa tiesa apie seksą ir poros santykius po gimdymo: psichoterapeutas ir seksologas aptaria daugelį rūpimų klausimų

Po gimdymo negalima, o moteriai net ir nesinori mylėtis, pasikeitęs partnerės kūnas nejaudina vyro. Tai tik kelios didelės baimės, kuriomis vis dar tiki tėvais tapę vyras ir moteris.

Visame pasaulyje išgarsėjusi lietuvė fotografė pristato įspūdingą Tėvo dienai skirtą ciklą (2)

JAV gyvenanti lietuvių kilmės fotografė Giedrė Gomes, prieš kurį laiką publikavusi išskirtinių fotografijų ciklą, skirtą Motinos dienai, sugrįžta su įspūdingu projektu, skirtu tėčiams.

Kaip yra iš tiesų: ar vyrui vieta gimdyme? (11)

Ar vyrui dalyvauti gimdyme, yra abiejų partnerių sutarimas. Net jei vyriškoji pusė labai entuziastingai nusiteikusi ir nori dalyvauti, labai svarbu, ką apie tai mano moteris.

Paulius Skučas – atvirai, ką reiškia būti dukters tėčiu

Pirmąjį gegužės sekmadienį švenčiame Tėčio dieną. Ta proga žurnalas TAVO VAIKAS pakalbino vieną žinomą ir labai mylintį tėtį.

Žinomi tėčiai – apie vaikus, laimę ir tėčio dienos tradicijas

Visi keturi kalbinti tėčiai prisipažino, kad viena geriausių dovanų tėčiams – apkabinimas.

Tėvystės atostogos: kaip yra dabar ir kas gali keistis

Pagal šiuo metu galiojančią tvarką, galimybė eiti 30 kalendorinių dienų trukmės tėvystės atostogų vyrams yra bet kuriuo metu iki vaikui sukaks 3 mėnesiai (komplikuoto gimdymo atveju arba gimus dviem ir daugiau vaikų - nuo vaiko gimimo, iki vaikui sukanka šeši mėnesiai).

Veiksmingi patarimai, kaip tapus tėvais išsaugoti ypatingą ryšį tarp vyro ir moters

Ar esate patenkinti savo santuoka? O gal susilaukus vaikų prioritetų sąrašą teko pakoreguoti?

Simonas Urbonas – apie tėvystės atostogas atvirai

Šeimoje gimus vaikeliui įprasta, jog nuo darbų atsitraukia ir vaiko priežiūros atostogų eina mama. Tačiau tėvystės atostogos – vis dažnesnis reiškinys ne tik pasaulyje, bet ir Lietuvoje!

Tapęs tėčiu garsus fotografas nepabūgo iššūkio: laimė matuojama visai kitais dalykais

„Lemiama pokyčių akimirka, manau, buvo tada, kai sūnui sukako 8 mėnesiai ir aš išėjau vaiko priežiūros atostogų. Likau namie su sūnumi ir supratau, kad man ta nauja rutina labai patinka", – sako garsus fotografas Marius Žičius.

Andrius Kaluginas: seksui išnaudokite laiką, kai vaikų nėra namie (8)

Psichoterapeutas Andrius Kaluginas įsitikinęs, kad „seksui geriausia išnaudoti tas akimirkas, kai mažųjų nėra namuose!“.

Andrius Kaluginas: kaip suderinti seksą, romantiką ir motinystę

Vyras ir moteris tapo tėčiu ir mama. Kas pasikeitė? Pasikeitė mintys, kūnas, elgesys, potraukis, noras, orgazmas... Viskas!

Atviras dainininko Justino Jaručio interviu apie tėvystę

Grupės „Freaks on Floor" lyderis dainininkas Justinas Jarutis (29 m.) su žmona Justina augina beveik metukų Adelę.

Penkių vaikų tėvas: „vaiko pinigai“ pamina elementarią pagarbą tėvams (2)

Iš dirbančių tėvų kišenės paėmus mokesčių lengvatą ir įdėjus į kitą, pavadintą „vaiko pinigais", labai garsiai šaukti, kaip mes padėjom šeimoms - įžūlu. Taip interviu naujienų agentūrai ELTA teigė penkių vaikų tėvas, komunikacijos dėstytojas, LRT tarybos narys Darius Chmieliauskas.

Radistas Rolandas Mackevičius: tas jausmas su niekuo nesulyginamas

Artėjant tarptautinei konferencijai „Sveika ir laiminga mama" savo įžvalgomis tėvystės klausimais sutiko pasidalinti visiems puikiai pažįstamas radistas Rolandas Mackevičius, dviejų vaikų tėtis.