Gydytoja: negalavimą išduoda pakitusi šlapimo spalva ir kvapas
Ką reikia žinoti apie šlapimo tyrimą patiems mažiausiems, konsultuoja Kauno klinikų pirmojo vaikų ligų skyriaus vadovė gydytoja nefrologė doc. Birutė Pundzienė.
Nuo ko priklauso motinos pieno riebumas ir ar galima reguliuoti pieno sudėtį
Žinome, kad taip, kaip kūdikis žinda, lemia pagaminamo pieno kiekį. Tačiau mažiau kalbama apie pieno sudėtį.
Svajojate būti tobula mama? To norėtų visos, tačiau tai vargu ar įmanoma.
Klaidos, kurias daro mamos, augindamos mažus vaikus
Kaip suprasti kūdikio verksmo priežastį ir padėti jam?
Kūdikio verksmas – vienintelė komunikacijos priemonė, kuria išreiškiami visi negatyvūs išgyvenimai.
Tai, ko nežinojome apie knarkimą
Kad vaikai knarkia, nėra nieko neįprasta. Daugeliui tėvų net savotiškai žavu stebėti, kaip jų vaikas šnarpščia per miegus. Tačiau dėmesio! Jei vaikas knarkia reguliariai, reikėtų pasikonsultuoti su gydytoju, nes tai gali rodyti tam tikrus sveikatos negalavimus.
Susirgimai meningokokine infekcija dažnesni šaltuoju metų laiku, žiemos–pavasario mėnesiais, pikas būna vasario–gegužės mėnesiais.
Svarbiausia informacija apie meningokokinę infekciją
Tiesa ir mitai apie gerklės skausmą
Ką tėvai turi žinoti apie gerklės skausmą - vieną dažniausių vaikiškų nusiskundimų šaltuoju metų laiku? Pateikiame svarbiausią informaciją.
Kaip padėti vaikui žengti pirmuosius žingsnius: atsako kineziterapeutė
Pirmieji mažylio žingsniai visada tėvams kelia daug klausimų: kodėl vaikas dar nevaikšto, kai kaimynų bendraamžis bėgioja? Ką daryti, jei vaikas vaikšto pasistiebęs.
Diena, kai vaikas pradės lankyti darželį, gali būti lengva ir be streso tiek jam, tiek jums – tėvams, tereikia tam tinkamai pasiruošti.
Kaip vaiką paruošti darželiui, kad adaptacija būtų lengva: interviu su specialiste
100 procentų pozityvo: ką moterims duoda motinystė
Ką jums davė motinystė ir tėvystė? Šį klausimą uždavėme TAVO VAIKO feisbuko paskyroje. Dalijamės gražiausiais atsakymais, kurie, tikimės, įkvėps ir jus.
Vaikų mada Lietuvoje: ar suderinamas stilius ir patogumas
Kas svarbiau renkantis vaikiškus drabužius: mada ar patogumas? O gal galima suderinti abu?
„Ar esu geras tėtis?“, „Ar esu gera mama?“, – šiuos klausimus užduoda sau, ko gero, visi tėvai. Į vieną vietą surinkome 6 gerų tėvų požymius, pasitikrinkite, ar tokie esate.
6 gerų tėvų požymiai: pasitikrinkite, ar tokie esate
5 skirtingi mamų tipai: kokia esate jūs
Visos mes esame skirtingos: vienos - griežtesnės, kitos - atlaidesnės. Vienos labiau atsipalaidavusios, kitos - įsitempusios. Sužinokite, į kokius penkis tipus skirstomos jaunos mamos, ir kokiam priklausote jūs.
Jei nenorite kaprizų ir agresijos, nerenkite vaikų šios spalvos rūbais
Spalvų terapija - tai vienas iš būdų, kuriuo galima koreguoti vaiko psichoemocinę būseną spalvų pagalba.
Dažnai mamos Lietuvoje susiduria su tokiu reiškiniu: kuo ilgesnė pastraipa apie šeimos sudėtį gyvenimo aprašyme (CV), tuo mažiau galimybių susikurti patikimos, veiklios moters įvaizdį, kai darbas darbą veja. Kaip pakeisti šį stereotipą, teiraujamės įvaizdžio konsultantės.
Ar vaikų turinčiai moteriai susirasti darbą išties sunkiau
Kai mažas vaikas išveda iš kantrybės: 10 būdų nusiraminti
Kiekvienas iš mūsų turi savų paslapčių, kas padeda akimirką, kuomet norisi trenkti kumščiu į stalą, aprėkti ar suduoti vaikui.
Psichologės patarimai, kad vaikai ne kariautų, o mylėtų vienas kitą
Du mažus vaikus auginanti mama prašo psichologo patarimo, kaip bendrauti su vyresniuoju sūnumi. Į darželį einantis berniukas, mamos žodžiais, tapo tikru mušeika ir padauža.
„Dabar svarbiausia – vaikas, o romantika palauks“, – kartais sako vaikų susilaukę tėvai. Siūlome patarimus, kuriems nereikia didelių investicijų ar daug laiko. Laikantis jų, poros tarpusavio santykiai tikrai pagerės.
Kaip išlikti įsimylėjusiems, kai susilauki vaikų
15 laimingos šeimos taisyklių
Klysti yra žmogiška, atsiprašyti – taip pat. Jūsų dėmesiui – 15 patarimų mamoms ir tėčiams, kurie padės jiems būti geresniais tėvais.
Gydytojai pateikė naujausias rekomendacijas, kiek leisti vaikams būti prie ekranų
Amerikos pediatrų akademija neseniai išleido naujas rekomendacijas, kuriomis siekiama, kad ekranus dievinantys vaikai augtų kaip įmanoma laimingesni ir sveikesni.
Kokiam tipui priskirtumėte savo vaiko močiutę? Padedame psichologės psichoterapeutės pristatome tris skirtingus močiučių tipus. Jie, beje, galioja ir seneliams.
Psichologė: visas močiutes galima suskirstyti į 3 tipus
Efektyvūs būdai, kaip sutvardyti savo emocijas ir neišsilieti vaikų akivaizdoje
Stresinėse auklėjimo situacijose visi tėvai daro klaidų, retkarčiais praranda savitvardą ir pasako bei padaro dalykus, kurių nenorėjo daryti. Tai žmogiška, tačiau svarbu iš tų klaidų pasimokyti. Kaip susivaldyti ir būti geru pavyzdžiu vaikui bei drauge išsaugoti ramius nervus? Ką daryti, kai jaučiate, kad tuoj „neteksite proto“?
Seneliai gyvena ilgiau, jeigu padeda rūpintis anūkais
Paaiškėjo nauja priežastis, kodėl seneliams vertėtų dažniau leisti laiką su savo vaikaičiais!
Kaip pranešama Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pranešime spaudai, 2017 metais vaikus auginančios šeimos sulauks daugiau pagalbos.
Kokių naujovių 2017 metais sulauks vaikus auginančios šeimos
„Teatriukas“ kviečia į spektaklį kūdikiams „Arbatinukai“
Gruodžio 27 d., 10 val. ryto, teatras vaikams „Teatriukas" pačius mažiausius žiūrovus, kūdikius nuo 0 iki 11 mėn., kartu su tėveliais, kviečia į spektaklį „Arbatinukai".
Psichologė: tėvai turi patys susivokti, kada gali vesti vaiką į viešumą, o kada – ne
Augindami vaikus, dažnai susiduriame su dilema, kai reikia kur nors išeiti – vestis kartu, o gal geriau palikti auklei ar močiutei? Kada jau galime vestis mažylį? Kaip paruošti žygiams į visuomenę, kad visi aplinkui būtų patenkinti, o mažasis žmogutis gautų daug teigiamų emocijų ir lavinimo naudos.
Kai susilaukiame vaikelio, namai, į kuriuos anksčiau grįždavome tik pamiegoti ir persirengti, tampa svarbiausia vieta pasaulyje.
Namų terapijos pradininkė Lietuvoje: kaip sukurti namus, kuriuose gera gyventi
Kai vaikai žaidžia, daugelis tėvų daro vieną ir tą pačią klaidą
Su savo mažyliu praleidžiate 24 val. per parą 7 dienas per savaitę? Bet ateina metas, kai reikia jį mokytis po truputį paleisti. Geriausias būdas – pratinti vaiką žaisti vieną. Kaip tai padaryti?
Mamos ir tėčiai, dainuokime vaikams lopšines
Kodėl svarbu mažyliams dainuoti lopšines? Kokį poveikį jos turi vaikų raidai? Apie tai pasakoja Klaipėdos sutrikusio vystymosi kūdikių namų muzikos vadovė Reda Dubikaltytė.
Štai aštuoni dalykai, kurie parodo, kad esate gera mama.
8 dalykai, kuriuos savo vaikui leidžia <span style="color: #ff0000;">GERA MAMA</span>
Kaip išrinkti vaikui vardą pagal tai, kokiu metų laiku jis gimė
Vardai ir... metų laikai. Kaip susiję šie du, atrodo, kad iš pirmo žvilgsnio, visai nesusietini dalykai? Ogi labai paprastai.
Mamų patirtys: ką jos daro, kad vaikas greičiau užmigtų
Valandas trunkantys migdymo ritualai tampa tikru kantrybės išbandymu, tad klausėme mamų, ką jos daro, kad vaikai greičiau užmigtų.
Kas yra Krikšto sakramentas, kas vyksta per šias krikščioniškas apeigas, kokie jos simboliai ir ką jie reiškia, pasakoja kunigas Ričardas Doveika.
Ką reikia žinoti prieš krikštijant vaiką?
<span style="color: #ff0000;">ŠEIMOS HOROSKOPAS:</span> kurie Zodiako ženklai yra nepaklusniausi vaikai ir atlaidžiausi tėvai
Šiame horoskope rasite visų šeimos narių aprašymus pagal jų Zodiako ženklus.
Kaip išsirinkti auklę, dėl kurios vėliau netektų gailėtis
Mamos vis dažniau veržiasi grįžti į darbą, o jaunos mažylių močiutės „džinsuotos tekinom" tvarko ne mažiau svarbius reikalus.
Kiek miego reikia skirtingo amžiaus vaikams? Iki kada jie turėtų miegoti pietų miegelio? Atsakymai į šiuos ir kitus klausimus - mūsų parengtoje publikacijoje.
Kiek iš tiesų mums reikia miego? <sup style="color: #ff0000;">Lentelė 0-16 m vaikams</sup>
Turite problemų miegamajame? Priežastys jus nustebins
Specialistai pastebi, kad gana dažnai nesklandžių intymių poros santykių priežastys būna ne vien psichologinės, kaip ilgą laiką buvo įprasta manyti, o ir anatominės -fiziologinės, kurias paprastai nesunkiai išspręstų medikai.
Astrologė Saulė: visus 2017 metais gimusius vaikus galima suskirstyti į dvi grupes
Nors vaikų gimimui, pasak astrologės Saulės, žvaigždės labai svarbios, tačiau tėvų auklėjimas gali padaryti stebuklus. Ką jie turėtų žinoti ir kam ruoštis?
Astrologai ir numerologai neabejoja, kad gimimo data turi įtakos žmogui jo tolimesniame gyvenime.
Ką slepia vaiko gimimo data
Kaip gimę vaikai pakeičia poros intymų gyvenimą
Pradėjus lauktis mažylio, o ypač jam gimus namus užplūsta begalinė laimė ir džiaugsmas. Užtat miegamajame, išspyręs iki tol viešpatavusią aistrą, apsigyvena nuobodulys. Kaip jo atsikratyti? Straipsnio konsultantas - gydytojas psichoterapeutas seksologas Viktoras Šapurovas.