Kaip atskirti kokybišką žaislą vaikui nuo tokio, kuris gali būti netgi pavojingas
Kiekvieną dieną mūsų vaikai susiduria su įvairiausiais produktais, apie kurių galimą pavojų mažiesiems dažnai net nesusimąstome.
Patyrusios mamos patarimai: kaip keliauti su mažais vaikais lėktuvu
Keliaujame atostogauti, aplankyti seniai matytus draugus ar gimines, pakeisti gyvenimą. Dažnai kelionės iš žadančių daug džiaugsmo ir laimės, tampa pilnomis streso ir baimės, ypač keliaujant su mažamečiais vaikais.
Kaip smagu vasarą! Vabalų, paukščių ir kitų gamtos reiškinių stebėjimas, drugelių gaudymas, vandens pramogos – visa tai galima išbandyti vasarą gryname ore.
Teo ir Ieva pristato: gėlių teptukas, spalvų loterija ir kitos linksmybės lauke
Kokia ji – tobula mama: interviu su psichologe
Ar prieš gimstant vaikučiui jums nešmėkštelėjo mintis: „Noriu būti tobula mama!"? Manau, jei būsite nuoširdi atsakydama, greičiausiai atsakymas bus „TAIP".
Teo ir Ieva pristato: kai prireikia greitai užimti vaiką čia ir dabar
Kiekvieną antradienį portale www.tavovaikas.lt svečiuojasi tinklaraštininkė Ieva ir jos sūnelis Teo, kurie dalijasi savo išbandytais smagiais žaidimais bei lavinimaosiomis veiklomis.
Kai nei vaizdas veidrodyje, nei savijauta ima nebetenkinti (ypač – po gimdymo), pagaliau nusprendžiame: viskas, nuo pirmadienio pradedu lieknėti! Bet vieną pirmadienį keičia kitas – pasiryžti taip nelengva. Iš tiesų visa tai... gerokai paprasčiau.
Silvijos sėkmės istorija: jokių dietų ir po gimdymo pasiektas tobulas kūno svoris
Kai vaikas nubunda per anksti: patarimai tėvams, kaip prailginti miegą
Jūsų mažylis atsikelia labai anksti? Šie patarimai išmokys jūsų atžalą ilgiau miegoti ir padės jo dienos ritmui prisiderinti prie jūsiškio.
Kokius svarbiausius charakterio bruožus turi 12 Zodiako ženklų
Kokie charakterio bruožai būdingi kiekvieno Zodiako ženklo atstovui? Į šį klausimą atsakyti padės trumpas Vaikų horoskopas.
Kada palankiausias metas nujunkyti vaiką ir kaip tai padaryti kuo išmintingiau? Atsakymo į šį klausimą ieškome drauge su gydytoja neonatologe.
Kada ir kaip nujunkyti vaiką: pataria gydytoja
V. Šapoka: „vaiko pinigai“ tikrai didės
Šiais metais įsigaliojusi tvarka, pagal kurią visi tėvai, auginantys vaikus, gauna už kiekvieną po 30 eurų, gali netrukus keistis.
Vaiką kankina pilvo diegliai: kaip jam padėti be vaistų
Pilvo diegliai pirmaisiais mėnesiais gerokai apkartina kūdikio auginimo džiaugsmą daugeliui tėvų.
Vos pravirkus naujagimiui bėgame žiūrėti, ar viskas gerai. Kada iš tiesų verta sunerimti?
Kaip suprasti, dėl kokios priežasties verkia mažas vaikas: atmintinė tėvams
Kaip išmokyti vaiką daryti į puoduką: gydytojos patarimai
Išmokyti mažylį naudotis puoduku - nelengva užduotis tėvams. Ko gero, toks pats, kaip ir nujunkyti nuo krūties. Nenuostabu, kad ne visiems vienodai gerai sekasi. Kaip ir nuo kada vaiką pratinti prie puoduko, klausiame vaikų ligų gydytojos Astutės Vaitulionienės.
Vaikas čiulpia pirštą: drausti ar nekreipti dėmesio
Čiulpti pirštą vaikas išmoksta dar mamos įsčiose. Vos gimusio, paguldyto ant mamos krūtinės pirštelis neretai taip pat nukeliauja į burnytę.
Pirmieji vaiko žingsniai - vienas svarbiausių įvykių pirmaisiais gyvenimo metais. Kada jis turėtų pradėti vaikščioti ir kaip jam padėti? Konsultuoja gydytoja Rūta Maciulevičienė.
Vaiko pirmieji žingsniai: ko svarbu nepamiršti
Tiesa ir mitai apie vaiko kalbą: kuo tikėti, o ką praleisti pro ausis
Kūdikis mokosi kalbėti dar būdamas mamos pilvelyje. O jos balsą atpažįsta vos gimęs. Su mažyliu negalima kalbėti „vaikų" kalba. Ar šie ne vieną kartų girdėti teiginiai teisingi? Konsultuoja logopedė metodininkė Ingrida Liaudeneckienė.
Sugalvojo, kaip mažų vaikų miego rutiną paversti linksmu ir maloniu procesu
Namuose, kuriuose gyvena vaikai, kas minutę gimsta po istoriją. Jos būna įvairaus žanro: dažnai – detektyvai ar melodramos, dar dažniau – komedijos ar trileriai.
Šį klausimą uždavę portalo TavoVaikas.lt bičiulėms, sulaukėme daugiau kaip pustrečio šimto atsakymų. Ačiū visoms už išsakytas mintis!
Atvirai apie tai, kas yra sunkiausia būnant mama
Pats nereikalingiausias daiktas auginant vaikus yra...
Šiuo metu prekybos centrai ir elektroninės parduotuvės siūlo daugybę daiktų, skirtų padėti auginti vaikus.
Įvardijo, kiek didės vaiko pinigai nuo kitų metų
Vaiko pinigai nuo kitų metų padidės bent nuo 30 eurų iki 50 eurų už vaiką, teigia socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.
Dauguma vaikų nori turėti mažesnį broliuką ar sesutę, bet šiam atsiradus neretai kyla problemų. Į ką turėtų atkreipti dėmesį tėvai prieš gimstam ir jau gimus mažiausiajam vaikui?
Kokio amžiaus vaikas labiausiai pavydi gimusiam broliui ar sesei?
Gimus vaikui nebemyliu vyro: erzina viskas, ką jis daro ar sako <span style="color: #ff0000;"><sup>psichologės komentaras</sup></span>
„Kodėl gimus vaikui mūsų santykiai pasikeitė ir, deja, ne į gerąją pusę"? Šis klausimas, ko gero, kyla kone visoms jaunoms šeimoms. Į jį atsakyti paprašėme šeimos ir vaikų psichologės Linos Gudaitės.
Giedrė Veličkienė – apie pirmąsias dienas po gimdymo
Kiekviena moteris, nešiojanti savo įsčiose vaisių, nori nenori, susikuria to vaikelio vaizdą – koks gražutis jis gims, kaip iš paveiksliukų: rubuilis, su garbanėlių debesiu aplink baltą veidelį... Tikrovė, deja, būna kitokia.
Du vaikučius auginanti mama parašė atvirą laišką, kuriame išdrįso pripažinti, kad abiems vaikams jaučia skirtingus jausmus.
Daug mamų nedrįsta apie tai prabilti, nors jaučiasi panašiai: psichologė komentuoja atvirą dviejų vaikų mamos laišką
Patarimai, kad krikštynos būtų gražios ir įsimintinos
Krikštynos yra ta šventė, kuri iš tikrųjų būna tik kartą gyvenime. Norime, kad ji būtų tobula, tačiau dažniausiai pritrūkstame patirties.
Klausiame gydytojos: kuo ypatingi pavasarį gimę vaikai
Pasidomėjome, kuo ypatingi mažyliai, pasaulį išvydę pavasarį: kokie dažniausi mitai susiję su „pavasarinukais"?
Šis horoskopas padės iššifruoti kiekvieno Zodiako ženklo motiniškų instinktų niuansus.
Kuri mama iš visų 12 Zodiako ženklų yra verčiausia <span style="color: #ff0000;"><em>supermamos</em></span> vardo
Vaiko iki trejų metų raidos ypatumai: jis didelis ar dar mažas?
Karstytis žaidimų aikštelėje? Vienam miegoti pas senelę? Ar tėvai savo vienerių ar dvejų metų vaikui jau gali tai leisti? Arba ginčytis su kitais vaikais? Ar tėvams visada reikia įsikišti, svarsto portalas tėvams „Eltern“.
Trys vaikiškos knygelės miego ritualams
Jaukūs, sklandūs ir neprailgstantys miego ritualai yra daugelio tėvų svajonė, o gilus ir ilgas vaikų miegas skamba kaip tikras išganymas.
Kokia charakterio savybė labiausiai būdinga Liūtui, Vandeniui ar Mergelei? Sužinokime pasidomėję vaikų horoskopu visiems 12 Zodiako ženklų.
Kokio Zodiako ženklo vaiką lengviausia auginti
Vaikas mėgsta zirzti ir verkšlenti? – Psichologė turi patarimą
Trejų metų vaiką auginanti mama sunerimusi dėl dažno savo dukrytės zyzimo ir verkšlenimo. Kaip pakeisti tokį elgesį, mamai pataria psichologė Daiva Čeponienė.
Sveikatos psichologė Milda Kukulskienė: kas yra prieraišumas ir kodėl jis toks svarbus vaikui
Sveikatos psichologė Milda Kukulskienė, tinklaraščio „Švelni tėvystė“ autorė savo straipsnyje apžvelgia, kas yra prieraišumas, ir kaip atsiranda nepažįstamųjų baimė.
Dviejų sūnų mama, žurnalistė Rūta Lapė – apie mamas, „supermamas“ ir moters pasikeitimus po gimdymo.
Rūta Lapė: kodėl „supermamyčių“ nekenčia visas pasaulis?
7 frazės, kurios paguos po gimdymo liūdinčią mamą
Kai susiduriame su atviru kito asmens skausmu, kartais sunku atrasti tinkamų paguodos žodžių, sutrinkame ir nežinome, kaip tinkamai reaguoti.
Vaikas išmoko vaikščioti: kokios dažniausios traumos jo tyko
Laimingiausi tėvai yra tada, kol neserga vaikai, nesusižeidžia, nepatenka į ligoninę. Tačiau kartais dėl menko neapdairumo jie smarkiai susižaloja.
Pirkdami vaikams brangius egzotinius vaisius ir uogas dažnai nepelnytai nuvertiname lietuvišką sodo obuolį.
11 faktų apie vaisių, kurį valgyti sveika nors ir kiekvieną dieną
Įvardijo, kokiais atvejais vaikams skubioji pagalba bus teikiama nedelsiant
Nedelsiant, tą pačią minutę, vaikams pagalba turės būti teikiama, prasidėjus traukuliams, jei vaikas labai kraujuos, ar kitais atvejais, išvardytais naujoje skubiosios pagalbos teikimo tvarkoje, kuri įsigalios nuo liepos.