3 skirtingi auklėjimo stiliai: kurie tėvai užaugina laimingiausius vaikus
Kas jūs – sraigstasparnis ar buldozeris? Medūza, o gal delfinas? Nieko apie tai nežinote? Tai sužinokite, nes dabar pasaulyje nauja mada – „klijuoti" etiketes tėvams, kurios jas išmanantiems iškart nurodo, koks yra jūsų stilius auklėti vaikus.
Psichologė: visas močiutes galima suskirstyti į 3 tipus
Kokiam tipui priskirtumėte savo vaiko močiutę? Padedame psichologės psichoterapeutės pristatome tris skirtingus močiučių tipus. Jie, beje, galioja ir seneliams.
Stresinėse auklėjimo situacijose visi tėvai daro klaidų, retkarčiais praranda savitvardą ir pasako bei padaro dalykus, kurių nenorėjo daryti. Tai žmogiška, tačiau svarbu iš tų klaidų pasimokyti. Kaip susivaldyti ir būti geru pavyzdžiu vaikui bei drauge išsaugoti ramius nervus? Ką daryti, kai jaučiate, kad tuoj „neteksite proto“?
Efektyvūs būdai, kaip sutvardyti savo emocijas ir neišsilieti vaikų akivaizdoje
Ar atspėsite, kiek vaikų turintys tėvai jaučiasi laimingiausi?
Australijos Edith Cowan universiteto mokslininkės atlikto tyrimo duomenimis, didžiausią pasitenkinimą gyvenimu jaučia didelių šeimų tėvai.
Kokių naujovių 2017 metais sulauks vaikus auginančios šeimos
Kaip pranešama Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pranešime spaudai, 2017 metais vaikus auginančios šeimos sulauks daugiau pagalbos.
Gruodžio 27 d., 10 val. ryto, teatras vaikams „Teatriukas" pačius mažiausius žiūrovus, kūdikius nuo 0 iki 11 mėn., kartu su tėveliais, kviečia į spektaklį „Arbatinukai".
„Teatriukas“ kviečia į spektaklį kūdikiams „Arbatinukai“
Patarimai, kaip auklėti užsispyrusius ir tvirto charakterio vaikus
Kai mažylis ima artėti link trejų metų gimtadienio, dažni tėvai pastebi, kad ima keistis jo elgesys. Atrodo, paklusnus ir ramus vaikas pasikeičia per naktį: ima prieštarauti, o populiariausias jo žodyne tampa žodelis „ne“.
Namų terapijos pradininkė Lietuvoje: kaip sukurti namus, kuriuose gera gyventi
Kai susilaukiame vaikelio, namai, į kuriuos anksčiau grįždavome tik pamiegoti ir persirengti, tampa svarbiausia vieta pasaulyje.
Su savo mažyliu praleidžiate 24 val. per parą 7 dienas per savaitę? Bet ateina metas, kai reikia jį mokytis po truputį paleisti. Geriausias būdas – pratinti vaiką žaisti vieną. Kaip tai padaryti?
Kai vaikai žaidžia, daugelis tėvų daro vieną ir tą pačią klaidą
Kurio Zodiako ženklo vaikams labiausiai reikia pagyrų, o kurie yra didžiausi optimistai
Visi žinome, koks mūsų vaiko Zodiako ženklas, bet dažnai nenutuokiame, kokiai stichijai jis priklauso, o juo labiau – kokios įtakos jo charakteriui turi ši stichija.
Astrologė: kaip išrinkti vaikui vardą, kuris atneštų sėkmę gyvenime
Vardo išrinkimas – tai pirmoji tėvų dovana savo gimusiam mažyliui. Ne bet kokia dovana, o ypatinga, nes suteikiama visam gyvenimui. Astrologės Saulės patarimai, kaip išrinkti vaikui vardą.
Vaikų psichologės Mildos Karklytės parengta publikacija apie prisilietimų galią.
Psichologė – apie nieko nekainuojantį būdą padaryti vaiką laimingą
Kurį mėnesį gimusiems vaikams prasčiausiai sekasi mokykloje
Nuo sausio iki kovo pradėtiems kūdikiams didesnė mokymosi sunkumų rizika, nes jų mamoms nėštumo metu trūko vitamino D, rodo naujas tyrimas.
Vaikas užklupo sekso metu. Ką daryti?
Atidarytos durys, nelabai tinkama vieta, triukšmas arba tiesiog atsitiktinumas – nėra prasmės ieškoti priežasčių, jei vaikas užklupo jus lovoje pačią netinkamiausią ir intymiausią akimirką. Bet verta pagalvoti apie tai, kaip mažyliui paaiškinti tai, ką jis išvydo.
Net jeigu norite, kad jūsų vaikas kuo greičiau išmoktų naudotis puoduku, labai svarbu per daug nereikalauti nei iš mažylio, nei iš savęs.
Pagrindinė klaida, kurią daro tėvai, norėdami atpratinti vaiką nuo sauskelnių
Pedagogė: kaip bendrauti su vaiku, kuriam artėja ar jau sukako treji metai
Kas yra trejų metų krizė ir kuo ji pasireiškia? Pedagogė Airija Domutytė ne tik apžvelgia jos simptomus, bet ir pateikia konkrečių patarimų tėvams.
Dovydo istorija: klastingas ir žaibiškas sindromas vos nenuvarė į kapus ir mamos, ir vaiko
Noriu pasidalinti kiek kitokia ankstuko istorija, kurios pagrindinė priežastis – klastingas ir žaibiškas HELLP sindromas. Daugeliui tai negirdėta, nežinoma ir atsakymo kodėl jis atsiranda, nežino niekas.
Jūsų mažylis atsikelia labai anksti? Šie patarimai išmokys jūsų atžalą ilgiau miegoti ir padės jo dienos ritmui prisiderinti prie jūsiškio.
Kai vaikas nubunda per anksti: patarimai tėvams, kaip prailginti miegą
7 stereotipai, kurie labiausiai apkartina mamų gyvenimą
Gimus vaikeliui, dažnai linkime jo tėvams „mėgautis motinyste ir tėvyste“. Tačiau realybė tokia, kad gyvename aplinkoje, kurioje nuolat sakoma, kaip „turi būti“, ir jei nėra būtent taip, mama patiria nusivylimą ir kitus neigiamus jausmus.
Iki ašarų jaudinanti istorija: Amelijos gimimas buvo ne toks, kokį įsivaizdavo mama
Žinia, kad laukiasi vaikelio, Amelijos tėvams buvo netikėta, tačiau ypač džiugi. Visą nėštumo laikotarpį būsimoji mama reguliariai lankėsi tiek pas šeimos gydytoją ir ginekologę poliklinikoje, tiek privačiai. Tačiau likimas šiai šeimai buvo paruošęs nelengvą išbandymą. Amelijos mamos pasakojimas.
Kineziterapeutė Indrė Pateckienė dažnai sutinka tėvelių, kurie nežino kaip elgtis, kai jų mažylis stojasi ant kojyčių ir nori žengti pirmuosius žingsnius.
Kineziterapeutė atskleidžia taisyklę, kurią žinoti turi visi vaikų susilaukę tėvai
Kaip tapti gera mama: po vieną taisyklę kiekvienai mėnesio dienai
Pasaulyje yra tik vienas tobulas vaikas. Ir jį turi kiekviena mama.
Mama: mano sūnus mėgsta puoštis karoliais, ar tai normalu?
Mama pastebėjo, kad jos dvejų metų berniukas mėgsta dėtis karolius ir apyranke, o kartais imituoja, kad maitina savo pliušinius žaisliukus krūtimi. Ar jau laikas sunerimti, teiraujasi ji psichologės.
Jūsų mažyliui jau pusantrų metų? Pastebėjote kokių nors požymių, kad jis jau pasirengęs atsisveikinti su sauskelnėmis? Vadinasi, galima pradėti skiepyti jam naujus įpročius.
Kaip išmokyti vaiką daryti reikalus į naktipuodį
Atsisveikinimas su žindymu: greitai ar neskausmingai?
Kai kūdikio žindymo etapas praeina, apie visą šį procesą kažkaip keista kalbėti. Pasidalinsiu šio reikalo užbaigimo patirtimi, nes nemažai mamyčių to klausia. Ir suprantu, kodėl.
Sutrikusi mama: nesusitvarkau su dviejų metų vaiku
Dvejų metų sūnų auginanti mama jaučiasi ne juokais sutrikusi, o to priežastis – sūnaus elgesys.
Daugiau kaip metukų dukrytę auginanti mama sunerimo – jos mažylė neleidžia pasišalinti iš kambario nė minutei. Kai mama grįžusi paima ant rankų, isterijos kaip nebūta.
Ko labiausiai reikia vaikui, kurį apima isterija? Atsakymas – tikrai ne diržo ir bausmės!
Didžiausias iššūkis, kurį patiria vaiko susilaukę tėvai
Kūdikio gimimas - didžiulis džiaugsmas daugumai šeimų. Ar įmanoma tam pasiruošti iš anksto ir ką svarbu atminti tapus tėvais?
Dr. Vaidotas Urbonas: vaikus iki trejų metų maitinkite labai atsakingai
Pirmieji treji vaiko gyvenimo metai ir jų metu susiformuojantys mitybos įpročiai yra itin svarbūs tolimesniame jo gyvenime.
Mokymasis valgyti savarankiškai yra ypatingai reikšmingas tolimesnei vaiko raidai ir mitybos įpročiams.
Gydytojas pataria, kodėl svarbu mažylį mokyti valgyti šaukšteliu
Agnė Gilytė: vaikas nuo mažų dienų turi suprasti maisto skonį
Viena populiariausių stilisčių Lietuvoje, bestseleriu tapusios knygos „Spintologija" autorė ir dviejų berniukų mama Agnė Gilytė savo energija ir charizma stebina kasdien. Veikli moteris pripažįsta, maistas jos šeimos gyvenime yra labai svarbus. Todėl šį kartą Agnė sutiko su mūsų skaitytojais pasidalinti savo patirtimi maitinant vaikus bei laimingo gyvenimo paslaptimis.
Vaida Kurpienė: koks gėrimas mažiems vaikams yra sveikiausias?
Maži vaikai yra ypač jautrūs aplinkos temperatūros pokyčiams, be to, daug lengviau nei suaugusieji netenka skysčių. Tai ypač aktualu vasarą, karštomis dienomis.
Kaip maitinti vaikus, kad nenusilptų jų imunitetas? Į šį klausimą atsako gydytojas, vaikų gastroenterologas dr. Vaidotas Urbonas.
Dr. Vaidotas Urbonas: koks maistas sustiprina imunitetą
Gydytojas: kaip maitinti vaikus, kad jie nepriaugtų antsvorio
Su antsvorio ir nutukimo problema Lietuvoje kasmet vis dažniau susiduria ne tik suaugusieji, bet ir vaikai.
3 saldūs pavojai vaikams, prieš kuriuos tėvai užmerkia akis
„Mano vaikas – tikras smaližius", - draugei pasakoja trejų metų Kasparo mama. „Oho, - nusistebi pašnekovė, - mano Kotryna, kuriai irgi treji, saldainių dar nėra ragavusi".
Augančiam vaikui sveika ir pilnavertė mityba yra būtina – tik subalansuotas maistas patenkina vaiko vitaminų bei mineralinių medžiagų poreikį.
3 svarbiausi vitaminai vaikui: ką valgyti, kad jų netrūktų
Psichologė – apie tėvų klaidas, kurios atgraso vaiką nuo sveiko maisto
„Nemanipuliuokite maistu – nenaudokite jo baudimui ar apdovanojimui“, – sako psichologė Karolina Gurskienė ir aptaria vaikų iki 3 metų mitybos psichologinius aspektus.
Startuoja projektas „Vaikas – ne suaugęs!“
Sveikam ir visaverčiam vaiko vystymuisi itin svarbi tinkama mityba.
Vaikų ligų gydytoja pulmonologė dr. Sigita Petraitienė atsako į visiems tėvams rūpimus klausimus susirgus vaikui.
Gydytoja dr. Sigita Petraitienė: kaip atskirti gripą nuo peršalimo?
Maisto produktas, kuriuo dažniausiai užspringsta vaikai
Jei kada esate su tuo susidūrę su vaiko springimu, puikiai žinote, kaip tai yra baisu. Taigi pravartu žinoti, kokiais maisto produktais vaikai paspringsta dažniausiai.