Emigruoti ketinanti mama: kaip paruošti vaiką išsiskyrimui?
Į užsienį mūsų skaitytoja planuoja kol kas vykti viena, trejų metų sūnų palikdama močiutės globai. Moteris klausia psichologės patarimo – kaip geriau paruošti vaiką šiam išsiskyrimui?
Kuri mama iš visų 12 Zodiako ženklų yra verčiausia <span style="color: #ff0000;"><em>supermamos</em></span> vardo
Šis horoskopas padės iššifruoti kiekvieno Zodiako ženklo motiniškų instinktų niuansus.
Karstytis žaidimų aikštelėje? Vienam miegoti pas senelę? Ar tėvai savo vienerių ar dvejų metų vaikui jau gali tai leisti? Arba ginčytis su kitais vaikais? Ar tėvams visada reikia įsikišti, svarsto portalas tėvams „Eltern“.
Vaiko iki trejų metų raidos ypatumai: jis didelis ar dar mažas?
20 gražiausių atsakymų į klausimą „Būti mama – tai..."
Kviečiame jungtis į TAVO VAIKO feisbuko bičiulių būrį. Mūsų jau yra daugiau kaip 70 tūkstančių, čia mes ne tik dalijamės patirtimi, bet ir kviečiame dalyvauti konkursuose.
Kokio Zodiako ženklo vaiką lengviausia auginti
Kokia charakterio savybė labiausiai būdinga Liūtui, Vandeniui ar Mergelei? Sužinokime pasidomėję vaikų horoskopu visiems 12 Zodiako ženklų.
Trejų metų vaiką auginanti mama sunerimusi dėl dažno savo dukrytės zyzimo ir verkšlenimo. Kaip pakeisti tokį elgesį, mamai pataria psichologė Daiva Čeponienė.
Vaikas mėgsta zirzti ir verkšlenti? – Psichologė turi patarimą
Kaip nešioti mažylį, kad jis pavalgęs atsirūgtų
Maitinant kūdikį reikia padaryti trumpą pertraukėlę, kad mažylis atsirūgtų. Atsirūgus „išeina“ nurytas oras. Jeigu jo susikaupia skrandyje, kūdikis per greitai pasijunta sotus.
Rūta Lapė: kodėl „supermamyčių“ nekenčia visas pasaulis?
Dviejų sūnų mama, žurnalistė Rūta Lapė – apie mamas, „supermamas“ ir moters pasikeitimus po gimdymo.
Kai susiduriame su atviru kito asmens skausmu, kartais sunku atrasti tinkamų paguodos žodžių, sutrinkame ir nežinome, kaip tinkamai reaguoti.
7 frazės, kurios paguos po gimdymo liūdinčią mamą
Psichologė Milda Kukulskienė: ko nesakyti liūdinčiai mamai
Bendraudama su kitomis šviežiomis mamomis suprantu, kad pirmieji mėnesiai (o gal ir metai) po kūdikio gimimo daugumai moterų yra emociškai jautrūs.
Kurią košę sveikiausia valgyti vaikams
Košėse gausu angliavandenių, mineralinių medžiagų, vitaminų (ypač B grupės), skaidulų, todėl jos puikiai reguliuoja virškinimo sistemą, neleidžia užkietėti viduriukams.
Meningogokinė infekcija pražudė jau antrą vaiką šiemet. Tai Eltai patvirtino Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro atstovė, daktarė Daiva Razmuvienė.
Meningokokinė infekcija pražudė antrą vaiką
Vaikų ligoninės priėmime – darbymetis: įdiegta naujovė, kurią svarbu žinoti tėvams
Iki šiol Vaikų ligoninės priėmime pacientai buvo priimami pagal vadinamąjį šviesoforą, bet nuo šiol į eilę bus rikiuojami vadovaujantis ne trimis, o penkiomis spalvomis.
Kaip stiprinti vaiko imunitetą
Mūsų imunitetas – labai sudėtinga, tačiau drauge ir protinga sistema. Stiprus imunitetas padeda išvengti ligų, o susirgus – greičiau ir lengviau pasveikti. Žuvų taukai yra viena tinkamiausių priemonių mažųjų imuninei sistemai stiprinti, kadangi jų sudėtyje yra sveikatai naudingų omega-3 riebalų rūgščių bei vitaminų A, D ir E.
Ar viską žinote apie maistinguosius grikius? 8 argumentai, kodėl jie turi būti mažų vaikų mityboje.
Naudingosios kruopos, kurias sveika valgyti kiekvienam
Gydytoja – apie virusą, kurį gauname nuo mus bučiuojančių tėvų ar kitų artimųjų
Net 90 proc. žmonių herpeso virusą „nešiojasi" savo trišakiame nerve. Kaip jo nepažadinti?
Kad smegenys veiktų kaip tobuliausias kompiuteris
Sudėtingiausias ir aktyviausias mūsų organas smegenys – tarsi galingas kompiuteris, kurio atmintyje telpa net 4 terabaitai informacijos.
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, pernai Lietuvoje užregistruotas 81 susirgimo meningokokine infekcija atvejis, iš kurių pusė – 40, vaikų iki penkerių metų.
Meningokokinė infekcija pavojingiausia vaikams iki penkerių metų
Epilepsija - ne vien priepuoliai, įspėja vaikų neurologai
Epilepsija - ne vien priepuoliai, įspėja vaikų neurologai, kitų sričių medikams pristatydami Dravet sindromą - retą epilepsijos formą, kol kas Lietuvoje genetiškai patvirtintą tik šešiems vaikams.
8 patarimai, kurie padės išvengti ar sumažinti virusų tikimybę
Šaltasis metų laikotarpis neatsiejamas nuo varvančių vaikų nosių, skaudančių gerklių ar, dar blogiau, lipte limpančių virusų. Dažnos mažųjų ligos žiemą ne tik silpnina imunitetą, įkalina vaikus namuose, bet neretai sutrikdo įprastą šeimos rutiną. Šie 8 paprasti patarimai padės sumažinti pavojų susirgti.
Žindymas - dar vienas malonumas, kurio negali patirti vyrai. Ne veltui daugelis jų kūdikį žindančios moters vaizdą vadina pačiu gražiausiu. Bet ką daryti, jei malonios akimirkos virsta tikrų tikriausiu košmaru? Juk būna dienų, kai priglaustas prie krūties kūdikis ne nurimsta. Priešingai, ima blaškytis, muistytis, net verkti. Kodėl taip atsitinka?
Dažnos žindymo problemos: kaip padėti sau ir vaikui
Verdame pirmą košę kūdikiui: kokia ji turi būti
Kūdikiui sulaukus 4-6 mėnesių, kai jam nebeužtenka mamos pieno ar mišinuko, rekomenduojama pradėti primaitinimą kietu maistu.
Pakilo temperatūra: 6 dažniausiai daromos klaidos
Karščiuojantis vaikas tėvams visada kelia baimę. Kokių klaidų vengti matuojant temperatūrą? Konsultuoja vaikų ligų gydytoja neurologė Rūta Maciulevičienė.
Ką daryti, jei vaikui skauda gerklę, kada dar galima "gydytis" namie, o kada būtina kreiptis į gydytoją?
Gydytojos patarimai, ką daryti suskaudus gerklei
Oficialu: kūdikiai Lietuvoje bus skiepijami nuo B tipo meningokoko
Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pasirašė įsakymą, kuriuo į vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių yra įtraukiami skiepai nuo B tipo meningokokinės infekcijos. Planuojama, kad kūdikiai bus pradėti skiepyti jau šių metų liepos mėnesį, kai tik bus nupirktos ir į Lietuvą pristatytos vakcinos.
Kuri ligoninė Lietuvoje verčiausia draugiškiausios žindymui vardo
„Žindymui draugiška" - tai iniciatyva, siekianti tiesiogiai iš mamų surinkti informaciją apie žindymo skatinimą ir palaikymą Lietuvoje nėštumo, gimdymo, buvimo ligoninėje po gimdymo ir vėliau, kūdikio augimo laikotarpiu bei skatinti ir remti žindymą Lietuvoje. Vienas iš iniciatyvos veikos būdų yra Žindymui draugiškiausios ligoninės rinkimai.
Pastaruoju metu daugelis manęs prašo parašyti savo nuomonę apie skiepus. Iš karto pasakysiu: aš esu tik už vakcinaciją ir ne kitaip.
Klausimas gydytojai: skiepyti vaiką ar ne
Vaikų ligoninės gydytojai perspėja: veganiška mityba vaikams yra pavojinga
Paaiškėjo, kad į Vaikų ligoninę dėl visą savaitę užsitęsusio vėmimo, viduriavimo, vangumo, irzlumo patekęs 7,5 mėnesio kūdikis, kenčia dėl baltymų ir didelio vitamino B12 trūkumo, sveikatai pavojingos mažakraujystės.
Vienintelis dalykas, kurio norėčiau palinkėti naujoms mamoms
Tinklaraščio „Švelni tėvystė“ autorės, dviejų vaikų mamos Mildos Kukulskienės žvilgsnis į motinystę.
Dviejų vaikučių mama Inga, feisbuke kurianti tinklaraštį „Mamos diena“, dalijasi labai smagia idėja, kaip nustebinti vaikus užsiėmimu, kurio priemonės kainuoja mažiau kaip 1 eurą.
Sumani mama dalijasi žaidimo idėja, kuriam išleisite mažiau kaip 1 eurą
Kaip vystosi vaikas nuo gimimo iki dvejų metų ir ką šiuo metu su juo žaisti
Mažyliai tikrai daug moka. Jie labai greit ima suvokti pasaulį. Verta žinoti, kokie žaislai kokiame laikotarpyje naudingiausi.
Ką protingiausia daryti, kai mažą vaiką apima didelis pyktis
Vaikas spyrė mamai, užtvojo draugui, sumušė silpnesnį, nuskriaudė ir paliko mirtimi vaduotis gyvūną. Panašių istorijų šimtai. Kodėl vaikai tokie žiaurūs? Konsultuoja vaikų ir paauglių psichiatrė Goda Bačienė.
Sveikatos psichologė ir dviejų vaikučių mama Milda Kukulskienė dalijasi aštuoniomis paprastomis idėjomis, ką kūrybiško ir nesudėtingo galima nuveikti su vaikais namuose. Šiems darbeliams nereikia jokių ypatingų pasiruošimų ar medžiagų.
Psichologė Milda Kukulskienė: 8 paprastos ir smagios veiklos dvimečiams
Kai mama specialiai susargdina vaiką: kas yra Miunhauzeno sindromas
Kartais pasitaiko mamų, kurioms patinka... kai jų vaikas serga. Jos tyčia daro viską, kad jis nepasveiktų arba susirgtų iš naujo. Tada tokios mamos jaučiasi reikalingos, stiprios, galinčios kalnus nuversti. Juk viskas dėl vaiko sveikatos.
Kaip auklėti ir lavinti 2-4 metų vaikus: pataria pedagogės
Vaikystė – tai pats nuostabiausias laikas žmogaus gyvenime. Būtent tuo metu padedami patys svarbiausi pagrindai žmogaus gyvenime. Tai laikotarpis, kuris pilnas emocijų, išgyvenimų ir naujų atradimų. Tai laikotarpis, kuris palieka ryškią žymę žmogaus gyvenime.
Sunerimusi mama klausia patarimo: ką daryti, kad jos dvejų metų sūnelis klauso tėčio, o jos – ne? Atrodo, ir supranta, ką mama sako prisižada pasitaisyti, bet apsisukęs ir vėl neklauso...
Kodėl vaikas labiau klauso tėčio, o mamos – ne?
Supykęs vaikas mušasi, parpuola ant žemės ir daužo galvą: psichologės komentaras
Dviejų metų neturintį sūnų auginanti mama kreipiasi pagalbos: jos sūnus dažnai elgiasi netinkamai – krenta ant žemės, muša tėvus ir kitus vaikus. Ką mamai patars psichologė?
Daugiavaikės mamos patarimai vaikelio susilaukusiai jaunai šeimai
Susilaukus vaiko, gyvenimas keičiasi iš esmės. Tikėtis, kad viskas buvo lygiai taip pat, kaip tada, kai buvote tik dviese, nėra realu.
Prieš dvejus metus internete pasirodžiusios Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto inicijuotos „Tilidūdos" projekto dainelės užvaldė mažylių ir suaugusiųjų širdis – per šį laiką kiekviena iš dešimties animuotų dainų sulaukė vidutiniškai po beveik 2,8 milijonų peržiūrų. Dabar projekto kūrėjai pristato penkias naujas dainas.
Dovana Lietuvos vaikams - naujos animuotos lietuvių liaudies dainelės
Kaip padėti vaikui, kuris nenori tuštintis į naktipuodį
Mama pastebėjo, jog sūnus jaučia gėda tuštindamasis. Moteris sako, kad niekada vaiko negėdijo ir nevertė prievarta naudotis naktipuodžiu. Ką sunerimusiai mamai patars specialistė?
Mamos rekomenduoja: 9 mėgstami blogai apie vaikų auginimą Lietuvoje
TAVO VAIKO feisbuko paskyroje, kurioje šiuo metu turime daugiau kaip 70 000 fanų, paprašėme tėvų pasidalinti, kokius mamų ar tėčių rašomus tinklaraščius jie stebi.
Kokio amžiaus vaikams galima pradėti skaityti knygas? Ką jos duoda vaikui? Paieškokime drauge atsakymų į šiuos klausimus.
Skaitydami knygas vaikui, laviname iškart tris jo intelekto sritis