Turite vaikų? – Tuomet privalote tai perskaityti. Tuoj pat!
Auginant vaikus daug svarbiau ne tai, ką mes jiems sakome, o tai, kaip mes elgiamės. Į vieną vietą surinkome 9 blogus tėvų įpročius, kurių siūlome atsisakyti. Ne rytoj – šiandien!
Devynios vietos, kur su vaiku geriau nesilankyti
Mes ne kartą esame sakę, kad vaikai jokiu būdu nėra ir negali būti kliūtis. Jie – mūsų džiaugsmas ir didelė gyvenimo prasmė.
Tinklaraščio „Mama su šypsena kišenėje“ autorės pamąstymai apie tai, ką iš tiesų reiškia būti mama.
Ką iš tiesų reiškia auginti vaikus ir būti MAMA
Laura Mazalienė – apie kelionę su mažu vaiku į <em>nedraugišką šeimoms</em> Niujorką
JAV mūsų niekada neviliojo, tačiau šį rudenį viskas susiklostė taip, kad ten išvykome trise: aš, vyras ir mūsų ką tik vienerių sulaukusi dukra.
Kiek Lietuvoje optimalu turėti vaikų: vieną, du, o gal tris?
Didelė tikimybė, kad jūs, jeigu dabar skaitote šiuos žodžius, turite vaikų. O jei iš tiesų taip yra, tai dar didesnė tikimybė, kad vaikų turite ne daugiau ir ne mažiau kaip... du. Jeigu yra kitaip, esate šiek tiek išimtis.
„Savo mažę vesiu į darželį, jokiu būdu nepatikėsiu jos auklei", – taip man anądien pareiškė viena vaiko priežiūros atostogas bebaigianti draugė, kai pasiteiravau, kur liks jos duktė, kai ši išeis į darbą.
Ko labiausiai bijo tėvai, vaikui ieškodami auklės
Kokias sveikas vaišes paruošti vaiko gimtadieniui: specialistės patarimai
Šių dienų gimtadienio puotos ištaigingos. Samdomi stalo dekoratoriai, tortai užsakomi iki šventės likus 3 mėnesiams, gimtadienius veda personažai. Viskas labai gražu, bet, mitybos specialistės Ramintos Bogušienės vertinimu, tėveliams daugiau rūpi šventės išorė, o ne turinys.
Mamos gėdijasi prisipažinti ir apie tai kalbėti, tačiau taip būna daugeliui
Nėra namų be dūmų. Nėra ir motinystės be nusivylimų. Kaip rodo apklausos, savo vaikus be priežasties aprėkia daug mamų. Pykčio minutę joms atrodo, kad „dėl visko kaltas vaikas“, tačiau iš tiesų priežastys dažniausiai būna kitos.
Tikriausiai esate girdėję pasakymą, kad vaikai yra tėvų mokytojai. Ko mes, suaugusieji, galime pasimokyti iš savo vaikų?
Suaugusieji dažnai to nebemoka, o vaikai daro kasdien
Giedrė: ar atskleisti vaikų darželyje, kad mano sūnus – autistas?
Į darželį sūnų išleidžianti mama abejoja, ar atskleisti pedagogams, kad jos sūnus turi autizmo bruožų. Mama jaudinasi, kad sužinojus diagnozę, į jos vaiką iš anksto bus žiūrima nepalankiai.
4 dalykai, kurie išveda iš kantrybės: kaip nepratrūkti ir neišsilieti ant vaikų?
Kiekviena moteris, dar prieš tapdama mama, turi šiokį tokį įsivaizdavimą, kokia ji bus motina savo mažyliui. Tačiau lūkestį būti idealia mama neretai sugriauna kasdienybė.
„Su kūdikiais juk nekeliaujama!" – skaitau komentarą feisbuke po nuotrauka, kurioje tėtis, mama ir trijų mėnesių kūdikis draugams ir kolegoms siunčia linkėjimus iš saulėtosios Graikijos. Suprantu, kad komentaras tėra juokelis, kuriuo primenamas anų laikų gyvenimo standartas: „Vaikas = namai."
Psichologė perspėja tėvus dėl mados keliauti su mažais vaikais: ar tikrai to nori kūdikis?
Tėvai ir vaikai: kurie Zodiako ženklai labiausiai sutaria ir nesutaria tarpusavyje
Astrologai mano, kad apie būsimų vaikų sveikatą, grožį, gabumus reikia galvoti dar prieš santuoką.
Jei mažas vaikas mokėtų kalbėti, jis savo tėvų paprašytų šių dalykų
Vaiko auklėjimas su meile ir tinkamų ribų nubrėžimas – tai vieni svarbiausių priesakų tėvams, kurie nori užauginti laimingą ir savimi pasitikintį vaiką.
Gruzinų mokslininkas, pedagogas ir psichologas Šalva Amonašvilis yra išgarsėjęs kaip humanistinės pedagogikos kūrėjas ir puoselėtojas.
10 garsiojo pedagogo Amonašvilio patarimų, kaip auklėti vaikus
Vaikų auklėjimas be įtampos: dešimt geriausių patarimų
Straipsnių autorė Bettina Schuler savo naujoje knygoje apie vaikų auklėjimą „Karl, das Kind ist weg" (vok. „Karlai, vaikas dingo") kalba apie auklėjimo klaidas ir baimę patirti nesėkmę. Autorės išvada skamba taip: visada išlikite ramūs! Net kai būna labai sunku.
Patarimai kelsiantiems krikštynas: kokią šventės temą pasirinkti
Krikštynos – šventė žmogaus gyvenime, kuri nutinka tikrai tik vieną kartą. Gimtadienius, jubiliejus ar kitas progas tenka švęsti ir po kelis kartus, tai krikštynos – unikalus džiaugsmas ir renginys.
Šiltuoju metų laiku nenumaldomai artėja ir šeimos švenčių pikas.
Kaip išrinkti tinkamus krikšto tėvus vaikui
Kodėl mes pykstame ant savo vaikų ir kaip susitvardyti?
Visi, sulaukusieji naujagimio, gauna ne vieną ir ne du sveikinimus, kuriuose, kaip susitarus, linkima... kantrybės.
Tėvų santuokos diena lemia vaikų charakterį
Kokie tėvai – tokie ir vaikai? Ši taisyklė tinka ne visada. Ir netgi tėvų santykiai bei gyvenamoji aplinka dažnai atlieka tik antraeilį vaidmenį, kai kalbama apie augančio mažylio charakterį.
Du pametinukus - šešerių sūnų ir penkerių dukrytę – auginanti Jurgita atsiuntė mums laišką, kuriame bando atsakyti į klausimą – kas yra gera mama?
Atviras skaitytojos laiškas: tik dabar supratau, kas iš tiesų yra gera mama
Balansiniai dviratukai vaikams: verta pirkti ar ne?
Ką reikia žinoti, jei vaikui norite nupirkti balansinį dviratuką, patarimais dalijasi šeimos laisvalaikio specialistė, trijų vaikų mama ir Šeimosgidas.lt įkūrėja Goda Leo.
Linas Slušnys – apie neatsakingą elgesį, kai tėvai pasinaudoja savo vaiku
Gyvename nuostabiais laikais. Kiekvienas galime nufotografuoti ar nufilmuoti pirmą mažylio riksmą, šypseną, žingsnį, ką jis valgo, kaip miega, kaip čiuožia rogutėmis, įkrinta į balą ir t. t. Prisiminimai yra gražu.
Griežta? Linksma? O gal atlaidi? Sužinokite, kokia esate mama pagal tai, koks jūsų Zodiako ženklas.
Kurio Zodiako ženklo moterys būna rūpestingiausios mamos?
Ką su mažu vaiku veikti lėktuve
Taigi, ką veikti lėktuve, kuriame apribota tavo judėjimo laisvė, ilgo skrydžio metu?
Trys dalykai, iš tiesų turintys įtakos vaiko gabumams
Kaip gali tėvai padėti vaikams vystyti turimus gabumus? O gal jie nulemti paveldimumo, ir nieko padaryti nebeįmanoma?
Kartais paklausus, kokia yra vaiko vardo atsiradimo istorija, galima išgirsti įdomių pasakojimų, kad jis suteiktas prosenelio garbei. Arba – tėčiui su mama taip patiko knygos herojus, kad jo vardą vaikui ir išrinko.
Kaip vaiko vardas gali nulemti jo likimą
Gabų vaiką nuo nelabai skiria vienas ypatingas bruožas
Nuo vaikas kada atsimena įvairius įvykius? Ar tikrai nemalonūs dalykai „ištrinami" iš atminties? Konsultuoja Vaikų ligoninės, viešosios įstaigos VU ligoninės Santariškių klinikų filialo Vaiko raidos centro ankstyvosios reabilitacijos skyriaus vedėja vaikų neurologė Laima Mikulėnaitė.
Kaip užauginti vaiką laimingu žmogumi: 7 patarimai
„Nuo šiandien būsiu geresnė mama“, - šį pažadą esame davusios ne vieną sykį. Tačiau nuo ko pradėti? Kokia yra laimingų vaikų ir laimingų tėvų paslaptis?
Prieš kelerius metus atlikta šeimų apklausa nustebino pačius jos sumanytojus. Pasirodo, daugiausia konfliktų šeimoje kyla dėl skirtingo požiūrio į vaikų auklėjimą. Išklausykime dvi mamas.
Dėl ko kyla daugiausiai konfliktų šeimoje, kuri turi vaikų
Vaikas supyko, nes jam nepasisekė: kaip tinkamai sureaguoti tėvams
Daugeliui tėvų žinoma situacija, kai nepavykus kokiam nors veiksmui, vaikas taip supyksta, kad negirdi jokių raminimų ir padrąsinimų bandyti vėl ir vėl.
7 patarimai planuojantiems kelionę svetur su vaikais
Šiais laikais su savo atžalomis nebenorime skirtis nei akimirkai.
Jeigu esate tėvai ir jus bent kartais aplanko mintis „nesu tobula", „nesu tobulas", šis vaizdo įrašas kaip tik jums.
Vaizdo įrašas, kuris pravirkdo mamas: už ką mus myli vaikai
Ar 1 metų vaikas darželyje lengviau pripranta, negu vyresnis
Aplinkiniai ragina jauną mamą nebijoti atiduoti vaiko į darželį sulaukus vienerių metukų. Tačiau mama abejoja, ar jos dukrytė ne per maža.
Kaip auklėti vaikus be riksmų ir bausmių
Daugeliui mūsų kartais norisi ant savo vaikų šaukti. Paprastai šis impulsas kyla gilaus nusivylimo, staigaus įniršio ar kitos ūmios emocijos proveržio metu. Vis dėlto dauguma mūsų taip pat žino, kad riksmas ir bausmės gniuždo vaikų savigarbos ir pasitikėjimo tėvais jausmus. Augdami tokie vaikai nesugeba sveikai reaguoti į kasdienius gyvenimo įvykius ir vis prasčiau elgiasi.
Įvairiuose šaltiniuose galima rasti, kad vaiko kalbos vystymąsi veikia daugybė veiksnių: aplinka, paveldėjimas, šeima. Aš, iš savo patirties auginant 1 m. 10 mėn. dukrytę Liepą, išskirčiau aplinką - tai, mano nuomone, esminis faktorius, lėmęs ankstyvą ir sklandų Liepos kalbos vystymąsi.
Kaip išpaišytos sienos susijusios su ankstyvąja kalbos raida
Kodėl labiau apsimoka būti atsipalaidavusiais tėvais?
Tėvai, kurie manipuliuoja savo vaikais, gali juos paversti piktais suaugusiaisiais. Tokias išvadas pateikė tyrėjai, siekę atsakyti į klausimą, kokie užauga kontroliuojančių tėvų vaikai.
Su mažu vaiku į Taliną: vienos šeimos patirtis
Kol įspūdžiai dar švieži, o idėja nenumarinta juodraščių sąraše, papasakosiu apie kelionę į Taliną. Apie keliavimą žiemą automobiliu trise.
Motina Teresė – meilės, kantrybės ir švelnumo sinonimas. Nebūdama pedagogikos ir psichologijos mokslų daktare, ji trumpai ir aiškiai sugebėjo pasakyti visą tėviškos meilės esmę – kaip mylėti ir auginti vaikus, jų neskriaudžiant ir nežeminant.
7 Motinos Teresės patarimai auginantiems vaikus
Mėgstamiausia vaikų sėdėjimo poza gali būti žalinga
Kas yra negerai su „W" sėdėjimo padėtimi? Taip sėdėti mėgsta ir kūdikiai, ir jau paaugę vaikai.
Kuo ypatingas darželis, kurį lankys būsimasis karalius, 2 metų princas George
Naujieji metai atneš permainų į karališkosios šeimos gyvenimą. Princo Williamo ir Kembridžo kunigaikštienės Kate Middleton pirmagimis princas George pradeda lankyti vaikų darželį.
Kokia Kalėdų psichologinė paskirtis ir, ar mokame ja pasinaudoti? Kuo Kūčių vakarienė panaši į amerikiečių padėkos dieną? Kaip Kalėdų proga lietuviai reiškia meilę artimiesiems? Moka ar nemoka laukti švenčių vaikai? Kaip suvaldyti vaikų emocijas dėl dovanų ir, kaip patiems gauti norimą dovaną? Apie visa tai kalbamės su Paramos vaikams centro direktore, psichologe Aušra Kuriene.
Aušra Kurienė: Kalėdos yra puiki proga pasakyti „aš tave myliu"
Ką vaikai ras po eglute per šias Kalėdas: įvardijo populiariausias dovanas
Artėjant Kalėdoms tėvai ima sukti galvas, kuo nustebinti savo vaikus. Vyresnieji savo norus ir pageidavimus gali sudėti Kalėdų Seneliui adresuotame laiške. O ką daryti pačių mažiausių tėvams, kurių vaikai savo noru užrašyti dar negali?
Ką daryti, kai vaikas neklauso: 3 patarimai iš patirties, kurie iš tiesų veikia
Vaikai - asmenybės, kurioms užaugti padedame mes patys. Neretai augindami vaikus turime didelių lūkesčių, kokiu žmogumi vaikas turėtų tapti užaugęs, kaip jis atrodys, elgsis, kokia veikla užsiims, kokie santykiai bus su tėvais ir kitais aplinkiniais.
Artėjant Kalėdų eglutės puošimo metui, vis dažniau susimąstome, ką po ja padės Kalėdų senelis? Tėvams ir seneliams tenka gerokai pasukti galvas, beieškant atsakymo į šį klausimą. Vaikų širdis šis klausimas pripildo nerimastingo laukimo virpulio - ar išpildys Kalėdų senelis mano slaptą norą?
Kalėdos 2015: populiariausios LEGO dovanos
Fotografės patarimai, kad šios Kalėdos būtų įsimintinos
Artėjant Kalėdoms, susimąstome, o kaip įamžinsime šias šventes? Fotografė Indrė Mažeikienė aptaria net tris galimus variantus, rinkitės, kuris jums labiausiai patinka.
Kas nutinka, kai aukle tampa žmogus, pats neturintis vaikų
Fotomenininkas Fern Smooch, paprašytas prižiūrėti draugų vaikus, sutiko su sąlyga, kad galės atsinešti fotoaparatą.
"Stebuklingi" batai, kurie pakelia nuotaiką jų šeimininkui ir priverčia šypsotis aplinkinius. Ar norėtumėte tokių savo vaikui?
Cypsintys batukai, kurie akimirksniu pakelia nuotaiką <sup style="color: #ff0000;">(VIDEO)</sup>
„Pypliukas": vaikų migdymo taisyklės, po kurių pamiršite bemieges naktis
Šioje „Pypliuko“ laidoje matysite: patarimus kaip pagerinti mažylio miegą, kokią įtaką vaiko raidai daro išmaniosios technologijos, linksmos akimirkos iš kūdikių lenktynių ir, žinoma, „Auksinės pypliukų mintys“.
Kurią savaitės dieną gimusieji yra sėkmingiausi gyvenime
Ar prisimenate, kurią savaitės dieną gimė jūsų vaikas? Žinodami tai, galime šiek tiek daugiau sužinoti apie jam būdingas charakterio savybes.
Aš manau, kad svarbu vaiką nuo mažens mokyti ne humanitarinių dalykų. Kai kalbame apie pirmuosius metus skaičiuojančius mažylius, turbūt tikslesnis žodis būtų ne mokyti, o sudominti ir supažindinti. Tą su sūnumi stengiuosi daryti.
Namuose gaminame originalų lavinamąjį žaislą
Negirdėta lietuvės iniciatyva vaikams, už kurią ji neima nė cento
Pradedanti rašytoja Ieva Petraškaitė nori, kad kiekvienas vaikas užaugtų pasakų ir svajonių šalyje, kurioje augo ji savo močiutės dėka. Todėl mergina sukūrė projektą "Piešiu pasaką", kuriame vaikas nupiešia piešinį, o Ieva sukuria pasaką apie jį. Visa tai Ieva daro nemokamai, yra tik vienintelė sąlyga – sukurtą pasaką vaikui būtinai turi perskaityti jam artimas žmogus.
Psichoterapeutė A. Kirvaitienė: atsipūskite, <em>supermamos</em> neegzistuoja
Straipsnio konsultantė – gydytoja psichiatrė - psichoterapeutė Agnė Kirvaitienė.
Įsižiūrėkite į šias lėles – ar pastebite skirtumą? Britų žaislų gamintojai „Makies" sukūrė trimačiu spausdintuvu atspausdintų lėlių su matomais neįgalumo požymiais.
Įsižiūrėkite į šias lėles: jos ne tokios, kaip visos <sup style="color: #ff0000;">FOTO</sup>
Kaip bendrauti su vaiku be pykčių ir rėkimų: 15 patarimų
Geras bendravimas yra svarbus vaikų auklėjime. Todėl pateiksime naudingų patarimų tėvams, padėsiančių veiksmingai bendrauti su savo vaikais.
Neįtikėtinas būdas užmigdyti vaikus: užmerkia akis akimirksniu
Stebuklinga knyga, o jos autorius nusipelno Nobelio premijos. Tokių pagyrimų vertas vienas švedas, parašęs knygą, kurią skaitant užmiega visi ją girdintieji. Kol kas jos nėra lietuvių kalba, tačiau neseniai išleista anglų kalba ji nedingsta iš perkamiausiųjų sąrašo.
JAV mokslininkai siekė atsakyti į klausimą - kas iš tiesų padeda ikimokyklinio amžiaus vaikams pagerinti IQ rezultatus. Tyrėjai įvardino 3 dalykus, tačiau Mocarto muzikos klausymo dar gyvenant gimdoje čia nerasite.
3 dalykai, kurie iš tiesų didina vaiko intelektą
<span style="color: #ff0000;">JAUTRU:</span> fotografuoja vaiko ir šuns draugystę FOTO
Mama ir tinklaraštininkė Jessica Shyba fotografuoja savo miegančius vaikus, kuriuos lovoje saugo ir šeimos augintinis – šuo Theo.
Tyrėjai: daug laiko praleisti kartu su vaikais naudinga ne visuomet
Ilgas laikas, kurį tėvai praleidžia su savo vaikais, jų atžaloms nebūtinai yra naudingas, o kai kuriais atvejais - netgi žalingas. Kokiai bendrai veiklai su vaikais geriau skirti mažiau laiko ir kada geriau apskritai pabūti atskirai, moksliniame leidinyje „Santuokos ir šeimos žurnalas" (ang. The Journal of Marriage and Family) paskelbė tyrėjai.
Daugelis tėvų žino situaciją, kai mažylis negavęs, ko norėjo, ima spiegti ar krenta ant žemės. Ką reiktų daryti tokiu atveju ir kad tokių scenų pasitaikytų kuo rečiau?
Ką daryti prasidėjus vaiko isterijai?