Kai renkame vaikams vardus, turime paisyti svarbiausių taisyklių
Vieni vardai „ateina" greitai, vos pažvelgus į gimusio mažylio akis, kitus tėvai nešiojasi širdyje daug metų, o būna ir taip, kad ilgą laiką „nelimpa" nė vienas... Ar renkant vardą svarbus tik jo skambesys?
Dvynius auginanti mama – apie išskirtinį dėmesį bei vis dar gajus mitus
„Štai jūsų būsimas vaikelis, – sako gydytoja rodydama į pulsuojantį pagaliuką echoskopo ekrane. – Tai viena naujiena. O čia – kita." Ir ji jau baksnoja į kažką lygiai tokio paties: „Taip, taip, sveikinu, jūs laukiatės dvynių."
Kodėl vaikus auginančios mamos imasi rašyti tinklaraščius? Ar įsivaizduojamas šiandieninių tėvų gyvenimas be interneto? Sociologės Veronikos Urbonaitės - Barkauskienės straipsnis.
Y karta: kokie tėvai mes esame šiandien
Ko labiausiai bijo tėvai, vaikui ieškodami auklės
„Savo mažę vesiu į darželį, jokiu būdu nepatikėsiu jos auklei", – taip man anądien pareiškė viena vaiko priežiūros atostogas bebaigianti draugė, kai pasiteiravau, kur liks jos duktė, kai ši išeis į darbą.
Dėl ko jauni tėvai šiandien susilaukia daugiausia priekaištų iš vyresnių žmonių
Ši tema atėjo begvildenant kitą temą apie mamos darbus. Nors ką jau čia slėpsi, ji visada sklandė ore ir tik laukė progos nusėsti į mano kompiuterio ekraną.
Nėra namų be dūmų. Nėra ir motinystės be nusivylimų. Kaip rodo apklausos, savo vaikus be priežasties aprėkia daug mamų. Pykčio minutę joms atrodo, kad „dėl visko kaltas vaikas“, tačiau iš tiesų priežastys dažniausiai būna kitos.
Mamos gėdijasi prisipažinti ir apie tai kalbėti, tačiau taip būna daugeliui
Suaugusieji dažnai to nebemoka, o vaikai daro kasdien
Tikriausiai esate girdėję pasakymą, kad vaikai yra tėvų mokytojai. Ko mes, suaugusieji, galime pasimokyti iš savo vaikų?
TOP 10 šunų veislių, kurios labiausiai tinka turintiems vaikų
Įsigyti keturkojį namų draugą – atsakingas sprendimas. Šunis auginantys žmonės paliudys – gyvenimas jau nebebus toks, koks anksčiau. Na, o jei jūs susilaukėte vaikų, rinkdamiesi šuns veislę, atkreipkite dėmesį, kurios iš jų yra draugiškiausios vaikams.
Kiekviena moteris, dar prieš tapdama mama, turi šiokį tokį įsivaizdavimą, kokia ji bus motina savo mažyliui. Tačiau lūkestį būti idealia mama neretai sugriauna kasdienybė.
4 dalykai, kurie išveda iš kantrybės: kaip nepratrūkti ir neišsilieti ant vaikų?
Psichologė perspėja tėvus dėl mados keliauti su mažais vaikais: ar tikrai to nori kūdikis?
„Su kūdikiais juk nekeliaujama!" – skaitau komentarą feisbuke po nuotrauka, kurioje tėtis, mama ir trijų mėnesių kūdikis draugams ir kolegoms siunčia linkėjimus iš saulėtosios Graikijos. Suprantu, kad komentaras tėra juokelis, kuriuo primenamas anų laikų gyvenimo standartas: „Vaikas = namai."
Atostogos su vaikais užsienyje: kaip nesuklysti renkantis viešbutį
Natūralu, jog atostogaujant su vaikais viešbutis tampa gerokai svarbiau nei tada, kai ilsimasi be jų.
Vaiko auklėjimas su meile ir tinkamų ribų nubrėžimas – tai vieni svarbiausių priesakų tėvams, kurie nori užauginti laimingą ir savimi pasitikintį vaiką.
Jei mažas vaikas mokėtų kalbėti, jis savo tėvų paprašytų šių dalykų
10 garsiojo pedagogo Amonašvilio patarimų, kaip auklėti vaikus
Gruzinų mokslininkas, pedagogas ir psichologas Šalva Amonašvilis yra išgarsėjęs kaip humanistinės pedagogikos kūrėjas ir puoselėtojas.
9 dalykai, kurių geri tėvai turėtų nedaryti
Panašaus pobūdžio straipsniuose paprastai dalijamės patarimais tėvams, kaip puoselėti santykius su vaikais ir auginti juos laimingais bei savimi pasitikinčiais. Šįkart – atvirkščiai, pasakojame, ko nereikėtų daryti.
Krikštynos – šventė žmogaus gyvenime, kuri nutinka tikrai tik vieną kartą. Gimtadienius, jubiliejus ar kitas progas tenka švęsti ir po kelis kartus, tai krikštynos – unikalus džiaugsmas ir renginys.
Patarimai kelsiantiems krikštynas: kokią šventės temą pasirinkti
Kaip išrinkti tinkamus krikšto tėvus vaikui
Šiltuoju metų laiku nenumaldomai artėja ir šeimos švenčių pikas.
Kas erzina feisbuke: kokių <em>supermamyčių</em> čia geriau nesutikti
Mėgstate naršyti feisbuke? Tuomet, ko gero, pastebėjote, kad vienos aktyviausių šio socialinio tinklo dalyvių yra neseniai pagimdžiusios mamos.
Kokie tėvai – tokie ir vaikai? Ši taisyklė tinka ne visada. Ir netgi tėvų santykiai bei gyvenamoji aplinka dažnai atlieka tik antraeilį vaidmenį, kai kalbama apie augančio mažylio charakterį.
Tėvų santuokos diena lemia vaikų charakterį
Atviras skaitytojos laiškas: tik dabar supratau, kas iš tiesų yra gera mama
Du pametinukus - šešerių sūnų ir penkerių dukrytę – auginanti Jurgita atsiuntė mums laišką, kuriame bando atsakyti į klausimą – kas yra gera mama?
3 vaikų mama: pamokos, kurias išmokau būdama mama
Motinos dienos atgarsiai... Kaip Naujųjų išvakarėse apmąstome praėjusius metus, taip ir čia. Balandžio pabaigoje – gegužės pradžioje gavau net keletą progų apmąstyti jau nukeliautą 5,5 metų motinystės kelią. Tikiu, kad dar po tiek pat metų galiu kalbėti naujus dalykus, nes patirties ir suvokimų bus daugiau, o dabar...
Gyvename nuostabiais laikais. Kiekvienas galime nufotografuoti ar nufilmuoti pirmą mažylio riksmą, šypseną, žingsnį, ką jis valgo, kaip miega, kaip čiuožia rogutėmis, įkrinta į balą ir t. t. Prisiminimai yra gražu.
Linas Slušnys – apie neatsakingą elgesį, kai tėvai pasinaudoja savo vaiku
Kurio Zodiako ženklo moterys būna rūpestingiausios mamos?
Griežta? Linksma? O gal atlaidi? Sužinokite, kokia esate mama pagal tai, koks jūsų Zodiako ženklas.
Tėvų baimės: kaip jų atsikratyti ir išmokti džiaugtis šiandiena
Baimės jausmas yra labai naudingas žmogui. Jis apsaugo nuo žalingo, netinkamo elgesio, pavojingų situacijų, įgalina mus išlikti gyviems ir sveikiems. Tačiau baimė gali būti ir stabdanti, žlugdanti įdomias naujas veiklas, neišbandytus elgesio būdus, griaunanti vidinę ramybę.
Kaip gali tėvai padėti vaikams vystyti turimus gabumus? O gal jie nulemti paveldimumo, ir nieko padaryti nebeįmanoma?
Trys dalykai, iš tiesų turintys įtakos vaiko gabumams
Kaip vaiko vardas gali nulemti jo likimą
Kartais paklausus, kokia yra vaiko vardo atsiradimo istorija, galima išgirsti įdomių pasakojimų, kad jis suteiktas prosenelio garbei. Arba – tėčiui su mama taip patiko knygos herojus, kad jo vardą vaikui ir išrinko.
Ką gražaus ir naudingo galima pasidaryti iš senos batų dėžės
Turite nereikalingą kartoninę dėžutę nuo batų ar sauskelnių? Paverskite ją originalia daiktadėže. Tai paprasta!
„Nuo šiandien būsiu geresnė mama“, - šį pažadą esame davusios ne vieną sykį. Tačiau nuo ko pradėti? Kokia yra laimingų vaikų ir laimingų tėvų paslaptis?
Kaip užauginti vaiką laimingu žmogumi: 7 patarimai
Dėl ko kyla daugiausiai konfliktų šeimoje, kuri turi vaikų
Prieš kelerius metus atlikta šeimų apklausa nustebino pačius jos sumanytojus. Pasirodo, daugiausia konfliktų šeimoje kyla dėl skirtingo požiūrio į vaikų auklėjimą. Išklausykime dvi mamas.
Atviras jaunos mamos laiškas apie <span style="color: #ff0000;">MAMIZMĄ</span>
Ar šiais laikais mama, pati viena, dar gali ką nors nuspręsti – neskaitydama, nesitardama, neklausydama patarimų ir tuo pačiu išlikdama gera mama? Tik taip, kaip jai pačiai patogu?
Šiais laikais su savo atžalomis nebenorime skirtis nei akimirkai.
7 patarimai planuojantiems kelionę svetur su vaikais
Vaizdo įrašas, kuris pravirkdo mamas: už ką mus myli vaikai
Jeigu esate tėvai ir jus bent kartais aplanko mintis „nesu tobula", „nesu tobulas", šis vaizdo įrašas kaip tik jums.
Ką jaunos mamos nori pasakyti savo vaikų močiutėms, bet nedrįsta
Laimingi vaikai, kurie turi galimybę bendrauti su seneliais, mokytis iš jų, perimti gyvenimiškąją patirtį ir kurti kiek kitokius santykius, negu su tėvais. Tačiau jauni tėvai pastebi, kad vyresnioji karta ne visada pritaria jų požiūriui į vaiko auginimą ir auklėjimą.
Daugeliui mūsų kartais norisi ant savo vaikų šaukti. Paprastai šis impulsas kyla gilaus nusivylimo, staigaus įniršio ar kitos ūmios emocijos proveržio metu. Vis dėlto dauguma mūsų taip pat žino, kad riksmas ir bausmės gniuždo vaikų savigarbos ir pasitikėjimo tėvais jausmus. Augdami tokie vaikai nesugeba sveikai reaguoti į kasdienius gyvenimo įvykius ir vis prasčiau elgiasi.
Kaip auklėti vaikus be riksmų ir bausmių
Kaip išpaišytos sienos susijusios su ankstyvąja kalbos raida
Įvairiuose šaltiniuose galima rasti, kad vaiko kalbos vystymąsi veikia daugybė veiksnių: aplinka, paveldėjimas, šeima. Aš, iš savo patirties auginant 1 m. 10 mėn. dukrytę Liepą, išskirčiau aplinką - tai, mano nuomone, esminis faktorius, lėmęs ankstyvą ir sklandų Liepos kalbos vystymąsi.
Apie tai garsiai nekalba nė vienas tėtis ar mama, bet to nereikia gėdytis
Jeigu kalbėsite su drauge, turinčia daugiau kaip vieną vaiką, ir paklausite, kurį iš jų ji myli labiau, atsakymas, ko gero, bus nuspėjamas: „Abu vaikus myliu vienodai". Tačiau realybė tokia nėra.
Kol įspūdžiai dar švieži, o idėja nenumarinta juodraščių sąraše, papasakosiu apie kelionę į Taliną. Apie keliavimą žiemą automobiliu trise.
Su mažu vaiku į Taliną: vienos šeimos patirtis
7 Motinos Teresės patarimai auginantiems vaikus
Motina Teresė – meilės, kantrybės ir švelnumo sinonimas. Nebūdama pedagogikos ir psichologijos mokslų daktare, ji trumpai ir aiškiai sugebėjo pasakyti visą tėviškos meilės esmę – kaip mylėti ir auginti vaikus, jų neskriaudžiant ir nežeminant.
9 galbūt dar negirdėtos Ožiaragio savybės
Gruodžio 23 - sausio 20 dieną gimusieji vaikai yra Ožiaragiai. Kas būdinga šiam Zodiako ženklui?
Naujieji metai atneš permainų į karališkosios šeimos gyvenimą. Princo Williamo ir Kembridžo kunigaikštienės Kate Middleton pirmagimis princas George pradeda lankyti vaikų darželį.
Kuo ypatingas darželis, kurį lankys būsimasis karalius, 2 metų princas George
Aušra Kurienė: Kalėdos yra puiki proga pasakyti „aš tave myliu"
Kokia Kalėdų psichologinė paskirtis ir, ar mokame ja pasinaudoti? Kuo Kūčių vakarienė panaši į amerikiečių padėkos dieną? Kaip Kalėdų proga lietuviai reiškia meilę artimiesiems? Moka ar nemoka laukti švenčių vaikai? Kaip suvaldyti vaikų emocijas dėl dovanų ir, kaip patiems gauti norimą dovaną? Apie visa tai kalbamės su Paramos vaikams centro direktore, psichologe Aušra Kuriene.
MOČIUTĖS sindromas: visa tiesa apie senelių meilę anūkams
Močiutė dievina, lepina savo vaikaitį, daug jam leidžia, už viską atleidžia ir tenkina visus kaprizus. Kodėl sulaukus vaikaičio iš laimės aptemsta protas ir valdžią „paima" emocijos? Juk motinystės instinktas turėtų būti jau patenkintas...
Vaikai - asmenybės, kurioms užaugti padedame mes patys. Neretai augindami vaikus turime didelių lūkesčių, kokiu žmogumi vaikas turėtų tapti užaugęs, kaip jis atrodys, elgsis, kokia veikla užsiims, kokie santykiai bus su tėvais ir kitais aplinkiniais.
Ką daryti, kai vaikas neklauso: 3 patarimai iš patirties, kurie iš tiesų veikia
Kalėdos 2015: populiariausios LEGO dovanos
Artėjant Kalėdų eglutės puošimo metui, vis dažniau susimąstome, ką po ja padės Kalėdų senelis? Tėvams ir seneliams tenka gerokai pasukti galvas, beieškant atsakymo į šį klausimą. Vaikų širdis šis klausimas pripildo nerimastingo laukimo virpulio - ar išpildys Kalėdų senelis mano slaptą norą?
Išmintingi tėvai šių 5 dalykų savo vaikams nedraudžia
Draudimų vaikai girdi dažnai. Ir neretai pasitaiko, kad jie būna ne tik kad nepelnyti, bet ir turintys neigiamą įtaką vaiko savivertės formavimuisi. Jūsų dėmesiui - 5 dalykai, kurių neturėtumėte drausti vaikams.
Fotomenininkas Fern Smooch, paprašytas prižiūrėti draugų vaikus, sutiko su sąlyga, kad galės atsinešti fotoaparatą.
Kas nutinka, kai aukle tampa žmogus, pats neturintis vaikų
Cypsintys batukai, kurie akimirksniu pakelia nuotaiką <sup style="color: #ff0000;">(VIDEO)</sup>
"Stebuklingi" batai, kurie pakelia nuotaiką jų šeimininkui ir priverčia šypsotis aplinkinius. Ar norėtumėte tokių savo vaikui?
Psichologės patarimai, kad vaikai ne kariautų, o mylėtų vienas kitą
Du mažus vaikus auginanti mama prašo psichologo patarimo, kaip bendrauti su vyresniuoju sūnumi. Į darželį einantis berniukas, mamos žodžiais, tapo tikru mušeika ir padauža.
Ar prisimenate, kurią savaitės dieną gimė jūsų vaikas? Žinodami tai, galime šiek tiek daugiau sužinoti apie jam būdingas charakterio savybes.
Kurią savaitės dieną gimusieji yra sėkmingiausi gyvenime
Namuose gaminame originalų lavinamąjį žaislą
Aš manau, kad svarbu vaiką nuo mažens mokyti ne humanitarinių dalykų. Kai kalbame apie pirmuosius metus skaičiuojančius mažylius, turbūt tikslesnis žodis būtų ne mokyti, o sudominti ir supažindinti. Tą su sūnumi stengiuosi daryti.
10 dalykų, kurie auginant vaikus svarbiau už viską pasaulyje
Šį kartą rašome apie tai, kas svarbiau už vaikų ugdymo metodologijas, taisykles, rutiną, mokslus. Apie tai, kas daro stebuklus, bet apie ką mažai kalbama.
Straipsnio konsultantė – gydytoja psichiatrė - psichoterapeutė Agnė Kirvaitienė.
Psichoterapeutė A. Kirvaitienė: atsipūskite, <em>supermamos</em> neegzistuoja
Įsižiūrėkite į šias lėles: jos ne tokios, kaip visos <sup style="color: #ff0000;">FOTO</sup>
Įsižiūrėkite į šias lėles – ar pastebite skirtumą? Britų žaislų gamintojai „Makies" sukūrė trimačiu spausdintuvu atspausdintų lėlių su matomais neįgalumo požymiais.
Kuo vienturtis skiriasi nuo vaikų, kurie šeimoje auga keli?
Mamos klausimas psichologei – apie vienturtę dukterį. Ar reikia ją auklėti kažkaip kitaip, negu vaikus, kurie auga šeimoje turėdami brolį ir seserį?
Stebuklinga knyga, o jos autorius nusipelno Nobelio premijos. Tokių pagyrimų vertas vienas švedas, parašęs knygą, kurią skaitant užmiega visi ją girdintieji. Kol kas jos nėra lietuvių kalba, tačiau neseniai išleista anglų kalba ji nedingsta iš perkamiausiųjų sąrašo.
Neįtikėtinas būdas užmigdyti vaikus: užmerkia akis akimirksniu
3 dalykai, kurie iš tiesų didina vaiko intelektą
JAV mokslininkai siekė atsakyti į klausimą - kas iš tiesų padeda ikimokyklinio amžiaus vaikams pagerinti IQ rezultatus. Tyrėjai įvardino 3 dalykus, tačiau Mocarto muzikos klausymo dar gyvenant gimdoje čia nerasite.
15 frazių, kurias sakydami spjauname į vaiko širdį
Yra žodžių - parazitų, kurių žmonės niekaip negali užmiršti. Dažniausiai jie patys juos girdėjo vaikystėje iš savo tėvų. Žinojo, kad jie netinkami, tačiau suaugę ir susilaukę savo vaikų ima patys juos sakyti.
Ilgas laikas, kurį tėvai praleidžia su savo vaikais, jų atžaloms nebūtinai yra naudingas, o kai kuriais atvejais - netgi žalingas. Kokiai bendrai veiklai su vaikais geriau skirti mažiau laiko ir kada geriau apskritai pabūti atskirai, moksliniame leidinyje „Santuokos ir šeimos žurnalas" (ang. The Journal of Marriage and Family) paskelbė tyrėjai.
Tyrėjai: daug laiko praleisti kartu su vaikais naudinga ne visuomet
Ką daryti prasidėjus vaiko isterijai?
Daugelis tėvų žino situaciją, kai mažylis negavęs, ko norėjo, ima spiegti ar krenta ant žemės. Ką reiktų daryti tokiu atveju ir kad tokių scenų pasitaikytų kuo rečiau?
Kaip ugdyti ir lavinti vaiką nuo gimimo iki 3 metų
Dr. Ievos Kuginytės-Arlauskienės iš Mykolo Romerio universiteto parengtas straipsnis apie pačių mažiausiųjų vaikų ugdymą ir lavinimą.
Tarptautinės vaikų gynimo dienos proga skelbėme konkursą, kuriame prašėme jūsų pabaigti sakinį „Vaikai – tai...“. Šiandien publikuojame gražiausius jūsų atsakymus.
Gražiausios mintys apie vaikus