100 procentų pozityvo: ką moterims duoda motinystė

Ką jums davė motinystė ir tėvystė? Šį klausimą uždavėme TAVO VAIKO feisbuko paskyroje. Dalijamės gražiausiais atsakymais, kurie, tikimės, įkvėps ir jus.
© Fotolia

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Gimus vaikui, tapome tėvais, o tai labai daug. Užaugi kaip asmenybė, kad galėtum auginti kitą mažą asmenybę. Tapę tėvais, tampame jautresni, atsakingesni, rūpestingesni, malonesni kitiems.

Ignas tapo mano gyvenimo mokytoju! Iš naujo supratau, koks gražus tas vabaliukas, koks skanus vanduo ir kaip smagu bėgioti basomis per žolę. Išmokau iš naujo gyventi gyvenimą, o ne jame egzistuoti.

Supratau, ką reiškia būti auklėtoja, mokytoja. Tai didžiulis darbas - mokyti mažą žmogutį tokių paprastų, bet tokių jam sudėtingų gyvenimo pamokų

Mano trys pametinukai mane iš naujo išmokė atsistojus darže valgyti išrautą morką, atsisėdus prie rūgštynių lysvės kramsnoti rūgštynių lapelius, per dieną mažiausiai septynis kartus patikrinti, kad „vis dėlto, gal ta braškė jau paraudonavo?".

Tapusi mama, prisiminiau savo vaikystę: smagu su vaiku atsisėdus pažaisti. Seniau per rūpesčius ir darbus nebūdavo net kada pasidžiaugti saule, sniegu. Gimus vaikui, į pasaulį žiūrėti pradėjau vaiko akimis.

Gimus vaikui, tapau dar atsakingesne, supratau, kad nuo šiol aš esu atsakinga už šito mažo žmogučio vaikystę, augimą ir gyvenimą. Bei supratau, kad esu dar laimingesnė nei iki to buvau.

Pilnatvė ir ramybė! Su vaikais nėra kada švaistyti laiko veltui! Vaikai išmokė džiaugtis mažais dalykais, sužinojau, kad taip stipriai mylėti galima tik savo vaikus !

Išmokau kantrybės, mažiau skubėti ir džiaugtis net mažytėmis smulkmenomis.

Vaikas privertė daugiau laiko praleisti gamtoje, nesvarbu, koks oras, visada einame į lauką.

Diena pailgėjo. Tapau kūrybingesnė, lankstesnė, daugiau šypsausi ir būnu gryname ore.

Vaikas yra mokytojas. Augindami vaikus, mes iš naujo pažįstame pasaulį.

Gimus sūnui pajutau gyvenimo džiaugsmą ir atjaunėjau.

Vaikas visada gali išmokyti suaugusįjį trijų dalykų: džiaugtis be jokios priežasties, visuomet būti kuo nors užsiėmusiu ir iš visu jėgų siekti to, ko trokšti.

Pajutau begalinę atsakomybę už kitą – trapų, mažą žmogutį ir kartu supratau, kad man nebesvarbu savas egoizmas. Išmokau besąlygiškai mylėti.

Teigiamas gyvenimo pokytis - atsirado dienos režimas. Be to, nebereikia planuoti, ką veiksiu laisvalaikiu. Visas laikas suplanuotas.

Be daugybės kasdienių teigiamų pokyčių, pradėjau puikiai suprasti savo mamą, visus jos rūpesčius ir džiaugsmus.

Anksčiau taip nereaguodavau, kai matydavau ar išgirsdavau apie nemalonu įvykį. Dabar net apsiverkiu. Dėl to, manau, esu daug švelnesnė ir supratingesnė vaikų ožiukams ir išdaigoms.

Išmokau net ir miegant po kelias valandas jaustis kupina jėgų ir žvali.

Tapau jautresnė, daug labiau gebu įsijausti į kito žmogaus būseną.

Gimus mūsų dviem ankstukams, supratome, koks gali būti gležnas gyvenimas, ką reiškia kovoti dėl gyvenimo. Kasdien patiriame džiaugsmą matydami juos vis stipresnius.

Supratau, kad galiu labai daug!

Tapau švelnesnė ir išmokau atviriau rodyti savo meilę.

Supratau, kad namie neprivalo būti pedantiška tvarka.

Gimus vaikui išmokau pastebėti, išgirsti, suprasti be žodžių.

Išmokau branginti kiekvieną akimirką ir dėkoti už viską, ką turiu.

Pajutau, kokie tušti iki tol buvo mūsų namai ir supratau, kas yra meilė iš pirmo žvilgsnio.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Supykęs vaikas mušasi, parpuola ant žemės ir daužo galvą: psichologės komentaras

Dviejų metų neturintį sūnų auginanti mama kreipiasi pagalbos: jos sūnus dažnai elgiasi netinkamai – krenta ant žemės, muša tėvus ir kitus vaikus. Ką mamai patars psichologė?

Psichologė: kaip elgtis, jei vaikas neklauso tėvų

Trejų metų sūnų auginanti mama prašo specialistės patarimo – kaip susikalbėti ir kaip auklėti neklusnų trimetį?

Lavinamieji žaidimai vaikams, kurie padės išmokti spalvas

Tai, kad vieni vaikai jau dvejų metų moka spalvas, o kiti jomis susidomi daug vėliau,priklauso ir nuo vaikų temperamento. Vaikams, kurie itin judrūs, spalvos gali ilgiau nerūpėti, negu krapštukams.

Dovana Lietuvos vaikams - naujos animuotos lietuvių liaudies dainelės (1)

Prieš dvejus metus internete pasirodžiusios Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto inicijuotos „Tilidūdos" projekto dainelės užvaldė mažylių ir suaugusiųjų širdis – per šį laiką kiekviena iš dešimties animuotų dainų sulaukė vidutiniškai po beveik 2,8 milijonų peržiūrų. Dabar projekto kūrėjai pristato penkias naujas dainas.

VIENU SAKINIU: kokia mama esate pagal Zodiako ženklą (1)

Koks vienas sakinys geriausiai nusako jūsų, kaip mamos, auklėjimo būdą? Apžvelkime visus 12 Zodiako ženklų vienu sakiniu.

Daugiavaikės mamos patarimai vaikelio susilaukusiai jaunai šeimai

Susilaukus vaiko, gyvenimas keičiasi iš esmės. Tikėtis, kad viskas buvo lygiai taip pat, kaip tada, kai buvote tik dviese, nėra realu.

Vienerių metų vaikas namuose: patarimai tėvams

Metukų tuoj sulauksiantis mažylis vis labiau ima rodyti savo savarankiškumą. Ką svarbu žinoti tėvams?

Mamos rekomenduoja: 9 mėgstami blogai apie vaikų auginimą Lietuvoje

TAVO VAIKO feisbuko paskyroje, kurioje šiuo metu turime daugiau kaip 70 000 fanų, paprašėme tėvų pasidalinti, kokius mamų ar tėčių rašomus tinklaraščius jie stebi.

Skaitydami knygas vaikui, laviname iškart tris jo intelekto sritis

Kokio amžiaus vaikams galima pradėti skaityti knygas? Ką jos duoda vaikui? Paieškokime drauge atsakymų į šiuos klausimus.

Naudingi patarimai ieškantiems vaikui auklės

Vaikų darželis – gerai, bet ką daryti iki tol, kol vaikas jam subręs, arba kol ateis eilė patekti į tą darželį? Patarimai, jeigu rimtai svarstote atiduoti vaiką į auklės rankas.

Kol nebuvau mama, apie tai net nenutuokiau

Subjektyvus žvilgsnis į tai, kas pasikeičia tapus mama.

Skirtumas tarp mylinčios mamos ir hiperglobojančios

Kiekviena mūsų nori būti pati geriausia mama. Skaitome knygas apie vaikų auklėjimą, stengiamės, bijome padaryti ką nors ne taip. Ir kartais, visai nejučiom, mamos vaikučio gyvenime tampa per daug. Kur ta riba tarp meilės ir hiperglobos? Sraipsnio konsultantė - vaikų ir paauglių psichiatrė Goda Bačienė.

Atvirai: vaikas užklupo besimylinčius tėvus

Nemalonu, jei kas aptinka pačiame aistros sūkuryje. Tačiau tikra katastrofa atrodo, jei jus užklumpa jūsų vaikai. Ką daryti ir kaip vaikui paaiškinti, ką jis matė? Kelios mamos sutiko pasidalinti savo gana nemalonia patirtimi.

Atėjus svečiams, vaikas neatpažįstamai pasikeičia: kodėl taip nutinka ir kaip reaguoti

Trimetę dukrytę auginanti mama pastebi, kad jos tobulo elgesio namuose mergaitė pasikeičia, kai jas aplanko svečiai. Kodėl taip yra ir kaip reaguoti?

Visus tėvus galima suskirstyti į tris tipus: kuriam priklausote jūs

Kai kalbama apie vaikų auklėjimą, sąvoka „tinkamai išauklėtas vaikas“ neturi jokių aiškiai nusakomų kriterijų. Nežiūrint į tai, visi, savo vaiko gerove besirūpinantys tėvai, visais laikais ieškojo atsakymo – kaip tinkamai auklėti ir išauklėti savo vaiką?