100 procentų pozityvo: ką moterims duoda motinystė

Ką jums davė motinystė ir tėvystė? Šį klausimą uždavėme TAVO VAIKO feisbuko paskyroje. Dalijamės gražiausiais atsakymais, kurie, tikimės, įkvėps ir jus.
© Fotolia

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Gimus vaikui, tapome tėvais, o tai labai daug. Užaugi kaip asmenybė, kad galėtum auginti kitą mažą asmenybę. Tapę tėvais, tampame jautresni, atsakingesni, rūpestingesni, malonesni kitiems.

Ignas tapo mano gyvenimo mokytoju! Iš naujo supratau, koks gražus tas vabaliukas, koks skanus vanduo ir kaip smagu bėgioti basomis per žolę. Išmokau iš naujo gyventi gyvenimą, o ne jame egzistuoti.

Supratau, ką reiškia būti auklėtoja, mokytoja. Tai didžiulis darbas - mokyti mažą žmogutį tokių paprastų, bet tokių jam sudėtingų gyvenimo pamokų

Mano trys pametinukai mane iš naujo išmokė atsistojus darže valgyti išrautą morką, atsisėdus prie rūgštynių lysvės kramsnoti rūgštynių lapelius, per dieną mažiausiai septynis kartus patikrinti, kad „vis dėlto, gal ta braškė jau paraudonavo?".

Tapusi mama, prisiminiau savo vaikystę: smagu su vaiku atsisėdus pažaisti. Seniau per rūpesčius ir darbus nebūdavo net kada pasidžiaugti saule, sniegu. Gimus vaikui, į pasaulį žiūrėti pradėjau vaiko akimis.

Gimus vaikui, tapau dar atsakingesne, supratau, kad nuo šiol aš esu atsakinga už šito mažo žmogučio vaikystę, augimą ir gyvenimą. Bei supratau, kad esu dar laimingesnė nei iki to buvau.

Pilnatvė ir ramybė! Su vaikais nėra kada švaistyti laiko veltui! Vaikai išmokė džiaugtis mažais dalykais, sužinojau, kad taip stipriai mylėti galima tik savo vaikus !

Išmokau kantrybės, mažiau skubėti ir džiaugtis net mažytėmis smulkmenomis.

Vaikas privertė daugiau laiko praleisti gamtoje, nesvarbu, koks oras, visada einame į lauką.

Diena pailgėjo. Tapau kūrybingesnė, lankstesnė, daugiau šypsausi ir būnu gryname ore.

Vaikas yra mokytojas. Augindami vaikus, mes iš naujo pažįstame pasaulį.

Gimus sūnui pajutau gyvenimo džiaugsmą ir atjaunėjau.

Vaikas visada gali išmokyti suaugusįjį trijų dalykų: džiaugtis be jokios priežasties, visuomet būti kuo nors užsiėmusiu ir iš visu jėgų siekti to, ko trokšti.

Pajutau begalinę atsakomybę už kitą – trapų, mažą žmogutį ir kartu supratau, kad man nebesvarbu savas egoizmas. Išmokau besąlygiškai mylėti.

Teigiamas gyvenimo pokytis - atsirado dienos režimas. Be to, nebereikia planuoti, ką veiksiu laisvalaikiu. Visas laikas suplanuotas.

Be daugybės kasdienių teigiamų pokyčių, pradėjau puikiai suprasti savo mamą, visus jos rūpesčius ir džiaugsmus.

Anksčiau taip nereaguodavau, kai matydavau ar išgirsdavau apie nemalonu įvykį. Dabar net apsiverkiu. Dėl to, manau, esu daug švelnesnė ir supratingesnė vaikų ožiukams ir išdaigoms.

Išmokau net ir miegant po kelias valandas jaustis kupina jėgų ir žvali.

Tapau jautresnė, daug labiau gebu įsijausti į kito žmogaus būseną.

Gimus mūsų dviem ankstukams, supratome, koks gali būti gležnas gyvenimas, ką reiškia kovoti dėl gyvenimo. Kasdien patiriame džiaugsmą matydami juos vis stipresnius.

Supratau, kad galiu labai daug!

Tapau švelnesnė ir išmokau atviriau rodyti savo meilę.

Supratau, kad namie neprivalo būti pedantiška tvarka.

Gimus vaikui išmokau pastebėti, išgirsti, suprasti be žodžių.

Išmokau branginti kiekvieną akimirką ir dėkoti už viską, ką turiu.

Pajutau, kokie tušti iki tol buvo mūsų namai ir supratau, kas yra meilė iš pirmo žvilgsnio.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Numerologė: kuo ypatingi vaikai, gimę bet kurio mėnesio 6, 15, 24 dienomis (2)

Numerologė Julija Kubiliūtė dalijasi su mumis savo žiniomis apie tai, kokią užkoduotą informaciją apie save atsineša tam tikrą mėnesio dieną gimdamas vaikas.

Rečiausi Lietuvoje girdėti vardai: nuo Mėnulės iki Leopardo (21)

TavoVaikas.lt portale publikuotas straipsnis apie retus vaikų vardus sulaukė didelio atgarsio. Tęsiame temą.

Kūdikio lavinimas: 45 žaidimų idėjos nuo gimimo iki vienerių metų

Senesnės kartos atstovai pasijuoks, kad „nereikia kūdikio paversti profesoriumi, kai paaugs, tada ir prasidės tikrasis ugdymas". Tačiau šiuolaikiniai tėveliai visai kitaip vertina kūdikio gebėjimus ir stengiasi jam suteikti kuo daugiau informacijos, žaidimų bei veiklų, kurios būtų ne tik smagios, bet ir naudingos vystymuisi. Ir tai pradeda daryti nuo pirmųjų mažylio mėnesių šiame pasaulyje.

Ieškau vaikui vardo, kurio neturėtų niekas kitas (49)

Ieškote savo vaikui vienintelio ir išskirtinio vardo? Vartote senus vardynus ar stengiatės sukurti naują, negirdėt garsų derinį? Neskubėkite. Visada verta pagalvoti, kaip jausis jūsų vaikas, augdamas su vieninteliu tokiu vardu pasaulyje.

Psichologė Ramunė Murauskienė: „Visos mamos yra geros, tik kartais joms tai reikia priminti“ (3)

Motinystė atneša be galo daug pokyčių gyvenime, suteikia moteriai grožio ir laimės, tačiau taip pat dovanoja iššūkių.

Skaitytoja: bijau kiekvienos naujos dienos ir atsipučiu tik vaikui užmigus. (8)

Metukų sulaukusį sūnų auginanti mama klausia specialisto patarimo dėl didelio berniuko aktyvumo. Ar verta sunerimti, jei toks mažas vaikas nemoka eiti, o tik bėga ir bėga? Jam jau teko siūti ir lūpą, ir kaktą, o kiek guzų ir mėlynių būta - nesuskaičiuosi.

Numerologė: kuo ypatingi vaikai, gimę bet kurio mėnesio 5, 14, 23 dienomis (2)

Numerologė Julija Kubiliūtė dalijasi su mumis savo žiniomis apie tai, kokią užkoduotą informaciją apie save atsineša tam tikrą mėnesio dieną gimdamas vaikas.

Jis sako NE: kaip gyventi su dvimečiu

Pamenate, buvo tokia komedija su Jimu Carrey „Jis sako „Taip!"? Smagus filmas buvo. O dabar, beveik dešimčiai metų praėjus, auginu dvimetį ir kasdien dalyvauju dramoje „Jis sako „Ne!".

Svarbūs mažylių pasiekimų etapai, kurie tėvams dažnai praslysta pro akis

Pirmieji vaiko gyvenimo metai, kuomet sparčiai formuojasi mažylio asmenybė, tėvams būna patys įsimintiniausi.

Numerologė: kuo ypatingi vaikai, gimę bet kurio mėnesio 4, 13, 22 ir 31 dienomis (5)

Numerologė Julija Kubiliūtė dalijasi su mumis savo žiniomis apie tai, kokią užkoduotą informaciją apie save atsineša tam tikrą mėnesio dieną gimdamas vaikas.

Numerologė: kuo ypatingi vaikai, gimę bet kurio mėnesio 3, 12, 21 ir 30 dienomis (1)

Numerologė Julija Kubiliūtė dalijasi su mumis savo žiniomis apie tai, kokią užkoduotą informaciją apie save atsineša tam tikrą mėnesio dieną gimdamas vaikas.

Psichologė Goda Bačienė: „Jausmais reikia dalintis“

Jausmus pažinti dažnai būna sunku ir suaugusiems, ką jau kalbėti apie vaikus. Juk pirmuosius jausmus jie patiria nė nežinodami, kaip juos įvardinti.

Numerologė: kuo ypatingi vaikai, gimę bet kurio mėnesio 2, 11, 20 ir 29 dienomis (5)

Numerologė Julija Kubiliūtė dalijasi su mumis savo žiniomis apie tai, kokią užkoduotą informaciją apie save atsineša tam tikrą mėnesio dieną gimdamas vaikas. Šįkart jos įžvalgos apie vaikus, vadinamuosius „dvejetukus“, kurie gimė bet kurio mėnesio 2, 11, 20 ir 29 dienomis.

Kuo ypatingi vaikai, gimę mėnesio 1, 10, 19 ir 28 dienomis: numerologės komentaras (4)

Numerologė Julija Kubiliūtė dalijasi su mumis savo žiniomis apie tai, kokią užkoduotą informaciją apie save atsineša tam tikrą mėnesio dieną gimdamas vaikas. Šįkart jos įžvalgos apie vaikus, vadinamuosius „vienetukus“, kurie gimė bet kurio mėnesio 1, 10, 19 ir 28 dienomis.

Jaunos mamos išpažintis: gimus vaikui mane ištiko šokas (31)

Auginu metinuką. Tikriausiai tai pasako daug. Kad esu neišsimiegojusi, užtinusiais paakiais, kad niekam neturiu laiko, o mano pokalbių temos – tik apie kakučius ir košytes.