100 procentų pozityvo: ką moterims duoda motinystė

Ką jums davė motinystė ir tėvystė? Šį klausimą uždavėme TAVO VAIKO feisbuko paskyroje. Dalijamės gražiausiais atsakymais, kurie, tikimės, įkvėps ir jus.
© Fotolia

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Gimus vaikui, tapome tėvais, o tai labai daug. Užaugi kaip asmenybė, kad galėtum auginti kitą mažą asmenybę. Tapę tėvais, tampame jautresni, atsakingesni, rūpestingesni, malonesni kitiems.

Ignas tapo mano gyvenimo mokytoju! Iš naujo supratau, koks gražus tas vabaliukas, koks skanus vanduo ir kaip smagu bėgioti basomis per žolę. Išmokau iš naujo gyventi gyvenimą, o ne jame egzistuoti.

Supratau, ką reiškia būti auklėtoja, mokytoja. Tai didžiulis darbas - mokyti mažą žmogutį tokių paprastų, bet tokių jam sudėtingų gyvenimo pamokų

Mano trys pametinukai mane iš naujo išmokė atsistojus darže valgyti išrautą morką, atsisėdus prie rūgštynių lysvės kramsnoti rūgštynių lapelius, per dieną mažiausiai septynis kartus patikrinti, kad „vis dėlto, gal ta braškė jau paraudonavo?".

Tapusi mama, prisiminiau savo vaikystę: smagu su vaiku atsisėdus pažaisti. Seniau per rūpesčius ir darbus nebūdavo net kada pasidžiaugti saule, sniegu. Gimus vaikui, į pasaulį žiūrėti pradėjau vaiko akimis.

Gimus vaikui, tapau dar atsakingesne, supratau, kad nuo šiol aš esu atsakinga už šito mažo žmogučio vaikystę, augimą ir gyvenimą. Bei supratau, kad esu dar laimingesnė nei iki to buvau.

Pilnatvė ir ramybė! Su vaikais nėra kada švaistyti laiko veltui! Vaikai išmokė džiaugtis mažais dalykais, sužinojau, kad taip stipriai mylėti galima tik savo vaikus !

Išmokau kantrybės, mažiau skubėti ir džiaugtis net mažytėmis smulkmenomis.

Vaikas privertė daugiau laiko praleisti gamtoje, nesvarbu, koks oras, visada einame į lauką.

Diena pailgėjo. Tapau kūrybingesnė, lankstesnė, daugiau šypsausi ir būnu gryname ore.

Vaikas yra mokytojas. Augindami vaikus, mes iš naujo pažįstame pasaulį.

Gimus sūnui pajutau gyvenimo džiaugsmą ir atjaunėjau.

Vaikas visada gali išmokyti suaugusįjį trijų dalykų: džiaugtis be jokios priežasties, visuomet būti kuo nors užsiėmusiu ir iš visu jėgų siekti to, ko trokšti.

Pajutau begalinę atsakomybę už kitą – trapų, mažą žmogutį ir kartu supratau, kad man nebesvarbu savas egoizmas. Išmokau besąlygiškai mylėti.

Teigiamas gyvenimo pokytis - atsirado dienos režimas. Be to, nebereikia planuoti, ką veiksiu laisvalaikiu. Visas laikas suplanuotas.

Be daugybės kasdienių teigiamų pokyčių, pradėjau puikiai suprasti savo mamą, visus jos rūpesčius ir džiaugsmus.

Anksčiau taip nereaguodavau, kai matydavau ar išgirsdavau apie nemalonu įvykį. Dabar net apsiverkiu. Dėl to, manau, esu daug švelnesnė ir supratingesnė vaikų ožiukams ir išdaigoms.

Išmokau net ir miegant po kelias valandas jaustis kupina jėgų ir žvali.

Tapau jautresnė, daug labiau gebu įsijausti į kito žmogaus būseną.

Gimus mūsų dviem ankstukams, supratome, koks gali būti gležnas gyvenimas, ką reiškia kovoti dėl gyvenimo. Kasdien patiriame džiaugsmą matydami juos vis stipresnius.

Supratau, kad galiu labai daug!

Tapau švelnesnė ir išmokau atviriau rodyti savo meilę.

Supratau, kad namie neprivalo būti pedantiška tvarka.

Gimus vaikui išmokau pastebėti, išgirsti, suprasti be žodžių.

Išmokau branginti kiekvieną akimirką ir dėkoti už viską, ką turiu.

Pajutau, kokie tušti iki tol buvo mūsų namai ir supratau, kas yra meilė iš pirmo žvilgsnio.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Dažniausiai užduodami klausimai apie naująsias išmokas vaikui (1)

2018 m. sausio 1 d. įsigalios naujos redakcijos Išmokų vaikams įstatymas. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija teikia atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus.

Kas būdinga vaikams iki 2 metų: svarbiausi elgesio etapai ir patarimai tėvams

Ikimokyklinio ugdymo pedagogės Jūratė Zolumskienė ir Natalija Stefanovičienė iš vaikų darželio „Šilagėlė“ apžvelgia pagrindines vaiko iki 2 metų raidos sritis ir elgesio ypatumus.

Ko mes galime pasimokyti iš skandinavų, kurie augina laimingiausius vaikus pasaulyje

Danija pasaulyje garsi Andersono pasakomis, LEGO žaislais ir laimingiausios pasaulyje tautos reitingu. Tai viena mažesnių Europos valstybių, negalinti pasigirti giedru dangumi, bet jau daug metų garsėjanti kaip giedros nuotaikos „receptą“ atradusi šalis. Kokios gi šio recepto dedamosios dalys?

Tik 9 sakiniai, bet juose telpa visa motinystės ir tėvystės esmė

Apie vaikų auklėjimą yra prirašyta tonos knygų, tačiau svarbiausia esmė telpa vos į 9 sakinius. Štai jie.

Mažų vaikų pojūčių ugdymas: pataria pedagogė

Šiuo metu ankstyvojo ugdymo idėjos vis labiau populiarėja. Apie jas pasakoja vaikų darželių tinklo „Šilagėlė“ pedagogė Ilona Orlova.

Žaidimo svarba vaiko gyvenime

Kodėl sakoma, kad svarbiausias mažo vaiko „darbas“ yra žaidimas? Ko išmoksta vaikai žaisdami? Apie tai pasakoja VšĮ „Pilni namai“ edukologė Greta Kacinauskaitė - Ivanauskienė.

Žvilgsnis į Kalėdų Senelio dovanų maišą: geidžiamiausi vaikų rinkiniai

Laukdami gražiausios metų šventės galvojame apie mums brangius žmones, o ypač apie savo mylimiausius vaikus – kokia dovana nudžiuginsime juos stebuklingą Kalėdų rytą?

Trečiųjų metų krizė: kaip tinkamai sureaguoti į netinkamą vaiko elgesį (1)

Dažnai girdime sakant, jog pirmoji paauglystė prasideda vos trijų. Jaunus tėvelius tai gali gerokai neraminti. Išsireiškimas „trečiųjų metų krizė“ plačiai vartojamas, tačiau taip ir nepaaiškinama, kaip elgtis tėvams atšventus trečiąjį gimtadienį.

Didysis 2018 metų horoskopas visiems Zodiako ženklams (1)

2018-aisiais žvaigždės pataria tėvams kuo labiau pasistengti suprasti savo mažuosius, skirti jiems dėmesio ir laiko. Verčiau atsisakyti nereikalingų priekaištų, o štai nuoširdaus rūpesčio per daug nebus. Tuomet ne tik pagerės vaikų ir tėvų santykiai, bet ir padidės mažųjų savivertė, jie ims labiau pasitikėti savimi ir kitais, gerbs suaugusiuosius.

Išsiskirdamas su mama vaikas verkia: ką patars psichologė (3)

Išsiskiriant ar atsisveikinant su vaiku, kai mama išeina į darbą arba atvedus jį į darželį, neretai patiriama daug emocijų: vaikas verkia, nenori paleisti tėvų. Kaip elgtis panašiose situacijose, pataria psichologė.

Svarbi taisyklė, kurios turi nepamiršti 2 metų vaikus auginantys tėvai

Dvejų metų vaiką auginanti mama pastebi, kad jos sūnus nuolat mėto daiktus ant žemės. Psichologės patarimai skaitytojai, kaip tinkamai sureaguoti tokioje situacijoje.

Kokių vaikų auklėjimo paslapčių galime pasimokyti iš žydų (24)

Kone trečdalis Nobelio premijos laureatų, daugybė žinomų teisininkų, verslininkų, populiarių menininkų yra žydų tautybės. Žydų tautybė yra tarsi kokybės ženklas. Vieni jais žavisi, kiti pavydi, tačiau abejingųjų šiai tautai nėra. Kur slypi žydų tautos išskirtinumas?

Numerologė: kuo ypatingi vaikai, gimę bet kurio mėnesio 9, 18, 27 dienomis (1)

Numerologė Julija Kubiliūtė dalijasi su mumis savo žiniomis apie tai, kokią užkoduotą informaciją apie save atsineša tam tikrą mėnesio dieną gimdamas vaikas.

Mamos ir anytos nesutarimai dėl vaiko auginimo: ką patars specialistė (21)

Redakcija gavo jaunos mamos laišką, kuriame ji klausia patarimo apie bendravimą su anyta, vaiko močiute. Mamai skaudu, kad anyta dažnai komentuoja vaiko auginimą ir taip tarsi nuvertina mamos pastangas.

Vaikas rodo ožius mamai, o su kitais būna auksinis: psichologės komentaras (2)

Turbūt, nereta šeima susiduria su situacija, kuomet su kitais žmonėmis vaikas būna ramesnis, paklusnesnis ir geriau elgiasi negu savo tėvų akivaizdoje. Kodėl taip nutinka ir ar galima tokį elgesį pakoreguoti?