Atvirai apie aukles ir pinigus: Vilniuje už 1500 nerasi, kitur – perpus užtenka

 (10)
Ne reta mama į darbą grįžta vos vaikučiui sukanka metukai. Tokio amžiaus mažylio darželiai dar nepriima, todėl dažnai ieškoma auklė. Jos paslaugų prireikia ir vyresnius vaikus auginantiems tėvams - juk ne visi pripranta darželyje. Šešios mamos dalijasi patirtimi, kaip rado auklę ir kiek jai moka.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Aušra (Vilnius): „Auklę radome per dvi savaites. Patalpinau skelbimus į internetines skelbimų svetaines ir į skelbimų laikraštį. Gyvename kiek už Vilniaus, todėl ieškojau auklės, kuri turėtų automobilį arba gyventu netoliese. Kandidačių nebuvo labai daug, matyt dėl gyvenamosios vietos ir siūlomo atlyginimo. Galėjome mokėti 1400 litus. Skaitydama skelbimus mačiau, kad yra siūlančių net ir 1800 litus algos. Tačiau mums pasisekė, atsirado moteris jau pensijoje, bet labai guvi ir aktyvi. Ji jau beveik metus rūpinasi mūsų vaiku: žaidžia su juo, gamina jam valgyti, veda pasivaikščioti. Ji atvyksta apie 8 valandą ryte ir išvyksta 18 valandą, o už kiekvieną papildomą valandą susitarėme mokėti po 10 litų. Taip pat jai nepriklauso jokie kiti darbai, ji nei mums gamina valgyti, nei valo namus. “

TAIP PAT SKAITYKITE:
41 metų nėščioji: jaučiuosi "per sena" gimdyti. Ką patars psichologė?
Kaip iš tiesų vyksta gimdymas: 4 jo etapai

Dominyka (Utena): „Auklę radome per pažįstamus. Ji prižiūrėjo draugų du vaikus. Kai jie ūgtelėjo, pradėjo lankyti darželį, o mes gavome progą ją pasikviesti pas save. Moteris jau amžiuje, bet dar ne pensijoje. Ji jau daug metų dirba aukle. Jai mokame už valandas – po 4 litus. Vidutiniškai per mėnesį sumokame iki 900 litų. Be to, kad prižiūri mūsų dukryte ji pagamina valgyti ir visai šeimai, sulanksto, kartais ir išlygina skalbinius, išplauna grindis. Tiesa, ji pas mus ir pietauja – tai ką išverda ar iškepa mums, valgo ir pati. Manau tai visai neblogas priedas prie algos.“

Laura (Vilnius): „Iš viso turėjome dvi aukles. Pirmąją atsirinkau pagal skelbimus. Sutarėme, kad mokėsiu 1100 litų už mėnesį. Jai reikėjo tik prižiūrėti jaunesnę dukrytę, nes vyresnėlė kaip tik pradėjo eiti į darželį. Deja, vyresnėlė pradėjo sirgti, todėl ir ją palikome auklei. Už abi mergaites mokėjome 1300 litų. Auklei reikėjo tik jas prižiūrėti, net maistą vaikams kasdien palikdavau paruoštą, kas sukeldavo labai daug streso. Tačiau po pusės metų paaiškėjo, kad mūsų auklė nėščia ir po kelių mėnesių mus paliks. Puoliau ieškoti naujos. Atlyginimą palikau tą patį. Šį kartą radau nuostabią moterį, kuri rūpinasi mūsų vaikais jau treti metai. Ji ne tik išverda valgyti mergaitėms, bet ir mums su vyru, sutvarko kambarius. Tiesa, 1300 kas mėnesį mokame net jei ir atostogaujame ar turime laisvų dienų.“

Rūta (Šiauliai): „Turime kaimyne, kuri nors ir pensijoje, yra judri, aktyvi ir šviesaus proto žmogus. Visada gerai sutardavome, todėl kai atėjo metas grįžti į darbą pasiūliau jai tapti aukle. Sūnus ją pažinojo ir mėgo, nei mums vaiko reikia kažkur vežti, nei auklei važiuoti. Jai mokame 700 per mėnesį. Ji ne tik prižiūri mūsų sūnų, bet ir padaro mums valgyti iš mūsų paliktų produktų. Tuo pačiu pavalgo ir pati. To visai neprašėme, bet kai turi laiko ji sutvarko ir kambarius: palieja gėles, išneša šiukšles, išplauna grindis ir indus.“

<span style="color: #ff0000;">Atvirai apie aukles ir pinigus:</span> Vilniuje už 1500 nerasi, kitur – perpus užtenka
Atlygis auklei priklauso ir nuo to, kiek ir kokio amžiaus vaikų ji žiūri, ar be to papildomai nudirba ir kitus darbus buityje
© Fotolia nuotr.

Austėja (Vilnius): „Kol auginome vyresnėlį, gyvenome centre ir auklę radome gana lengvai. Ieškojome pagal skelbimus. Įdarbinome senyvą moterį, jai mokėdavome 1500 litų. Ji ne tik prižiūrėdavo mūsų sūnų, bet jį ir lavindavo, pakoregavo jo elgesį, įvedė discipliną. Tačiau išsikėlus į užmiestį jai nebuvo kaip pas mus atvykti. Tada už tą pačią kainą radau studentę, kuri atvažiuodavo nuosavu automobiliu. Ji vaiką prižiūrėdavo, bet leisdavo daryti ką tik jis nori. Namai kasdien atrodydavo kaip po karo. Greitai jos atsisakėme, o sūnų pradėjome leisti į darželį. Susilaukus antrosios atžalos kreipėmės į auklių agentūrą. Auklės kol kas reikia tik kelioms valandoms per dieną. Šiuo metu pas mus dirba gana jauna moteris, už valandą jai mokame 15 litų. Už šią sumą ji prižiūri tiek vieną mūsų mažylę, tiek abu vaikus.“

Brigita (Vilnius): „Turime nusipirkę sodybą kaime. Čia praleidžiame didžiąją vasaros dalį. Kaimynystėje gyveno moteris, buvusi mokytoja. Greitai su ja susibičiuliavome ir atvykę galėdavome jai porai valandų palikti savo mažąjį Adomą. Pasibaigus vasarai pasiūlėme jai persikelti į Vilnių ir tapti vaikučio aukle. Moteris sutiko, nes neturi artimųjų ir visada norėjo gyventi sostinėje. Pasisekė radome savo name išnuomoti jai kambarį. Už jį mokame 500 litų. Dar 1000 mokame auklei. Ji tapo kaip mūsų šeimos narys: prižiūri sūnų, tvarko namus, kartu švenčiame šventes.“

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Populiariausi vaikų vardai Danijoje: kai kurie patiks ir lietuviams

Populiariausių vardų mados keičiasi gana palengva.

Patarimai, kaip surengti jaukias ir subtilias krikštynas

Krikštynos paprastai rengiamos, kai gamta žydi ir spinduliuoja visu savo grožiu bei gyvybe. Po Krikšto sakramento ateina antrasis etapas – įamžinti brangias akimirkas, nes krikštynos būna vieną kartą gyvenime.

Atviras skaitytojos laiškas: aš noriu pasakyti kai ką svarbaus šiuolaikiniams tėvams

Kiekvienas tėtis ir mama nori užauginti laimingą ir savimi pasitikintį vaiką. Tačiau neretai mūsų, tėvų, žodžiai gerokai skiriasi nuo mūsų pačių veiksmų. Kokias klaidas šiuolaikiniai tėvai daro dažniausiai? Vienos skaitytojos nuomonė.

Teo ir Ieva pristato: namuose gaminame ekologišką modeliną (1)

Kad ir kur bebūtume – ar svetur pas tėtį, ar namuose Kaune, ar sodyboje, visuomet pasigaminame mūsų taip mėgstamo ekologiško modelino. Su juo žaisti yra begalė būdų, o jį pagaminti vienas juokas!

Kurį Zodiako ženklą galima apibūdinti kaip „tobulas vaikas“

Jeigu mėgstate pavartyti horoskopus, jūsų dėmesiui – 12 Zodiako ženklų apžvalga: kurie iš jų tvirtą charakterį rodo nuo gimimo, o su kuriais lengviausia susitarti?

5 nieko nekainuojantys būdai, kaip sutvirtinti ryšį su vaiku

Kiekvienas iš mūsų norime būti dar geresniais tėvais savo vaikams, tačiau neretai nežinome nuo ko pradėti.

Vaikas nesitraukia nuo mamos: įprasta raidos dalis ar perdėtas jautrumas (2)

Dvejų metų vaiką auginanti mama klausia psichologės patarimo, kaip elgtis su itin jautria dukrele.

Patarimai, kaip nuo gimimo lavinti vaiko smulkiąją motoriką

Vaikas gimsta stipriai sugniaužtais kumščiais ir pirštus „išlaisvina“ tik paūgėjęs. Kaip namuose galime lavinti jo smulkiąją motoriką nuo gimimo?

Teo ir Ieva pristato: ne tik smagi, bet ir labai naudinga mankšta pėdutėms

Kad pėdų masažas teikia didelę naudą, žino visi. Jau nuo ankstyvosios kūdikystės siūloma masažuoti savo mažylių pėdutes, kuriose pilna aktyvių taškų, teigiamai veikiančių ne tik vaiko imunitetą, bet ir nuotaiką bei vystymąsi.

Kaip atskirti kokybišką žaislą vaikui nuo tokio, kuris gali būti netgi pavojingas

Kiekvieną dieną mūsų vaikai susiduria su įvairiausiais produktais, apie kurių galimą pavojų mažiesiems dažnai net nesusimąstome.

Patyrusios mamos patarimai: kaip keliauti su mažais vaikais lėktuvu

Keliaujame atostogauti, aplankyti seniai matytus draugus ar gimines, pakeisti gyvenimą. Dažnai kelionės iš žadančių daug džiaugsmo ir laimės, tampa pilnomis streso ir baimės, ypač keliaujant su mažamečiais vaikais.

Teo ir Ieva pristato: raidžių arba skaičių žvejyba

Kol už lango vasara, mėgaukimės jos teikiamomis gėrybėmis – šiltu oru bei žaidimais su vandeniu.

Teo ir Ieva pristato: gėlių teptukas, spalvų loterija ir kitos linksmybės lauke

Kaip smagu vasarą! Vabalų, paukščių ir kitų gamtos reiškinių stebėjimas, drugelių gaudymas, vandens pramogos – visa tai galima išbandyti vasarą gryname ore.

Kokia ji – tobula mama: interviu su psichologe

Ar prieš gimstant vaikučiui jums nešmėkštelėjo mintis: „Noriu būti tobula mama!"? Manau, jei būsite nuoširdi atsakydama, greičiausiai atsakymas bus „TAIP".

Teo ir Ieva pristato: lobio ieškojimas, piešimas pupelėmis ir kiti smagūs žaidimai vaikams (1)

Atostogos kaime - kaip gryno oro gurkšnis! Magiškas laikas, kai gali nerūpestingai siautėti ir dūkti saulės spinduliuose ar žaisti vandenyje.