Atvirai apie aukles ir pinigus: Vilniuje už 1500 nerasi, kitur – perpus užtenka

 (10)
Ne reta mama į darbą grįžta vos vaikučiui sukanka metukai. Tokio amžiaus mažylio darželiai dar nepriima, todėl dažnai ieškoma auklė. Jos paslaugų prireikia ir vyresnius vaikus auginantiems tėvams - juk ne visi pripranta darželyje. Šešios mamos dalijasi patirtimi, kaip rado auklę ir kiek jai moka.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Aušra (Vilnius): „Auklę radome per dvi savaites. Patalpinau skelbimus į internetines skelbimų svetaines ir į skelbimų laikraštį. Gyvename kiek už Vilniaus, todėl ieškojau auklės, kuri turėtų automobilį arba gyventu netoliese. Kandidačių nebuvo labai daug, matyt dėl gyvenamosios vietos ir siūlomo atlyginimo. Galėjome mokėti 1400 litus. Skaitydama skelbimus mačiau, kad yra siūlančių net ir 1800 litus algos. Tačiau mums pasisekė, atsirado moteris jau pensijoje, bet labai guvi ir aktyvi. Ji jau beveik metus rūpinasi mūsų vaiku: žaidžia su juo, gamina jam valgyti, veda pasivaikščioti. Ji atvyksta apie 8 valandą ryte ir išvyksta 18 valandą, o už kiekvieną papildomą valandą susitarėme mokėti po 10 litų. Taip pat jai nepriklauso jokie kiti darbai, ji nei mums gamina valgyti, nei valo namus. “

TAIP PAT SKAITYKITE:
41 metų nėščioji: jaučiuosi "per sena" gimdyti. Ką patars psichologė?
Kaip iš tiesų vyksta gimdymas: 4 jo etapai

Dominyka (Utena): „Auklę radome per pažįstamus. Ji prižiūrėjo draugų du vaikus. Kai jie ūgtelėjo, pradėjo lankyti darželį, o mes gavome progą ją pasikviesti pas save. Moteris jau amžiuje, bet dar ne pensijoje. Ji jau daug metų dirba aukle. Jai mokame už valandas – po 4 litus. Vidutiniškai per mėnesį sumokame iki 900 litų. Be to, kad prižiūri mūsų dukryte ji pagamina valgyti ir visai šeimai, sulanksto, kartais ir išlygina skalbinius, išplauna grindis. Tiesa, ji pas mus ir pietauja – tai ką išverda ar iškepa mums, valgo ir pati. Manau tai visai neblogas priedas prie algos.“

Laura (Vilnius): „Iš viso turėjome dvi aukles. Pirmąją atsirinkau pagal skelbimus. Sutarėme, kad mokėsiu 1100 litų už mėnesį. Jai reikėjo tik prižiūrėti jaunesnę dukrytę, nes vyresnėlė kaip tik pradėjo eiti į darželį. Deja, vyresnėlė pradėjo sirgti, todėl ir ją palikome auklei. Už abi mergaites mokėjome 1300 litų. Auklei reikėjo tik jas prižiūrėti, net maistą vaikams kasdien palikdavau paruoštą, kas sukeldavo labai daug streso. Tačiau po pusės metų paaiškėjo, kad mūsų auklė nėščia ir po kelių mėnesių mus paliks. Puoliau ieškoti naujos. Atlyginimą palikau tą patį. Šį kartą radau nuostabią moterį, kuri rūpinasi mūsų vaikais jau treti metai. Ji ne tik išverda valgyti mergaitėms, bet ir mums su vyru, sutvarko kambarius. Tiesa, 1300 kas mėnesį mokame net jei ir atostogaujame ar turime laisvų dienų.“

Rūta (Šiauliai): „Turime kaimyne, kuri nors ir pensijoje, yra judri, aktyvi ir šviesaus proto žmogus. Visada gerai sutardavome, todėl kai atėjo metas grįžti į darbą pasiūliau jai tapti aukle. Sūnus ją pažinojo ir mėgo, nei mums vaiko reikia kažkur vežti, nei auklei važiuoti. Jai mokame 700 per mėnesį. Ji ne tik prižiūri mūsų sūnų, bet ir padaro mums valgyti iš mūsų paliktų produktų. Tuo pačiu pavalgo ir pati. To visai neprašėme, bet kai turi laiko ji sutvarko ir kambarius: palieja gėles, išneša šiukšles, išplauna grindis ir indus.“

<span style="color: #ff0000;">Atvirai apie aukles ir pinigus:</span> Vilniuje už 1500 nerasi, kitur – perpus užtenka
Atlygis auklei priklauso ir nuo to, kiek ir kokio amžiaus vaikų ji žiūri, ar be to papildomai nudirba ir kitus darbus buityje
© Fotolia nuotr.

Austėja (Vilnius): „Kol auginome vyresnėlį, gyvenome centre ir auklę radome gana lengvai. Ieškojome pagal skelbimus. Įdarbinome senyvą moterį, jai mokėdavome 1500 litų. Ji ne tik prižiūrėdavo mūsų sūnų, bet jį ir lavindavo, pakoregavo jo elgesį, įvedė discipliną. Tačiau išsikėlus į užmiestį jai nebuvo kaip pas mus atvykti. Tada už tą pačią kainą radau studentę, kuri atvažiuodavo nuosavu automobiliu. Ji vaiką prižiūrėdavo, bet leisdavo daryti ką tik jis nori. Namai kasdien atrodydavo kaip po karo. Greitai jos atsisakėme, o sūnų pradėjome leisti į darželį. Susilaukus antrosios atžalos kreipėmės į auklių agentūrą. Auklės kol kas reikia tik kelioms valandoms per dieną. Šiuo metu pas mus dirba gana jauna moteris, už valandą jai mokame 15 litų. Už šią sumą ji prižiūri tiek vieną mūsų mažylę, tiek abu vaikus.“

Brigita (Vilnius): „Turime nusipirkę sodybą kaime. Čia praleidžiame didžiąją vasaros dalį. Kaimynystėje gyveno moteris, buvusi mokytoja. Greitai su ja susibičiuliavome ir atvykę galėdavome jai porai valandų palikti savo mažąjį Adomą. Pasibaigus vasarai pasiūlėme jai persikelti į Vilnių ir tapti vaikučio aukle. Moteris sutiko, nes neturi artimųjų ir visada norėjo gyventi sostinėje. Pasisekė radome savo name išnuomoti jai kambarį. Už jį mokame 500 litų. Dar 1000 mokame auklei. Ji tapo kaip mūsų šeimos narys: prižiūri sūnų, tvarko namus, kartu švenčiame šventes.“

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Prieš keliaudami su vaiku atostogų, atminkite kai ką svarbaus

Kad kelionė į svečias šalis su vaiku būtų sklandi, svarbu tinkamai jai pasiruošti ir nepamiršti kelių svarbių aspektų.

Teo ir Ieva pristato: kai prireikia greitai užimti vaiką čia ir dabar (4)

Kiekvieną antradienį portale www.tavovaikas.lt svečiuojasi tinklaraštininkė Ieva ir jos sūnelis Teo, kurie dalijasi savo išbandytais smagiais žaidimais bei lavinimaosiomis veiklomis.

Įvaikintas „Gyvybės langelyje“ paliktas kūdikis

Iš viso 2017 metais Lietuvoje įvaikinti 92 globos netekę vaikai, tarp jų – „Gyvybės langelyje“ paliktas kūdikis.

Teo ir Ieva pristato: žaismingi būdai pažinti skaičius patiems mažiausiems

Vaikystė – tai pats įdomiausias laikas, kuris skirtas žaidimams. O juk žaidimo pagalba galima ugdyti ir tam tikrus vaiko įgūdžius.

Kokia mama esate pagal Zodiako ženklą

Kokio Zodiako ženklo mama yra labiausiai demokratiška, o kuri nepripažįsta kompromisų ir šeimą valdo kietu kumščiu?

Psichologė Jūratė Baltuškienė: vaikas mušasi – praeis ar verta sunerimti ir iškart reaguoti

„Mano vaikas iš darželio grįžo sumuštas", „Bijau auklėtojos skambučio, nes išgirsiu, kad maniškis vėl ką nors prilupo", „Broliai pliekiasi iki kraujo" – tai vis mamų skundai. Girdėta? Ką daryti?

Teo ir Ieva pristato: 4 lavinantys užsiėmimai, kurie patiks ir mergaitėms, ir berniukams (2)

Kuo dažniau saulėtos dienos džiugina mus, tuo daugiau laiko praleidžiame lauke. Ir kai kurie kambario žaidimai pamažu išsikrausto į lauką. Juk lauke - tikras nuotykių pasaulis.

„Tėvų linija“ daugiausiai klausimų sulaukia apie 2-3 metų vaikus

Daugiau nei pusmetį veikianti "Tėvų linija" - vienintelė vieta, kur visos Lietuvos tėvai gali gauti nemokamą, profesionalią psichologinę pagalbą vaikų auklėjimo klausimais.

Vienintelis dalykas, kurio norėčiau palinkėti naujoms mamoms

Tinklaraščio „Švelni tėvystė“ autorės, dviejų vaikų mamos Mildos Kukulskienės žvilgsnis į motinystę.

Sumani mama dalijasi žaidimo idėja, kuriam išleisite mažiau kaip 1 eurą

Dviejų vaikučių mama Inga, feisbuke kurianti tinklaraštį „Mamos diena“, dalijasi labai smagia idėja, kaip nustebinti vaikus užsiėmimu, kurio priemonės kainuoja mažiau kaip 1 eurą.

Kaip vystosi vaikas nuo gimimo iki dvejų metų ir ką šiuo metu su juo žaisti

Mažyliai tikrai daug moka. Jie labai greit ima suvokti pasaulį. Verta žinoti, kokie žaislai kokiame laikotarpyje naudingiausi.

Ką iš tiesų reiškia būti dviejų vaikų mama (2)

Jau 9 mėnesiai, kai esu dviejų vaikų mama. 9 spalvingi mėnesiai.

dr. Jolita Jonynienė: kodėl po miego kai kurie vaikai būna irzlūs

Po miego prabudusi dvimetė mažylė nerimsta: ji verkia, atrodo lyg išsigandusi, lyg nuliūdusi, lyg suirzusi. Kaip tokią akimirką turėtų elgtis jos artimieji?

Psichologė Milda Kukulskienė: 8 paprastos ir smagios veiklos dvimečiams

Sveikatos psichologė ir dviejų vaikučių mama Milda Kukulskienė dalijasi aštuoniomis paprastomis idėjomis, ką kūrybiško ir nesudėtingo galima nuveikti su vaikais namuose. Šiems darbeliams nereikia jokių ypatingų pasiruošimų ar medžiagų.

Ką protingiausia daryti, kai mažą vaiką apima didelis pyktis

Vaikas spyrė mamai, užtvojo draugui, sumušė silpnesnį, nuskriaudė ir paliko mirtimi vaduotis gyvūną. Panašių istorijų šimtai. Kodėl vaikai tokie žiaurūs? Konsultuoja vaikų ir paauglių psichiatrė Goda Bačienė.