Atvirai: vaikas užklupo besimylinčius tėvus

Nemalonu, jei kas aptinka pačiame aistros sūkuryje. Tačiau tikra katastrofa atrodo, jei jus užklumpa jūsų vaikai. Ką daryti ir kaip vaikui paaiškinti, ką jis matė? Kelios mamos sutiko pasidalinti savo gana nemalonia patirtimi.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Dovilė:

„Gyvename dviejų kambarių bute ir su vyru miegame pereinamame kambaryje. Devynmetis sūnus naktį kartais eina į tualetą. Taip vieną naktį mus ir užtiko besimylinčius. Buvome apsikloję, bet, matyt, vaizdas vistiek buvo ne koks, nes sūnus pradėjo verkti. Vos tik jį pastebėjome iškart liovėmės, žaibo greitumu vis dar lindėdami po antklode apsivilkome pižamas.

Iššokau iš lovos, bandžiau vaiką nuraminti, kiek įmanoma ramesniu balsu stengiausi paaiškinti, kad kai suaugusieji myli viens kitą jie stipriai glaudžiasi vienas prie kito, apsikabina ir bučiuojasi. Maniau, kad tai padėjo ir jis nurimo. Bet jau kitą dieną jis buvo piktas ant tėčio ir pradėdavo verkti vos tik jis bandydavo mane apkabinti ar pabučiuoti. Tai kartojosi dar kelias dienas. Bandžiau pasikalbėti su sūnumi, bet jis pratylėdavo ir niekaip negalėjau jo prakalbinti. Tada liepiau vyrui su juo pašnekėti ir išsiaiškinti kas nutiko.

Žinau, kad jam tai buvo vienas sunkiausių pokalbių, kokius tik yra turėjęs. Vėliau pasakojo, kad sūnus buvo įsitikinęs, kad tėtis mane skriaudė. Gerai, kad vyrui pavyko pakeisti jo nuomonę. Užrakinti vaiko kambario negalime, bet įsigijome kilnojamą pertvarą ir užrašėme sūnų į šeštadieninę sporto mokyklėlę."

Justina:

„Besimylinčių mūsų neužtiko, visada užsirakiname kambario duris ir stengiamės kuo tyliau. Tačiau mano penkiametė karta aptiko naktinio staliuko stalčiuje neatsargiai padėtus prezervatyvus. Aišku, pradėjo klausinėti, kas čia ir kam skirta. Greitai surezgiau istoriją, kad čia guminiai antpirščiai, kurių prireikia, kai stipriai susižeidi pirštą, jį apibintuoji ir nenori, kad žaizda sušlaptų plaunant rankas.

Net sugalvojau logišką paaiškinimą, kodėl jis toks platus – juk apibintuotas pirštas tampa labai storas. Atrodo išsisukau, prezervatyvus paslėpiau geriau ir tikiuosi, kad užsigavusi pirštą dukra nepareikalaus guminio antpirščio."

Almantė:

„Su vyru apsidžiaugėme, kad vaikai nuėjo anksčiau miegoti – pagaliau turime vakarą tik sau. Vaikai sumigo, mes greitai susitvarkėme virtuvę ir pradėjome miegamajame džiaugtis vienas kitu. Jau buvome beveik įpusėję, kai į kambarį įsiveržė mūsų keturmetis – jis išsigando griaustinio. Tikrai netriukšmavome – jau išmokome mylėtis be jokio garso, bet kaip tyčia pasitaikė lietus su nedideliu griaustiniu. Kaip nuplikyti su vyru atšokome vienas nuo kito. Jis dar spėjo per sekundę užsimauti apatinius, aš tik susisukau į antklodę.

Vaikas žiūrėjo akis išpūtęs ir tylėjo. Mano galvoje sukosi tūkstantis minčių. Nutaisiau nerūpestingą balsą ir pasakiau, kad su tėveliu kutenomės. Sūnus paklausė, kodėl be pižamų. Atsakiau, kad taip geriau jaučiasi kutenimas. Tada jau mano vyras pabandė nukreipti dėmesį, uždavė klausimą apie griaustinį. Manau, visai neblogai išsisukome: sūnus dar mažas ir jam pakako tokio paaiškinimo."

Rima:

„Mūsų trejų metų dukrytė savaitgalį nuėjo pietų miego, o mes su vyru naudojomės proga. Mes smagiai ritinėjomės lovoje ir staiga kaip uraganas įsiveržė dukra, nes prabudo gerokai anksčiau ir tiesiai atbėgo pas mus. Gerai, kad neišsigando, tik paklausė, ką čia veikiam. Pasakiau, kad žaidžiam tokį suaugusiųjų žaidimą, kurį galima žaisti tik kai sueina 20 metų, o jei kas žaidžia anksčiau, suserga. Gal ir nelabai protingas paaiškinimas, bet toks pirmas atėjo į galvą ir jai tokio pakako. Nuo to karto, kai mylimės, visada rakiname duris, net ir naktį."

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Vienintelis dalykas, kurio norėčiau palinkėti naujoms mamoms

Tinklaraščio „Švelni tėvystė“ autorės, dviejų vaikų mamos Mildos Kukulskienės žvilgsnis į motinystę.

Sumani mama dalijasi žaidimo idėja, kuriam išleisite mažiau kaip 1 eurą

Dviejų vaikučių mama Inga, feisbuke kurianti tinklaraštį „Mamos diena“, dalijasi labai smagia idėja, kaip nustebinti vaikus užsiėmimu, kurio priemonės kainuoja mažiau kaip 1 eurą.

Kaip vystosi vaikas nuo gimimo iki dvejų metų ir ką šiuo metu su juo žaisti

Mažyliai tikrai daug moka. Jie labai greit ima suvokti pasaulį. Verta žinoti, kokie žaislai kokiame laikotarpyje naudingiausi.

Ką iš tiesų reiškia būti dviejų vaikų mama (2)

Jau 9 mėnesiai, kai esu dviejų vaikų mama. 9 spalvingi mėnesiai.

dr. Jolita Jonynienė: kodėl po miego kai kurie vaikai būna irzlūs

Po miego prabudusi dvimetė mažylė nerimsta: ji verkia, atrodo lyg išsigandusi, lyg nuliūdusi, lyg suirzusi. Kaip tokią akimirką turėtų elgtis jos artimieji?

Psichologė Milda Kukulskienė: 8 paprastos ir smagios veiklos dvimečiams

Sveikatos psichologė ir dviejų vaikučių mama Milda Kukulskienė dalijasi aštuoniomis paprastomis idėjomis, ką kūrybiško ir nesudėtingo galima nuveikti su vaikais namuose. Šiems darbeliams nereikia jokių ypatingų pasiruošimų ar medžiagų.

Ką protingiausia daryti, kai mažą vaiką apima didelis pyktis

Vaikas spyrė mamai, užtvojo draugui, sumušė silpnesnį, nuskriaudė ir paliko mirtimi vaduotis gyvūną. Panašių istorijų šimtai. Kodėl vaikai tokie žiaurūs? Konsultuoja vaikų ir paauglių psichiatrė Goda Bačienė.

5 dalykai, kurie stiprina ir vienija šeimą

Ar susimąstote, kiek kartų per dieną mes liečiame artimus žmones: vyrą, žmoną, vaikus... Paprastas rankos paspaudimas ar švelnūs apsikabinimai, bučiniai, galvos paglostymai. Visa tai taip natūralu ir kasdieniška, kad dažnai to net nebepastebime. O kartais ir užmirštame. Jei suaugusieji to nusureikšmina ir priima kaip kasdienės rutinos pasekmę, vaikai labai jautriai reaguoja į šilumos bei meilumo šeimoje trūkumą.

Kaip auklėti ir lavinti 2-4 metų vaikus: pataria pedagogės

Vaikystė – tai pats nuostabiausias laikas žmogaus gyvenime. Būtent tuo metu padedami patys svarbiausi pagrindai žmogaus gyvenime. Tai laikotarpis, kuris pilnas emocijų, išgyvenimų ir naujų atradimų. Tai laikotarpis, kuris palieka ryškią žymę žmogaus gyvenime.

Vaidas Arvasevičius: vieni vaikai atkeliauja į šeimą kaip dovana, o kiti – kaip pamoka

Neretas mūsų, jau suaugę, mesteli tėvams: „O tu mano seserį ar brolį visada mylėjai labiau." Maža to, „Tu manęs niekada nemylėjai..."

Kai mama specialiai susargdina vaiką: kas yra Miunhauzeno sindromas (1)

Kartais pasitaiko mamų, kurioms patinka... kai jų vaikas serga. Jos tyčia daro viską, kad jis nepasveiktų arba susirgtų iš naujo. Tada tokios mamos jaučiasi reikalingos, stiprios, galinčios kalnus nuversti. Juk viskas dėl vaiko sveikatos.

Supykęs vaikas mušasi, parpuola ant žemės ir daužo galvą: psichologės komentaras

Dviejų metų neturintį sūnų auginanti mama kreipiasi pagalbos: jos sūnus dažnai elgiasi netinkamai – krenta ant žemės, muša tėvus ir kitus vaikus. Ką mamai patars psichologė?

Psichologė: kaip elgtis, jei vaikas neklauso tėvų

Trejų metų sūnų auginanti mama prašo specialistės patarimo – kaip susikalbėti ir kaip auklėti neklusnų trimetį?

Lavinamieji žaidimai vaikams, kurie padės išmokti spalvas

Tai, kad vieni vaikai jau dvejų metų moka spalvas, o kiti jomis susidomi daug vėliau,priklauso ir nuo vaikų temperamento. Vaikams, kurie itin judrūs, spalvos gali ilgiau nerūpėti, negu krapštukams.

Dovana Lietuvos vaikams - naujos animuotos lietuvių liaudies dainelės (1)

Prieš dvejus metus internete pasirodžiusios Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto inicijuotos „Tilidūdos" projekto dainelės užvaldė mažylių ir suaugusiųjų širdis – per šį laiką kiekviena iš dešimties animuotų dainų sulaukė vidutiniškai po beveik 2,8 milijonų peržiūrų. Dabar projekto kūrėjai pristato penkias naujas dainas.