Atvirai: vaikas užklupo besimylinčius tėvus

Nemalonu, jei kas aptinka pačiame aistros sūkuryje. Tačiau tikra katastrofa atrodo, jei jus užklumpa jūsų vaikai. Ką daryti ir kaip vaikui paaiškinti, ką jis matė? Kelios mamos sutiko pasidalinti savo gana nemalonia patirtimi.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Dovilė:

„Gyvename dviejų kambarių bute ir su vyru miegame pereinamame kambaryje. Devynmetis sūnus naktį kartais eina į tualetą. Taip vieną naktį mus ir užtiko besimylinčius. Buvome apsikloję, bet, matyt, vaizdas vistiek buvo ne koks, nes sūnus pradėjo verkti. Vos tik jį pastebėjome iškart liovėmės, žaibo greitumu vis dar lindėdami po antklode apsivilkome pižamas.

Iššokau iš lovos, bandžiau vaiką nuraminti, kiek įmanoma ramesniu balsu stengiausi paaiškinti, kad kai suaugusieji myli viens kitą jie stipriai glaudžiasi vienas prie kito, apsikabina ir bučiuojasi. Maniau, kad tai padėjo ir jis nurimo. Bet jau kitą dieną jis buvo piktas ant tėčio ir pradėdavo verkti vos tik jis bandydavo mane apkabinti ar pabučiuoti. Tai kartojosi dar kelias dienas. Bandžiau pasikalbėti su sūnumi, bet jis pratylėdavo ir niekaip negalėjau jo prakalbinti. Tada liepiau vyrui su juo pašnekėti ir išsiaiškinti kas nutiko.

Žinau, kad jam tai buvo vienas sunkiausių pokalbių, kokius tik yra turėjęs. Vėliau pasakojo, kad sūnus buvo įsitikinęs, kad tėtis mane skriaudė. Gerai, kad vyrui pavyko pakeisti jo nuomonę. Užrakinti vaiko kambario negalime, bet įsigijome kilnojamą pertvarą ir užrašėme sūnų į šeštadieninę sporto mokyklėlę."

Justina:

„Besimylinčių mūsų neužtiko, visada užsirakiname kambario duris ir stengiamės kuo tyliau. Tačiau mano penkiametė karta aptiko naktinio staliuko stalčiuje neatsargiai padėtus prezervatyvus. Aišku, pradėjo klausinėti, kas čia ir kam skirta. Greitai surezgiau istoriją, kad čia guminiai antpirščiai, kurių prireikia, kai stipriai susižeidi pirštą, jį apibintuoji ir nenori, kad žaizda sušlaptų plaunant rankas.

Net sugalvojau logišką paaiškinimą, kodėl jis toks platus – juk apibintuotas pirštas tampa labai storas. Atrodo išsisukau, prezervatyvus paslėpiau geriau ir tikiuosi, kad užsigavusi pirštą dukra nepareikalaus guminio antpirščio."

Almantė:

„Su vyru apsidžiaugėme, kad vaikai nuėjo anksčiau miegoti – pagaliau turime vakarą tik sau. Vaikai sumigo, mes greitai susitvarkėme virtuvę ir pradėjome miegamajame džiaugtis vienas kitu. Jau buvome beveik įpusėję, kai į kambarį įsiveržė mūsų keturmetis – jis išsigando griaustinio. Tikrai netriukšmavome – jau išmokome mylėtis be jokio garso, bet kaip tyčia pasitaikė lietus su nedideliu griaustiniu. Kaip nuplikyti su vyru atšokome vienas nuo kito. Jis dar spėjo per sekundę užsimauti apatinius, aš tik susisukau į antklodę.

Vaikas žiūrėjo akis išpūtęs ir tylėjo. Mano galvoje sukosi tūkstantis minčių. Nutaisiau nerūpestingą balsą ir pasakiau, kad su tėveliu kutenomės. Sūnus paklausė, kodėl be pižamų. Atsakiau, kad taip geriau jaučiasi kutenimas. Tada jau mano vyras pabandė nukreipti dėmesį, uždavė klausimą apie griaustinį. Manau, visai neblogai išsisukome: sūnus dar mažas ir jam pakako tokio paaiškinimo."

Rima:

„Mūsų trejų metų dukrytė savaitgalį nuėjo pietų miego, o mes su vyru naudojomės proga. Mes smagiai ritinėjomės lovoje ir staiga kaip uraganas įsiveržė dukra, nes prabudo gerokai anksčiau ir tiesiai atbėgo pas mus. Gerai, kad neišsigando, tik paklausė, ką čia veikiam. Pasakiau, kad žaidžiam tokį suaugusiųjų žaidimą, kurį galima žaisti tik kai sueina 20 metų, o jei kas žaidžia anksčiau, suserga. Gal ir nelabai protingas paaiškinimas, bet toks pirmas atėjo į galvą ir jai tokio pakako. Nuo to karto, kai mylimės, visada rakiname duris, net ir naktį."

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Teo ir Ieva pristato: ne tik smagi, bet ir labai naudinga mankšta pėdutėms

Kad pėdų masažas teikia didelę naudą, žino visi. Jau nuo ankstyvosios kūdikystės siūloma masažuoti savo mažylių pėdutes, kuriose pilna aktyvių taškų, teigiamai veikiančių ne tik vaiko imunitetą, bet ir nuotaiką bei vystymąsi.

Kaip atskirti kokybišką žaislą vaikui nuo tokio, kuris gali būti netgi pavojingas

Kiekvieną dieną mūsų vaikai susiduria su įvairiausiais produktais, apie kurių galimą pavojų mažiesiems dažnai net nesusimąstome.

Patyrusios mamos patarimai: kaip keliauti su mažais vaikais lėktuvu

Keliaujame atostogauti, aplankyti seniai matytus draugus ar gimines, pakeisti gyvenimą. Dažnai kelionės iš žadančių daug džiaugsmo ir laimės, tampa pilnomis streso ir baimės, ypač keliaujant su mažamečiais vaikais.

Teo ir Ieva pristato: raidžių arba skaičių žvejyba

Kol už lango vasara, mėgaukimės jos teikiamomis gėrybėmis – šiltu oru bei žaidimais su vandeniu.

Teo ir Ieva pristato: gėlių teptukas, spalvų loterija ir kitos linksmybės lauke

Kaip smagu vasarą! Vabalų, paukščių ir kitų gamtos reiškinių stebėjimas, drugelių gaudymas, vandens pramogos – visa tai galima išbandyti vasarą gryname ore.

Kokia ji – tobula mama: interviu su psichologe

Ar prieš gimstant vaikučiui jums nešmėkštelėjo mintis: „Noriu būti tobula mama!"? Manau, jei būsite nuoširdi atsakydama, greičiausiai atsakymas bus „TAIP".

Teo ir Ieva pristato: lobio ieškojimas, piešimas pupelėmis ir kiti smagūs žaidimai vaikams (1)

Atostogos kaime - kaip gryno oro gurkšnis! Magiškas laikas, kai gali nerūpestingai siautėti ir dūkti saulės spinduliuose ar žaisti vandenyje.

Prieš keliaudami su vaiku atostogų, atminkite kai ką svarbaus

Kad kelionė į svečias šalis su vaiku būtų sklandi, svarbu tinkamai jai pasiruošti ir nepamiršti kelių svarbių aspektų.

Teo ir Ieva pristato: kai prireikia greitai užimti vaiką čia ir dabar (4)

Kiekvieną antradienį portale www.tavovaikas.lt svečiuojasi tinklaraštininkė Ieva ir jos sūnelis Teo, kurie dalijasi savo išbandytais smagiais žaidimais bei lavinimaosiomis veiklomis.

Įvaikintas „Gyvybės langelyje“ paliktas kūdikis

Iš viso 2017 metais Lietuvoje įvaikinti 92 globos netekę vaikai, tarp jų – „Gyvybės langelyje“ paliktas kūdikis.

Teo ir Ieva pristato: žaismingi būdai pažinti skaičius patiems mažiausiems

Vaikystė – tai pats įdomiausias laikas, kuris skirtas žaidimams. O juk žaidimo pagalba galima ugdyti ir tam tikrus vaiko įgūdžius.

Kokia mama esate pagal Zodiako ženklą

Kokio Zodiako ženklo mama yra labiausiai demokratiška, o kuri nepripažįsta kompromisų ir šeimą valdo kietu kumščiu?

Psichologė Jūratė Baltuškienė: vaikas mušasi – praeis ar verta sunerimti ir iškart reaguoti

„Mano vaikas iš darželio grįžo sumuštas", „Bijau auklėtojos skambučio, nes išgirsiu, kad maniškis vėl ką nors prilupo", „Broliai pliekiasi iki kraujo" – tai vis mamų skundai. Girdėta? Ką daryti?

Teo ir Ieva pristato: 4 lavinantys užsiėmimai, kurie patiks ir mergaitėms, ir berniukams (2)

Kuo dažniau saulėtos dienos džiugina mus, tuo daugiau laiko praleidžiame lauke. Ir kai kurie kambario žaidimai pamažu išsikrausto į lauką. Juk lauke - tikras nuotykių pasaulis.

„Tėvų linija“ daugiausiai klausimų sulaukia apie 2-3 metų vaikus

Daugiau nei pusmetį veikianti "Tėvų linija" - vienintelė vieta, kur visos Lietuvos tėvai gali gauti nemokamą, profesionalią psichologinę pagalbą vaikų auklėjimo klausimais.