Daugiavaikės mamos patarimai vaikelio susilaukusiai jaunai šeimai

Susilaukus vaiko, gyvenimas keičiasi iš esmės. Tikėtis, kad viskas buvo lygiai taip pat, kaip tada, kai buvote tik dviese, nėra realu.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Vaiko gimimas - didelis išbandymas santuokai, todėl knygos „Parenting By Heart" autorė ir penkių vaikų motina Pinky McKay sako, kad abi pusės turi stengtis santykius puoselėti. Jos patarimai visiems esamiems ir būsimiems tėvams.

Pasikeis seksualinis gyvenimas

Vyrai ir moterys skirtingi, mama tapusi moteris gali iš pradžių atsidėti kūdikio priežiūrai visą dieną (ir naktį), todėl gali norėti glamonių, kurios nesibaigia seksu, arba gali apkritai nenorėti seksualinių santykių. Na o vyrams artumas yra neatsiejamas nuo sekso. Štai čia intymumui svarbiausia bendravimas ir supratimas.

„Vyrams kur kas daugiau šansų sulaukti, ko nori, jeigu padės prižiūrėti kūdikį. Pasūpuoti, panešioti, išmaudyti - puikus būdas pasidalinti kūdikio priežiūros rūpesčiais, taip pat - sutvarkyti namus ar pagaminti valgyti, tada ji turės laiko intymiems santykiams ir nejaus streso dėl neatliktų darbų. Vyrai, tebus indų plovimas - įžanginės glamonės", - pataria specialistė.

Po vaiko gimimo gali pasikeisti jūsų santykiai su partneriu, jūsų požiūris į intymumą. Gydytojo apžiūros, skausmo baimė, taip pat ir partnerio parama, dėmesys turi įtakos moters jausmams partneriui. Pasikalbėkite su vyru, o jei kažkas negerai, kreipkitės pagalbos į psichologą.

Priimkite pasikeitusį kūną

Kūnas patiria naują etapą, išnešiodamas kūdikį, taigi duokite sau laiko priprasti prie kūno po gimdymo ir nesitikėkite, kad per dieną vėl atrodysite kaip modelis. „Kūno suvokimas gali turėti didelės įtakos savo seksualumo suvokimui po gimdymo - nukaręs pilvas gali sukrėsti daugelį moterų, o pagimdžiusių ir nuostabiai atrodančių garsenybių įvaizdis, kurį pateikia žiniasklaida, tikrai nepadeda", - sako daugiavaikė motina.

Skirkite pasimatymą vyrui

Kūdikio priežiūrai skiriate visą savo laiką, bet ne mažiau svarbu skirti laiko santykiams su vyru, pabūti dviese. „Jei norite pabūti kartu, reikia planuoti - paskirti dieną pasimatymui, net jei tai bus filmas drauge ar į namus užsisakyta vakarienė, - pataria Pinky. - Arba pasielkite spontaniškai - nebūtina mylėtis tik naktį ir tik miegamajame."

Nebijokite paprašyti pagalbos

Pasisamdykite namų tvarkytoją, asmenį, kuris pavedžiotų šunį ir nebijokite prašyti pagalbos draugų ar artimųjų, kad pasilengvintumėte gyvenimą. Jūs neįkyrite, atvirkščiai, žmonėms malonu ir džiugu prisidėti prie kūdikio priežiūros ir matyti jus laimingą.

Turėkite savo santaupų

Statistika rodo, kad daug nesutarimų šeimose kyla dėl pinigų, kad ir kiek žmonės jų turėtų. Taigi patartina planuoti nėštumą ir gimdymą, atidedant kažkiek pinigų sau iki gimdymo. Jei nuolat buvote finansiškai nepriklausoma, gali būti sunku prašyti partnerio pinigų. Partneriai ne visada supranta, kaip svarbu išgerti kavos su vaikus auginančiomis moterimis ar jogos užsiėmimų kolegėmis. Daugelis neįvertina sauskelnių ar maisto produktų kainos, kai namuose lieka vienas dirbantis asmuo. Na, bet ir vėl labai svarbu pasikalbėti apie tai su vyru.

Raskite laiko sau

Jei jaučiatės pavargusi visą dieną rūpindamasi kūdikiu ir namais, nesitikėkite, kad džiugins santykiai su vyru. Reikia save palepinti, kad liktų energijos ir šiltų jausmų partneriui. Svarbu rasti ne tik laiko pabūti dviese, bet ir laiko sau. Priklijuokite priminimą ant šaldytuvo, ką padarėte savo labui - pradedant piešimu, baigiant nagų lakavimu ar puodeliu arbatos. Jei esate namuose ir auginate kūdikį, pažiūrėkite filmą, kol maitinate, paskambinkite draugei ar pasitikrinkite elektroninį paštą, kol kūdikis ropoja ant grindų, pasivaikščiokite saulėje, kol jis miega vežimėlyje, nueikite į jaunų mamų sporto ar jogos grupę - jūsų santykiams su vyru ir jums pačiai tai išeis į naudą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Teo ir Ieva pristato: kai prireikia greitai užimti vaiką čia ir dabar (4)

Kiekvieną antradienį portale www.tavovaikas.lt svečiuojasi tinklaraštininkė Ieva ir jos sūnelis Teo, kurie dalijasi savo išbandytais smagiais žaidimais bei lavinimaosiomis veiklomis.

Įvaikintas „Gyvybės langelyje“ paliktas kūdikis

Iš viso 2017 metais Lietuvoje įvaikinti 92 globos netekę vaikai, tarp jų – „Gyvybės langelyje“ paliktas kūdikis.

Teo ir Ieva pristato: žaismingi būdai pažinti skaičius patiems mažiausiems

Vaikystė – tai pats įdomiausias laikas, kuris skirtas žaidimams. O juk žaidimo pagalba galima ugdyti ir tam tikrus vaiko įgūdžius.

Kokia mama esate pagal Zodiako ženklą

Kokio Zodiako ženklo mama yra labiausiai demokratiška, o kuri nepripažįsta kompromisų ir šeimą valdo kietu kumščiu?

Psichologė Jūratė Baltuškienė: vaikas mušasi – praeis ar verta sunerimti ir iškart reaguoti

„Mano vaikas iš darželio grįžo sumuštas", „Bijau auklėtojos skambučio, nes išgirsiu, kad maniškis vėl ką nors prilupo", „Broliai pliekiasi iki kraujo" – tai vis mamų skundai. Girdėta? Ką daryti?

Teo ir Ieva pristato: 4 lavinantys užsiėmimai, kurie patiks ir mergaitėms, ir berniukams (2)

Kuo dažniau saulėtos dienos džiugina mus, tuo daugiau laiko praleidžiame lauke. Ir kai kurie kambario žaidimai pamažu išsikrausto į lauką. Juk lauke - tikras nuotykių pasaulis.

„Tėvų linija“ daugiausiai klausimų sulaukia apie 2-3 metų vaikus

Daugiau nei pusmetį veikianti "Tėvų linija" - vienintelė vieta, kur visos Lietuvos tėvai gali gauti nemokamą, profesionalią psichologinę pagalbą vaikų auklėjimo klausimais.

Vienintelis dalykas, kurio norėčiau palinkėti naujoms mamoms

Tinklaraščio „Švelni tėvystė“ autorės, dviejų vaikų mamos Mildos Kukulskienės žvilgsnis į motinystę.

Sumani mama dalijasi žaidimo idėja, kuriam išleisite mažiau kaip 1 eurą

Dviejų vaikučių mama Inga, feisbuke kurianti tinklaraštį „Mamos diena“, dalijasi labai smagia idėja, kaip nustebinti vaikus užsiėmimu, kurio priemonės kainuoja mažiau kaip 1 eurą.

Kaip vystosi vaikas nuo gimimo iki dvejų metų ir ką šiuo metu su juo žaisti

Mažyliai tikrai daug moka. Jie labai greit ima suvokti pasaulį. Verta žinoti, kokie žaislai kokiame laikotarpyje naudingiausi.

Ką iš tiesų reiškia būti dviejų vaikų mama (2)

Jau 9 mėnesiai, kai esu dviejų vaikų mama. 9 spalvingi mėnesiai.

dr. Jolita Jonynienė: kodėl po miego kai kurie vaikai būna irzlūs

Po miego prabudusi dvimetė mažylė nerimsta: ji verkia, atrodo lyg išsigandusi, lyg nuliūdusi, lyg suirzusi. Kaip tokią akimirką turėtų elgtis jos artimieji?

Psichologė Milda Kukulskienė: 8 paprastos ir smagios veiklos dvimečiams

Sveikatos psichologė ir dviejų vaikučių mama Milda Kukulskienė dalijasi aštuoniomis paprastomis idėjomis, ką kūrybiško ir nesudėtingo galima nuveikti su vaikais namuose. Šiems darbeliams nereikia jokių ypatingų pasiruošimų ar medžiagų.

Ką protingiausia daryti, kai mažą vaiką apima didelis pyktis

Vaikas spyrė mamai, užtvojo draugui, sumušė silpnesnį, nuskriaudė ir paliko mirtimi vaduotis gyvūną. Panašių istorijų šimtai. Kodėl vaikai tokie žiaurūs? Konsultuoja vaikų ir paauglių psichiatrė Goda Bačienė.

5 dalykai, kurie stiprina ir vienija šeimą

Ar susimąstote, kiek kartų per dieną mes liečiame artimus žmones: vyrą, žmoną, vaikus... Paprastas rankos paspaudimas ar švelnūs apsikabinimai, bučiniai, galvos paglostymai. Visa tai taip natūralu ir kasdieniška, kad dažnai to net nebepastebime. O kartais ir užmirštame. Jei suaugusieji to nusureikšmina ir priima kaip kasdienės rutinos pasekmę, vaikai labai jautriai reaguoja į šilumos bei meilumo šeimoje trūkumą.