Daugiavaikės mamos patarimai vaikelio susilaukusiai jaunai šeimai

Susilaukus vaiko, gyvenimas keičiasi iš esmės. Tikėtis, kad viskas buvo lygiai taip pat, kaip tada, kai buvote tik dviese, nėra realu.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Vaiko gimimas - didelis išbandymas santuokai, todėl knygos „Parenting By Heart" autorė ir penkių vaikų motina Pinky McKay sako, kad abi pusės turi stengtis santykius puoselėti. Jos patarimai visiems esamiems ir būsimiems tėvams.

Pasikeis seksualinis gyvenimas

Vyrai ir moterys skirtingi, mama tapusi moteris gali iš pradžių atsidėti kūdikio priežiūrai visą dieną (ir naktį), todėl gali norėti glamonių, kurios nesibaigia seksu, arba gali apkritai nenorėti seksualinių santykių. Na o vyrams artumas yra neatsiejamas nuo sekso. Štai čia intymumui svarbiausia bendravimas ir supratimas.

„Vyrams kur kas daugiau šansų sulaukti, ko nori, jeigu padės prižiūrėti kūdikį. Pasūpuoti, panešioti, išmaudyti - puikus būdas pasidalinti kūdikio priežiūros rūpesčiais, taip pat - sutvarkyti namus ar pagaminti valgyti, tada ji turės laiko intymiems santykiams ir nejaus streso dėl neatliktų darbų. Vyrai, tebus indų plovimas - įžanginės glamonės", - pataria specialistė.

Po vaiko gimimo gali pasikeisti jūsų santykiai su partneriu, jūsų požiūris į intymumą. Gydytojo apžiūros, skausmo baimė, taip pat ir partnerio parama, dėmesys turi įtakos moters jausmams partneriui. Pasikalbėkite su vyru, o jei kažkas negerai, kreipkitės pagalbos į psichologą.

Priimkite pasikeitusį kūną

Kūnas patiria naują etapą, išnešiodamas kūdikį, taigi duokite sau laiko priprasti prie kūno po gimdymo ir nesitikėkite, kad per dieną vėl atrodysite kaip modelis. „Kūno suvokimas gali turėti didelės įtakos savo seksualumo suvokimui po gimdymo - nukaręs pilvas gali sukrėsti daugelį moterų, o pagimdžiusių ir nuostabiai atrodančių garsenybių įvaizdis, kurį pateikia žiniasklaida, tikrai nepadeda", - sako daugiavaikė motina.

Skirkite pasimatymą vyrui

Kūdikio priežiūrai skiriate visą savo laiką, bet ne mažiau svarbu skirti laiko santykiams su vyru, pabūti dviese. „Jei norite pabūti kartu, reikia planuoti - paskirti dieną pasimatymui, net jei tai bus filmas drauge ar į namus užsisakyta vakarienė, - pataria Pinky. - Arba pasielkite spontaniškai - nebūtina mylėtis tik naktį ir tik miegamajame."

Nebijokite paprašyti pagalbos

Pasisamdykite namų tvarkytoją, asmenį, kuris pavedžiotų šunį ir nebijokite prašyti pagalbos draugų ar artimųjų, kad pasilengvintumėte gyvenimą. Jūs neįkyrite, atvirkščiai, žmonėms malonu ir džiugu prisidėti prie kūdikio priežiūros ir matyti jus laimingą.

Turėkite savo santaupų

Statistika rodo, kad daug nesutarimų šeimose kyla dėl pinigų, kad ir kiek žmonės jų turėtų. Taigi patartina planuoti nėštumą ir gimdymą, atidedant kažkiek pinigų sau iki gimdymo. Jei nuolat buvote finansiškai nepriklausoma, gali būti sunku prašyti partnerio pinigų. Partneriai ne visada supranta, kaip svarbu išgerti kavos su vaikus auginančiomis moterimis ar jogos užsiėmimų kolegėmis. Daugelis neįvertina sauskelnių ar maisto produktų kainos, kai namuose lieka vienas dirbantis asmuo. Na, bet ir vėl labai svarbu pasikalbėti apie tai su vyru.

Raskite laiko sau

Jei jaučiatės pavargusi visą dieną rūpindamasi kūdikiu ir namais, nesitikėkite, kad džiugins santykiai su vyru. Reikia save palepinti, kad liktų energijos ir šiltų jausmų partneriui. Svarbu rasti ne tik laiko pabūti dviese, bet ir laiko sau. Priklijuokite priminimą ant šaldytuvo, ką padarėte savo labui - pradedant piešimu, baigiant nagų lakavimu ar puodeliu arbatos. Jei esate namuose ir auginate kūdikį, pažiūrėkite filmą, kol maitinate, paskambinkite draugei ar pasitikrinkite elektroninį paštą, kol kūdikis ropoja ant grindų, pasivaikščiokite saulėje, kol jis miega vežimėlyje, nueikite į jaunų mamų sporto ar jogos grupę - jūsų santykiams su vyru ir jums pačiai tai išeis į naudą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Ką iš tiesų reiškia būti dviejų vaikų mama (1)

Jau 9 mėnesiai, kai esu dviejų vaikų mama. 9 spalvingi mėnesiai.

dr. Jolita Jonynienė: kodėl po miego kai kurie vaikai būna irzlūs

Po miego prabudusi dvimetė mažylė nerimsta: ji verkia, atrodo lyg išsigandusi, lyg nuliūdusi, lyg suirzusi. Kaip tokią akimirką turėtų elgtis jos artimieji?

Psichologė Milda Kukulskienė: 8 paprastos ir smagios veiklos dvimečiams

Sveikatos psichologė ir dviejų vaikučių mama Milda Kukulskienė dalijasi aštuoniomis paprastomis idėjomis, ką kūrybiško ir nesudėtingo galima nuveikti su vaikais namuose. Šiems darbeliams nereikia jokių ypatingų pasiruošimų ar medžiagų.

Ką protingiausia daryti, kai mažą vaiką apima didelis pyktis

Vaikas spyrė mamai, užtvojo draugui, sumušė silpnesnį, nuskriaudė ir paliko mirtimi vaduotis gyvūną. Panašių istorijų šimtai. Kodėl vaikai tokie žiaurūs? Konsultuoja vaikų ir paauglių psichiatrė Goda Bačienė.

5 dalykai, kurie stiprina ir vienija šeimą

Ar susimąstote, kiek kartų per dieną mes liečiame artimus žmones: vyrą, žmoną, vaikus... Paprastas rankos paspaudimas ar švelnūs apsikabinimai, bučiniai, galvos paglostymai. Visa tai taip natūralu ir kasdieniška, kad dažnai to net nebepastebime. O kartais ir užmirštame. Jei suaugusieji to nusureikšmina ir priima kaip kasdienės rutinos pasekmę, vaikai labai jautriai reaguoja į šilumos bei meilumo šeimoje trūkumą.

Kaip auklėti ir lavinti 2-4 metų vaikus: pataria pedagogės

Vaikystė – tai pats nuostabiausias laikas žmogaus gyvenime. Būtent tuo metu padedami patys svarbiausi pagrindai žmogaus gyvenime. Tai laikotarpis, kuris pilnas emocijų, išgyvenimų ir naujų atradimų. Tai laikotarpis, kuris palieka ryškią žymę žmogaus gyvenime.

Vaidas Arvasevičius: vieni vaikai atkeliauja į šeimą kaip dovana, o kiti – kaip pamoka

Neretas mūsų, jau suaugę, mesteli tėvams: „O tu mano seserį ar brolį visada mylėjai labiau." Maža to, „Tu manęs niekada nemylėjai..."

Kai mama specialiai susargdina vaiką: kas yra Miunhauzeno sindromas (1)

Kartais pasitaiko mamų, kurioms patinka... kai jų vaikas serga. Jos tyčia daro viską, kad jis nepasveiktų arba susirgtų iš naujo. Tada tokios mamos jaučiasi reikalingos, stiprios, galinčios kalnus nuversti. Juk viskas dėl vaiko sveikatos.

Supykęs vaikas mušasi, parpuola ant žemės ir daužo galvą: psichologės komentaras

Dviejų metų neturintį sūnų auginanti mama kreipiasi pagalbos: jos sūnus dažnai elgiasi netinkamai – krenta ant žemės, muša tėvus ir kitus vaikus. Ką mamai patars psichologė?

Psichologė: kaip elgtis, jei vaikas neklauso tėvų

Trejų metų sūnų auginanti mama prašo specialistės patarimo – kaip susikalbėti ir kaip auklėti neklusnų trimetį?

Lavinamieji žaidimai vaikams, kurie padės išmokti spalvas

Tai, kad vieni vaikai jau dvejų metų moka spalvas, o kiti jomis susidomi daug vėliau,priklauso ir nuo vaikų temperamento. Vaikams, kurie itin judrūs, spalvos gali ilgiau nerūpėti, negu krapštukams.

Dovana Lietuvos vaikams - naujos animuotos lietuvių liaudies dainelės (1)

Prieš dvejus metus internete pasirodžiusios Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto inicijuotos „Tilidūdos" projekto dainelės užvaldė mažylių ir suaugusiųjų širdis – per šį laiką kiekviena iš dešimties animuotų dainų sulaukė vidutiniškai po beveik 2,8 milijonų peržiūrų. Dabar projekto kūrėjai pristato penkias naujas dainas.

VIENU SAKINIU: kokia mama esate pagal Zodiako ženklą (1)

Koks vienas sakinys geriausiai nusako jūsų, kaip mamos, auklėjimo būdą? Apžvelkime visus 12 Zodiako ženklų vienu sakiniu.

Daugiavaikės mamos patarimai vaikelio susilaukusiai jaunai šeimai

Susilaukus vaiko, gyvenimas keičiasi iš esmės. Tikėtis, kad viskas buvo lygiai taip pat, kaip tada, kai buvote tik dviese, nėra realu.

Vienerių metų vaikas namuose: patarimai tėvams

Metukų tuoj sulauksiantis mažylis vis labiau ima rodyti savo savarankiškumą. Ką svarbu žinoti tėvams?