Daugiavaikės mamos patarimai vaikelio susilaukusiai jaunai šeimai

Susilaukus vaiko, gyvenimas keičiasi iš esmės. Tikėtis, kad viskas buvo lygiai taip pat, kaip tada, kai buvote tik dviese, nėra realu.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Vaiko gimimas - didelis išbandymas santuokai, todėl knygos „Parenting By Heart" autorė ir penkių vaikų motina Pinky McKay sako, kad abi pusės turi stengtis santykius puoselėti. Jos patarimai visiems esamiems ir būsimiems tėvams.

Pasikeis seksualinis gyvenimas

Vyrai ir moterys skirtingi, mama tapusi moteris gali iš pradžių atsidėti kūdikio priežiūrai visą dieną (ir naktį), todėl gali norėti glamonių, kurios nesibaigia seksu, arba gali apkritai nenorėti seksualinių santykių. Na o vyrams artumas yra neatsiejamas nuo sekso. Štai čia intymumui svarbiausia bendravimas ir supratimas.

„Vyrams kur kas daugiau šansų sulaukti, ko nori, jeigu padės prižiūrėti kūdikį. Pasūpuoti, panešioti, išmaudyti - puikus būdas pasidalinti kūdikio priežiūros rūpesčiais, taip pat - sutvarkyti namus ar pagaminti valgyti, tada ji turės laiko intymiems santykiams ir nejaus streso dėl neatliktų darbų. Vyrai, tebus indų plovimas - įžanginės glamonės", - pataria specialistė.

Po vaiko gimimo gali pasikeisti jūsų santykiai su partneriu, jūsų požiūris į intymumą. Gydytojo apžiūros, skausmo baimė, taip pat ir partnerio parama, dėmesys turi įtakos moters jausmams partneriui. Pasikalbėkite su vyru, o jei kažkas negerai, kreipkitės pagalbos į psichologą.

Priimkite pasikeitusį kūną

Kūnas patiria naują etapą, išnešiodamas kūdikį, taigi duokite sau laiko priprasti prie kūno po gimdymo ir nesitikėkite, kad per dieną vėl atrodysite kaip modelis. „Kūno suvokimas gali turėti didelės įtakos savo seksualumo suvokimui po gimdymo - nukaręs pilvas gali sukrėsti daugelį moterų, o pagimdžiusių ir nuostabiai atrodančių garsenybių įvaizdis, kurį pateikia žiniasklaida, tikrai nepadeda", - sako daugiavaikė motina.

Skirkite pasimatymą vyrui

Kūdikio priežiūrai skiriate visą savo laiką, bet ne mažiau svarbu skirti laiko santykiams su vyru, pabūti dviese. „Jei norite pabūti kartu, reikia planuoti - paskirti dieną pasimatymui, net jei tai bus filmas drauge ar į namus užsisakyta vakarienė, - pataria Pinky. - Arba pasielkite spontaniškai - nebūtina mylėtis tik naktį ir tik miegamajame."

Nebijokite paprašyti pagalbos

Pasisamdykite namų tvarkytoją, asmenį, kuris pavedžiotų šunį ir nebijokite prašyti pagalbos draugų ar artimųjų, kad pasilengvintumėte gyvenimą. Jūs neįkyrite, atvirkščiai, žmonėms malonu ir džiugu prisidėti prie kūdikio priežiūros ir matyti jus laimingą.

Turėkite savo santaupų

Statistika rodo, kad daug nesutarimų šeimose kyla dėl pinigų, kad ir kiek žmonės jų turėtų. Taigi patartina planuoti nėštumą ir gimdymą, atidedant kažkiek pinigų sau iki gimdymo. Jei nuolat buvote finansiškai nepriklausoma, gali būti sunku prašyti partnerio pinigų. Partneriai ne visada supranta, kaip svarbu išgerti kavos su vaikus auginančiomis moterimis ar jogos užsiėmimų kolegėmis. Daugelis neįvertina sauskelnių ar maisto produktų kainos, kai namuose lieka vienas dirbantis asmuo. Na, bet ir vėl labai svarbu pasikalbėti apie tai su vyru.

Raskite laiko sau

Jei jaučiatės pavargusi visą dieną rūpindamasi kūdikiu ir namais, nesitikėkite, kad džiugins santykiai su vyru. Reikia save palepinti, kad liktų energijos ir šiltų jausmų partneriui. Svarbu rasti ne tik laiko pabūti dviese, bet ir laiko sau. Priklijuokite priminimą ant šaldytuvo, ką padarėte savo labui - pradedant piešimu, baigiant nagų lakavimu ar puodeliu arbatos. Jei esate namuose ir auginate kūdikį, pažiūrėkite filmą, kol maitinate, paskambinkite draugei ar pasitikrinkite elektroninį paštą, kol kūdikis ropoja ant grindų, pasivaikščiokite saulėje, kol jis miega vežimėlyje, nueikite į jaunų mamų sporto ar jogos grupę - jūsų santykiams su vyru ir jums pačiai tai išeis į naudą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Patarimai, kaip surengti jaukias ir subtilias krikštynas

Krikštynos paprastai rengiamos, kai gamta žydi ir spinduliuoja visu savo grožiu bei gyvybe. Po Krikšto sakramento ateina antrasis etapas – įamžinti brangias akimirkas, nes krikštynos būna vieną kartą gyvenime.

Atviras skaitytojos laiškas: aš noriu pasakyti kai ką svarbaus šiuolaikiniams tėvams

Kiekvienas tėtis ir mama nori užauginti laimingą ir savimi pasitikintį vaiką. Tačiau neretai mūsų, tėvų, žodžiai gerokai skiriasi nuo mūsų pačių veiksmų. Kokias klaidas šiuolaikiniai tėvai daro dažniausiai? Vienos skaitytojos nuomonė.

Teo ir Ieva pristato: namuose gaminame ekologišką modeliną (1)

Kad ir kur bebūtume – ar svetur pas tėtį, ar namuose Kaune, ar sodyboje, visuomet pasigaminame mūsų taip mėgstamo ekologiško modelino. Su juo žaisti yra begalė būdų, o jį pagaminti vienas juokas!

Kurį Zodiako ženklą galima apibūdinti kaip „tobulas vaikas“

Jeigu mėgstate pavartyti horoskopus, jūsų dėmesiui – 12 Zodiako ženklų apžvalga: kurie iš jų tvirtą charakterį rodo nuo gimimo, o su kuriais lengviausia susitarti?

5 nieko nekainuojantys būdai, kaip sutvirtinti ryšį su vaiku

Kiekvienas iš mūsų norime būti dar geresniais tėvais savo vaikams, tačiau neretai nežinome nuo ko pradėti.

Vaikas nesitraukia nuo mamos: įprasta raidos dalis ar perdėtas jautrumas (2)

Dvejų metų vaiką auginanti mama klausia psichologės patarimo, kaip elgtis su itin jautria dukrele.

Patarimai, kaip nuo gimimo lavinti vaiko smulkiąją motoriką

Vaikas gimsta stipriai sugniaužtais kumščiais ir pirštus „išlaisvina“ tik paūgėjęs. Kaip namuose galime lavinti jo smulkiąją motoriką nuo gimimo?

Teo ir Ieva pristato: ne tik smagi, bet ir labai naudinga mankšta pėdutėms

Kad pėdų masažas teikia didelę naudą, žino visi. Jau nuo ankstyvosios kūdikystės siūloma masažuoti savo mažylių pėdutes, kuriose pilna aktyvių taškų, teigiamai veikiančių ne tik vaiko imunitetą, bet ir nuotaiką bei vystymąsi.

Kaip atskirti kokybišką žaislą vaikui nuo tokio, kuris gali būti netgi pavojingas

Kiekvieną dieną mūsų vaikai susiduria su įvairiausiais produktais, apie kurių galimą pavojų mažiesiems dažnai net nesusimąstome.

Patyrusios mamos patarimai: kaip keliauti su mažais vaikais lėktuvu

Keliaujame atostogauti, aplankyti seniai matytus draugus ar gimines, pakeisti gyvenimą. Dažnai kelionės iš žadančių daug džiaugsmo ir laimės, tampa pilnomis streso ir baimės, ypač keliaujant su mažamečiais vaikais.

Teo ir Ieva pristato: raidžių arba skaičių žvejyba

Kol už lango vasara, mėgaukimės jos teikiamomis gėrybėmis – šiltu oru bei žaidimais su vandeniu.

Teo ir Ieva pristato: gėlių teptukas, spalvų loterija ir kitos linksmybės lauke

Kaip smagu vasarą! Vabalų, paukščių ir kitų gamtos reiškinių stebėjimas, drugelių gaudymas, vandens pramogos – visa tai galima išbandyti vasarą gryname ore.

Kokia ji – tobula mama: interviu su psichologe

Ar prieš gimstant vaikučiui jums nešmėkštelėjo mintis: „Noriu būti tobula mama!"? Manau, jei būsite nuoširdi atsakydama, greičiausiai atsakymas bus „TAIP".

Teo ir Ieva pristato: lobio ieškojimas, piešimas pupelėmis ir kiti smagūs žaidimai vaikams (1)

Atostogos kaime - kaip gryno oro gurkšnis! Magiškas laikas, kai gali nerūpestingai siautėti ir dūkti saulės spinduliuose ar žaisti vandenyje.

Prieš keliaudami su vaiku atostogų, atminkite kai ką svarbaus

Kad kelionė į svečias šalis su vaiku būtų sklandi, svarbu tinkamai jai pasiruošti ir nepamiršti kelių svarbių aspektų.