Fotografės patarimai planuojantiems krikštynas

 (1)
Krikštynos – vienos svarbiausių žmogaus gyvenimo įvykių. Mažesnis vaikas, ko gero, šį svarbų įvykį vargu ar prisimins, todėl labai svarbu, kaip šios dienos istorija bus papasakota ir atsispindės nuotraukose.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kaip fotografuoti krikštynas, pataria fotografė Brigita Grigienė.

Tam, kad krikštas būtų užfiksuotas gražiai, jei fotografuosite patys ir ypač jei tai darysite pirmą kartą, pirmiausia, ką turėtumėte padaryti - krikštynų dieną paplanuoti iš anksto ir tinkamai jai pasiruošti.

Ar reikia iš anksto numatyti, kas iš artimųjų fotografuos krikštynas?

Taip, išties geriau paskirti vieną atsakingą asmenį, nei bus daug lakstančių „paparacių", taip, tikėtina, ir ką tik iškeptam fotografui bus paprasčiau susikaupti.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Numerologija: ką slepia gimimo data
Ar mamos pienas gali būti per liesas ar per riebus?

Koks fotoaparatas geriausias?

Pirmiausia fotografuoja ne fotoaparatas, o jūs, žmogus. Atminkite, kad net ir brangiausias fotoaparatas gali neatspindėti jausmų, krikštynų dienos nuotaikos, mamos ašaros ar mažo ką tik gimusio kūdikėlio pėdutės grožio, jei jūs to nepajausite ir nepamatysite širdimi.

Jei ruošiatės krikštynas įamžinti patys, pabandykite parežisuoti šventės scenarijų prieš kelias dienas, kol mažiau įtampos, nereikia skubėti ir yra daugiau laiko. Apžiūrėkite ne tik savo namus, kuriame kambario kampe galėtumėte fotografuoti vaikelį, kai jis ruošiamas ceremonijai. Jei yra galimybė, iš anksto nuvykite į bažnyčią tą valandą, kai vyks jūsų vaikelio krikšto ceremonija, pabandykite fotografuoti su savo turimu fotoaparatu, įvertinkite apšvietimą, galbūt teks pakeisti tam tikrus fotoaparato parametrus. Paeksperimentuokite iš anksto.

Fotografės patarimai planuojantiems krikštynas
© Vida Press

Kaip paruošti fotografuoti kambarį, kuriame rengsite vaikelį krikštynoms?

Apsvarstykite, kurioje kambario vietoje galėtų išeiti gražiausios nuotraukos, kokį baldą galbūt reikėtų patraukti, kurioje vietoje rengsite vaikelį, kur galėtumėte nufotografuoti jo portretą, ar šioje vietoje užteks šviesos.

Jaukiai aplinkai sukurti nereikia daug pinigų. Užteks gražios antklodėlės, keleto balionų, kad ir gražios pakabos krikštynų rūbui pakabinti, tačiau ne plastiko, o galbūt medinės, kokios nors ypač originalios ir pan.

Vaikeliui rengti patarčiau parinkti kambarį, kuriame daugiausia dienos šviesos - natūralaus apšvietimo, jei yra galimybė pasirinkti, pakankamai vietos, kad būtų patogu tiek tėveliams, tiek vaikučiui, tiek fotografuojančiam asmeniui. Puošiant kambarį patarčiau nenaudoti daug spalvų, nuotraukose visada gražu šviesūs, pasteliniai atspalviai. Pasistenkite įamžinti krikšto žvakę, vaiko batelius ir pan.

Koks krikšto rūbas geriausiai atrodo nuotraukoje?

Nuotraukas labai pagyvina krikšto rūbeliai su įvairiais nėriniais, siuviniais, gražu ir lininiai drabužėliai.

Pastebima tendencija, kad vis dažniau populiarėja tam tikros spalvų gamos ar net teminės krikštynos. Tarkim, gali būti krikštynos jūros tema ar geltonos, rožinės ir t. t. krikštynos. Vadinasi, nebūtinai turi vyrauti balta spalva. Tokiu atveju, pvz., kvietime krikštynų dalyviams reikėtų mandagiai užsiminti, kad bus tam tikros spalvos teminės krikštynos ir kad pageidautina turėti šios spalvos drabužį ar aksesuarą.

Kokias svarbiausias krikštynų ceremonijos akimirkas svarbu užfiksuoti?

Svarbu užfiksuoti, kaip ceremonijos dalyviai pasitinkami prie bažnyčios. Vadinasi, fotografuojantis asmuo turėtų prie jos nuvažiuoti anksčiau už tėvus su vaiku ir krikštatėvius. Galima nufotografuoti bažnyčią iš toliau, kad būtų įamžinta jos didybė ir grožis. Tarkim, įamžinkite atvykusius tėvelius ar krikštatėvius su vaikeliu, kai jie eina bažnyčios link.

Prieš ceremoniją pasistenkite įspėti kunigą, kad norėsite fotografuoti. Bažnyčioje pasistenkite užfiksuoti šiuos svarbiausius krikšto ceremonijos įvykius: kaip uždegama žvakės, vaikelis patepamas aliejumi, kai pilama ant galvytės vandens, kaip palaiminami tėvai ir krikšto tėvai.

Fotografės patarimai planuojantiems krikštynas
© Vida Press

Vaikelis nuotraukose gali verkti, tačiau visa tai yra tos dienos istorijos dalis.

Kaip patartumėte įamžinti krikštynų nuotaikas po ceremonijos? Kas svarbiausia?

Šiltuoju metų laiku, ypač vasarą, ir su mažesniais, ir su didesniais vaikučiais gražu būtų organizuoti fotosesiją gamtoje, gali būti parke, skverelyje šalia bažnyčios. Apgalvokite šios fotosesijos vietą, ką per ją veiksite dar prieš šventę. Galima sugalvoti žaidimų su tėveliais ir juos užfiksuoti. Visada gražiai nuotraukose atrodo muilo burbulai, balionai ir t. t. Pasirūpinkite jais iš anksto. Planuodami fotosesiją gamtoje paisykite vaikučio amžiaus, didesni gali patys pūsti muilo burbulus, leisti balionus į dangų.

4 Brigitos patarimai būsimam krikštynų fotografui:

1. Labai svarbu paplanuoti iš anksto, kur, kaip ir ką ketinate fotografuoti, jei krikštynas fotografuojate pirmą kartą, galbūt praverstų net ir susirašyti idėjas. Nepamirškite pasirūpinti atsarginėmis fotoaparato baterijomis, geriausiai, jei turėtumėte du fotoaparatus: jei vienam kas nors atsitiktų, būtumėte tikri, kad krikštynų šventė bus įamžinta.

2. Nuotraukos bus neįdomios, jei keliose dešimtyse kadrų matysis, pvz., tik vaikelis, kad bus daug pozuota. Kad nuotraukos būtų vertingos ir po keliasdešimt metų, krikštynoms fotografuoti labai tiktų reportažas – tai tarsi pasakojimas, kas vyko tą dieną.

3. Stenkitės užfiksuoti netikėčiausias šventės akimirkas: dalyvių šypsenas ir močiutės riedančia ašarą – tai, kas kuria emociją.

Reportažinio stiliaus nuotraukoms labai svarbu ir detalės. Apsidairykite, galbūt verta įamžinti kokią gražią smulkmeną – mielą žaisliuką ar net krikšto dovanėlę...

4. Pozuotų nuotraukų taip pat turėtų būti. Dažniausiai jas rėminame, dovanojame seneliams. Nepamirškite bendros nuotraukos su visais krikštynų dalyviais.

Jei vis dėlto sugalvosite rinktis fotografą profesionalą...

- Atkreipkite dėmesį į jo nuotraukų stilių, peržiūrėkite internetinę svetainę, darbų pavyzdžius. Susitikite, aptarkite su juo savo lūkesčius.

- Išsiaiškinkite, ką gausite už sutartą kainą: kiek laiko fotografuos, kiek nuotraukų pateiks, ar reikės papildomai mokėti už kurą ir pan. Pasidomėkite, ar fotografas teikia papildomas paslaugas (daro nuotraukų knygą ar filmą ir pan.).

Gegužės mėnesio (Nr.5) TAVO VAIKO žurnale skaitykite:

Žmogaus gimimas
Fotoreportažas iš gimdymo namų
Aistros dėl puoduko
Mama tingi žaisti su vaiku
Primaitinimas
Kodėl tradicinis?
Kelionė – trimečio išbandymas
Išsamus naujo žurnalo anonsas – čia.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Kaip auklėti ir lavinti 2-4 metų vaikus: pataria pedagogės

Vaikystė – tai pats nuostabiausias laikas žmogaus gyvenime. Būtent tuo metu padedami patys svarbiausi pagrindai žmogaus gyvenime. Tai laikotarpis, kuris pilnas emocijų, išgyvenimų ir naujų atradimų. Tai laikotarpis, kuris palieka ryškią žymę žmogaus gyvenime.

Supykęs vaikas mušasi, parpuola ant žemės ir daužo galvą: psichologės komentaras

Dviejų metų neturintį sūnų auginanti mama kreipiasi pagalbos: jos sūnus dažnai elgiasi netinkamai – krenta ant žemės, muša tėvus ir kitus vaikus. Ką mamai patars psichologė?

Psichologė: kaip elgtis, jei vaikas neklauso tėvų

Trejų metų sūnų auginanti mama prašo specialistės patarimo – kaip susikalbėti ir kaip auklėti neklusnų trimetį?

Lavinamieji žaidimai vaikams, kurie padės išmokti spalvas

Tai, kad vieni vaikai jau dvejų metų moka spalvas, o kiti jomis susidomi daug vėliau,priklauso ir nuo vaikų temperamento. Vaikams, kurie itin judrūs, spalvos gali ilgiau nerūpėti, negu krapštukams.

Dovana Lietuvos vaikams - naujos animuotos lietuvių liaudies dainelės (1)

Prieš dvejus metus internete pasirodžiusios Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto inicijuotos „Tilidūdos" projekto dainelės užvaldė mažylių ir suaugusiųjų širdis – per šį laiką kiekviena iš dešimties animuotų dainų sulaukė vidutiniškai po beveik 2,8 milijonų peržiūrų. Dabar projekto kūrėjai pristato penkias naujas dainas.

VIENU SAKINIU: kokia mama esate pagal Zodiako ženklą (1)

Koks vienas sakinys geriausiai nusako jūsų, kaip mamos, auklėjimo būdą? Apžvelkime visus 12 Zodiako ženklų vienu sakiniu.

Daugiavaikės mamos patarimai vaikelio susilaukusiai jaunai šeimai

Susilaukus vaiko, gyvenimas keičiasi iš esmės. Tikėtis, kad viskas buvo lygiai taip pat, kaip tada, kai buvote tik dviese, nėra realu.

Vienerių metų vaikas namuose: patarimai tėvams

Metukų tuoj sulauksiantis mažylis vis labiau ima rodyti savo savarankiškumą. Ką svarbu žinoti tėvams?

Mamos rekomenduoja: 9 mėgstami blogai apie vaikų auginimą Lietuvoje

TAVO VAIKO feisbuko paskyroje, kurioje šiuo metu turime daugiau kaip 70 000 fanų, paprašėme tėvų pasidalinti, kokius mamų ar tėčių rašomus tinklaraščius jie stebi.

Skaitydami knygas vaikui, laviname iškart tris jo intelekto sritis

Kokio amžiaus vaikams galima pradėti skaityti knygas? Ką jos duoda vaikui? Paieškokime drauge atsakymų į šiuos klausimus.

Naudingi patarimai ieškantiems vaikui auklės

Vaikų darželis – gerai, bet ką daryti iki tol, kol vaikas jam subręs, arba kol ateis eilė patekti į tą darželį? Patarimai, jeigu rimtai svarstote atiduoti vaiką į auklės rankas.

Kol nebuvau mama, apie tai net nenutuokiau

Subjektyvus žvilgsnis į tai, kas pasikeičia tapus mama.

Skirtumas tarp mylinčios mamos ir hiperglobojančios

Kiekviena mūsų nori būti pati geriausia mama. Skaitome knygas apie vaikų auklėjimą, stengiamės, bijome padaryti ką nors ne taip. Ir kartais, visai nejučiom, mamos vaikučio gyvenime tampa per daug. Kur ta riba tarp meilės ir hiperglobos? Sraipsnio konsultantė - vaikų ir paauglių psichiatrė Goda Bačienė.

Atvirai: vaikas užklupo besimylinčius tėvus

Nemalonu, jei kas aptinka pačiame aistros sūkuryje. Tačiau tikra katastrofa atrodo, jei jus užklumpa jūsų vaikai. Ką daryti ir kaip vaikui paaiškinti, ką jis matė? Kelios mamos sutiko pasidalinti savo gana nemalonia patirtimi.

Atėjus svečiams, vaikas neatpažįstamai pasikeičia: kodėl taip nutinka ir kaip reaguoti

Trimetę dukrytę auginanti mama pastebi, kad jos tobulo elgesio namuose mergaitė pasikeičia, kai jas aplanko svečiai. Kodėl taip yra ir kaip reaguoti?