Fotografės patarimai planuojantiems krikštynas

 (1)
Krikštynos – vienos svarbiausių žmogaus gyvenimo įvykių. Mažesnis vaikas, ko gero, šį svarbų įvykį vargu ar prisimins, todėl labai svarbu, kaip šios dienos istorija bus papasakota ir atsispindės nuotraukose.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kaip fotografuoti krikštynas, pataria fotografė Brigita Grigienė.

Tam, kad krikštas būtų užfiksuotas gražiai, jei fotografuosite patys ir ypač jei tai darysite pirmą kartą, pirmiausia, ką turėtumėte padaryti - krikštynų dieną paplanuoti iš anksto ir tinkamai jai pasiruošti.

Ar reikia iš anksto numatyti, kas iš artimųjų fotografuos krikštynas?

Taip, išties geriau paskirti vieną atsakingą asmenį, nei bus daug lakstančių „paparacių", taip, tikėtina, ir ką tik iškeptam fotografui bus paprasčiau susikaupti.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Numerologija: ką slepia gimimo data
Ar mamos pienas gali būti per liesas ar per riebus?

Koks fotoaparatas geriausias?

Pirmiausia fotografuoja ne fotoaparatas, o jūs, žmogus. Atminkite, kad net ir brangiausias fotoaparatas gali neatspindėti jausmų, krikštynų dienos nuotaikos, mamos ašaros ar mažo ką tik gimusio kūdikėlio pėdutės grožio, jei jūs to nepajausite ir nepamatysite širdimi.

Jei ruošiatės krikštynas įamžinti patys, pabandykite parežisuoti šventės scenarijų prieš kelias dienas, kol mažiau įtampos, nereikia skubėti ir yra daugiau laiko. Apžiūrėkite ne tik savo namus, kuriame kambario kampe galėtumėte fotografuoti vaikelį, kai jis ruošiamas ceremonijai. Jei yra galimybė, iš anksto nuvykite į bažnyčią tą valandą, kai vyks jūsų vaikelio krikšto ceremonija, pabandykite fotografuoti su savo turimu fotoaparatu, įvertinkite apšvietimą, galbūt teks pakeisti tam tikrus fotoaparato parametrus. Paeksperimentuokite iš anksto.

Fotografės patarimai planuojantiems krikštynas
© Vida Press

Kaip paruošti fotografuoti kambarį, kuriame rengsite vaikelį krikštynoms?

Apsvarstykite, kurioje kambario vietoje galėtų išeiti gražiausios nuotraukos, kokį baldą galbūt reikėtų patraukti, kurioje vietoje rengsite vaikelį, kur galėtumėte nufotografuoti jo portretą, ar šioje vietoje užteks šviesos.

Jaukiai aplinkai sukurti nereikia daug pinigų. Užteks gražios antklodėlės, keleto balionų, kad ir gražios pakabos krikštynų rūbui pakabinti, tačiau ne plastiko, o galbūt medinės, kokios nors ypač originalios ir pan.

Vaikeliui rengti patarčiau parinkti kambarį, kuriame daugiausia dienos šviesos - natūralaus apšvietimo, jei yra galimybė pasirinkti, pakankamai vietos, kad būtų patogu tiek tėveliams, tiek vaikučiui, tiek fotografuojančiam asmeniui. Puošiant kambarį patarčiau nenaudoti daug spalvų, nuotraukose visada gražu šviesūs, pasteliniai atspalviai. Pasistenkite įamžinti krikšto žvakę, vaiko batelius ir pan.

Koks krikšto rūbas geriausiai atrodo nuotraukoje?

Nuotraukas labai pagyvina krikšto rūbeliai su įvairiais nėriniais, siuviniais, gražu ir lininiai drabužėliai.

Pastebima tendencija, kad vis dažniau populiarėja tam tikros spalvų gamos ar net teminės krikštynos. Tarkim, gali būti krikštynos jūros tema ar geltonos, rožinės ir t. t. krikštynos. Vadinasi, nebūtinai turi vyrauti balta spalva. Tokiu atveju, pvz., kvietime krikštynų dalyviams reikėtų mandagiai užsiminti, kad bus tam tikros spalvos teminės krikštynos ir kad pageidautina turėti šios spalvos drabužį ar aksesuarą.

Kokias svarbiausias krikštynų ceremonijos akimirkas svarbu užfiksuoti?

Svarbu užfiksuoti, kaip ceremonijos dalyviai pasitinkami prie bažnyčios. Vadinasi, fotografuojantis asmuo turėtų prie jos nuvažiuoti anksčiau už tėvus su vaiku ir krikštatėvius. Galima nufotografuoti bažnyčią iš toliau, kad būtų įamžinta jos didybė ir grožis. Tarkim, įamžinkite atvykusius tėvelius ar krikštatėvius su vaikeliu, kai jie eina bažnyčios link.

Prieš ceremoniją pasistenkite įspėti kunigą, kad norėsite fotografuoti. Bažnyčioje pasistenkite užfiksuoti šiuos svarbiausius krikšto ceremonijos įvykius: kaip uždegama žvakės, vaikelis patepamas aliejumi, kai pilama ant galvytės vandens, kaip palaiminami tėvai ir krikšto tėvai.

Fotografės patarimai planuojantiems krikštynas
© Vida Press

Vaikelis nuotraukose gali verkti, tačiau visa tai yra tos dienos istorijos dalis.

Kaip patartumėte įamžinti krikštynų nuotaikas po ceremonijos? Kas svarbiausia?

Šiltuoju metų laiku, ypač vasarą, ir su mažesniais, ir su didesniais vaikučiais gražu būtų organizuoti fotosesiją gamtoje, gali būti parke, skverelyje šalia bažnyčios. Apgalvokite šios fotosesijos vietą, ką per ją veiksite dar prieš šventę. Galima sugalvoti žaidimų su tėveliais ir juos užfiksuoti. Visada gražiai nuotraukose atrodo muilo burbulai, balionai ir t. t. Pasirūpinkite jais iš anksto. Planuodami fotosesiją gamtoje paisykite vaikučio amžiaus, didesni gali patys pūsti muilo burbulus, leisti balionus į dangų.

4 Brigitos patarimai būsimam krikštynų fotografui:

1. Labai svarbu paplanuoti iš anksto, kur, kaip ir ką ketinate fotografuoti, jei krikštynas fotografuojate pirmą kartą, galbūt praverstų net ir susirašyti idėjas. Nepamirškite pasirūpinti atsarginėmis fotoaparato baterijomis, geriausiai, jei turėtumėte du fotoaparatus: jei vienam kas nors atsitiktų, būtumėte tikri, kad krikštynų šventė bus įamžinta.

2. Nuotraukos bus neįdomios, jei keliose dešimtyse kadrų matysis, pvz., tik vaikelis, kad bus daug pozuota. Kad nuotraukos būtų vertingos ir po keliasdešimt metų, krikštynoms fotografuoti labai tiktų reportažas – tai tarsi pasakojimas, kas vyko tą dieną.

3. Stenkitės užfiksuoti netikėčiausias šventės akimirkas: dalyvių šypsenas ir močiutės riedančia ašarą – tai, kas kuria emociją.

Reportažinio stiliaus nuotraukoms labai svarbu ir detalės. Apsidairykite, galbūt verta įamžinti kokią gražią smulkmeną – mielą žaisliuką ar net krikšto dovanėlę...

4. Pozuotų nuotraukų taip pat turėtų būti. Dažniausiai jas rėminame, dovanojame seneliams. Nepamirškite bendros nuotraukos su visais krikštynų dalyviais.

Jei vis dėlto sugalvosite rinktis fotografą profesionalą...

- Atkreipkite dėmesį į jo nuotraukų stilių, peržiūrėkite internetinę svetainę, darbų pavyzdžius. Susitikite, aptarkite su juo savo lūkesčius.

- Išsiaiškinkite, ką gausite už sutartą kainą: kiek laiko fotografuos, kiek nuotraukų pateiks, ar reikės papildomai mokėti už kurą ir pan. Pasidomėkite, ar fotografas teikia papildomas paslaugas (daro nuotraukų knygą ar filmą ir pan.).

Gegužės mėnesio (Nr.5) TAVO VAIKO žurnale skaitykite:

Žmogaus gimimas
Fotoreportažas iš gimdymo namų
Aistros dėl puoduko
Mama tingi žaisti su vaiku
Primaitinimas
Kodėl tradicinis?
Kelionė – trimečio išbandymas
Išsamus naujo žurnalo anonsas – čia.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Įskaudinta mama: vaikas labiau myli tėtį, o ne mane (3)

Dvejų metų dukrytę auginanti mama sunerimo: jos mažylė grįžusią iš darbo mamą atstumia ir labiau nori būti su tėčiu. Kodėl taip yra ir ar galima ką pakeisti?

Vaiko kambarys: patarimai, kaip išsirinkti saugius tapetus

Vaiko kambarys – artimiausia mažylio erdvė, kurią jis greitai atpažįsta, nuolat tyrinėja ir praleidžia daug laiko.

Kai vaikui sakote NE ir NEGALIMA, turite kai ką atminti (2)

Norėdami išmokyti mažylį teisingai reaguoti į žodį „negalima", vadovaukitės keliais svarbiais patarimais.

Vienas žaviausių Zodiako ženklų, kurio energija liejasi per kraštus (6)

Jeigu auginate vaiką Liūtą, greičiausiai, jau spėjote pasidomėti, kokios įgimtos charakterio savybės jam būdingos. Jei ne, skubame į pagalbą ir pateikiame šio Zodiako ženklo trumpą astrologinę charakteristiką.

Protingų vaikų ugdymas: 29 patarimai tėvams (2)

Kaip užauginti laimingą, savimi pasitikintį ir klysti nebijantį žmogų? Edukaciniai.lt paruošė net 29 patarimus tėvams.

Laiškas visoms pavargusioms mamoms (49)

Mama veda mažą dukrą į mokyklą, laikydama ją už rankos, o galvoje nesiliauja suktis mintys apie begalę reikalų, kuriuos reikia nuveikti: užsukti į parduotuvę maisto, sutvarkyti namus, pagaminti pietus.

Kaip iš tiesų atrodo mamiškos atostogos su vaikais

Tinklaraščio „Mama su šypsena kišenėje“ autorė Neringa augina penkis vaikus. Savo dienos nutikimus ji suguldo į smagų internetinį dienoraštį. Šiandien ji dalijasi savo patirtimi, kaip iš tiesų atrodo mamiškos atostogos su mažais vaikais.

Kurio Zodiako ženklo vaiką auginti lengviausia, o kurio – sunkiausia (14)

Jeigu auginate keletą vaikų, greičiausiai pastebėjote, kokie jie kartais būna skirtingi. Rodos, genai tie patys, auklėjimas tas pats, o vaikų reakcija į vieną dalyką gali kardinaliai skirtis. Tai gali būti nulemta vaiko Zodiako ženklo savybių.

Pasitikinčių savimi ir rūpestingų vaikų auginimo paslaptys

Dažnai girdime, kad laikai pasikeitė ir vertybės jaunimui jau turi visai kitokią reikšmę. Mums pasakojama apie siaubus, kai paaugliai pasineria į prastą elgesį, vedantį juos iš jiems numatyto šviesaus kelio.

Skaitytojos patirtis: kaip užauginti sveikus ir laimingus vaikus

Vienas pirmųjų dalykų, kurį sužinojau studijuodama mediciną, kad medicina – tai labiau menas nei mokslas. Ta pati taisyklė galioja ir auginant vaikus. Savo patirtimi dalijasi skaitytoja Inga.

Vaikų krikštynos – už ar prieš? (105)

Šį kartą mamų apklausa virto kone diskusija – vienos savo vaikus krikštijo, nes taip reikia, kitos tokią nuomonę nuneigė, trečios paliko galimybę apsispręsti pačiam vaikui, o ketvirtos.... Paskaitykit patys!

Jeigu tėvai laikytųsi šių taisyklių, jų vaikai būtų laimingiausi pasaulyje (1)

Pagrindinės klaidos, kurias tėvai daro auklėdami vaikus, būdingos daugeliui šeimai. Neklystančių tėvų nebūna, bet pripažinti, kad klystame ir atsiprašyti savo vaikų mokame ne kiekvienas.

Barniai ir įtampa šeimoje dažnai kyla dėl vienos dažnos klaidos (14)

Prieš kelerius metus atlikta šeimų apklausa nustebino pačius jos sumanytojus. Pasirodo, daugiausia konfliktų šeimoje kyla dėl skirtingo požiūrio į vaikų auklėjimą. Išklausykime dvi mamas.

Paklusniausias vaikas pagal horoskopą (8)

Ką sako žvaigždės apie mažylio charakterį ir temperamentą? Pasiskaitykite, kad žinotumėte, kaip elgtis ateityje, jei jūsų Liūtukas ar Ožiaragis įsismarkautų.

Kaip užauginti laimingą vaiką: patarimai tėvams (8)

Kas yra vaiko socialiniai emociniai įgūdžiai ir kaip juos galima ugdyti? Šį skaitytojos atsiųstą klausimą pateikėmė Individualiosios psichologijos instituto atstovams.