Fotografės patarimai planuojantiems krikštynas

 (1)
Krikštynos – vienos svarbiausių žmogaus gyvenimo įvykių. Mažesnis vaikas, ko gero, šį svarbų įvykį vargu ar prisimins, todėl labai svarbu, kaip šios dienos istorija bus papasakota ir atsispindės nuotraukose.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kaip fotografuoti krikštynas, pataria fotografė Brigita Grigienė.

Tam, kad krikštas būtų užfiksuotas gražiai, jei fotografuosite patys ir ypač jei tai darysite pirmą kartą, pirmiausia, ką turėtumėte padaryti - krikštynų dieną paplanuoti iš anksto ir tinkamai jai pasiruošti.

Ar reikia iš anksto numatyti, kas iš artimųjų fotografuos krikštynas?

Taip, išties geriau paskirti vieną atsakingą asmenį, nei bus daug lakstančių „paparacių", taip, tikėtina, ir ką tik iškeptam fotografui bus paprasčiau susikaupti.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Numerologija: ką slepia gimimo data
Ar mamos pienas gali būti per liesas ar per riebus?

Koks fotoaparatas geriausias?

Pirmiausia fotografuoja ne fotoaparatas, o jūs, žmogus. Atminkite, kad net ir brangiausias fotoaparatas gali neatspindėti jausmų, krikštynų dienos nuotaikos, mamos ašaros ar mažo ką tik gimusio kūdikėlio pėdutės grožio, jei jūs to nepajausite ir nepamatysite širdimi.

Jei ruošiatės krikštynas įamžinti patys, pabandykite parežisuoti šventės scenarijų prieš kelias dienas, kol mažiau įtampos, nereikia skubėti ir yra daugiau laiko. Apžiūrėkite ne tik savo namus, kuriame kambario kampe galėtumėte fotografuoti vaikelį, kai jis ruošiamas ceremonijai. Jei yra galimybė, iš anksto nuvykite į bažnyčią tą valandą, kai vyks jūsų vaikelio krikšto ceremonija, pabandykite fotografuoti su savo turimu fotoaparatu, įvertinkite apšvietimą, galbūt teks pakeisti tam tikrus fotoaparato parametrus. Paeksperimentuokite iš anksto.

Fotografės patarimai planuojantiems krikštynas
© Vida Press

Kaip paruošti fotografuoti kambarį, kuriame rengsite vaikelį krikštynoms?

Apsvarstykite, kurioje kambario vietoje galėtų išeiti gražiausios nuotraukos, kokį baldą galbūt reikėtų patraukti, kurioje vietoje rengsite vaikelį, kur galėtumėte nufotografuoti jo portretą, ar šioje vietoje užteks šviesos.

Jaukiai aplinkai sukurti nereikia daug pinigų. Užteks gražios antklodėlės, keleto balionų, kad ir gražios pakabos krikštynų rūbui pakabinti, tačiau ne plastiko, o galbūt medinės, kokios nors ypač originalios ir pan.

Vaikeliui rengti patarčiau parinkti kambarį, kuriame daugiausia dienos šviesos - natūralaus apšvietimo, jei yra galimybė pasirinkti, pakankamai vietos, kad būtų patogu tiek tėveliams, tiek vaikučiui, tiek fotografuojančiam asmeniui. Puošiant kambarį patarčiau nenaudoti daug spalvų, nuotraukose visada gražu šviesūs, pasteliniai atspalviai. Pasistenkite įamžinti krikšto žvakę, vaiko batelius ir pan.

Koks krikšto rūbas geriausiai atrodo nuotraukoje?

Nuotraukas labai pagyvina krikšto rūbeliai su įvairiais nėriniais, siuviniais, gražu ir lininiai drabužėliai.

Pastebima tendencija, kad vis dažniau populiarėja tam tikros spalvų gamos ar net teminės krikštynos. Tarkim, gali būti krikštynos jūros tema ar geltonos, rožinės ir t. t. krikštynos. Vadinasi, nebūtinai turi vyrauti balta spalva. Tokiu atveju, pvz., kvietime krikštynų dalyviams reikėtų mandagiai užsiminti, kad bus tam tikros spalvos teminės krikštynos ir kad pageidautina turėti šios spalvos drabužį ar aksesuarą.

Kokias svarbiausias krikštynų ceremonijos akimirkas svarbu užfiksuoti?

Svarbu užfiksuoti, kaip ceremonijos dalyviai pasitinkami prie bažnyčios. Vadinasi, fotografuojantis asmuo turėtų prie jos nuvažiuoti anksčiau už tėvus su vaiku ir krikštatėvius. Galima nufotografuoti bažnyčią iš toliau, kad būtų įamžinta jos didybė ir grožis. Tarkim, įamžinkite atvykusius tėvelius ar krikštatėvius su vaikeliu, kai jie eina bažnyčios link.

Prieš ceremoniją pasistenkite įspėti kunigą, kad norėsite fotografuoti. Bažnyčioje pasistenkite užfiksuoti šiuos svarbiausius krikšto ceremonijos įvykius: kaip uždegama žvakės, vaikelis patepamas aliejumi, kai pilama ant galvytės vandens, kaip palaiminami tėvai ir krikšto tėvai.

Fotografės patarimai planuojantiems krikštynas
© Vida Press

Vaikelis nuotraukose gali verkti, tačiau visa tai yra tos dienos istorijos dalis.

Kaip patartumėte įamžinti krikštynų nuotaikas po ceremonijos? Kas svarbiausia?

Šiltuoju metų laiku, ypač vasarą, ir su mažesniais, ir su didesniais vaikučiais gražu būtų organizuoti fotosesiją gamtoje, gali būti parke, skverelyje šalia bažnyčios. Apgalvokite šios fotosesijos vietą, ką per ją veiksite dar prieš šventę. Galima sugalvoti žaidimų su tėveliais ir juos užfiksuoti. Visada gražiai nuotraukose atrodo muilo burbulai, balionai ir t. t. Pasirūpinkite jais iš anksto. Planuodami fotosesiją gamtoje paisykite vaikučio amžiaus, didesni gali patys pūsti muilo burbulus, leisti balionus į dangų.

4 Brigitos patarimai būsimam krikštynų fotografui:

1. Labai svarbu paplanuoti iš anksto, kur, kaip ir ką ketinate fotografuoti, jei krikštynas fotografuojate pirmą kartą, galbūt praverstų net ir susirašyti idėjas. Nepamirškite pasirūpinti atsarginėmis fotoaparato baterijomis, geriausiai, jei turėtumėte du fotoaparatus: jei vienam kas nors atsitiktų, būtumėte tikri, kad krikštynų šventė bus įamžinta.

2. Nuotraukos bus neįdomios, jei keliose dešimtyse kadrų matysis, pvz., tik vaikelis, kad bus daug pozuota. Kad nuotraukos būtų vertingos ir po keliasdešimt metų, krikštynoms fotografuoti labai tiktų reportažas – tai tarsi pasakojimas, kas vyko tą dieną.

3. Stenkitės užfiksuoti netikėčiausias šventės akimirkas: dalyvių šypsenas ir močiutės riedančia ašarą – tai, kas kuria emociją.

Reportažinio stiliaus nuotraukoms labai svarbu ir detalės. Apsidairykite, galbūt verta įamžinti kokią gražią smulkmeną – mielą žaisliuką ar net krikšto dovanėlę...

4. Pozuotų nuotraukų taip pat turėtų būti. Dažniausiai jas rėminame, dovanojame seneliams. Nepamirškite bendros nuotraukos su visais krikštynų dalyviais.

Jei vis dėlto sugalvosite rinktis fotografą profesionalą...

- Atkreipkite dėmesį į jo nuotraukų stilių, peržiūrėkite internetinę svetainę, darbų pavyzdžius. Susitikite, aptarkite su juo savo lūkesčius.

- Išsiaiškinkite, ką gausite už sutartą kainą: kiek laiko fotografuos, kiek nuotraukų pateiks, ar reikės papildomai mokėti už kurą ir pan. Pasidomėkite, ar fotografas teikia papildomas paslaugas (daro nuotraukų knygą ar filmą ir pan.).

Gegužės mėnesio (Nr.5) TAVO VAIKO žurnale skaitykite:

Žmogaus gimimas
Fotoreportažas iš gimdymo namų
Aistros dėl puoduko
Mama tingi žaisti su vaiku
Primaitinimas
Kodėl tradicinis?
Kelionė – trimečio išbandymas
Išsamus naujo žurnalo anonsas – čia.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Maži vaikai ir nauji namai: ko nevalia pamiršti įsirengiant būstą

Įsikurti naujuose namuose labai smagu. Norisi ieškoti daiktų, kurie namams suteikia jaukumo – paveikslų, veidrodžių, kilimų, mažų ir didelių dekoro elementų, naujos patalynės ir kitų tekstilės gaminių, pagalvėlių ir pufų, indų ir t.t. Tačiau jei namuose kuriatės kartu su mažais vaikais, reikėtų kruopščiai apgalvoti kiekvieną sprendimą, atsižvelgiant į kiekvieną vaikams pasiekiamą kampą.

Populiariausi vaikų vardai Danijoje: kai kurie patiks ir lietuviams

Populiariausių vardų mados keičiasi gana palengva.

Patarimai, kaip surengti jaukias ir subtilias krikštynas

Krikštynos paprastai rengiamos, kai gamta žydi ir spinduliuoja visu savo grožiu bei gyvybe. Po Krikšto sakramento ateina antrasis etapas – įamžinti brangias akimirkas, nes krikštynos būna vieną kartą gyvenime.

Atviras skaitytojos laiškas: aš noriu pasakyti kai ką svarbaus šiuolaikiniams tėvams

Kiekvienas tėtis ir mama nori užauginti laimingą ir savimi pasitikintį vaiką. Tačiau neretai mūsų, tėvų, žodžiai gerokai skiriasi nuo mūsų pačių veiksmų. Kokias klaidas šiuolaikiniai tėvai daro dažniausiai? Vienos skaitytojos nuomonė.

Teo ir Ieva pristato: namuose gaminame ekologišką modeliną (1)

Kad ir kur bebūtume – ar svetur pas tėtį, ar namuose Kaune, ar sodyboje, visuomet pasigaminame mūsų taip mėgstamo ekologiško modelino. Su juo žaisti yra begalė būdų, o jį pagaminti vienas juokas!

Kurį Zodiako ženklą galima apibūdinti kaip „tobulas vaikas“

Jeigu mėgstate pavartyti horoskopus, jūsų dėmesiui – 12 Zodiako ženklų apžvalga: kurie iš jų tvirtą charakterį rodo nuo gimimo, o su kuriais lengviausia susitarti?

5 nieko nekainuojantys būdai, kaip sutvirtinti ryšį su vaiku

Kiekvienas iš mūsų norime būti dar geresniais tėvais savo vaikams, tačiau neretai nežinome nuo ko pradėti.

Vaikas nesitraukia nuo mamos: įprasta raidos dalis ar perdėtas jautrumas (2)

Dvejų metų vaiką auginanti mama klausia psichologės patarimo, kaip elgtis su itin jautria dukrele.

Patarimai, kaip nuo gimimo lavinti vaiko smulkiąją motoriką

Vaikas gimsta stipriai sugniaužtais kumščiais ir pirštus „išlaisvina“ tik paūgėjęs. Kaip namuose galime lavinti jo smulkiąją motoriką nuo gimimo?

Teo ir Ieva pristato: ne tik smagi, bet ir labai naudinga mankšta pėdutėms

Kad pėdų masažas teikia didelę naudą, žino visi. Jau nuo ankstyvosios kūdikystės siūloma masažuoti savo mažylių pėdutes, kuriose pilna aktyvių taškų, teigiamai veikiančių ne tik vaiko imunitetą, bet ir nuotaiką bei vystymąsi.

Kaip atskirti kokybišką žaislą vaikui nuo tokio, kuris gali būti netgi pavojingas

Kiekvieną dieną mūsų vaikai susiduria su įvairiausiais produktais, apie kurių galimą pavojų mažiesiems dažnai net nesusimąstome.

Patyrusios mamos patarimai: kaip keliauti su mažais vaikais lėktuvu

Keliaujame atostogauti, aplankyti seniai matytus draugus ar gimines, pakeisti gyvenimą. Dažnai kelionės iš žadančių daug džiaugsmo ir laimės, tampa pilnomis streso ir baimės, ypač keliaujant su mažamečiais vaikais.

Teo ir Ieva pristato: raidžių arba skaičių žvejyba

Kol už lango vasara, mėgaukimės jos teikiamomis gėrybėmis – šiltu oru bei žaidimais su vandeniu.

Teo ir Ieva pristato: gėlių teptukas, spalvų loterija ir kitos linksmybės lauke

Kaip smagu vasarą! Vabalų, paukščių ir kitų gamtos reiškinių stebėjimas, drugelių gaudymas, vandens pramogos – visa tai galima išbandyti vasarą gryname ore.

Kokia ji – tobula mama: interviu su psichologe

Ar prieš gimstant vaikučiui jums nešmėkštelėjo mintis: „Noriu būti tobula mama!"? Manau, jei būsite nuoširdi atsakydama, greičiausiai atsakymas bus „TAIP".