Idėja, kaip išradingai panaudoti nereikalingą pieno butelį

 (1)
Dvejų metų sūnų Kasparą auginanti Neringa rašo tinklaraštį, kuriame pateikia daug smagių vaikų lavinimo idėjų bei žaidimų. Šįkart mama dalijasi idėja, kaip išradingai panaudoti nereikalingą pieno butelį.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Atsimenu, kad mano brolis, būdamas vaikas, vis tempdavosi namo kur nors lauke rastus keistus daiktus. O aš, kaip vyresnė sesė, į tai keistai žiūrėjau. Dabar, pati augindama sūnų, jaučiuosi panaši į savo brolį vaikystėje - mano akys nuolat krypsta prie išmetamų ar jau išmestų daiktų, norisi kokias nors pakuotes ar nereikalingus daiktus pasilikti, nes galvoje vis gimsta sumanymai, ką su visu tuo būtų galima pagaminti mūsų su Kasparo žaidimams. Šiandien aprašysiu, kaip greitai ir smagiai galima pagaminti žaidimą iš plastikinio pieno butelio.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Dviejų vaikų mama imasi neįprasto Lietuvoje verslo
Vaikas rėkia ir neklauso tėvų: ką daryti, pataria psichologė

Idėją buvau mačiusi kažkur internete, tačiau nuorodos neišsisaugojau, tačiau tai tikrai seniai sugalvotas užsiėmimas, išmėgintas ne vienų tėvų. Pagaminti labai paprasta! Reikės tuščio plastikinio butelio su rankenėle (dažniausiai tokiuose būna pienas, bet mūsų parduotuvėse galima rasti ir kefyro ar sulčių), žirklių ir lipnios juostos. Aš naudojau nedidelį, vieno litro butelį nuo pieno. Nukirpus jo kraštą, kad nebūtų pavojinga rekomenduojama apklijuoti lipnia juosta. Mano butelio kraštas, tiesą sakant, aštrus nebuvo, išmėginkite savo prieš duodami vaikui. 

Štai panaudojimo galimybės:

- paimti į butelį telpantį kamuoliuką ir mėtyti jį į viršų vis pagaunant. Kasparas (2,1 m) mėgina tai daryti pats, tačiau kamuoliuko aukštai neišmeta, jis praktiškai visada lieka viduje.

- laikyti kamuoliuką inde, tada staigiai patraukti gaudyklę, kad kamuoliukas kristų žemyn - tuomet vėl bandyti jį pagauti, kad nenukristų ant žemės. Kasparui patinka stebėti, kai taip darau aš.

- keli žaidėjai, kiekvienas su savo gaudykle, kamuoliuką gali mesti sugauti kitiems; Tai turėtų būti įdomu vyresniems vaikams, nes reikia ir staigios reakcijos, ir vikrumo.

- galima kamuoliuką, balioną ar bumbulą iš siūlų pririšti prie butelio ir tuomet jis niekada nenukris ant žemės bandant jį sugauti. Labiau tinkama mažesniems žaidėjams.

- Kasparas sugalvojo ir kitą būdą - padeda kamuoliuką ant stalo, jis pradeda riedėti, tada savo gaudykle jį mėgina sugauti, kad nenukristų. Tada butelį vėl atkelia ir leidžia kamuoliukui riedėti toliau. Jam labai patiko šis variantas!

- galima panaudoti ir kokių nors smulkių daiktų arba vandens pernešimui iš vieno indo į kitą. Kasparui panašios užduotys buvo įdomios nuo kokių pusantrų metų, tačiau smagiai atlikinėja jas ir dabar. Puikus būdas koordinacijai ir susikaupimui lavinti.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Naudingi patarimai ieškantiems vaikui auklės

Vaikų darželis – gerai, bet ką daryti iki tol, kol vaikas jam subręs, arba kol ateis eilė patekti į tą darželį? Patarimai, jeigu rimtai svarstote atiduoti vaiką į auklės rankas.

Kol nebuvau mama, apie tai net nenutuokiau

Subjektyvus žvilgsnis į tai, kas pasikeičia tapus mama.

Skirtumas tarp mylinčios mamos ir hiperglobojančios

Kiekviena mūsų nori būti pati geriausia mama. Skaitome knygas apie vaikų auklėjimą, stengiamės, bijome padaryti ką nors ne taip. Ir kartais, visai nejučiom, mamos vaikučio gyvenime tampa per daug. Kur ta riba tarp meilės ir hiperglobos? Sraipsnio konsultantė - vaikų ir paauglių psichiatrė Goda Bačienė.

Atvirai: vaikas užklupo besimylinčius tėvus

Nemalonu, jei kas aptinka pačiame aistros sūkuryje. Tačiau tikra katastrofa atrodo, jei jus užklumpa jūsų vaikai. Ką daryti ir kaip vaikui paaiškinti, ką jis matė? Kelios mamos sutiko pasidalinti savo gana nemalonia patirtimi.

Atėjus svečiams, vaikas neatpažįstamai pasikeičia: kodėl taip nutinka ir kaip reaguoti

Trimetę dukrytę auginanti mama pastebi, kad jos tobulo elgesio namuose mergaitė pasikeičia, kai jas aplanko svečiai. Kodėl taip yra ir kaip reaguoti?

Visus tėvus galima suskirstyti į tris tipus: kuriam priklausote jūs

Kai kalbama apie vaikų auklėjimą, sąvoka „tinkamai išauklėtas vaikas“ neturi jokių aiškiai nusakomų kriterijų. Nežiūrint į tai, visi, savo vaiko gerove besirūpinantys tėvai, visais laikais ieškojo atsakymo – kaip tinkamai auklėti ir išauklėti savo vaiką?

Niekada nedrauskite vaikui šių dalykų (3)

Draudimai labai reikalingi auklėjant vaiką, tačiau tik tada, kai naudojami nuosaikiai. Šių dalykų drausti mažyliui negalima jokiais atvejais.

Vaikas savo elgesiu skaudina tėvus: specialistės patarimai (6)

Išmokęs spjaudytis vaikas, kai supyksta, spjauna į mamą ir tėtį. Tėvai aiškina, kad taip elgtis nedera, tačiau kol kas tai nedavė teigiamų rezultatų. Ką tėvams patars specialistė?

Psichologė: kai vaikas pyksta, atminkite šias esmines taisykles (4)

Trejų metų vaikas yra labai emocionalus, jam dažnai užeina isterijos priepuoliai. Supykęs berniukas gali verkti net 30 ar 40 minučių.

10 tėvų klaidų, kurios trukdo vaikui augti

Auginant vaiką, ypač pirmąjį, klaidų išvengti, ko gero, neįmanoma. Tačiau žinant, kokios jos yra dažniausios, galima pamėginti kai kurių nedaryti.

Dažniausiai užduodami klausimai apie naująsias išmokas vaikui (1)

2018 m. sausio 1 d. įsigalios naujos redakcijos Išmokų vaikams įstatymas. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija teikia atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus.

Kai sakote vaikui žodį NEGALIMA, atminkite kelis svarbius dalykus

Suradęs šuns dubenėlį, vaikas jau tiesia rankutę į jo turinį. „NEGALIMA!“, – surinka išsigandusi mama. Tokių NEGALIMA vaikas per dieną girdi išties daug. Tiek, kad laikui bėgant ima negirdėti žodžio NEGALIMA.

Padėkite, auginu itin aktyvų, irzlų ir nervingą vaiką (5)

Vienerių metų ir 8 mėnesių sūnų auginanti mama skundžiasi, kad berniukas pastaruoju metu pasidarė visai nenustygstantis vietoje. Ką mamai patars specialistė?

Mažo vaiko pykčio priepuoliai: kaip elgtis tėvams

Su pustrečių metų dukrytės pykčio priepuoliais nesusitvarkanti mama prašo specialistų patarimo, kaip elgtis tokiose situacijose.

Kas būdinga vaikams iki 2 metų: svarbiausi elgesio etapai ir patarimai tėvams

Ikimokyklinio ugdymo pedagogės Jūratė Zolumskienė ir Natalija Stefanovičienė iš vaikų darželio „Šilagėlė“ apžvelgia pagrindines vaiko iki 2 metų raidos sritis ir elgesio ypatumus.