Idėja, kaip išradingai panaudoti nereikalingą pieno butelį

 (1)
Dvejų metų sūnų Kasparą auginanti Neringa rašo tinklaraštį, kuriame pateikia daug smagių vaikų lavinimo idėjų bei žaidimų. Šįkart mama dalijasi idėja, kaip išradingai panaudoti nereikalingą pieno butelį.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Atsimenu, kad mano brolis, būdamas vaikas, vis tempdavosi namo kur nors lauke rastus keistus daiktus. O aš, kaip vyresnė sesė, į tai keistai žiūrėjau. Dabar, pati augindama sūnų, jaučiuosi panaši į savo brolį vaikystėje - mano akys nuolat krypsta prie išmetamų ar jau išmestų daiktų, norisi kokias nors pakuotes ar nereikalingus daiktus pasilikti, nes galvoje vis gimsta sumanymai, ką su visu tuo būtų galima pagaminti mūsų su Kasparo žaidimams. Šiandien aprašysiu, kaip greitai ir smagiai galima pagaminti žaidimą iš plastikinio pieno butelio.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Dviejų vaikų mama imasi neįprasto Lietuvoje verslo
Vaikas rėkia ir neklauso tėvų: ką daryti, pataria psichologė

Idėją buvau mačiusi kažkur internete, tačiau nuorodos neišsisaugojau, tačiau tai tikrai seniai sugalvotas užsiėmimas, išmėgintas ne vienų tėvų. Pagaminti labai paprasta! Reikės tuščio plastikinio butelio su rankenėle (dažniausiai tokiuose būna pienas, bet mūsų parduotuvėse galima rasti ir kefyro ar sulčių), žirklių ir lipnios juostos. Aš naudojau nedidelį, vieno litro butelį nuo pieno. Nukirpus jo kraštą, kad nebūtų pavojinga rekomenduojama apklijuoti lipnia juosta. Mano butelio kraštas, tiesą sakant, aštrus nebuvo, išmėginkite savo prieš duodami vaikui. 

Štai panaudojimo galimybės:

- paimti į butelį telpantį kamuoliuką ir mėtyti jį į viršų vis pagaunant. Kasparas (2,1 m) mėgina tai daryti pats, tačiau kamuoliuko aukštai neišmeta, jis praktiškai visada lieka viduje.

- laikyti kamuoliuką inde, tada staigiai patraukti gaudyklę, kad kamuoliukas kristų žemyn - tuomet vėl bandyti jį pagauti, kad nenukristų ant žemės. Kasparui patinka stebėti, kai taip darau aš.

- keli žaidėjai, kiekvienas su savo gaudykle, kamuoliuką gali mesti sugauti kitiems; Tai turėtų būti įdomu vyresniems vaikams, nes reikia ir staigios reakcijos, ir vikrumo.

- galima kamuoliuką, balioną ar bumbulą iš siūlų pririšti prie butelio ir tuomet jis niekada nenukris ant žemės bandant jį sugauti. Labiau tinkama mažesniems žaidėjams.

- Kasparas sugalvojo ir kitą būdą - padeda kamuoliuką ant stalo, jis pradeda riedėti, tada savo gaudykle jį mėgina sugauti, kad nenukristų. Tada butelį vėl atkelia ir leidžia kamuoliukui riedėti toliau. Jam labai patiko šis variantas!

- galima panaudoti ir kokių nors smulkių daiktų arba vandens pernešimui iš vieno indo į kitą. Kasparui panašios užduotys buvo įdomios nuo kokių pusantrų metų, tačiau smagiai atlikinėja jas ir dabar. Puikus būdas koordinacijai ir susikaupimui lavinti.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

dr. Jolita Jonynienė: kodėl po miego kai kurie vaikai būna irzlūs

Po miego prabudusi dvimetė mažylė nerimsta: ji verkia, atrodo lyg išsigandusi, lyg nuliūdusi, lyg suirzusi. Kaip tokią akimirką turėtų elgtis jos artimieji?

Psichologė Milda Kukulskienė: 8 paprastos ir smagios veiklos dvimečiams

Sveikatos psichologė ir dviejų vaikučių mama Milda Kukulskienė dalijasi aštuoniomis paprastomis idėjomis, ką kūrybiško ir nesudėtingo galima nuveikti su vaikais namuose. Šiems darbeliams nereikia jokių ypatingų pasiruošimų ar medžiagų.

Ką protingiausia daryti, kai mažą vaiką apima didelis pyktis

Vaikas spyrė mamai, užtvojo draugui, sumušė silpnesnį, nuskriaudė ir paliko mirtimi vaduotis gyvūną. Panašių istorijų šimtai. Kodėl vaikai tokie žiaurūs? Konsultuoja vaikų ir paauglių psichiatrė Goda Bačienė.

5 dalykai, kurie stiprina ir vienija šeimą

Ar susimąstote, kiek kartų per dieną mes liečiame artimus žmones: vyrą, žmoną, vaikus... Paprastas rankos paspaudimas ar švelnūs apsikabinimai, bučiniai, galvos paglostymai. Visa tai taip natūralu ir kasdieniška, kad dažnai to net nebepastebime. O kartais ir užmirštame. Jei suaugusieji to nusureikšmina ir priima kaip kasdienės rutinos pasekmę, vaikai labai jautriai reaguoja į šilumos bei meilumo šeimoje trūkumą.

Kaip auklėti ir lavinti 2-4 metų vaikus: pataria pedagogės

Vaikystė – tai pats nuostabiausias laikas žmogaus gyvenime. Būtent tuo metu padedami patys svarbiausi pagrindai žmogaus gyvenime. Tai laikotarpis, kuris pilnas emocijų, išgyvenimų ir naujų atradimų. Tai laikotarpis, kuris palieka ryškią žymę žmogaus gyvenime.

Vaidas Arvasevičius: vieni vaikai atkeliauja į šeimą kaip dovana, o kiti – kaip pamoka

Neretas mūsų, jau suaugę, mesteli tėvams: „O tu mano seserį ar brolį visada mylėjai labiau." Maža to, „Tu manęs niekada nemylėjai..."

Kai mama specialiai susargdina vaiką: kas yra Miunhauzeno sindromas (1)

Kartais pasitaiko mamų, kurioms patinka... kai jų vaikas serga. Jos tyčia daro viską, kad jis nepasveiktų arba susirgtų iš naujo. Tada tokios mamos jaučiasi reikalingos, stiprios, galinčios kalnus nuversti. Juk viskas dėl vaiko sveikatos.

Supykęs vaikas mušasi, parpuola ant žemės ir daužo galvą: psichologės komentaras

Dviejų metų neturintį sūnų auginanti mama kreipiasi pagalbos: jos sūnus dažnai elgiasi netinkamai – krenta ant žemės, muša tėvus ir kitus vaikus. Ką mamai patars psichologė?

Psichologė: kaip elgtis, jei vaikas neklauso tėvų

Trejų metų sūnų auginanti mama prašo specialistės patarimo – kaip susikalbėti ir kaip auklėti neklusnų trimetį?

Lavinamieji žaidimai vaikams, kurie padės išmokti spalvas

Tai, kad vieni vaikai jau dvejų metų moka spalvas, o kiti jomis susidomi daug vėliau,priklauso ir nuo vaikų temperamento. Vaikams, kurie itin judrūs, spalvos gali ilgiau nerūpėti, negu krapštukams.

Dovana Lietuvos vaikams - naujos animuotos lietuvių liaudies dainelės (1)

Prieš dvejus metus internete pasirodžiusios Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto inicijuotos „Tilidūdos" projekto dainelės užvaldė mažylių ir suaugusiųjų širdis – per šį laiką kiekviena iš dešimties animuotų dainų sulaukė vidutiniškai po beveik 2,8 milijonų peržiūrų. Dabar projekto kūrėjai pristato penkias naujas dainas.

VIENU SAKINIU: kokia mama esate pagal Zodiako ženklą (1)

Koks vienas sakinys geriausiai nusako jūsų, kaip mamos, auklėjimo būdą? Apžvelkime visus 12 Zodiako ženklų vienu sakiniu.

Daugiavaikės mamos patarimai vaikelio susilaukusiai jaunai šeimai

Susilaukus vaiko, gyvenimas keičiasi iš esmės. Tikėtis, kad viskas buvo lygiai taip pat, kaip tada, kai buvote tik dviese, nėra realu.

Vienerių metų vaikas namuose: patarimai tėvams

Metukų tuoj sulauksiantis mažylis vis labiau ima rodyti savo savarankiškumą. Ką svarbu žinoti tėvams?

Mamos rekomenduoja: 9 mėgstami blogai apie vaikų auginimą Lietuvoje

TAVO VAIKO feisbuko paskyroje, kurioje šiuo metu turime daugiau kaip 70 000 fanų, paprašėme tėvų pasidalinti, kokius mamų ar tėčių rašomus tinklaraščius jie stebi.