Kaip pasakyti vaikui, kad jį mylite, neištariant AŠ TAVE MYLIU

 (2)
"Mylėkite vaikus, ir viskas bus gerai", - dažnai girdime sakant tokį patarimą. Tačiau kas iš tiesų yra toji meilė, ir kaip ją parodyti vaikui?
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Apkabinti, bučiuoti, sakyti, kad myli? Šiame straipsnyje apžvelgsime paprastus būdus, kaip kasdienybėje parodyti vaikams, kad juos iš tiesų mylite.

Mamos meilė vaikams suteikia sparnus

Taip, jie kartais namuose sukelia tokį chaosą, kad atrodo, jog tuoj nulėks namo stogas; jie krenta prekybos centre ant grindų, prašydami čiulpinuko, nors pirkinių dėžėje jau yra jiems skirti šokoladiniai batonėliai, sausainiai ir vafliai. Tačiau nepaisant visko, mes mylime savo vaikus. Mylime, bet ar visada jiems tai parodome?

Stresas, laiko trūkumas ir kasdienė rutina - tai pagrindiniai veiksniai, kurie trukdo mums parodyti vaikams meilę. Pasakyti „Aš tave myliu" neužtenka, reikia, kad vaikas iš tiesų jaustųsi mylimas. Siūlome keletą kasdieniškų situacijų, kaip galima vaikui parodyti savo meilę, kad jis žinotų, jog mama ir tėtis jį išties myli.

Ritualai

Laikymasis tam tikrų ritualų gali užimti labai nedaug laiko, vos kelias minutes, tačiau jie labai svarbūs vaikui. Bendri pusryčiai arba vakarienė, pasaka prieš miegą, kiekvieną savaitgalį pasivaikščiojimas po parką – tai gali būti bet kokia jums patinkanti bendra veikla, kurią norėsis kartoti dar ir dar. Eidami iš darželio namo galite žaisti vieną ir tą patį žaidimą, deklamuoti vieną ir tą patį eilėraštį – ritualai patinka vaikams.

Lietimas, glostymas, mylavimas

Vaikams fizinio kontakto su tėvais, artumo reikia ne mažiau, negu sveiko maisto ir švarios patalynės. Tai vaikui suteikia saugumą, jie jaučiasi mylimi ir apsaugoti. Suraskite tam laiko, pasistenkite anksčiau atsikelti patys, kad galėtumėte bučiniu ar kutenimu pažadinti vaikus. Tai geriausia dienos pradžia, kokia tik gali būti.

Laikas, skirtas tik vaikui

Jei auginate ne vieną, o kelis vaikus, tai gali būti sudėtinga, tačiau tikrai labai veiksminga – rasti laiko pabūti su kiekvienu vaiku atskirai, skirti dėmesį tik jam vienam, išklausyti, kuo jis dabar gyvena, kas jį neramina, o kuo jis džiaugiasi.

Siurprizai ir staigmenos

Įsivaizduokite tokią situaciją, kad išeinate iš darbo, o apačioje jūsų laukia mylimas vyras su gėlių puokšte bei pasiūlymu valandą pasilepinti SPA. Gražu? Taip, ir miela. Pasistenkite ir jūs surengti siurprizą vaikams. Tai nebūtinai turi būti brangiai kainuojančios pramogos. Kodėl jums savaitgalį nesusipakavus pietų ir nesurengus pikniko prie ežero, upės ar parke? Arba surengus su vaikais pagalvių karo? Kas galėtų nustebinti jūsų vaikus, priklauso nuo jų amžiaus, ir net neabejojame, kad ilgai galvoti, ką čia smagaus iškrėtus visiems, nereiks.

„Myliu tave"

Kada paskutinį kartą sakėte tai savo paaugliui? Kada jį pagyrėte, paskatinote gražiais žodžiais? Atkreipkite dėmesį į tai, kiek kartų jūs vaikui sakote „ne", kiek kartų kritikuojate ir baudžiate, o kiek kartų apdovanojate jį meile? Raštelį „Aš tave myliu" galima siųsti ne tik mylimajam jaunystėje, bet ir, pavyzdžiui, įdėti jį savo vaikui į mokyklinę kuprinę.

Skirkite pakankamai laiko savo poreikiams

Kai mylėsi save, tada galėsi mylėti ir kitus. Nepatenkinti savo poreikiai, nuolatinis stresas ir nepasitenkinimas namuose būna jaučiamas net ir tada, kai to garsiai nepasakote. Vaikai it maži sugertukai, mokantys be žodžių atpažinti tėvų nuotaikas.

Patarimai, jeigu jaučiatės išsunkta ir nepajėgi rodyti meilės:

- Vaikai išveda mus iš kantrybės pasielgdami netinkamai, tačiau tokiu atveju prisiminkite patarimą atskirti netinkamą vaiko elgesį nuo jo vaiko. Ne vaikas yra blogas, o jo elgesys tuo momentu nebuvo tinkamas. Fizinės bausmės šiuo atveju - ne išeitis. Pasistenkite vaikui aiškiai parodyti, kad jums nepatinka. Įvardinkite priežastį, tačiau ne taip: "Tu ir vėl vėluoji pareiti", "Tu niekada neišmoksi susitvarkyti, kad ir kiek tau besakyčiau". Verčiau sakykite informaciją nuo savęs: „Man nepatinka, kad parėjai namo per vėlai", „Esu pikta, nes tu nesusitvarkei savo žaislų". Labai svarbi jūsų tinkama reakcija į nepageidautiną vaiko elgesį.

- Nesiekite būti tobula mama, užtenka būti „pakankamai gera" mama. Kai kurios moterys yra perfekcionistės, siekiančios tobulumo visur - darbe, namuose, auklėjant vaikus. Paklauskite savęs, kas jums yra svarbiausia auklėjant vaikus? Ar ne per daug reikalaujate iš jų ir iš savęs? Klaidos suteikia galimybę pasimokyti iš jų ir žengti į priekį. Vaikams reikia ne neklystančių tėvų, o normalių, žemiškų tėvų, kurie suklysta, moka pripažinti tai padarę ir geba pasimokyti iš klaidų.

- Jeigu jaučiatės, kad priėjote liepto galą, nepavyksta tvardytis, ir vaikai tai jaučia, tai yra ženklas, kad reikia ieškoti pagalbos. Padėti gali atviras pokalbis su artimu žmogumi, bendravimas su panašiai besijaučiančiomis moterimis mamų grupėse, psichologo konsultacija.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Numerologė: kuo ypatingi vaikai, gimę bet kurio mėnesio 6, 15, 24 dienomis (2)

Numerologė Julija Kubiliūtė dalijasi su mumis savo žiniomis apie tai, kokią užkoduotą informaciją apie save atsineša tam tikrą mėnesio dieną gimdamas vaikas.

Rečiausi Lietuvoje girdėti vardai: nuo Mėnulės iki Leopardo (21)

TavoVaikas.lt portale publikuotas straipsnis apie retus vaikų vardus sulaukė didelio atgarsio. Tęsiame temą.

Kūdikio lavinimas: 45 žaidimų idėjos nuo gimimo iki vienerių metų

Senesnės kartos atstovai pasijuoks, kad „nereikia kūdikio paversti profesoriumi, kai paaugs, tada ir prasidės tikrasis ugdymas". Tačiau šiuolaikiniai tėveliai visai kitaip vertina kūdikio gebėjimus ir stengiasi jam suteikti kuo daugiau informacijos, žaidimų bei veiklų, kurios būtų ne tik smagios, bet ir naudingos vystymuisi. Ir tai pradeda daryti nuo pirmųjų mažylio mėnesių šiame pasaulyje.

Ieškau vaikui vardo, kurio neturėtų niekas kitas (49)

Ieškote savo vaikui vienintelio ir išskirtinio vardo? Vartote senus vardynus ar stengiatės sukurti naują, negirdėt garsų derinį? Neskubėkite. Visada verta pagalvoti, kaip jausis jūsų vaikas, augdamas su vieninteliu tokiu vardu pasaulyje.

Psichologė Ramunė Murauskienė: „Visos mamos yra geros, tik kartais joms tai reikia priminti“ (3)

Motinystė atneša be galo daug pokyčių gyvenime, suteikia moteriai grožio ir laimės, tačiau taip pat dovanoja iššūkių.

Skaitytoja: bijau kiekvienos naujos dienos ir atsipučiu tik vaikui užmigus. (8)

Metukų sulaukusį sūnų auginanti mama klausia specialisto patarimo dėl didelio berniuko aktyvumo. Ar verta sunerimti, jei toks mažas vaikas nemoka eiti, o tik bėga ir bėga? Jam jau teko siūti ir lūpą, ir kaktą, o kiek guzų ir mėlynių būta - nesuskaičiuosi.

Numerologė: kuo ypatingi vaikai, gimę bet kurio mėnesio 5, 14, 23 dienomis (2)

Numerologė Julija Kubiliūtė dalijasi su mumis savo žiniomis apie tai, kokią užkoduotą informaciją apie save atsineša tam tikrą mėnesio dieną gimdamas vaikas.

Jis sako NE: kaip gyventi su dvimečiu

Pamenate, buvo tokia komedija su Jimu Carrey „Jis sako „Taip!"? Smagus filmas buvo. O dabar, beveik dešimčiai metų praėjus, auginu dvimetį ir kasdien dalyvauju dramoje „Jis sako „Ne!".

Svarbūs mažylių pasiekimų etapai, kurie tėvams dažnai praslysta pro akis

Pirmieji vaiko gyvenimo metai, kuomet sparčiai formuojasi mažylio asmenybė, tėvams būna patys įsimintiniausi.

Numerologė: kuo ypatingi vaikai, gimę bet kurio mėnesio 4, 13, 22 ir 31 dienomis (5)

Numerologė Julija Kubiliūtė dalijasi su mumis savo žiniomis apie tai, kokią užkoduotą informaciją apie save atsineša tam tikrą mėnesio dieną gimdamas vaikas.

Numerologė: kuo ypatingi vaikai, gimę bet kurio mėnesio 3, 12, 21 ir 30 dienomis (1)

Numerologė Julija Kubiliūtė dalijasi su mumis savo žiniomis apie tai, kokią užkoduotą informaciją apie save atsineša tam tikrą mėnesio dieną gimdamas vaikas.

Psichologė Goda Bačienė: „Jausmais reikia dalintis“

Jausmus pažinti dažnai būna sunku ir suaugusiems, ką jau kalbėti apie vaikus. Juk pirmuosius jausmus jie patiria nė nežinodami, kaip juos įvardinti.

Numerologė: kuo ypatingi vaikai, gimę bet kurio mėnesio 2, 11, 20 ir 29 dienomis (5)

Numerologė Julija Kubiliūtė dalijasi su mumis savo žiniomis apie tai, kokią užkoduotą informaciją apie save atsineša tam tikrą mėnesio dieną gimdamas vaikas. Šįkart jos įžvalgos apie vaikus, vadinamuosius „dvejetukus“, kurie gimė bet kurio mėnesio 2, 11, 20 ir 29 dienomis.

Kuo ypatingi vaikai, gimę mėnesio 1, 10, 19 ir 28 dienomis: numerologės komentaras (4)

Numerologė Julija Kubiliūtė dalijasi su mumis savo žiniomis apie tai, kokią užkoduotą informaciją apie save atsineša tam tikrą mėnesio dieną gimdamas vaikas. Šįkart jos įžvalgos apie vaikus, vadinamuosius „vienetukus“, kurie gimė bet kurio mėnesio 1, 10, 19 ir 28 dienomis.

Jaunos mamos išpažintis: gimus vaikui mane ištiko šokas (31)

Auginu metinuką. Tikriausiai tai pasako daug. Kad esu neišsimiegojusi, užtinusiais paakiais, kad niekam neturiu laiko, o mano pokalbių temos – tik apie kakučius ir košytes.