Kas erzina feisbuke: kokių supermamyčių čia geriau nesutikti

 (6)
Mėgstate naršyti feisbuke? Tuomet, ko gero, pastebėjote, kad vienos aktyviausių šio socialinio tinklo dalyvių yra neseniai pagimdžiusios mamos.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Ir tai galima labai paprastai paaiškinti. Pagimdžiusi vaikelį, nereta moteris apriboja bendravimą su buvusiais draugais, ne taip dažnai eina į svečius ir jų sulaukia namuose. Internetas ir mamų forumų bendruomenės tokiu atveju iš dalies atstoja buvusį socialinį bendravimą.

„Jei tavęs nėra socialiniame tinkle „Facebook“ - tavęs išvis nėra", - ši sparnuota frazė, be abejo, sakoma su tam tikra ironija. Tačiau faktas yra tas, kad socialiniuose tinkluose mes praleidžiame daug laiko.

Šįkart nusprendėme apžvelgti, kokie 5 labiausiai erzinantys mamų tipai egzistuoja šiame socialiniame tinkle.

Maniakės

Jos per dieną parašo daugybę „postų": pradeda nuo to, kokius pusryčius valgė, kuo šiandien rengėsi, ką pietavo ir t.t. Susilaukusi mažų vaikų, tokia mama irgi pasakoja apie viską ir labai išsamiai: deda į internetą filmukus, kaip jos vaikelis valgo košę, kaip ropoja, kaip žaidžia, kaip daro „rimtą reikalą" į naktipuodį. Būkim atviri - tai nelabai kam įdomu. Labai miela, kai Facebook tėvai pasidalina juokeliu iš vaikų gyvenimo ar sentencija iš savo auklėjimo patirties, tačiau kai taip daroma nuolat ir be jokios atrankos, ima erzinti.

Pagyrūnės

Jeigu socialinis tinklas marga nuo „talentingų vaikų" įrodymų, galima spėti, kad jūs susidūrėte su mamos - pagyrūnės tipažu. Jos vaikai yra ir gražiausi, ir talentingiausi. Jie ima vaikščioti 8 mėnesių, sulaukę metų kalba sakiniais, skaito - nuo trejų, o šešerių skina laurus tarptautiniuose muzikos ar mintino skaičiavimo konkursuose. Nėra dienos, kad tokia mama nerastų kuo pasigirsti. Žinoma, mes visi didžiuojamės savo vaikais, ir jie mums yra patys „pačiausi". Tačiau toks mamytės tipas iš tiesų nervina ir kyla pagunda paspausti mygtuką „nebedraugauti".

Niurzglės

Jos vis dejuoja, pyksta, ironizuoja ir burba. Tai oras negeras, tai vaiko darželio auklėtoja kvaila, tai artimiausioje parduotuvėje nuolat parduodami nešvieži vaisiai. Šis mamų tipas nuolat nepatenkintas, ir greičiausiai, ne tik Facebook tinkle, bet ir realiame gyvenime. Nuo tokių Facebook draugų reikia bėgti toli, toli. Visi žinome, kad būti mažo vaiko mama yra didelė atsakomybė ir nelengvas darbas, tačiau būkime nuoširdūs - tai ir be galo džiugi veikla, dovanojanti daug smagių akimirkų.

Tobulybės

Socialiniame tinkle tokia mama sukuria tobulosios įvaizdį. Kad ir ką ji rašytų - viskas taiklu, šmaikštu, o nuotraukos - lyg iš madingiausių fotožurnalų. Jos stilingos, madingos, žinančios naujausius „trendus". Atostogauja jos Maljorkoje, Tenerifėje arba Ispanijoje. Jų namai - it iš katalogo, pieva tokia žalia ir daili, lyg tai būtų kilimas, o ne žolė. Jų Kalėdų eglutė siekia namų lubas, o šypsena tokia balta, kad drąsiai galėtų reklamuoti bet kokią dantų pastą.

Močiutės

Taip, taip, tokie jau laikai, kad socialiniame tinkle galima sutikti ne vieną dabartinės mamos mamą, t.y., močiutę ar net mamos mamos mamą, promočiutę. O ką – senjorai irgi kompiuterizuojasi ir nenori atsilikti nuo gyvenimo. Dabar jūs, būdama mama, negalite rašyti visko, ko tik užsigeidžiate, nes akivaizdu, kad jūsų „postas" turės praeiti močiutės cenzūrą. Kai kurios močiutės itin mielai komentuoja kiekvieną įrašą. Jūs vėl pasijusite kaip senais, gerais laikais, kuomet turėdavote atsiklausti, kada grįžti namo ar saldainius slėpti rašomojo stalo apatiniame stalčiuje.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Kas būdinga vaikams iki 2 metų: svarbiausi elgesio etapai ir patarimai tėvams

Ikimokyklinio ugdymo pedagogės Jūratė Zolumskienė ir Natalija Stefanovičienė iš vaikų darželio „Šilagėlė“ apžvelgia pagrindines vaiko iki 2 metų raidos sritis ir elgesio ypatumus.

Ko mes galime pasimokyti iš skandinavų, kurie augina laimingiausius vaikus pasaulyje

Danija pasaulyje garsi Andersono pasakomis, LEGO žaislais ir laimingiausios pasaulyje tautos reitingu. Tai viena mažesnių Europos valstybių, negalinti pasigirti giedru dangumi, bet jau daug metų garsėjanti kaip giedros nuotaikos „receptą“ atradusi šalis. Kokios gi šio recepto dedamosios dalys?

Tik 9 sakiniai, bet juose telpa visa motinystės ir tėvystės esmė

Apie vaikų auklėjimą yra prirašyta tonos knygų, tačiau svarbiausia esmė telpa vos į 9 sakinius. Štai jie.

Mažų vaikų pojūčių ugdymas: pataria pedagogė

Šiuo metu ankstyvojo ugdymo idėjos vis labiau populiarėja. Apie jas pasakoja vaikų darželių tinklo „Šilagėlė“ pedagogė Ilona Orlova.

Žaidimo svarba vaiko gyvenime

Kodėl sakoma, kad svarbiausias mažo vaiko „darbas“ yra žaidimas? Ko išmoksta vaikai žaisdami? Apie tai pasakoja VšĮ „Pilni namai“ edukologė Greta Kacinauskaitė - Ivanauskienė.

Žvilgsnis į Kalėdų Senelio dovanų maišą: geidžiamiausi vaikų rinkiniai

Laukdami gražiausios metų šventės galvojame apie mums brangius žmones, o ypač apie savo mylimiausius vaikus – kokia dovana nudžiuginsime juos stebuklingą Kalėdų rytą?

Trečiųjų metų krizė: kaip tinkamai sureaguoti į netinkamą vaiko elgesį (1)

Dažnai girdime sakant, jog pirmoji paauglystė prasideda vos trijų. Jaunus tėvelius tai gali gerokai neraminti. Išsireiškimas „trečiųjų metų krizė“ plačiai vartojamas, tačiau taip ir nepaaiškinama, kaip elgtis tėvams atšventus trečiąjį gimtadienį.

Didysis 2018 metų horoskopas visiems Zodiako ženklams (1)

2018-aisiais žvaigždės pataria tėvams kuo labiau pasistengti suprasti savo mažuosius, skirti jiems dėmesio ir laiko. Verčiau atsisakyti nereikalingų priekaištų, o štai nuoširdaus rūpesčio per daug nebus. Tuomet ne tik pagerės vaikų ir tėvų santykiai, bet ir padidės mažųjų savivertė, jie ims labiau pasitikėti savimi ir kitais, gerbs suaugusiuosius.

Išsiskirdamas su mama vaikas verkia: ką patars psichologė (3)

Išsiskiriant ar atsisveikinant su vaiku, kai mama išeina į darbą arba atvedus jį į darželį, neretai patiriama daug emocijų: vaikas verkia, nenori paleisti tėvų. Kaip elgtis panašiose situacijose, pataria psichologė.

Svarbi taisyklė, kurios turi nepamiršti 2 metų vaikus auginantys tėvai

Dvejų metų vaiką auginanti mama pastebi, kad jos sūnus nuolat mėto daiktus ant žemės. Psichologės patarimai skaitytojai, kaip tinkamai sureaguoti tokioje situacijoje.

Kokių vaikų auklėjimo paslapčių galime pasimokyti iš žydų (24)

Kone trečdalis Nobelio premijos laureatų, daugybė žinomų teisininkų, verslininkų, populiarių menininkų yra žydų tautybės. Žydų tautybė yra tarsi kokybės ženklas. Vieni jais žavisi, kiti pavydi, tačiau abejingųjų šiai tautai nėra. Kur slypi žydų tautos išskirtinumas?

Numerologė: kuo ypatingi vaikai, gimę bet kurio mėnesio 9, 18, 27 dienomis (1)

Numerologė Julija Kubiliūtė dalijasi su mumis savo žiniomis apie tai, kokią užkoduotą informaciją apie save atsineša tam tikrą mėnesio dieną gimdamas vaikas.

Mamos ir anytos nesutarimai dėl vaiko auginimo: ką patars specialistė (21)

Redakcija gavo jaunos mamos laišką, kuriame ji klausia patarimo apie bendravimą su anyta, vaiko močiute. Mamai skaudu, kad anyta dažnai komentuoja vaiko auginimą ir taip tarsi nuvertina mamos pastangas.

Vaikas rodo ožius mamai, o su kitais būna auksinis: psichologės komentaras (2)

Turbūt, nereta šeima susiduria su situacija, kuomet su kitais žmonėmis vaikas būna ramesnis, paklusnesnis ir geriau elgiasi negu savo tėvų akivaizdoje. Kodėl taip nutinka ir ar galima tokį elgesį pakoreguoti?

Psichologė: kodėl svarbu jau vaikystėje mokėti valdyti emocijas

Gebėti valdyti emocijas darbe ir šeimoje – užduotis, su kuria ne kasdien susitvarko net suaugusieji. Socialiniai ir emociniai vaiko įgūdžiai: kaip juos lavinti?