Kas erzina feisbuke: kokių supermamyčių čia geriau nesutikti

 (6)
Mėgstate naršyti feisbuke? Tuomet, ko gero, pastebėjote, kad vienos aktyviausių šio socialinio tinklo dalyvių yra neseniai pagimdžiusios mamos.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Ir tai galima labai paprastai paaiškinti. Pagimdžiusi vaikelį, nereta moteris apriboja bendravimą su buvusiais draugais, ne taip dažnai eina į svečius ir jų sulaukia namuose. Internetas ir mamų forumų bendruomenės tokiu atveju iš dalies atstoja buvusį socialinį bendravimą.

„Jei tavęs nėra socialiniame tinkle „Facebook“ - tavęs išvis nėra", - ši sparnuota frazė, be abejo, sakoma su tam tikra ironija. Tačiau faktas yra tas, kad socialiniuose tinkluose mes praleidžiame daug laiko.

Šįkart nusprendėme apžvelgti, kokie 5 labiausiai erzinantys mamų tipai egzistuoja šiame socialiniame tinkle.

Maniakės

Jos per dieną parašo daugybę „postų": pradeda nuo to, kokius pusryčius valgė, kuo šiandien rengėsi, ką pietavo ir t.t. Susilaukusi mažų vaikų, tokia mama irgi pasakoja apie viską ir labai išsamiai: deda į internetą filmukus, kaip jos vaikelis valgo košę, kaip ropoja, kaip žaidžia, kaip daro „rimtą reikalą" į naktipuodį. Būkim atviri - tai nelabai kam įdomu. Labai miela, kai Facebook tėvai pasidalina juokeliu iš vaikų gyvenimo ar sentencija iš savo auklėjimo patirties, tačiau kai taip daroma nuolat ir be jokios atrankos, ima erzinti.

Pagyrūnės

Jeigu socialinis tinklas marga nuo „talentingų vaikų" įrodymų, galima spėti, kad jūs susidūrėte su mamos - pagyrūnės tipažu. Jos vaikai yra ir gražiausi, ir talentingiausi. Jie ima vaikščioti 8 mėnesių, sulaukę metų kalba sakiniais, skaito - nuo trejų, o šešerių skina laurus tarptautiniuose muzikos ar mintino skaičiavimo konkursuose. Nėra dienos, kad tokia mama nerastų kuo pasigirsti. Žinoma, mes visi didžiuojamės savo vaikais, ir jie mums yra patys „pačiausi". Tačiau toks mamytės tipas iš tiesų nervina ir kyla pagunda paspausti mygtuką „nebedraugauti".

Niurzglės

Jos vis dejuoja, pyksta, ironizuoja ir burba. Tai oras negeras, tai vaiko darželio auklėtoja kvaila, tai artimiausioje parduotuvėje nuolat parduodami nešvieži vaisiai. Šis mamų tipas nuolat nepatenkintas, ir greičiausiai, ne tik Facebook tinkle, bet ir realiame gyvenime. Nuo tokių Facebook draugų reikia bėgti toli, toli. Visi žinome, kad būti mažo vaiko mama yra didelė atsakomybė ir nelengvas darbas, tačiau būkime nuoširdūs - tai ir be galo džiugi veikla, dovanojanti daug smagių akimirkų.

Tobulybės

Socialiniame tinkle tokia mama sukuria tobulosios įvaizdį. Kad ir ką ji rašytų - viskas taiklu, šmaikštu, o nuotraukos - lyg iš madingiausių fotožurnalų. Jos stilingos, madingos, žinančios naujausius „trendus". Atostogauja jos Maljorkoje, Tenerifėje arba Ispanijoje. Jų namai - it iš katalogo, pieva tokia žalia ir daili, lyg tai būtų kilimas, o ne žolė. Jų Kalėdų eglutė siekia namų lubas, o šypsena tokia balta, kad drąsiai galėtų reklamuoti bet kokią dantų pastą.

Močiutės

Taip, taip, tokie jau laikai, kad socialiniame tinkle galima sutikti ne vieną dabartinės mamos mamą, t.y., močiutę ar net mamos mamos mamą, promočiutę. O ką – senjorai irgi kompiuterizuojasi ir nenori atsilikti nuo gyvenimo. Dabar jūs, būdama mama, negalite rašyti visko, ko tik užsigeidžiate, nes akivaizdu, kad jūsų „postas" turės praeiti močiutės cenzūrą. Kai kurios močiutės itin mielai komentuoja kiekvieną įrašą. Jūs vėl pasijusite kaip senais, gerais laikais, kuomet turėdavote atsiklausti, kada grįžti namo ar saldainius slėpti rašomojo stalo apatiniame stalčiuje.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Kaip auklėti ir lavinti 2-4 metų vaikus: pataria pedagogės

Vaikystė – tai pats nuostabiausias laikas žmogaus gyvenime. Būtent tuo metu padedami patys svarbiausi pagrindai žmogaus gyvenime. Tai laikotarpis, kuris pilnas emocijų, išgyvenimų ir naujų atradimų. Tai laikotarpis, kuris palieka ryškią žymę žmogaus gyvenime.

Supykęs vaikas mušasi, parpuola ant žemės ir daužo galvą: psichologės komentaras

Dviejų metų neturintį sūnų auginanti mama kreipiasi pagalbos: jos sūnus dažnai elgiasi netinkamai – krenta ant žemės, muša tėvus ir kitus vaikus. Ką mamai patars psichologė?

Psichologė: kaip elgtis, jei vaikas neklauso tėvų

Trejų metų sūnų auginanti mama prašo specialistės patarimo – kaip susikalbėti ir kaip auklėti neklusnų trimetį?

Lavinamieji žaidimai vaikams, kurie padės išmokti spalvas

Tai, kad vieni vaikai jau dvejų metų moka spalvas, o kiti jomis susidomi daug vėliau,priklauso ir nuo vaikų temperamento. Vaikams, kurie itin judrūs, spalvos gali ilgiau nerūpėti, negu krapštukams.

Dovana Lietuvos vaikams - naujos animuotos lietuvių liaudies dainelės (1)

Prieš dvejus metus internete pasirodžiusios Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto inicijuotos „Tilidūdos" projekto dainelės užvaldė mažylių ir suaugusiųjų širdis – per šį laiką kiekviena iš dešimties animuotų dainų sulaukė vidutiniškai po beveik 2,8 milijonų peržiūrų. Dabar projekto kūrėjai pristato penkias naujas dainas.

VIENU SAKINIU: kokia mama esate pagal Zodiako ženklą (1)

Koks vienas sakinys geriausiai nusako jūsų, kaip mamos, auklėjimo būdą? Apžvelkime visus 12 Zodiako ženklų vienu sakiniu.

Daugiavaikės mamos patarimai vaikelio susilaukusiai jaunai šeimai

Susilaukus vaiko, gyvenimas keičiasi iš esmės. Tikėtis, kad viskas buvo lygiai taip pat, kaip tada, kai buvote tik dviese, nėra realu.

Vienerių metų vaikas namuose: patarimai tėvams

Metukų tuoj sulauksiantis mažylis vis labiau ima rodyti savo savarankiškumą. Ką svarbu žinoti tėvams?

Mamos rekomenduoja: 9 mėgstami blogai apie vaikų auginimą Lietuvoje

TAVO VAIKO feisbuko paskyroje, kurioje šiuo metu turime daugiau kaip 70 000 fanų, paprašėme tėvų pasidalinti, kokius mamų ar tėčių rašomus tinklaraščius jie stebi.

Skaitydami knygas vaikui, laviname iškart tris jo intelekto sritis

Kokio amžiaus vaikams galima pradėti skaityti knygas? Ką jos duoda vaikui? Paieškokime drauge atsakymų į šiuos klausimus.

Naudingi patarimai ieškantiems vaikui auklės

Vaikų darželis – gerai, bet ką daryti iki tol, kol vaikas jam subręs, arba kol ateis eilė patekti į tą darželį? Patarimai, jeigu rimtai svarstote atiduoti vaiką į auklės rankas.

Kol nebuvau mama, apie tai net nenutuokiau

Subjektyvus žvilgsnis į tai, kas pasikeičia tapus mama.

Skirtumas tarp mylinčios mamos ir hiperglobojančios

Kiekviena mūsų nori būti pati geriausia mama. Skaitome knygas apie vaikų auklėjimą, stengiamės, bijome padaryti ką nors ne taip. Ir kartais, visai nejučiom, mamos vaikučio gyvenime tampa per daug. Kur ta riba tarp meilės ir hiperglobos? Sraipsnio konsultantė - vaikų ir paauglių psichiatrė Goda Bačienė.

Atvirai: vaikas užklupo besimylinčius tėvus

Nemalonu, jei kas aptinka pačiame aistros sūkuryje. Tačiau tikra katastrofa atrodo, jei jus užklumpa jūsų vaikai. Ką daryti ir kaip vaikui paaiškinti, ką jis matė? Kelios mamos sutiko pasidalinti savo gana nemalonia patirtimi.

Atėjus svečiams, vaikas neatpažįstamai pasikeičia: kodėl taip nutinka ir kaip reaguoti

Trimetę dukrytę auginanti mama pastebi, kad jos tobulo elgesio namuose mergaitė pasikeičia, kai jas aplanko svečiai. Kodėl taip yra ir kaip reaguoti?