Kas erzina feisbuke: kokių supermamyčių čia geriau nesutikti

 (6)
Mėgstate naršyti feisbuke? Tuomet, ko gero, pastebėjote, kad vienos aktyviausių šio socialinio tinklo dalyvių yra neseniai pagimdžiusios mamos.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Ir tai galima labai paprastai paaiškinti. Pagimdžiusi vaikelį, nereta moteris apriboja bendravimą su buvusiais draugais, ne taip dažnai eina į svečius ir jų sulaukia namuose. Internetas ir mamų forumų bendruomenės tokiu atveju iš dalies atstoja buvusį socialinį bendravimą.

„Jei tavęs nėra socialiniame tinkle „Facebook“ - tavęs išvis nėra", - ši sparnuota frazė, be abejo, sakoma su tam tikra ironija. Tačiau faktas yra tas, kad socialiniuose tinkluose mes praleidžiame daug laiko.

Šįkart nusprendėme apžvelgti, kokie 5 labiausiai erzinantys mamų tipai egzistuoja šiame socialiniame tinkle.

Maniakės

Jos per dieną parašo daugybę „postų": pradeda nuo to, kokius pusryčius valgė, kuo šiandien rengėsi, ką pietavo ir t.t. Susilaukusi mažų vaikų, tokia mama irgi pasakoja apie viską ir labai išsamiai: deda į internetą filmukus, kaip jos vaikelis valgo košę, kaip ropoja, kaip žaidžia, kaip daro „rimtą reikalą" į naktipuodį. Būkim atviri - tai nelabai kam įdomu. Labai miela, kai Facebook tėvai pasidalina juokeliu iš vaikų gyvenimo ar sentencija iš savo auklėjimo patirties, tačiau kai taip daroma nuolat ir be jokios atrankos, ima erzinti.

Pagyrūnės

Jeigu socialinis tinklas marga nuo „talentingų vaikų" įrodymų, galima spėti, kad jūs susidūrėte su mamos - pagyrūnės tipažu. Jos vaikai yra ir gražiausi, ir talentingiausi. Jie ima vaikščioti 8 mėnesių, sulaukę metų kalba sakiniais, skaito - nuo trejų, o šešerių skina laurus tarptautiniuose muzikos ar mintino skaičiavimo konkursuose. Nėra dienos, kad tokia mama nerastų kuo pasigirsti. Žinoma, mes visi didžiuojamės savo vaikais, ir jie mums yra patys „pačiausi". Tačiau toks mamytės tipas iš tiesų nervina ir kyla pagunda paspausti mygtuką „nebedraugauti".

Niurzglės

Jos vis dejuoja, pyksta, ironizuoja ir burba. Tai oras negeras, tai vaiko darželio auklėtoja kvaila, tai artimiausioje parduotuvėje nuolat parduodami nešvieži vaisiai. Šis mamų tipas nuolat nepatenkintas, ir greičiausiai, ne tik Facebook tinkle, bet ir realiame gyvenime. Nuo tokių Facebook draugų reikia bėgti toli, toli. Visi žinome, kad būti mažo vaiko mama yra didelė atsakomybė ir nelengvas darbas, tačiau būkime nuoširdūs - tai ir be galo džiugi veikla, dovanojanti daug smagių akimirkų.

Tobulybės

Socialiniame tinkle tokia mama sukuria tobulosios įvaizdį. Kad ir ką ji rašytų - viskas taiklu, šmaikštu, o nuotraukos - lyg iš madingiausių fotožurnalų. Jos stilingos, madingos, žinančios naujausius „trendus". Atostogauja jos Maljorkoje, Tenerifėje arba Ispanijoje. Jų namai - it iš katalogo, pieva tokia žalia ir daili, lyg tai būtų kilimas, o ne žolė. Jų Kalėdų eglutė siekia namų lubas, o šypsena tokia balta, kad drąsiai galėtų reklamuoti bet kokią dantų pastą.

Močiutės

Taip, taip, tokie jau laikai, kad socialiniame tinkle galima sutikti ne vieną dabartinės mamos mamą, t.y., močiutę ar net mamos mamos mamą, promočiutę. O ką – senjorai irgi kompiuterizuojasi ir nenori atsilikti nuo gyvenimo. Dabar jūs, būdama mama, negalite rašyti visko, ko tik užsigeidžiate, nes akivaizdu, kad jūsų „postas" turės praeiti močiutės cenzūrą. Kai kurios močiutės itin mielai komentuoja kiekvieną įrašą. Jūs vėl pasijusite kaip senais, gerais laikais, kuomet turėdavote atsiklausti, kada grįžti namo ar saldainius slėpti rašomojo stalo apatiniame stalčiuje.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Teo ir Ieva pristato: ne tik smagi, bet ir labai naudinga mankšta pėdutėms

Kad pėdų masažas teikia didelę naudą, žino visi. Jau nuo ankstyvosios kūdikystės siūloma masažuoti savo mažylių pėdutes, kuriose pilna aktyvių taškų, teigiamai veikiančių ne tik vaiko imunitetą, bet ir nuotaiką bei vystymąsi.

Kaip atskirti kokybišką žaislą vaikui nuo tokio, kuris gali būti netgi pavojingas

Kiekvieną dieną mūsų vaikai susiduria su įvairiausiais produktais, apie kurių galimą pavojų mažiesiems dažnai net nesusimąstome.

Patyrusios mamos patarimai: kaip keliauti su mažais vaikais lėktuvu

Keliaujame atostogauti, aplankyti seniai matytus draugus ar gimines, pakeisti gyvenimą. Dažnai kelionės iš žadančių daug džiaugsmo ir laimės, tampa pilnomis streso ir baimės, ypač keliaujant su mažamečiais vaikais.

Teo ir Ieva pristato: raidžių arba skaičių žvejyba

Kol už lango vasara, mėgaukimės jos teikiamomis gėrybėmis – šiltu oru bei žaidimais su vandeniu.

Teo ir Ieva pristato: gėlių teptukas, spalvų loterija ir kitos linksmybės lauke

Kaip smagu vasarą! Vabalų, paukščių ir kitų gamtos reiškinių stebėjimas, drugelių gaudymas, vandens pramogos – visa tai galima išbandyti vasarą gryname ore.

Kokia ji – tobula mama: interviu su psichologe

Ar prieš gimstant vaikučiui jums nešmėkštelėjo mintis: „Noriu būti tobula mama!"? Manau, jei būsite nuoširdi atsakydama, greičiausiai atsakymas bus „TAIP".

Teo ir Ieva pristato: lobio ieškojimas, piešimas pupelėmis ir kiti smagūs žaidimai vaikams (1)

Atostogos kaime - kaip gryno oro gurkšnis! Magiškas laikas, kai gali nerūpestingai siautėti ir dūkti saulės spinduliuose ar žaisti vandenyje.

Prieš keliaudami su vaiku atostogų, atminkite kai ką svarbaus

Kad kelionė į svečias šalis su vaiku būtų sklandi, svarbu tinkamai jai pasiruošti ir nepamiršti kelių svarbių aspektų.

Teo ir Ieva pristato: kai prireikia greitai užimti vaiką čia ir dabar (4)

Kiekvieną antradienį portale www.tavovaikas.lt svečiuojasi tinklaraštininkė Ieva ir jos sūnelis Teo, kurie dalijasi savo išbandytais smagiais žaidimais bei lavinimaosiomis veiklomis.

Įvaikintas „Gyvybės langelyje“ paliktas kūdikis

Iš viso 2017 metais Lietuvoje įvaikinti 92 globos netekę vaikai, tarp jų – „Gyvybės langelyje“ paliktas kūdikis.

Teo ir Ieva pristato: žaismingi būdai pažinti skaičius patiems mažiausiems

Vaikystė – tai pats įdomiausias laikas, kuris skirtas žaidimams. O juk žaidimo pagalba galima ugdyti ir tam tikrus vaiko įgūdžius.

Kokia mama esate pagal Zodiako ženklą

Kokio Zodiako ženklo mama yra labiausiai demokratiška, o kuri nepripažįsta kompromisų ir šeimą valdo kietu kumščiu?

Psichologė Jūratė Baltuškienė: vaikas mušasi – praeis ar verta sunerimti ir iškart reaguoti

„Mano vaikas iš darželio grįžo sumuštas", „Bijau auklėtojos skambučio, nes išgirsiu, kad maniškis vėl ką nors prilupo", „Broliai pliekiasi iki kraujo" – tai vis mamų skundai. Girdėta? Ką daryti?

Teo ir Ieva pristato: 4 lavinantys užsiėmimai, kurie patiks ir mergaitėms, ir berniukams (2)

Kuo dažniau saulėtos dienos džiugina mus, tuo daugiau laiko praleidžiame lauke. Ir kai kurie kambario žaidimai pamažu išsikrausto į lauką. Juk lauke - tikras nuotykių pasaulis.

„Tėvų linija“ daugiausiai klausimų sulaukia apie 2-3 metų vaikus

Daugiau nei pusmetį veikianti "Tėvų linija" - vienintelė vieta, kur visos Lietuvos tėvai gali gauti nemokamą, profesionalią psichologinę pagalbą vaikų auklėjimo klausimais.