Kas erzina feisbuke: kokių supermamyčių čia geriau nesutikti

 (6)
Mėgstate naršyti feisbuke? Tuomet, ko gero, pastebėjote, kad vienos aktyviausių šio socialinio tinklo dalyvių yra neseniai pagimdžiusios mamos.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Ir tai galima labai paprastai paaiškinti. Pagimdžiusi vaikelį, nereta moteris apriboja bendravimą su buvusiais draugais, ne taip dažnai eina į svečius ir jų sulaukia namuose. Internetas ir mamų forumų bendruomenės tokiu atveju iš dalies atstoja buvusį socialinį bendravimą.

„Jei tavęs nėra socialiniame tinkle „Facebook“ - tavęs išvis nėra", - ši sparnuota frazė, be abejo, sakoma su tam tikra ironija. Tačiau faktas yra tas, kad socialiniuose tinkluose mes praleidžiame daug laiko.

Šįkart nusprendėme apžvelgti, kokie 5 labiausiai erzinantys mamų tipai egzistuoja šiame socialiniame tinkle.

Maniakės

Jos per dieną parašo daugybę „postų": pradeda nuo to, kokius pusryčius valgė, kuo šiandien rengėsi, ką pietavo ir t.t. Susilaukusi mažų vaikų, tokia mama irgi pasakoja apie viską ir labai išsamiai: deda į internetą filmukus, kaip jos vaikelis valgo košę, kaip ropoja, kaip žaidžia, kaip daro „rimtą reikalą" į naktipuodį. Būkim atviri - tai nelabai kam įdomu. Labai miela, kai Facebook tėvai pasidalina juokeliu iš vaikų gyvenimo ar sentencija iš savo auklėjimo patirties, tačiau kai taip daroma nuolat ir be jokios atrankos, ima erzinti.

Pagyrūnės

Jeigu socialinis tinklas marga nuo „talentingų vaikų" įrodymų, galima spėti, kad jūs susidūrėte su mamos - pagyrūnės tipažu. Jos vaikai yra ir gražiausi, ir talentingiausi. Jie ima vaikščioti 8 mėnesių, sulaukę metų kalba sakiniais, skaito - nuo trejų, o šešerių skina laurus tarptautiniuose muzikos ar mintino skaičiavimo konkursuose. Nėra dienos, kad tokia mama nerastų kuo pasigirsti. Žinoma, mes visi didžiuojamės savo vaikais, ir jie mums yra patys „pačiausi". Tačiau toks mamytės tipas iš tiesų nervina ir kyla pagunda paspausti mygtuką „nebedraugauti".

Niurzglės

Jos vis dejuoja, pyksta, ironizuoja ir burba. Tai oras negeras, tai vaiko darželio auklėtoja kvaila, tai artimiausioje parduotuvėje nuolat parduodami nešvieži vaisiai. Šis mamų tipas nuolat nepatenkintas, ir greičiausiai, ne tik Facebook tinkle, bet ir realiame gyvenime. Nuo tokių Facebook draugų reikia bėgti toli, toli. Visi žinome, kad būti mažo vaiko mama yra didelė atsakomybė ir nelengvas darbas, tačiau būkime nuoširdūs - tai ir be galo džiugi veikla, dovanojanti daug smagių akimirkų.

Tobulybės

Socialiniame tinkle tokia mama sukuria tobulosios įvaizdį. Kad ir ką ji rašytų - viskas taiklu, šmaikštu, o nuotraukos - lyg iš madingiausių fotožurnalų. Jos stilingos, madingos, žinančios naujausius „trendus". Atostogauja jos Maljorkoje, Tenerifėje arba Ispanijoje. Jų namai - it iš katalogo, pieva tokia žalia ir daili, lyg tai būtų kilimas, o ne žolė. Jų Kalėdų eglutė siekia namų lubas, o šypsena tokia balta, kad drąsiai galėtų reklamuoti bet kokią dantų pastą.

Močiutės

Taip, taip, tokie jau laikai, kad socialiniame tinkle galima sutikti ne vieną dabartinės mamos mamą, t.y., močiutę ar net mamos mamos mamą, promočiutę. O ką – senjorai irgi kompiuterizuojasi ir nenori atsilikti nuo gyvenimo. Dabar jūs, būdama mama, negalite rašyti visko, ko tik užsigeidžiate, nes akivaizdu, kad jūsų „postas" turės praeiti močiutės cenzūrą. Kai kurios močiutės itin mielai komentuoja kiekvieną įrašą. Jūs vėl pasijusite kaip senais, gerais laikais, kuomet turėdavote atsiklausti, kada grįžti namo ar saldainius slėpti rašomojo stalo apatiniame stalčiuje.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Numerologė: kuo ypatingi vaikai, gimę bet kurio mėnesio 6, 15, 24 dienomis (2)

Numerologė Julija Kubiliūtė dalijasi su mumis savo žiniomis apie tai, kokią užkoduotą informaciją apie save atsineša tam tikrą mėnesio dieną gimdamas vaikas.

Rečiausi Lietuvoje girdėti vardai: nuo Mėnulės iki Leopardo (23)

TavoVaikas.lt portale publikuotas straipsnis apie retus vaikų vardus sulaukė didelio atgarsio. Tęsiame temą.

Šeši paprasti patarimai, kurie suteiks vaikams daugiau kūrybinės laisvės

Albertas Einšteinas buvo pašalintas iš mokyklos dėl neigiamos įtakos rimtiems mokiniams. Vėliau jis neįstojo į universitetą ir buvo išvadintas tingiausiu studentu pasaulyje.

Ieškau vaikui vardo, kurio neturėtų niekas kitas (52)

Ieškote savo vaikui vienintelio ir išskirtinio vardo? Vartote senus vardynus ar stengiatės sukurti naują, negirdėt garsų derinį? Neskubėkite. Visada verta pagalvoti, kaip jausis jūsų vaikas, augdamas su vieninteliu tokiu vardu pasaulyje.

Psichologė Ramunė Murauskienė: „Visos mamos yra geros, tik kartais joms tai reikia priminti“ (3)

Motinystė atneša be galo daug pokyčių gyvenime, suteikia moteriai grožio ir laimės, tačiau taip pat dovanoja iššūkių.

Skaitytoja: bijau kiekvienos naujos dienos ir atsipučiu tik vaikui užmigus. (8)

Metukų sulaukusį sūnų auginanti mama klausia specialisto patarimo dėl didelio berniuko aktyvumo. Ar verta sunerimti, jei toks mažas vaikas nemoka eiti, o tik bėga ir bėga? Jam jau teko siūti ir lūpą, ir kaktą, o kiek guzų ir mėlynių būta - nesuskaičiuosi.

Numerologė: kuo ypatingi vaikai, gimę bet kurio mėnesio 5, 14, 23 dienomis (3)

Numerologė Julija Kubiliūtė dalijasi su mumis savo žiniomis apie tai, kokią užkoduotą informaciją apie save atsineša tam tikrą mėnesio dieną gimdamas vaikas.

Jis sako NE: kaip gyventi su dvimečiu

Pamenate, buvo tokia komedija su Jimu Carrey „Jis sako „Taip!"? Smagus filmas buvo. O dabar, beveik dešimčiai metų praėjus, auginu dvimetį ir kasdien dalyvauju dramoje „Jis sako „Ne!".

Svarbūs mažylių pasiekimų etapai, kurie tėvams dažnai praslysta pro akis

Pirmieji vaiko gyvenimo metai, kuomet sparčiai formuojasi mažylio asmenybė, tėvams būna patys įsimintiniausi.

Numerologė: kuo ypatingi vaikai, gimę bet kurio mėnesio 4, 13, 22 ir 31 dienomis (5)

Numerologė Julija Kubiliūtė dalijasi su mumis savo žiniomis apie tai, kokią užkoduotą informaciją apie save atsineša tam tikrą mėnesio dieną gimdamas vaikas.

Numerologė: kuo ypatingi vaikai, gimę bet kurio mėnesio 3, 12, 21 ir 30 dienomis (1)

Numerologė Julija Kubiliūtė dalijasi su mumis savo žiniomis apie tai, kokią užkoduotą informaciją apie save atsineša tam tikrą mėnesio dieną gimdamas vaikas.

Psichologė Goda Bačienė: „Jausmais reikia dalintis“

Jausmus pažinti dažnai būna sunku ir suaugusiems, ką jau kalbėti apie vaikus. Juk pirmuosius jausmus jie patiria nė nežinodami, kaip juos įvardinti.

Numerologė: kuo ypatingi vaikai, gimę bet kurio mėnesio 2, 11, 20 ir 29 dienomis (6)

Numerologė Julija Kubiliūtė dalijasi su mumis savo žiniomis apie tai, kokią užkoduotą informaciją apie save atsineša tam tikrą mėnesio dieną gimdamas vaikas. Šįkart jos įžvalgos apie vaikus, vadinamuosius „dvejetukus“, kurie gimė bet kurio mėnesio 2, 11, 20 ir 29 dienomis.

Kuo ypatingi vaikai, gimę mėnesio 1, 10, 19 ir 28 dienomis: numerologės komentaras (4)

Numerologė Julija Kubiliūtė dalijasi su mumis savo žiniomis apie tai, kokią užkoduotą informaciją apie save atsineša tam tikrą mėnesio dieną gimdamas vaikas. Šįkart jos įžvalgos apie vaikus, vadinamuosius „vienetukus“, kurie gimė bet kurio mėnesio 1, 10, 19 ir 28 dienomis.

Jaunos mamos išpažintis: gimus vaikui mane ištiko šokas (31)

Auginu metinuką. Tikriausiai tai pasako daug. Kad esu neišsimiegojusi, užtinusiais paakiais, kad niekam neturiu laiko, o mano pokalbių temos – tik apie kakučius ir košytes.