Lavinamieji žaidimai vaikams, kurie padės išmokti spalvas

Tai, kad vieni vaikai jau dvejų metų moka spalvas, o kiti jomis susidomi daug vėliau,priklauso ir nuo vaikų temperamento. Vaikams, kurie itin judrūs, spalvos gali ilgiau nerūpėti, negu krapštukams.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Tam, kad vaikas išmoktų skirti spalvas, nereikia jokių specialių pamokų, tai turi būti natūralus bendravimas su vaiku, žaidžiant ar vartant knygas.

Vaikui lengviau išmokti spalvas, kai jos sugretinamos su jam pažįstamais daiktais. „Raudona – kaip braškė“, „Žalia – kaip varlė“. Pastebėję, kad vaikui kažkuri spalva sunkiau įsimenama, padėkite jam, atkreipdami į ją didesnį dėmesį. Pavyzdžiui, valgant šokoladą, akcentuokite, koks jis rudas. Vaikai dažnai „pamiršta“ rudą, pilką spalvas, jos nėra jų mėgstamiausiųjų sąraše.

Žaidimai besimokantiems spalvų

Amžius: 1+

Kaladėlės

Žaidžiant su kaladėlėmis, duokite vaikui vieną, sakydami „aš tau duodu raudoną kaladėlę". Paprašykite ir vaiko: „Paduok man žalią kaladėlę". Išrūšiuokite kaladėles pagal spalvas.

Skalbinių segtukai

Turite namuose spalvotų skalbinių segtukų? Puiku, išrūšiuokite juos su vaiku pagal spalvas. Kad būtų įdomiau, iškirpkite iš spalvoto popieriaus skirtingų spalvų apskritimus (tokių spalvų, kokie segtukai) ir rūšiuokite: raudonus segtukus dėkite (arba sekite) ant raudono apskritimo ir t.t.

Koks automobilis?

Išėję pasivaikščioti į lauką, nueikite su vaiku iki artimiausios automobilių stovėjimo aikštelės ir išvardinkite, kokios spalvos automobilius matote. „Štai raudonas" (galite pasakyti ir automobilio rūšį) ir t.t.

Lavinamieji žaidimai vaikams, kurie padės išmokti spalvas
© Vida Press

Amžius: 2+

Kokios spalvos boružė?

Tam jums reikia dviejų rūšių kortelių – nespalvotų ir spalvotų su įvairiais skirtingų spalvų gyvūnais (pavyzdžiui, raudona boružė, žalias žiogas ir t.t.). Aptarkite su vaiku, kur kokia spalva. Tada spalvotas korteles užverskite ir atverskite juodai baltas. Ar mažylis prisimena, koks gyvūnas kokios spalvos?

Vaisiai ir daržovės

Paimkite spalvoto popieriaus lapus: geltoną, raudoną, žalią. Dabar atsidarykite šaldytuvą ir į pintinę sudėkite įvairiausius vaisius ir daržoves, kokių tik rasite. Žaidimas paprastas: vaisius ir daržoves grupuojate pagal spalvas: ant žalio popieriaus lapo dedate papriką, kivį, salotų gūžę, avokadą ir t.t

Kuo tu apsirengęs?

Atsistokite su vaiku vienas prieš kitą ir pasistenkite įvardinti kuo daugiau spalvų, esančių jūsų rūbuose: žalias megztukas, raudonos kojinės, geltonas šalikas ir pan.

Amžius: 3+

Spalvų „memory"

Iškirpkite iš vienpusio spalvoto popieriaus po 2 stačiakampius įvairių spalvų: 2 raudonas korteles, 2 – mėlynas, 2 – žalias ir pan. Užverskite jas, kad nesimatytų spalvų. Paeiliui galite atversti po 2 korteles. Jei atverčiate vienodas spalvas, pasiimate. Nepamirškite įvardinti, kokia tai spalva.

Ar nemeluoju?

Paprašykite vaiką, kai jūs pasakysite teisingą teiginį, suploti rankomis. Jei pasakote neteisingą teiginį, sutrepsėti kojomis. Pavyzdžiui: „krokodilas yra žalias" – vaikas suploja. „Morka yra violetinė" – vaikas sutrepsi.

Sagų mozaika

Jeigu namuose turite krepšelį nereikalingų sagų, išrūšiuokite juos pagal spalvas. Tada ant popieriaus lapo iš sagų dėliokite mozaikas (geltonos sagos - saulė, raudonos – gėlės žiedas ir pan.)

Amžius: 4+

Stebuklingas vanduo

Pripilkite pusė stiklinės vandens. Tada suplėšykite mažais gabaliukais spalvoto krepinio popieriaus ir suberkite juos į vandenį. Stebėkite, kaip akimirksniu vanduo nusidažo krepinio popieriaus spalva. Galima paėmus teptuką pabandyti piešti su gautais „dažais". O į stiklinaitę greitai įmerkus ir ištraukus baltą popierinę nosinaitę, pamatysite, kaip ji akimirksniu nusidažys.

Spalvoti ryžiai

Paimkite saują ryžių, vaiko mėgstamos spalvos guašo, teptuką ir spalvinkite ryžius.

Spalvų diena

Su didesniu vaiku galite pažaisti spalvų dieną. Tai reiškia, kad vieną dieną jūs skirsite tam tikrai spalvai, ir stengsitės apsirengti tos spalvos rūbais, valgyti tos spalvos maistą iš tos spalvos indų, žaisti tos spalvos žaislais ir t.t.

Lavinamieji žaidimai vaikams, kurie padės išmokti spalvas
© Vida Press

Spalvota pasaka

Vaikai sėdi rate, kiekvienas turi po mažą indelį. Rato viduryje yra indas su skirtingų spalvų stikliniais rutuliukais (tai gali būti skirtingų spalvų sagos, karoliukai arba kaladėlės). Suaugęs seka pasaką, vaikai išgirdę paminint tam tikrą spalvą, ima iš indo tos spalvos daikčiuką ir deda į savo indą. Pasaką galima improvizuoti savo nuožiūra, svarbu, kad joje būtų paminėta daug spalvų: „Vieną gražią dieną, kai švietė geltona saulė, per žalią pievą ėjo nykštukas raudonu paltu ir t.t. Pabaigoje visi sutikrina, kokių spalvų rutuliukų turi savo indelyje.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Vienintelis dalykas, kurio norėčiau palinkėti naujoms mamoms

Tinklaraščio „Švelni tėvystė“ autorės, dviejų vaikų mamos Mildos Kukulskienės žvilgsnis į motinystę.

Sumani mama dalijasi žaidimo idėja, kuriam išleisite mažiau kaip 1 eurą

Dviejų vaikučių mama Inga, feisbuke kurianti tinklaraštį „Mamos diena“, dalijasi labai smagia idėja, kaip nustebinti vaikus užsiėmimu, kurio priemonės kainuoja mažiau kaip 1 eurą.

Kaip vystosi vaikas nuo gimimo iki dvejų metų ir ką šiuo metu su juo žaisti

Mažyliai tikrai daug moka. Jie labai greit ima suvokti pasaulį. Verta žinoti, kokie žaislai kokiame laikotarpyje naudingiausi.

Ką iš tiesų reiškia būti dviejų vaikų mama (2)

Jau 9 mėnesiai, kai esu dviejų vaikų mama. 9 spalvingi mėnesiai.

dr. Jolita Jonynienė: kodėl po miego kai kurie vaikai būna irzlūs

Po miego prabudusi dvimetė mažylė nerimsta: ji verkia, atrodo lyg išsigandusi, lyg nuliūdusi, lyg suirzusi. Kaip tokią akimirką turėtų elgtis jos artimieji?

Psichologė Milda Kukulskienė: 8 paprastos ir smagios veiklos dvimečiams

Sveikatos psichologė ir dviejų vaikučių mama Milda Kukulskienė dalijasi aštuoniomis paprastomis idėjomis, ką kūrybiško ir nesudėtingo galima nuveikti su vaikais namuose. Šiems darbeliams nereikia jokių ypatingų pasiruošimų ar medžiagų.

Ką protingiausia daryti, kai mažą vaiką apima didelis pyktis

Vaikas spyrė mamai, užtvojo draugui, sumušė silpnesnį, nuskriaudė ir paliko mirtimi vaduotis gyvūną. Panašių istorijų šimtai. Kodėl vaikai tokie žiaurūs? Konsultuoja vaikų ir paauglių psichiatrė Goda Bačienė.

5 dalykai, kurie stiprina ir vienija šeimą

Ar susimąstote, kiek kartų per dieną mes liečiame artimus žmones: vyrą, žmoną, vaikus... Paprastas rankos paspaudimas ar švelnūs apsikabinimai, bučiniai, galvos paglostymai. Visa tai taip natūralu ir kasdieniška, kad dažnai to net nebepastebime. O kartais ir užmirštame. Jei suaugusieji to nusureikšmina ir priima kaip kasdienės rutinos pasekmę, vaikai labai jautriai reaguoja į šilumos bei meilumo šeimoje trūkumą.

Kaip auklėti ir lavinti 2-4 metų vaikus: pataria pedagogės

Vaikystė – tai pats nuostabiausias laikas žmogaus gyvenime. Būtent tuo metu padedami patys svarbiausi pagrindai žmogaus gyvenime. Tai laikotarpis, kuris pilnas emocijų, išgyvenimų ir naujų atradimų. Tai laikotarpis, kuris palieka ryškią žymę žmogaus gyvenime.

Vaidas Arvasevičius: vieni vaikai atkeliauja į šeimą kaip dovana, o kiti – kaip pamoka

Neretas mūsų, jau suaugę, mesteli tėvams: „O tu mano seserį ar brolį visada mylėjai labiau." Maža to, „Tu manęs niekada nemylėjai..."

Kai mama specialiai susargdina vaiką: kas yra Miunhauzeno sindromas (1)

Kartais pasitaiko mamų, kurioms patinka... kai jų vaikas serga. Jos tyčia daro viską, kad jis nepasveiktų arba susirgtų iš naujo. Tada tokios mamos jaučiasi reikalingos, stiprios, galinčios kalnus nuversti. Juk viskas dėl vaiko sveikatos.

Supykęs vaikas mušasi, parpuola ant žemės ir daužo galvą: psichologės komentaras

Dviejų metų neturintį sūnų auginanti mama kreipiasi pagalbos: jos sūnus dažnai elgiasi netinkamai – krenta ant žemės, muša tėvus ir kitus vaikus. Ką mamai patars psichologė?

Psichologė: kaip elgtis, jei vaikas neklauso tėvų

Trejų metų sūnų auginanti mama prašo specialistės patarimo – kaip susikalbėti ir kaip auklėti neklusnų trimetį?

Lavinamieji žaidimai vaikams, kurie padės išmokti spalvas

Tai, kad vieni vaikai jau dvejų metų moka spalvas, o kiti jomis susidomi daug vėliau,priklauso ir nuo vaikų temperamento. Vaikams, kurie itin judrūs, spalvos gali ilgiau nerūpėti, negu krapštukams.

Dovana Lietuvos vaikams - naujos animuotos lietuvių liaudies dainelės (1)

Prieš dvejus metus internete pasirodžiusios Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto inicijuotos „Tilidūdos" projekto dainelės užvaldė mažylių ir suaugusiųjų širdis – per šį laiką kiekviena iš dešimties animuotų dainų sulaukė vidutiniškai po beveik 2,8 milijonų peržiūrų. Dabar projekto kūrėjai pristato penkias naujas dainas.