Lavinamieji žaidimai vaikams, kurie padės išmokti spalvas

Tai, kad vieni vaikai jau dvejų metų moka spalvas, o kiti jomis susidomi daug vėliau,priklauso ir nuo vaikų temperamento. Vaikams, kurie itin judrūs, spalvos gali ilgiau nerūpėti, negu krapštukams.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Tam, kad vaikas išmoktų skirti spalvas, nereikia jokių specialių pamokų, tai turi būti natūralus bendravimas su vaiku, žaidžiant ar vartant knygas.

Vaikui lengviau išmokti spalvas, kai jos sugretinamos su jam pažįstamais daiktais. „Raudona – kaip braškė“, „Žalia – kaip varlė“. Pastebėję, kad vaikui kažkuri spalva sunkiau įsimenama, padėkite jam, atkreipdami į ją didesnį dėmesį. Pavyzdžiui, valgant šokoladą, akcentuokite, koks jis rudas. Vaikai dažnai „pamiršta“ rudą, pilką spalvas, jos nėra jų mėgstamiausiųjų sąraše.

Žaidimai besimokantiems spalvų

Amžius: 1+

Kaladėlės

Žaidžiant su kaladėlėmis, duokite vaikui vieną, sakydami „aš tau duodu raudoną kaladėlę". Paprašykite ir vaiko: „Paduok man žalią kaladėlę". Išrūšiuokite kaladėles pagal spalvas.

Skalbinių segtukai

Turite namuose spalvotų skalbinių segtukų? Puiku, išrūšiuokite juos su vaiku pagal spalvas. Kad būtų įdomiau, iškirpkite iš spalvoto popieriaus skirtingų spalvų apskritimus (tokių spalvų, kokie segtukai) ir rūšiuokite: raudonus segtukus dėkite (arba sekite) ant raudono apskritimo ir t.t.

Koks automobilis?

Išėję pasivaikščioti į lauką, nueikite su vaiku iki artimiausios automobilių stovėjimo aikštelės ir išvardinkite, kokios spalvos automobilius matote. „Štai raudonas" (galite pasakyti ir automobilio rūšį) ir t.t.

Lavinamieji žaidimai vaikams, kurie padės išmokti spalvas
© Vida Press

Amžius: 2+

Kokios spalvos boružė?

Tam jums reikia dviejų rūšių kortelių – nespalvotų ir spalvotų su įvairiais skirtingų spalvų gyvūnais (pavyzdžiui, raudona boružė, žalias žiogas ir t.t.). Aptarkite su vaiku, kur kokia spalva. Tada spalvotas korteles užverskite ir atverskite juodai baltas. Ar mažylis prisimena, koks gyvūnas kokios spalvos?

Vaisiai ir daržovės

Paimkite spalvoto popieriaus lapus: geltoną, raudoną, žalią. Dabar atsidarykite šaldytuvą ir į pintinę sudėkite įvairiausius vaisius ir daržoves, kokių tik rasite. Žaidimas paprastas: vaisius ir daržoves grupuojate pagal spalvas: ant žalio popieriaus lapo dedate papriką, kivį, salotų gūžę, avokadą ir t.t

Kuo tu apsirengęs?

Atsistokite su vaiku vienas prieš kitą ir pasistenkite įvardinti kuo daugiau spalvų, esančių jūsų rūbuose: žalias megztukas, raudonos kojinės, geltonas šalikas ir pan.

Amžius: 3+

Spalvų „memory"

Iškirpkite iš vienpusio spalvoto popieriaus po 2 stačiakampius įvairių spalvų: 2 raudonas korteles, 2 – mėlynas, 2 – žalias ir pan. Užverskite jas, kad nesimatytų spalvų. Paeiliui galite atversti po 2 korteles. Jei atverčiate vienodas spalvas, pasiimate. Nepamirškite įvardinti, kokia tai spalva.

Ar nemeluoju?

Paprašykite vaiką, kai jūs pasakysite teisingą teiginį, suploti rankomis. Jei pasakote neteisingą teiginį, sutrepsėti kojomis. Pavyzdžiui: „krokodilas yra žalias" – vaikas suploja. „Morka yra violetinė" – vaikas sutrepsi.

Sagų mozaika

Jeigu namuose turite krepšelį nereikalingų sagų, išrūšiuokite juos pagal spalvas. Tada ant popieriaus lapo iš sagų dėliokite mozaikas (geltonos sagos - saulė, raudonos – gėlės žiedas ir pan.)

Amžius: 4+

Stebuklingas vanduo

Pripilkite pusė stiklinės vandens. Tada suplėšykite mažais gabaliukais spalvoto krepinio popieriaus ir suberkite juos į vandenį. Stebėkite, kaip akimirksniu vanduo nusidažo krepinio popieriaus spalva. Galima paėmus teptuką pabandyti piešti su gautais „dažais". O į stiklinaitę greitai įmerkus ir ištraukus baltą popierinę nosinaitę, pamatysite, kaip ji akimirksniu nusidažys.

Spalvoti ryžiai

Paimkite saują ryžių, vaiko mėgstamos spalvos guašo, teptuką ir spalvinkite ryžius.

Spalvų diena

Su didesniu vaiku galite pažaisti spalvų dieną. Tai reiškia, kad vieną dieną jūs skirsite tam tikrai spalvai, ir stengsitės apsirengti tos spalvos rūbais, valgyti tos spalvos maistą iš tos spalvos indų, žaisti tos spalvos žaislais ir t.t.

Lavinamieji žaidimai vaikams, kurie padės išmokti spalvas
© Vida Press

Spalvota pasaka

Vaikai sėdi rate, kiekvienas turi po mažą indelį. Rato viduryje yra indas su skirtingų spalvų stikliniais rutuliukais (tai gali būti skirtingų spalvų sagos, karoliukai arba kaladėlės). Suaugęs seka pasaką, vaikai išgirdę paminint tam tikrą spalvą, ima iš indo tos spalvos daikčiuką ir deda į savo indą. Pasaką galima improvizuoti savo nuožiūra, svarbu, kad joje būtų paminėta daug spalvų: „Vieną gražią dieną, kai švietė geltona saulė, per žalią pievą ėjo nykštukas raudonu paltu ir t.t. Pabaigoje visi sutikrina, kokių spalvų rutuliukų turi savo indelyje.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Teo ir Ieva pristato: ne tik smagi, bet ir labai naudinga mankšta pėdutėms

Kad pėdų masažas teikia didelę naudą, žino visi. Jau nuo ankstyvosios kūdikystės siūloma masažuoti savo mažylių pėdutes, kuriose pilna aktyvių taškų, teigiamai veikiančių ne tik vaiko imunitetą, bet ir nuotaiką bei vystymąsi.

Kaip atskirti kokybišką žaislą vaikui nuo tokio, kuris gali būti netgi pavojingas

Kiekvieną dieną mūsų vaikai susiduria su įvairiausiais produktais, apie kurių galimą pavojų mažiesiems dažnai net nesusimąstome.

Patyrusios mamos patarimai: kaip keliauti su mažais vaikais lėktuvu

Keliaujame atostogauti, aplankyti seniai matytus draugus ar gimines, pakeisti gyvenimą. Dažnai kelionės iš žadančių daug džiaugsmo ir laimės, tampa pilnomis streso ir baimės, ypač keliaujant su mažamečiais vaikais.

Teo ir Ieva pristato: raidžių arba skaičių žvejyba

Kol už lango vasara, mėgaukimės jos teikiamomis gėrybėmis – šiltu oru bei žaidimais su vandeniu.

Teo ir Ieva pristato: gėlių teptukas, spalvų loterija ir kitos linksmybės lauke

Kaip smagu vasarą! Vabalų, paukščių ir kitų gamtos reiškinių stebėjimas, drugelių gaudymas, vandens pramogos – visa tai galima išbandyti vasarą gryname ore.

Kokia ji – tobula mama: interviu su psichologe

Ar prieš gimstant vaikučiui jums nešmėkštelėjo mintis: „Noriu būti tobula mama!"? Manau, jei būsite nuoširdi atsakydama, greičiausiai atsakymas bus „TAIP".

Teo ir Ieva pristato: lobio ieškojimas, piešimas pupelėmis ir kiti smagūs žaidimai vaikams (1)

Atostogos kaime - kaip gryno oro gurkšnis! Magiškas laikas, kai gali nerūpestingai siautėti ir dūkti saulės spinduliuose ar žaisti vandenyje.

Prieš keliaudami su vaiku atostogų, atminkite kai ką svarbaus

Kad kelionė į svečias šalis su vaiku būtų sklandi, svarbu tinkamai jai pasiruošti ir nepamiršti kelių svarbių aspektų.

Teo ir Ieva pristato: kai prireikia greitai užimti vaiką čia ir dabar (4)

Kiekvieną antradienį portale www.tavovaikas.lt svečiuojasi tinklaraštininkė Ieva ir jos sūnelis Teo, kurie dalijasi savo išbandytais smagiais žaidimais bei lavinimaosiomis veiklomis.

Įvaikintas „Gyvybės langelyje“ paliktas kūdikis

Iš viso 2017 metais Lietuvoje įvaikinti 92 globos netekę vaikai, tarp jų – „Gyvybės langelyje“ paliktas kūdikis.

Teo ir Ieva pristato: žaismingi būdai pažinti skaičius patiems mažiausiems

Vaikystė – tai pats įdomiausias laikas, kuris skirtas žaidimams. O juk žaidimo pagalba galima ugdyti ir tam tikrus vaiko įgūdžius.

Kokia mama esate pagal Zodiako ženklą

Kokio Zodiako ženklo mama yra labiausiai demokratiška, o kuri nepripažįsta kompromisų ir šeimą valdo kietu kumščiu?

Psichologė Jūratė Baltuškienė: vaikas mušasi – praeis ar verta sunerimti ir iškart reaguoti

„Mano vaikas iš darželio grįžo sumuštas", „Bijau auklėtojos skambučio, nes išgirsiu, kad maniškis vėl ką nors prilupo", „Broliai pliekiasi iki kraujo" – tai vis mamų skundai. Girdėta? Ką daryti?

Teo ir Ieva pristato: 4 lavinantys užsiėmimai, kurie patiks ir mergaitėms, ir berniukams (2)

Kuo dažniau saulėtos dienos džiugina mus, tuo daugiau laiko praleidžiame lauke. Ir kai kurie kambario žaidimai pamažu išsikrausto į lauką. Juk lauke - tikras nuotykių pasaulis.

„Tėvų linija“ daugiausiai klausimų sulaukia apie 2-3 metų vaikus

Daugiau nei pusmetį veikianti "Tėvų linija" - vienintelė vieta, kur visos Lietuvos tėvai gali gauti nemokamą, profesionalią psichologinę pagalbą vaikų auklėjimo klausimais.