Namuose gaminame originalų lavinamąjį žaislą

 (1)
Aš manau, kad svarbu vaiką nuo mažens mokyti ne humanitarinių dalykų. Kai kalbame apie pirmuosius metus skaičiuojančius mažylius, turbūt tikslesnis žodis būtų ne mokyti, o sudominti ir supažindinti. Tą su sūnumi stengiuosi daryti.
© Asmeninio albumo nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Geometrijos lenta

Taip yra susiklostę, kad įvairių dainelių, eilėraštukų, grožinių knygų, raidžių, piešimo ir pan. vaiko gyvenime daug nuo pat mažų dienų. Mane liūdina skaičiai, kad vis mažiau moksleivių renkasi tiksliuosius mokslus, o mokykloje šie dalykai dažnai įvardijami vieni sunkiausių ir neįdomiausių.

Noriu, kad mano vaikus mokslo pasaulis domintų, o ne gąsdintų. Sutinku žmonių, kurie stebisi, kai Kasparas vardija pastebėtas figūras ir jų spalvas. Stebisi būtent dėl figūrų, o ne spalvų. Tačiau kodėl įprasta vaiką išmokyti, kad tai yra kažkas raudono, o ne kad tai yra raudonas rombas? Gal kai jiems tai bus pažįstama nuo mažens nebe taip gąsdins vėliau?

Pačių mažiausiųjų geometrijos suvokimui lavinti puikiai tiks geometrinė lenta, kurią nesudėtingai galite pasidaryti namie.

Prisipažinsiu, šį žaislą gaminau ne aš, o mano darbštusis tėtis, kuris visada mielai padeda įgyvendinti panašius sumanymus. Gal ir jūs turite ko paprašyti? Jeigu ne, o ir patys nemokate elgtis su įvairiais grąžtais ir įrankiais, galite pasigaminti supaprastintą variantą iš kamštinės (arba kartoninės) lentos ir smeigtukų. Rimtesnei ir ilgaamžei geometrijos lentai pagaminti reikės:

- medinės ar plastikinės lentutės, kurią būtų galima gręžti;

- grąžto;

- varžtų su veržlėmis;

- gumyčių.

Vienodu atstumu lentoje išgręžkite jūsų varžtams tinkamas skylutes. Susukite varžtus ir pritvirtinkite juos veržlėmis. Kasparas su tokia geometrine lenta žaidžia nuo 2 metų ir 3 mėnesių.

Namuose gaminame originalų lavinamąjį žaislą
© Asmeninio albumo nuotr.

Jis moka padaryti trikampius, stačiakampius ir kvadratus. Kitas figūras darome kartu arba leidžiu jam dėlioti, kaip pavyksta - tada šiaip žaidžia gumytėmis, spalvomis, įtraukia į savo žaidimus ir įvairius smulkius daiktus ar mašinėles.

Jis sugalvoja daugybę būdų, kaip ją panaudoti savo žaidimams. Pastebėjau, kad ji labai domina visus vaikus, kurie užsuka į svečius. Randa, ką smagaus su ja veikti ir dešimtmečiai. Taigi nors visi varžtai, reikalingi lentai pagaminti, nekainuoja labai pigiai - investicija tikrai ilgam ir pasiteisina!

Galima ją pritaikyti mokantis ne tik formų, bet ir spalvų, skaičiavimo, perimetro ir ploto, dydžių, ilgių - sąrašą tikrai galima tęsti. Be to, ji puikiai tiks ir kūrybiškumui lavinti, sėkmingai galima kurti įvairius paveiksliukus.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Kol nebuvau mama, apie tai net nenutuokiau

Subjektyvus žvilgsnis į tai, kas pasikeičia tapus mama.

Skirtumas tarp mylinčios mamos ir hiperglobojančios

Kiekviena mūsų nori būti pati geriausia mama. Skaitome knygas apie vaikų auklėjimą, stengiamės, bijome padaryti ką nors ne taip. Ir kartais, visai nejučiom, mamos vaikučio gyvenime tampa per daug. Kur ta riba tarp meilės ir hiperglobos? Sraipsnio konsultantė - vaikų ir paauglių psichiatrė Goda Bačienė.

Atvirai: vaikas užklupo besimylinčius tėvus

Nemalonu, jei kas aptinka pačiame aistros sūkuryje. Tačiau tikra katastrofa atrodo, jei jus užklumpa jūsų vaikai. Ką daryti ir kaip vaikui paaiškinti, ką jis matė? Kelios mamos sutiko pasidalinti savo gana nemalonia patirtimi.

Atėjus svečiams, vaikas neatpažįstamai pasikeičia: kodėl taip nutinka ir kaip reaguoti

Trimetę dukrytę auginanti mama pastebi, kad jos tobulo elgesio namuose mergaitė pasikeičia, kai jas aplanko svečiai. Kodėl taip yra ir kaip reaguoti?

Visus tėvus galima suskirstyti į tris tipus: kuriam priklausote jūs

Kai kalbama apie vaikų auklėjimą, sąvoka „tinkamai išauklėtas vaikas“ neturi jokių aiškiai nusakomų kriterijų. Nežiūrint į tai, visi, savo vaiko gerove besirūpinantys tėvai, visais laikais ieškojo atsakymo – kaip tinkamai auklėti ir išauklėti savo vaiką?

Niekada nedrauskite vaikui šių dalykų (3)

Draudimai labai reikalingi auklėjant vaiką, tačiau tik tada, kai naudojami nuosaikiai. Šių dalykų drausti mažyliui negalima jokiais atvejais.

Vaikas savo elgesiu skaudina tėvus: specialistės patarimai (6)

Išmokęs spjaudytis vaikas, kai supyksta, spjauna į mamą ir tėtį. Tėvai aiškina, kad taip elgtis nedera, tačiau kol kas tai nedavė teigiamų rezultatų. Ką tėvams patars specialistė?

Psichologė: kai vaikas pyksta, atminkite šias esmines taisykles (4)

Trejų metų vaikas yra labai emocionalus, jam dažnai užeina isterijos priepuoliai. Supykęs berniukas gali verkti net 30 ar 40 minučių.

10 tėvų klaidų, kurios trukdo vaikui augti

Auginant vaiką, ypač pirmąjį, klaidų išvengti, ko gero, neįmanoma. Tačiau žinant, kokios jos yra dažniausios, galima pamėginti kai kurių nedaryti.

Dažniausiai užduodami klausimai apie naująsias išmokas vaikui (1)

2018 m. sausio 1 d. įsigalios naujos redakcijos Išmokų vaikams įstatymas. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija teikia atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus.

Kai sakote vaikui žodį NEGALIMA, atminkite kelis svarbius dalykus

Suradęs šuns dubenėlį, vaikas jau tiesia rankutę į jo turinį. „NEGALIMA!“, – surinka išsigandusi mama. Tokių NEGALIMA vaikas per dieną girdi išties daug. Tiek, kad laikui bėgant ima negirdėti žodžio NEGALIMA.

Padėkite, auginu itin aktyvų, irzlų ir nervingą vaiką (5)

Vienerių metų ir 8 mėnesių sūnų auginanti mama skundžiasi, kad berniukas pastaruoju metu pasidarė visai nenustygstantis vietoje. Ką mamai patars specialistė?

Mažo vaiko pykčio priepuoliai: kaip elgtis tėvams

Su pustrečių metų dukrytės pykčio priepuoliais nesusitvarkanti mama prašo specialistų patarimo, kaip elgtis tokiose situacijose.

Kas būdinga vaikams iki 2 metų: svarbiausi elgesio etapai ir patarimai tėvams

Ikimokyklinio ugdymo pedagogės Jūratė Zolumskienė ir Natalija Stefanovičienė iš vaikų darželio „Šilagėlė“ apžvelgia pagrindines vaiko iki 2 metų raidos sritis ir elgesio ypatumus.

Ko mes galime pasimokyti iš skandinavų, kurie augina laimingiausius vaikus pasaulyje

Danija pasaulyje garsi Andersono pasakomis, LEGO žaislais ir laimingiausios pasaulyje tautos reitingu. Tai viena mažesnių Europos valstybių, negalinti pasigirti giedru dangumi, bet jau daug metų garsėjanti kaip giedros nuotaikos „receptą“ atradusi šalis. Kokios gi šio recepto dedamosios dalys?