Namuose gaminame originalų lavinamąjį žaislą

 (1)
Aš manau, kad svarbu vaiką nuo mažens mokyti ne humanitarinių dalykų. Kai kalbame apie pirmuosius metus skaičiuojančius mažylius, turbūt tikslesnis žodis būtų ne mokyti, o sudominti ir supažindinti. Tą su sūnumi stengiuosi daryti.
© Asmeninio albumo nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Geometrijos lenta

Taip yra susiklostę, kad įvairių dainelių, eilėraštukų, grožinių knygų, raidžių, piešimo ir pan. vaiko gyvenime daug nuo pat mažų dienų. Mane liūdina skaičiai, kad vis mažiau moksleivių renkasi tiksliuosius mokslus, o mokykloje šie dalykai dažnai įvardijami vieni sunkiausių ir neįdomiausių.

Noriu, kad mano vaikus mokslo pasaulis domintų, o ne gąsdintų. Sutinku žmonių, kurie stebisi, kai Kasparas vardija pastebėtas figūras ir jų spalvas. Stebisi būtent dėl figūrų, o ne spalvų. Tačiau kodėl įprasta vaiką išmokyti, kad tai yra kažkas raudono, o ne kad tai yra raudonas rombas? Gal kai jiems tai bus pažįstama nuo mažens nebe taip gąsdins vėliau?

Pačių mažiausiųjų geometrijos suvokimui lavinti puikiai tiks geometrinė lenta, kurią nesudėtingai galite pasidaryti namie.

Prisipažinsiu, šį žaislą gaminau ne aš, o mano darbštusis tėtis, kuris visada mielai padeda įgyvendinti panašius sumanymus. Gal ir jūs turite ko paprašyti? Jeigu ne, o ir patys nemokate elgtis su įvairiais grąžtais ir įrankiais, galite pasigaminti supaprastintą variantą iš kamštinės (arba kartoninės) lentos ir smeigtukų. Rimtesnei ir ilgaamžei geometrijos lentai pagaminti reikės:

- medinės ar plastikinės lentutės, kurią būtų galima gręžti;

- grąžto;

- varžtų su veržlėmis;

- gumyčių.

Vienodu atstumu lentoje išgręžkite jūsų varžtams tinkamas skylutes. Susukite varžtus ir pritvirtinkite juos veržlėmis. Kasparas su tokia geometrine lenta žaidžia nuo 2 metų ir 3 mėnesių.

Namuose gaminame originalų lavinamąjį žaislą
© Asmeninio albumo nuotr.

Jis moka padaryti trikampius, stačiakampius ir kvadratus. Kitas figūras darome kartu arba leidžiu jam dėlioti, kaip pavyksta - tada šiaip žaidžia gumytėmis, spalvomis, įtraukia į savo žaidimus ir įvairius smulkius daiktus ar mašinėles.

Jis sugalvoja daugybę būdų, kaip ją panaudoti savo žaidimams. Pastebėjau, kad ji labai domina visus vaikus, kurie užsuka į svečius. Randa, ką smagaus su ja veikti ir dešimtmečiai. Taigi nors visi varžtai, reikalingi lentai pagaminti, nekainuoja labai pigiai - investicija tikrai ilgam ir pasiteisina!

Galima ją pritaikyti mokantis ne tik formų, bet ir spalvų, skaičiavimo, perimetro ir ploto, dydžių, ilgių - sąrašą tikrai galima tęsti. Be to, ji puikiai tiks ir kūrybiškumui lavinti, sėkmingai galima kurti įvairius paveiksliukus.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Ką iš tiesų reiškia būti dviejų vaikų mama (1)

Jau 9 mėnesiai, kai esu dviejų vaikų mama. 9 spalvingi mėnesiai.

dr. Jolita Jonynienė: kodėl po miego kai kurie vaikai būna irzlūs

Po miego prabudusi dvimetė mažylė nerimsta: ji verkia, atrodo lyg išsigandusi, lyg nuliūdusi, lyg suirzusi. Kaip tokią akimirką turėtų elgtis jos artimieji?

Psichologė Milda Kukulskienė: 8 paprastos ir smagios veiklos dvimečiams

Sveikatos psichologė ir dviejų vaikučių mama Milda Kukulskienė dalijasi aštuoniomis paprastomis idėjomis, ką kūrybiško ir nesudėtingo galima nuveikti su vaikais namuose. Šiems darbeliams nereikia jokių ypatingų pasiruošimų ar medžiagų.

Ką protingiausia daryti, kai mažą vaiką apima didelis pyktis

Vaikas spyrė mamai, užtvojo draugui, sumušė silpnesnį, nuskriaudė ir paliko mirtimi vaduotis gyvūną. Panašių istorijų šimtai. Kodėl vaikai tokie žiaurūs? Konsultuoja vaikų ir paauglių psichiatrė Goda Bačienė.

5 dalykai, kurie stiprina ir vienija šeimą

Ar susimąstote, kiek kartų per dieną mes liečiame artimus žmones: vyrą, žmoną, vaikus... Paprastas rankos paspaudimas ar švelnūs apsikabinimai, bučiniai, galvos paglostymai. Visa tai taip natūralu ir kasdieniška, kad dažnai to net nebepastebime. O kartais ir užmirštame. Jei suaugusieji to nusureikšmina ir priima kaip kasdienės rutinos pasekmę, vaikai labai jautriai reaguoja į šilumos bei meilumo šeimoje trūkumą.

Kaip auklėti ir lavinti 2-4 metų vaikus: pataria pedagogės

Vaikystė – tai pats nuostabiausias laikas žmogaus gyvenime. Būtent tuo metu padedami patys svarbiausi pagrindai žmogaus gyvenime. Tai laikotarpis, kuris pilnas emocijų, išgyvenimų ir naujų atradimų. Tai laikotarpis, kuris palieka ryškią žymę žmogaus gyvenime.

Vaidas Arvasevičius: vieni vaikai atkeliauja į šeimą kaip dovana, o kiti – kaip pamoka

Neretas mūsų, jau suaugę, mesteli tėvams: „O tu mano seserį ar brolį visada mylėjai labiau." Maža to, „Tu manęs niekada nemylėjai..."

Kai mama specialiai susargdina vaiką: kas yra Miunhauzeno sindromas (1)

Kartais pasitaiko mamų, kurioms patinka... kai jų vaikas serga. Jos tyčia daro viską, kad jis nepasveiktų arba susirgtų iš naujo. Tada tokios mamos jaučiasi reikalingos, stiprios, galinčios kalnus nuversti. Juk viskas dėl vaiko sveikatos.

Supykęs vaikas mušasi, parpuola ant žemės ir daužo galvą: psichologės komentaras

Dviejų metų neturintį sūnų auginanti mama kreipiasi pagalbos: jos sūnus dažnai elgiasi netinkamai – krenta ant žemės, muša tėvus ir kitus vaikus. Ką mamai patars psichologė?

Psichologė: kaip elgtis, jei vaikas neklauso tėvų

Trejų metų sūnų auginanti mama prašo specialistės patarimo – kaip susikalbėti ir kaip auklėti neklusnų trimetį?

Lavinamieji žaidimai vaikams, kurie padės išmokti spalvas

Tai, kad vieni vaikai jau dvejų metų moka spalvas, o kiti jomis susidomi daug vėliau,priklauso ir nuo vaikų temperamento. Vaikams, kurie itin judrūs, spalvos gali ilgiau nerūpėti, negu krapštukams.

Dovana Lietuvos vaikams - naujos animuotos lietuvių liaudies dainelės (1)

Prieš dvejus metus internete pasirodžiusios Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto inicijuotos „Tilidūdos" projekto dainelės užvaldė mažylių ir suaugusiųjų širdis – per šį laiką kiekviena iš dešimties animuotų dainų sulaukė vidutiniškai po beveik 2,8 milijonų peržiūrų. Dabar projekto kūrėjai pristato penkias naujas dainas.

VIENU SAKINIU: kokia mama esate pagal Zodiako ženklą (1)

Koks vienas sakinys geriausiai nusako jūsų, kaip mamos, auklėjimo būdą? Apžvelkime visus 12 Zodiako ženklų vienu sakiniu.

Daugiavaikės mamos patarimai vaikelio susilaukusiai jaunai šeimai

Susilaukus vaiko, gyvenimas keičiasi iš esmės. Tikėtis, kad viskas buvo lygiai taip pat, kaip tada, kai buvote tik dviese, nėra realu.

Vienerių metų vaikas namuose: patarimai tėvams

Metukų tuoj sulauksiantis mažylis vis labiau ima rodyti savo savarankiškumą. Ką svarbu žinoti tėvams?