Naudingi patarimai ieškantiems vaikui auklės

Vaikų darželis – gerai, bet ką daryti iki tol, kol vaikas jam subręs, arba kol ateis eilė patekti į tą darželį? Patarimai, jeigu rimtai svarstote atiduoti vaiką į auklės rankas.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Net jei auklė prižiūri ne vieną, o kelis vaikus, ji skiria daugiau dėmesio kiekvienam jų. Lankstesnis ir priežiūros laikas. Tačiau tai privalumas tik tada, jei jūs aukle tikrai pasitikite. Tai reiškia: turite gerai apsižvalgyti, prieš atiduodama vaiką pradžioje santykinai svetimam asmeniui.

Paieška prasideda

Pradėkite auklės ieškoti laiku. Atminkite seną tiesą, kad būtent didžiuosiuose miestuose auklių trūksta labiausiai. Be to, retai idealią auklę galima rasti iš karto.

Kaip gauti adresų? Paprasčiausias būdas – draugų ir pažįstamų rekomendacijos. Tačiau nebūkite pernelyg euforiškai nusiteikusi. Kas patinka jūsų draugei, jums gali netikti.

Auklių adresų galima gauti auklių agentūrose, interneto tėvų forumuose, skelbimų puslapiuose. Agentūroms priklausančios auklės dažniausiai yra geriau pasirengusios, įvertintos specialiais testais. Nors tai ir nėra prievolė, jos būna lankiusios atitinkamus seminarus ir dažniau toliau kelia klasifikaciją.

Pirmasis pokalbis

Susitikite auklės namuose. Jeigu planuojate vežioti vaiką pas auklę į namus, veskitės kartu savo vaiką. Tada pamatysite aplinką (žaidimo aikšteles, parkus ar pavojingas gatves), namus ir galėsite netrukdomai "apsiuostinėti". Iš esmės simpatiją vieni kitiems reikėtų pajusti iš karto. Nes tik tada, jei sutampa chemija, tikslinga pradėti išsamų pokalbį. Iš pradžių papasakokite apie save, savo šeimą, ypatumus, savo auklėjimo stilių.

Susidomėjusi auklė klausosi, užduoda klausimų. Jei sutariate dėl principų, galite aptarti detales. Pasiteiraukite apie:

Asmeninio gyvenimo aplinkybes. Auklė, kuri tuo metu skiriasi su savo vyru, greičiausiai negalės pasiūlyti harmonijos, kurios jūs norėtumėte savo vaikui.

Anksčiau prižiūrėtų vaikų skaičių ir jų amžių. Paklauskite, gal ji turi rekomendacijų iš ankstesnių šeimų.

Ugdymo koncepciją. Auklė turėtų sugebėti suformuluoti savo pažiūras, vertybes ir auklėjimo metodus. Kaip ji, pavyzdžiui, reaguoja, kai vaikas užsispiria, kaip ji malšina tarp vaikų įsiplieskusį ginčą? Ir - ar tai atitinka jūsų įsivaizdavimą?

Dienos eigą. Ar auklė seks vaikui pasakas, muzikuos? Ar ji skatina vaikus žaisti vaidmenimis, piešti, lavinti smulkiąją ir stambiąją motoriką? Puiku, jei auklė kasdien su vaiku eina į lauką, žaidimų aikštelę ar apsipirkti.

Jeigu auklė namuose prižiūri kelis vaikus iš karto

Tai dar vienas iš įmanomų vaikų priežiūros modelių. Tokiu atveju pasidomėkite, kiek ir kokio amžiaus bus kiti vaikai, kuriuos prižiūrės auklė.

Šiuo atveju jums turi patikti ne tik asmuo, bet ir patalpos bei žaislai. Juk auklės butas ar namas jūsų vaikui taps antraisiais namais. Gerą įspūdį daro, jei

- Yra žaidimams skirtas kambarys.

- Kiekvienas vaikas turi savo nuolatinę vietą prie valgymo stalo, vonios kambaryje - kabliuką savo rankšluosčiui, nedidelę dėžę/krepšį savo daiktams/žaislams; taip pat turėtų būti sava miegojimo vieta ir poilsio kampelis.

- Virtuvė ir tualetas švarūs.

- Butas yra saugus vaikui.

- Kokia yra auklės vizija apie ėjimą su vaikais į lauką: kaip dažnai ji planuoja tai daryti, kas jai padės, ar yra prie namų smėlio dėžė ar sūpynės.

- Įranga: nė viena auklė negali šioje srityje konkuruoti su vaikų darželiu. Tačiau šio to daugiau nei privačiuose namuose turėtumės tikėtis. Apžiūrėdama žaidimų kambarį atkreipkite dėmesį:

- Ar vaikų piešiniai iškabinti jų akių aukštyje; ar yra pakankamai vaikiškų kėdučių ir staliukų.

- Ar yra įvairių žaidimų, priemonių rankdarbiams, tokių medžiagų, kaip plastilinas, piešimo reikmenų, kaladėlių.

- Ar yra knygelių pavartyti ar paskaityti.

Žinoma, ir jūs galite prisidėti prie to, kad vaikai laisvalaikį leistų turiningai. Išėjus į lauką dažniausiai reikalingi tokie „važiuojantys daiktai", kaip triratukas, ratukinės pačiūžos ar paspirtukas.

Sutartis, apmokėjimas, atsakomybė

Pasirašyti sutartį nėra prievolė, tačiau būtų tikslinga. Raštu suderintų detalių dažniausiai geriau laikomasi. Išsiskyrus nuomonėms, bet kada galėsite besti pirštu į sutartį.

Išsiaiškinkite atlyginimo klausimą. Auklės darbas gali būti apmokamas už valandas, savaitę ar mėnesį. Vaiko priežiūros laikas yra susitarimo klausimas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Teo ir Ieva pristato: ne tik smagi, bet ir labai naudinga mankšta pėdutėms

Kad pėdų masažas teikia didelę naudą, žino visi. Jau nuo ankstyvosios kūdikystės siūloma masažuoti savo mažylių pėdutes, kuriose pilna aktyvių taškų, teigiamai veikiančių ne tik vaiko imunitetą, bet ir nuotaiką bei vystymąsi.

Kaip atskirti kokybišką žaislą vaikui nuo tokio, kuris gali būti netgi pavojingas

Kiekvieną dieną mūsų vaikai susiduria su įvairiausiais produktais, apie kurių galimą pavojų mažiesiems dažnai net nesusimąstome.

Patyrusios mamos patarimai: kaip keliauti su mažais vaikais lėktuvu

Keliaujame atostogauti, aplankyti seniai matytus draugus ar gimines, pakeisti gyvenimą. Dažnai kelionės iš žadančių daug džiaugsmo ir laimės, tampa pilnomis streso ir baimės, ypač keliaujant su mažamečiais vaikais.

Teo ir Ieva pristato: raidžių arba skaičių žvejyba

Kol už lango vasara, mėgaukimės jos teikiamomis gėrybėmis – šiltu oru bei žaidimais su vandeniu.

Teo ir Ieva pristato: gėlių teptukas, spalvų loterija ir kitos linksmybės lauke

Kaip smagu vasarą! Vabalų, paukščių ir kitų gamtos reiškinių stebėjimas, drugelių gaudymas, vandens pramogos – visa tai galima išbandyti vasarą gryname ore.

Kokia ji – tobula mama: interviu su psichologe

Ar prieš gimstant vaikučiui jums nešmėkštelėjo mintis: „Noriu būti tobula mama!"? Manau, jei būsite nuoširdi atsakydama, greičiausiai atsakymas bus „TAIP".

Teo ir Ieva pristato: lobio ieškojimas, piešimas pupelėmis ir kiti smagūs žaidimai vaikams (1)

Atostogos kaime - kaip gryno oro gurkšnis! Magiškas laikas, kai gali nerūpestingai siautėti ir dūkti saulės spinduliuose ar žaisti vandenyje.

Prieš keliaudami su vaiku atostogų, atminkite kai ką svarbaus

Kad kelionė į svečias šalis su vaiku būtų sklandi, svarbu tinkamai jai pasiruošti ir nepamiršti kelių svarbių aspektų.

Teo ir Ieva pristato: kai prireikia greitai užimti vaiką čia ir dabar (4)

Kiekvieną antradienį portale www.tavovaikas.lt svečiuojasi tinklaraštininkė Ieva ir jos sūnelis Teo, kurie dalijasi savo išbandytais smagiais žaidimais bei lavinimaosiomis veiklomis.

Įvaikintas „Gyvybės langelyje“ paliktas kūdikis

Iš viso 2017 metais Lietuvoje įvaikinti 92 globos netekę vaikai, tarp jų – „Gyvybės langelyje“ paliktas kūdikis.

Teo ir Ieva pristato: žaismingi būdai pažinti skaičius patiems mažiausiems

Vaikystė – tai pats įdomiausias laikas, kuris skirtas žaidimams. O juk žaidimo pagalba galima ugdyti ir tam tikrus vaiko įgūdžius.

Kokia mama esate pagal Zodiako ženklą

Kokio Zodiako ženklo mama yra labiausiai demokratiška, o kuri nepripažįsta kompromisų ir šeimą valdo kietu kumščiu?

Psichologė Jūratė Baltuškienė: vaikas mušasi – praeis ar verta sunerimti ir iškart reaguoti

„Mano vaikas iš darželio grįžo sumuštas", „Bijau auklėtojos skambučio, nes išgirsiu, kad maniškis vėl ką nors prilupo", „Broliai pliekiasi iki kraujo" – tai vis mamų skundai. Girdėta? Ką daryti?

Teo ir Ieva pristato: 4 lavinantys užsiėmimai, kurie patiks ir mergaitėms, ir berniukams (2)

Kuo dažniau saulėtos dienos džiugina mus, tuo daugiau laiko praleidžiame lauke. Ir kai kurie kambario žaidimai pamažu išsikrausto į lauką. Juk lauke - tikras nuotykių pasaulis.

„Tėvų linija“ daugiausiai klausimų sulaukia apie 2-3 metų vaikus

Daugiau nei pusmetį veikianti "Tėvų linija" - vienintelė vieta, kur visos Lietuvos tėvai gali gauti nemokamą, profesionalią psichologinę pagalbą vaikų auklėjimo klausimais.