Naudingi patarimai ieškantiems vaikui auklės

Vaikų darželis – gerai, bet ką daryti iki tol, kol vaikas jam subręs, arba kol ateis eilė patekti į tą darželį? Patarimai, jeigu rimtai svarstote atiduoti vaiką į auklės rankas.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Net jei auklė prižiūri ne vieną, o kelis vaikus, ji skiria daugiau dėmesio kiekvienam jų. Lankstesnis ir priežiūros laikas. Tačiau tai privalumas tik tada, jei jūs aukle tikrai pasitikite. Tai reiškia: turite gerai apsižvalgyti, prieš atiduodama vaiką pradžioje santykinai svetimam asmeniui.

Paieška prasideda

Pradėkite auklės ieškoti laiku. Atminkite seną tiesą, kad būtent didžiuosiuose miestuose auklių trūksta labiausiai. Be to, retai idealią auklę galima rasti iš karto.

Kaip gauti adresų? Paprasčiausias būdas – draugų ir pažįstamų rekomendacijos. Tačiau nebūkite pernelyg euforiškai nusiteikusi. Kas patinka jūsų draugei, jums gali netikti.

Auklių adresų galima gauti auklių agentūrose, interneto tėvų forumuose, skelbimų puslapiuose. Agentūroms priklausančios auklės dažniausiai yra geriau pasirengusios, įvertintos specialiais testais. Nors tai ir nėra prievolė, jos būna lankiusios atitinkamus seminarus ir dažniau toliau kelia klasifikaciją.

Pirmasis pokalbis

Susitikite auklės namuose. Jeigu planuojate vežioti vaiką pas auklę į namus, veskitės kartu savo vaiką. Tada pamatysite aplinką (žaidimo aikšteles, parkus ar pavojingas gatves), namus ir galėsite netrukdomai "apsiuostinėti". Iš esmės simpatiją vieni kitiems reikėtų pajusti iš karto. Nes tik tada, jei sutampa chemija, tikslinga pradėti išsamų pokalbį. Iš pradžių papasakokite apie save, savo šeimą, ypatumus, savo auklėjimo stilių.

Susidomėjusi auklė klausosi, užduoda klausimų. Jei sutariate dėl principų, galite aptarti detales. Pasiteiraukite apie:

Asmeninio gyvenimo aplinkybes. Auklė, kuri tuo metu skiriasi su savo vyru, greičiausiai negalės pasiūlyti harmonijos, kurios jūs norėtumėte savo vaikui.

Anksčiau prižiūrėtų vaikų skaičių ir jų amžių. Paklauskite, gal ji turi rekomendacijų iš ankstesnių šeimų.

Ugdymo koncepciją. Auklė turėtų sugebėti suformuluoti savo pažiūras, vertybes ir auklėjimo metodus. Kaip ji, pavyzdžiui, reaguoja, kai vaikas užsispiria, kaip ji malšina tarp vaikų įsiplieskusį ginčą? Ir - ar tai atitinka jūsų įsivaizdavimą?

Dienos eigą. Ar auklė seks vaikui pasakas, muzikuos? Ar ji skatina vaikus žaisti vaidmenimis, piešti, lavinti smulkiąją ir stambiąją motoriką? Puiku, jei auklė kasdien su vaiku eina į lauką, žaidimų aikštelę ar apsipirkti.

Jeigu auklė namuose prižiūri kelis vaikus iš karto

Tai dar vienas iš įmanomų vaikų priežiūros modelių. Tokiu atveju pasidomėkite, kiek ir kokio amžiaus bus kiti vaikai, kuriuos prižiūrės auklė.

Šiuo atveju jums turi patikti ne tik asmuo, bet ir patalpos bei žaislai. Juk auklės butas ar namas jūsų vaikui taps antraisiais namais. Gerą įspūdį daro, jei

- Yra žaidimams skirtas kambarys.

- Kiekvienas vaikas turi savo nuolatinę vietą prie valgymo stalo, vonios kambaryje - kabliuką savo rankšluosčiui, nedidelę dėžę/krepšį savo daiktams/žaislams; taip pat turėtų būti sava miegojimo vieta ir poilsio kampelis.

- Virtuvė ir tualetas švarūs.

- Butas yra saugus vaikui.

- Kokia yra auklės vizija apie ėjimą su vaikais į lauką: kaip dažnai ji planuoja tai daryti, kas jai padės, ar yra prie namų smėlio dėžė ar sūpynės.

- Įranga: nė viena auklė negali šioje srityje konkuruoti su vaikų darželiu. Tačiau šio to daugiau nei privačiuose namuose turėtumės tikėtis. Apžiūrėdama žaidimų kambarį atkreipkite dėmesį:

- Ar vaikų piešiniai iškabinti jų akių aukštyje; ar yra pakankamai vaikiškų kėdučių ir staliukų.

- Ar yra įvairių žaidimų, priemonių rankdarbiams, tokių medžiagų, kaip plastilinas, piešimo reikmenų, kaladėlių.

- Ar yra knygelių pavartyti ar paskaityti.

Žinoma, ir jūs galite prisidėti prie to, kad vaikai laisvalaikį leistų turiningai. Išėjus į lauką dažniausiai reikalingi tokie „važiuojantys daiktai", kaip triratukas, ratukinės pačiūžos ar paspirtukas.

Sutartis, apmokėjimas, atsakomybė

Pasirašyti sutartį nėra prievolė, tačiau būtų tikslinga. Raštu suderintų detalių dažniausiai geriau laikomasi. Išsiskyrus nuomonėms, bet kada galėsite besti pirštu į sutartį.

Išsiaiškinkite atlyginimo klausimą. Auklės darbas gali būti apmokamas už valandas, savaitę ar mėnesį. Vaiko priežiūros laikas yra susitarimo klausimas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Kaip auklėti ir lavinti 2-4 metų vaikus: pataria pedagogės

Vaikystė – tai pats nuostabiausias laikas žmogaus gyvenime. Būtent tuo metu padedami patys svarbiausi pagrindai žmogaus gyvenime. Tai laikotarpis, kuris pilnas emocijų, išgyvenimų ir naujų atradimų. Tai laikotarpis, kuris palieka ryškią žymę žmogaus gyvenime.

Supykęs vaikas mušasi, parpuola ant žemės ir daužo galvą: psichologės komentaras

Dviejų metų neturintį sūnų auginanti mama kreipiasi pagalbos: jos sūnus dažnai elgiasi netinkamai – krenta ant žemės, muša tėvus ir kitus vaikus. Ką mamai patars psichologė?

Psichologė: kaip elgtis, jei vaikas neklauso tėvų

Trejų metų sūnų auginanti mama prašo specialistės patarimo – kaip susikalbėti ir kaip auklėti neklusnų trimetį?

Lavinamieji žaidimai vaikams, kurie padės išmokti spalvas

Tai, kad vieni vaikai jau dvejų metų moka spalvas, o kiti jomis susidomi daug vėliau,priklauso ir nuo vaikų temperamento. Vaikams, kurie itin judrūs, spalvos gali ilgiau nerūpėti, negu krapštukams.

Dovana Lietuvos vaikams - naujos animuotos lietuvių liaudies dainelės (1)

Prieš dvejus metus internete pasirodžiusios Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto inicijuotos „Tilidūdos" projekto dainelės užvaldė mažylių ir suaugusiųjų širdis – per šį laiką kiekviena iš dešimties animuotų dainų sulaukė vidutiniškai po beveik 2,8 milijonų peržiūrų. Dabar projekto kūrėjai pristato penkias naujas dainas.

VIENU SAKINIU: kokia mama esate pagal Zodiako ženklą (1)

Koks vienas sakinys geriausiai nusako jūsų, kaip mamos, auklėjimo būdą? Apžvelkime visus 12 Zodiako ženklų vienu sakiniu.

Daugiavaikės mamos patarimai vaikelio susilaukusiai jaunai šeimai

Susilaukus vaiko, gyvenimas keičiasi iš esmės. Tikėtis, kad viskas buvo lygiai taip pat, kaip tada, kai buvote tik dviese, nėra realu.

Vienerių metų vaikas namuose: patarimai tėvams

Metukų tuoj sulauksiantis mažylis vis labiau ima rodyti savo savarankiškumą. Ką svarbu žinoti tėvams?

Mamos rekomenduoja: 9 mėgstami blogai apie vaikų auginimą Lietuvoje

TAVO VAIKO feisbuko paskyroje, kurioje šiuo metu turime daugiau kaip 70 000 fanų, paprašėme tėvų pasidalinti, kokius mamų ar tėčių rašomus tinklaraščius jie stebi.

Skaitydami knygas vaikui, laviname iškart tris jo intelekto sritis

Kokio amžiaus vaikams galima pradėti skaityti knygas? Ką jos duoda vaikui? Paieškokime drauge atsakymų į šiuos klausimus.

Naudingi patarimai ieškantiems vaikui auklės

Vaikų darželis – gerai, bet ką daryti iki tol, kol vaikas jam subręs, arba kol ateis eilė patekti į tą darželį? Patarimai, jeigu rimtai svarstote atiduoti vaiką į auklės rankas.

Kol nebuvau mama, apie tai net nenutuokiau

Subjektyvus žvilgsnis į tai, kas pasikeičia tapus mama.

Skirtumas tarp mylinčios mamos ir hiperglobojančios

Kiekviena mūsų nori būti pati geriausia mama. Skaitome knygas apie vaikų auklėjimą, stengiamės, bijome padaryti ką nors ne taip. Ir kartais, visai nejučiom, mamos vaikučio gyvenime tampa per daug. Kur ta riba tarp meilės ir hiperglobos? Sraipsnio konsultantė - vaikų ir paauglių psichiatrė Goda Bačienė.

Atvirai: vaikas užklupo besimylinčius tėvus

Nemalonu, jei kas aptinka pačiame aistros sūkuryje. Tačiau tikra katastrofa atrodo, jei jus užklumpa jūsų vaikai. Ką daryti ir kaip vaikui paaiškinti, ką jis matė? Kelios mamos sutiko pasidalinti savo gana nemalonia patirtimi.

Atėjus svečiams, vaikas neatpažįstamai pasikeičia: kodėl taip nutinka ir kaip reaguoti

Trimetę dukrytę auginanti mama pastebi, kad jos tobulo elgesio namuose mergaitė pasikeičia, kai jas aplanko svečiai. Kodėl taip yra ir kaip reaguoti?