Naudingi patarimai ieškantiems vaikui auklės

Vaikų darželis – gerai, bet ką daryti iki tol, kol vaikas jam subręs, arba kol ateis eilė patekti į tą darželį? Patarimai, jeigu rimtai svarstote atiduoti vaiką į auklės rankas.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Net jei auklė prižiūri ne vieną, o kelis vaikus, ji skiria daugiau dėmesio kiekvienam jų. Lankstesnis ir priežiūros laikas. Tačiau tai privalumas tik tada, jei jūs aukle tikrai pasitikite. Tai reiškia: turite gerai apsižvalgyti, prieš atiduodama vaiką pradžioje santykinai svetimam asmeniui.

Paieška prasideda

Pradėkite auklės ieškoti laiku. Atminkite seną tiesą, kad būtent didžiuosiuose miestuose auklių trūksta labiausiai. Be to, retai idealią auklę galima rasti iš karto.

Kaip gauti adresų? Paprasčiausias būdas – draugų ir pažįstamų rekomendacijos. Tačiau nebūkite pernelyg euforiškai nusiteikusi. Kas patinka jūsų draugei, jums gali netikti.

Auklių adresų galima gauti auklių agentūrose, interneto tėvų forumuose, skelbimų puslapiuose. Agentūroms priklausančios auklės dažniausiai yra geriau pasirengusios, įvertintos specialiais testais. Nors tai ir nėra prievolė, jos būna lankiusios atitinkamus seminarus ir dažniau toliau kelia klasifikaciją.

Pirmasis pokalbis

Susitikite auklės namuose. Jeigu planuojate vežioti vaiką pas auklę į namus, veskitės kartu savo vaiką. Tada pamatysite aplinką (žaidimo aikšteles, parkus ar pavojingas gatves), namus ir galėsite netrukdomai "apsiuostinėti". Iš esmės simpatiją vieni kitiems reikėtų pajusti iš karto. Nes tik tada, jei sutampa chemija, tikslinga pradėti išsamų pokalbį. Iš pradžių papasakokite apie save, savo šeimą, ypatumus, savo auklėjimo stilių.

Susidomėjusi auklė klausosi, užduoda klausimų. Jei sutariate dėl principų, galite aptarti detales. Pasiteiraukite apie:

Asmeninio gyvenimo aplinkybes. Auklė, kuri tuo metu skiriasi su savo vyru, greičiausiai negalės pasiūlyti harmonijos, kurios jūs norėtumėte savo vaikui.

Anksčiau prižiūrėtų vaikų skaičių ir jų amžių. Paklauskite, gal ji turi rekomendacijų iš ankstesnių šeimų.

Ugdymo koncepciją. Auklė turėtų sugebėti suformuluoti savo pažiūras, vertybes ir auklėjimo metodus. Kaip ji, pavyzdžiui, reaguoja, kai vaikas užsispiria, kaip ji malšina tarp vaikų įsiplieskusį ginčą? Ir - ar tai atitinka jūsų įsivaizdavimą?

Dienos eigą. Ar auklė seks vaikui pasakas, muzikuos? Ar ji skatina vaikus žaisti vaidmenimis, piešti, lavinti smulkiąją ir stambiąją motoriką? Puiku, jei auklė kasdien su vaiku eina į lauką, žaidimų aikštelę ar apsipirkti.

Jeigu auklė namuose prižiūri kelis vaikus iš karto

Tai dar vienas iš įmanomų vaikų priežiūros modelių. Tokiu atveju pasidomėkite, kiek ir kokio amžiaus bus kiti vaikai, kuriuos prižiūrės auklė.

Šiuo atveju jums turi patikti ne tik asmuo, bet ir patalpos bei žaislai. Juk auklės butas ar namas jūsų vaikui taps antraisiais namais. Gerą įspūdį daro, jei

- Yra žaidimams skirtas kambarys.

- Kiekvienas vaikas turi savo nuolatinę vietą prie valgymo stalo, vonios kambaryje - kabliuką savo rankšluosčiui, nedidelę dėžę/krepšį savo daiktams/žaislams; taip pat turėtų būti sava miegojimo vieta ir poilsio kampelis.

- Virtuvė ir tualetas švarūs.

- Butas yra saugus vaikui.

- Kokia yra auklės vizija apie ėjimą su vaikais į lauką: kaip dažnai ji planuoja tai daryti, kas jai padės, ar yra prie namų smėlio dėžė ar sūpynės.

- Įranga: nė viena auklė negali šioje srityje konkuruoti su vaikų darželiu. Tačiau šio to daugiau nei privačiuose namuose turėtumės tikėtis. Apžiūrėdama žaidimų kambarį atkreipkite dėmesį:

- Ar vaikų piešiniai iškabinti jų akių aukštyje; ar yra pakankamai vaikiškų kėdučių ir staliukų.

- Ar yra įvairių žaidimų, priemonių rankdarbiams, tokių medžiagų, kaip plastilinas, piešimo reikmenų, kaladėlių.

- Ar yra knygelių pavartyti ar paskaityti.

Žinoma, ir jūs galite prisidėti prie to, kad vaikai laisvalaikį leistų turiningai. Išėjus į lauką dažniausiai reikalingi tokie „važiuojantys daiktai", kaip triratukas, ratukinės pačiūžos ar paspirtukas.

Sutartis, apmokėjimas, atsakomybė

Pasirašyti sutartį nėra prievolė, tačiau būtų tikslinga. Raštu suderintų detalių dažniausiai geriau laikomasi. Išsiskyrus nuomonėms, bet kada galėsite besti pirštu į sutartį.

Išsiaiškinkite atlyginimo klausimą. Auklės darbas gali būti apmokamas už valandas, savaitę ar mėnesį. Vaiko priežiūros laikas yra susitarimo klausimas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

„Tėvų linija“ daugiausiai klausimų sulaukia apie 2-3 metų vaikus

Daugiau nei pusmetį veikianti "Tėvų linija" - vienintelė vieta, kur visos Lietuvos tėvai gali gauti nemokamą, profesionalią psichologinę pagalbą vaikų auklėjimo klausimais.

Vienintelis dalykas, kurio norėčiau palinkėti naujoms mamoms

Tinklaraščio „Švelni tėvystė“ autorės, dviejų vaikų mamos Mildos Kukulskienės žvilgsnis į motinystę.

Sumani mama dalijasi žaidimo idėja, kuriam išleisite mažiau kaip 1 eurą

Dviejų vaikučių mama Inga, feisbuke kurianti tinklaraštį „Mamos diena“, dalijasi labai smagia idėja, kaip nustebinti vaikus užsiėmimu, kurio priemonės kainuoja mažiau kaip 1 eurą.

Kaip vystosi vaikas nuo gimimo iki dvejų metų ir ką šiuo metu su juo žaisti

Mažyliai tikrai daug moka. Jie labai greit ima suvokti pasaulį. Verta žinoti, kokie žaislai kokiame laikotarpyje naudingiausi.

Ką iš tiesų reiškia būti dviejų vaikų mama (2)

Jau 9 mėnesiai, kai esu dviejų vaikų mama. 9 spalvingi mėnesiai.

dr. Jolita Jonynienė: kodėl po miego kai kurie vaikai būna irzlūs

Po miego prabudusi dvimetė mažylė nerimsta: ji verkia, atrodo lyg išsigandusi, lyg nuliūdusi, lyg suirzusi. Kaip tokią akimirką turėtų elgtis jos artimieji?

Psichologė Milda Kukulskienė: 8 paprastos ir smagios veiklos dvimečiams

Sveikatos psichologė ir dviejų vaikučių mama Milda Kukulskienė dalijasi aštuoniomis paprastomis idėjomis, ką kūrybiško ir nesudėtingo galima nuveikti su vaikais namuose. Šiems darbeliams nereikia jokių ypatingų pasiruošimų ar medžiagų.

Ką protingiausia daryti, kai mažą vaiką apima didelis pyktis

Vaikas spyrė mamai, užtvojo draugui, sumušė silpnesnį, nuskriaudė ir paliko mirtimi vaduotis gyvūną. Panašių istorijų šimtai. Kodėl vaikai tokie žiaurūs? Konsultuoja vaikų ir paauglių psichiatrė Goda Bačienė.

5 dalykai, kurie stiprina ir vienija šeimą

Ar susimąstote, kiek kartų per dieną mes liečiame artimus žmones: vyrą, žmoną, vaikus... Paprastas rankos paspaudimas ar švelnūs apsikabinimai, bučiniai, galvos paglostymai. Visa tai taip natūralu ir kasdieniška, kad dažnai to net nebepastebime. O kartais ir užmirštame. Jei suaugusieji to nusureikšmina ir priima kaip kasdienės rutinos pasekmę, vaikai labai jautriai reaguoja į šilumos bei meilumo šeimoje trūkumą.

Kaip auklėti ir lavinti 2-4 metų vaikus: pataria pedagogės

Vaikystė – tai pats nuostabiausias laikas žmogaus gyvenime. Būtent tuo metu padedami patys svarbiausi pagrindai žmogaus gyvenime. Tai laikotarpis, kuris pilnas emocijų, išgyvenimų ir naujų atradimų. Tai laikotarpis, kuris palieka ryškią žymę žmogaus gyvenime.

Vaidas Arvasevičius: vieni vaikai atkeliauja į šeimą kaip dovana, o kiti – kaip pamoka

Neretas mūsų, jau suaugę, mesteli tėvams: „O tu mano seserį ar brolį visada mylėjai labiau." Maža to, „Tu manęs niekada nemylėjai..."

Kai mama specialiai susargdina vaiką: kas yra Miunhauzeno sindromas (1)

Kartais pasitaiko mamų, kurioms patinka... kai jų vaikas serga. Jos tyčia daro viską, kad jis nepasveiktų arba susirgtų iš naujo. Tada tokios mamos jaučiasi reikalingos, stiprios, galinčios kalnus nuversti. Juk viskas dėl vaiko sveikatos.

Supykęs vaikas mušasi, parpuola ant žemės ir daužo galvą: psichologės komentaras

Dviejų metų neturintį sūnų auginanti mama kreipiasi pagalbos: jos sūnus dažnai elgiasi netinkamai – krenta ant žemės, muša tėvus ir kitus vaikus. Ką mamai patars psichologė?

Psichologė: kaip elgtis, jei vaikas neklauso tėvų

Trejų metų sūnų auginanti mama prašo specialistės patarimo – kaip susikalbėti ir kaip auklėti neklusnų trimetį?

Lavinamieji žaidimai vaikams, kurie padės išmokti spalvas

Tai, kad vieni vaikai jau dvejų metų moka spalvas, o kiti jomis susidomi daug vėliau,priklauso ir nuo vaikų temperamento. Vaikams, kurie itin judrūs, spalvos gali ilgiau nerūpėti, negu krapštukams.