Neįtikėtinas būdas užmigdyti vaikus: užmerkia akis akimirksniu

 (26)
Stebuklinga knyga, o jos autorius nusipelno Nobelio premijos. Tokių pagyrimų vertas vienas švedas, parašęs knygą, kurią skaitant užmiega visi ją girdintieji. Kol kas jos nėra lietuvių kalba, tačiau neseniai išleista anglų kalba ji nedingsta iš perkamiausiųjų sąrašo.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Net neabejojame, kad už tokią knygą, kurią skaitant mažyliui, jis iš kartų užmigtų, ne viena šeima yra pasiryžusi pakloti apvalią pinigų sumą.

Švedas Carl-Johan Forssén Ehrlin parašė tokią knygą, kuri, kaip sako liudininkai, visiems veikia kaip migdomieji. Jos nepatartina skaityti automobilyje važiuojant, nes yra tikimybė, kad užmigs ir vairuotojas.

Sunku pasakyti, ar taip yra iš tiesų, bent jau taip kalbama apie iliustruotą Carl-Johan Forssén Ehrlin knygą vaikams apie triušiuką, kuris eina miegoti (angl. The Rabbit Who Wants to Fall Asleep“).

Didžiausioje interneto parduotuvėje anglų kalba, kurioje galima nusipirkti knygą, klientai pateikia atsiliepimų. „Trejų metų dukterėčia visai nenorėjo miego, bet net neįpusėjus skaityti šios knygos, ji ėmė ir užmigo“, - rašo vienas.


Kur paslaptis? Kaip tvirtina knygos autorius, rašydamas šią „užmigimo“ knygą, jis panaudojo tam tikras psichologines ir lingvistines technikas. Štai 26 knygos puslapiuose žodžiai „miegoti“ ir „užmigti“ pakartoti net 85 kartus. Dažniausiai naudojama forma „Užmik dabar“.

Tam tikrose vietose autorius nurodo tėvams, kad reikia skaityti tylesniu balsu, o triušiuko vardą Konradas reikia tarti žiovaujančiu tembru: „Kooonraaadaaai“...

Skamba lyg būtų visai paprasta, ar ne? Tačiau autorius iš Švedijos, buvęs mokytojas ir neurolingvistinio programavimo žinovas, tvirtina, kad šią idėją nešiojosi savyje ir bandė realybėje dešimt metų. Tik tada drįso ją išleisti. Šiuo metu knyga jau išleista septyniomis kalbomis, dabar leidžiama japonų, arabų ir persų kalbomis.

Carl-Johan Forssén Ehrlin sako, jog vienas šveicarų leidėjas jau prašo jo rašyti tęsinį. Rašytojas turi idėją išleisti knygą, kuri didintų vaiko pasitikėjimą savo jėgomis ir savigarbos jausmą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Teo ir Ieva pristato: ne tik smagi, bet ir labai naudinga mankšta pėdutėms

Kad pėdų masažas teikia didelę naudą, žino visi. Jau nuo ankstyvosios kūdikystės siūloma masažuoti savo mažylių pėdutes, kuriose pilna aktyvių taškų, teigiamai veikiančių ne tik vaiko imunitetą, bet ir nuotaiką bei vystymąsi.

Kaip atskirti kokybišką žaislą vaikui nuo tokio, kuris gali būti netgi pavojingas

Kiekvieną dieną mūsų vaikai susiduria su įvairiausiais produktais, apie kurių galimą pavojų mažiesiems dažnai net nesusimąstome.

Patyrusios mamos patarimai: kaip keliauti su mažais vaikais lėktuvu

Keliaujame atostogauti, aplankyti seniai matytus draugus ar gimines, pakeisti gyvenimą. Dažnai kelionės iš žadančių daug džiaugsmo ir laimės, tampa pilnomis streso ir baimės, ypač keliaujant su mažamečiais vaikais.

Teo ir Ieva pristato: raidžių arba skaičių žvejyba

Kol už lango vasara, mėgaukimės jos teikiamomis gėrybėmis – šiltu oru bei žaidimais su vandeniu.

Teo ir Ieva pristato: gėlių teptukas, spalvų loterija ir kitos linksmybės lauke

Kaip smagu vasarą! Vabalų, paukščių ir kitų gamtos reiškinių stebėjimas, drugelių gaudymas, vandens pramogos – visa tai galima išbandyti vasarą gryname ore.

Kokia ji – tobula mama: interviu su psichologe

Ar prieš gimstant vaikučiui jums nešmėkštelėjo mintis: „Noriu būti tobula mama!"? Manau, jei būsite nuoširdi atsakydama, greičiausiai atsakymas bus „TAIP".

Teo ir Ieva pristato: lobio ieškojimas, piešimas pupelėmis ir kiti smagūs žaidimai vaikams (1)

Atostogos kaime - kaip gryno oro gurkšnis! Magiškas laikas, kai gali nerūpestingai siautėti ir dūkti saulės spinduliuose ar žaisti vandenyje.

Prieš keliaudami su vaiku atostogų, atminkite kai ką svarbaus

Kad kelionė į svečias šalis su vaiku būtų sklandi, svarbu tinkamai jai pasiruošti ir nepamiršti kelių svarbių aspektų.

Teo ir Ieva pristato: kai prireikia greitai užimti vaiką čia ir dabar (4)

Kiekvieną antradienį portale www.tavovaikas.lt svečiuojasi tinklaraštininkė Ieva ir jos sūnelis Teo, kurie dalijasi savo išbandytais smagiais žaidimais bei lavinimaosiomis veiklomis.

Įvaikintas „Gyvybės langelyje“ paliktas kūdikis

Iš viso 2017 metais Lietuvoje įvaikinti 92 globos netekę vaikai, tarp jų – „Gyvybės langelyje“ paliktas kūdikis.

Teo ir Ieva pristato: žaismingi būdai pažinti skaičius patiems mažiausiems

Vaikystė – tai pats įdomiausias laikas, kuris skirtas žaidimams. O juk žaidimo pagalba galima ugdyti ir tam tikrus vaiko įgūdžius.

Kokia mama esate pagal Zodiako ženklą

Kokio Zodiako ženklo mama yra labiausiai demokratiška, o kuri nepripažįsta kompromisų ir šeimą valdo kietu kumščiu?

Psichologė Jūratė Baltuškienė: vaikas mušasi – praeis ar verta sunerimti ir iškart reaguoti

„Mano vaikas iš darželio grįžo sumuštas", „Bijau auklėtojos skambučio, nes išgirsiu, kad maniškis vėl ką nors prilupo", „Broliai pliekiasi iki kraujo" – tai vis mamų skundai. Girdėta? Ką daryti?

Teo ir Ieva pristato: 4 lavinantys užsiėmimai, kurie patiks ir mergaitėms, ir berniukams (2)

Kuo dažniau saulėtos dienos džiugina mus, tuo daugiau laiko praleidžiame lauke. Ir kai kurie kambario žaidimai pamažu išsikrausto į lauką. Juk lauke - tikras nuotykių pasaulis.

„Tėvų linija“ daugiausiai klausimų sulaukia apie 2-3 metų vaikus

Daugiau nei pusmetį veikianti "Tėvų linija" - vienintelė vieta, kur visos Lietuvos tėvai gali gauti nemokamą, profesionalią psichologinę pagalbą vaikų auklėjimo klausimais.