Neįtikėtinas būdas užmigdyti vaikus: užmerkia akis akimirksniu

 (26)
Stebuklinga knyga, o jos autorius nusipelno Nobelio premijos. Tokių pagyrimų vertas vienas švedas, parašęs knygą, kurią skaitant užmiega visi ją girdintieji. Kol kas jos nėra lietuvių kalba, tačiau neseniai išleista anglų kalba ji nedingsta iš perkamiausiųjų sąrašo.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Net neabejojame, kad už tokią knygą, kurią skaitant mažyliui, jis iš kartų užmigtų, ne viena šeima yra pasiryžusi pakloti apvalią pinigų sumą.

Švedas Carl-Johan Forssén Ehrlin parašė tokią knygą, kuri, kaip sako liudininkai, visiems veikia kaip migdomieji. Jos nepatartina skaityti automobilyje važiuojant, nes yra tikimybė, kad užmigs ir vairuotojas.

Sunku pasakyti, ar taip yra iš tiesų, bent jau taip kalbama apie iliustruotą Carl-Johan Forssén Ehrlin knygą vaikams apie triušiuką, kuris eina miegoti (angl. The Rabbit Who Wants to Fall Asleep“).

Didžiausioje interneto parduotuvėje anglų kalba, kurioje galima nusipirkti knygą, klientai pateikia atsiliepimų. „Trejų metų dukterėčia visai nenorėjo miego, bet net neįpusėjus skaityti šios knygos, ji ėmė ir užmigo“, - rašo vienas.


Kur paslaptis? Kaip tvirtina knygos autorius, rašydamas šią „užmigimo“ knygą, jis panaudojo tam tikras psichologines ir lingvistines technikas. Štai 26 knygos puslapiuose žodžiai „miegoti“ ir „užmigti“ pakartoti net 85 kartus. Dažniausiai naudojama forma „Užmik dabar“.

Tam tikrose vietose autorius nurodo tėvams, kad reikia skaityti tylesniu balsu, o triušiuko vardą Konradas reikia tarti žiovaujančiu tembru: „Kooonraaadaaai“...

Skamba lyg būtų visai paprasta, ar ne? Tačiau autorius iš Švedijos, buvęs mokytojas ir neurolingvistinio programavimo žinovas, tvirtina, kad šią idėją nešiojosi savyje ir bandė realybėje dešimt metų. Tik tada drįso ją išleisti. Šiuo metu knyga jau išleista septyniomis kalbomis, dabar leidžiama japonų, arabų ir persų kalbomis.

Carl-Johan Forssén Ehrlin sako, jog vienas šveicarų leidėjas jau prašo jo rašyti tęsinį. Rašytojas turi idėją išleisti knygą, kuri didintų vaiko pasitikėjimą savo jėgomis ir savigarbos jausmą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Naudingi patarimai ieškantiems vaikui auklės

Vaikų darželis – gerai, bet ką daryti iki tol, kol vaikas jam subręs, arba kol ateis eilė patekti į tą darželį? Patarimai, jeigu rimtai svarstote atiduoti vaiką į auklės rankas.

Kol nebuvau mama, apie tai net nenutuokiau

Subjektyvus žvilgsnis į tai, kas pasikeičia tapus mama.

Skirtumas tarp mylinčios mamos ir hiperglobojančios

Kiekviena mūsų nori būti pati geriausia mama. Skaitome knygas apie vaikų auklėjimą, stengiamės, bijome padaryti ką nors ne taip. Ir kartais, visai nejučiom, mamos vaikučio gyvenime tampa per daug. Kur ta riba tarp meilės ir hiperglobos? Sraipsnio konsultantė - vaikų ir paauglių psichiatrė Goda Bačienė.

Atvirai: vaikas užklupo besimylinčius tėvus

Nemalonu, jei kas aptinka pačiame aistros sūkuryje. Tačiau tikra katastrofa atrodo, jei jus užklumpa jūsų vaikai. Ką daryti ir kaip vaikui paaiškinti, ką jis matė? Kelios mamos sutiko pasidalinti savo gana nemalonia patirtimi.

Atėjus svečiams, vaikas neatpažįstamai pasikeičia: kodėl taip nutinka ir kaip reaguoti

Trimetę dukrytę auginanti mama pastebi, kad jos tobulo elgesio namuose mergaitė pasikeičia, kai jas aplanko svečiai. Kodėl taip yra ir kaip reaguoti?

Visus tėvus galima suskirstyti į tris tipus: kuriam priklausote jūs

Kai kalbama apie vaikų auklėjimą, sąvoka „tinkamai išauklėtas vaikas“ neturi jokių aiškiai nusakomų kriterijų. Nežiūrint į tai, visi, savo vaiko gerove besirūpinantys tėvai, visais laikais ieškojo atsakymo – kaip tinkamai auklėti ir išauklėti savo vaiką?

Niekada nedrauskite vaikui šių dalykų (3)

Draudimai labai reikalingi auklėjant vaiką, tačiau tik tada, kai naudojami nuosaikiai. Šių dalykų drausti mažyliui negalima jokiais atvejais.

Vaikas savo elgesiu skaudina tėvus: specialistės patarimai (6)

Išmokęs spjaudytis vaikas, kai supyksta, spjauna į mamą ir tėtį. Tėvai aiškina, kad taip elgtis nedera, tačiau kol kas tai nedavė teigiamų rezultatų. Ką tėvams patars specialistė?

Psichologė: kai vaikas pyksta, atminkite šias esmines taisykles (4)

Trejų metų vaikas yra labai emocionalus, jam dažnai užeina isterijos priepuoliai. Supykęs berniukas gali verkti net 30 ar 40 minučių.

10 tėvų klaidų, kurios trukdo vaikui augti

Auginant vaiką, ypač pirmąjį, klaidų išvengti, ko gero, neįmanoma. Tačiau žinant, kokios jos yra dažniausios, galima pamėginti kai kurių nedaryti.

Dažniausiai užduodami klausimai apie naująsias išmokas vaikui (1)

2018 m. sausio 1 d. įsigalios naujos redakcijos Išmokų vaikams įstatymas. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija teikia atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus.

Kai sakote vaikui žodį NEGALIMA, atminkite kelis svarbius dalykus

Suradęs šuns dubenėlį, vaikas jau tiesia rankutę į jo turinį. „NEGALIMA!“, – surinka išsigandusi mama. Tokių NEGALIMA vaikas per dieną girdi išties daug. Tiek, kad laikui bėgant ima negirdėti žodžio NEGALIMA.

Padėkite, auginu itin aktyvų, irzlų ir nervingą vaiką (5)

Vienerių metų ir 8 mėnesių sūnų auginanti mama skundžiasi, kad berniukas pastaruoju metu pasidarė visai nenustygstantis vietoje. Ką mamai patars specialistė?

Mažo vaiko pykčio priepuoliai: kaip elgtis tėvams

Su pustrečių metų dukrytės pykčio priepuoliais nesusitvarkanti mama prašo specialistų patarimo, kaip elgtis tokiose situacijose.

Kas būdinga vaikams iki 2 metų: svarbiausi elgesio etapai ir patarimai tėvams

Ikimokyklinio ugdymo pedagogės Jūratė Zolumskienė ir Natalija Stefanovičienė iš vaikų darželio „Šilagėlė“ apžvelgia pagrindines vaiko iki 2 metų raidos sritis ir elgesio ypatumus.