Numerologė: kuo ypatingi vaikai, gimę bet kurio mėnesio 5, 14, 23 dienomis

 (3)
Numerologė Julija Kubiliūtė dalijasi su mumis savo žiniomis apie tai, kokią užkoduotą informaciją apie save atsineša tam tikrą mėnesio dieną gimdamas vaikas.
© Adobe Stock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Julija Kubiliūtė. Giedrės Rein nuotr.

Apie vaikus, gimusius bet kurio mėnesio 5, 14, 23 dienomis

Jei jūsų šeimoje gimė „penketukas", tėveliai, drąsiai galite pamiršti būtinybę vaikščioti į sporto klubą. Mat šie vaikučiai – tikri judrumo įsikūnijimai. Juokaujama, kad maniežą, apsaugą elektros lizdui, įvairius užtvarus išrado būtent „penketukų“ tėveliai.

Šie vaikai ypač žavūs, kupini džiaugsmo ir aktyvūs. Traukia kitų žvilgsnius ir susidomėjimą. O "penketuko" vaikams to ir tereikia - jie mėgsta žavėti, susilaukia audringos reakcijos ir pagyrų lavinos. Šie vaikai reikalauja dėmesio, nes tai juos nuramina ir suteikia pasitikėjimo savimi.

Penki reiškia 5 jusles: matyti, lytėti, užuosti, skanauti ir girdėti. Visa tai judrusis, smalsusis mažasis pilietis norės išbandyti, ir niekas jo nesustabdys. Jo žaislų spinta turi būti didelė ir pilna įvairių žaislų, nes toks mažylis greitai praranda susidomėjimą vienu žaislu ir ima kitą. Broliuką ar sesutę mielai įtrauks į savo uraganišką veiklą.

Toks vaikas - ne pagal metus subrendęs. Savęs ir pasaulio pažinimas – svarbiausia jo gyvenime. Su pirmaisiais sakiniais toks mažylis užvers savo gimdytojus klausimais apie viską, kas jį domina. Vėliau, paūgėjus, žinių šaltiniu tampa knyga ir internetas. Tokiam mažyliui būtina asmeninė erdvė žaidimams. Bet kokia „penketuko“ vaiko kūrybinė veikla - svarbi jo vystymąsi skatinanti jėga.

Toks mažylis labai atviras ir kilniaširdis, tačiau kartais gali "sugalvoti" pabūti "pasaulio bamba". Tokie vaikai ramiai nesėdės. Jie būtinai turi išreikšti tai, ką jaučia. Jų vaizduotė labai turtinga, šie vaikai mėgsta pasakas, išgyvena jų herojus. Tokiems vaikams labai svarbus tėvų dėmesys, kuris stiprina jų savivertę. Abejingumą toks vaikas išgyvena skausmingai. Tėveliai, įskiepykite savo atžalai pagarbą ir pasitikėjimą savimi. Tai leis jam išskleisti kūrybinius gebėjimus toje sferoje, kuri jam įdomi. Parodykite savo pavyzdžiu, kas yra tikrasis teisingumas ir disciplina. Pasakokite jam apie jį supančio pasaulio dėsningumus. Sudarykite sąlygas ramiam poilsiui.

Mokykloje šiems vaikams sekasi. Čia jie turi galimybę pademonstruoti aštrų protą, išreikšti savo sugebėjimus ir talentus. Jie dinamiški, atviri, draugiški, dažnai būna įvykių centre. Šiems vaikams būtina padėti suprasti, kaip jie turi elgtis tam tikrose situacijose, priimti atsakingus sprendimus tiek savarankiškai, tiek komandoje.

Mieli tėveliai, žinokite, kad jūsų atžala džiugins jus savo pasiekimais, tačiau jiems būtinas įvertinimas ir pagyrimas. O jeigu užaugęs „penketukas" savo pirmagimį pavadins mamos ar tėčio vardu, žinokite, kad jūsų meilė ir rūpestis įvertintas aukščiausiais balais.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Kokia mama esate pagal Zodiako ženklą

Kokio Zodiako ženklo mama yra labiausiai demokratiška, o kuri nepripažįsta kompromisų ir šeimą valdo kietu kumščiu?

Teo ir Ieva pristato: 4 lavinantys užsiėmimai, kurie patiks ir mergaitėms, ir berniukams (2)

Kuo dažniau saulėtos dienos džiugina mus, tuo daugiau laiko praleidžiame lauke. Ir kai kurie kambario žaidimai pamažu išsikrausto į lauką. Juk lauke - tikras nuotykių pasaulis.

„Tėvų linija“ daugiausiai klausimų sulaukia apie 2-3 metų vaikus

Daugiau nei pusmetį veikianti "Tėvų linija" - vienintelė vieta, kur visos Lietuvos tėvai gali gauti nemokamą, profesionalią psichologinę pagalbą vaikų auklėjimo klausimais.

Vienintelis dalykas, kurio norėčiau palinkėti naujoms mamoms

Tinklaraščio „Švelni tėvystė“ autorės, dviejų vaikų mamos Mildos Kukulskienės žvilgsnis į motinystę.

Sumani mama dalijasi žaidimo idėja, kuriam išleisite mažiau kaip 1 eurą

Dviejų vaikučių mama Inga, feisbuke kurianti tinklaraštį „Mamos diena“, dalijasi labai smagia idėja, kaip nustebinti vaikus užsiėmimu, kurio priemonės kainuoja mažiau kaip 1 eurą.

Kaip vystosi vaikas nuo gimimo iki dvejų metų ir ką šiuo metu su juo žaisti

Mažyliai tikrai daug moka. Jie labai greit ima suvokti pasaulį. Verta žinoti, kokie žaislai kokiame laikotarpyje naudingiausi.

Ką iš tiesų reiškia būti dviejų vaikų mama (2)

Jau 9 mėnesiai, kai esu dviejų vaikų mama. 9 spalvingi mėnesiai.

dr. Jolita Jonynienė: kodėl po miego kai kurie vaikai būna irzlūs

Po miego prabudusi dvimetė mažylė nerimsta: ji verkia, atrodo lyg išsigandusi, lyg nuliūdusi, lyg suirzusi. Kaip tokią akimirką turėtų elgtis jos artimieji?

Psichologė Milda Kukulskienė: 8 paprastos ir smagios veiklos dvimečiams

Sveikatos psichologė ir dviejų vaikučių mama Milda Kukulskienė dalijasi aštuoniomis paprastomis idėjomis, ką kūrybiško ir nesudėtingo galima nuveikti su vaikais namuose. Šiems darbeliams nereikia jokių ypatingų pasiruošimų ar medžiagų.

Ką protingiausia daryti, kai mažą vaiką apima didelis pyktis

Vaikas spyrė mamai, užtvojo draugui, sumušė silpnesnį, nuskriaudė ir paliko mirtimi vaduotis gyvūną. Panašių istorijų šimtai. Kodėl vaikai tokie žiaurūs? Konsultuoja vaikų ir paauglių psichiatrė Goda Bačienė.

5 dalykai, kurie stiprina ir vienija šeimą

Ar susimąstote, kiek kartų per dieną mes liečiame artimus žmones: vyrą, žmoną, vaikus... Paprastas rankos paspaudimas ar švelnūs apsikabinimai, bučiniai, galvos paglostymai. Visa tai taip natūralu ir kasdieniška, kad dažnai to net nebepastebime. O kartais ir užmirštame. Jei suaugusieji to nusureikšmina ir priima kaip kasdienės rutinos pasekmę, vaikai labai jautriai reaguoja į šilumos bei meilumo šeimoje trūkumą.

Kaip auklėti ir lavinti 2-4 metų vaikus: pataria pedagogės

Vaikystė – tai pats nuostabiausias laikas žmogaus gyvenime. Būtent tuo metu padedami patys svarbiausi pagrindai žmogaus gyvenime. Tai laikotarpis, kuris pilnas emocijų, išgyvenimų ir naujų atradimų. Tai laikotarpis, kuris palieka ryškią žymę žmogaus gyvenime.

Vaidas Arvasevičius: vieni vaikai atkeliauja į šeimą kaip dovana, o kiti – kaip pamoka

Neretas mūsų, jau suaugę, mesteli tėvams: „O tu mano seserį ar brolį visada mylėjai labiau." Maža to, „Tu manęs niekada nemylėjai..."

Kai mama specialiai susargdina vaiką: kas yra Miunhauzeno sindromas (1)

Kartais pasitaiko mamų, kurioms patinka... kai jų vaikas serga. Jos tyčia daro viską, kad jis nepasveiktų arba susirgtų iš naujo. Tada tokios mamos jaučiasi reikalingos, stiprios, galinčios kalnus nuversti. Juk viskas dėl vaiko sveikatos.

Supykęs vaikas mušasi, parpuola ant žemės ir daužo galvą: psichologės komentaras

Dviejų metų neturintį sūnų auginanti mama kreipiasi pagalbos: jos sūnus dažnai elgiasi netinkamai – krenta ant žemės, muša tėvus ir kitus vaikus. Ką mamai patars psichologė?