Numerologė: kuo ypatingi vaikai, gimę bet kurio mėnesio 5, 14, 23 dienomis

 (3)
Numerologė Julija Kubiliūtė dalijasi su mumis savo žiniomis apie tai, kokią užkoduotą informaciją apie save atsineša tam tikrą mėnesio dieną gimdamas vaikas.
© Adobe Stock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Julija Kubiliūtė. Giedrės Rein nuotr.

Apie vaikus, gimusius bet kurio mėnesio 5, 14, 23 dienomis

Jei jūsų šeimoje gimė „penketukas", tėveliai, drąsiai galite pamiršti būtinybę vaikščioti į sporto klubą. Mat šie vaikučiai – tikri judrumo įsikūnijimai. Juokaujama, kad maniežą, apsaugą elektros lizdui, įvairius užtvarus išrado būtent „penketukų“ tėveliai.

Šie vaikai ypač žavūs, kupini džiaugsmo ir aktyvūs. Traukia kitų žvilgsnius ir susidomėjimą. O "penketuko" vaikams to ir tereikia - jie mėgsta žavėti, susilaukia audringos reakcijos ir pagyrų lavinos. Šie vaikai reikalauja dėmesio, nes tai juos nuramina ir suteikia pasitikėjimo savimi.

Penki reiškia 5 jusles: matyti, lytėti, užuosti, skanauti ir girdėti. Visa tai judrusis, smalsusis mažasis pilietis norės išbandyti, ir niekas jo nesustabdys. Jo žaislų spinta turi būti didelė ir pilna įvairių žaislų, nes toks mažylis greitai praranda susidomėjimą vienu žaislu ir ima kitą. Broliuką ar sesutę mielai įtrauks į savo uraganišką veiklą.

Toks vaikas - ne pagal metus subrendęs. Savęs ir pasaulio pažinimas – svarbiausia jo gyvenime. Su pirmaisiais sakiniais toks mažylis užvers savo gimdytojus klausimais apie viską, kas jį domina. Vėliau, paūgėjus, žinių šaltiniu tampa knyga ir internetas. Tokiam mažyliui būtina asmeninė erdvė žaidimams. Bet kokia „penketuko“ vaiko kūrybinė veikla - svarbi jo vystymąsi skatinanti jėga.

Toks mažylis labai atviras ir kilniaširdis, tačiau kartais gali "sugalvoti" pabūti "pasaulio bamba". Tokie vaikai ramiai nesėdės. Jie būtinai turi išreikšti tai, ką jaučia. Jų vaizduotė labai turtinga, šie vaikai mėgsta pasakas, išgyvena jų herojus. Tokiems vaikams labai svarbus tėvų dėmesys, kuris stiprina jų savivertę. Abejingumą toks vaikas išgyvena skausmingai. Tėveliai, įskiepykite savo atžalai pagarbą ir pasitikėjimą savimi. Tai leis jam išskleisti kūrybinius gebėjimus toje sferoje, kuri jam įdomi. Parodykite savo pavyzdžiu, kas yra tikrasis teisingumas ir disciplina. Pasakokite jam apie jį supančio pasaulio dėsningumus. Sudarykite sąlygas ramiam poilsiui.

Mokykloje šiems vaikams sekasi. Čia jie turi galimybę pademonstruoti aštrų protą, išreikšti savo sugebėjimus ir talentus. Jie dinamiški, atviri, draugiški, dažnai būna įvykių centre. Šiems vaikams būtina padėti suprasti, kaip jie turi elgtis tam tikrose situacijose, priimti atsakingus sprendimus tiek savarankiškai, tiek komandoje.

Mieli tėveliai, žinokite, kad jūsų atžala džiugins jus savo pasiekimais, tačiau jiems būtinas įvertinimas ir pagyrimas. O jeigu užaugęs „penketukas" savo pirmagimį pavadins mamos ar tėčio vardu, žinokite, kad jūsų meilė ir rūpestis įvertintas aukščiausiais balais.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Skaitydami knygas vaikui, laviname iškart tris jo intelekto sritis

Kokio amžiaus vaikams galima pradėti skaityti knygas? Ką jos duoda vaikui? Paieškokime drauge atsakymų į šiuos klausimus.

Naudingi patarimai ieškantiems vaikui auklės

Vaikų darželis – gerai, bet ką daryti iki tol, kol vaikas jam subręs, arba kol ateis eilė patekti į tą darželį? Patarimai, jeigu rimtai svarstote atiduoti vaiką į auklės rankas.

Kol nebuvau mama, apie tai net nenutuokiau

Subjektyvus žvilgsnis į tai, kas pasikeičia tapus mama.

Skirtumas tarp mylinčios mamos ir hiperglobojančios

Kiekviena mūsų nori būti pati geriausia mama. Skaitome knygas apie vaikų auklėjimą, stengiamės, bijome padaryti ką nors ne taip. Ir kartais, visai nejučiom, mamos vaikučio gyvenime tampa per daug. Kur ta riba tarp meilės ir hiperglobos? Sraipsnio konsultantė - vaikų ir paauglių psichiatrė Goda Bačienė.

Atvirai: vaikas užklupo besimylinčius tėvus

Nemalonu, jei kas aptinka pačiame aistros sūkuryje. Tačiau tikra katastrofa atrodo, jei jus užklumpa jūsų vaikai. Ką daryti ir kaip vaikui paaiškinti, ką jis matė? Kelios mamos sutiko pasidalinti savo gana nemalonia patirtimi.

Atėjus svečiams, vaikas neatpažįstamai pasikeičia: kodėl taip nutinka ir kaip reaguoti

Trimetę dukrytę auginanti mama pastebi, kad jos tobulo elgesio namuose mergaitė pasikeičia, kai jas aplanko svečiai. Kodėl taip yra ir kaip reaguoti?

Visus tėvus galima suskirstyti į tris tipus: kuriam priklausote jūs

Kai kalbama apie vaikų auklėjimą, sąvoka „tinkamai išauklėtas vaikas“ neturi jokių aiškiai nusakomų kriterijų. Nežiūrint į tai, visi, savo vaiko gerove besirūpinantys tėvai, visais laikais ieškojo atsakymo – kaip tinkamai auklėti ir išauklėti savo vaiką?

Niekada nedrauskite vaikui šių dalykų (3)

Draudimai labai reikalingi auklėjant vaiką, tačiau tik tada, kai naudojami nuosaikiai. Šių dalykų drausti mažyliui negalima jokiais atvejais.

Vaikas savo elgesiu skaudina tėvus: specialistės patarimai (6)

Išmokęs spjaudytis vaikas, kai supyksta, spjauna į mamą ir tėtį. Tėvai aiškina, kad taip elgtis nedera, tačiau kol kas tai nedavė teigiamų rezultatų. Ką tėvams patars specialistė?

Psichologė: kai vaikas pyksta, atminkite šias esmines taisykles (4)

Trejų metų vaikas yra labai emocionalus, jam dažnai užeina isterijos priepuoliai. Supykęs berniukas gali verkti net 30 ar 40 minučių.

10 tėvų klaidų, kurios trukdo vaikui augti

Auginant vaiką, ypač pirmąjį, klaidų išvengti, ko gero, neįmanoma. Tačiau žinant, kokios jos yra dažniausios, galima pamėginti kai kurių nedaryti.

Dažniausiai užduodami klausimai apie naująsias išmokas vaikui (1)

2018 m. sausio 1 d. įsigalios naujos redakcijos Išmokų vaikams įstatymas. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija teikia atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus.

Kai sakote vaikui žodį NEGALIMA, atminkite kelis svarbius dalykus

Suradęs šuns dubenėlį, vaikas jau tiesia rankutę į jo turinį. „NEGALIMA!“, – surinka išsigandusi mama. Tokių NEGALIMA vaikas per dieną girdi išties daug. Tiek, kad laikui bėgant ima negirdėti žodžio NEGALIMA.

Padėkite, auginu itin aktyvų, irzlų ir nervingą vaiką (5)

Vienerių metų ir 8 mėnesių sūnų auginanti mama skundžiasi, kad berniukas pastaruoju metu pasidarė visai nenustygstantis vietoje. Ką mamai patars specialistė?

Mažo vaiko pykčio priepuoliai: kaip elgtis tėvams

Su pustrečių metų dukrytės pykčio priepuoliais nesusitvarkanti mama prašo specialistų patarimo, kaip elgtis tokiose situacijose.