Numerologė: kuo ypatingi vaikai, gimę bet kurio mėnesio 5, 14, 23 dienomis

 (3)
Numerologė Julija Kubiliūtė dalijasi su mumis savo žiniomis apie tai, kokią užkoduotą informaciją apie save atsineša tam tikrą mėnesio dieną gimdamas vaikas.
© Adobe Stock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Julija Kubiliūtė. Giedrės Rein nuotr.

Apie vaikus, gimusius bet kurio mėnesio 5, 14, 23 dienomis

Jei jūsų šeimoje gimė „penketukas", tėveliai, drąsiai galite pamiršti būtinybę vaikščioti į sporto klubą. Mat šie vaikučiai – tikri judrumo įsikūnijimai. Juokaujama, kad maniežą, apsaugą elektros lizdui, įvairius užtvarus išrado būtent „penketukų“ tėveliai.

Šie vaikai ypač žavūs, kupini džiaugsmo ir aktyvūs. Traukia kitų žvilgsnius ir susidomėjimą. O "penketuko" vaikams to ir tereikia - jie mėgsta žavėti, susilaukia audringos reakcijos ir pagyrų lavinos. Šie vaikai reikalauja dėmesio, nes tai juos nuramina ir suteikia pasitikėjimo savimi.

Penki reiškia 5 jusles: matyti, lytėti, užuosti, skanauti ir girdėti. Visa tai judrusis, smalsusis mažasis pilietis norės išbandyti, ir niekas jo nesustabdys. Jo žaislų spinta turi būti didelė ir pilna įvairių žaislų, nes toks mažylis greitai praranda susidomėjimą vienu žaislu ir ima kitą. Broliuką ar sesutę mielai įtrauks į savo uraganišką veiklą.

Toks vaikas - ne pagal metus subrendęs. Savęs ir pasaulio pažinimas – svarbiausia jo gyvenime. Su pirmaisiais sakiniais toks mažylis užvers savo gimdytojus klausimais apie viską, kas jį domina. Vėliau, paūgėjus, žinių šaltiniu tampa knyga ir internetas. Tokiam mažyliui būtina asmeninė erdvė žaidimams. Bet kokia „penketuko“ vaiko kūrybinė veikla - svarbi jo vystymąsi skatinanti jėga.

Toks mažylis labai atviras ir kilniaširdis, tačiau kartais gali "sugalvoti" pabūti "pasaulio bamba". Tokie vaikai ramiai nesėdės. Jie būtinai turi išreikšti tai, ką jaučia. Jų vaizduotė labai turtinga, šie vaikai mėgsta pasakas, išgyvena jų herojus. Tokiems vaikams labai svarbus tėvų dėmesys, kuris stiprina jų savivertę. Abejingumą toks vaikas išgyvena skausmingai. Tėveliai, įskiepykite savo atžalai pagarbą ir pasitikėjimą savimi. Tai leis jam išskleisti kūrybinius gebėjimus toje sferoje, kuri jam įdomi. Parodykite savo pavyzdžiu, kas yra tikrasis teisingumas ir disciplina. Pasakokite jam apie jį supančio pasaulio dėsningumus. Sudarykite sąlygas ramiam poilsiui.

Mokykloje šiems vaikams sekasi. Čia jie turi galimybę pademonstruoti aštrų protą, išreikšti savo sugebėjimus ir talentus. Jie dinamiški, atviri, draugiški, dažnai būna įvykių centre. Šiems vaikams būtina padėti suprasti, kaip jie turi elgtis tam tikrose situacijose, priimti atsakingus sprendimus tiek savarankiškai, tiek komandoje.

Mieli tėveliai, žinokite, kad jūsų atžala džiugins jus savo pasiekimais, tačiau jiems būtinas įvertinimas ir pagyrimas. O jeigu užaugęs „penketukas" savo pirmagimį pavadins mamos ar tėčio vardu, žinokite, kad jūsų meilė ir rūpestis įvertintas aukščiausiais balais.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Atviras skaitytojos laiškas: aš noriu pasakyti kai ką svarbaus šiuolaikiniams tėvams

Kiekvienas tėtis ir mama nori užauginti laimingą ir savimi pasitikintį vaiką. Tačiau neretai mūsų, tėvų, žodžiai gerokai skiriasi nuo mūsų pačių veiksmų. Kokias klaidas šiuolaikiniai tėvai daro dažniausiai? Vienos skaitytojos nuomonė.

Teo ir Ieva pristato: namuose gaminame ekologišką modeliną (1)

Kad ir kur bebūtume – ar svetur pas tėtį, ar namuose Kaune, ar sodyboje, visuomet pasigaminame mūsų taip mėgstamo ekologiško modelino. Su juo žaisti yra begalė būdų, o jį pagaminti vienas juokas!

Kurį Zodiako ženklą galima apibūdinti kaip „tobulas vaikas“

Jeigu mėgstate pavartyti horoskopus, jūsų dėmesiui – 12 Zodiako ženklų apžvalga: kurie iš jų tvirtą charakterį rodo nuo gimimo, o su kuriais lengviausia susitarti?

5 nieko nekainuojantys būdai, kaip sutvirtinti ryšį su vaiku

Kiekvienas iš mūsų norime būti dar geresniais tėvais savo vaikams, tačiau neretai nežinome nuo ko pradėti.

Vaikas nesitraukia nuo mamos: įprasta raidos dalis ar perdėtas jautrumas (2)

Dvejų metų vaiką auginanti mama klausia psichologės patarimo, kaip elgtis su itin jautria dukrele.

Patarimai, kaip nuo gimimo lavinti vaiko smulkiąją motoriką

Vaikas gimsta stipriai sugniaužtais kumščiais ir pirštus „išlaisvina“ tik paūgėjęs. Kaip namuose galime lavinti jo smulkiąją motoriką nuo gimimo?

Teo ir Ieva pristato: ne tik smagi, bet ir labai naudinga mankšta pėdutėms

Kad pėdų masažas teikia didelę naudą, žino visi. Jau nuo ankstyvosios kūdikystės siūloma masažuoti savo mažylių pėdutes, kuriose pilna aktyvių taškų, teigiamai veikiančių ne tik vaiko imunitetą, bet ir nuotaiką bei vystymąsi.

Kaip atskirti kokybišką žaislą vaikui nuo tokio, kuris gali būti netgi pavojingas

Kiekvieną dieną mūsų vaikai susiduria su įvairiausiais produktais, apie kurių galimą pavojų mažiesiems dažnai net nesusimąstome.

Patyrusios mamos patarimai: kaip keliauti su mažais vaikais lėktuvu

Keliaujame atostogauti, aplankyti seniai matytus draugus ar gimines, pakeisti gyvenimą. Dažnai kelionės iš žadančių daug džiaugsmo ir laimės, tampa pilnomis streso ir baimės, ypač keliaujant su mažamečiais vaikais.

Teo ir Ieva pristato: raidžių arba skaičių žvejyba

Kol už lango vasara, mėgaukimės jos teikiamomis gėrybėmis – šiltu oru bei žaidimais su vandeniu.

Teo ir Ieva pristato: gėlių teptukas, spalvų loterija ir kitos linksmybės lauke

Kaip smagu vasarą! Vabalų, paukščių ir kitų gamtos reiškinių stebėjimas, drugelių gaudymas, vandens pramogos – visa tai galima išbandyti vasarą gryname ore.

Kokia ji – tobula mama: interviu su psichologe

Ar prieš gimstant vaikučiui jums nešmėkštelėjo mintis: „Noriu būti tobula mama!"? Manau, jei būsite nuoširdi atsakydama, greičiausiai atsakymas bus „TAIP".

Teo ir Ieva pristato: lobio ieškojimas, piešimas pupelėmis ir kiti smagūs žaidimai vaikams (1)

Atostogos kaime - kaip gryno oro gurkšnis! Magiškas laikas, kai gali nerūpestingai siautėti ir dūkti saulės spinduliuose ar žaisti vandenyje.

Prieš keliaudami su vaiku atostogų, atminkite kai ką svarbaus

Kad kelionė į svečias šalis su vaiku būtų sklandi, svarbu tinkamai jai pasiruošti ir nepamiršti kelių svarbių aspektų.

Teo ir Ieva pristato: kai prireikia greitai užimti vaiką čia ir dabar (4)

Kiekvieną antradienį portale www.tavovaikas.lt svečiuojasi tinklaraštininkė Ieva ir jos sūnelis Teo, kurie dalijasi savo išbandytais smagiais žaidimais bei lavinimaosiomis veiklomis.