Psichologė Milda Kukulskienė: 8 paprastos ir smagios veiklos dvimečiams

Sveikatos psichologė ir dviejų vaikučių mama Milda Kukulskienė dalijasi aštuoniomis paprastomis idėjomis, ką kūrybiško ir nesudėtingo galima nuveikti su vaikais namuose. Šiems darbeliams nereikia jokių ypatingų pasiruošimų ar medžiagų.
© Asmeninio albumo nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

1. Rūšiavimas: makaronų ir pupų išskirstymas į atskirus indelius. Virtuvėje po ranka dabar visuomet turiu indelį, kurį duodu išrūšiuoti. Padeda ramiai supjaustyti morkas pietums.

2. Plastilino blyneliai – tinklaraščio „Su vaikais" idėja. Labai paprasta užduotis, bet neįtikėtinai ilgam prikaustanti dvimečių dėmesį. Į nupaišytus arba atpausdintus apskritimus prašoma sulipdyti plastilino blynelius.

3. Sukarpytų šiaudelių apyrankės. Tereikia siūlo, žirklių ir kelių spalvotų šiaudelių,o tada jau galima linksmintis ir verti apyrankes bei karolius, o vėliau jais puoštis.

4. Sukarpytų šiaudelių vėrinukai: į plastiliną įsmeigiamos medinės maistinės lazdelės ir ant jų galima suverti sukarpytus šiaudelius.

5. Plastilino lipdymas su instrukcijomis. Dvimečiams svarbu pateikti konkrečią užduoties sąlygą, tada jie gai ilgai ir džiugiai užsiimti. Pavyzdžiui, plastiliną lipdyti smagu ant spalvoto popieriaus, kai juodas lapas simbolizuoja naktį ir prašoma nulipdyti žvaigždeles ar fejerverkus, žalias – pievą, o mėlynas – vandenį, kuriame gyvena žuvelės.

6. Naminis burbuliatorius. Į dėželę įsipylus vonios putų ir truputį vandens galima su šiaudeliais pūsti labai didelius burbulus, o paskui juos tais pačiais šiaudeliais sprogdinti.

7. Paišymas ant skutimosi putų. Į dėžutę įpurškus šiek tiek skutimosi putų smagu ant jų paišyti vandeniniais dažais. Taip pat galite pamėginti paišyti ant sniego ar krakmolo, sumaišyto su vandeniu. Nuotraukos nepavyko padaryti dėl teplios užduoties specifikos ir mano akylai saugomų baltų sienų.

8. Rūšiavimas pagal spalvas. Ant spalvotų lapų reikia išskirstyti lego kaladėles, bet tinka ir visokie kiti spalvoti dalykėliai.

Smagių ir turiningų vakarų!

Straipsnio autorės M. Kukulskienės nuotraukos

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Patarimai, kaip surengti jaukias ir subtilias krikštynas

Krikštynos paprastai rengiamos, kai gamta žydi ir spinduliuoja visu savo grožiu bei gyvybe. Po Krikšto sakramento ateina antrasis etapas – įamžinti brangias akimirkas, nes krikštynos būna vieną kartą gyvenime.

Atviras skaitytojos laiškas: aš noriu pasakyti kai ką svarbaus šiuolaikiniams tėvams

Kiekvienas tėtis ir mama nori užauginti laimingą ir savimi pasitikintį vaiką. Tačiau neretai mūsų, tėvų, žodžiai gerokai skiriasi nuo mūsų pačių veiksmų. Kokias klaidas šiuolaikiniai tėvai daro dažniausiai? Vienos skaitytojos nuomonė.

Teo ir Ieva pristato: namuose gaminame ekologišką modeliną (1)

Kad ir kur bebūtume – ar svetur pas tėtį, ar namuose Kaune, ar sodyboje, visuomet pasigaminame mūsų taip mėgstamo ekologiško modelino. Su juo žaisti yra begalė būdų, o jį pagaminti vienas juokas!

Kurį Zodiako ženklą galima apibūdinti kaip „tobulas vaikas“

Jeigu mėgstate pavartyti horoskopus, jūsų dėmesiui – 12 Zodiako ženklų apžvalga: kurie iš jų tvirtą charakterį rodo nuo gimimo, o su kuriais lengviausia susitarti?

5 nieko nekainuojantys būdai, kaip sutvirtinti ryšį su vaiku

Kiekvienas iš mūsų norime būti dar geresniais tėvais savo vaikams, tačiau neretai nežinome nuo ko pradėti.

Vaikas nesitraukia nuo mamos: įprasta raidos dalis ar perdėtas jautrumas (2)

Dvejų metų vaiką auginanti mama klausia psichologės patarimo, kaip elgtis su itin jautria dukrele.

Patarimai, kaip nuo gimimo lavinti vaiko smulkiąją motoriką

Vaikas gimsta stipriai sugniaužtais kumščiais ir pirštus „išlaisvina“ tik paūgėjęs. Kaip namuose galime lavinti jo smulkiąją motoriką nuo gimimo?

Teo ir Ieva pristato: ne tik smagi, bet ir labai naudinga mankšta pėdutėms

Kad pėdų masažas teikia didelę naudą, žino visi. Jau nuo ankstyvosios kūdikystės siūloma masažuoti savo mažylių pėdutes, kuriose pilna aktyvių taškų, teigiamai veikiančių ne tik vaiko imunitetą, bet ir nuotaiką bei vystymąsi.

Kaip atskirti kokybišką žaislą vaikui nuo tokio, kuris gali būti netgi pavojingas

Kiekvieną dieną mūsų vaikai susiduria su įvairiausiais produktais, apie kurių galimą pavojų mažiesiems dažnai net nesusimąstome.

Patyrusios mamos patarimai: kaip keliauti su mažais vaikais lėktuvu

Keliaujame atostogauti, aplankyti seniai matytus draugus ar gimines, pakeisti gyvenimą. Dažnai kelionės iš žadančių daug džiaugsmo ir laimės, tampa pilnomis streso ir baimės, ypač keliaujant su mažamečiais vaikais.

Teo ir Ieva pristato: raidžių arba skaičių žvejyba

Kol už lango vasara, mėgaukimės jos teikiamomis gėrybėmis – šiltu oru bei žaidimais su vandeniu.

Teo ir Ieva pristato: gėlių teptukas, spalvų loterija ir kitos linksmybės lauke

Kaip smagu vasarą! Vabalų, paukščių ir kitų gamtos reiškinių stebėjimas, drugelių gaudymas, vandens pramogos – visa tai galima išbandyti vasarą gryname ore.

Kokia ji – tobula mama: interviu su psichologe

Ar prieš gimstant vaikučiui jums nešmėkštelėjo mintis: „Noriu būti tobula mama!"? Manau, jei būsite nuoširdi atsakydama, greičiausiai atsakymas bus „TAIP".

Teo ir Ieva pristato: lobio ieškojimas, piešimas pupelėmis ir kiti smagūs žaidimai vaikams (1)

Atostogos kaime - kaip gryno oro gurkšnis! Magiškas laikas, kai gali nerūpestingai siautėti ir dūkti saulės spinduliuose ar žaisti vandenyje.

Prieš keliaudami su vaiku atostogų, atminkite kai ką svarbaus

Kad kelionė į svečias šalis su vaiku būtų sklandi, svarbu tinkamai jai pasiruošti ir nepamiršti kelių svarbių aspektų.