Seneliai gyvena ilgiau, jeigu padeda rūpintis anūkais

 (3)
Paaiškėjo nauja priežastis, kodėl seneliams vertėtų dažniau leisti laiką su savo vaikaičiais!
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Naujausio Šveicarijos ir Vokietijos mokslininkų atlikto tyrimo duomenimis, kurio rezultatai skelbiami leidinyje „Evolution and Human Behavior", seneliai, kurie padeda auginti anūkus, gyvena ilgiau už tuos, kurie to nedaro.

Tyrime dalyvavo 500 žmonių, kurių amžius nuo 70 iki 103 metų. Tyrimo metu bandyta išsiaiškinti skirtumus tarp tų senelių, kurie kartkartėmis pasirūpindavo savo vaikaičiais, ir tų, kurie niekada to nedarydavo, taip pat ir tų, kurie nebuvo seneliai, tačiau kartais pasirūpindavo kitais savo aplinkos vaikais, rašo „Science Daily".

Paaiškėjo, kad savo vaikaičiais besirūpinantys senoliai gyvena ilgiau. Pusė jų buvo gyvi praėjus dešimtmečiui nuo pirmojo interviu, kuris vyko 1990 metais. Tuo tarpu pusė tyrimo dalyvių, kurie niekam nepadėjo, mirė praėjus penkeriems metams po interviu. Anūkų neturintys senyvo amžiaus žmonės taip pat gyveno maždaug trejais metais ilgiau, jeigu rūpinosi kitų žmonių vaikais, lyginant su tais, kurie niekuo nesirūpino.

Regis, galima daryti išvadą, kad rūpinimasis kitais suteikia vyresnio amžiaus žmonėms priežastį ilgiau gyventi. Vis dėlto, būtų gerai, jeigu vien to pakaktų. Adaptyvaus racionalumo centro Maxo Plancko žmogaus raidos institute direktorius Ralphas Hertwigas įsitikinęs: „Pagalbos nevertėtų suprasti kaip ilgesnio gyvenimo panacėjos. Panašu, kad saikingas rūpinimasis kitais teigiamai veikia sveikatą. Vis dėlto, ankstesni tyrimai parodė, kad intensyvus įsitraukimas į pagalbą kelia įtampą, kas neigiamai veikia tiek fizinę, tiek psichinę sveikatą".

Kitaip tariant, seneliai neturi rūpintis anūkais intensyviai, tai turi būti daroma su saiku, kartais seneliams turime leisti pailsėti!

Šis tyrimas priskirtinas prie šūsnies ankstesniųjų, kurių rezultatai rodo, kad senelių su vaikaičiais leidžiamas laikas teigiamai veikia jų pačių sveikatą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Maži vaikai ir nauji namai: ko nevalia pamiršti įsirengiant būstą

Įsikurti naujuose namuose labai smagu. Norisi ieškoti daiktų, kurie namams suteikia jaukumo – paveikslų, veidrodžių, kilimų, mažų ir didelių dekoro elementų, naujos patalynės ir kitų tekstilės gaminių, pagalvėlių ir pufų, indų ir t.t. Tačiau jei namuose kuriatės kartu su mažais vaikais, reikėtų kruopščiai apgalvoti kiekvieną sprendimą, atsižvelgiant į kiekvieną vaikams pasiekiamą kampą.

Populiariausi vaikų vardai Danijoje: kai kurie patiks ir lietuviams

Populiariausių vardų mados keičiasi gana palengva.

Patarimai, kaip surengti jaukias ir subtilias krikštynas

Krikštynos paprastai rengiamos, kai gamta žydi ir spinduliuoja visu savo grožiu bei gyvybe. Po Krikšto sakramento ateina antrasis etapas – įamžinti brangias akimirkas, nes krikštynos būna vieną kartą gyvenime.

Atviras skaitytojos laiškas: aš noriu pasakyti kai ką svarbaus šiuolaikiniams tėvams

Kiekvienas tėtis ir mama nori užauginti laimingą ir savimi pasitikintį vaiką. Tačiau neretai mūsų, tėvų, žodžiai gerokai skiriasi nuo mūsų pačių veiksmų. Kokias klaidas šiuolaikiniai tėvai daro dažniausiai? Vienos skaitytojos nuomonė.

Teo ir Ieva pristato: namuose gaminame ekologišką modeliną (1)

Kad ir kur bebūtume – ar svetur pas tėtį, ar namuose Kaune, ar sodyboje, visuomet pasigaminame mūsų taip mėgstamo ekologiško modelino. Su juo žaisti yra begalė būdų, o jį pagaminti vienas juokas!

Kurį Zodiako ženklą galima apibūdinti kaip „tobulas vaikas“

Jeigu mėgstate pavartyti horoskopus, jūsų dėmesiui – 12 Zodiako ženklų apžvalga: kurie iš jų tvirtą charakterį rodo nuo gimimo, o su kuriais lengviausia susitarti?

5 nieko nekainuojantys būdai, kaip sutvirtinti ryšį su vaiku

Kiekvienas iš mūsų norime būti dar geresniais tėvais savo vaikams, tačiau neretai nežinome nuo ko pradėti.

Vaikas nesitraukia nuo mamos: įprasta raidos dalis ar perdėtas jautrumas (2)

Dvejų metų vaiką auginanti mama klausia psichologės patarimo, kaip elgtis su itin jautria dukrele.

Patarimai, kaip nuo gimimo lavinti vaiko smulkiąją motoriką

Vaikas gimsta stipriai sugniaužtais kumščiais ir pirštus „išlaisvina“ tik paūgėjęs. Kaip namuose galime lavinti jo smulkiąją motoriką nuo gimimo?

Teo ir Ieva pristato: ne tik smagi, bet ir labai naudinga mankšta pėdutėms

Kad pėdų masažas teikia didelę naudą, žino visi. Jau nuo ankstyvosios kūdikystės siūloma masažuoti savo mažylių pėdutes, kuriose pilna aktyvių taškų, teigiamai veikiančių ne tik vaiko imunitetą, bet ir nuotaiką bei vystymąsi.

Kaip atskirti kokybišką žaislą vaikui nuo tokio, kuris gali būti netgi pavojingas

Kiekvieną dieną mūsų vaikai susiduria su įvairiausiais produktais, apie kurių galimą pavojų mažiesiems dažnai net nesusimąstome.

Patyrusios mamos patarimai: kaip keliauti su mažais vaikais lėktuvu

Keliaujame atostogauti, aplankyti seniai matytus draugus ar gimines, pakeisti gyvenimą. Dažnai kelionės iš žadančių daug džiaugsmo ir laimės, tampa pilnomis streso ir baimės, ypač keliaujant su mažamečiais vaikais.

Teo ir Ieva pristato: raidžių arba skaičių žvejyba

Kol už lango vasara, mėgaukimės jos teikiamomis gėrybėmis – šiltu oru bei žaidimais su vandeniu.

Teo ir Ieva pristato: gėlių teptukas, spalvų loterija ir kitos linksmybės lauke

Kaip smagu vasarą! Vabalų, paukščių ir kitų gamtos reiškinių stebėjimas, drugelių gaudymas, vandens pramogos – visa tai galima išbandyti vasarą gryname ore.

Kokia ji – tobula mama: interviu su psichologe

Ar prieš gimstant vaikučiui jums nešmėkštelėjo mintis: „Noriu būti tobula mama!"? Manau, jei būsite nuoširdi atsakydama, greičiausiai atsakymas bus „TAIP".