Su mažu vaiku į Taliną: vienos šeimos patirtis

 (1)
Kol įspūdžiai dar švieži, o idėja nenumarinta juodraščių sąraše, papasakosiu apie kelionę į Taliną. Apie keliavimą žiemą automobiliu trise.
© Asmeninio albumo nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kiekvieną kartą grįžusi iš kelionės su vaiku, jaučiuosi kažką įveikusi, pasiekusi tikslą, patyrusi du kartus daugiau įspūdžių, o malonumas grįžus namo padėti galvą ant savo senos išgulėtos pagalvės būna kur kas stipresnis ir kol dar neužmerkiu akių, tyliai sau pasakau: MES TAI PADARĖM!

Iš tiesų keliauti su vaiku nėra lengva: pradedant prišlapintu automobiliu ir baigiant isterišku vaiko rėkimu kokiame nors muziejuje bei visų šeimos narių susipykimu. Bent kelis kartus užplūsta abejonės, ar tikrai reikėjo keliauti su vaiku. Tačiau tinkamai nusiteikus, kelionės su vaiku augina visą šeimą! Mes grįžtame daugiau patyrę ir kažko naujo išmokę.

Su mažu vaiku į Taliną: vienos šeimos patirtis
© Asmeninio albumo nuotr.

Trumpas sąrašas tai, ko galima išmokti dar prieš kelionę:

1. Automobilį vairavom pasikeisdami, kad neprailgtų 8 valandos kelio. Taigi, vienas vairuoja, kitas sėdi gale su Adomu ir ką nors veikia.

2. Ką galima veikti automobilyje: skaityti knygutes, klijuoti lipdukus, žaisti su mašinų modeliukais, nustebinti nauju daiktu, masažuoti pėdutes, gerti sultis, valgyti ką nors skanaus, ko paprastai kasdien nevalgom, žiūrėti filmukus, žaisti išmaniuosius žaidimus, miegoti...

3. Pasiskirstymas vaidmenimis: tėtis tvarko reikalus (registruoja viešbutyje, ieško stovėjimo aikštelės, neša lagaminus, rūpinasi maršrutu, perka bilietus), mama tuo tarpu prižiūri Adomą (tyrinėja aplinką, plauna rankas, nešioja, apkabina, gaudo). Arba - tėtis stumia vežimą, mama -fotografuoja.

Su mažu vaiku į Taliną: vienos šeimos patirtis
© Asmeninio albumo nuotr.
Su mažu vaiku į Taliną: vienos šeimos patirtis
© Asmeninio albumo nuotr.

4. Su vaiku tiesiog neįmanoma pramiegoti viešbučio pusryčių, o juos valgant - nesulaukti malonių senukų šypsenų.

5. Galiausiai pasiekę pirmąjį lankytiną objektą, žemėlapį kišam giliai į kuprinę ir nutariam, kad mūsų tikslas smagiai praleisti laiką, o ne aplankyti, kuo daugiau objektų. Vaiko tie objektai visiškai nedomina. Taigi, ką tikrai matėm, tai Kalėdų miestelį, elniukus, Taliną iš viršaus.

Su mažu vaiku į Taliną: vienos šeimos patirtis
© Asmeninio albumo nuotr.

6. Kad ir kaip norėjosi gražios skanios vakarienės su baltom staltiesėm ir tradiciniais patiekalais, pasirinkom eilinę piceriją, kurioje mums visiškai nekėlė streso tai, kad Adomas išpylė cukrų, spygavo, užlipo ant stalo ir krėtė kitokius pokštus.

7. Nėra blogo oro, yra tik netinkama apranga. Tad visi trys, įsisukę į savo skafandrus, išmalėm visą Talino senamiestį, o Kalėdų miestelį aplankėm net 4 kartus.

Su mažu vaiku į Taliną: vienos šeimos patirtis
© Asmeninio albumo nuotr.

Perskaičiusi dar kartą suprantu, kad nieko naujo nepasakiau, nes keliones su vaiku tiesiog reikia „išjausti".

Keliautojo tikslas niekada nėra vieta, bet dalykų matymas kitomis akimis (Henry Miller).

Kiekvienoje kelionėje su vaiku aš matau, kaip mes augame.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Kol nebuvau mama, apie tai net nenutuokiau

Subjektyvus žvilgsnis į tai, kas pasikeičia tapus mama.

Skirtumas tarp mylinčios mamos ir hiperglobojančios

Kiekviena mūsų nori būti pati geriausia mama. Skaitome knygas apie vaikų auklėjimą, stengiamės, bijome padaryti ką nors ne taip. Ir kartais, visai nejučiom, mamos vaikučio gyvenime tampa per daug. Kur ta riba tarp meilės ir hiperglobos? Sraipsnio konsultantė - vaikų ir paauglių psichiatrė Goda Bačienė.

Atvirai: vaikas užklupo besimylinčius tėvus

Nemalonu, jei kas aptinka pačiame aistros sūkuryje. Tačiau tikra katastrofa atrodo, jei jus užklumpa jūsų vaikai. Ką daryti ir kaip vaikui paaiškinti, ką jis matė? Kelios mamos sutiko pasidalinti savo gana nemalonia patirtimi.

Atėjus svečiams, vaikas neatpažįstamai pasikeičia: kodėl taip nutinka ir kaip reaguoti

Trimetę dukrytę auginanti mama pastebi, kad jos tobulo elgesio namuose mergaitė pasikeičia, kai jas aplanko svečiai. Kodėl taip yra ir kaip reaguoti?

Visus tėvus galima suskirstyti į tris tipus: kuriam priklausote jūs

Kai kalbama apie vaikų auklėjimą, sąvoka „tinkamai išauklėtas vaikas“ neturi jokių aiškiai nusakomų kriterijų. Nežiūrint į tai, visi, savo vaiko gerove besirūpinantys tėvai, visais laikais ieškojo atsakymo – kaip tinkamai auklėti ir išauklėti savo vaiką?

Niekada nedrauskite vaikui šių dalykų (3)

Draudimai labai reikalingi auklėjant vaiką, tačiau tik tada, kai naudojami nuosaikiai. Šių dalykų drausti mažyliui negalima jokiais atvejais.

Vaikas savo elgesiu skaudina tėvus: specialistės patarimai (6)

Išmokęs spjaudytis vaikas, kai supyksta, spjauna į mamą ir tėtį. Tėvai aiškina, kad taip elgtis nedera, tačiau kol kas tai nedavė teigiamų rezultatų. Ką tėvams patars specialistė?

Psichologė: kai vaikas pyksta, atminkite šias esmines taisykles (4)

Trejų metų vaikas yra labai emocionalus, jam dažnai užeina isterijos priepuoliai. Supykęs berniukas gali verkti net 30 ar 40 minučių.

10 tėvų klaidų, kurios trukdo vaikui augti

Auginant vaiką, ypač pirmąjį, klaidų išvengti, ko gero, neįmanoma. Tačiau žinant, kokios jos yra dažniausios, galima pamėginti kai kurių nedaryti.

Dažniausiai užduodami klausimai apie naująsias išmokas vaikui (1)

2018 m. sausio 1 d. įsigalios naujos redakcijos Išmokų vaikams įstatymas. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija teikia atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus.

Kai sakote vaikui žodį NEGALIMA, atminkite kelis svarbius dalykus

Suradęs šuns dubenėlį, vaikas jau tiesia rankutę į jo turinį. „NEGALIMA!“, – surinka išsigandusi mama. Tokių NEGALIMA vaikas per dieną girdi išties daug. Tiek, kad laikui bėgant ima negirdėti žodžio NEGALIMA.

Padėkite, auginu itin aktyvų, irzlų ir nervingą vaiką (5)

Vienerių metų ir 8 mėnesių sūnų auginanti mama skundžiasi, kad berniukas pastaruoju metu pasidarė visai nenustygstantis vietoje. Ką mamai patars specialistė?

Mažo vaiko pykčio priepuoliai: kaip elgtis tėvams

Su pustrečių metų dukrytės pykčio priepuoliais nesusitvarkanti mama prašo specialistų patarimo, kaip elgtis tokiose situacijose.

Kas būdinga vaikams iki 2 metų: svarbiausi elgesio etapai ir patarimai tėvams

Ikimokyklinio ugdymo pedagogės Jūratė Zolumskienė ir Natalija Stefanovičienė iš vaikų darželio „Šilagėlė“ apžvelgia pagrindines vaiko iki 2 metų raidos sritis ir elgesio ypatumus.

Ko mes galime pasimokyti iš skandinavų, kurie augina laimingiausius vaikus pasaulyje

Danija pasaulyje garsi Andersono pasakomis, LEGO žaislais ir laimingiausios pasaulyje tautos reitingu. Tai viena mažesnių Europos valstybių, negalinti pasigirti giedru dangumi, bet jau daug metų garsėjanti kaip giedros nuotaikos „receptą“ atradusi šalis. Kokios gi šio recepto dedamosios dalys?