Su mažu vaiku į Taliną: vienos šeimos patirtis

 (1)
Kol įspūdžiai dar švieži, o idėja nenumarinta juodraščių sąraše, papasakosiu apie kelionę į Taliną. Apie keliavimą žiemą automobiliu trise.
© Asmeninio albumo nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kiekvieną kartą grįžusi iš kelionės su vaiku, jaučiuosi kažką įveikusi, pasiekusi tikslą, patyrusi du kartus daugiau įspūdžių, o malonumas grįžus namo padėti galvą ant savo senos išgulėtos pagalvės būna kur kas stipresnis ir kol dar neužmerkiu akių, tyliai sau pasakau: MES TAI PADARĖM!

Iš tiesų keliauti su vaiku nėra lengva: pradedant prišlapintu automobiliu ir baigiant isterišku vaiko rėkimu kokiame nors muziejuje bei visų šeimos narių susipykimu. Bent kelis kartus užplūsta abejonės, ar tikrai reikėjo keliauti su vaiku. Tačiau tinkamai nusiteikus, kelionės su vaiku augina visą šeimą! Mes grįžtame daugiau patyrę ir kažko naujo išmokę.

Su mažu vaiku į Taliną: vienos šeimos patirtis
© Asmeninio albumo nuotr.

Trumpas sąrašas tai, ko galima išmokti dar prieš kelionę:

1. Automobilį vairavom pasikeisdami, kad neprailgtų 8 valandos kelio. Taigi, vienas vairuoja, kitas sėdi gale su Adomu ir ką nors veikia.

2. Ką galima veikti automobilyje: skaityti knygutes, klijuoti lipdukus, žaisti su mašinų modeliukais, nustebinti nauju daiktu, masažuoti pėdutes, gerti sultis, valgyti ką nors skanaus, ko paprastai kasdien nevalgom, žiūrėti filmukus, žaisti išmaniuosius žaidimus, miegoti...

3. Pasiskirstymas vaidmenimis: tėtis tvarko reikalus (registruoja viešbutyje, ieško stovėjimo aikštelės, neša lagaminus, rūpinasi maršrutu, perka bilietus), mama tuo tarpu prižiūri Adomą (tyrinėja aplinką, plauna rankas, nešioja, apkabina, gaudo). Arba - tėtis stumia vežimą, mama -fotografuoja.

Su mažu vaiku į Taliną: vienos šeimos patirtis
© Asmeninio albumo nuotr.
Su mažu vaiku į Taliną: vienos šeimos patirtis
© Asmeninio albumo nuotr.

4. Su vaiku tiesiog neįmanoma pramiegoti viešbučio pusryčių, o juos valgant - nesulaukti malonių senukų šypsenų.

5. Galiausiai pasiekę pirmąjį lankytiną objektą, žemėlapį kišam giliai į kuprinę ir nutariam, kad mūsų tikslas smagiai praleisti laiką, o ne aplankyti, kuo daugiau objektų. Vaiko tie objektai visiškai nedomina. Taigi, ką tikrai matėm, tai Kalėdų miestelį, elniukus, Taliną iš viršaus.

Su mažu vaiku į Taliną: vienos šeimos patirtis
© Asmeninio albumo nuotr.

6. Kad ir kaip norėjosi gražios skanios vakarienės su baltom staltiesėm ir tradiciniais patiekalais, pasirinkom eilinę piceriją, kurioje mums visiškai nekėlė streso tai, kad Adomas išpylė cukrų, spygavo, užlipo ant stalo ir krėtė kitokius pokštus.

7. Nėra blogo oro, yra tik netinkama apranga. Tad visi trys, įsisukę į savo skafandrus, išmalėm visą Talino senamiestį, o Kalėdų miestelį aplankėm net 4 kartus.

Su mažu vaiku į Taliną: vienos šeimos patirtis
© Asmeninio albumo nuotr.

Perskaičiusi dar kartą suprantu, kad nieko naujo nepasakiau, nes keliones su vaiku tiesiog reikia „išjausti".

Keliautojo tikslas niekada nėra vieta, bet dalykų matymas kitomis akimis (Henry Miller).

Kiekvienoje kelionėje su vaiku aš matau, kaip mes augame.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Ką iš tiesų reiškia būti dviejų vaikų mama (1)

Jau 9 mėnesiai, kai esu dviejų vaikų mama. 9 spalvingi mėnesiai.

dr. Jolita Jonynienė: kodėl po miego kai kurie vaikai būna irzlūs

Po miego prabudusi dvimetė mažylė nerimsta: ji verkia, atrodo lyg išsigandusi, lyg nuliūdusi, lyg suirzusi. Kaip tokią akimirką turėtų elgtis jos artimieji?

Psichologė Milda Kukulskienė: 8 paprastos ir smagios veiklos dvimečiams

Sveikatos psichologė ir dviejų vaikučių mama Milda Kukulskienė dalijasi aštuoniomis paprastomis idėjomis, ką kūrybiško ir nesudėtingo galima nuveikti su vaikais namuose. Šiems darbeliams nereikia jokių ypatingų pasiruošimų ar medžiagų.

Ką protingiausia daryti, kai mažą vaiką apima didelis pyktis

Vaikas spyrė mamai, užtvojo draugui, sumušė silpnesnį, nuskriaudė ir paliko mirtimi vaduotis gyvūną. Panašių istorijų šimtai. Kodėl vaikai tokie žiaurūs? Konsultuoja vaikų ir paauglių psichiatrė Goda Bačienė.

5 dalykai, kurie stiprina ir vienija šeimą

Ar susimąstote, kiek kartų per dieną mes liečiame artimus žmones: vyrą, žmoną, vaikus... Paprastas rankos paspaudimas ar švelnūs apsikabinimai, bučiniai, galvos paglostymai. Visa tai taip natūralu ir kasdieniška, kad dažnai to net nebepastebime. O kartais ir užmirštame. Jei suaugusieji to nusureikšmina ir priima kaip kasdienės rutinos pasekmę, vaikai labai jautriai reaguoja į šilumos bei meilumo šeimoje trūkumą.

Kaip auklėti ir lavinti 2-4 metų vaikus: pataria pedagogės

Vaikystė – tai pats nuostabiausias laikas žmogaus gyvenime. Būtent tuo metu padedami patys svarbiausi pagrindai žmogaus gyvenime. Tai laikotarpis, kuris pilnas emocijų, išgyvenimų ir naujų atradimų. Tai laikotarpis, kuris palieka ryškią žymę žmogaus gyvenime.

Vaidas Arvasevičius: vieni vaikai atkeliauja į šeimą kaip dovana, o kiti – kaip pamoka

Neretas mūsų, jau suaugę, mesteli tėvams: „O tu mano seserį ar brolį visada mylėjai labiau." Maža to, „Tu manęs niekada nemylėjai..."

Kai mama specialiai susargdina vaiką: kas yra Miunhauzeno sindromas (1)

Kartais pasitaiko mamų, kurioms patinka... kai jų vaikas serga. Jos tyčia daro viską, kad jis nepasveiktų arba susirgtų iš naujo. Tada tokios mamos jaučiasi reikalingos, stiprios, galinčios kalnus nuversti. Juk viskas dėl vaiko sveikatos.

Supykęs vaikas mušasi, parpuola ant žemės ir daužo galvą: psichologės komentaras

Dviejų metų neturintį sūnų auginanti mama kreipiasi pagalbos: jos sūnus dažnai elgiasi netinkamai – krenta ant žemės, muša tėvus ir kitus vaikus. Ką mamai patars psichologė?

Psichologė: kaip elgtis, jei vaikas neklauso tėvų

Trejų metų sūnų auginanti mama prašo specialistės patarimo – kaip susikalbėti ir kaip auklėti neklusnų trimetį?

Lavinamieji žaidimai vaikams, kurie padės išmokti spalvas

Tai, kad vieni vaikai jau dvejų metų moka spalvas, o kiti jomis susidomi daug vėliau,priklauso ir nuo vaikų temperamento. Vaikams, kurie itin judrūs, spalvos gali ilgiau nerūpėti, negu krapštukams.

Dovana Lietuvos vaikams - naujos animuotos lietuvių liaudies dainelės (1)

Prieš dvejus metus internete pasirodžiusios Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto inicijuotos „Tilidūdos" projekto dainelės užvaldė mažylių ir suaugusiųjų širdis – per šį laiką kiekviena iš dešimties animuotų dainų sulaukė vidutiniškai po beveik 2,8 milijonų peržiūrų. Dabar projekto kūrėjai pristato penkias naujas dainas.

VIENU SAKINIU: kokia mama esate pagal Zodiako ženklą (1)

Koks vienas sakinys geriausiai nusako jūsų, kaip mamos, auklėjimo būdą? Apžvelkime visus 12 Zodiako ženklų vienu sakiniu.

Daugiavaikės mamos patarimai vaikelio susilaukusiai jaunai šeimai

Susilaukus vaiko, gyvenimas keičiasi iš esmės. Tikėtis, kad viskas buvo lygiai taip pat, kaip tada, kai buvote tik dviese, nėra realu.

Vienerių metų vaikas namuose: patarimai tėvams

Metukų tuoj sulauksiantis mažylis vis labiau ima rodyti savo savarankiškumą. Ką svarbu žinoti tėvams?