Su mažu vaiku į Taliną: vienos šeimos patirtis

 (1)
Kol įspūdžiai dar švieži, o idėja nenumarinta juodraščių sąraše, papasakosiu apie kelionę į Taliną. Apie keliavimą žiemą automobiliu trise.
© Asmeninio albumo nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kiekvieną kartą grįžusi iš kelionės su vaiku, jaučiuosi kažką įveikusi, pasiekusi tikslą, patyrusi du kartus daugiau įspūdžių, o malonumas grįžus namo padėti galvą ant savo senos išgulėtos pagalvės būna kur kas stipresnis ir kol dar neužmerkiu akių, tyliai sau pasakau: MES TAI PADARĖM!

Iš tiesų keliauti su vaiku nėra lengva: pradedant prišlapintu automobiliu ir baigiant isterišku vaiko rėkimu kokiame nors muziejuje bei visų šeimos narių susipykimu. Bent kelis kartus užplūsta abejonės, ar tikrai reikėjo keliauti su vaiku. Tačiau tinkamai nusiteikus, kelionės su vaiku augina visą šeimą! Mes grįžtame daugiau patyrę ir kažko naujo išmokę.

Su mažu vaiku į Taliną: vienos šeimos patirtis
© Asmeninio albumo nuotr.

Trumpas sąrašas tai, ko galima išmokti dar prieš kelionę:

1. Automobilį vairavom pasikeisdami, kad neprailgtų 8 valandos kelio. Taigi, vienas vairuoja, kitas sėdi gale su Adomu ir ką nors veikia.

2. Ką galima veikti automobilyje: skaityti knygutes, klijuoti lipdukus, žaisti su mašinų modeliukais, nustebinti nauju daiktu, masažuoti pėdutes, gerti sultis, valgyti ką nors skanaus, ko paprastai kasdien nevalgom, žiūrėti filmukus, žaisti išmaniuosius žaidimus, miegoti...

3. Pasiskirstymas vaidmenimis: tėtis tvarko reikalus (registruoja viešbutyje, ieško stovėjimo aikštelės, neša lagaminus, rūpinasi maršrutu, perka bilietus), mama tuo tarpu prižiūri Adomą (tyrinėja aplinką, plauna rankas, nešioja, apkabina, gaudo). Arba - tėtis stumia vežimą, mama -fotografuoja.

Su mažu vaiku į Taliną: vienos šeimos patirtis
© Asmeninio albumo nuotr.
Su mažu vaiku į Taliną: vienos šeimos patirtis
© Asmeninio albumo nuotr.

4. Su vaiku tiesiog neįmanoma pramiegoti viešbučio pusryčių, o juos valgant - nesulaukti malonių senukų šypsenų.

5. Galiausiai pasiekę pirmąjį lankytiną objektą, žemėlapį kišam giliai į kuprinę ir nutariam, kad mūsų tikslas smagiai praleisti laiką, o ne aplankyti, kuo daugiau objektų. Vaiko tie objektai visiškai nedomina. Taigi, ką tikrai matėm, tai Kalėdų miestelį, elniukus, Taliną iš viršaus.

Su mažu vaiku į Taliną: vienos šeimos patirtis
© Asmeninio albumo nuotr.

6. Kad ir kaip norėjosi gražios skanios vakarienės su baltom staltiesėm ir tradiciniais patiekalais, pasirinkom eilinę piceriją, kurioje mums visiškai nekėlė streso tai, kad Adomas išpylė cukrų, spygavo, užlipo ant stalo ir krėtė kitokius pokštus.

7. Nėra blogo oro, yra tik netinkama apranga. Tad visi trys, įsisukę į savo skafandrus, išmalėm visą Talino senamiestį, o Kalėdų miestelį aplankėm net 4 kartus.

Su mažu vaiku į Taliną: vienos šeimos patirtis
© Asmeninio albumo nuotr.

Perskaičiusi dar kartą suprantu, kad nieko naujo nepasakiau, nes keliones su vaiku tiesiog reikia „išjausti".

Keliautojo tikslas niekada nėra vieta, bet dalykų matymas kitomis akimis (Henry Miller).

Kiekvienoje kelionėje su vaiku aš matau, kaip mes augame.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Teo ir Ieva pristato: ne tik smagi, bet ir labai naudinga mankšta pėdutėms

Kad pėdų masažas teikia didelę naudą, žino visi. Jau nuo ankstyvosios kūdikystės siūloma masažuoti savo mažylių pėdutes, kuriose pilna aktyvių taškų, teigiamai veikiančių ne tik vaiko imunitetą, bet ir nuotaiką bei vystymąsi.

Kaip atskirti kokybišką žaislą vaikui nuo tokio, kuris gali būti netgi pavojingas

Kiekvieną dieną mūsų vaikai susiduria su įvairiausiais produktais, apie kurių galimą pavojų mažiesiems dažnai net nesusimąstome.

Patyrusios mamos patarimai: kaip keliauti su mažais vaikais lėktuvu

Keliaujame atostogauti, aplankyti seniai matytus draugus ar gimines, pakeisti gyvenimą. Dažnai kelionės iš žadančių daug džiaugsmo ir laimės, tampa pilnomis streso ir baimės, ypač keliaujant su mažamečiais vaikais.

Teo ir Ieva pristato: gėlių teptukas, spalvų loterija ir kitos linksmybės lauke

Kaip smagu vasarą! Vabalų, paukščių ir kitų gamtos reiškinių stebėjimas, drugelių gaudymas, vandens pramogos – visa tai galima išbandyti vasarą gryname ore.

Kokia ji – tobula mama: interviu su psichologe

Ar prieš gimstant vaikučiui jums nešmėkštelėjo mintis: „Noriu būti tobula mama!"? Manau, jei būsite nuoširdi atsakydama, greičiausiai atsakymas bus „TAIP".

Teo ir Ieva pristato: lobio ieškojimas, piešimas pupelėmis ir kiti smagūs žaidimai vaikams (1)

Atostogos kaime - kaip gryno oro gurkšnis! Magiškas laikas, kai gali nerūpestingai siautėti ir dūkti saulės spinduliuose ar žaisti vandenyje.

Prieš keliaudami su vaiku atostogų, atminkite kai ką svarbaus

Kad kelionė į svečias šalis su vaiku būtų sklandi, svarbu tinkamai jai pasiruošti ir nepamiršti kelių svarbių aspektų.

Teo ir Ieva pristato: kai prireikia greitai užimti vaiką čia ir dabar (4)

Kiekvieną antradienį portale www.tavovaikas.lt svečiuojasi tinklaraštininkė Ieva ir jos sūnelis Teo, kurie dalijasi savo išbandytais smagiais žaidimais bei lavinimaosiomis veiklomis.

Įvaikintas „Gyvybės langelyje“ paliktas kūdikis

Iš viso 2017 metais Lietuvoje įvaikinti 92 globos netekę vaikai, tarp jų – „Gyvybės langelyje“ paliktas kūdikis.

Teo ir Ieva pristato: žaismingi būdai pažinti skaičius patiems mažiausiems

Vaikystė – tai pats įdomiausias laikas, kuris skirtas žaidimams. O juk žaidimo pagalba galima ugdyti ir tam tikrus vaiko įgūdžius.

Kokia mama esate pagal Zodiako ženklą

Kokio Zodiako ženklo mama yra labiausiai demokratiška, o kuri nepripažįsta kompromisų ir šeimą valdo kietu kumščiu?

Psichologė Jūratė Baltuškienė: vaikas mušasi – praeis ar verta sunerimti ir iškart reaguoti

„Mano vaikas iš darželio grįžo sumuštas", „Bijau auklėtojos skambučio, nes išgirsiu, kad maniškis vėl ką nors prilupo", „Broliai pliekiasi iki kraujo" – tai vis mamų skundai. Girdėta? Ką daryti?

Teo ir Ieva pristato: 4 lavinantys užsiėmimai, kurie patiks ir mergaitėms, ir berniukams (2)

Kuo dažniau saulėtos dienos džiugina mus, tuo daugiau laiko praleidžiame lauke. Ir kai kurie kambario žaidimai pamažu išsikrausto į lauką. Juk lauke - tikras nuotykių pasaulis.

„Tėvų linija“ daugiausiai klausimų sulaukia apie 2-3 metų vaikus

Daugiau nei pusmetį veikianti "Tėvų linija" - vienintelė vieta, kur visos Lietuvos tėvai gali gauti nemokamą, profesionalią psichologinę pagalbą vaikų auklėjimo klausimais.

Vienintelis dalykas, kurio norėčiau palinkėti naujoms mamoms

Tinklaraščio „Švelni tėvystė“ autorės, dviejų vaikų mamos Mildos Kukulskienės žvilgsnis į motinystę.