Teo ir Ieva pristato: kai prireikia greitai užimti vaiką čia ir dabar

 (4)
Kiekvieną antradienį portale www.tavovaikas.lt svečiuojasi tinklaraštininkė Ieva ir jos sūnelis Teo, kurie dalijasi savo išbandytais smagiais žaidimais bei lavinimaosiomis veiklomis.
© Ieva Andrulytė-Ptakienė

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Tikriausiai ne vienas sutiks, kad kūrybingiausias sutvėrimas yra mama, kuriai reikia 5 minučių "laisvės". Auginant savo stebuklus, mamos dažniausiai susiduria su šiokiu tokiu iššūkiu, kai reikia greitos geros veiklos vaikui užimti, kad galėtum ramiai išsimaudyti, nueiti tualetą ar ramiai išgerti kavos puodelį.

Kadangi didžiąją laiko dalį Teo auginu viena, man yra ypač svarbios kelios minutės, kurias galiu skirti tik sau.

Todėl dalinuosi savo 5 minučių "laisvės" receptais! Greitai pagaminamomis dėlionėmis, kurios ne tik užims jūsų mažylį 5 ar net 10 minučių, bet ir bus puiki smegenų mankšta, kuri skatins loginį mąstymą, kūrybiškumą, mokys koncentracijos.

Sena dėlionė tampa siurprizu

Turbūt vienas paprasčiausių būdų, būtų paimti jau turimą vaiko dėlionę ir jos dalis susukti į popieriukus. Taip vaikas, išlankstant vis naują detalę, patirtų dar ir atradimo džiaugsmą.

Teo ir Ieva pristato: kai prireikia greitai užimti vaiką čia ir dabar
© Ieva Andrulytė-Ptakienė

Aš tokio tipo dėliones namuose laikau paslėpusi būtent tom 5 minutėm "laisvės". Ir vaikui neatsibosta, kai jos nėra nuolat matomos, ir man visuomet suveikia šis dėlionės staigmenos būdas.

Dėlionė iš vienkartinių lėkščių

Kitas smagus ir itin pigus būdas – dėlionė iš vienkartinių lėkštučių. Tereikia jas nuspalvinti ar kitaip dekoruoti, perkirpti, ir naujas lavinamasis žaidimas - dėlionė pagamintas.

Teo ir Ieva pristato: kai prireikia greitai užimti vaiką čia ir dabar
© Ieva Andrulytė-Ptakienė

O marginimo būdai juk gali būti įvairiausi! Viskas priklauso nuo jūsų fantazijos.

Gyvūnų dėlionė

Pati populiariausia mūsų namuose yra gyvūnų formų dėlionė! Ir pigus, ir kūrybingas būdas. Be to, kas kartą gali būti skirtingas.

Teo ir Ieva pristato: kai prireikia greitai užimti vaiką čia ir dabar
© Ieva Andrulytė-Ptakienė

„Virtuvinė“ dėlionė

Na, o jei gaminant pietus ar vakarienę mažasis vis zuja aplink jus, galite pagaminti dėlionę iš virtuvėje turimų virtuvės įrankių ir rakandų. Jiems kažkodėl visuomet suteikia ne mažai džiaugsmo, žaidžiant su puodais ar samčiais.

Teo ir Ieva pristato: kai prireikia greitai užimti vaiką čia ir dabar
© Ieva Andrulytė-Ptakienė

Tokia dėlionė ne tik mankštins smegenėles, bet ir leis susipažinti iš arčiau su virtuve. Gal jūs jau auginate būsimą šefą ar šefę.

Vaikai, kurie reguliariai dėlioja dėliones, moka geriau surinkti informaciją, įvertinti situaciją ir greičiau randa sprendimus problemoms spręsti! Dėlionė – paprastas nepaprastų galių turintis žaidimas.

Išbandykite, tikrai veikia!

Smagaus atradimų ir žaidimų laiko linkim mes, Ciao_Teo komanda!

Tinklaraštis „Ciao_Teo“

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Teo ir Ieva pristato: kai prireikia greitai užimti vaiką čia ir dabar (4)

Kiekvieną antradienį portale www.tavovaikas.lt svečiuojasi tinklaraštininkė Ieva ir jos sūnelis Teo, kurie dalijasi savo išbandytais smagiais žaidimais bei lavinimaosiomis veiklomis.

Įvaikintas „Gyvybės langelyje“ paliktas kūdikis

Iš viso 2017 metais Lietuvoje įvaikinti 92 globos netekę vaikai, tarp jų – „Gyvybės langelyje“ paliktas kūdikis.

Teo ir Ieva pristato: žaismingi būdai pažinti skaičius patiems mažiausiems

Vaikystė – tai pats įdomiausias laikas, kuris skirtas žaidimams. O juk žaidimo pagalba galima ugdyti ir tam tikrus vaiko įgūdžius.

Kokia mama esate pagal Zodiako ženklą

Kokio Zodiako ženklo mama yra labiausiai demokratiška, o kuri nepripažįsta kompromisų ir šeimą valdo kietu kumščiu?

Psichologė Jūratė Baltuškienė: vaikas mušasi – praeis ar verta sunerimti ir iškart reaguoti

„Mano vaikas iš darželio grįžo sumuštas", „Bijau auklėtojos skambučio, nes išgirsiu, kad maniškis vėl ką nors prilupo", „Broliai pliekiasi iki kraujo" – tai vis mamų skundai. Girdėta? Ką daryti?

Teo ir Ieva pristato: 4 lavinantys užsiėmimai, kurie patiks ir mergaitėms, ir berniukams (2)

Kuo dažniau saulėtos dienos džiugina mus, tuo daugiau laiko praleidžiame lauke. Ir kai kurie kambario žaidimai pamažu išsikrausto į lauką. Juk lauke - tikras nuotykių pasaulis.

„Tėvų linija“ daugiausiai klausimų sulaukia apie 2-3 metų vaikus

Daugiau nei pusmetį veikianti "Tėvų linija" - vienintelė vieta, kur visos Lietuvos tėvai gali gauti nemokamą, profesionalią psichologinę pagalbą vaikų auklėjimo klausimais.

Vienintelis dalykas, kurio norėčiau palinkėti naujoms mamoms

Tinklaraščio „Švelni tėvystė“ autorės, dviejų vaikų mamos Mildos Kukulskienės žvilgsnis į motinystę.

Sumani mama dalijasi žaidimo idėja, kuriam išleisite mažiau kaip 1 eurą

Dviejų vaikučių mama Inga, feisbuke kurianti tinklaraštį „Mamos diena“, dalijasi labai smagia idėja, kaip nustebinti vaikus užsiėmimu, kurio priemonės kainuoja mažiau kaip 1 eurą.

Kaip vystosi vaikas nuo gimimo iki dvejų metų ir ką šiuo metu su juo žaisti

Mažyliai tikrai daug moka. Jie labai greit ima suvokti pasaulį. Verta žinoti, kokie žaislai kokiame laikotarpyje naudingiausi.

Ką iš tiesų reiškia būti dviejų vaikų mama (2)

Jau 9 mėnesiai, kai esu dviejų vaikų mama. 9 spalvingi mėnesiai.

dr. Jolita Jonynienė: kodėl po miego kai kurie vaikai būna irzlūs

Po miego prabudusi dvimetė mažylė nerimsta: ji verkia, atrodo lyg išsigandusi, lyg nuliūdusi, lyg suirzusi. Kaip tokią akimirką turėtų elgtis jos artimieji?

Psichologė Milda Kukulskienė: 8 paprastos ir smagios veiklos dvimečiams

Sveikatos psichologė ir dviejų vaikučių mama Milda Kukulskienė dalijasi aštuoniomis paprastomis idėjomis, ką kūrybiško ir nesudėtingo galima nuveikti su vaikais namuose. Šiems darbeliams nereikia jokių ypatingų pasiruošimų ar medžiagų.

Ką protingiausia daryti, kai mažą vaiką apima didelis pyktis

Vaikas spyrė mamai, užtvojo draugui, sumušė silpnesnį, nuskriaudė ir paliko mirtimi vaduotis gyvūną. Panašių istorijų šimtai. Kodėl vaikai tokie žiaurūs? Konsultuoja vaikų ir paauglių psichiatrė Goda Bačienė.

5 dalykai, kurie stiprina ir vienija šeimą

Ar susimąstote, kiek kartų per dieną mes liečiame artimus žmones: vyrą, žmoną, vaikus... Paprastas rankos paspaudimas ar švelnūs apsikabinimai, bučiniai, galvos paglostymai. Visa tai taip natūralu ir kasdieniška, kad dažnai to net nebepastebime. O kartais ir užmirštame. Jei suaugusieji to nusureikšmina ir priima kaip kasdienės rutinos pasekmę, vaikai labai jautriai reaguoja į šilumos bei meilumo šeimoje trūkumą.