Teo ir Ieva pristato: kai prireikia greitai užimti vaiką čia ir dabar

 (4)
Kiekvieną antradienį portale www.tavovaikas.lt svečiuojasi tinklaraštininkė Ieva ir jos sūnelis Teo, kurie dalijasi savo išbandytais smagiais žaidimais bei lavinimaosiomis veiklomis.
© Ieva Andrulytė-Ptakienė

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Tikriausiai ne vienas sutiks, kad kūrybingiausias sutvėrimas yra mama, kuriai reikia 5 minučių "laisvės". Auginant savo stebuklus, mamos dažniausiai susiduria su šiokiu tokiu iššūkiu, kai reikia greitos geros veiklos vaikui užimti, kad galėtum ramiai išsimaudyti, nueiti tualetą ar ramiai išgerti kavos puodelį.

Kadangi didžiąją laiko dalį Teo auginu viena, man yra ypač svarbios kelios minutės, kurias galiu skirti tik sau.

Todėl dalinuosi savo 5 minučių "laisvės" receptais! Greitai pagaminamomis dėlionėmis, kurios ne tik užims jūsų mažylį 5 ar net 10 minučių, bet ir bus puiki smegenų mankšta, kuri skatins loginį mąstymą, kūrybiškumą, mokys koncentracijos.

Sena dėlionė tampa siurprizu

Turbūt vienas paprasčiausių būdų, būtų paimti jau turimą vaiko dėlionę ir jos dalis susukti į popieriukus. Taip vaikas, išlankstant vis naują detalę, patirtų dar ir atradimo džiaugsmą.

Teo ir Ieva pristato: kai prireikia greitai užimti vaiką čia ir dabar
© Ieva Andrulytė-Ptakienė

Aš tokio tipo dėliones namuose laikau paslėpusi būtent tom 5 minutėm "laisvės". Ir vaikui neatsibosta, kai jos nėra nuolat matomos, ir man visuomet suveikia šis dėlionės staigmenos būdas.

Dėlionė iš vienkartinių lėkščių

Kitas smagus ir itin pigus būdas – dėlionė iš vienkartinių lėkštučių. Tereikia jas nuspalvinti ar kitaip dekoruoti, perkirpti, ir naujas lavinamasis žaidimas - dėlionė pagamintas.

Teo ir Ieva pristato: kai prireikia greitai užimti vaiką čia ir dabar
© Ieva Andrulytė-Ptakienė

O marginimo būdai juk gali būti įvairiausi! Viskas priklauso nuo jūsų fantazijos.

Gyvūnų dėlionė

Pati populiariausia mūsų namuose yra gyvūnų formų dėlionė! Ir pigus, ir kūrybingas būdas. Be to, kas kartą gali būti skirtingas.

Teo ir Ieva pristato: kai prireikia greitai užimti vaiką čia ir dabar
© Ieva Andrulytė-Ptakienė

„Virtuvinė“ dėlionė

Na, o jei gaminant pietus ar vakarienę mažasis vis zuja aplink jus, galite pagaminti dėlionę iš virtuvėje turimų virtuvės įrankių ir rakandų. Jiems kažkodėl visuomet suteikia ne mažai džiaugsmo, žaidžiant su puodais ar samčiais.

Teo ir Ieva pristato: kai prireikia greitai užimti vaiką čia ir dabar
© Ieva Andrulytė-Ptakienė

Tokia dėlionė ne tik mankštins smegenėles, bet ir leis susipažinti iš arčiau su virtuve. Gal jūs jau auginate būsimą šefą ar šefę.

Vaikai, kurie reguliariai dėlioja dėliones, moka geriau surinkti informaciją, įvertinti situaciją ir greičiau randa sprendimus problemoms spręsti! Dėlionė – paprastas nepaprastų galių turintis žaidimas.

Išbandykite, tikrai veikia!

Smagaus atradimų ir žaidimų laiko linkim mes, Ciao_Teo komanda!

Tinklaraštis „Ciao_Teo“

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Maži vaikai ir nauji namai: ko nevalia pamiršti įsirengiant būstą

Įsikurti naujuose namuose labai smagu. Norisi ieškoti daiktų, kurie namams suteikia jaukumo – paveikslų, veidrodžių, kilimų, mažų ir didelių dekoro elementų, naujos patalynės ir kitų tekstilės gaminių, pagalvėlių ir pufų, indų ir t.t. Tačiau jei namuose kuriatės kartu su mažais vaikais, reikėtų kruopščiai apgalvoti kiekvieną sprendimą, atsižvelgiant į kiekvieną vaikams pasiekiamą kampą.

Populiariausi vaikų vardai Danijoje: kai kurie patiks ir lietuviams

Populiariausių vardų mados keičiasi gana palengva.

Patarimai, kaip surengti jaukias ir subtilias krikštynas

Krikštynos paprastai rengiamos, kai gamta žydi ir spinduliuoja visu savo grožiu bei gyvybe. Po Krikšto sakramento ateina antrasis etapas – įamžinti brangias akimirkas, nes krikštynos būna vieną kartą gyvenime.

Atviras skaitytojos laiškas: aš noriu pasakyti kai ką svarbaus šiuolaikiniams tėvams

Kiekvienas tėtis ir mama nori užauginti laimingą ir savimi pasitikintį vaiką. Tačiau neretai mūsų, tėvų, žodžiai gerokai skiriasi nuo mūsų pačių veiksmų. Kokias klaidas šiuolaikiniai tėvai daro dažniausiai? Vienos skaitytojos nuomonė.

Teo ir Ieva pristato: namuose gaminame ekologišką modeliną (1)

Kad ir kur bebūtume – ar svetur pas tėtį, ar namuose Kaune, ar sodyboje, visuomet pasigaminame mūsų taip mėgstamo ekologiško modelino. Su juo žaisti yra begalė būdų, o jį pagaminti vienas juokas!

Kurį Zodiako ženklą galima apibūdinti kaip „tobulas vaikas“

Jeigu mėgstate pavartyti horoskopus, jūsų dėmesiui – 12 Zodiako ženklų apžvalga: kurie iš jų tvirtą charakterį rodo nuo gimimo, o su kuriais lengviausia susitarti?

5 nieko nekainuojantys būdai, kaip sutvirtinti ryšį su vaiku

Kiekvienas iš mūsų norime būti dar geresniais tėvais savo vaikams, tačiau neretai nežinome nuo ko pradėti.

Vaikas nesitraukia nuo mamos: įprasta raidos dalis ar perdėtas jautrumas (2)

Dvejų metų vaiką auginanti mama klausia psichologės patarimo, kaip elgtis su itin jautria dukrele.

Patarimai, kaip nuo gimimo lavinti vaiko smulkiąją motoriką

Vaikas gimsta stipriai sugniaužtais kumščiais ir pirštus „išlaisvina“ tik paūgėjęs. Kaip namuose galime lavinti jo smulkiąją motoriką nuo gimimo?

Teo ir Ieva pristato: ne tik smagi, bet ir labai naudinga mankšta pėdutėms

Kad pėdų masažas teikia didelę naudą, žino visi. Jau nuo ankstyvosios kūdikystės siūloma masažuoti savo mažylių pėdutes, kuriose pilna aktyvių taškų, teigiamai veikiančių ne tik vaiko imunitetą, bet ir nuotaiką bei vystymąsi.

Kaip atskirti kokybišką žaislą vaikui nuo tokio, kuris gali būti netgi pavojingas

Kiekvieną dieną mūsų vaikai susiduria su įvairiausiais produktais, apie kurių galimą pavojų mažiesiems dažnai net nesusimąstome.

Patyrusios mamos patarimai: kaip keliauti su mažais vaikais lėktuvu

Keliaujame atostogauti, aplankyti seniai matytus draugus ar gimines, pakeisti gyvenimą. Dažnai kelionės iš žadančių daug džiaugsmo ir laimės, tampa pilnomis streso ir baimės, ypač keliaujant su mažamečiais vaikais.

Teo ir Ieva pristato: raidžių arba skaičių žvejyba

Kol už lango vasara, mėgaukimės jos teikiamomis gėrybėmis – šiltu oru bei žaidimais su vandeniu.

Teo ir Ieva pristato: gėlių teptukas, spalvų loterija ir kitos linksmybės lauke

Kaip smagu vasarą! Vabalų, paukščių ir kitų gamtos reiškinių stebėjimas, drugelių gaudymas, vandens pramogos – visa tai galima išbandyti vasarą gryname ore.

Kokia ji – tobula mama: interviu su psichologe

Ar prieš gimstant vaikučiui jums nešmėkštelėjo mintis: „Noriu būti tobula mama!"? Manau, jei būsite nuoširdi atsakydama, greičiausiai atsakymas bus „TAIP".