Kaip sustiprinti vaiko imunitetą – tai turėtų žinoti visi tėveliai
Jūsų vaikas visą vasarą būna sveikas, tačiau vos atėjus rudeniui pradeda šniurkščioti ir kosėti. Ir jus kaskart kankina vienas ir tas pats klausimas: kaip sustiprinti vaiko imunitetą ir ar yra tam kažkokių specialių priemonių? Žinoma, kad yra, tik jas reikia protingai taikyti.
Alkoholis ir žindymas: ką svarbu žinoti
Nėra nei vienos alkoholio rūšies, kuri nekenktų žindančiai motinai ir kūdikiui.
Nuo ateinančių metų rudens vaikai nemokamai bus pradėti skiepyti nuo rotavirusinės infekcijos. Vakcina, kuria bus skiepijami vaikai nuo 2 mėnesių, jau yra įtraukta į vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių.
Vaikai Lietuvoje kitąmet bus nemokamai skiepijami nuo rotaviruso
Nematomas pavojus vaikams: 5 labai populiarūs ir nuodingi kambariniai augalai
Kai namuose atsiranda mažų vaikų, tenka dar kartą kruopščiai apmąstyti: ar nėra daiktų, kuriuos mažylis pasiektų ir jie jam sukeltų pavojų? Vieni tokių pavojų - nuodingi kambariniai augalai, kurių turėtų namuose nelikti arba jie būtų nepasiekiamoje vaikams vietoje.
Ar galima autizmą įtarti jau kūdikiui: naujausių tyrimų apžvalga
Mokslas nenumaldomai žengia pirmyn, siekiama autizmą diagnozuoti kuo anksčiau, tačiau vis dar lieka nemažai neatsakytų klausimų.
Dėl plonytės odos uodai ypač mėgsta vaikus. Taip pat manoma, kad uodams labiau, negu įprastai patinka nėščiosios moterys, mat dėl nėštumo metu atsirandančių hormonų jos išskiria specifinio kvapo prakaitą.
<span>Puola uodai:</span> 9 priemonės, kurios saugo nuo šių bjaurybių
Vaikas vežimėlyje: klaida, kuri gali brangiai kainuoti
Kūdikio vežimėlį stumdantys tėvai neretai daro vieną klaidą, kuri, pasirodo, nėra jau tokia nekalta, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.
Ar galima išvengti autizmo
Ar galima išvengti autizmo? Atsakymas į šį klausimą domina ne tik tėvus, bet ir medikus bei mokslininkus, kurie ieško sąsajų tarp ligų, vaistų vartojimo, gyvenimo būdo ir autizmo diagnozės.
Dabar labai populiaru dar metukų nesulaukusius vaikučius vesti ne tik į muzikos mokyklėles, bet ir lankyti su jais mankštas baseine. Tinklaraštininkė Kristina apžvelgia baseinus kūdikiams Vilniuje.
Išsami vaikų baseinų Vilniuje apžvalga: kur eiti geriausia
Kas trukdo moterims ilgai žindyti
Kol mama krūtimi maitina kūdikį, daugeliui klausimų dėl to nekyla, tačiau kodėl pakankamai neigiamai vertinamas mažamečių maitinimas krūtimi?
Nuo ko priklauso motinos pieno riebumas ir ar galima reguliuoti pieno sudėtį
Žinome, kad taip, kaip kūdikis žinda, lemia pagaminamo pieno kiekį. Tačiau mažiau kalbama apie pieno sudėtį.
Svajojate būti tobula mama? To norėtų visos, tačiau tai vargu ar įmanoma.
Klaidos, kurias daro mamos, augindamos mažus vaikus
Vaikas apsinuodijo: svarbu žinoti
Minint Apsinuodijimų prevencijos savaitę 2017 m. kovo 20 – 26 d., kurios šūkis: „Saugus namuose!“, Vilniaus visuomenės sveikatos biuras atkreipia dėmesį apsinuodijimų prevenciją tarp mažamečių vaikų.
Vaiką pykina: apie kokias ligas tai gali signalizuoti
Ką svarbu žinoti tėvams, jei vaikas vemia: priežastys ir pirmoji pagalba.
Ką tėvai turi žinoti apie gerklės skausmą - vieną dažniausių vaikiškų nusiskundimų šaltuoju metų laiku? Pateikiame svarbiausią informaciją.
Tiesa ir mitai apie gerklės skausmą
Gydytoja atsako į svarbiausius klausimus apie alerginės kilmės atopinį dermatitą
Ar maistas visada daro įtaką bėrimų atsiradimui? Ar alerginės kilmės atopiniam dermatitui svarbus odos drėkinimas? Jūsų dėmesiui - gydytojo alergologo atsakymai į dažniausiai užduodamus klausimus apie alerginės kilmės atopinį dermatitą
3 klausimai kineziterapeutei: ar jau vėluoja raida ir reikia pagalbos?
Kiekvieno vaiko raida individuali, tačiau kai mažylis nedaro kažko, apie ką rašoma vaiko raidos vadovėliuose, tėvai sunerimsta: laukti ar kreiptis pagalbos iškart?
Moteris, kurios duktė vos neužduso, nuėjusi miegoti su kombinezonu su užtrauktu, įspėja apie galimus pavojus.
Išsigandusi mama perspėja kitus: mano dukters vos nepasmaugė
Gydytoja dr. Sigita Petraitienė: kaip atskirti gripą nuo peršalimo?
Vaikų ligų gydytoja pulmonologė dr. Sigita Petraitienė atsako į visiems tėvams rūpimus klausimus susirgus vaikui.
Kaip suprasti kūdikio verksmo priežastį ir padėti jam?
Kūdikio verksmas – vienintelė komunikacijos priemonė, kuria išreiškiami visi negatyvūs išgyvenimai.
Ar galite įsivaizduoti, kad į šį pasaulį atėjus naujagimiui galėtumėte jausti ne džiaugsmą ir laimę, o nežinomybę, baimę ir neviltį? Tai jausmai, kuriais gyvena kiekviena anksčiau laiko naujagimio susilaukusi šeima.
Anksčiau laiko gimus vaikui, pagalbos reikia ne tik jam, bet ir jo artimiesiems
Nepakeičiamas produktas tiems, kas neseniai susilaukė vaikų
Kraitelį vaikui rūpestingi tėvai pradeda ruošti dar iki gimimo. Vaikų prekių parduotuvės, prekybos centrai ir vaistinės lūžta nuo prekių gausos, todėl neretai galima pasiklysti ir visko prisipirkti per daug.
Viena dažniausių vaikiškų ligų suaktyvėja šaltuoju metų laiku
Apie rotavirusinę infekciją sklando daug mitų ir gandų. Kuriais iš jų tikėti neverta?
Pagal naujausias JAV pediatrų rekomendacijas, naujagimiai mažiausiai pirmus šešis gyvenimo mėnesius turi miegoti tėvų miegamajame. Taip siekiama sumažinti su miegu susijusių mirčių riziką.
Mokslininkai įspėja: tėvai, migdykite ką tik gimusius vaikus savo kambaryje
Tyrimas rodo, kad mažakraujyste sergančių kūdikių ir mažų vaikų Lietuvoje daugėja
Kaip teigia Vaikų ligoninės gydytoja vaikų hematologė Audronė Mulevičienė, atliekanti tyrimą dėl netinkamos mitybos sukeltų vaikų mažakraujysčių, šiandien labai svarbu atskleisti priežastis, kodėl Lietuvoje daugėja vaikų, sergančių mažakraujyste, ir ką daryti, kad vaikų mityba būtų visavertė.
Atopinis dermatitas – viena dažniausių vaikų odos ligų
Kaip elgtis, jei mažylio oda labai sausa, jį vargina intensyvus niežėjimas, atsiranda raudoni bėrimai?
Kai užklumpa sloga, pirmoji pagalba – nosies valymas. Kaip išvalyti nosį vaikui, kuris nemoka pats jos išsipūsti?
Mokome vaiką išsipūsti nosį: 2 smagūs būdai
Dažniausia ausų valymo klaida: kodėl ji kelia pavojų
Tenka pripažinti, kad kūdikių priežiūrai skirtų higieninių procedūrų nėra taip jau ir daug: mes juos maudome, kerpame nagus ir turbūt valome ausis, tiesa? Vis dėlto aiškėja, kad geriau kūdikių ausų tam skirtais krapštukais nevalyti, bent jau nedaryti to taip, kaip darome sau.
Koks vaiko gimimo svoris yra etaloninis?
Žmogaus kūno sudėjimas yra nulemtas genų, tačiau kūno svorį visais gyvenimo laikotarpiais, įskaitant ir paslėptąjį motinos įsčiose, veikia daugybė veiksnių.
Kokio amžiaus vaikui dera paplūdimyje būti apsivilkusiam maudymosi kostiumėlį? O gal jums netrukdo, kai mažieji plikinėja prie vandens telkinių?
Vaikas paplūdimyje – nuogas: ką apie tai manote?
Efektyvi pagalba vaikui, turinčiam odos problemų
Vaikus auginančios šeimos gali patvirtinti, jog vienos dažniausių ikimokyklinio amžiaus vaikų sveikatos problemų yra įvairios odos ligos – egzemos, atopinis dermatitas, alerginiai bėrimai ir pan. Išberta, paraudusi, niežtinti, itin sausa oda kamuoja ir kūdikius, ir paaugusius vaikus.
Medikai įspėja: vienas populiariausių vaistų gali kelti didžiulę grėsmę
Tėvai savo vaikų skausmą ir karščiavimą paracetamoliu malšina nuo šeštojo praėjusio amžiaus dešimtmečio. Pasirodo, mums visiems reikia atnaujinti ir pagilinti savo žinias apie šį vaistą, kad galėtume saugiai juo gydyti savo vaikus.
Mūsų buvo gal keliolika. Visos – su keliomis išimtimis – mamos, kelios su vaikais, veiksmas – vaikų žaidimų aikštelė, staliukai, ir mes ratu.
Nuomonė apie žindančias viešumoje: ir taip, jos trikdo
Kaip atpažinti sinusitą, ausų uždegimą ir anginą?
Nuslūgus gripo epidemijai Kauno klinikinės ligoninės medikai pastebi, jog vis daugiau vaikų atvyksta į ligoninę, sergančių komplikuotomis virusinėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis.
Kas nutinka su vaiko kūnu, kai jam leidžiama rėkti
Daugelis tėvų mano, kad prasminga kartais kūdikiams leisti parėkti. Plačiai paplitusi nuomonė, kad kelios minutės verkimo mažyliui nepakenks, o kaip tik paskatins jų savarankiškai nusiraminti ir užmigti.
Akys – svarbiausias žmogaus jutimo organas. Net 80 procentų visos informacijos gauname per akis.
Gydytoja pataria, kaip tinkamai rūpintis vaikų akimis
Mamos ir vaiko sportas po gimdymo: trenerės patarimai
Apie tai, kad sportas sveika, žinome visi. Tačiau tik neseniai Lietuvoje išpopuliarėjo aktyvių tėvų sportas su kūdikiais.
Vaikai nevalgūs tampa ir dėl vienos tėvų klaidos: gydytojo komentaras
Mityba – vienas svarbiausių klausimų, auginant vaiką. Visi norime, jog mūsų atžalos užaugtų sveikos, o tam yra būtini geri valgymo įpročiai.
Iš pieno produktų vaikams bene sveikiausi yra rūgštūs pieno produktai – kefyras ir jogurtas. Nuo kada galima jų duoti vaikui ir kaip išsirinkti tinkamiausią?
JOGURTAS: koks sveikiausias ir kiek galima suvalgyti per dieną
Maisto produktas, kuriuo dažniausiai užspringsta vaikai
Jei kada esate su tuo susidūrę su vaiko springimu, puikiai žinote, kaip tai yra baisu. Taigi pravartu žinoti, kokiais maisto produktais vaikai paspringsta dažniausiai.
Ar iš tiesų vaikams sveika gerti pieną
Vaikų mitybos ekspertas dr. Vaidotas Urbonas įsitikinęs, kad nėra tokių produktų, kurie vaikams pakeistų svarbiausią kalcio šaltinį – pieno produktus.
„Nesu labai geras pavyzdys. Stengiuosi įvesti tvarką, bet viskas taip chaotiška!" - juokiasi Lukrecijos mama TV orų pranešėja Karolina Liukaitytė, paklausta, kaip ir ką kasdien valgo jos šeima. Jūsų dėmesiui – 7 Karolinos šeimos mitybos taisyklės.
Karolina Liukaitytė: svoris krito drastiškai
Jeigu jūsų vaikas nevalgus, išbandykite šias gudrybes
„Mano vaikas nevalgo", „Mano vaikas nemėgsta" - panašių skundų mažų vaikų tėvai išsako dažnai. Kas gali padėti pagerinti vaiko apetitą?
Specialistai pataria, kaip saugiai vežti vaikus
Prasidėjus mokslo metams, miestuose suaktyvėja eismas - grįžtama į darbus, tėvai vėl ima vežti vaikus į darželius, mokyklas ir būrelius.
Nors arbūzų parduotuvėse galima nusipirkti bene visus metus, bet vasaros pabaigoje ir rudens pradžioje jie būna skaniausi.
Kaip patikrinti, ar arbūzas užaugintas su nitratais
Naudingosios kruopos, kurias valgyti reikia nuo mažų dienų <sup style="color: #ff0000;">+3 receptai</sup>
Ką reikia žinoti apie maistinguosius grikius ir kokių patiekalų su jais galime pasiūlyti vaikams.
Vaikų gydytoja – apie karščio ir saulės pavojus
Šiemet stebime tipišką lietuvišką vasarą: dažnai lyja, saulėtas dienas galėtume ant pirštų suskaičiuoti. Todėl vos pasirodžius saulei, dažnai užmirštame medikų perspėjimus ir prarandame saiką spinduliams.
Žiemą tėvams neretai kyla rūpesčių dėl to, kad atžala yra neatspari ligoms, dažnai suserga. Tačiau ne veltui sakoma, kad žiemai ruoštis reikia vasarą.
10 patarimų, kaip grūdinti vaiką dabar, kad nesirgtų vėliau
Tikras stebuklas: rega pasitaisė, kai nusiėmė akinukus
Gabrielei nebuvo nė dvejų, kai gydytojai jai skyrė akinukus. Mergaitė juos nešiojo beveik dešimt metų, o rega vis prastėjo... Vis dėlto vieną dieną akytės pasitaisė. Norite – tikėkite, norite – ne, stebuklų būna...
Paraudusios akys gali byloti rimtą bėdą
Jei pastebėjote, kad vaiko akys paraudusios, pavandenijusios, teka išskyros, nevalia nekreipti dėmesio. Paraudusios akys - traumos ar ligos požymis, o galbūt į jas kas nors pateko.
Mano vaikas nepakankamai valgo daržovių ir vaisių. Jis galėtų maitintis traškučiais ir saldumynais. Tokius ir panašius skundus tenka girdėti ne iš vienos jaunos mamos. Ką daryti?
Nevalgus vaikas: paprasti, bet ne prasti problemos sprendimo būdai
8 pavojai, kurie tyko visų mūsų atostogaujant
Atostogų metu neįprastas maistas, infekcinės ligos ir klimato pokyčiai gali tapti tikru iššūkiu jūsų vaiko organizmui. Čia apžvelgsime geriausias priemones nuo viduriavimo, bičių įgėlimo ir koralų padarytų žaizdų, kraujuojančios nosies ir įvairaus pobūdžio skausmų. Taip pat pateiksime sąrašą, kokias priemones privalu turėti pirmosios pagalbos rinkinyje.
„Pypliukas“: vaiko apetitui įtakos turi ir psichologinės problemos
„Pypliukas“ - laida vaikams ir jų tėveliams. Kas? Kaip? Kodėl? Kur? Dėl ko? Tokie klausimai dažniausiai kyla mūsų mažiesiems pypliukams, tačiau tenka pripažinti, kad neretai to paties klausiame ir mes, tėveliai. Juk taip viskas įdomu! Kiek naujovių, kiek patarimų aplink, kurį išsirinkti?
10 mėnesių dukrytę auginanti mama klausia, kaip apsaugoti mažylę nuo erkių pavojaus. Kaime esanti sodyba apsupta miško, žolė aplink namą nušienauta, tačiau baimė išlieka - o kas, jeigu kūdikis pasigaus erkę? Vėliau mama planuoja paskiepyti dukterį, tačiau kol kas ji tam tiesiog per maža.
Kaip saugotis nuo erkių tiems, kurie nenori ar negali skiepytis
Kaip telefonu padaryta nuotrauka išgelbėjo vaikui gyvybę <span style="color: #ff0000;"><sup>(FOTO – viduje)</sup></span>
Avery Fitzgeraldas yra eilinis žavus dvimetis berniukas, sekantis savo vyresniojo brolio pavyzdžiu ir mėgstantis šokinėti ant sofos, kai to nemato jo mama. Tačiau vieną dieną jo mama pastebėjo šį tą neįprasto.
Šokiruojanti reklama atkreipia dėmesį į vaikų saugumą <span style="color: #ff0000;"><sup>(FOTO)</sup></span>
Vaikų saugumas namuose – viena aktualiausių temų visoms šeimoms, ypač auginančioms mažus vaikus, kuriems knieti viską paragauti, paliesti, išbandyti.
Remiantis statistiniais duomenimis, daugelyje Vakarų Europos valstybių apie 20 proc. gyventojų yra vegetarai, Lietuvoje jų – apie 5 proc., ir šis skaičius auga.
Gydytoja: normaliai vaiko raidai mėsa būtina
Ko nedaryti, jei vaikas springsta
Ką daryti, jei vaikas užspringo? Kokių klaidų vengti? Jūsų dėmesiui – Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro sveikatos edukologų patarimai.
Nijolė Pareigytė-Rukaitienė: dukra nėra ragavusi jokių saldainių
Jokių saldumynų, maistas be druskos ir gaminamas specialiai. Tokiomis mitybos taisyklėmis vadovaujasi dainininkė, televizijos laidos „Mes pačios" vedėja Nijolė Pareigytė-Rukaitienė gamindama maistą 2,2 m. dukrai Patricijai. Kaip dukrą maitino kūdikystėje, ką mergaitė mėgsta valgyti dabar ir kokie moters patarimai kitoms jaunoms mamoms, sužinosite perskaitę šį interviu.
„Įvairus, reguliarus ir subalansuotas - toks mažylio maistas turėtų būti ne tik pirmais jo gyvenimo metais," – sako asmeninė dietologė, knygos „Mažylio receptai" konsultantė, gydytoja Lina Viniarskaitė. Jos patarimus, kada ir nuo ko reikėtų pradėti kūdikio primaitinimą, ar duoti mažyliui vandens, kada kepti pirmąjį omletą, apkepą ir daugelį kitų atsakymų į mažylių mamoms svarbius klausimus, skaitykite šiame interviu.
15 aktualių klausimų dietologei apie vaikų mitybą