Vaikas išmoko vaikščioti: kokios dažniausios traumos jo tyko
Laimingiausi tėvai yra tada, kol neserga vaikai, nesusižeidžia, nepatenka į ligoninę. Tačiau kartais dėl menko neapdairumo jie smarkiai susižaloja.
Žaidimai saulėje: 10 svarbiausių taisyklių, kaip pasirūpinti vaiko oda
Vasara dar tik prasideda, tačiau kaitri saulė mus džiugina jau visą mėnesį.
Nuo liepos 1-osios nemokamai B tipo meningokokinės infekcijos vakcina bus skiepijami kūdikiai ir vaikai.
Nuo liepos 1-osios skiepų kalendorius pasipildo nauja nemokama vakcina kūdikiams ir vaikams
Kas nulemia, kokią kraujo grupę paveldės vaikas <sup>+LENTELĖ</sup>
Kraujo grupė ir rezus faktorius - nuo seno žinomi genetiniai požymiai. Jau vaisius juos turi ir jie išlieka nepakitę visą gyvenimą.
Interviu apie nevalgius vaikus su gydytoja, kuris pakeis požiūrį į šią problemą
Tėvai neretai skundžiasi, kad jų vaikai praktiškai nieko nevalgo. Nenori pietų, pusryčių, vakarienės - nieko, kas vadinama sveiku maistu. Arba geria tik pieną ir nieko daugiau. Ką daryti, kad vaikas valgytų?
Atėjus šiltajam metų sezonui, viena iš svarbiausių tėvų užduočių – pasirūpinti vaiko odos apsauga nuo saulės. Pasidomėkime, kuo vaikų oda skiriasi nuo suaugusiųjų ir kokios apsaugos jai reikėtų.
Svarbiausi patarimai, kaip tinkamai pasirūpinti vaiko oda saulėtą dieną
Prieš duodami braškių vaikui, atminkite šį tą svarbaus
Prekybos vietose jau pasirodė pirmosios braškės. Jei ketinate jų pirkti vaikams, atminkite kelias svarbias taisykles.
Kada prireikia cezario pjūvio operacijos
Operacija, kai pjaunama pilvo siena, gimdos sienelė ir išimamas vaisius bei placenta, vadinama cezario pjūviu.
Kaip pastebėti, kad vaiko organizmui trūksta geležies? Ar kraujo tyrimas yra vienintelis diagnostikos būdas? Ką daryti, jei paaiškėja, kad geležies visgi trūksta?
TIESA IR MITAI apie geležies trūkumą <sup style="font-family: yui-tmp;">+KONKURSAS ir net 10 dovanų!</sup> <span style="color: #ff0000;">(</span><span style="color: #ff0000;">REZULTATAI)</span>
Kuo valyti namus, kuriuose auga mažų vaikų
Įprastos cheminės valymo priemonės ne tik teršia namus pavojingomis cheminėmis medžiagomis, bet ir veikia kaip antibiotikai.
Kurią košę sveikiausia valgyti vaikams
Košėse gausu angliavandenių, mineralinių medžiagų, vitaminų (ypač B grupės), skaidulų, todėl jos puikiai reguliuoja virškinimo sistemą, neleidžia užkietėti viduriukams.
Meningogokinė infekcija pražudė jau antrą vaiką šiemet. Tai Eltai patvirtino Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro atstovė, daktarė Daiva Razmuvienė.
Meningokokinė infekcija pražudė antrą vaiką
Vaikų ligoninės priėmime – darbymetis: įdiegta naujovė, kurią svarbu žinoti tėvams
Iki šiol Vaikų ligoninės priėmime pacientai buvo priimami pagal vadinamąjį šviesoforą, bet nuo šiol į eilę bus rikiuojami vadovaujantis ne trimis, o penkiomis spalvomis.
Kaip stiprinti vaiko imunitetą
Mūsų imunitetas – labai sudėtinga, tačiau drauge ir protinga sistema. Stiprus imunitetas padeda išvengti ligų, o susirgus – greičiau ir lengviau pasveikti. Žuvų taukai yra viena tinkamiausių priemonių mažųjų imuninei sistemai stiprinti, kadangi jų sudėtyje yra sveikatai naudingų omega-3 riebalų rūgščių bei vitaminų A, D ir E.
Ar viską žinote apie maistinguosius grikius? 8 argumentai, kodėl jie turi būti mažų vaikų mityboje.
Naudingosios kruopos, kurias sveika valgyti kiekvienam
Gydytoja – apie virusą, kurį gauname nuo mus bučiuojančių tėvų ar kitų artimųjų
Net 90 proc. žmonių herpeso virusą „nešiojasi" savo trišakiame nerve. Kaip jo nepažadinti?
Kad smegenys veiktų kaip tobuliausias kompiuteris
Sudėtingiausias ir aktyviausias mūsų organas smegenys – tarsi galingas kompiuteris, kurio atmintyje telpa net 4 terabaitai informacijos.
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, pernai Lietuvoje užregistruotas 81 susirgimo meningokokine infekcija atvejis, iš kurių pusė – 40, vaikų iki penkerių metų.
Meningokokinė infekcija pavojingiausia vaikams iki penkerių metų
Epilepsija - ne vien priepuoliai, įspėja vaikų neurologai
Epilepsija - ne vien priepuoliai, įspėja vaikų neurologai, kitų sričių medikams pristatydami Dravet sindromą - retą epilepsijos formą, kol kas Lietuvoje genetiškai patvirtintą tik šešiems vaikams.
8 patarimai, kurie padės išvengti ar sumažinti virusų tikimybę
Šaltasis metų laikotarpis neatsiejamas nuo varvančių vaikų nosių, skaudančių gerklių ar, dar blogiau, lipte limpančių virusų. Dažnos mažųjų ligos žiemą ne tik silpnina imunitetą, įkalina vaikus namuose, bet neretai sutrikdo įprastą šeimos rutiną. Šie 8 paprasti patarimai padės sumažinti pavojų susirgti.
Žindymas - dar vienas malonumas, kurio negali patirti vyrai. Ne veltui daugelis jų kūdikį žindančios moters vaizdą vadina pačiu gražiausiu. Bet ką daryti, jei malonios akimirkos virsta tikrų tikriausiu košmaru? Juk būna dienų, kai priglaustas prie krūties kūdikis ne nurimsta. Priešingai, ima blaškytis, muistytis, net verkti. Kodėl taip atsitinka?
Dažnos žindymo problemos: kaip padėti sau ir vaikui
Verdame pirmą košę kūdikiui: kokia ji turi būti
Kūdikiui sulaukus 4-6 mėnesių, kai jam nebeužtenka mamos pieno ar mišinuko, rekomenduojama pradėti primaitinimą kietu maistu.
Pakilo temperatūra: 6 dažniausiai daromos klaidos
Karščiuojantis vaikas tėvams visada kelia baimę. Kokių klaidų vengti matuojant temperatūrą? Konsultuoja vaikų ligų gydytoja neurologė Rūta Maciulevičienė.
Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pasirašė įsakymą, kuriuo į vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių yra įtraukiami skiepai nuo B tipo meningokokinės infekcijos. Planuojama, kad kūdikiai bus pradėti skiepyti jau šių metų liepos mėnesį, kai tik bus nupirktos ir į Lietuvą pristatytos vakcinos.
Oficialu: kūdikiai Lietuvoje bus skiepijami nuo B tipo meningokoko
Kaip pagimdyti be skausmo: natūralios ir medikamentinės priemonės
Priemonių padėti sumažinti gimdymo skausmą yra įvairių. Vienos jų natūralios, kitos - medicininės. Kaip moteris gali padėti sau gimdymo metu ir kokią pagalbą siūlo medikai, pasakoja Kauno krikščioniškųjų gimdymo namų Akušerijos skyriaus vedėja gydytoja akušerė ginekologė Rasa Babiliūtė.
Vaikų ligoninės gydytojai perspėja: veganiška mityba vaikams yra pavojinga
Paaiškėjo, kad į Vaikų ligoninę dėl visą savaitę užsitęsusio vėmimo, viduriavimo, vangumo, irzlumo patekęs 7,5 mėnesio kūdikis, kenčia dėl baltymų ir didelio vitamino B12 trūkumo, sveikatai pavojingos mažakraujystės.
Pastaruoju metu daugelis manęs prašo parašyti savo nuomonę apie skiepus. Iš karto pasakysiu: aš esu tik už vakcinaciją ir ne kitaip.
Klausimas gydytojai: skiepyti vaiką ar ne
Daugiavaikiai tėvai kyla į kovą už sveikesnę vaikų mitybą
Daugiavaikiai tėvai kartu su garsiausia šalies gydytoja-dietologe dr. Edita Gaveliene įkūrė neformalų „Super tėvų“ judėjimą, kuriuo sieks keisti maitinimo sistemą šalies ugdymo įstaigose.
Kaip pagausinti mamos pieno
Žurnalas TAVO VAIKAS nuolat gauna būsimų ir esamų mamų klausimų. Pastarasis - apie mamos pieno pagausinimą.
Baigiantis spaliui Lietuvoje įvedamas „žiemos laikas". Šį sekmadienį laikrodžio rodykles turime pasukti valanda atgal.
Kaip laikrodžio persukimai veikia vaikus: 5 patarimai iš patirties
Žadama kompensuoti skiepus nuo meningokokinės infekcijos vaikams
Šiandien tiesioginėje DELFI konferencijoje dalyvavęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga informavo, kad nuo kitų metų liepos mėnesio valstybė pradės kompensuoti skiepus nuo meningokokinės infekcijos (B grupės).
Interviu su gydytoju apie vaikų ūgį: kas nulemia, kad vieni užauga aukšti, o kiti - ne
Dar gimdymo namuose tėvai stengiasi nuspėti būsimą mažylio ūgį. Ar tikrai visuomet aukštiems tėvams gimsta būsimi krepšininkai ir manekenės? Ir, priešingai, žemo ūgio tėvų vaikai niekada aukšti neužauga? Konsultuoja gydytojas endokrinologas dr. Robertas Kemežys.
Alkoholio vartojimas nėštumo metu yra dažniausia apsigimimų, vystymosi, augimo ir elgesio sutrikimų priežastis.
Vaisiaus alkoholinis sindromas: ką svarbu žinoti
Alkoholis ir žindymas: ką svarbu žinoti
Nėra nei vienos alkoholio rūšies, kuri nekenktų žindančiai motinai ir kūdikiui.
Kokių uogų ir nuo kada galima duoti kūdikiui
Visose uogose yra įvairių vitaminų, ląstelienos, mineralinių ir kitų medžiagų, todėl tai puiki priemonė stiprinti vaiko sveikatą.
Automobilinės kėdutės yra puikus išradimas – pagal Kelių eismo taisykles jos privalomos visiems vaikams nuo gimimo iki tol, kol jų ūgis pasiekia 135 cm.
Klaida, kurią daro daugelis mažų vaikų tėvų: kineziterapeutės komentaras
Ar galima autizmą įtarti jau kūdikiui: naujausių tyrimų apžvalga
Mokslas nenumaldomai žengia pirmyn, siekiama autizmą diagnozuoti kuo anksčiau, tačiau vis dar lieka nemažai neatsakytų klausimų.
Tėvai aplaidžiai žiūri į šį medikų patarimą, o pasekmės gali būti skaudžios
Jau seniai tėvai įspėjami nevalyti vaikams ausų su higieniniais vatos pagaliukais, ir vis tik daugybė vaikų dėl šios priežasties atsiduria ligoninėse.
Juokaujama, kad tėvai, neseniai susilaukę vaiko, gimtadienio, Kalėdų ir visų kitų įmanomų švenčių proga dovanų prašo vieno – ramios nakties.
Mamų patirtys: kaip įpratinti vaiką išmiegoti visą naktį
Ar galima išvengti autizmo
Ar galima išvengti autizmo? Atsakymas į šį klausimą domina ne tik tėvus, bet ir medikus bei mokslininkus, kurie ieško sąsajų tarp ligų, vaistų vartojimo, gyvenimo būdo ir autizmo diagnozės.
Jei mažylį vargina pilvo diegliai
Reta mama gali pasigirti pirmaisiais kūdikio auginimo mėnesiais išvengusi košmaro, pavadinto pilvo diegliai. Kai mažylis kartais net klykia iš skausmo, mama atsiduria beviltiškoje situacijoje. Kaip padėti kūdikiui išvengti pilvo skausmų?
Pasak tyrėjų, vaikai, kurie leidžia laiką prie išmaniųjų telefonų ir planšetinių kompiuterių ekranų, miega mažiau nei tie vaikai, kurie šių įrenginių nenaudoja.
Naujas tyrimas apie vaikų miegą ir liečiamus ekranus: rezultatai ne juokais gąsdina
Nuo ko priklauso motinos pieno riebumas ir ar galima reguliuoti pieno sudėtį
Žinome, kad taip, kaip kūdikis žinda, lemia pagaminamo pieno kiekį. Tačiau mažiau kalbama apie pieno sudėtį.
Svarbiausia informacija apie meningokokinę infekciją
Susirgimai meningokokine infekcija dažnesni šaltuoju metų laiku, žiemos–pavasario mėnesiais, pikas būna vasario–gegužės mėnesiais.
Meningitas – ūminis smegenų dangalų uždegimas. Kartais uždegimas gali išplisti ir į pačias smegenis, tuomet susirgimą vadinsime meningoencefalitu.
Ko nežinome apie klastingąjį meningitą
Vaiką pykina: apie kokias ligas tai gali signalizuoti
Ką svarbu žinoti tėvams, jei vaikas vemia: priežastys ir pirmoji pagalba.
Kineziterapeutė: masažas ir mankšta vaikui turi neįkainojamą vertę
Ne visi vaikai krykštauja iš laimės, kai juos mankština ar masažuoja profesionalas. Kartais tai tampa tikru išbandymu mažyliui ir jo šeimai.
Pirmieji mažylio žingsniai visada tėvams kelia daug klausimų: kodėl vaikas dar nevaikšto, kai kaimynų bendraamžis bėgioja? Ką daryti, jei vaikas vaikšto pasistiebęs.
Kaip padėti vaikui žengti pirmuosius žingsnius: atsako kineziterapeutė
3 klausimai kineziterapeutei: ar jau vėluoja raida ir reikia pagalbos?
Kiekvieno vaiko raida individuali, tačiau kai mažylis nedaro kažko, apie ką rašoma vaiko raidos vadovėliuose, tėvai sunerimsta: laukti ar kreiptis pagalbos iškart?
10 patarimų, kaip išrinkti vaikams saugias kalėdines dovanas
Kalėdos – dovanų metas, o kas labiau mėgsta dovanas, nei vaikai? Tiesa, prieš džiugindami mažuosius spalvingais žaislais, nepamirškime atkreipti dėmesį į tai, iš ko jie pagaminti. Žaisluose gali slypėti įvairios pavojingos cheminės medžiagos.
Tai gali tapti persilaužimu kovoje prieš staigios kūdikio mirties sindromą. Jau kelis dešimtmečius mokslininkai ieško priežasties, dėl kurios netikėtai miršta vos gimę mažyliai.
Staigi kūdikio mirtis: mokslininkai aptiko vieną dėsningumą
Kaip suprasti kūdikio verksmo priežastį ir padėti jam?
Kūdikio verksmas – vienintelė komunikacijos priemonė, kuria išreiškiami visi negatyvūs išgyvenimai.
Ką reikia žinoti, jei vaikas vartojo antibiotikus
Yra tėvų, manančių, kad vaikai visuomet gali išgyventi ir be antibiotikų. Medikai sako, kad tai nėra tiesa: vaikų, kaip ir suaugusiųjų, organizmas yra skirtingas, taigi vienų atsparumas ligoms yra geras, kitų - nelabai.
Žindymas – ypatingas ir be galo individualus mamos ir vaikučio ryšys, tad griežtų taisyklių čia nėra ir būti negali, tačiau kartais pasėjama įvairiausių netiesų ir mitų, kurie pakiša koją.
Gydytojos atsakymai į visoms žindančioms mamoms rūpimus klausimus
Viena dažniausių vaikiškų ligų suaktyvėja šaltuoju metų laiku
Apie rotavirusinę infekciją sklando daug mitų ir gandų. Kuriais iš jų tikėti neverta?
Septyni būdai, kaip pagerinti seksą po gimdymo
Džiaugiatės kūdikiu, tačiau lovoje – visiškas štilis? Daugeliui ką tik mamomis tapusių moterų grįžimas prie gero sekso tampa rimtu iššūkiu.
"Šių metų pradžioje keturias sesutes Mileną, Lėją, Luknę ir Luką pradėjome lankyti, kai joms tebuvo penki mėnesiai. Net nepastebėjome, kaip prabėgo laikas ir mes jau kartu švenčiame jų pirmąjį gimtadienį", - sako "HiPP" atstovai Lietuvoje, su gausiomis dovanomis nuvykę pasveikinti ketvertuko ir jų nuostabios mamos Linos.
Kaip šiandien gyvena garsusis Tauragės ketvertukas?
Atopinis dermatitas – viena dažniausių vaikų odos ligų
Kaip elgtis, jei mažylio oda labai sausa, jį vargina intensyvus niežėjimas, atsiranda raudoni bėrimai?
Kuo ypatingi merinosų vilnos drabužiai?
Vaikiški merinosų vilnos drabužėliai – vieni natūraliausių, kokių tik galime pasiūlyti savo mažyliams.
Vasara vaikams – maudynių, pramogų ir žaidimų gryname ore metas. Tačiau sveikatos specialistai pabrėžia, kad tėvai turėtų atidžiau prižiūrėti saulėje žaidžiančius vaikus – bet kokie odos paraudimai nuo saulės gali turėti ilgalaikių pasekmių.
Kokiomis valandomis nepatartina su vaikais būti lauke