10 patarimų, kad neprailgtų kelionė su automobiliu

 (12)
Važiuojate automobiliu į lietuviškąjį pajūrį ar keliaujate po Europą? Patarimai, kad kelionė neprailgtų, o ir būtų saugi.
10 patarimų, kad neprailgtų kelionė su automobiliu
© Shutterstock nuotr.

10 patarimų visiems atostogaujantiems su automobiliu.

Nevažiuokite naktį, nors ir labai taupote laiką

Atsisakykite važiavimo naktį, nors jis ir labai vilioja, nes vaikas miega, o judėjimas kelyje nedidelis. Medikai įspėja: tarp antros ir trečios valandos nakties žmogaus darbingumo ir dėmesingumo kreivė pasiekia dugną. Taigi, smarkiai išauga avarijos rizika.

TAIP PAT SKAITYKITE:

Kaip padėti uodų sugeltam vaikui?

Geriau leiskitės į kelionę vos išaušus ar ankstyvą vakarą.

Rytais paprastai esame dėmesingesni, darbingesni ir žvalesni, negu vakarais, be to, vėsesniu oru važiuoti yra smagiau. Jei automobilyje veikia oro kondicionierius, kelionei puikiai galima išnaudoti ir vaiko popiečio miegą.

Venkite dienų, kai keliauja beveik visi.

Kelionės tikslą pasieksite kur kas lengviau, jei keliausite dienomis, kai ne visi išvažiavę į automagistrales. Tokios karštos dienos paprastai yra penktadienio popietė ir savaitgaliai. Jei savaitgalių ar švenčių neišvengsi, reikėtų laiku pasižymėti žemėlapyje „atsarginius kelių variantus".

Vaikai iki 135 cm ūgio sėdi kėdutėse.

Jeigu automobiliu keliaujate į svečią šalį, pasidomėkite, kokios vaikų vežimo taisyklės yra joje. Kai kuriose Europos Sąjungos valstybėse vaikas saugos kėdutėje turi sėdėti net iki 150 cm ūgio, ir to nesilaikant galima užsidirbti nemenką baudą. Lietuvoje vaikai automobilio kėdutėse sėdi iki 135 cm ūgio. Nenuolaidžiaukite vaikams, jei jie norės iš jos išlipti. Verčiau darykite pertraukėlę stabtelėti.

Reguliariai darykite pertraukas.

Daugiau nei dvi valandos kėdutėje - tikrai nepalanku nė vieno vaiko stuburui! Be to, ir didesniems vaikams kas pora valandų reikia pajudėti. Išlipkite į gryną orą. Išnaudokite pertrauką pabėgioti su vaikais lenkčių. Arba pašokinėkite iš pradžių ant vienos kojos, paskui ant kitos.

Idealus variantas keliaujant su vaikais - sustoti poilsio aikštelėse bent su suoliuku. Jei keliaujate po svečias šalis P ženklu pažymėtose aikštelėse kartais galite rasti ir smėlio dėžę, ir pervystymo lentą kūdikiui tualete.

Pasirūpinkite patogia apranga ir avalyne.

Suvaržyti vaikai greit pradeda zirzti. Ilgai važiuojant pasiūlykite jiems nusiauti batukus, taip bus patogiau mažoms kojytėms. Vaikams, kaip ir suaugusiems, praverčia kelioninės apykaklės - pagalvės.

Svarbiausius daiktus susidėkite į rankinį bagažą.

Drėgnosios servetėlės, žaislas ir sausainis užkandai turi būti automobilio salone, kad prireikus nereikėtų specialiai sustoti ir iškrauti visos automobilio bagažinės. Iš būtinųjų daiktų dar patartina po ranka visada turėti lengvą antklodę, sauskelnių ir drabužėlių persirengti.

Žinokite keletą gudrybių, jei vaiką važiuojant pykina.

Kad nepykintų automobilyje, geriausia sėdėti šešėlyje bei žiūrėti į priekį, neskaityti knygų, nežaisti telefonu, nežiūrėti pro šoninį stiklą, kur ypač greitai keičiasi vaizdai. Padeda vandens gėrimas mažais gurkšneliais, gumos kramtymas bei reguliarios pertraukėlės. Svarbu ir tolygus važiavimas, nes jei važiuosite kalnuotose ar daug posūkių turinčiose vietovėse, užsupti gali bet kurį iš mūsų.

Idealiausia, jei automobilyje yra klimato kontrolė.

Kaip išvengti kaitros automobilyje? Žinoma, šaunu, jei automobilyje yra klimato kontrolės sistema, ir jūs patys galite nusistatyti oro emperatūrą viduje. Jei automobilis senesnio modelio, yra keletas kitų variantų. Galima važiuoti automobiliu su atidarytais langais, tačiau kyla skersvėjo pavojus. Galima sustojus karštą dieną išlipti pasivaikščioti ir tada atvėsinti automobilį. Kai vėl į jį įlipsite, bus vėsu, bet nepūs nuolat labai šaltas oras.

Pasirūpinkite vaikų užimtumu automobilyje

Laikas važiuojant sutrumpės, jei iš anksto pagalvosite, ką veiksite kelyje. Važiuojant puikiai tinka vaikiška muzika ir dainelės. Galite vaikams paimti ausines, arba dainuoti visi kartu. Su didesniais kelyje galima žaisti žodžių žaidimus ir taip trumpinti ilgą kelią.

Trys žodžių žaidimai:

Kokia raide prasideda žodis?

Sugalvokite raidę ir sakykite visi iš eilės žodžius, kurie ja prasideda. Galima pasunkinti užduotį - sakyti ne visus žinomus žodžius,o tik sutartus - gyvūnų pavadinimus, vardus ar miestų pavadinimus.

Sekam pasaką

Kiekvienas iš eilės paeiliui sako po žodį, taip, kad išeitų vientisas pasakojimas. Kuo labiau nederantys žodžiai bus vienas šalia kito, tuo bus juokingiau.

Atspėk

Pažaiskite spėliojimo žaidimą, kai apibūdinate daiktą, o šalia esantis turi atspėti, apie ką kalbate. Žinoma, žodžiai turi atitikti ūsų vaiko amžių. Kol jis pakankamai mažas, pakaks jam geriausiai žinomų dalykų apibūdinimo: „Pūkuotas, su ūsais ir kniaukia" (kačiukas); „Geltona, labai rūgšti,dedama į arbatą" (citrina) ir pan.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata

Mokslininkai įspėja: tėvai, migdykite gimusius vaikus savo kambaryje (22)

Pagal naujausias JAV pediatrų rekomendacijas, naujagimiai mažiausiai pirmus šešis gyvenimo mėnesius turi miegoti tėvų miegamajame. Taip siekiama sumažinti su miegu susijusių mirčių riziką.

Tyrimas rodo, kad mažakraujyste sergančių kūdikių ir mažų vaikų Lietuvoje daugėja

Kaip teigia Vaikų ligoninės gydytoja vaikų hematologė Audronė Mulevičienė, atliekanti tyrimą dėl netinkamos mitybos sukeltų vaikų mažakraujysčių, šiandien labai svarbu atskleisti priežastis, kodėl Lietuvoje daugėja vaikų, sergančių mažakraujyste, ir ką daryti, kad vaikų mityba būtų visavertė.

Kaip šiandien gyvena garsusis Tauragės ketvertukas? (2)

"Šių metų pradžioje keturias sesutes Mileną, Lėją, Luknę ir Luką pradėjome lankyti, kai joms tebuvo penki mėnesiai. Net nepastebėjome, kaip prabėgo laikas ir mes jau kartu švenčiame jų pirmąjį gimtadienį", - sako "HiPP" atstovai Lietuvoje, su gausiomis dovanomis nuvykę pasveikinti ketvertuko ir jų nuostabios mamos Linos.

Atopinis dermatitas – viena dažniausių vaikų odos ligų

Kaip elgtis, jei mažylio oda labai sausa, jį vargina intensyvus niežėjimas, atsiranda raudoni bėrimai?

Mokome vaiką išsipūsti nosį: 2 smagūs būdai

Kai užklumpa sloga, pirmoji pagalba – nosies valymas. Kaip išvalyti nosį vaikui, kuris nemoka pats jos išsipūsti?

Dažniausia ausų valymo klaida: kodėl ji kelia pavojų (1)

Tenka pripažinti, kad kūdikių priežiūrai skirtų higieninių procedūrų nėra taip jau ir daug: mes juos maudome, kerpame nagus ir turbūt valome ausis, tiesa? Vis dėlto aiškėja, kad geriau kūdikių ausų tam skirtais krapštukais nevalyti, bent jau nedaryti to taip, kaip darome sau.

Kuo ypatingi merinosų vilnos drabužiai?

Vaikiški merinosų vilnos drabužėliai – vieni natūraliausių, kokių tik galime pasiūlyti savo mažyliams.

Kokiomis valandomis nepatartina su vaikais būti lauke

Vasara vaikams – maudynių, pramogų ir žaidimų gryname ore metas. Tačiau sveikatos specialistai pabrėžia, kad tėvai turėtų atidžiau prižiūrėti saulėje žaidžiančius vaikus – bet kokie odos paraudimai nuo saulės gali turėti ilgalaikių pasekmių.

Koks vaiko gimimo svoris yra etaloninis? (5)

Žmogaus kūno sudėjimas yra nulemtas genų, tačiau kūno svorį visais gyvenimo laikotarpiais, įskaitant ir paslėptąjį motinos įsčiose, veikia daugybė veiksnių.

Vaikas paplūdimyje – nuogas: ką apie tai manote? (112)

Kokio amžiaus vaikui dera paplūdimyje būti apsivilkusiam maudymosi kostiumėlį? O gal jums netrukdo, kai mažieji plikinėja prie vandens telkinių?

Efektyvi pagalba vaikui, turinčiam odos problemų

Vaikus auginančios šeimos gali patvirtinti, jog vienos dažniausių ikimokyklinio amžiaus vaikų sveikatos problemų yra įvairios odos ligos – egzemos, atopinis dermatitas, alerginiai bėrimai ir pan. Išberta, paraudusi, niežtinti, itin sausa oda kamuoja ir kūdikius, ir paaugusius vaikus.

Netinkamai naudojamos kėdutės gali tapti skaudžios nelaimės priežastimi

2009 m. Izraelyje 15 mėnesių mergaitė sugebėjo atsistoti maitinimo kėdutėje, nes nebuvo tinkamai prisegta. Ji prarado pusiausvyrą, nukrito ant grindų ir susitrenkė galvą.

Dviejų mamų patirtis: kaip pastebėjau, kad mano vaikas turi autizmo bruožų (24)

Autizmo paliesti vaikai tokie skirtingi, kad net po kelias dešimtis metų su jais dirbantys specialistai teigia, jog atrasti du vienodus autistiškus vaikus praktiškai neįmanoma.

Medikai įspėja: vienas populiariausių vaistų gali kelti didžiulę grėsmę (21)

Tėvai savo vaikų skausmą ir karščiavimą paracetamoliu malšina nuo šeštojo praėjusio amžiaus dešimtmečio. Pasirodo, mums visiems reikia atnaujinti ir pagilinti savo žinias apie šį vaistą, kad galėtume saugiai juo gydyti savo vaikus.

Nuomonė apie žindančias viešumoje: ir taip, jos trikdo (120)

Mūsų buvo gal keliolika. Visos – su keliomis išimtimis – mamos, kelios su vaikais, veiksmas – vaikų žaidimų aikštelė, staliukai, ir mes ratu.