10 patarimų, kad neprailgtų kelionė su automobiliu

 (12)
Važiuojate automobiliu į lietuviškąjį pajūrį ar keliaujate po Europą? Patarimai, kad kelionė neprailgtų, o ir būtų saugi.
© Shutterstock nuotr.

10 patarimų visiems atostogaujantiems su automobiliu.

Nevažiuokite naktį, nors ir labai taupote laiką

Atsisakykite važiavimo naktį, nors jis ir labai vilioja, nes vaikas miega, o judėjimas kelyje nedidelis. Medikai įspėja: tarp antros ir trečios valandos nakties žmogaus darbingumo ir dėmesingumo kreivė pasiekia dugną. Taigi, smarkiai išauga avarijos rizika.

TAIP PAT SKAITYKITE:

Kaip padėti uodų sugeltam vaikui?

Geriau leiskitės į kelionę vos išaušus ar ankstyvą vakarą.

Rytais paprastai esame dėmesingesni, darbingesni ir žvalesni, negu vakarais, be to, vėsesniu oru važiuoti yra smagiau. Jei automobilyje veikia oro kondicionierius, kelionei puikiai galima išnaudoti ir vaiko popiečio miegą.

Venkite dienų, kai keliauja beveik visi.

Kelionės tikslą pasieksite kur kas lengviau, jei keliausite dienomis, kai ne visi išvažiavę į automagistrales. Tokios karštos dienos paprastai yra penktadienio popietė ir savaitgaliai. Jei savaitgalių ar švenčių neišvengsi, reikėtų laiku pasižymėti žemėlapyje „atsarginius kelių variantus".

Vaikai iki 135 cm ūgio sėdi kėdutėse.

Jeigu automobiliu keliaujate į svečią šalį, pasidomėkite, kokios vaikų vežimo taisyklės yra joje. Kai kuriose Europos Sąjungos valstybėse vaikas saugos kėdutėje turi sėdėti net iki 150 cm ūgio, ir to nesilaikant galima užsidirbti nemenką baudą. Lietuvoje vaikai automobilio kėdutėse sėdi iki 135 cm ūgio. Nenuolaidžiaukite vaikams, jei jie norės iš jos išlipti. Verčiau darykite pertraukėlę stabtelėti.

Reguliariai darykite pertraukas.

Daugiau nei dvi valandos kėdutėje - tikrai nepalanku nė vieno vaiko stuburui! Be to, ir didesniems vaikams kas pora valandų reikia pajudėti. Išlipkite į gryną orą. Išnaudokite pertrauką pabėgioti su vaikais lenkčių. Arba pašokinėkite iš pradžių ant vienos kojos, paskui ant kitos.

Idealus variantas keliaujant su vaikais - sustoti poilsio aikštelėse bent su suoliuku. Jei keliaujate po svečias šalis P ženklu pažymėtose aikštelėse kartais galite rasti ir smėlio dėžę, ir pervystymo lentą kūdikiui tualete.

Pasirūpinkite patogia apranga ir avalyne.

Suvaržyti vaikai greit pradeda zirzti. Ilgai važiuojant pasiūlykite jiems nusiauti batukus, taip bus patogiau mažoms kojytėms. Vaikams, kaip ir suaugusiems, praverčia kelioninės apykaklės - pagalvės.

Svarbiausius daiktus susidėkite į rankinį bagažą.

Drėgnosios servetėlės, žaislas ir sausainis užkandai turi būti automobilio salone, kad prireikus nereikėtų specialiai sustoti ir iškrauti visos automobilio bagažinės. Iš būtinųjų daiktų dar patartina po ranka visada turėti lengvą antklodę, sauskelnių ir drabužėlių persirengti.

Žinokite keletą gudrybių, jei vaiką važiuojant pykina.

Kad nepykintų automobilyje, geriausia sėdėti šešėlyje bei žiūrėti į priekį, neskaityti knygų, nežaisti telefonu, nežiūrėti pro šoninį stiklą, kur ypač greitai keičiasi vaizdai. Padeda vandens gėrimas mažais gurkšneliais, gumos kramtymas bei reguliarios pertraukėlės. Svarbu ir tolygus važiavimas, nes jei važiuosite kalnuotose ar daug posūkių turinčiose vietovėse, užsupti gali bet kurį iš mūsų.

Idealiausia, jei automobilyje yra klimato kontrolė.

Kaip išvengti kaitros automobilyje? Žinoma, šaunu, jei automobilyje yra klimato kontrolės sistema, ir jūs patys galite nusistatyti oro emperatūrą viduje. Jei automobilis senesnio modelio, yra keletas kitų variantų. Galima važiuoti automobiliu su atidarytais langais, tačiau kyla skersvėjo pavojus. Galima sustojus karštą dieną išlipti pasivaikščioti ir tada atvėsinti automobilį. Kai vėl į jį įlipsite, bus vėsu, bet nepūs nuolat labai šaltas oras.

Pasirūpinkite vaikų užimtumu automobilyje

Laikas važiuojant sutrumpės, jei iš anksto pagalvosite, ką veiksite kelyje. Važiuojant puikiai tinka vaikiška muzika ir dainelės. Galite vaikams paimti ausines, arba dainuoti visi kartu. Su didesniais kelyje galima žaisti žodžių žaidimus ir taip trumpinti ilgą kelią.

Trys žodžių žaidimai:

Kokia raide prasideda žodis?

Sugalvokite raidę ir sakykite visi iš eilės žodžius, kurie ja prasideda. Galima pasunkinti užduotį - sakyti ne visus žinomus žodžius,o tik sutartus - gyvūnų pavadinimus, vardus ar miestų pavadinimus.

Sekam pasaką

Kiekvienas iš eilės paeiliui sako po žodį, taip, kad išeitų vientisas pasakojimas. Kuo labiau nederantys žodžiai bus vienas šalia kito, tuo bus juokingiau.

Atspėk

Pažaiskite spėliojimo žaidimą, kai apibūdinate daiktą, o šalia esantis turi atspėti, apie ką kalbate. Žinoma, žodžiai turi atitikti ūsų vaiko amžių. Kol jis pakankamai mažas, pakaks jam geriausiai žinomų dalykų apibūdinimo: „Pūkuotas, su ūsais ir kniaukia" (kačiukas); „Geltona, labai rūgšti,dedama į arbatą" (citrina) ir pan.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata

Tiesa ir mitai apie gerklės skausmą

Ką tėvai turi žinoti apie gerklės skausmą - vieną dažniausių vaikiškų nusiskundimų šaltuoju metų laiku? Pateikiame svarbiausią informaciją.

Gydytoja atsako į svarbiausius klausimus apie alerginės kilmės atopinį dermatitą (4)

Ar maistas visada daro įtaką bėrimų atsiradimui? Ar alerginės kilmės atopiniam dermatitui svarbus odos drėkinimas? Jūsų dėmesiui - gydytojo alergologo atsakymai į dažniausiai užduodamus klausimus apie alerginės kilmės atopinį dermatitą

Kineziterapeutė: masažas ir mankšta vaikui turi neįkainojamą vertę (4)

Ne visi vaikai krykštauja iš laimės, kai juos mankština ar masažuoja profesionalas. Kartais tai tampa tikru išbandymu mažyliui ir jo šeimai.

Kaip padėti vaikui žengti pirmuosius žingsnius: atsako kineziterapeutė

Pirmieji mažylio žingsniai visada tėvams kelia daug klausimų: kodėl vaikas dar nevaikšto, kai kaimynų bendraamžis bėgioja? Ką daryti, jei vaikas vaikšto pasistiebęs.

3 klausimai kineziterapeutei: ar jau vėluoja raida ir reikia pagalbos?

Kiekvieno vaiko raida individuali, tačiau kai mažylis nedaro kažko, apie ką rašoma vaiko raidos vadovėliuose, tėvai sunerimsta: laukti ar kreiptis pagalbos iškart?

Išsigandusi mama perspėja kitus: mano dukters vos nepasmaugė (14)

Moteris, kurios duktė vos neužduso, nuėjusi miegoti su kombinezonu su užtrauktu, įspėja apie galimus pavojus.

Gydytoja dr. Sigita Petraitienė: kaip atskirti gripą nuo peršalimo? (7)

Vaikų ligų gydytoja pulmonologė dr. Sigita Petraitienė atsako į visiems tėvams rūpimus klausimus susirgus vaikui.

10 patarimų, kaip išrinkti vaikams saugias kalėdines dovanas

Kalėdos – dovanų metas, o kas labiau mėgsta dovanas, nei vaikai? Tiesa, prieš džiugindami mažuosius spalvingais žaislais, nepamirškime atkreipti dėmesį į tai, iš ko jie pagaminti. Žaisluose gali slypėti įvairios pavojingos cheminės medžiagos.

Staigi kūdikio mirtis: mokslininkai aptiko vieną dėsningumą (16)

Tai gali tapti persilaužimu kovoje prieš staigios kūdikio mirties sindromą. Jau kelis dešimtmečius mokslininkai ieško priežasties, dėl kurios netikėtai miršta vos gimę mažyliai.

Anksčiau laiko gimus vaikui, pagalbos reikia ne tik jam, bet ir jo artimiesiems

Ar galite įsivaizduoti, kad į šį pasaulį atėjus naujagimiui galėtumėte jausti ne džiaugsmą ir laimę, o nežinomybę, baimę ir neviltį? Tai jausmai, kuriais gyvena kiekviena anksčiau laiko naujagimio susilaukusi šeima.

Nepakeičiamas produktas tiems, kas neseniai susilaukė vaikų (1)

Kraitelį vaikui rūpestingi tėvai pradeda ruošti dar iki gimimo. Vaikų prekių parduotuvės, prekybos centrai ir vaistinės lūžta nuo prekių gausos, todėl neretai galima pasiklysti ir visko prisipirkti per daug.

Ką reikia žinoti, jei vaikas vartojo antibiotikus

Yra tėvų, manančių, kad vaikai visuomet gali išgyventi ir be antibiotikų. Medikai sako, kad tai nėra tiesa: vaikų, kaip ir suaugusiųjų, organizmas yra skirtingas, taigi vienų atsparumas ligoms yra geras, kitų - nelabai.

Gydytojos atsakymai į visoms žindančioms mamoms rūpimus klausimus (17)

Žindymas – ypatingas ir be galo individualus mamos ir vaikučio ryšys, tad griežtų taisyklių čia nėra ir būti negali, tačiau kartais pasėjama įvairiausių netiesų ir mitų, kurie pakiša koją.

Viena dažniausių vaikiškų ligų suaktyvėja šaltuoju metų laiku (1)

Apie rotavirusinę infekciją sklando daug mitų ir gandų. Kuriais iš jų tikėti neverta?

Mokslininkai įspėja: tėvai, migdykite ką tik gimusius vaikus savo kambaryje (45)

Pagal naujausias JAV pediatrų rekomendacijas, naujagimiai mažiausiai pirmus šešis gyvenimo mėnesius turi miegoti tėvų miegamajame. Taip siekiama sumažinti su miegu susijusių mirčių riziką.