10 patarimų, kad neprailgtų kelionė su automobiliu

 (12)
Važiuojate automobiliu į lietuviškąjį pajūrį ar keliaujate po Europą? Patarimai, kad kelionė neprailgtų, o ir būtų saugi.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

10 patarimų visiems atostogaujantiems su automobiliu.

Nevažiuokite naktį, nors ir labai taupote laiką

Atsisakykite važiavimo naktį, nors jis ir labai vilioja, nes vaikas miega, o judėjimas kelyje nedidelis. Medikai įspėja: tarp antros ir trečios valandos nakties žmogaus darbingumo ir dėmesingumo kreivė pasiekia dugną. Taigi, smarkiai išauga avarijos rizika.

TAIP PAT SKAITYKITE:

Kaip padėti uodų sugeltam vaikui?

Geriau leiskitės į kelionę vos išaušus ar ankstyvą vakarą.

Rytais paprastai esame dėmesingesni, darbingesni ir žvalesni, negu vakarais, be to, vėsesniu oru važiuoti yra smagiau. Jei automobilyje veikia oro kondicionierius, kelionei puikiai galima išnaudoti ir vaiko popiečio miegą.

Venkite dienų, kai keliauja beveik visi.

Kelionės tikslą pasieksite kur kas lengviau, jei keliausite dienomis, kai ne visi išvažiavę į automagistrales. Tokios karštos dienos paprastai yra penktadienio popietė ir savaitgaliai. Jei savaitgalių ar švenčių neišvengsi, reikėtų laiku pasižymėti žemėlapyje „atsarginius kelių variantus".

Vaikai iki 135 cm ūgio sėdi kėdutėse.

Jeigu automobiliu keliaujate į svečią šalį, pasidomėkite, kokios vaikų vežimo taisyklės yra joje. Kai kuriose Europos Sąjungos valstybėse vaikas saugos kėdutėje turi sėdėti net iki 150 cm ūgio, ir to nesilaikant galima užsidirbti nemenką baudą. Lietuvoje vaikai automobilio kėdutėse sėdi iki 135 cm ūgio. Nenuolaidžiaukite vaikams, jei jie norės iš jos išlipti. Verčiau darykite pertraukėlę stabtelėti.

Reguliariai darykite pertraukas.

Daugiau nei dvi valandos kėdutėje - tikrai nepalanku nė vieno vaiko stuburui! Be to, ir didesniems vaikams kas pora valandų reikia pajudėti. Išlipkite į gryną orą. Išnaudokite pertrauką pabėgioti su vaikais lenkčių. Arba pašokinėkite iš pradžių ant vienos kojos, paskui ant kitos.

Idealus variantas keliaujant su vaikais - sustoti poilsio aikštelėse bent su suoliuku. Jei keliaujate po svečias šalis P ženklu pažymėtose aikštelėse kartais galite rasti ir smėlio dėžę, ir pervystymo lentą kūdikiui tualete.

Pasirūpinkite patogia apranga ir avalyne.

Suvaržyti vaikai greit pradeda zirzti. Ilgai važiuojant pasiūlykite jiems nusiauti batukus, taip bus patogiau mažoms kojytėms. Vaikams, kaip ir suaugusiems, praverčia kelioninės apykaklės - pagalvės.

Svarbiausius daiktus susidėkite į rankinį bagažą.

Drėgnosios servetėlės, žaislas ir sausainis užkandai turi būti automobilio salone, kad prireikus nereikėtų specialiai sustoti ir iškrauti visos automobilio bagažinės. Iš būtinųjų daiktų dar patartina po ranka visada turėti lengvą antklodę, sauskelnių ir drabužėlių persirengti.

Žinokite keletą gudrybių, jei vaiką važiuojant pykina.

Kad nepykintų automobilyje, geriausia sėdėti šešėlyje bei žiūrėti į priekį, neskaityti knygų, nežaisti telefonu, nežiūrėti pro šoninį stiklą, kur ypač greitai keičiasi vaizdai. Padeda vandens gėrimas mažais gurkšneliais, gumos kramtymas bei reguliarios pertraukėlės. Svarbu ir tolygus važiavimas, nes jei važiuosite kalnuotose ar daug posūkių turinčiose vietovėse, užsupti gali bet kurį iš mūsų.

Idealiausia, jei automobilyje yra klimato kontrolė.

Kaip išvengti kaitros automobilyje? Žinoma, šaunu, jei automobilyje yra klimato kontrolės sistema, ir jūs patys galite nusistatyti oro emperatūrą viduje. Jei automobilis senesnio modelio, yra keletas kitų variantų. Galima važiuoti automobiliu su atidarytais langais, tačiau kyla skersvėjo pavojus. Galima sustojus karštą dieną išlipti pasivaikščioti ir tada atvėsinti automobilį. Kai vėl į jį įlipsite, bus vėsu, bet nepūs nuolat labai šaltas oras.

Pasirūpinkite vaikų užimtumu automobilyje

Laikas važiuojant sutrumpės, jei iš anksto pagalvosite, ką veiksite kelyje. Važiuojant puikiai tinka vaikiška muzika ir dainelės. Galite vaikams paimti ausines, arba dainuoti visi kartu. Su didesniais kelyje galima žaisti žodžių žaidimus ir taip trumpinti ilgą kelią.

Trys žodžių žaidimai:

Kokia raide prasideda žodis?

Sugalvokite raidę ir sakykite visi iš eilės žodžius, kurie ja prasideda. Galima pasunkinti užduotį - sakyti ne visus žinomus žodžius,o tik sutartus - gyvūnų pavadinimus, vardus ar miestų pavadinimus.

Sekam pasaką

Kiekvienas iš eilės paeiliui sako po žodį, taip, kad išeitų vientisas pasakojimas. Kuo labiau nederantys žodžiai bus vienas šalia kito, tuo bus juokingiau.

Atspėk

Pažaiskite spėliojimo žaidimą, kai apibūdinate daiktą, o šalia esantis turi atspėti, apie ką kalbate. Žinoma, žodžiai turi atitikti ūsų vaiko amžių. Kol jis pakankamai mažas, pakaks jam geriausiai žinomų dalykų apibūdinimo: „Pūkuotas, su ūsais ir kniaukia" (kačiukas); „Geltona, labai rūgšti,dedama į arbatą" (citrina) ir pan.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata

Kokią žuvį sveikiausia valgyti

Dažnai nepelnytai užmirštama ir nevertinama žuvis yra tikrai vertingas produktas mūsų vaikams.

Gydytojai tvirtina, kad mamos pienas yra neįkainojamas

Lygiai prieš metus, 2017 metų balandžio 7 dieną, VU Vaikų ligoninėje pirmą kartą naujagimiui buvo duota donorinis motinos pieno lašas. Taip prasidėjo Motinos pieno banko istorija.

Kurią košę sveikiausia valgyti vaikams

Košėse gausu angliavandenių, mineralinių medžiagų, vitaminų (ypač B grupės), skaidulų, todėl jos puikiai reguliuoja virškinimo sistemą, neleidžia užkietėti viduriukams.

Meningokokinė infekcija pražudė antrą vaiką

Meningogokinė infekcija pražudė jau antrą vaiką šiemet. Tai Eltai patvirtino Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro atstovė, daktarė Daiva Razmuvienė.

Vaikų ligoninės priėmime – darbymetis: įdiegta naujovė, kurią svarbu žinoti tėvams

Iki šiol Vaikų ligoninės priėmime pacientai buvo priimami pagal vadinamąjį šviesoforą, bet nuo šiol į eilę bus rikiuojami vadovaujantis ne trimis, o penkiomis spalvomis.

Veiksmingiausia pagalba susirgus: gydytojai klounai dalijosi išbandytais receptais

Mes lankome ne ligą, o vaiką. Taip penktadienį naujienų agentūros ELTA konferencijų salėje surengtoje spaudos konferencijoje „Kas slypi už Raudonųjų nosių“, sakė gydytojai klounai.

Daugėja skiepijančių vaikus nuo meningokokinės B tipo infekcijos

Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenimis, Lietuva pirmauja Europoje pagal sergamumą meningokokine B tipo infekcija.

Kaip stiprinti vaiko imunitetą

Mūsų imunitetas – labai sudėtinga, tačiau drauge ir protinga sistema. Stiprus imunitetas padeda išvengti ligų, o susirgus – greičiau ir lengviau pasveikti. Žuvų taukai yra viena tinkamiausių priemonių mažųjų imuninei sistemai stiprinti, kadangi jų sudėtyje yra sveikatai naudingų omega-3 riebalų rūgščių bei vitaminų A, D ir E.

Naudingosios kruopos, kurias sveika valgyti kiekvienam

Ar viską žinote apie maistinguosius grikius? 8 argumentai, kodėl jie turi būti mažų vaikų mityboje.

Gydytoja – apie virusą, kurį gauname nuo mus bučiuojančių tėvų ar kitų artimųjų

Net 90 proc. žmonių herpeso virusą „nešiojasi" savo trišakiame nerve. Kaip jo nepažadinti?

Šiuolaikinių tėvų klaidos, kurias daro daugelis

Kiekvienas tėtis ir mama nori užauginti laimingą ir savimi pasitikintį vaiką. Tačiau neretai mūsų, tėvų, žodžiai gerokai skiriasi nuo mūsų pačių veiksmų. Kokias klaidas šiuolaikiniai tėvai daro dažniausiai?

Vaiko akių uždegimas: priežastys ir gydymas

Kai vaiko akys ima ašaroti, traiškanoja, parausta, dažniausiai įtariame akių uždegimą ir kreipiamės į gydytoją – kaip jis patars gydyti?

Kad smegenys veiktų kaip tobuliausias kompiuteris

Sudėtingiausias ir aktyviausias mūsų organas smegenys – tarsi galingas kompiuteris, kurio atmintyje telpa net 4 terabaitai informacijos.

Meningokokinė infekcija pavojingiausia vaikams iki penkerių metų

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, pernai Lietuvoje užregistruotas 81 susirgimo meningokokine infekcija atvejis, iš kurių pusė – 40, vaikų iki penkerių metų.

Epilepsija - ne vien priepuoliai, įspėja vaikų neurologai

Epilepsija - ne vien priepuoliai, įspėja vaikų neurologai, kitų sričių medikams pristatydami Dravet sindromą - retą epilepsijos formą, kol kas Lietuvoje genetiškai patvirtintą tik šešiems vaikams.