10 patarimų, kad neprailgtų kelionė su automobiliu

 (12)
Važiuojate automobiliu į lietuviškąjį pajūrį ar keliaujate po Europą? Patarimai, kad kelionė neprailgtų, o ir būtų saugi.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

10 patarimų visiems atostogaujantiems su automobiliu.

Nevažiuokite naktį, nors ir labai taupote laiką

Atsisakykite važiavimo naktį, nors jis ir labai vilioja, nes vaikas miega, o judėjimas kelyje nedidelis. Medikai įspėja: tarp antros ir trečios valandos nakties žmogaus darbingumo ir dėmesingumo kreivė pasiekia dugną. Taigi, smarkiai išauga avarijos rizika.

TAIP PAT SKAITYKITE:

Kaip padėti uodų sugeltam vaikui?

Geriau leiskitės į kelionę vos išaušus ar ankstyvą vakarą.

Rytais paprastai esame dėmesingesni, darbingesni ir žvalesni, negu vakarais, be to, vėsesniu oru važiuoti yra smagiau. Jei automobilyje veikia oro kondicionierius, kelionei puikiai galima išnaudoti ir vaiko popiečio miegą.

Venkite dienų, kai keliauja beveik visi.

Kelionės tikslą pasieksite kur kas lengviau, jei keliausite dienomis, kai ne visi išvažiavę į automagistrales. Tokios karštos dienos paprastai yra penktadienio popietė ir savaitgaliai. Jei savaitgalių ar švenčių neišvengsi, reikėtų laiku pasižymėti žemėlapyje „atsarginius kelių variantus".

Vaikai iki 135 cm ūgio sėdi kėdutėse.

Jeigu automobiliu keliaujate į svečią šalį, pasidomėkite, kokios vaikų vežimo taisyklės yra joje. Kai kuriose Europos Sąjungos valstybėse vaikas saugos kėdutėje turi sėdėti net iki 150 cm ūgio, ir to nesilaikant galima užsidirbti nemenką baudą. Lietuvoje vaikai automobilio kėdutėse sėdi iki 135 cm ūgio. Nenuolaidžiaukite vaikams, jei jie norės iš jos išlipti. Verčiau darykite pertraukėlę stabtelėti.

Reguliariai darykite pertraukas.

Daugiau nei dvi valandos kėdutėje - tikrai nepalanku nė vieno vaiko stuburui! Be to, ir didesniems vaikams kas pora valandų reikia pajudėti. Išlipkite į gryną orą. Išnaudokite pertrauką pabėgioti su vaikais lenkčių. Arba pašokinėkite iš pradžių ant vienos kojos, paskui ant kitos.

Idealus variantas keliaujant su vaikais - sustoti poilsio aikštelėse bent su suoliuku. Jei keliaujate po svečias šalis P ženklu pažymėtose aikštelėse kartais galite rasti ir smėlio dėžę, ir pervystymo lentą kūdikiui tualete.

Pasirūpinkite patogia apranga ir avalyne.

Suvaržyti vaikai greit pradeda zirzti. Ilgai važiuojant pasiūlykite jiems nusiauti batukus, taip bus patogiau mažoms kojytėms. Vaikams, kaip ir suaugusiems, praverčia kelioninės apykaklės - pagalvės.

Svarbiausius daiktus susidėkite į rankinį bagažą.

Drėgnosios servetėlės, žaislas ir sausainis užkandai turi būti automobilio salone, kad prireikus nereikėtų specialiai sustoti ir iškrauti visos automobilio bagažinės. Iš būtinųjų daiktų dar patartina po ranka visada turėti lengvą antklodę, sauskelnių ir drabužėlių persirengti.

Žinokite keletą gudrybių, jei vaiką važiuojant pykina.

Kad nepykintų automobilyje, geriausia sėdėti šešėlyje bei žiūrėti į priekį, neskaityti knygų, nežaisti telefonu, nežiūrėti pro šoninį stiklą, kur ypač greitai keičiasi vaizdai. Padeda vandens gėrimas mažais gurkšneliais, gumos kramtymas bei reguliarios pertraukėlės. Svarbu ir tolygus važiavimas, nes jei važiuosite kalnuotose ar daug posūkių turinčiose vietovėse, užsupti gali bet kurį iš mūsų.

Idealiausia, jei automobilyje yra klimato kontrolė.

Kaip išvengti kaitros automobilyje? Žinoma, šaunu, jei automobilyje yra klimato kontrolės sistema, ir jūs patys galite nusistatyti oro emperatūrą viduje. Jei automobilis senesnio modelio, yra keletas kitų variantų. Galima važiuoti automobiliu su atidarytais langais, tačiau kyla skersvėjo pavojus. Galima sustojus karštą dieną išlipti pasivaikščioti ir tada atvėsinti automobilį. Kai vėl į jį įlipsite, bus vėsu, bet nepūs nuolat labai šaltas oras.

Pasirūpinkite vaikų užimtumu automobilyje

Laikas važiuojant sutrumpės, jei iš anksto pagalvosite, ką veiksite kelyje. Važiuojant puikiai tinka vaikiška muzika ir dainelės. Galite vaikams paimti ausines, arba dainuoti visi kartu. Su didesniais kelyje galima žaisti žodžių žaidimus ir taip trumpinti ilgą kelią.

Trys žodžių žaidimai:

Kokia raide prasideda žodis?

Sugalvokite raidę ir sakykite visi iš eilės žodžius, kurie ja prasideda. Galima pasunkinti užduotį - sakyti ne visus žinomus žodžius,o tik sutartus - gyvūnų pavadinimus, vardus ar miestų pavadinimus.

Sekam pasaką

Kiekvienas iš eilės paeiliui sako po žodį, taip, kad išeitų vientisas pasakojimas. Kuo labiau nederantys žodžiai bus vienas šalia kito, tuo bus juokingiau.

Atspėk

Pažaiskite spėliojimo žaidimą, kai apibūdinate daiktą, o šalia esantis turi atspėti, apie ką kalbate. Žinoma, žodžiai turi atitikti ūsų vaiko amžių. Kol jis pakankamai mažas, pakaks jam geriausiai žinomų dalykų apibūdinimo: „Pūkuotas, su ūsais ir kniaukia" (kačiukas); „Geltona, labai rūgšti,dedama į arbatą" (citrina) ir pan.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata

Kokių uogų ir nuo kada galima duoti kūdikiui (1)

Visose uogose yra įvairių vitaminų, ląstelienos, mineralinių ir kitų medžiagų, todėl tai puiki priemonė stiprinti vaiko sveikatą.

Klaida, kurią daro daugelis mažų vaikų tėvų: kineziterapeutės komentaras

Automobilinės kėdutės yra puikus išradimas – pagal Kelių eismo taisykles jos privalomos visiems vaikams nuo gimimo iki tol, kol jų ūgis pasiekia 135 cm.

Ar galima autizmą įtarti jau kūdikiui: naujausių tyrimų apžvalga (6)

Mokslas nenumaldomai žengia pirmyn, siekiama autizmą diagnozuoti kuo anksčiau, tačiau vis dar lieka nemažai neatsakytų klausimų.

Puola uodai: 9 priemonės, kurios saugo nuo šių bjaurybių (18)

Dėl plonytės odos uodai ypač mėgsta vaikus. Taip pat manoma, kad uodams labiau, negu įprastai patinka nėščiosios moterys, mat dėl nėštumo metu atsirandančių hormonų jos išskiria specifinio kvapo prakaitą.

Vaikas vežimėlyje: klaida, kuri gali brangiai kainuoti

Kūdikio vežimėlį stumdantys tėvai neretai daro vieną klaidą, kuri, pasirodo, nėra jau tokia nekalta, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.

Tėvai aplaidžiai žiūri į šį medikų patarimą, o pasekmės gali būti skaudžios

Jau seniai tėvai įspėjami nevalyti vaikams ausų su higieniniais vatos pagaliukais, ir vis tik daugybė vaikų dėl šios priežasties atsiduria ligoninėse.

Mamų patirtys: kaip įpratinti vaiką išmiegoti visą naktį (2)

Juokaujama, kad tėvai, neseniai susilaukę vaiko, gimtadienio, Kalėdų ir visų kitų įmanomų švenčių proga dovanų prašo vieno – ramios nakties.

Ar galima išvengti autizmo (21)

Ar galima išvengti autizmo? Atsakymas į šį klausimą domina ne tik tėvus, bet ir medikus bei mokslininkus, kurie ieško sąsajų tarp ligų, vaistų vartojimo, gyvenimo būdo ir autizmo diagnozės.

Išsami vaikų baseinų Vilniuje apžvalga: kur eiti geriausia (1)

Dabar labai populiaru dar metukų nesulaukusius vaikučius vesti ne tik į muzikos mokyklėles, bet ir lankyti su jais mankštas baseine. Tinklaraštininkė Kristina apžvelgia baseinus kūdikiams Vilniuje.

Kas trukdo moterims ilgai žindyti (37)

Kol mama krūtimi maitina kūdikį, daugeliui klausimų dėl to nekyla, tačiau kodėl pakankamai neigiamai vertinamas mažamečių maitinimas krūtimi?

Jei mažylį vargina pilvo diegliai

Reta mama gali pasigirti pirmaisiais kūdikio auginimo mėnesiais išvengusi košmaro, pavadinto pilvo diegliai. Kai mažylis kartais net klykia iš skausmo, mama atsiduria beviltiškoje situacijoje. Kaip padėti kūdikiui išvengti pilvo skausmų?

Naujas tyrimas apie vaikų miegą ir liečiamus ekranus: rezultatai ne juokais gąsdina (7)

Pasak tyrėjų, vaikai, kurie leidžia laiką prie išmaniųjų telefonų ir planšetinių kompiuterių ekranų, miega mažiau nei tie vaikai, kurie šių įrenginių nenaudoja.

Nuo ko priklauso motinos pieno riebumas ir ar galima reguliuoti pieno sudėtį (1)

Žinome, kad taip, kaip kūdikis žinda, lemia pagaminamo pieno kiekį. Tačiau mažiau kalbama apie pieno sudėtį.

Klaidos, kurias daro mamos, augindamos mažus vaikus (4)

Svajojate būti tobula mama? To norėtų visos, tačiau tai vargu ar įmanoma.

Vaikas apsinuodijo: svarbu žinoti

Minint Apsinuodijimų prevencijos savaitę 2017 m. kovo 20 – 26 d., kurios šūkis: „Saugus namuose!“, Vilniaus visuomenės sveikatos biuras atkreipia dėmesį apsinuodijimų prevenciją tarp mažamečių vaikų.