Jeigu jūsų vaikas nevalgus, išbandykite šias gudrybes

 (2)
„Mano vaikas nevalgo", „Mano vaikas nemėgsta" - panašių skundų mažų vaikų tėvai išsako dažnai. Kas gali padėti pagerinti vaiko apetitą?
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

8 patarimai tėvams, kurie savo vaiką vadina „nevalgiuku".

Geros emocijos

Valgymas turi būti maloni procedūra, sukelianti vaikui gerų emocijų. Kad ir kaip susinervinusi ar susirūpinusi būtumėte, blogas emocijas paslėpkite ir sėskitės valgyti geros nuotaikos. Tai nereiškia, kad kiekvienas valgymas turi būti būti kažkoks ypatingas šou - su lėkščių žongliravimu ar žaidimais. Ne. Tačiau pykčiui ir blogoms emocijoms prie stalo - ne vieta.

Pasirinkimo laisvė

Neverskite vaiko valgyti per prievartą. Nekiškite jam viso maisto, tiek, kiek jums atrodo „reikia" suvalgyti. Kiek įmanoma, leiskite pasirinkti: su kuo valgys kotletą: agurku ar pomidoru? Ko užsipils ant blynų: grietinės ar uogienės? Tegul vaikas nusprendžia pats. Tiesa, pasirinkimo variantų turi būti kiek mažiau ir juos pateikite vaikui jūs, neužduokite atviro klausimo: „Su kuo valgysi mėsą?". Mažam vaikui gali būti per sunku į jį atsakyti.

Pagarba

Neaptarinėkite prie vaiko jo mitybos įpročių. Neskųskite jo seneliams, vyrui ar draugei. Jeigu jums tai rūpi ir norite pasidalinkite, raskite laiką, kai vaikas jūsų negirdės.

Mažos porcijos

Tai paprasta, bet labai veiksminga gudrybė: mažos porcijos vaikui yra patrauklesnės, negu pilna lėkštė. Pasiūlykite vaikui mažesnes maisto porcijas, palikdami teisę pakartoti. Taip skatinsite vaiką paprašyti dar, pajausti ir mokytis reguliuoti sotumo-alkio jausmą.

Visi kartu

Vaikai valgo geriau tada, kai visa šeima kartu sėdi prie stalo ir pietauja. Kompanijoje visada smagiau, ko gero, pastebėjote tą iš darželio gyvenimo, kai vaikas kartu su draugais graužia morkas, į kurias namie žiūrėti nenori. Bendri pusryčiai, pietūs arba vakarienė ne tik gerina vaiko apetitą, bet ir padeda užmegzti tvirtesnius tarpusavio santykius, kuria šeimos tradicijas.

Kūrybingumas

Būkite supratingi ir kantrūs. Jei vaikas nevalgo dėl psichologinių priežasčių, pabandykite jas įveikti pasiūlydama vaikui nupiešti pietų ar vakarienės metą. Arba sukurkite pasaką apie šunelį Mopsių, kuris baisiai nemėgo valgyti, bet vieną kartą... Pasakos ne tik gali padėti vaikui suprasti, kad valgyti yra smagu ir malonu, bet ir padeda mokyti stalo etiketo taisyklių.

Būkite lankstūs

Keiskite valgymo įpročius. Pavyzdžiui, pasiūlykite šįkart prie stalo sėstis ne į savo vietą, o, pavyzdžiui, į tėčio vietą. Nepamirškite pabrėžti ypatingos sėdėjimo vietos privalumų. „Tas, kuris sėdi šioje kėdėje, visada gerai valgo!".

Alternatyva

Jeigu vaikas nevalgo kokio nors produkto, pakeiskite jį panašios sudėties, kaloringumo ir maistingumo produktu. Nepamirškite, kad vaiko skonis yra ne jūsų skonis, ir jis turi teisę nemėgti to, kas jums yra labai skanu.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata

Veiksmingiausia pagalba susirgus: gydytojai klounai dalijosi išbandytais receptais

Mes lankome ne ligą, o vaiką. Taip penktadienį naujienų agentūros ELTA konferencijų salėje surengtoje spaudos konferencijoje „Kas slypi už Raudonųjų nosių“, sakė gydytojai klounai.

Daugėja skiepijančių vaikus nuo meningokokinės B tipo infekcijos

Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenimis, Lietuva pirmauja Europoje pagal sergamumą meningokokine B tipo infekcija.

Kaip stiprinti vaiko imunitetą

Mūsų imunitetas – labai sudėtinga, tačiau drauge ir protinga sistema. Stiprus imunitetas padeda išvengti ligų, o susirgus – greičiau ir lengviau pasveikti. Žuvų taukai yra viena tinkamiausių priemonių mažųjų imuninei sistemai stiprinti, kadangi jų sudėtyje yra sveikatai naudingų omega-3 riebalų rūgščių bei vitaminų A, D ir E.

Naudingosios kruopos, kurias sveika valgyti kiekvienam

Ar viską žinote apie maistinguosius grikius? 8 argumentai, kodėl jie turi būti mažų vaikų mityboje.

Gydytoja – apie virusą, kurį gauname nuo mus bučiuojančių tėvų ar kitų artimųjų

Net 90 proc. žmonių herpeso virusą „nešiojasi" savo trišakiame nerve. Kaip jo nepažadinti?

Šiuolaikinių tėvų klaidos, kurias daro daugelis

Kiekvienas tėtis ir mama nori užauginti laimingą ir savimi pasitikintį vaiką. Tačiau neretai mūsų, tėvų, žodžiai gerokai skiriasi nuo mūsų pačių veiksmų. Kokias klaidas šiuolaikiniai tėvai daro dažniausiai?

Vaiko akių uždegimas: priežastys ir gydymas

Kai vaiko akys ima ašaroti, traiškanoja, parausta, dažniausiai įtariame akių uždegimą ir kreipiamės į gydytoją – kaip jis patars gydyti?

Kad smegenys veiktų kaip tobuliausias kompiuteris

Sudėtingiausias ir aktyviausias mūsų organas smegenys – tarsi galingas kompiuteris, kurio atmintyje telpa net 4 terabaitai informacijos.

Meningokokinė infekcija pavojingiausia vaikams iki penkerių metų

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, pernai Lietuvoje užregistruotas 81 susirgimo meningokokine infekcija atvejis, iš kurių pusė – 40, vaikų iki penkerių metų.

Epilepsija - ne vien priepuoliai, įspėja vaikų neurologai

Epilepsija - ne vien priepuoliai, įspėja vaikų neurologai, kitų sričių medikams pristatydami Dravet sindromą - retą epilepsijos formą, kol kas Lietuvoje genetiškai patvirtintą tik šešiems vaikams.

Rimantas Kėvalas: smurtas prieš vaikus tęsiasi

Kauno klinikų Vaikų ligų klinikos vadovas prof. Rimantas Kėvalas teigia, kad smurto prieš vaikus nesumažėjo ir greitai nesumažės.

Klausiame gydytojos: kokios liaudiškos priemonės tinka gydyti vaikus

Norėdamos, kad mūsų vaikai būtų sveiki, prasidėjus ligų sezonui ar pasirodžius pirmiesiems „peršalimo" ligų požymiams, vaikams duodame vitamino C, citrinos ir česnako.

8 patarimai, kurie padės išvengti ar sumažinti virusų tikimybę

Šaltasis metų laikotarpis neatsiejamas nuo varvančių vaikų nosių, skaudančių gerklių ar, dar blogiau, lipte limpančių virusų. Dažnos mažųjų ligos žiemą ne tik silpnina imunitetą, įkalina vaikus namuose, bet neretai sutrikdo įprastą šeimos rutiną. Šie 8 paprasti patarimai padės sumažinti pavojų susirgti.

Dažnos žindymo problemos: kaip padėti sau ir vaikui (1)

Žindymas - dar vienas malonumas, kurio negali patirti vyrai. Ne veltui daugelis jų kūdikį žindančios moters vaizdą vadina pačiu gražiausiu. Bet ką daryti, jei malonios akimirkos virsta tikrų tikriausiu košmaru? Juk būna dienų, kai priglaustas prie krūties kūdikis ne nurimsta. Priešingai, ima blaškytis, muistytis, net verkti. Kodėl taip atsitinka?

Verdame pirmą košę kūdikiui: kokia ji turi būti

Kūdikiui sulaukus 4-6 mėnesių, kai jam nebeužtenka mamos pieno ar mišinuko, rekomenduojama pradėti primaitinimą kietu maistu.