Jeigu jūsų vaikas nevalgus, išbandykite šias gudrybes

 (2)
„Mano vaikas nevalgo", „Mano vaikas nemėgsta" - panašių skundų mažų vaikų tėvai išsako dažnai. Kas gali padėti pagerinti vaiko apetitą?
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

8 patarimai tėvams, kurie savo vaiką vadina „nevalgiuku".

Geros emocijos

Valgymas turi būti maloni procedūra, sukelianti vaikui gerų emocijų. Kad ir kaip susinervinusi ar susirūpinusi būtumėte, blogas emocijas paslėpkite ir sėskitės valgyti geros nuotaikos. Tai nereiškia, kad kiekvienas valgymas turi būti būti kažkoks ypatingas šou - su lėkščių žongliravimu ar žaidimais. Ne. Tačiau pykčiui ir blogoms emocijoms prie stalo - ne vieta.

Pasirinkimo laisvė

Neverskite vaiko valgyti per prievartą. Nekiškite jam viso maisto, tiek, kiek jums atrodo „reikia" suvalgyti. Kiek įmanoma, leiskite pasirinkti: su kuo valgys kotletą: agurku ar pomidoru? Ko užsipils ant blynų: grietinės ar uogienės? Tegul vaikas nusprendžia pats. Tiesa, pasirinkimo variantų turi būti kiek mažiau ir juos pateikite vaikui jūs, neužduokite atviro klausimo: „Su kuo valgysi mėsą?". Mažam vaikui gali būti per sunku į jį atsakyti.

Pagarba

Neaptarinėkite prie vaiko jo mitybos įpročių. Neskųskite jo seneliams, vyrui ar draugei. Jeigu jums tai rūpi ir norite pasidalinkite, raskite laiką, kai vaikas jūsų negirdės.

Mažos porcijos

Tai paprasta, bet labai veiksminga gudrybė: mažos porcijos vaikui yra patrauklesnės, negu pilna lėkštė. Pasiūlykite vaikui mažesnes maisto porcijas, palikdami teisę pakartoti. Taip skatinsite vaiką paprašyti dar, pajausti ir mokytis reguliuoti sotumo-alkio jausmą.

Visi kartu

Vaikai valgo geriau tada, kai visa šeima kartu sėdi prie stalo ir pietauja. Kompanijoje visada smagiau, ko gero, pastebėjote tą iš darželio gyvenimo, kai vaikas kartu su draugais graužia morkas, į kurias namie žiūrėti nenori. Bendri pusryčiai, pietūs arba vakarienė ne tik gerina vaiko apetitą, bet ir padeda užmegzti tvirtesnius tarpusavio santykius, kuria šeimos tradicijas.

Kūrybingumas

Būkite supratingi ir kantrūs. Jei vaikas nevalgo dėl psichologinių priežasčių, pabandykite jas įveikti pasiūlydama vaikui nupiešti pietų ar vakarienės metą. Arba sukurkite pasaką apie šunelį Mopsių, kuris baisiai nemėgo valgyti, bet vieną kartą... Pasakos ne tik gali padėti vaikui suprasti, kad valgyti yra smagu ir malonu, bet ir padeda mokyti stalo etiketo taisyklių.

Būkite lankstūs

Keiskite valgymo įpročius. Pavyzdžiui, pasiūlykite šįkart prie stalo sėstis ne į savo vietą, o, pavyzdžiui, į tėčio vietą. Nepamirškite pabrėžti ypatingos sėdėjimo vietos privalumų. „Tas, kuris sėdi šioje kėdėje, visada gerai valgo!".

Alternatyva

Jeigu vaikas nevalgo kokio nors produkto, pakeiskite jį panašios sudėties, kaloringumo ir maistingumo produktu. Nepamirškite, kad vaiko skonis yra ne jūsų skonis, ir jis turi teisę nemėgti to, kas jums yra labai skanu.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata

Vaikas išmoko vaikščioti: kokios dažniausios traumos jo tyko

Laimingiausi tėvai yra tada, kol neserga vaikai, nesusižeidžia, nepatenka į ligoninę. Tačiau kartais dėl menko neapdairumo jie smarkiai susižaloja.

Pristatomos naujausios žindymo rekomendacijos Lietuvoje

Žindymo skatinimo komitetas parengė informacinį lankstinuką „Sėkmingo žindymo žingsneliai", kurį rekomenduoja įteikti kiekvienai iš gimdymo stacionaro išvykstančiai mamai.

Įvardijo, kokiais atvejais vaikams skubioji pagalba bus teikiama nedelsiant (3)

Nedelsiant, tą pačią minutę, vaikams pagalba turės būti teikiama, prasidėjus traukuliams, jei vaikas labai kraujuos, ar kitais atvejais, išvardytais naujoje skubiosios pagalbos teikimo tvarkoje, kuri įsigalios nuo liepos.

Žaidimai saulėje: 10 svarbiausių taisyklių, kaip pasirūpinti vaiko oda

Vasara dar tik prasideda, tačiau kaitri saulė mus džiugina jau visą mėnesį.

Nuo liepos 1-osios skiepų kalendorius pasipildo nauja nemokama vakcina kūdikiams ir vaikams (3)

Nuo liepos 1-osios nemokamai B tipo meningokokinės infekcijos vakcina bus skiepijami kūdikiai ir vaikai.

Kas nulemia, kokią kraujo grupę paveldės vaikas +LENTELĖ

Kraujo grupė ir rezus faktorius - nuo seno žinomi genetiniai požymiai. Jau vaisius juos turi ir jie išlieka nepakitę visą gyvenimą.

11 faktų apie vaisių, kurį valgyti sveika nors ir kiekvieną dieną

Pirkdami vaikams brangius egzotinius vaisius ir uogas dažnai nepelnytai nuvertiname lietuvišką sodo obuolį.

Žindymas ir vaiko dantų sveikata: gydytojo komentaras

Daugelis mamų nori kuo ilgiau žindyti savo kūdikius. Tačiau baimę kelia dantukų sveikata. Ar nepakenks naktinis žindymas kūdikio dantukams?

Interviu apie nevalgius vaikus su gydytoja, kuris pakeis požiūrį į šią problemą (2)

Tėvai neretai skundžiasi, kad jų vaikai praktiškai nieko nevalgo. Nenori pietų, pusryčių, vakarienės - nieko, kas vadinama sveiku maistu. Arba geria tik pieną ir nieko daugiau. Ką daryti, kad vaikas valgytų?

Svarbiausi patarimai, kaip tinkamai pasirūpinti vaiko oda saulėtą dieną

Atėjus šiltajam metų sezonui, viena iš svarbiausių tėvų užduočių – pasirūpinti vaiko odos apsauga nuo saulės. Pasidomėkime, kuo vaikų oda skiriasi nuo suaugusiųjų ir kokios apsaugos jai reikėtų.

Prieš duodami braškių vaikui, atminkite šį tą svarbaus

Prekybos vietose jau pasirodė pirmosios braškės. Jei ketinate jų pirkti vaikams, atminkite kelias svarbias taisykles.

Mama Viktorija dvynius nuo žūties išgelbėjusius medikus vadina angelais

Kauno klinikose vykusiame susitikime – šeimos su dvynukais ir gydytojai, padėję jiems išvysti pasaulį.

Naudingoji daržovė, kurią sveika valgyti ne tik vaikams

Šią daržovę dėl žalios spalvos mamos juokais vadina Šreko. Ji labai vertinga savo maistiniu požiūriu, todėl ją valgantys mažieji bus ir sveiki, ir stiprūs.

Kada prireikia cezario pjūvio operacijos

Operacija, kai pjaunama pilvo siena, gimdos sienelė ir išimamas vaisius bei placenta, vadinama cezario pjūviu.

TIESA IR MITAI apie geležies trūkumą +KONKURSAS ir net 10 dovanų! (REZULTATAI)

Kaip pastebėti, kad vaiko organizmui trūksta geležies? Ar kraujo tyrimas yra vienintelis diagnostikos būdas? Ką daryti, jei paaiškėja, kad geležies visgi trūksta?