Jeigu jūsų vaikas nevalgus, išbandykite šias gudrybes

 (2)
„Mano vaikas nevalgo", „Mano vaikas nemėgsta" - panašių skundų mažų vaikų tėvai išsako dažnai. Kas gali padėti pagerinti vaiko apetitą?
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

8 patarimai tėvams, kurie savo vaiką vadina „nevalgiuku".

Geros emocijos

Valgymas turi būti maloni procedūra, sukelianti vaikui gerų emocijų. Kad ir kaip susinervinusi ar susirūpinusi būtumėte, blogas emocijas paslėpkite ir sėskitės valgyti geros nuotaikos. Tai nereiškia, kad kiekvienas valgymas turi būti būti kažkoks ypatingas šou - su lėkščių žongliravimu ar žaidimais. Ne. Tačiau pykčiui ir blogoms emocijoms prie stalo - ne vieta.

Pasirinkimo laisvė

Neverskite vaiko valgyti per prievartą. Nekiškite jam viso maisto, tiek, kiek jums atrodo „reikia" suvalgyti. Kiek įmanoma, leiskite pasirinkti: su kuo valgys kotletą: agurku ar pomidoru? Ko užsipils ant blynų: grietinės ar uogienės? Tegul vaikas nusprendžia pats. Tiesa, pasirinkimo variantų turi būti kiek mažiau ir juos pateikite vaikui jūs, neužduokite atviro klausimo: „Su kuo valgysi mėsą?". Mažam vaikui gali būti per sunku į jį atsakyti.

Pagarba

Neaptarinėkite prie vaiko jo mitybos įpročių. Neskųskite jo seneliams, vyrui ar draugei. Jeigu jums tai rūpi ir norite pasidalinkite, raskite laiką, kai vaikas jūsų negirdės.

Mažos porcijos

Tai paprasta, bet labai veiksminga gudrybė: mažos porcijos vaikui yra patrauklesnės, negu pilna lėkštė. Pasiūlykite vaikui mažesnes maisto porcijas, palikdami teisę pakartoti. Taip skatinsite vaiką paprašyti dar, pajausti ir mokytis reguliuoti sotumo-alkio jausmą.

Visi kartu

Vaikai valgo geriau tada, kai visa šeima kartu sėdi prie stalo ir pietauja. Kompanijoje visada smagiau, ko gero, pastebėjote tą iš darželio gyvenimo, kai vaikas kartu su draugais graužia morkas, į kurias namie žiūrėti nenori. Bendri pusryčiai, pietūs arba vakarienė ne tik gerina vaiko apetitą, bet ir padeda užmegzti tvirtesnius tarpusavio santykius, kuria šeimos tradicijas.

Kūrybingumas

Būkite supratingi ir kantrūs. Jei vaikas nevalgo dėl psichologinių priežasčių, pabandykite jas įveikti pasiūlydama vaikui nupiešti pietų ar vakarienės metą. Arba sukurkite pasaką apie šunelį Mopsių, kuris baisiai nemėgo valgyti, bet vieną kartą... Pasakos ne tik gali padėti vaikui suprasti, kad valgyti yra smagu ir malonu, bet ir padeda mokyti stalo etiketo taisyklių.

Būkite lankstūs

Keiskite valgymo įpročius. Pavyzdžiui, pasiūlykite šįkart prie stalo sėstis ne į savo vietą, o, pavyzdžiui, į tėčio vietą. Nepamirškite pabrėžti ypatingos sėdėjimo vietos privalumų. „Tas, kuris sėdi šioje kėdėje, visada gerai valgo!".

Alternatyva

Jeigu vaikas nevalgo kokio nors produkto, pakeiskite jį panašios sudėties, kaloringumo ir maistingumo produktu. Nepamirškite, kad vaiko skonis yra ne jūsų skonis, ir jis turi teisę nemėgti to, kas jums yra labai skanu.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata

Oficialu: kūdikiai Lietuvoje bus skiepijami nuo B tipo meningokoko (11)

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pasirašė įsakymą, kuriuo į vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių yra įtraukiami skiepai nuo B tipo meningokokinės infekcijos. Planuojama, kad kūdikiai bus pradėti skiepyti jau šių metų liepos mėnesį, kai tik bus nupirktos ir į Lietuvą pristatytos vakcinos.

Kaip pagimdyti be skausmo: natūralios ir medikamentinės priemonės

Priemonių padėti sumažinti gimdymo skausmą yra įvairių. Vienos jų natūralios, kitos - medicininės. Kaip moteris gali padėti sau gimdymo metu ir kokią pagalbą siūlo medikai, pasakoja Kauno krikščioniškųjų gimdymo namų Akušerijos skyriaus vedėja gydytoja akušerė ginekologė Rasa Babiliūtė.

Žindymas ir alkoholis: privalu žinoti

Nėra nei vienos alkoholio rūšies, kuri nekenktų žindančiai motinai ir kūdikiui.

Kuri ligoninė Lietuvoje verčiausia draugiškiausios žindymui vardo

„Žindymui draugiška" - tai iniciatyva, siekianti tiesiogiai iš mamų surinkti informaciją apie žindymo skatinimą ir palaikymą Lietuvoje nėštumo, gimdymo, buvimo ligoninėje po gimdymo ir vėliau, kūdikio augimo laikotarpiu bei skatinti ir remti žindymą Lietuvoje. Vienas iš iniciatyvos veikos būdų yra Žindymui draugiškiausios ligoninės rinkimai.

Vaikų ligoninės gydytojai perspėja: veganiška mityba vaikams yra pavojinga (15)

Paaiškėjo, kad į Vaikų ligoninę dėl visą savaitę užsitęsusio vėmimo, viduriavimo, vangumo, irzlumo patekęs 7,5 mėnesio kūdikis, kenčia dėl baltymų ir didelio vitamino B12 trūkumo, sveikatai pavojingos mažakraujystės.

Klausimas gydytojai: skiepyti vaiką ar ne (5)

Pastaruoju metu daugelis manęs prašo parašyti savo nuomonę apie skiepus. Iš karto pasakysiu: aš esu tik už vakcinaciją ir ne kitaip.

Daugiavaikiai tėvai kyla į kovą už sveikesnę vaikų mitybą (1)

Daugiavaikiai tėvai kartu su garsiausia šalies gydytoja-dietologe dr. Edita Gaveliene įkūrė neformalų „Super tėvų“ judėjimą, kuriuo sieks keisti maitinimo sistemą šalies ugdymo įstaigose.

Peršalimas nebebaisus. Kas geriau – vaistai ar liaudiškos priemonės?

Atėjus žiemai, suaktyvėja ir virusai. Ir štai mažyliai jau pradėjo kosėti, šniurkščioti nosimis. Ar reikia vaistų? O gal galima apsieiti su liaudiškomis priemonėmis?

Sveikatos psichologė: ką daryti, kai vaikas atsisako gerti vaistus

Noriu papasakoti dvi istorijas iš mūsų gyvenimo apie vaikus, skiepus ir vaistus. Vieną iš jų galima pavadinti sėkmės istorija, o antroji yra, švelniai tariant, probleminis atvejis.

Kaip pagausinti mamos pieno

Žurnalas TAVO VAIKAS nuolat gauna būsimų ir esamų mamų klausimų. Pastarasis - apie mamos pieno pagausinimą.

Kaip laikrodžio persukimai veikia vaikus: 5 patarimai iš patirties (2)

Baigiantis spaliui Lietuvoje įvedamas „žiemos laikas". Šį sekmadienį laikrodžio rodykles turime pasukti valanda atgal.

Žadama kompensuoti skiepus nuo meningokokinės infekcijos vaikams

Šiandien tiesioginėje DELFI konferencijoje dalyvavęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga informavo, kad nuo kitų metų liepos mėnesio valstybė pradės kompensuoti skiepus nuo meningokokinės infekcijos (B grupės).

Ką svarbu žinoti apie norovirusinę infekciją

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) specialistai primena, kad artėjant žiemai atkreiptume dėmesį ne tik į peršalimo ligas, bet ir žarnyno infekcijas.

Kaip sustiprinti vaiko imunitetą – tai turėtų žinoti visi tėveliai (1)

Jūsų vaikas visą vasarą būna sveikas, tačiau vos atėjus rudeniui pradeda šniurkščioti ir kosėti. Ir jus kaskart kankina vienas ir tas pats klausimas: kaip sustiprinti vaiko imunitetą ir ar yra tam kažkokių specialių priemonių? Žinoma, kad yra, tik jas reikia protingai taikyti.

Interviu su gydytoju apie vaikų ūgį: kas nulemia, kad vieni užauga aukšti, o kiti - ne (4)

Dar gimdymo namuose tėvai stengiasi nuspėti būsimą mažylio ūgį. Ar tikrai visuomet aukštiems tėvams gimsta būsimi krepšininkai ir manekenės? Ir, priešingai, žemo ūgio tėvų vaikai niekada aukšti neužauga? Konsultuoja gydytojas endokrinologas dr. Robertas Kemežys.