Kaip išsirinkti geriausią dantų šepetėlį

 (2)
Dantų šepetėlis yra pirmoji dantų priežiūros priemonė, kuri reikalinga dar tada, kai dantukai mažyliui nėra išdygę. Kaip pasirinkti tinkamą dantų šepetėlį ir nepasiklysti didžiulėje jų pasiūloje, pataria odontologė Dovilė Žemgulytė.
vaikas, mergaitė, dantų šepetėlis, higiena, dantys
© Shutterstock nuotr.

Renkantis dantų šepetėlį vaikui, neretai būna nurodytas amžius, kuriam jis skirtas: ar toks klasifikavimas yra naudingas ir verta juo tikėti?

Tokia klasifikacija yra orientacinė ir gali padėti tėveliams geriau atitaikyti dantų šepetėlio dydį. Taip pat yra specialių mažyliams pritaikytų dantų šepetėlių - šepetėliai su specialia rankenėle ar ant piršto tėveliams užmaunami silikoniniai šepetėliai. Visgi, aklai pasikliauti tokia klasifikacija nereiktų.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Žinomas muzikantas netradiciniu būdu įamžino žmonos nėštumą
10 patarimų, kurie padės tapti geresniais tėvais

Kaip patartumėte išsirinkti geriausią dantų šepetėlį vaikui? Į kokius kriterijus kreipti dėmesį?

Šepetėlis vaikui turėtų būti minkštas, netraumuojantis dantenų ir pakankamai smulkus, leidžiantis atlikti judesius nedidelėje vaiko burnytėje. Kol vaikas visai mažas, galima rinktis vieno danties šepetėlį dėl mažos galvutės.

Kai kurie dantų šepetėliai vaikui kainuoja 1.99 Lt, o kiti - 19.99Lt. Ar kaina visada yra rodiklis, kad brangesnis bus geresnis?

Kaina ne visada yra rodiklis renkantis šepetėlį. Reiktų atkreipti dėmesį į šepetėlio dydį (ypač galvutės), taip pat šerelių kietumą ir tankį. Geriausia yra rinktis minkštus šepetėlius, kurių šereliai paskirstyti 2-3 eilėm po 5-6 pluoštelius.

Kai kurie dantų šepetėlių gamintojai vilioja pirkėjus negirdėtais triukais, esą šereliai gaminami iš voverės uodegos plaukų arba, kad šereliai padengti brangiųjų metalų dulkėmis: sakykite, kokia jūsų nuomonė tokių šepetėlių atžvilgiu?

Nėra moksliškai patvirtintų duomenų apie tokių šepetėlių didesnį efektyvumą.

Kaip išsirinkti geriausią dantų šepetėlį
© Shutterstock nuotr.

Kas kiek laiko patartina keisti šepetėlį ir kodėl?

Šepetėlį reiktų keisti kas tris mėnesius arba anksčiau, jei pastebėjote jo nusidėvėjimo požymių. Taip pat šepetėlį į naują reikėtų pakeisti, jei sirgote infekcine liga.

Iki kokio amžiaus tėvai turėtų valyti vaikams dantis patys, arba bent pervalyti po to, kai su šepetėliu "pasižaidžia" patys vaikai?

Valyti dantis reiktų du kartus per dieną. Ryte galima leisti vaikui pačiam išsivalyti dantis - taip formuojami vaiko burnos higienos įpročiai. Vis dėlto, prieš miegą išvalyti dantis turėtų mama ar tėtis. Taip reiktų daryti iki vaikas sulaukia 8 metų - manoma, kad sulaukus tokio amžiaus vaiko rankos motoriniai judesiai yra pakankamai išlavėję ir jie patys gali tinkamai išsivalyti dantis.

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo "TAVO VAIKAS" prenumeratą.


Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata

Gydytoja atsako į svarbiausius klausimus apie alerginės kilmės atopinį dermatitą (4)

Ar maistas visada daro įtaką bėrimų atsiradimui? Ar alerginės kilmės atopiniam dermatitui svarbus odos drėkinimas? Jūsų dėmesiui - gydytojo alergologo atsakymai į dažniausiai užduodamus klausimus apie alerginės kilmės atopinį dermatitą

Kineziterapeutė: masažas ir mankšta vaikui turi neįkainojamą vertę (4)

Ne visi vaikai krykštauja iš laimės, kai juos mankština ar masažuoja profesionalas. Kartais tai tampa tikru išbandymu mažyliui ir jo šeimai.

Kaip padėti vaikui žengti pirmuosius žingsnius: atsako kineziterapeutė

Pirmieji mažylio žingsniai visada tėvams kelia daug klausimų: kodėl vaikas dar nevaikšto, kai kaimynų bendraamžis bėgioja? Ką daryti, jei vaikas vaikšto pasistiebęs.

3 klausimai kineziterapeutei: ar jau vėluoja raida ir reikia pagalbos?

Kiekvieno vaiko raida individuali, tačiau kai mažylis nedaro kažko, apie ką rašoma vaiko raidos vadovėliuose, tėvai sunerimsta: laukti ar kreiptis pagalbos iškart?

Išsigandusi mama perspėja kitus: mano dukters vos nepasmaugė (14)

Moteris, kurios duktė vos neužduso, nuėjusi miegoti su kombinezonu su užtrauktu, įspėja apie galimus pavojus.

Gydytoja dr. Sigita Petraitienė: kaip atskirti gripą nuo peršalimo? (7)

Vaikų ligų gydytoja pulmonologė dr. Sigita Petraitienė atsako į visiems tėvams rūpimus klausimus susirgus vaikui.

10 patarimų, kaip išrinkti vaikams saugias kalėdines dovanas

Kalėdos – dovanų metas, o kas labiau mėgsta dovanas, nei vaikai? Tiesa, prieš džiugindami mažuosius spalvingais žaislais, nepamirškime atkreipti dėmesį į tai, iš ko jie pagaminti. Žaisluose gali slypėti įvairios pavojingos cheminės medžiagos.

Staigi kūdikio mirtis: mokslininkai aptiko vieną dėsningumą (16)

Tai gali tapti persilaužimu kovoje prieš staigios kūdikio mirties sindromą. Jau kelis dešimtmečius mokslininkai ieško priežasties, dėl kurios netikėtai miršta vos gimę mažyliai.

Anksčiau laiko gimus vaikui, pagalbos reikia ne tik jam, bet ir jo artimiesiems

Ar galite įsivaizduoti, kad į šį pasaulį atėjus naujagimiui galėtumėte jausti ne džiaugsmą ir laimę, o nežinomybę, baimę ir neviltį? Tai jausmai, kuriais gyvena kiekviena anksčiau laiko naujagimio susilaukusi šeima.

Nepakeičiamas produktas tiems, kas neseniai susilaukė vaikų (1)

Kraitelį vaikui rūpestingi tėvai pradeda ruošti dar iki gimimo. Vaikų prekių parduotuvės, prekybos centrai ir vaistinės lūžta nuo prekių gausos, todėl neretai galima pasiklysti ir visko prisipirkti per daug.

Ką reikia žinoti, jei vaikas vartojo antibiotikus

Yra tėvų, manančių, kad vaikai visuomet gali išgyventi ir be antibiotikų. Medikai sako, kad tai nėra tiesa: vaikų, kaip ir suaugusiųjų, organizmas yra skirtingas, taigi vienų atsparumas ligoms yra geras, kitų - nelabai.

Gydytojos atsakymai į visoms žindančioms mamoms rūpimus klausimus (17)

Žindymas – ypatingas ir be galo individualus mamos ir vaikučio ryšys, tad griežtų taisyklių čia nėra ir būti negali, tačiau kartais pasėjama įvairiausių netiesų ir mitų, kurie pakiša koją.

Viena dažniausių vaikiškų ligų suaktyvėja šaltuoju metų laiku (1)

Apie rotavirusinę infekciją sklando daug mitų ir gandų. Kuriais iš jų tikėti neverta?

Mokslininkai įspėja: tėvai, migdykite ką tik gimusius vaikus savo kambaryje (45)

Pagal naujausias JAV pediatrų rekomendacijas, naujagimiai mažiausiai pirmus šešis gyvenimo mėnesius turi miegoti tėvų miegamajame. Taip siekiama sumažinti su miegu susijusių mirčių riziką.

Tyrimas rodo, kad mažakraujyste sergančių kūdikių ir mažų vaikų Lietuvoje daugėja

Kaip teigia Vaikų ligoninės gydytoja vaikų hematologė Audronė Mulevičienė, atliekanti tyrimą dėl netinkamos mitybos sukeltų vaikų mažakraujysčių, šiandien labai svarbu atskleisti priežastis, kodėl Lietuvoje daugėja vaikų, sergančių mažakraujyste, ir ką daryti, kad vaikų mityba būtų visavertė.