Kaip laikrodžio persukimai veikia vaikus: 5 patarimai iš patirties

 (2)
Baigiantis spaliui Lietuvoje įvedamas „žiemos laikas". Šį sekmadienį laikrodžio rodykles turime pasukti valanda atgal.
© Adobe Stock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Vasaros laikas šiemet oficialiai atšaukiamas spalio 29-ąją 4 valandą ryto. Pasukus rodykles viena valanda atgal, nuo sekmadienio miegosime valanda ilgiau, rytais daugiau džiaugsimės šviesa, tačiau greičiau sutems vakare. Žiemos laikas tęsis iki paskutinio kovo sekmadienio.

Vaikai kur kas jautriau negu suaugusieji reaguoja į laikrodžio persukimus ir prisitaikyti prie pakitusio paros meto jiems gali būti sunkiau.

Laimė, prisitaikyti prie laiko pokyčių yra lengviau, kai laikrodžiai atsukami atgal, o ne pasukami į priekį. Štai keli patarimai, kurie padės vaikui priprasti prie naujo paros ritmo.

Guldykite vaikus šiek tiek vėliau

Pradėkite vaikus guldyti 15 minučių vėliau ir kitomis dienomis didinkite šį laiką, kad sekmadienį į lovas jie nueitų visa valanda vėliau.

Leiskite jiems ilgiau pažaisti lauke

Kol dar šviesu, leiskite vaikams ilgiau pažaisti lauke, kad vakarais jie ilgiau išliktų aktyvūs.

Pakeiskite maudymosi ir vakarienės laiką

Pamažu pradėkite vėlinti vaikų maudymosi ir vakarienės laiką, kad per likusias dienas jie pasiruoštų laiko pokyčiams.

Apribokite cukraus kiekį ir bet kokius produktus su kofeinu

Visada atidžiai stebėkite, ką pavakary valgo jūsų vaikas: bet kokie saldumynai ar produktai, turintys kofeino, gali turėti neigiamų pasekmių jų miego trukmei.

Ilgiau laikykite uždegtas šviesas ir atitrauktas užuolaidas

Kuo daugiau šviesos per likusias dienas padės jūsų vaikui ilgiau išlikti budriam – ir padės prisitaikyti prie atsukto laiko.

Pakoreguokite savo pačių dienotvarkę

Tokiu pačiu būdu pakoreguokite ne tik vaikų, bet ir savo pačių dienotvarkę – tai padės visai šeimai sklandžiau ir lengviau pereiti prie žiemos laiko.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata

Kokią žuvį sveikiausia valgyti

Dažnai nepelnytai užmirštama ir nevertinama žuvis yra tikrai vertingas produktas mūsų vaikams.

Gydytojai tvirtina, kad mamos pienas yra neįkainojamas

Lygiai prieš metus, 2017 metų balandžio 7 dieną, VU Vaikų ligoninėje pirmą kartą naujagimiui buvo duota donorinis motinos pieno lašas. Taip prasidėjo Motinos pieno banko istorija.

Kurią košę sveikiausia valgyti vaikams

Košėse gausu angliavandenių, mineralinių medžiagų, vitaminų (ypač B grupės), skaidulų, todėl jos puikiai reguliuoja virškinimo sistemą, neleidžia užkietėti viduriukams.

Meningokokinė infekcija pražudė antrą vaiką

Meningogokinė infekcija pražudė jau antrą vaiką šiemet. Tai Eltai patvirtino Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro atstovė, daktarė Daiva Razmuvienė.

Vaikų ligoninės priėmime – darbymetis: įdiegta naujovė, kurią svarbu žinoti tėvams

Iki šiol Vaikų ligoninės priėmime pacientai buvo priimami pagal vadinamąjį šviesoforą, bet nuo šiol į eilę bus rikiuojami vadovaujantis ne trimis, o penkiomis spalvomis.

Veiksmingiausia pagalba susirgus: gydytojai klounai dalijosi išbandytais receptais

Mes lankome ne ligą, o vaiką. Taip penktadienį naujienų agentūros ELTA konferencijų salėje surengtoje spaudos konferencijoje „Kas slypi už Raudonųjų nosių“, sakė gydytojai klounai.

Daugėja skiepijančių vaikus nuo meningokokinės B tipo infekcijos

Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenimis, Lietuva pirmauja Europoje pagal sergamumą meningokokine B tipo infekcija.

Kaip stiprinti vaiko imunitetą

Mūsų imunitetas – labai sudėtinga, tačiau drauge ir protinga sistema. Stiprus imunitetas padeda išvengti ligų, o susirgus – greičiau ir lengviau pasveikti. Žuvų taukai yra viena tinkamiausių priemonių mažųjų imuninei sistemai stiprinti, kadangi jų sudėtyje yra sveikatai naudingų omega-3 riebalų rūgščių bei vitaminų A, D ir E.

Naudingosios kruopos, kurias sveika valgyti kiekvienam

Ar viską žinote apie maistinguosius grikius? 8 argumentai, kodėl jie turi būti mažų vaikų mityboje.

Gydytoja – apie virusą, kurį gauname nuo mus bučiuojančių tėvų ar kitų artimųjų

Net 90 proc. žmonių herpeso virusą „nešiojasi" savo trišakiame nerve. Kaip jo nepažadinti?

Šiuolaikinių tėvų klaidos, kurias daro daugelis

Kiekvienas tėtis ir mama nori užauginti laimingą ir savimi pasitikintį vaiką. Tačiau neretai mūsų, tėvų, žodžiai gerokai skiriasi nuo mūsų pačių veiksmų. Kokias klaidas šiuolaikiniai tėvai daro dažniausiai?

Vaiko akių uždegimas: priežastys ir gydymas

Kai vaiko akys ima ašaroti, traiškanoja, parausta, dažniausiai įtariame akių uždegimą ir kreipiamės į gydytoją – kaip jis patars gydyti?

Kad smegenys veiktų kaip tobuliausias kompiuteris

Sudėtingiausias ir aktyviausias mūsų organas smegenys – tarsi galingas kompiuteris, kurio atmintyje telpa net 4 terabaitai informacijos.

Meningokokinė infekcija pavojingiausia vaikams iki penkerių metų

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, pernai Lietuvoje užregistruotas 81 susirgimo meningokokine infekcija atvejis, iš kurių pusė – 40, vaikų iki penkerių metų.

Epilepsija - ne vien priepuoliai, įspėja vaikų neurologai

Epilepsija - ne vien priepuoliai, įspėja vaikų neurologai, kitų sričių medikams pristatydami Dravet sindromą - retą epilepsijos formą, kol kas Lietuvoje genetiškai patvirtintą tik šešiems vaikams.