Reklama

Kaip šiandien gyvena garsusis Tauragės ketvertukas?

 (3)
"Šių metų pradžioje keturias sesutes Mileną, Lėją, Luknę ir Luką pradėjome lankyti, kai joms tebuvo penki mėnesiai. Net nepastebėjome, kaip prabėgo laikas ir mes jau kartu švenčiame jų pirmąjį gimtadienį", - sako "HiPP" atstovai Lietuvoje, su gausiomis dovanomis nuvykę pasveikinti ketvertuko ir jų nuostabios mamos Linos.
Ketvertukas švenčia gimtadienį
© Asmeninio albumo nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Šiek tiek istorijos

2015 metų rugsėjo 8 d. Kauno klinikose kas minutę gimė keturios sesutės. Mergaičių gimimo svoris buvo labai įvairus: Lėjos – 1780 g, Milenos – 1710 g, Luknės – 1630 g ir mažėlės Lukos – 1022 g. Mergaitės dar kurį laiką su mama Lina praleido Kauno klinikose, po to iškeliavo namo į labai jaukų Taurų kaimą pas tėtį ir vyresnius brolius, kuriems tuo metu buvo 10 ir 16 metų.

Sesutės sparčiai auga, o Milena ypatingai - ir dabar ji tiek ūgiu (76 cm), tiek svoriu (10 kg) pirmauja tarp sesių. Luknė su Lėja ne tik labai panašios viena į kitą, bet ir panašaus ūgio (71 cm) bei svorio (7,5-7,6 kg), tuo tarpu Milena iš visų išsiskiria savo ūgiu, o Luka – smulkumu (67cm/6,3kg).

Trys sesutės mus pasitinka būdamos labai erdviame manieže, kuriame daug įvairių žaislų, taigi joms nėra kada liūdėti: Milena iš karto parodė, kaip moka manieže, prisilaikydama tvorelės (taip kad net visa tvorelė judėjo), pati atsistoti ir stovėti, Lėja įdėmiai tyrinėjo, kokie čia svečiai atvyko, o Luknė, pamačiusi tuos svečius, kažkodėl labai susigraudino. Lina paaiškino, kad pastaruoju metu ją dažnai apima nerimas, kai pamato svetimus žmones. Tačiau mažoji Luka visai nepabūgo nematytų žmonių: mielai suposi ant kolegės rankų ir be jokių baimių leido mamytei pailsėti.

Tiesa, per šiuos metu šeimą supurtė pokyčiai – Lina atviravo su vyru jau kurį laiką nebegyvenanti kartu. „Mergaičių tėvelis mums padeda finansiškai, bet neprižiūri dukrų. Nenoriu apie jį net kalbėti, mes nebegyvename kartu. Paliko, pabėgo – nesvarbu, jau seniai mes taip. Tačiau sūnūs labai padeda, ne nuolat, bet, jei yra namuose, o kuri mergaitė ima verkti, nereikia prašyti, kad nueitų pažiūrėti, kas nutiko. Galiu ir į parduotuvę nueiti, ir į turgų, kur reikia, ten išeinu. Aišku, ilgam nepalieku, bet valandai-dviems seses pažiūri“, – pasakojo ji. Apie tai daugiau skaitykite čia.

Atvykome pas mergaites su trijų aukštų HiPP tortu, ant kurio puikavosi karūna su užrašu: iš vienos pusės – Milenai, Lukai, Lėjai ir Luknei 1 metai, o iš kitos pusės – HiPP-60 ekologiškos kokybės metų. Taigi švenčiame dvigubą jubiliejų. Tortą pagaminome iš kelių rūšių ekologiškų HiPP spaudžiamų tyrelių, HiPP košių, HiPP ryžių paplotėlių bei ekologiškų džiovintų vaisių HiPP batonėlių. Daug laiko netruko, kai torto aukštai pradėjo žaibiškai mažėti.

Visko mažylės ragavo, o ypatingai patiko HiPP vaisių batonėliai. Kadangi mergaitės labai skaniai valgė “tortuką”, tai mes paklausėme mamos, kodėl nededa dukrytėms seilinukų – vis mažiau drabužių reikėtų keisti, o po to ir skalbti. Pasirodo sesutės labai sėkmingai viena kitai juos nuima – kažkodėl joms ta atributika atrodo visai nereikalinga. Todėl mama net negaišta tam laiko.

Mažylių apetitu mama skųstis negali. Kiekvieną rytą ir vakarą jos suvalgo po 260 ml ekologiško HiPP2 mišinuko. Ryte mamai tereikia paruošti ir paduoti mišinuko, o jos jau pačios pavalgo ir po to dar dažniausiai sugrįžta į Miegelio karalystę. Tuo tarpu Lina taip pat kartais pasinaudoja tuo ramiu laikotarpiu ir leidžia sau trumpam prigulti. Taip nutiko ir tos dienos, kai mes lankėmės, rytą.

Prabudus mama galvoja: “Kažkaip labai ramu”. Nueina pažiūrėt mergaičių – ogi vienos nėra lovelėje. Neramu. Nuėjus į sūnaus kambarį rado abu saldžiai miegančius brolio lovoje. Vakare sesutės guldomos vienu metu apie 21 val. Tada jau mamai prasideda namų tvarkymas: grindų valymas, žaislų tvarkymas, daiktų dėjimas į iškraustytas lentynas bei stalčius.

Sau laiko skirti Lina gali retai, bet jo suranda. Kai reikia nuvažiuoti į turgų ar parduotuvę, tai dažniausiai abu sūnūs (vyresnėliui bus 17 metų, o jaunėliui – 11 m.) padeda prižiūrėti seses. Jie mielai su sesėmis pažaidžia, bet, kai reikia pakeisti sauskelnes, laukia mamos.

Tačiau Lina stengiasi sūnų geranoriška pagalba labai nepiktnaudžiauti. Ypatingai sudėtinga, jeigu reikia su visomis mergaitėmis kur nors nuvažiuoti. Anot mamos, anksčiau keliauti su jomis būdavo vieni niekai, o dabar jos tiesiog nenusėdi savo automobilinėse kėdutėse ir lipa iš jų lauk. Todėl dabar visos jos gana retai ir iki močiutės sodo Tauragėje nukeliauja.


Asmeninio archyvo nuotraukos

Pakankamai daug laiko Lina turi skirti mažosios Lukutės masažams ir mankštoms. Pradžioje jos vaikščiojo pas kineziterapeutę, o dabar mama pati viso to išmoko ir kiekvieną dieną mankština Luką.

Sesučių, kaip ir daugelio pradėjusių šliaužti ar ropoti kūdikių, vienas mėgstamiausių užsiėmimų – kraustyti lentynas ir išversti viską iš stalčių. Mama Lina leidžia “susipažinti” dukrytėms su kai kuriais spintos objektais, bet dalis durelių užrišta raišteliais.

Tarpusavyje mergaitės taip pat bendrauja ir netgi viena kitai padaro “caca”, tai yra paglosto galvelę. Lina paprašė Milenos pasakyti “mama”, tai jai bekartojant šį žodį be sustojimo prisijungė Luknė ir jai gavosi ilgas žodis “mamamamma…”.

Gera būti pilnuose gyvybės ir klegesio namuose, tačiau mūsų dar laukia ilga kelionė. Todėl Linai ir jos dukrytėms sakome: “Iki pasimatymo! Aukite sveikos ir dar didesnės!”.

Užsakymo nr.: PT_72516980

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata

Gydytoja Kristina Jasmontienė – apie kūdikio primaitinimą: kada, ką ir kaip?

Mažylio mityba – vienas iš didžiausią rūpestį jauniems tėveliams keliančių klausimų.

Poilsis gamtoje: kaip saugotis nuo bičių, širšių ir vapsvų

Mažyliui viskas įdomu. Jis dar ir nežino, kuo gali būti pavojinga bitė, kurią iki tol matė tik paveikslėlyje.

Vasarą vaikams labiausiai tinka gerti šie gėrimai

Vakar važiuojant į darbą, pro langą akį patraukė štai toks vaizdelis: tėtis, mama ir dvi ikimokyklinio amžiaus mergaitės, rankose laikančios skirtingus butelius gazuoto gėrimo. Pavadinimo neminėsime, tačiau tai buvo vienas pigiausių spalvotų limonadų. Negi iš tiesų šios mažylės nusipelnė tik tokio gėrimo? Kodėl tėvai taip neatsakingai renkasi produktus parduotuvėje?

Užspringo vaikas: ekspertai pataria, kokių veiksmų imtis nedelsiant

Kūdikio ar vaiko užspringimas gali labai išgąsdinti tėvus. Kaip tinkamai sureaguoti ir kokių klaidų nepadaryti?

Paviešinusi nuotrauką mama įspėja kitus tėvus: nedarykite mano klaidos

Iš pirmo žvilgsnio ši nuotrauka neatrodo kažkuo ypatinga. Mama laiko dukrytę ant rankų ir abi leidžiasi čiuožyne žemyn.

Vaikas išmoko vaikščioti: kokios dažniausios traumos jo tyko

Laimingiausi tėvai yra tada, kol neserga vaikai, nesusižeidžia, nepatenka į ligoninę. Tačiau kartais dėl menko neapdairumo jie smarkiai susižaloja.

Pristatomos naujausios žindymo rekomendacijos Lietuvoje

Žindymo skatinimo komitetas parengė informacinį lankstinuką „Sėkmingo žindymo žingsneliai", kurį rekomenduoja įteikti kiekvienai iš gimdymo stacionaro išvykstančiai mamai.

Įvardijo, kokiais atvejais vaikams skubioji pagalba bus teikiama nedelsiant (3)

Nedelsiant, tą pačią minutę, vaikams pagalba turės būti teikiama, prasidėjus traukuliams, jei vaikas labai kraujuos, ar kitais atvejais, išvardytais naujoje skubiosios pagalbos teikimo tvarkoje, kuri įsigalios nuo liepos.

Žaidimai saulėje: 10 svarbiausių taisyklių, kaip pasirūpinti vaiko oda

Vasara dar tik prasideda, tačiau kaitri saulė mus džiugina jau visą mėnesį.

Nuo liepos 1-osios skiepų kalendorius pasipildo nauja nemokama vakcina kūdikiams ir vaikams (3)

Nuo liepos 1-osios nemokamai B tipo meningokokinės infekcijos vakcina bus skiepijami kūdikiai ir vaikai.

Kas nulemia, kokią kraujo grupę paveldės vaikas +LENTELĖ

Kraujo grupė ir rezus faktorius - nuo seno žinomi genetiniai požymiai. Jau vaisius juos turi ir jie išlieka nepakitę visą gyvenimą.

11 faktų apie vaisių, kurį valgyti sveika nors ir kiekvieną dieną

Pirkdami vaikams brangius egzotinius vaisius ir uogas dažnai nepelnytai nuvertiname lietuvišką sodo obuolį.

Žindymas ir vaiko dantų sveikata: gydytojo komentaras

Daugelis mamų nori kuo ilgiau žindyti savo kūdikius. Tačiau baimę kelia dantukų sveikata. Ar nepakenks naktinis žindymas kūdikio dantukams?

Interviu apie nevalgius vaikus su gydytoja, kuris pakeis požiūrį į šią problemą (2)

Tėvai neretai skundžiasi, kad jų vaikai praktiškai nieko nevalgo. Nenori pietų, pusryčių, vakarienės - nieko, kas vadinama sveiku maistu. Arba geria tik pieną ir nieko daugiau. Ką daryti, kad vaikas valgytų?

Svarbiausi patarimai, kaip tinkamai pasirūpinti vaiko oda saulėtą dieną

Atėjus šiltajam metų sezonui, viena iš svarbiausių tėvų užduočių – pasirūpinti vaiko odos apsauga nuo saulės. Pasidomėkime, kuo vaikų oda skiriasi nuo suaugusiųjų ir kokios apsaugos jai reikėtų.