Reklama

Kaip stiprinti vaiko imunitetą

Mūsų imunitetas – labai sudėtinga, tačiau drauge ir protinga sistema. Stiprus imunitetas padeda išvengti ligų, o susirgus – greičiau ir lengviau pasveikti. Žuvų taukai yra viena tinkamiausių priemonių mažųjų imuninei sistemai stiprinti, kadangi jų sudėtyje yra sveikatai naudingų omega-3 riebalų rūgščių bei vitaminų A, D ir E.
© Asmeninis albumas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Žuvų taukai kaip imuniteto stiprinimo priemonė dažniausiai prisimenama rudenį. Tačiau geriausių rezultatų galima pasiekti tik stiprinant imunitetą visus metus.

Vaikams – didesnis dėmesys

Vaikų imuninė sistema dėl savo nebrandumo yra ypač pažeidžiama, todėl jos stiprinimui reikėtų skirti didesnį dėmesį. Ir tai daryti reikėtų nuolat, ne vien artėjant šaltajam metų laikui, kai didėja sergamumas įvairiomis infekcinėmis ligomis, kurios alina vaiko organizmą ir jo imuninę sistemą.

Vienas natūraliausių organizmo imuninės sistemos stiprinimo būdų, žinomas daugiau nei 200 metų,– žuvų taukai. Juose gausu vitaminų A, D, E bei omega-3 riebalų rūgščių, teigiamai veikiančių mažylio imuninę sistemą. Kadangi nepakeičiamų omega-3 riebalų rūgščių mūsų organizmas negali pasigaminti pats, privalome jų gauti su maistu.

Omega-3 riebalų rūgštys yra labai svarbios vaiko vystymosi procesams. Jos būtinos ne tik smegenų sistemos veiklai, regėjimui, bet ir imuniteto stiprinimui.

Antroji vertybė – vitaminas D

Antroji darnios imuninės sistemos veiklos užtikrinimui būtina medžiaga, kurios natūraliai gausu žuvų taukuose, yra vitaminas D. Jau XVIII a. pabaigoje atrasta, kad rachitą galima veiksmingai gydyti menkių kepenų aliejumi, nors apie vitaminą D tuomet dar nežinota. Jis padeda organizmui pasisavinti kalcį ir fosforą, stiprina kaulus ir dantis, padeda išvengti rachito, artrito ir osteoporozės, dalyvauja augimo ir brendimo procesuose, yra būtinas sveikai nervų sistemai.

Svarbus vitamino D vaidmuo tenka ir imuniteto funkcijų palaikymui. Tik keli maisto produktai – tamsiai žalios spalvos daržovės, lašiša, kiaušinio tryniai, ikrai, pienas, sviestas – savo sudėtyje turi šio vitamino, tad jo sintezė odoje, veikiant saulės spinduliams, yra pagrindinis vitamino D šaltinis. Dėl Lietuvoje vyraujančių oro sąlygų sulaukiame mažai saulėtų dienų – dažnai pasireiškia vitamino D trūkumas, todėl vaikai papildomai turėtų gauti šio vitamino papildų.

Kaip stiprinti vaiko imunitetą
© Asmeninis albumas

Kaip tinkamai išsirinkti žuvų taukus

Renkantis žuvų taukus visų pirma reikėtų atkreipti dėmesį į jų sudėtyje esančių omega-3 polinesočiųjų riebalų rūgščių DHR ir EPR, vitaminų A ir D koncentraciją. Daugiausia EPR ir DHR yra žuvų taukuose, pagamintuose iš menkių kepenų.

Pardavimo vietose gausu žuvų taukų, kuriuose vertingųjų omega-3 rūgščių kiekis yra labai nedidelis, todėl, norint gauti rekomenduojamą omega-3 (maždaug 1000 mg) paros normą, tenka jų gerti daugiau.

Užsakymo nr.: PT_77396803

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata

Gydytoja Kristina Jasmontienė – apie kūdikio primaitinimą: kada, ką ir kaip?

Mažylio mityba – vienas iš didžiausią rūpestį jauniems tėveliams keliančių klausimų.

Poilsis gamtoje: kaip saugotis nuo bičių, širšių ir vapsvų

Mažyliui viskas įdomu. Jis dar ir nežino, kuo gali būti pavojinga bitė, kurią iki tol matė tik paveikslėlyje.

Vasarą vaikams labiausiai tinka gerti šie gėrimai

Vakar važiuojant į darbą, pro langą akį patraukė štai toks vaizdelis: tėtis, mama ir dvi ikimokyklinio amžiaus mergaitės, rankose laikančios skirtingus butelius gazuoto gėrimo. Pavadinimo neminėsime, tačiau tai buvo vienas pigiausių spalvotų limonadų. Negi iš tiesų šios mažylės nusipelnė tik tokio gėrimo? Kodėl tėvai taip neatsakingai renkasi produktus parduotuvėje?

Užspringo vaikas: ekspertai pataria, kokių veiksmų imtis nedelsiant

Kūdikio ar vaiko užspringimas gali labai išgąsdinti tėvus. Kaip tinkamai sureaguoti ir kokių klaidų nepadaryti?

Paviešinusi nuotrauką mama įspėja kitus tėvus: nedarykite mano klaidos

Iš pirmo žvilgsnio ši nuotrauka neatrodo kažkuo ypatinga. Mama laiko dukrytę ant rankų ir abi leidžiasi čiuožyne žemyn.

Vaikas išmoko vaikščioti: kokios dažniausios traumos jo tyko

Laimingiausi tėvai yra tada, kol neserga vaikai, nesusižeidžia, nepatenka į ligoninę. Tačiau kartais dėl menko neapdairumo jie smarkiai susižaloja.

Pristatomos naujausios žindymo rekomendacijos Lietuvoje

Žindymo skatinimo komitetas parengė informacinį lankstinuką „Sėkmingo žindymo žingsneliai", kurį rekomenduoja įteikti kiekvienai iš gimdymo stacionaro išvykstančiai mamai.

Įvardijo, kokiais atvejais vaikams skubioji pagalba bus teikiama nedelsiant (3)

Nedelsiant, tą pačią minutę, vaikams pagalba turės būti teikiama, prasidėjus traukuliams, jei vaikas labai kraujuos, ar kitais atvejais, išvardytais naujoje skubiosios pagalbos teikimo tvarkoje, kuri įsigalios nuo liepos.

Žaidimai saulėje: 10 svarbiausių taisyklių, kaip pasirūpinti vaiko oda

Vasara dar tik prasideda, tačiau kaitri saulė mus džiugina jau visą mėnesį.

Nuo liepos 1-osios skiepų kalendorius pasipildo nauja nemokama vakcina kūdikiams ir vaikams (3)

Nuo liepos 1-osios nemokamai B tipo meningokokinės infekcijos vakcina bus skiepijami kūdikiai ir vaikai.

Kas nulemia, kokią kraujo grupę paveldės vaikas +LENTELĖ

Kraujo grupė ir rezus faktorius - nuo seno žinomi genetiniai požymiai. Jau vaisius juos turi ir jie išlieka nepakitę visą gyvenimą.

11 faktų apie vaisių, kurį valgyti sveika nors ir kiekvieną dieną

Pirkdami vaikams brangius egzotinius vaisius ir uogas dažnai nepelnytai nuvertiname lietuvišką sodo obuolį.

Žindymas ir vaiko dantų sveikata: gydytojo komentaras

Daugelis mamų nori kuo ilgiau žindyti savo kūdikius. Tačiau baimę kelia dantukų sveikata. Ar nepakenks naktinis žindymas kūdikio dantukams?

Interviu apie nevalgius vaikus su gydytoja, kuris pakeis požiūrį į šią problemą (2)

Tėvai neretai skundžiasi, kad jų vaikai praktiškai nieko nevalgo. Nenori pietų, pusryčių, vakarienės - nieko, kas vadinama sveiku maistu. Arba geria tik pieną ir nieko daugiau. Ką daryti, kad vaikas valgytų?

Svarbiausi patarimai, kaip tinkamai pasirūpinti vaiko oda saulėtą dieną

Atėjus šiltajam metų sezonui, viena iš svarbiausių tėvų užduočių – pasirūpinti vaiko odos apsauga nuo saulės. Pasidomėkime, kuo vaikų oda skiriasi nuo suaugusiųjų ir kokios apsaugos jai reikėtų.