Kineziterapeutė: masažas ir mankšta vaikui turi neįkainojamą vertę

 (4)
Ne visi vaikai krykštauja iš laimės, kai juos mankština ar masažuoja profesionalas. Kartais tai tampa tikru išbandymu mažyliui ir jo šeimai.
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kineziterapeutė: masažas ir mankšta vaikui turi neįkainojamą vertę
© Asmeninio albumo nuotr.

Į skaitytojų klausimus atsako kineziterapeutė, studijos „Sveikas judesys“ savininkė Toma Kreivėnaitė.

Ar galiu namuose masažuoti pati vaiką, prieš tai pamačiusi, kaip užsiėmimuose tai daro profesionalė? Nes dėl transporto problemų ne visada lankom užsiėmimus, bet norėtųsi išvengti didelių pertraukų ir daryti masažą namie? Ką reikia žinoti tėvams, kurie nori masažuoti vaiką namuose?

Žinoma, kad galima ir netgi reikia! Vien specialisto neužtenka, reikia darbuotis ir namuose. Masažai ir mankštelės augančiam mažyliui turi neįkainojamą vertę! Gerėja centrinė nervų sistema, greičiau vystosi ir stiprėja raumenys, tampa pranašesnis už bendraamžius, savarankiškesnis ir paprastai pradeda anksčiau vaikščioti.

Esate šaunuolė, kad norite padėti sustiprėti bei būti sveikesniam mažyliui! Reikia žinoti, kad tai reikia atlikti 1,5 val. po miego ir valgymo bei 1,5 val. prieš miegą ir valgymą. Su specialistu ne visada pavyksta susiderinti pagal Jūsų mažylio režimą, tad jūs laimėsite tai darydama namuose, nes vaikelis bus sotus, ramus, pailsėjęs. Procedūros trukmė turėtų būti apie 20 min. – tai optimalus laikas, kad mažylis nepervargtų.

3,5 mėnesių kūdikiui reikia masažų dėl kreivakaklystės. Vieną kartą jau darėm masažą ir buvo baisu: vaikas neišpasakytai klykė, verkė, tiesiog isteriškai. Net man, mamai, paėmus ant rankų, ilgai negalėjo nurimti... Ką daryti? Plyšta širdis... Ar pripras vaikas? Mums yra skiriamas tam tikras kiekis masažų, tai jei tik po truputį darysim ir iki galo niekad nebaigsim, tai matyt neturės vaikučiui jokios naudos. Ką patartumėte tokiu atveju?

Kodėl mažylis verkia, priklauso nuo daug faktorių: alkanas, pavargęs ar kaip tik nepabudęs, nepatinka specialistė (-as) ir pan. Visa tai turi didžiulę įtaką. Bet vienareikšmiai – vaikas negali klykti, užsiverkti iki kūkčiojimo.

Kalbant konkrečiai apie kreivakaklystę, labai svarbu, kaip jūs nešiojate vaikelį, kaip migdote (kuria puse). Patarčiau dėl šių dalykų pasikonsultuoti su specialistu dar kartą. Specialistai apmoko tėvelius, ką ir kaip daryti namuose. Atrodo, iš pažiūros smulkmenos, bet jos gali turėti didelę įtaką kreivakaklystei. Mažylis net nepajus, kaip jūs juo „manipuliuosite", ir raumenų disbalansas greitai susitvarkys.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata

Gydytojai tvirtina, kad mamos pienas yra neįkainojamas

Lygiai prieš metus, 2017 metų balandžio 7 dieną, VU Vaikų ligoninėje pirmą kartą naujagimiui buvo duota donorinis motinos pieno lašas. Taip prasidėjo Motinos pieno banko istorija.

Kurią košę sveikiausia valgyti vaikams

Košėse gausu angliavandenių, mineralinių medžiagų, vitaminų (ypač B grupės), skaidulų, todėl jos puikiai reguliuoja virškinimo sistemą, neleidžia užkietėti viduriukams.

Meningokokinė infekcija pražudė antrą vaiką

Meningogokinė infekcija pražudė jau antrą vaiką šiemet. Tai Eltai patvirtino Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro atstovė, daktarė Daiva Razmuvienė.

Vaikų ligoninės priėmime – darbymetis: įdiegta naujovė, kurią svarbu žinoti tėvams

Iki šiol Vaikų ligoninės priėmime pacientai buvo priimami pagal vadinamąjį šviesoforą, bet nuo šiol į eilę bus rikiuojami vadovaujantis ne trimis, o penkiomis spalvomis.

Veiksmingiausia pagalba susirgus: gydytojai klounai dalijosi išbandytais receptais

Mes lankome ne ligą, o vaiką. Taip penktadienį naujienų agentūros ELTA konferencijų salėje surengtoje spaudos konferencijoje „Kas slypi už Raudonųjų nosių“, sakė gydytojai klounai.

Daugėja skiepijančių vaikus nuo meningokokinės B tipo infekcijos

Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenimis, Lietuva pirmauja Europoje pagal sergamumą meningokokine B tipo infekcija.

Kaip stiprinti vaiko imunitetą

Mūsų imunitetas – labai sudėtinga, tačiau drauge ir protinga sistema. Stiprus imunitetas padeda išvengti ligų, o susirgus – greičiau ir lengviau pasveikti. Žuvų taukai yra viena tinkamiausių priemonių mažųjų imuninei sistemai stiprinti, kadangi jų sudėtyje yra sveikatai naudingų omega-3 riebalų rūgščių bei vitaminų A, D ir E.

Naudingosios kruopos, kurias sveika valgyti kiekvienam

Ar viską žinote apie maistinguosius grikius? 8 argumentai, kodėl jie turi būti mažų vaikų mityboje.

Gydytoja – apie virusą, kurį gauname nuo mus bučiuojančių tėvų ar kitų artimųjų

Net 90 proc. žmonių herpeso virusą „nešiojasi" savo trišakiame nerve. Kaip jo nepažadinti?

Šiuolaikinių tėvų klaidos, kurias daro daugelis

Kiekvienas tėtis ir mama nori užauginti laimingą ir savimi pasitikintį vaiką. Tačiau neretai mūsų, tėvų, žodžiai gerokai skiriasi nuo mūsų pačių veiksmų. Kokias klaidas šiuolaikiniai tėvai daro dažniausiai?

Vaiko akių uždegimas: priežastys ir gydymas

Kai vaiko akys ima ašaroti, traiškanoja, parausta, dažniausiai įtariame akių uždegimą ir kreipiamės į gydytoją – kaip jis patars gydyti?

Kad smegenys veiktų kaip tobuliausias kompiuteris

Sudėtingiausias ir aktyviausias mūsų organas smegenys – tarsi galingas kompiuteris, kurio atmintyje telpa net 4 terabaitai informacijos.

Meningokokinė infekcija pavojingiausia vaikams iki penkerių metų

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, pernai Lietuvoje užregistruotas 81 susirgimo meningokokine infekcija atvejis, iš kurių pusė – 40, vaikų iki penkerių metų.

Epilepsija - ne vien priepuoliai, įspėja vaikų neurologai

Epilepsija - ne vien priepuoliai, įspėja vaikų neurologai, kitų sričių medikams pristatydami Dravet sindromą - retą epilepsijos formą, kol kas Lietuvoje genetiškai patvirtintą tik šešiems vaikams.

Rimantas Kėvalas: smurtas prieš vaikus tęsiasi

Kauno klinikų Vaikų ligų klinikos vadovas prof. Rimantas Kėvalas teigia, kad smurto prieš vaikus nesumažėjo ir greitai nesumažės.