Kineziterapeutė: masažas ir mankšta vaikui turi neįkainojamą vertę

 (4)
Ne visi vaikai krykštauja iš laimės, kai juos mankština ar masažuoja profesionalas. Kartais tai tampa tikru išbandymu mažyliui ir jo šeimai.
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kineziterapeutė: masažas ir mankšta vaikui turi neįkainojamą vertę
© Asmeninio albumo nuotr.

Į skaitytojų klausimus atsako kineziterapeutė, studijos „Sveikas judesys“ savininkė Toma Kreivėnaitė.

Ar galiu namuose masažuoti pati vaiką, prieš tai pamačiusi, kaip užsiėmimuose tai daro profesionalė? Nes dėl transporto problemų ne visada lankom užsiėmimus, bet norėtųsi išvengti didelių pertraukų ir daryti masažą namie? Ką reikia žinoti tėvams, kurie nori masažuoti vaiką namuose?

Žinoma, kad galima ir netgi reikia! Vien specialisto neužtenka, reikia darbuotis ir namuose. Masažai ir mankštelės augančiam mažyliui turi neįkainojamą vertę! Gerėja centrinė nervų sistema, greičiau vystosi ir stiprėja raumenys, tampa pranašesnis už bendraamžius, savarankiškesnis ir paprastai pradeda anksčiau vaikščioti.

Esate šaunuolė, kad norite padėti sustiprėti bei būti sveikesniam mažyliui! Reikia žinoti, kad tai reikia atlikti 1,5 val. po miego ir valgymo bei 1,5 val. prieš miegą ir valgymą. Su specialistu ne visada pavyksta susiderinti pagal Jūsų mažylio režimą, tad jūs laimėsite tai darydama namuose, nes vaikelis bus sotus, ramus, pailsėjęs. Procedūros trukmė turėtų būti apie 20 min. – tai optimalus laikas, kad mažylis nepervargtų.

3,5 mėnesių kūdikiui reikia masažų dėl kreivakaklystės. Vieną kartą jau darėm masažą ir buvo baisu: vaikas neišpasakytai klykė, verkė, tiesiog isteriškai. Net man, mamai, paėmus ant rankų, ilgai negalėjo nurimti... Ką daryti? Plyšta širdis... Ar pripras vaikas? Mums yra skiriamas tam tikras kiekis masažų, tai jei tik po truputį darysim ir iki galo niekad nebaigsim, tai matyt neturės vaikučiui jokios naudos. Ką patartumėte tokiu atveju?

Kodėl mažylis verkia, priklauso nuo daug faktorių: alkanas, pavargęs ar kaip tik nepabudęs, nepatinka specialistė (-as) ir pan. Visa tai turi didžiulę įtaką. Bet vienareikšmiai – vaikas negali klykti, užsiverkti iki kūkčiojimo.

Kalbant konkrečiai apie kreivakaklystę, labai svarbu, kaip jūs nešiojate vaikelį, kaip migdote (kuria puse). Patarčiau dėl šių dalykų pasikonsultuoti su specialistu dar kartą. Specialistai apmoko tėvelius, ką ir kaip daryti namuose. Atrodo, iš pažiūros smulkmenos, bet jos gali turėti didelę įtaką kreivakaklystei. Mažylis net nepajus, kaip jūs juo „manipuliuosite", ir raumenų disbalansas greitai susitvarkys.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata

Epilepsija - ne vien priepuoliai, įspėja vaikų neurologai

Epilepsija - ne vien priepuoliai, įspėja vaikų neurologai, kitų sričių medikams pristatydami Dravet sindromą - retą epilepsijos formą, kol kas Lietuvoje genetiškai patvirtintą tik šešiems vaikams.

Rimantas Kėvalas: smurtas prieš vaikus tęsiasi

Kauno klinikų Vaikų ligų klinikos vadovas prof. Rimantas Kėvalas teigia, kad smurto prieš vaikus nesumažėjo ir greitai nesumažės.

Klausiame gydytojos: kokios liaudiškos priemonės tinka gydyti vaikus

Norėdamos, kad mūsų vaikai būtų sveiki, prasidėjus ligų sezonui ar pasirodžius pirmiesiems „peršalimo" ligų požymiams, vaikams duodame vitamino C, citrinos ir česnako.

8 patarimai, kurie padės išvengti ar sumažinti virusų tikimybę

Šaltasis metų laikotarpis neatsiejamas nuo varvančių vaikų nosių, skaudančių gerklių ar, dar blogiau, lipte limpančių virusų. Dažnos mažųjų ligos žiemą ne tik silpnina imunitetą, įkalina vaikus namuose, bet neretai sutrikdo įprastą šeimos rutiną. Šie 8 paprasti patarimai padės sumažinti pavojų susirgti.

Dažnos žindymo problemos: kaip padėti sau ir vaikui (1)

Žindymas - dar vienas malonumas, kurio negali patirti vyrai. Ne veltui daugelis jų kūdikį žindančios moters vaizdą vadina pačiu gražiausiu. Bet ką daryti, jei malonios akimirkos virsta tikrų tikriausiu košmaru? Juk būna dienų, kai priglaustas prie krūties kūdikis ne nurimsta. Priešingai, ima blaškytis, muistytis, net verkti. Kodėl taip atsitinka?

Verdame pirmą košę kūdikiui: kokia ji turi būti

Kūdikiui sulaukus 4-6 mėnesių, kai jam nebeužtenka mamos pieno ar mišinuko, rekomenduojama pradėti primaitinimą kietu maistu.

Kaip migdyti vaiką, kad išvengtume staigios kūdikio mirties sindromo

Jauni tėvai turi nemažai baimių, viena iš jų – staigios kūdikių mirties sindromas. Sunku susitaikyti su tuo, jog rodos sveikas ir žvalus mažylis užmiega ir... nepribunda.

Žuvų taukų nauda – nuo imuniteto iki intelekto

Žuvų taukų nauda neabejojama, ji patvirtinta moksliniais tyrimais, gydytojai pataria žuvų taukų duoti kasdien jau nuo 4 savaičių amžiaus ir vartoti juos visą gyvenimą. Ką turime žinoti apie žuvų taukus?

Pakilo temperatūra: 6 dažniausiai daromos klaidos

Karščiuojantis vaikas tėvams visada kelia baimę. Kokių klaidų vengti matuojant temperatūrą? Konsultuoja vaikų ligų gydytoja neurologė Rūta Maciulevičienė.

Oficialu: kūdikiai Lietuvoje bus skiepijami nuo B tipo meningokoko (12)

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pasirašė įsakymą, kuriuo į vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių yra įtraukiami skiepai nuo B tipo meningokokinės infekcijos. Planuojama, kad kūdikiai bus pradėti skiepyti jau šių metų liepos mėnesį, kai tik bus nupirktos ir į Lietuvą pristatytos vakcinos.

Kaip pagimdyti be skausmo: natūralios ir medikamentinės priemonės

Priemonių padėti sumažinti gimdymo skausmą yra įvairių. Vienos jų natūralios, kitos - medicininės. Kaip moteris gali padėti sau gimdymo metu ir kokią pagalbą siūlo medikai, pasakoja Kauno krikščioniškųjų gimdymo namų Akušerijos skyriaus vedėja gydytoja akušerė ginekologė Rasa Babiliūtė.

Žindymas ir alkoholis: privalu žinoti

Nėra nei vienos alkoholio rūšies, kuri nekenktų žindančiai motinai ir kūdikiui.

Kuri ligoninė Lietuvoje verčiausia draugiškiausios žindymui vardo

„Žindymui draugiška" - tai iniciatyva, siekianti tiesiogiai iš mamų surinkti informaciją apie žindymo skatinimą ir palaikymą Lietuvoje nėštumo, gimdymo, buvimo ligoninėje po gimdymo ir vėliau, kūdikio augimo laikotarpiu bei skatinti ir remti žindymą Lietuvoje. Vienas iš iniciatyvos veikos būdų yra Žindymui draugiškiausios ligoninės rinkimai.

Vaikų ligoninės gydytojai perspėja: veganiška mityba vaikams yra pavojinga (15)

Paaiškėjo, kad į Vaikų ligoninę dėl visą savaitę užsitęsusio vėmimo, viduriavimo, vangumo, irzlumo patekęs 7,5 mėnesio kūdikis, kenčia dėl baltymų ir didelio vitamino B12 trūkumo, sveikatai pavojingos mažakraujystės.

Klausimas gydytojai: skiepyti vaiką ar ne (5)

Pastaruoju metu daugelis manęs prašo parašyti savo nuomonę apie skiepus. Iš karto pasakysiu: aš esu tik už vakcinaciją ir ne kitaip.