Kineziterapeutė: masažas ir mankšta vaikui turi neįkainojamą vertę

 (4)
Ne visi vaikai krykštauja iš laimės, kai juos mankština ar masažuoja profesionalas. Kartais tai tampa tikru išbandymu mažyliui ir jo šeimai.
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kineziterapeutė: masažas ir mankšta vaikui turi neįkainojamą vertę
© Asmeninio albumo nuotr.

Į skaitytojų klausimus atsako kineziterapeutė, studijos „Sveikas judesys“ savininkė Toma Kreivėnaitė.

Ar galiu namuose masažuoti pati vaiką, prieš tai pamačiusi, kaip užsiėmimuose tai daro profesionalė? Nes dėl transporto problemų ne visada lankom užsiėmimus, bet norėtųsi išvengti didelių pertraukų ir daryti masažą namie? Ką reikia žinoti tėvams, kurie nori masažuoti vaiką namuose?

Žinoma, kad galima ir netgi reikia! Vien specialisto neužtenka, reikia darbuotis ir namuose. Masažai ir mankštelės augančiam mažyliui turi neįkainojamą vertę! Gerėja centrinė nervų sistema, greičiau vystosi ir stiprėja raumenys, tampa pranašesnis už bendraamžius, savarankiškesnis ir paprastai pradeda anksčiau vaikščioti.

Esate šaunuolė, kad norite padėti sustiprėti bei būti sveikesniam mažyliui! Reikia žinoti, kad tai reikia atlikti 1,5 val. po miego ir valgymo bei 1,5 val. prieš miegą ir valgymą. Su specialistu ne visada pavyksta susiderinti pagal Jūsų mažylio režimą, tad jūs laimėsite tai darydama namuose, nes vaikelis bus sotus, ramus, pailsėjęs. Procedūros trukmė turėtų būti apie 20 min. – tai optimalus laikas, kad mažylis nepervargtų.

3,5 mėnesių kūdikiui reikia masažų dėl kreivakaklystės. Vieną kartą jau darėm masažą ir buvo baisu: vaikas neišpasakytai klykė, verkė, tiesiog isteriškai. Net man, mamai, paėmus ant rankų, ilgai negalėjo nurimti... Ką daryti? Plyšta širdis... Ar pripras vaikas? Mums yra skiriamas tam tikras kiekis masažų, tai jei tik po truputį darysim ir iki galo niekad nebaigsim, tai matyt neturės vaikučiui jokios naudos. Ką patartumėte tokiu atveju?

Kodėl mažylis verkia, priklauso nuo daug faktorių: alkanas, pavargęs ar kaip tik nepabudęs, nepatinka specialistė (-as) ir pan. Visa tai turi didžiulę įtaką. Bet vienareikšmiai – vaikas negali klykti, užsiverkti iki kūkčiojimo.

Kalbant konkrečiai apie kreivakaklystę, labai svarbu, kaip jūs nešiojate vaikelį, kaip migdote (kuria puse). Patarčiau dėl šių dalykų pasikonsultuoti su specialistu dar kartą. Specialistai apmoko tėvelius, ką ir kaip daryti namuose. Atrodo, iš pažiūros smulkmenos, bet jos gali turėti didelę įtaką kreivakaklystei. Mažylis net nepajus, kaip jūs juo „manipuliuosite", ir raumenų disbalansas greitai susitvarkys.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata

Vaikas išmoko vaikščioti: kokios dažniausios traumos jo tyko

Laimingiausi tėvai yra tada, kol neserga vaikai, nesusižeidžia, nepatenka į ligoninę. Tačiau kartais dėl menko neapdairumo jie smarkiai susižaloja.

Pristatomos naujausios žindymo rekomendacijos Lietuvoje

Žindymo skatinimo komitetas parengė informacinį lankstinuką „Sėkmingo žindymo žingsneliai", kurį rekomenduoja įteikti kiekvienai iš gimdymo stacionaro išvykstančiai mamai.

Įvardijo, kokiais atvejais vaikams skubioji pagalba bus teikiama nedelsiant (3)

Nedelsiant, tą pačią minutę, vaikams pagalba turės būti teikiama, prasidėjus traukuliams, jei vaikas labai kraujuos, ar kitais atvejais, išvardytais naujoje skubiosios pagalbos teikimo tvarkoje, kuri įsigalios nuo liepos.

Žaidimai saulėje: 10 svarbiausių taisyklių, kaip pasirūpinti vaiko oda

Vasara dar tik prasideda, tačiau kaitri saulė mus džiugina jau visą mėnesį.

Nuo liepos 1-osios skiepų kalendorius pasipildo nauja nemokama vakcina kūdikiams ir vaikams (3)

Nuo liepos 1-osios nemokamai B tipo meningokokinės infekcijos vakcina bus skiepijami kūdikiai ir vaikai.

Kas nulemia, kokią kraujo grupę paveldės vaikas +LENTELĖ

Kraujo grupė ir rezus faktorius - nuo seno žinomi genetiniai požymiai. Jau vaisius juos turi ir jie išlieka nepakitę visą gyvenimą.

11 faktų apie vaisių, kurį valgyti sveika nors ir kiekvieną dieną

Pirkdami vaikams brangius egzotinius vaisius ir uogas dažnai nepelnytai nuvertiname lietuvišką sodo obuolį.

Žindymas ir vaiko dantų sveikata: gydytojo komentaras

Daugelis mamų nori kuo ilgiau žindyti savo kūdikius. Tačiau baimę kelia dantukų sveikata. Ar nepakenks naktinis žindymas kūdikio dantukams?

Interviu apie nevalgius vaikus su gydytoja, kuris pakeis požiūrį į šią problemą (2)

Tėvai neretai skundžiasi, kad jų vaikai praktiškai nieko nevalgo. Nenori pietų, pusryčių, vakarienės - nieko, kas vadinama sveiku maistu. Arba geria tik pieną ir nieko daugiau. Ką daryti, kad vaikas valgytų?

Svarbiausi patarimai, kaip tinkamai pasirūpinti vaiko oda saulėtą dieną

Atėjus šiltajam metų sezonui, viena iš svarbiausių tėvų užduočių – pasirūpinti vaiko odos apsauga nuo saulės. Pasidomėkime, kuo vaikų oda skiriasi nuo suaugusiųjų ir kokios apsaugos jai reikėtų.

Prieš duodami braškių vaikui, atminkite šį tą svarbaus

Prekybos vietose jau pasirodė pirmosios braškės. Jei ketinate jų pirkti vaikams, atminkite kelias svarbias taisykles.

Mama Viktorija dvynius nuo žūties išgelbėjusius medikus vadina angelais

Kauno klinikose vykusiame susitikime – šeimos su dvynukais ir gydytojai, padėję jiems išvysti pasaulį.

Naudingoji daržovė, kurią sveika valgyti ne tik vaikams

Šią daržovę dėl žalios spalvos mamos juokais vadina Šreko. Ji labai vertinga savo maistiniu požiūriu, todėl ją valgantys mažieji bus ir sveiki, ir stiprūs.

Kada prireikia cezario pjūvio operacijos

Operacija, kai pjaunama pilvo siena, gimdos sienelė ir išimamas vaisius bei placenta, vadinama cezario pjūviu.

TIESA IR MITAI apie geležies trūkumą +KONKURSAS ir net 10 dovanų! (REZULTATAI)

Kaip pastebėti, kad vaiko organizmui trūksta geležies? Ar kraujo tyrimas yra vienintelis diagnostikos būdas? Ką daryti, jei paaiškėja, kad geležies visgi trūksta?