Kineziterapeutė: masažas ir mankšta vaikui turi neįkainojamą vertę

 (4)
Ne visi vaikai krykštauja iš laimės, kai juos mankština ar masažuoja profesionalas. Kartais tai tampa tikru išbandymu mažyliui ir jo šeimai.
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kineziterapeutė: masažas ir mankšta vaikui turi neįkainojamą vertę
© Asmeninio albumo nuotr.

Į skaitytojų klausimus atsako kineziterapeutė, studijos „Sveikas judesys“ savininkė Toma Kreivėnaitė.

Ar galiu namuose masažuoti pati vaiką, prieš tai pamačiusi, kaip užsiėmimuose tai daro profesionalė? Nes dėl transporto problemų ne visada lankom užsiėmimus, bet norėtųsi išvengti didelių pertraukų ir daryti masažą namie? Ką reikia žinoti tėvams, kurie nori masažuoti vaiką namuose?

Žinoma, kad galima ir netgi reikia! Vien specialisto neužtenka, reikia darbuotis ir namuose. Masažai ir mankštelės augančiam mažyliui turi neįkainojamą vertę! Gerėja centrinė nervų sistema, greičiau vystosi ir stiprėja raumenys, tampa pranašesnis už bendraamžius, savarankiškesnis ir paprastai pradeda anksčiau vaikščioti.

Esate šaunuolė, kad norite padėti sustiprėti bei būti sveikesniam mažyliui! Reikia žinoti, kad tai reikia atlikti 1,5 val. po miego ir valgymo bei 1,5 val. prieš miegą ir valgymą. Su specialistu ne visada pavyksta susiderinti pagal Jūsų mažylio režimą, tad jūs laimėsite tai darydama namuose, nes vaikelis bus sotus, ramus, pailsėjęs. Procedūros trukmė turėtų būti apie 20 min. – tai optimalus laikas, kad mažylis nepervargtų.

3,5 mėnesių kūdikiui reikia masažų dėl kreivakaklystės. Vieną kartą jau darėm masažą ir buvo baisu: vaikas neišpasakytai klykė, verkė, tiesiog isteriškai. Net man, mamai, paėmus ant rankų, ilgai negalėjo nurimti... Ką daryti? Plyšta širdis... Ar pripras vaikas? Mums yra skiriamas tam tikras kiekis masažų, tai jei tik po truputį darysim ir iki galo niekad nebaigsim, tai matyt neturės vaikučiui jokios naudos. Ką patartumėte tokiu atveju?

Kodėl mažylis verkia, priklauso nuo daug faktorių: alkanas, pavargęs ar kaip tik nepabudęs, nepatinka specialistė (-as) ir pan. Visa tai turi didžiulę įtaką. Bet vienareikšmiai – vaikas negali klykti, užsiverkti iki kūkčiojimo.

Kalbant konkrečiai apie kreivakaklystę, labai svarbu, kaip jūs nešiojate vaikelį, kaip migdote (kuria puse). Patarčiau dėl šių dalykų pasikonsultuoti su specialistu dar kartą. Specialistai apmoko tėvelius, ką ir kaip daryti namuose. Atrodo, iš pažiūros smulkmenos, bet jos gali turėti didelę įtaką kreivakaklystei. Mažylis net nepajus, kaip jūs juo „manipuliuosite", ir raumenų disbalansas greitai susitvarkys.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata

Daugiavaikiai tėvai kyla į kovą už sveikesnę vaikų mitybą (1)

Daugiavaikiai tėvai kartu su garsiausia šalies gydytoja-dietologe dr. Edita Gaveliene įkūrė neformalų „Super tėvų“ judėjimą, kuriuo sieks keisti maitinimo sistemą šalies ugdymo įstaigose.

Peršalimas nebebaisus. Kas geriau – vaistai ar liaudiškos priemonės?

Atėjus žiemai, suaktyvėja ir virusai. Ir štai mažyliai jau pradėjo kosėti, šniurkščioti nosimis. Ar reikia vaistų? O gal galima apsieiti su liaudiškomis priemonėmis?

Sveikatos psichologė: ką daryti, kai vaikas atsisako gerti vaistus

Noriu papasakoti dvi istorijas iš mūsų gyvenimo apie vaikus, skiepus ir vaistus. Vieną iš jų galima pavadinti sėkmės istorija, o antroji yra, švelniai tariant, probleminis atvejis.

Kaip pagausinti mamos pieno

Žurnalas TAVO VAIKAS nuolat gauna būsimų ir esamų mamų klausimų. Pastarasis - apie mamos pieno pagausinimą.

Kaip laikrodžio persukimai veikia vaikus: 5 patarimai iš patirties (2)

Baigiantis spaliui Lietuvoje įvedamas „žiemos laikas". Šį sekmadienį laikrodžio rodykles turime pasukti valanda atgal.

Žadama kompensuoti skiepus nuo meningokokinės infekcijos vaikams

Šiandien tiesioginėje DELFI konferencijoje dalyvavęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga informavo, kad nuo kitų metų liepos mėnesio valstybė pradės kompensuoti skiepus nuo meningokokinės infekcijos (B grupės).

Ką svarbu žinoti apie norovirusinę infekciją

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) specialistai primena, kad artėjant žiemai atkreiptume dėmesį ne tik į peršalimo ligas, bet ir žarnyno infekcijas.

Kaip sustiprinti vaiko imunitetą – tai turėtų žinoti visi tėveliai (1)

Jūsų vaikas visą vasarą būna sveikas, tačiau vos atėjus rudeniui pradeda šniurkščioti ir kosėti. Ir jus kaskart kankina vienas ir tas pats klausimas: kaip sustiprinti vaiko imunitetą ir ar yra tam kažkokių specialių priemonių? Žinoma, kad yra, tik jas reikia protingai taikyti.

Interviu su gydytoju apie vaikų ūgį: kas nulemia, kad vieni užauga aukšti, o kiti - ne (4)

Dar gimdymo namuose tėvai stengiasi nuspėti būsimą mažylio ūgį. Ar tikrai visuomet aukštiems tėvams gimsta būsimi krepšininkai ir manekenės? Ir, priešingai, žemo ūgio tėvų vaikai niekada aukšti neužauga? Konsultuoja gydytojas endokrinologas dr. Robertas Kemežys.

Vaisiaus alkoholinis sindromas: ką svarbu žinoti (1)

Alkoholio vartojimas nėštumo metu yra dažniausia apsigimimų, vystymosi, augimo ir elgesio sutrikimų priežastis.

Alkoholis ir žindymas: ką svarbu žinoti

Nėra nei vienos alkoholio rūšies, kuri nekenktų žindančiai motinai ir kūdikiui.

Vaikai Lietuvoje kitąmet bus nemokamai skiepijami nuo rotaviruso (2)

Nuo ateinančių metų rudens vaikai nemokamai bus pradėti skiepyti nuo rotavirusinės infekcijos. Vakcina, kuria bus skiepijami vaikai nuo 2 mėnesių, jau yra įtraukta į vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių.

Nematomas pavojus vaikams: 5 labai populiarūs ir nuodingi kambariniai augalai (1)

Kai namuose atsiranda mažų vaikų, tenka dar kartą kruopščiai apmąstyti: ar nėra daiktų, kuriuos mažylis pasiektų ir jie jam sukeltų pavojų? Vieni tokių pavojų - nuodingi kambariniai augalai, kurių turėtų namuose nelikti arba jie būtų nepasiekiamoje vaikams vietoje.

Kokių uogų ir nuo kada galima duoti kūdikiui (1)

Visose uogose yra įvairių vitaminų, ląstelienos, mineralinių ir kitų medžiagų, todėl tai puiki priemonė stiprinti vaiko sveikatą.

Klaida, kurią daro daugelis mažų vaikų tėvų: kineziterapeutės komentaras

Automobilinės kėdutės yra puikus išradimas – pagal Kelių eismo taisykles jos privalomos visiems vaikams nuo gimimo iki tol, kol jų ūgis pasiekia 135 cm.